Turcja - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-07-28, 17:13   #61
Turczynka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wielkopolska/Łódźkie
Wiadomości: 1 212
Dot.: Turcja

A zdjęcia... mam ale uprzedzam że nie są one najlepszej jakosci bo ta ok mam też na papierku a te robiłam telefonem ale myśle że może jakiś mały zarys będą stanowiły
Załącznik 505749

Załącznik 505750

Załącznik 505751

Załącznik 505752

Załącznik 505753
Turczynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-28, 18:05   #62
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Turcja

Turczynka, super fotki
Najprawdopodobniej pod koniec przyszłego tygodnia lecę do Turcji, do Side. Czy jest coś ciekawego w okolicy?Jaką walutę najlepiej zabrać, jakie są średnie ceny?Co warto kupić? Czy wolnocłówka na lotnisku jest dobrze wyposażona i warto coś kupić(głównie chodzi mi o kosmetyki).
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-28, 18:21   #63
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Turcja

Turczynko, sliczne zdjecia
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-28, 21:06   #64
Turczynka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wielkopolska/Łódźkie
Wiadomości: 1 212
Dot.: Turcja

Cieszę się że wam się podobają jeżeli chcecie to dodam jeszcze parę niestety nie orientuję się co jest w okolicy side ale jezeli chodzi o ceny to są w miarę, hm znaczy się prawie w miarę....
np woda mineralna kosztuje ok 0.40eura przeliczając na polskie pieniądze to ok 1.6 zł nie wiem , jak ci Estello dobrze powiedzieć. ceny są różne, trzeba poprotu sobie często przeliczać to bradzo ułatwia by powiedziec czy cos jest bardzo drogie czy też nie !
Dam ci jeszcze radę droga koleżanko zapewne wiesz ze w turcji trzeba się targować. Bardzo często ceny zaproponowane przez sprzedawcę spadają nawet o większą połowę takze warto się targować
już teraz zyczę udanego pobytu, mówię ci bedzie super turcja jest pieknym bardzo pięknym krajem
Turczynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-28, 21:15   #65
Turczynka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wielkopolska/Łódźkie
Wiadomości: 1 212
Dot.: Turcja

Dodaje kolejne zdjęcia

Załącznik 506262

Załącznik 506263

Załącznik 506264

Załącznik 506265

Załącznik 506268

Załącznik 506266
Turczynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-29, 17:04   #66
201610241259
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 290
Dot.: Turcja

Jeśli ktoś ma jakieś pytania o okolice Side - bardzo prosze pisać

3 dni temu wrocilam

I jestem zakochana <3!
201610241259 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-31, 07:56   #67
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Turcja

Ja bym się chciała dowiedzieć w jakim hotelu byłaś Lensky i czy polecasz. Jest coś wartego obejrzenia w samej okolicy? Lepiej jechać na wycieczki zorganizowane czy wypożyczyć samochód i samemu objechać? Co z bezcłówką? Dobrze wyposażona i ceny w miarę ok?
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-31, 13:41   #68
iff
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 737
Dot.: Turcja

Ja niedawno wróciłam z Turcji. Byłam tam dwa tygodnie w Marmaris - to jest na Wybrzeżu Egejskim (Riwiera Egejska). Było fantastycznie! Gorąco ale powietrze na tym wybrzeżu jest względnie suche i nie czuć temperatury jak na np. Riwierze Tureckiej. Byłam też na kilku wycieczkach - w Pamukale, Efez, Dalyan... Było cudownie! Mojemu mężowi też się strasznie podobało i za rok chcemy tam znó jechać - jeśli w te same okolice to na pewno będziemy chcieli ten sam hotel.
Nazywa się Club Palm i jest położony w centrum Marmaris. Za 2 tygodnie all inclusive zapłaciliśmy 2,5tyś za osobę. A lecieliśmy tam z biura podróży Alfastar - to już druga wycieczka, którą u nich kupowałam.

Mam tu parę fotek: ftp://ftp.bonq.pl/zdjecia/Turcja
iff jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-31, 13:50   #69
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka
 
Avatar kasienka.b
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Diamentowa wyspa
Wiadomości: 9 682
GG do kasienka.b
Dot.: Turcja

Ja dzisiaj wrocilam z oludeniz Bylo super JElsi ktos chcialby info o tym miescie/okolicy prosze pisac Sorki za te dlugasna wypowiedz ale jetsem taaaaaaaaaaaaka spiaca
__________________
Blog
kasienka.b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-31, 16:33   #70
frik frik
Zadomowienie
 
Avatar frik frik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Eastbourne, UK lub Toruń
Wiadomości: 1 334
Dot.: Turcja

A ja jade 2.08 rano, czyli juz po jutrze... troche jestem rpzerazona ta turecka nachalnoscia, bo ja szczerze mowiac lubie spokoj, zwlaszcza przy zakupach. Nie cierpie jak mi ktos usilnie probuje cos wcisnac albo mi pomoc :/

polecam te strony, sa po angielsku, ale duzo Ciekawych informacji, tu akurat o alanyii
http://www.virtualtourist.com/travel...de-Alanya.html
http://www.virtualtourist.com/travel...anya-BR-1.html

A moze ktoras z Was jedzie w srode do hotelu Oba Asa?

Pozdrawiam i udanych wakacji Wam wszystkim zycze
frik frik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-01, 08:27   #71
Turczynka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wielkopolska/Łódźkie
Wiadomości: 1 212
Smile Dot.: Turcja

Hej Nie ma co obawiać nachalności, bo fakt chcą oni być mili a nie wszystkim to odpowiada. Ja już po godzinie zakupów miałam dosyć-od stoiska do stoiska a oni ciągle coś chcą, wogóle nie szło ich na żaden sposób odpędzić
Jednak jest tego wielki także plus- bardzo dobrze można się bawić! Zakupy w Turcji wspominam bardzo miło i za każdym razem wybucham smiechem
Tak, tak ... Można potem powspominać jak to miłości w różnych językach wyznawali i wogóle...
Pozdrwiam i naprawde nie ma czego sie obawiać! Ja przed wyjazdem także napisałam tu posta jak się odpedzić od nich wszystkich ale teraz żałowałam bym jak bym się odizolowała bo to jest urok Turcji- nachalność Turków , a powiem ci ze potem bedziesz miło to wspominać
Miłego pobytu !
Turczynka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-01, 10:31   #72
frik frik
Zadomowienie
 
Avatar frik frik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Eastbourne, UK lub Toruń
Wiadomości: 1 334
Dot.: Turcja

Turczynko dziekuje Ci bardzo za wsparcie Mam nadzieje, ze rzeczywiscie bede milo wspominac ten pobyt Ale pewnie kasy tam duzo zostawie, bo bedzie glupio odmawiac tym Turkom!

A sa tam jakeis fajne ciuszki, ktore warto kupic? To co u nas mniej wiecej czy jakies tureckie wzory?

Najbardziej to mnie stresuje chyba podroz.. Dzis w nocy jade do wawy po 1. Jestem w wawie o 4.30. O 6.20 mamy sie zebrac na odprawe, a odlot dopiero o 8.20 :/ Padne tam chyba..

A powiedzcie, w samolocie jest zimno? I czy da rade uprosic o miejsce przy oknie? Bo ja nie lecialam jeszcze nigdy...
frik frik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-01, 13:54   #73
Turczynka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wielkopolska/Łódźkie
Wiadomości: 1 212
Dot.: Turcja

Chętnie Ci doradzę
Wiec tak jeżeli chodzi o rzeczy ,to raczej są takie jak u nas: bluzki, jeansy... Czasem wpadnie w oko jakaś fajna rzecz ale żeby były jaieś ich charakterystyczne wzory to ja się nie spotkałam
Fajne mają oni takie apaszki - jednak są one trochę dłuższe, wyglądają jak letni szalik i są różne wzory kolory z cekinami badz bez nich
Podróży Ci faktycznie nie zazdroszczę bo jedziesz w nocy i tułaczka do wawy nocą- nie za specialne. Ja leciałam z Wrocławia i miałam wylot o 20.15 wiec było ok. nawet mogłam oglądać sobie widoczki z okna nim zaszło słońce. Gdy juz dolecieliśmy to było u nich nad ranem, wiec jeszcze kilka godzin drzemki i na podbój AlanyiDo turcji miałam już ustalone miejsce i siedziałam przy oknie a spowrotem każdy mógł sobie wybrać, ja jednak nie zdążłam bo na odprawie byłam przy końcu i wszystko było już zajęte bo to zależy ile godzin przed czasem przywiozą cię na lotnisko z miejscowości w której wypoczywasz
a w samolocie nie jest zimno.Leciałam już kilka razy wiec mi nie było zimno, chyba ze jesteś zmarzluszkiem. Ale nawet jak nie to proponuję wziąć sobie bluzę
A gdzie konkretnie lecisz frik frik ?
Pozdrawaim i jeszcze raz życzę udanego wyjazdu choć wiem to ze przyjedziesz zadowolona !! Załącznik 511437
Turczynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-01, 18:20   #74
ladybird81
Raczkowanie
 
Avatar ladybird81
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 93
Cytat:
Napisane przez aga87
No wreszcie nadszedł czas na założenie przeze mnie wąta
Słuchajcie - 17ego wybieram się do Turcji i oczywiście jestem żądna podzielenia sie ze mną wrażeniami prez te osoby, które tam byly Na co zwrócić uwagę, co warto zwiedzic itp.itd...
Hej aga87!!!
Dokładnie wczoraj wróciłam z Turcji. Byłam w Turcji Egejskiej, czyli na południu w miejscowosci Marmaris, a 2 lata temu byłam w Turcji ale bardziej na północy w miejscowości Alanya - pytaj jak chcesz cos wiedzieć konkretnie, bardzo chetnie odpowiem i doradzę, bo wydaje mi sie że juz co nieco moge powiedzieć na temat Turcji no i jestem na bieżąco bo jak napisałam wyżej wczoraj wieczorkiem zlądowałam w poznaniu

acha do Alanyi leciałam z biura podróży Gti Travel i byłam w hotelu Diamond, teraz leciałam z Jet Touristic do hotelu Er-Os (erden & oskar) Juz po raz drugi zwiedziłam Pammukale i Hierapolis, po raz pierwszy Wyspy Egejskie (osiem wysp egejskich), dwa lata temu Kapadocje...odpowiem na wszelkie pytania

Edytowane przez magdziaS
Czas edycji: 2007-02-12 o 20:28 Powód: post pod postem
ladybird81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-06, 14:43   #75
201610241259
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 290
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez Estella
Ja bym się chciała dowiedzieć w jakim hotelu byłaś Lensky i czy polecasz. Jest coś wartego obejrzenia w samej okolicy? Lepiej jechać na wycieczki zorganizowane czy wypożyczyć samochód i samemu objechać? Co z bezcłówką? Dobrze wyposażona i ceny w miarę ok?

JA byłam w DOSI hotel **** było fajnie hotel polecam dla osób średnio wymagających bo polskie 4 gwiazki to t o napewno nie byly Jesli jedziecie z maluszkami to będą miały tam co robić
Co do wycieczek - lepiej organizowac je samemu. Bo biura zawsze biorą drożej Bezcłówka - barrrrrrrdzo droga! Taniej kupsiz na bazarkach
A co do Side - jest tam co robic [polecam dyskoteke APOLLO] ale daleko do roznych zabytkow [pammukale, kapadocja itepe.]


Buzi ;*
Jakbyscie mialy jeszcze jakkies pytania sluze pomocą
201610241259 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-06, 15:20   #76
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Turcja

Wielkie dzięki szkoda, że bezcłówka droga, ale może uda mi się dorwać jakieś cudo
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-06, 17:46   #77
Turczynka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wielkopolska/Łódźkie
Wiadomości: 1 212
Dot.: Turcja

Bądż czujna a za pewne cudo wpadnie Ci w ręce !

Turcja to już pierwsze cudo Załącznik 520109

Może wygaduje bzdury już ale ja naprawdę jestem zakochana w Turcji i w jej mieszkańcach .

Załącznik 520110
Pozdrawiam i życzę udanego urlopu !!
Turczynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-06, 17:51   #78
Chezzka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1
Dot.: Turcja

Ja wylatuję 16 sierpnia z Wrocławia do Antalyi z biura podróży, jeden tydzień będzie zwiedzania, cały czas będę na walizkach A drugi tydzień będę w Alanyi w hotelu Club Big Blue. Mam pytanie. Do centrum Alanyi z tego hotelu jest około 1600 m., nie będzie mi to utrudniało poznania "kogoś"? Chciałabym poznać paru fajnych ludzi Jeżeli ktoś miał podobną sytuację to niech napisze jak było

P.S. Mój pierwszy post :PP
Chezzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-06, 19:07   #79
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Turcja

Zazwyczaj hotele są położone na obrzeżach lub poza miastem, pod hotelem zawsze jest mnóstwo taksówek albo prosisz w recepcji o zamówienie. Przyjeżdzasz do miasta i idziesz zwiedzać, do restauracji, na impreze etc. Hotel w centrum miasta to średnie rozwiązanie - jest bardzo głośno. Na pewno bez problemu kogoś poznasz
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-06, 20:00   #80
Turczynka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wielkopolska/Łódźkie
Wiadomości: 1 212
Dot.: Turcja

Ja nie miałam takiego problemu bo mój hotel był w centrum Alanyi. Jednak jeżeli chodzi o towarzystwo to nie ma co się martwić!! Po pewnym czasie gdy zachwyt minie, bedziesz chciała Chezzko aby oni od ciebie sie odwalili. sama tak miałam ich natretnośc na bazarze nie zna granic ale nie martw się napewno poznasz interesujących ludzi !
Turczynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-06, 20:16   #81
isiaczek
Zadomowienie
 
Avatar isiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: tam gdzie jest moje serce
Wiadomości: 1 153
GG do isiaczek
Dot.: Turcja

ummm turcja...zawsze marze tam jechac
moze sie keidys spełni to o czym marze...
__________________
http://suwaczek.com/200704202438.png





Chyba się zakochalam na maaaaxaaaa


isiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-07, 07:23   #82
Betty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11
Dot.: Turcja

Hello !!! Kochane wizażanki ja wylatuje do Turcji już w środe,ale dopiero teraz zaczęło to do mnie tak naprawde docierać !! Tak dawno nie byłam na wakacjach że zaczynam się martwić czy w 1 tydzień uda mi się nabrać całej energii której ostatnio tak mi brakuje Zatrzymuje się w hotelu Vien w Alanya i mam ogromną nadzieje że nie pożałuje wydanych pieniędzy ??? Tak czy owak nie chce zapeszać,ale już strasznie się ciesze, że moge uciec - między innymi od mojego chłopaka,który od 2 lat sraszy mnie że jak tylko wyjade na jakieś wakacje to będzie koniec ... Szkoda że sam nigdy nie pomyślał żeby mnie gdzieś zabrać ...
Betty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-08, 08:17   #83
201610241259
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 290
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez Betty
moge uciec - między innymi od mojego chłopaka,który od 2 lat sraszy mnie że jak tylko wyjade na jakieś wakacje to będzie koniec ..
Ekhm..... Dziwny chłopak ?!
201610241259 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-08, 08:33   #84
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez Betty
Hello !!! Kochane wizażanki ja wylatuje do Turcji już w środe,ale dopiero teraz zaczęło to do mnie tak naprawde docierać !! Tak dawno nie byłam na wakacjach że zaczynam się martwić czy w 1 tydzień uda mi się nabrać całej energii której ostatnio tak mi brakuje Zatrzymuje się w hotelu Vien w Alanya i mam ogromną nadzieje że nie pożałuje wydanych pieniędzy ??? Tak czy owak nie chce zapeszać,ale już strasznie się ciesze, że moge uciec - między innymi od mojego chłopaka,który od 2 lat sraszy mnie że jak tylko wyjade na jakieś wakacje to będzie koniec ... Szkoda że sam nigdy nie pomyślał żeby mnie gdzieś zabrać ...
Zycze udanego urlopu i zebys go w pelni wykorzystala
Czekamy na ralacje z pobytu po powrocie
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-08, 09:27   #85
Turczynka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wielkopolska/Łódźkie
Wiadomości: 1 212
Dot.: Turcja

Obowiązkowo czekamy na relacje I oczywiście Udanego Urlopu
Turczynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-09, 15:41   #86
pocahontas69
Raczkowanie
 
Avatar pocahontas69
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 378
Dot.: Turcja

a ja lecę do Turcji... dziś w nocy! Za tydzien, bo tyle tam będę zdam relacje co i jak ;D Wylot mam 23;40 więc noc zawalona, trzymajcie kciuki żebym się nie zgubiła na tym wielkim lotnisku w Antalyi i żeby podróż mi szybko minęła. Dobrze że lot trwa tylko 3 godziny bo nie bardzo lubię podróżować samolotami i się stresuję Za to też trzymajcie kciuki ( no, za to żeby mi nerwy odpuściły )

iff - też lecę z Alfastarem, mam nadzieję że nie będzie żadnych przykrych niespodzianek ( typu mrówki, zepsuta klimatyzacje itp. )


09.08-16.08 Riwiera Turecka ---------> napiszę gdy wrócę!!!
POzdrowionka Dziewczynki
pocahontas69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-09, 16:11   #87
Turczynka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wielkopolska/Łódźkie
Wiadomości: 1 212
Dot.: Turcja

Jasne że bedziemy trzymać kciuki, Udanego urlopu.... !!
A że tak się zapytam czy któraś z was była w hotelu Celine w Analya??
Jak tak proszę o wiadomość ...
Pozdrawiam i czekamy na opowięć jak było
Turczynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-09, 17:13   #88
kicia555
Zakorzenienie
 
Avatar kicia555
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 5 656
Talking Dot.: Turcja

HEY!!
Może ja się wypowiem na temat Turcji, bo też tam byłam hehe Uwielbiam Turcję!! Byłam w ISTANBULE dwa razy. W te wakacje 24 czerwca i w tamtym roku! Mam nadzieję, że za rok też tam pojadę. Każdego zachęcam, żeby tam pojechał! Istanbul to piękne miasto! Byłam tam razem z tatą. To nieprawda, że jest tam syf i w ogóle. Leciałam samolotem z Berlina na lotnisko Ataturk, które jest zarąbiaste!! Zwiedziłam oczywiście : Hagia Sophia, Błękitny Meczet, Meczet Sulejmana Wspaniałego. Byłam także na wielkim bazarze - gdzie można kupić fajne pamiątki np. bransoletki" oko proroka" , pocztówki i takie tam. Dużo jest tam torebek, pasków do spodni, dywanów

Mam świra na punkcie Istanbulu! Za rok też jadę hiihihih Muszę tylko kasę uzbierać, bo fajne ciuszki mają nie da się ukryć. Mają zarąbiaste sklepy- piękne wystawy, które projektanci szykują! Ludzie są naprawdę mili a dla dzieci to szczególnie!!! Mówię serio !!! Można się z nimi super targować....

Faceci są super przystojni i każdy tam fajnie się ubiera. Można się tam dogadać także po Polsku ( jak najbardziej) Dużo Turków zna Polski. Można się dogadać także po Rosyjsku! A przede wszystkim to po Angielsku hehehe - każdy to wie Robiłam zdjęcia gdzie się dało! Cieśnina Bosfor jest super! Płynęłam statkiem po Cieśninie Bosfor- wycieczka trwała około 2 godz.

Nie mogę także słuchać ludzi, którzy opowiadają takie rzeczy, że tam jest brudno itp. Nie byli tam nigdy, a lubią się wymądrzać. Niektórzy ludzie opowiadają takie bzdury, że tam strasznie kradną i takie tam - NIGDY. Wszędzie kradną nawet w takiej Polsce beznadziejnej , a mój tata raz telefon zgubił i Turek mu przyniósł nie Są UCZCIWI !!!!!!!! Są bardzo sympatyczni, pomocni! Jak masz problem to zaraz ci pomogą, są uczynni i za to ich cenie. Hehe trzeba przyznac, że strasznie się przyglądają. Jak ostatnio byłam to aż się sama do siebie śmiałam, bo tak się przyglądają. Lampią się i lampią Przyglądali się mi bo jestem blondynką hehe. Jeden to nawet mi oczko puszczał buaahahaha i paluszkiem mi pokazywał, żebym do niego podeszła- co zwałe miałam. Strzasznie zaczepiają i w ogóle!

Mam kompletnego świra na punkcie ich kultury, muzyki ( szczególnie lubię Tarkana).

Byłam na wycieczce, którą organizował mój hotel " CEVRE" - pojechaliśmy autokarem za Istanbul do takiego małego miasteczka " Kurburgas". Jest tam świetna plaża, lazurowa woda i w ogóle luksus !!! Jak szłam po plaży to się na mnie gapili jak bym jakimś alienem była nie Aż mi głupio było haha hihih


POZDRAWIAM
kicia555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-10, 15:31   #89
lulina
Wtajemniczenie
 
Avatar lulina
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: opolskie/ Wrocław
Wiadomości: 2 265
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez Chezzka
Ja wylatuję 16 sierpnia z Wrocławia do Antalyi z biura podróży, jeden tydzień będzie zwiedzania, cały czas będę na walizkach A drugi tydzień będę w Alanyi w hotelu Club Big Blue. Mam pytanie. Do centrum Alanyi z tego hotelu jest około 1600 m., nie będzie mi to utrudniało poznania "kogoś"? Chciałabym poznać paru fajnych ludzi Jeżeli ktoś miał podobną sytuację to niech napisze jak było

P.S. Mój pierwszy post :PP
Byłam w tym właśnie hotelu jak byłam w Turcji . Do centrum moze się zdawać daleko, ale jak wyjdziesz na główną ulicę to jeżdżą nią miejskie autobusy, które sie zatrzymują tam gdzie Ty stoisz i wiązą pod samo centrum także nie ma problemu. A co do ludzi- na plaży zawsze kogoś poznasz- samo będą zaczepiać
__________________
Żyje się tylko raz, więc żyj pełnią życia!!!!!!!!!!

lulinka- Paulinka
Mój kochany Haseczek ;( [*]

[glamour]12655[/glamour]
dziękuje za klik
lulina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-10, 21:48   #90
frik frik
Zadomowienie
 
Avatar frik frik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Eastbourne, UK lub Toruń
Wiadomości: 1 334
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez Turczynka
Chętnie Ci doradzę
Wiec tak jeżeli chodzi o rzeczy ,to raczej są takie jak u nas: bluzki, jeansy... Czasem wpadnie w oko jakaś fajna rzecz ale żeby były jaieś ich charakterystyczne wzory to ja się nie spotkałam
Fajne mają oni takie apaszki - jednak są one trochę dłuższe, wyglądają jak letni szalik i są różne wzory kolory z cekinami badz bez nich
Podróży Ci faktycznie nie zazdroszczę bo jedziesz w nocy i tułaczka do wawy nocą- nie za specialne. Ja leciałam z Wrocławia i miałam wylot o 20.15 wiec było ok. nawet mogłam oglądać sobie widoczki z okna nim zaszło słońce. Gdy juz dolecieliśmy to było u nich nad ranem, wiec jeszcze kilka godzin drzemki i na podbój AlanyiDo turcji miałam już ustalone miejsce i siedziałam przy oknie a spowrotem każdy mógł sobie wybrać, ja jednak nie zdążłam bo na odprawie byłam przy końcu i wszystko było już zajęte bo to zależy ile godzin przed czasem przywiozą cię na lotnisko z miejscowości w której wypoczywasz
a w samolocie nie jest zimno.Leciałam już kilka razy wiec mi nie było zimno, chyba ze jesteś zmarzluszkiem. Ale nawet jak nie to proponuję wziąć sobie bluzę
A gdzie konkretnie lecisz frik frik ?
Pozdrawaim i jeszcze raz życzę udanego wyjazdu choć wiem to ze przyjedziesz zadowolona !! Załącznik 511437
Dziekuje Ci Turczynko za pomoc
NIestety sobie nic nie kupilam bo jakos tak pusto bylo mialam wrazenie w tych sklepach... Az glupio bylo mi wchodzic chociaz wolali i wolali
Zreszta wzielam chyba troche za malo kaski bo pod koniec juz ledwo nam starczalo (bylam z facetem)
Rzeczywiscie Turcy sa mili bardzo. Nie kradna i nie maja takich wrednych min jak duza czesc Polakow na ulicach..
Ale raz nas jeden oszukal. Moja wina troche, bo nie zapamietalam dokladnie ze na Kale mozna wjechac dolmuszem. Pytalismy na zajezdni kolo bazaru czym tam dojechac. Ale widocznie Ci faceci co tam stali to nie byli kierowcy autobusikow tylko taxowek bo kilku z nich nam powiedzialo ze na gore nie wjezdzaja autobusy. Jeden tak mowi, drugi.. no i uwierzylismy. Cena: gora dol 15 euro. zdecydowalismy sie tylko na wjazd do gory 10 euro - moze to sie wydac glupie ale na serio myslelismy ze tam nic nas nie zawiezie Podczas gdy dolmusz wzialby pewnie ze 2 liry max. Cham jeden zawiozl nas - jak pozniej sie okazali - inna drozka wjazdowa. Gdzie nie jezdza zadne autobusy ani samochody, jedynie mieszkancy. Zebysmy sie nie zorientowali, jakby obok jechal jakis dolmusz, ze toi byla sciema. Zawiozl nas nie pod glowna atrakcje cyzli zamek tylko inna - rownie piekna budowle. Z drugiej strony. niestety nie pamietam nazwy Taka niezabezpieczona byla i kamieniste i strome miala schodki ( tu uprzedzam ze lepiej miec stabilne sandalki - nie jak ja klapeczki lub adidaski jakies).
Taka mala dygresja. Po tym bylam na kilka dni naprawde wsciekla na turkow. bo mialam wrazenie, ze hello mowia tylko do mojego portfela. Rozumiem nachalnosc, upierdliwosc zeby cos sprzedac. ale oszukiwanie to juz ponizej pasa. 10 euro to akurat dla mnie okazalo sie duzo zwlaszcza jak nie starczylo mi na zwiedzenie wszystkich miejsc ktore chcialam.

No i jeszcze jedno bym chciala dodac dla osob ktore sie tam wybieraja. Wyjazd do Turcji a przynajmniej do alanii na 1 tydzien to stanowczo za krotko. Zwlaszcza jesli ktos planuje sie wybierac na pammukale, kapadocje, safari, green canyon. Bo kazda z tych wycieczek to wlasciwie 1 dzien. W triadzie Kapadoca to az 2.

Ogolnie to jest tam slicznie, kolorowo i kwieciscie. Wszytstko wydalo mi sie bardzo zadbane. Ale angielski u nich to na bardzo niskim poziomie Predzej chyba niemiecki bo duzo tam niemcow. I skandynawow i holendrow - boze oni wygladaja jak chodzace hamburgery
frik frik jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:55.