Wakacyjne Mamy 2012 - część II - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-09-17, 19:08   #871
prince_polo
Zakorzenienie
 
Avatar prince_polo
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 10 684
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
]wyrodna ze mnie matka!!!
Amelia osiagnela nowy poziom placzu! robi yhy yhy yhy wywala dolna warge i robi mine w podkowke! --->
oh jak slodko przy tym wyglada !
moja tez tak rob i i placze

---------- Dopisano o 20:08 ---------- Poprzedni post napisano o 20:07 ----------

robie małej zakupy w necie
__________________

Ćwiczę
Zapuszczam naturalki!
prince_polo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 19:10   #872
wanilllka82
Wtajemniczenie
 
Avatar wanilllka82
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 512
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

witam moje drogie dziś późno, za to w domu sporo zrobione

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Wanilka, jak radzisz sobie z przeziebieniem? Mnie właśnie łapie, jestem załamana, bo jak moja walka ma wyglądać tak jak w ciąży to... ja dziękuję, nie dam rady się wyleczyć prędko. Gdy mama jest przeziebiona, to dziecko nie ? Jak jest wtedy z karmieniem?
hm no niestety tak jak w ciąży a nawet gorzej bo czosnku się nie da, cebuli tym bardziej, zostaje herbatka z sokiem malinowym, prenalen, i Nasivin dla niemowląt, że na mnie nie działa chyba nie muszę pisać oczywiście karmę, nie opowinno się w tym czasie dziecka odstawiać bo tak jak pisały dziewczyny mama produkuje przeciwciała i nawet jeśli małe się zarazi to przejdzie taką chorobę dużo łagodniej,
dziś już czuję się dużo lepiej, katar przechodzi, nie wiem jak mały, wydaje mi się że zaczyna mu się katar, coś mu w nosku furczy zobaczymy jutro
Cytat:
Napisane przez Soleilka Pokaż wiadomość

No to bierz TŻ w obroty, seks jest dobry na chorobę. Wypocisz się i szybciej przejdzie
mówisz? pierwsze słysze. Obawiam się że małż nie miałby ochoty na takie "leczenie" ja tym bardziej:P grzecznie poszliśmy spać z synkiem miedzy nami, miał wczoraj fatalny wieczór, pierwszy taki (wiem wiem jak na 12 tygodni to powinnam się cieszyć) mam nadzieje że to jednak nie przeziębienie

Cytat:
Napisane przez nadalka Pokaż wiadomość
Hej.

Nicki u nas chrzciny w miarę. Mała tylko trochę marudziła w kościele... Ale w domu już miałam nerwa, bo tż się rozsiadł jak by to było wszystko dla niego zrobione a nie dla gości. Ale wkurzył mnie tekstem. Bo ogólnie jakoś tak usiedliśmy że nie siedzieliśmy obok siebie. No i poszłam usiadłam obok niego a on do mnie że po co tu usiadłam bo tylko wadzę. Bardzo miło z jego strony. Oczywiście nic mu powiedzieć nie mogłam bo jego mamusia zaraz stawała w jego obronie. A mój ojciec rzucał mi pioruny. Tak więc dostał zje.bę w innym pokoju, i oczywiście się wyparł że on niczego takiego nie powiedział.
Ja na rozluźnienie walnęłam dwie 50-tki i mi przeszły nerwy.
Najlepsze jak wszyscy do mnie "a ty pijesz??? A kto będzie się zajmował dzieckiem" no tak, pić mi nie wolno bo przecież uchleje się jak świnia a dziecko ma tylko mnie:/ jak powiedziałam że chyba dziecko ma też ojca to teściowa "A co tylko Darek ma się nią ciągle zajmować" he, zostawiłam to bez komentarza.

Mała w domu już dużo płakała, full ludzi, każdy do niej gada, nad nią skacze, a teściowa i jej matka, że ją brzuch boli, ma kolke. Nie wiem skąd one to wzięły. Chyba Iga im powiedziała. A z resztą.
krew by mnie zalała!!! ja nie umiałabym się opanować, podziwiam!
Cytat:
Napisane przez depoison Pokaż wiadomość
wiem, że już Mamcia Ci pisała, ale ja też mogę Teraz już nie używam nic antybakteryjnego, bo z małej już nie taki okruszek delikatny, ale w szpitalu przy każdych drzwiach i w każdej łazience wisiało coś zajeżdżającego czystym spirtem I wszyscy - czy to pielęgniarka, czy matka - oblewali się tym po łokcie. Potem od znajomej pielęgniarki dostałam jeszcze jedną butlę do domu i też używałam - z tego co wiem, to nie ma prawa przeniknąć do pokarmu
Jak dziś zdrówko, kochana?
a dziękuje dziś dużo lepiej katar prawie przeszedł, ból ucha również, jeśli mały się nie zaraził to już będę cała szczęśliwa
co do żelu antybakteryjnego to nie pomyślałam, że w szpitalach wszyscy tego używali więc musi być bezpieczne, ja używałam tylko teraz, przy chorobie, dziś już nie używałam bo już mi się tak nie leje z nosa

fajne ciuszki szczególnie to brazowo - zielone
Cytat:
Napisane przez prince_polo Pokaż wiadomość
myjuz po lekarzu, mała byla grzeczniutka, na swierzym powietrzu zaczeła lepiej oddychac. lekarka mowila ze nic poza katarem Jej nie jest. Mam Jej robic inhalacje i dawac wit c i cos tam do psikania tez kazała kupic(mam napisane ale niepamiuetam nazwy). Mowila ze jak bedzie kaszel to wtedy mamy przyjsc jeszcze raz. No i Wazy juz 4860

czekam teraz na mame i przypilnuje Ja a ja pojde do apteki po te lekarstwa. Musimy kupic nawilzacz powietrza i ten inhalator......
a możesz napisać czym jej psikasz do tego noska? i czy to na recepte jest? a witamina c to w jakiej postaci dla takiego maluszka?


Marysia za 2 miesiące i 9 tygodni

dziewczyny na diecie niemiecko - angielskiej można jeść serki typu camembert?

nadrabiam dalej, juz mi mało zostało
wanilllka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 19:14   #873
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez wanilllka82 Pokaż wiadomość
Marysia za 2 miesiące i 9 tygodni

dziewczyny na diecie niemiecko - angielskiej można jeść serki typu camembert?
Dziękujemy

Jeszcze nie jadłam, ale przedwczoraj kupiłam Brie i chyba się w końcu na niego skuszę
Teraz właściwie jem już wszystko
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 19:14   #874
depoison
Zadomowienie
 
Avatar depoison
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 956
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez Balbinka1983 Pokaż wiadomość
Jaki kącik czytelniczy nam się tu tworzy ja polecam nowe wydania książek z serii "Poczytaj mi mamo"
o tak, też są świetne. W ogóle ta cała seria Naszej Księgarni jest na mojej wish-liście. Ale na to mamy jeszcze trochę czasu, nakłady są spore, chyba zdążymy kupić

Cytat:
Napisane przez Maciejka__ Pokaż wiadomość
Zachwyt pajacykiem z literkami rozumiem, ale różowym już nie. Niepokoisz mnie.

wiesz, nawet nie zwróciłam uwagi na kolor - spodobały mi się te śmieszne stworki

Cytat:
Napisane przez Soleilka Pokaż wiadomość
śliczne ale pierwszy bodziak i dżinsowa koszula genialne!
mam dokładnie tych samych faworytów

Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
Amelia osiagnela nowy poziom placzu! robi yhy yhy yhy wywala dolna warge i robi mine w podkowke! --->
oh jak slodko przy tym wyglada !
moja też tak robi i też uważam, że to przesłodkie! prawie zawsze się wtedy z niej śmieję i mam ochotę ucałować w sam środeczek tej podkówki!
Mamcia, wydawało mi się, że czytałam to na naszym wątku, ale najwyraźniej nie. Ty się chyba nie pytaj tutaj o pieluszki huggies, bo czytałam, że te na Wyspach są kompletnie inne niż te sprzedawane w PL, znacznie lepsze

Kurczę, któraś z was pytała mnie, dla jakiej kategorii wiekowej są pozostałe książeczki. Myślałam, że zacytowałam ten post, ale nie Wiec nie wiem, kto chciał wiedzieć, w dodatku nie do końca zrozumiałam, o jakie książeczki chodziło - te z Zosinej biblioteczki?
Jak tak, to mamy różne, głównie kupuję takie oznaczone jako 1+. Ale np. z Wydawnictwa Dwie Siostry mamy też połowę asortymentu, opisanego jako 3+. No i te wszystkie ponadczasowe wiersze Brzechwy, Chotomskiej, Tuwima czy Lengrena też są dla nieco starszych dzieci ale już nie mogłam się oprzeć i nabyłam
__________________
To read or not to be

Le roi est mort, vive le... reine!

depoison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 19:19   #875
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Mamcia-teraz czytam że pytałaś o Huggiesy. Używaliśmy ich jak Dorotka była mniejsza. I też byliśmy zadowoleni U nas tak naprawdę sprawdziły się każe pieluchy jakie kupiliśmy, żadne nie przeciekały (no chyba że się przepełniły, ale nigdy nie było tak że pielucha sucha a siuśki na ubraniu), nie uczulały.
Jedyne których nie polecam to Pampers Active Fit-były cienkie i strasznie śmierdziały
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 19:19   #876
marta1986222
Zakorzenienie
 
Avatar marta1986222
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z naszego M.
Wiadomości: 6 436
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Witam

Z tej strony mamusia wrześniowa,wpadłam tu gdyż jesteście skarbnicą wiedzy i może mi doradzicie jakiś dobry krem do buzki,mała ma strasznie suchą skórę na twarzy,używam teraz kremu z babydream ale nadal jej się łuszczy i jeszcze jedno czym przemywać ropiejące oczka?

Przepraszam że tak wcinam się w wątek ale mam nadzieję że pomożecie.

Pozdrawiamy Was i Wasze dzidziole.
__________________

Zuzia
04.09.2012
g.3.20
3020g,52cm


Hania
09.03.2016
g.20.45
3000g 53 cm










marta1986222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 19:22   #877
chce_byc_mama
Zakorzenienie
 
Avatar chce_byc_mama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Preston UK
Wiadomości: 8 977
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez wanilllka82 Pokaż wiadomość
dziewczyny na diecie niemiecko - angielskiej można jeść serki typu camembert?

nadrabiam dalej, juz mi mało zostało
jezeli jest pasteryzowany to tak.
nie mozna tylko tych typowo plesniowych z przerostem, blue chees itd

---------- Dopisano o 19:21 ---------- Poprzedni post napisano o 19:19 ----------

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
Mamcia-teraz czytam że pytałaś o Huggiesy. Używaliśmy ich jak Dorotka była mniejsza. I też byliśmy zadowoleni U nas tak naprawdę sprawdziły się każe pieluchy jakie kupiliśmy, żadne nie przeciekały (no chyba że się przepełniły, ale nigdy nie było tak że pielucha sucha a siuśki na ubraniu), nie uczulały.
Jedyne których nie polecam to Pampers Active Fit-były cienkie i strasznie śmierdziały
no to biore w koncu taka promocja moze sie juz nie trafic znow

---------- Dopisano o 19:22 ---------- Poprzedni post napisano o 19:21 ----------

Cytat:
Napisane przez marta1986222 Pokaż wiadomość
Witam

Z tej strony mamusia wrześniowa,wpadłam tu gdyż jesteście skarbnicą wiedzy i może mi doradzicie jakiś dobry krem do buzki,mała ma strasznie suchą skórę na twarzy,używam teraz kremu z babydream ale nadal jej się łuszczy i jeszcze jedno czym przemywać ropiejące oczka?

Przepraszam że tak wcinam się w wątek ale mam nadzieję że pomożecie.

Pozdrawiamy Was i Wasze dzidziole.
oczko pokarmem jesli karmisz piersia lub sola fizjologiczna.
co do kremu my uzywamy z ziajki ale tylko na wyjscia na dwor, buzke mamy jak talala.
__________________
Szczescie sie do mnie usmiechnelo

Amelcia
chce_byc_mama jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-17, 19:23   #878
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Hanjah i Depoison świetne nabyłyście ciuszki. Aż ciężko uwierzyć, że z drugiej ręki.

Cytat:
Napisane przez wvictoria Pokaż wiadomość
a u nas dziś mija pierwszy miesiąc Kubusia stawiamy ciacho i
zaraz będzie pierwszy roczek Na ciacho i chętnie się skuszę

Cytat:
Napisane przez osia86 Pokaż wiadomość

My dostaliśmy 2 ogromne siaty od koleżanki męża, którą zna dopiero kilka m-cy - więc to własciwie obca dla nas osoba, a taka hojna... Jestem jej bardzo wdzięczna, przebrałam to i jeszcze część oddaję dalej potrzebującej, bitej przez męża kobiecie, na którą dostalam namiar...
__________________

"To nie my daliśmy Ci życie...
To życie dało nam Ciebie..."




Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 19:24   #879
chce_byc_mama
Zakorzenienie
 
Avatar chce_byc_mama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Preston UK
Wiadomości: 8 977
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez depoison Pokaż wiadomość
moja też tak robi i też uważam, że to przesłodkie! prawie zawsze się wtedy z niej śmieję i mam ochotę ucałować w sam środeczek tej podkówki!
Mamcia, wydawało mi się, że czytałam to na naszym wątku, ale najwyraźniej nie. Ty się chyba nie pytaj tutaj o pieluszki huggies, bo czytałam, że te na Wyspach są kompletnie inne niż te sprzedawane w PL, znacznie lepsze
no wlasnie tez sie z Amelki smialam dlatego nazwalam sie wyrodna matka
co do huggiesow to tez gdzies czytalam ze te w uk sa niby lepsze. no nic sprobujemy najwyzej bede klnac do ostatniej pieluszki!
__________________
Szczescie sie do mnie usmiechnelo

Amelcia
chce_byc_mama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 19:26   #880
prince_polo
Zakorzenienie
 
Avatar prince_polo
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 10 684
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez wanilllka82 Pokaż wiadomość
a możesz napisać czym jej psikasz do tego noska? i czy to na recepte jest? a witamina c to w jakiej postaci dla takiego maluszka?
D
wit c mam zaleconą 4 krople raz dziennie. A do noska to ja tylko sol fizjologiczną podaje. I mam morska ale sie rpzekonac niemoge do tego psikania bo jest bardzo mocne...... w kazdym razie co jakis czas odciagam fridą......
__________________

Ćwiczę
Zapuszczam naturalki!
prince_polo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 19:27   #881
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez depoison Pokaż wiadomość

a ja już nie raz fotografowałam
Książki kupuję różne, takie dla dziecka pięcioletniego też
(np. to przepiękne "interaktywne" wydanie Alicji w Krainie Czarów - po prostu bałam się, że mi się nakład wyczerpie)
Ale dla malucha mogłabym chyba polecić Bardzo głodną gąsienicę (rzecz już kultowa), przesłodką serię Znajdź kotka/pieska/misia. Szukajmy razem, serię Obrazki dla maluchów, albo urocze Pierwsze urodziny prosiaczka


Oj tam, oj tam. Jaś Ci śpi, zrobiłabyś zdjęcia
same cudeńsa wklejalas, ale nie pamiętam czy ulozone na półce byly? Fajne te książeczki, dzięki, zapamiętam
Cytat:
Napisane przez prince_polo Pokaż wiadomość
co robicie jak sie dziecko zakrztusi innie mozezłapac oddechu??
ja szybko przekładam przez kolano glówka w dół i lekko klepiępo plecach-zazwyczaj jak przeloze go to juz wraca mu oddech, nie znosze tego, ale mamy tak codziennie
Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
phdwao, taki sportowy, jeden mam z rossmana drugi z HM a trzeci z NIke. jeden pieron. Ja na fitness ide z pustymi piersiami, oczywiscie wkładki musze miec. I spoko, nie odczuwam dyskomfortu.

apropo, wczoraj byłam na obiedzie u tesciow (od porodu drugi raz, a wczesniej bywalismy co weekend niemal) i tesciowa zrobiła same "lekkostrawne" dania, w dodatku oszukala mnie, gdyz powiedziala, ze nie dala kapusty do rosołu, a jednak była (wyszło to w momencie, gdy przywiezlismy wałówkę w słoikach, a tam wielgachne kawałki kapuchy, ktorej blaneczka nie znosi, od razu brzuch ja boli). w☠☠☠☠ jestem, bo 100 razy mozna jej powtarzac ze tego czy tego nie jem, a ta dalej swoje, jeszcze ukrywa przede mną i zmusza do jedzenia. Konsekwencją tego rosołu była nieprzespana nocka, darcia i bóle brzuszka (pierwsz raz!!!!!).
dzięki

a tesiowa przegięła, moze zrobiła to zlosliwie? porazka i biedna Blaneczka
Cytat:
Napisane przez blueberry88 Pokaż wiadomość

Super, że ogarnęłaś sprawę z Rossmannem.
Głupio tak dać komuś, jak to prezent...
Od 11
Moja zrobiła sobie dwie 20-minutowe drzemki w tym jedna podczas spaceru... Na szczęście przed chwilą kimnęła w chuście - niestety nie mam obiadu, a mam mięsko, z którym trzeba coś zrobić... (Mąż dostał podwyżkę, więc chce świętować obiadem poza domem, ale i tak obiadek chciałam zrobić - pozostaje czekać aż Mała się obudzi).
no jakis cud dzisiaj byłmój na razie nie chce byc chuście
Cytat:
Napisane przez osia86 Pokaż wiadomość



A ja wcinam non-stop, małemu nic, mi smakuje jak zawsze i pewnie idzie w biodra

.
to bez wątpienia


hej, mialam spontaniczne popołudnie, brat miał rebus, bo chciał kupic kurtke a nie wiedzial czymu pasuje, wiec zabralam sie i jechalismy 40 km w 1 strone ja obejrzec, mąz został z Jasiem, scykany bo 1-szy raz na dłużej. A teraz Jasia nakarmilam i mial go uspić i skończylo sie na tym że Jaś sie porzygał, myślałam że małża uduszę ale w sumie nie wiem czy to z jego winy(bo oczywiscie sie nie przyzna-mówił że delikatnie go odkladal)
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-17, 19:27   #882
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez osia86 Pokaż wiadomość
A może to jest kwestia gwary i regionu, a nie przekręcania

Dziewczyny, złapałam dziś chwilę, żeby Was poczytać, bo z Małym od rana na piersi. jak zdążę, to troche Wam odpowiem, bo sobie otworzyłam do cytowania Jak się nie obudzi za 5 minut... jak przez cały dzień dzisiaj...

---------- Dopisano o 19:01 ---------- Poprzedni post napisano o 18:58 ----------



Zasiłek od 1.11.2012 będzie wynosił 77 zł do 5 roku życia, potem coś wyżej

a gdzie tam
przypuszczam że to jest jak ze słynnym wyłanczam a nie wyłączam po prostu tak jest łatwiej, utarło się

czy używała któraś kropelki espumisan przed ukończeniem miesiąca?
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 19:33   #883
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez marta1986222 Pokaż wiadomość
Witam

Z tej strony mamusia wrześniowa,wpadłam tu gdyż jesteście skarbnicą wiedzy i może mi doradzicie jakiś dobry krem do buzki,mała ma strasznie suchą skórę na twarzy,używam teraz kremu z babydream ale nadal jej się łuszczy i jeszcze jedno czym przemywać ropiejące oczka?

Przepraszam że tak wcinam się w wątek ale mam nadzieję że pomożecie.

Pozdrawiamy Was i Wasze dzidziole.
W zasadzie buźki nie smaruję kremem. Wcześniej używałam maści przepisanej przez pediatrę na krostki. Teraz buźka jest czysta więc nie używam niczego, więc tu nie pomogę.
Oczka można przemywać solą fizjologiczną, rumiankiem albo świetlikiem - gazikiem od zewnątrz do wewnątrz. A jak to nie pomoże to wizyta u pediatry, przepisze Wam kropelki.

---------- Dopisano o 20:33 ---------- Poprzedni post napisano o 20:28 ----------

Cytat:
Napisane przez nel_a Pokaż wiadomość
czy używała któraś kropelki espumisan przed ukończeniem miesiąca?
Ja ich używam, ale odczekałam do ukończenia miesiąca. O ile się nie mylę Maciejka jakiś kropelek używała wcześniej, ale było to po konsultacji z lekarzem.
__________________

"To nie my daliśmy Ci życie...
To życie dało nam Ciebie..."




Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 19:35   #884
KarolinaPW
Zadomowienie
 
Avatar KarolinaPW
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 1 924
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Witam!
Podczytuję Was trochę ale pisać nie mam za bardzo jak Co do ssania kciuka to wg piśmiennictwa jest ono naturalnym odruchem związanym z potrzebą ssania, który powinien zanikać po 1szym roku życia (najpóźniej po 2gim) jeśli w tym czasie dziecko dalej ssie to należy z tym juz walczyć, bo tak jak pisałyście prowadzi do poważnych wad zgryzu i deformacji kciuka. Moim zdaniem jeśli na etapie naszych dzieci da się odwrócić uwagę od kciuka i zainteresować dziecko smoczkiem czy zabawką to super, jeśli nie, to nie ma co walczyć na siłę i poczekać aż dziecko będzie starsze i da się mu bardziej przetłumaczyć
Dla zainteresowanych tematem wklejam artykuł
http://www.dmp.am.wroc.pl/artykuly/DMP_2009463354.pdf

Napiszę krótko co u nas:
A więc ogólnie nadal ciężko, Marcinek daje popalić nie tylko w dzień ale obecnie też w nocy, budzi się co 1-2 godz, jestem tak wymęczona, że czasem nie budzi mnie nawet głośny płacz i mąż wtedy wstaje.
Dziś byliśmy na usg głowy brzucha oraz na wizycie kontrolnej. W główce wyszła asymetria komór mózgu i jakaś mała torbiel, ale ponoć nie ma zagrożenia, niemniej mamy za 2-3 m-ce zrobić powtórne badanie. Marcinek ładnie przybiera pediatra była pod wrażeniem - wazy już 3920 Na ulewanie dostaliśmy Gastrotuss i jeśli nie pomoże włączenie mm AR. Pobieranie krwi zniósł dzielnie- kwękał tak jak zwykle, ale płaczu nie było
Wczoraj bylismy na warsztatach chustowych- fajna sprawa, dużo ciekawych informacji i ćwiczenia z wiązania, choć na początku szło mi bardzo opornie (mężowi szło lepiej) to jestem zachwycona chustami,instruktorka pożyczyła nam jedną do domu, żeby sobie na spokojnie poćwiczyć. Na pewno kupię chustę (jak becikowe przyjdzie)
__________________
"When you’re in my arms
The world makes sense
There is no pretence
And you’re crying
When you’re by my side
There is no defence
I forget to sense I’m dying"


KarolinaPW jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 19:38   #885
wanilllka82
Wtajemniczenie
 
Avatar wanilllka82
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 512
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez blueberry88 Pokaż wiadomość
O jest dobry pomysł, żeby Jej to kiedyś wręczyć. Żałuję jednak, że nie potrafię tego ładnie wypełnić. Jakoś zbyt rzeczowo do tego podchodzę...
no jakoś mnie to nie dziwi, umysł ścisły w końcu


za pierwszy miesiąc Kubusia

dla Fabisia za wyniki

pumas to Cie teściówka użądziła, nie rozumem takiego postępowania, co za problem zrobić rosół bez kapuchy?


Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
dziewczyny czy uzywala ktoras z was pieluszki huggies?
ja używam i nie jestem zadowolona, kupa nie wsiąka i czasem się wylewa no ale może te angielskie są innej jakości
a apropo Hugisów to jak byliśmy u teściów mały obsrał im poduszkę (karmiłam na niej) i wszystkie ciuchy które miał na sobie, kupa była do szyi dobrze że miałam kompletne przebranie, załapałam się na pranie poszewki, głupio mi było

Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
Amelia osiagnela nowy poziom placzu! robi yhy yhy yhy wywala dolna warge i robi mine w podkowke! --->
oh jak slodko przy tym wyglada !
to jest nas dwie bo mnie też podkówka mojego synka rozbraja, tylko on przy niej nie płacze, jak mu się nie podoba jakaś zabawa to robi podkówkę a mnie to zawsze śmieszy i rozczula zamiast smucić
Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
jezeli jest pasteryzowany to tak.
nie mozna tylko tych typowo plesniowych z przerostem, blue chees itd
.
tylko że ja nie wiem z jakiego jest mleka bo siostra mi przywiozła z Francji, a taka mam ochotę na taki serek w panierce z konfiturą z żurawin
wanilllka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 19:45   #886
chce_byc_mama
Zakorzenienie
 
Avatar chce_byc_mama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Preston UK
Wiadomości: 8 977
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez wanilllka82 Pokaż wiadomość
tylko że ja nie wiem z jakiego jest mleka bo siostra mi przywiozła z Francji, a taka mam ochotę na taki serek w panierce z konfiturą z żurawin
ale jak go usmazysz to jest proces termoobrobki wiec spokojnie mozesz zjesc tylko smaz dlugo na malutkim ogniu zeby dluzej trwalo.
__________________
Szczescie sie do mnie usmiechnelo

Amelcia
chce_byc_mama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 19:51   #887
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez marta1986222 Pokaż wiadomość
Witam

Z tej strony mamusia wrześniowa,wpadłam tu gdyż jesteście skarbnicą wiedzy i może mi doradzicie jakiś dobry krem do buzki,mała ma strasznie suchą skórę na twarzy,używam teraz kremu z babydream ale nadal jej się łuszczy i jeszcze jedno czym przemywać ropiejące oczka?

Przepraszam że tak wcinam się w wątek ale mam nadzieję że pomożecie.

Pozdrawiamy Was i Wasze dzidziole.
Ropiejące oczka można przemywać solą fizjologiczną, świetlikiem, rumiankiem (niektóre dzieci sa uczulone na rumianek), zwykłą czarną herbatą. Zawsze z kierunku od zewnątrz do wewnątrz. U nas oczko przestalo ropieć na jakieś 3 tygodnie i znów zaczęło! A juz myślałam że po problemie...
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 19:51   #888
wanilllka82
Wtajemniczenie
 
Avatar wanilllka82
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 512
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
ale jak go usmazysz to jest proces termoobrobki wiec spokojnie mozesz zjesc tylko smaz dlugo na malutkim ogniu zeby dluzej trwalo.
o świetnie!!

chyba jednak mały ma katar czasem mu coś w nosku zafurczy przez sen i teraz zakaszlał tak jakby odkrztuszał powinnam go obudzić żeby spróbować coś odciągnąć? a w ogóle to on od 16 już śpi, pewnie już na noc zasnął
wanilllka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 20:03   #889
chce_byc_mama
Zakorzenienie
 
Avatar chce_byc_mama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Preston UK
Wiadomości: 8 977
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez wanilllka82 Pokaż wiadomość
o świetnie!!

chyba jednak mały ma katar czasem mu coś w nosku zafurczy przez sen i teraz zakaszlał tak jakby odkrztuszał powinnam go obudzić żeby spróbować coś odciągnąć? a w ogóle to on od 16 już śpi, pewnie już na noc zasnął
sprobuj odciagnac i zobaczysz jakim tempie sie znowu nazbiera moja tez ma troszke katarek ale ze dwa razy dziennie jej odciagam i jest spokoj.

---------- Dopisano o 20:03 ---------- Poprzedni post napisano o 19:56 ----------

ahh zapomnialam Wam powiedziec - jadlam truskawki
reakcji alergicznych - brak
__________________
Szczescie sie do mnie usmiechnelo

Amelcia
chce_byc_mama jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-17, 20:04   #890
marta1986222
Zakorzenienie
 
Avatar marta1986222
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z naszego M.
Wiadomości: 6 436
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Dziękuję za pomoc
__________________

Zuzia
04.09.2012
g.3.20
3020g,52cm


Hania
09.03.2016
g.20.45
3000g 53 cm










marta1986222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 20:36   #891
ooolllccciiiaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar ooolllccciiiaaa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 164
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

wanillka dla dzieci witamina c to kropelki cebion

a ja jestem w szoku bo już drugi raz w tym miesiącu jestem chora(boli gardło) ostatnio brałam antybiotyk teraz przeszło po Groprinosinie, a mały nic! a tak strasznie się bałam że się zarazi.

pumas Twoja teściowa powinna dostać porządną zj.ebke za ten rosół
ooolllccciiiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 20:49   #892
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Dzięki dziewczyny, nastepnym razem dostanie z☠☠☠ke ode mnie hihi

Mam ogromny problem ostatnio z - jak mniemam - nadwrażliwymi zębami. Piszę mniemam, bo boli mnie tylko lewa część twarzy, tak jakby właśnie od zebów, ale pewności nie mam. I spać przez to nie mogę i chodzę poddenerwowana. Co robic dziewczyny????? Karolina??? Wczoraj w nocy myslalam, że zwariuje, zgrzeszyłam, zażyłam ibuprom max, przeszło prawie od ręki. No ale wiadomo, takich leków nie można, a paracetamol nie pomaga :/
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 21:00   #893
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez KarolinaPW Pokaż wiadomość
Witam!
Podczytuję Was trochę ale pisać nie mam za bardzo jak Co do ssania kciuka to wg piśmiennictwa jest ono naturalnym odruchem związanym z potrzebą ssania, który powinien zanikać po 1szym roku życia (najpóźniej po 2gim) jeśli w tym czasie dziecko dalej ssie to należy z tym juz walczyć, bo tak jak pisałyście prowadzi do poważnych wad zgryzu i deformacji kciuka. Moim zdaniem jeśli na etapie naszych dzieci da się odwrócić uwagę od kciuka i zainteresować dziecko smoczkiem czy zabawką to super, jeśli nie, to nie ma co walczyć na siłę i poczekać aż dziecko będzie starsze i da się mu bardziej przetłumaczyć
Dla zainteresowanych tematem wklejam artykuł
http://www.dmp.am.wroc.pl/artykuly/DMP_2009463354.pdf

Napiszę krótko co u nas:
A więc ogólnie nadal ciężko, Marcinek daje popalić nie tylko w dzień ale obecnie też w nocy, budzi się co 1-2 godz, jestem tak wymęczona, że czasem nie budzi mnie nawet głośny płacz i mąż wtedy wstaje.
Dziś byliśmy na usg głowy brzucha oraz na wizycie kontrolnej. W główce wyszła asymetria komór mózgu i jakaś mała torbiel, ale ponoć nie ma zagrożenia, niemniej mamy za 2-3 m-ce zrobić powtórne badanie. Marcinek ładnie przybiera pediatra była pod wrażeniem - wazy już 3920 Na ulewanie dostaliśmy Gastrotuss i jeśli nie pomoże włączenie mm AR. Pobieranie krwi zniósł dzielnie- kwękał tak jak zwykle, ale płaczu nie było
Wczoraj bylismy na warsztatach chustowych- fajna sprawa, dużo ciekawych informacji i ćwiczenia z wiązania, choć na początku szło mi bardzo opornie (mężowi szło lepiej) to jestem zachwycona chustami,instruktorka pożyczyła nam jedną do domu, żeby sobie na spokojnie poćwiczyć. Na pewno kupię chustę (jak becikowe przyjdzie)
Co do kciuka wiedziałyśmy, że możemy na Ciebie liczyć. Super informacje
Super, że Marcinek ładnie przybiera. Hasło torbiel brzmi nie za ciekawie, ale pewnie tak jak mówi lekarz to nic groźnego. Za trzy miesiące nie będzie śladu. Trzymam za to kciuki i żeby mały był spokojniejszy
Te warsztaty chustowe to musi byś fajna sprawa. U nas co jakiś czas też organizują i obiecują sobie, że pójdę i jeszcze nie byłam

---------- Dopisano o 22:00 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny, nastepnym razem dostanie z☠☠☠ke ode mnie hihi

Mam ogromny problem ostatnio z - jak mniemam - nadwrażliwymi zębami. Piszę mniemam, bo boli mnie tylko lewa część twarzy, tak jakby właśnie od zebów, ale pewności nie mam. I spać przez to nie mogę i chodzę poddenerwowana. Co robic dziewczyny????? Karolina??? Wczoraj w nocy myslalam, że zwariuje, zgrzeszyłam, zażyłam ibuprom max, przeszło prawie od ręki. No ale wiadomo, takich leków nie można, a paracetamol nie pomaga :/
Możliwe, że jakaś past by na to pomogła, ale proponuję wybrać się do dentysty. Zęby po ciąży mogą być osłabione.
Łatwo mi mówić, mnie jeden zaczyna pobolewać jak piję coś zimnego i też jeszcze nie dojrzałam do dentysty
__________________

"To nie my daliśmy Ci życie...
To życie dało nam Ciebie..."




Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 21:02   #894
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość

wyrodna ze mnie matka!!!
Amelia osiagnela nowy poziom placzu! robi yhy yhy yhy wywala dolna warge i robi mine w podkowke! --->
oh jak slodko przy tym wyglada !
Moja też tak robi. Jak mi Jej szkoda... Jakby się straszna krzywda działa

Cytat:
Napisane przez wanilllka82 Pokaż wiadomość
dziewczyny na diecie niemiecko - angielskiej można jeść serki typu camembert?

nadrabiam dalej, juz mi mało zostało
a jadłam już wiele razy

Cytat:
Napisane przez depoison Pokaż wiadomość

Kurczę, któraś z was pytała mnie, dla jakiej kategorii wiekowej są pozostałe książeczki. Myślałam, że zacytowałam ten post, ale nie Wiec nie wiem, kto chciał wiedzieć, w dodatku nie do końca zrozumiałam, o jakie książeczki chodziło - te z Zosinej biblioteczki?
Jak tak, to mamy różne, głównie kupuję takie oznaczone jako 1+. Ale np. z Wydawnictwa Dwie Siostry mamy też połowę asortymentu, opisanego jako 3+. No i te wszystkie ponadczasowe wiersze Brzechwy, Chotomskiej, Tuwima czy Lengrena też są dla nieco starszych dzieci ale już nie mogłam się oprzeć i nabyłam
To ja Chodziło mi o te książeczki, do których linki podałaś. Bardzo Głodna Gąsienica, Znajdź... i Pierwsze urodziny prosiaczka. Może jest to gdzieś napisane, ale nie widzę oczywiście. Akompaniament w postaci krzyczącego dziecka nie pomaga mi się skupić

Cytat:
Napisane przez KarolinaPW Pokaż wiadomość
Napiszę krótko co u nas:
A więc ogólnie nadal ciężko, Marcinek daje popalić nie tylko w dzień ale obecnie też w nocy, budzi się co 1-2 godz, jestem tak wymęczona, że czasem nie budzi mnie nawet głośny płacz i mąż wtedy wstaje.
Dziś byliśmy na usg głowy brzucha oraz na wizycie kontrolnej. W główce wyszła asymetria komór mózgu i jakaś mała torbiel, ale ponoć nie ma zagrożenia, niemniej mamy za 2-3 m-ce zrobić powtórne badanie. Marcinek ładnie przybiera pediatra była pod wrażeniem - wazy już 3920 Na ulewanie dostaliśmy Gastrotuss i jeśli nie pomoże włączenie mm AR. Pobieranie krwi zniósł dzielnie- kwękał tak jak zwykle, ale płaczu nie było
Wczoraj bylismy na warsztatach chustowych- fajna sprawa, dużo ciekawych informacji i ćwiczenia z wiązania, choć na początku szło mi bardzo opornie (mężowi szło lepiej) to jestem zachwycona chustami,instruktorka pożyczyła nam jedną do domu, żeby sobie na spokojnie poćwiczyć. Na pewno kupię chustę (jak becikowe przyjdzie)
Cieszę się i gratuluję przybierania, no i dzielnego Synka! Przykro mi, że nadal dostajesz w kość...

Cytat:
Napisane przez wanilllka82 Pokaż wiadomość
no jakoś mnie to nie dziwi, umysł ścisły w końcu
...ale mam zapędy humanistyczne - tylko jakiś brak polotu do tych książek
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 21:04   #895
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Nela. Ja zaczęłam ich używać jak mała miała 1,5 tygodnia.

Wanilka , w sumie aż tak do końca nie byłam spokojna. Podczas obiadu wyszłam na balkon, i ktoś mnie na nim zamknął. No i jak ktoś mnie raczął wpuścić do domu to wszyscy wielki śmiech że ja zamknięta na balkonie to wyjechałam z tekstem "najlepiej to mnie stąd wy.pier.dolcie bo chyba wszystkim wam wadzę" - wstyd - ale nie mogłam się powstrzymać

Mała śpi więc i ja powoli się zawijam...
Branoc
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 21:05   #896
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

ja co do zębów do mam inny problem-od jakiegoś czasu łapię się na tym że w nocy w snie zaciskam mozno szczękę i przez to bola mnie jedynki, nie wiem czy szkliwa nie uszkodziłam tym, nigdy nie mialam tego problemu-nie wiem czy to jakies ogólne napięcie to wysoluje, czy co

ide do spanka, do jutra
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 21:08   #897
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Pumcia nie mam pojęcia co to!
I też muszę odwiedzić dentystę :/ Ostatnio byłam w ciąży, w kwietniu, ale zaraz po tym wylądowałam w szpitalu z zagrożoną ciążą, a przede mną była jeszcze jedna wizyta

Ooollccia okazuje się, że niemowlęta są bardziej odporne od nas. No i całe szczęście!

W ogóle to brzuch mnie ćmi jak na @. Tylko nie to, błagam!!!
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 21:09   #898
KarolinaPW
Zadomowienie
 
Avatar KarolinaPW
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 1 924
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Pumcia, mi to nie wygląda na nadwrażliwość, bardziej na nerwoból, neuragię lub przewianie. Pomaga na to witaminy z grupy B zwłaszcza B12, spróbuj połykać sobie przez miesiąc, jak nie pomoże może będzie trzeba podac tą witaminę w zastrzykach
Jesli natomiast ból pojawia sie po zadziałaniu konkretnego bodźca np.termicznego (zimne, gorące potrawy, napoje) lub przy czymś słodkim, kwaśnym a po ustąpieniu bodźca (np. po wypłukaniu buzi wodą) znika to wskazuje na nadwrażliwość. Srodki na nadwrażliwość
PAsta i płyn elmex zielony + możesz włączyć
-Green Or to taki dwuskładnikowy żel, najpierw nakładasz zielony, potem pomarańczowy i one stworzą taka niewidzialną osłonkę
-Sensigel żel łagodzący
-Elmex żel żel do domowej fluoryzacji
-Tooth mousse tzw. szkliwo w płynie, mineralizuje szkliwo, znosi nadwrażliwość
Najlepiej wprowadzać pojedynczo, nie wszystkie naraz, poużywaj produktu przez 2 tygodnie i zobacz czy pomaga

Idę spać, postaram sie wpaśc jutro
__________________
"When you’re in my arms
The world makes sense
There is no pretence
And you’re crying
When you’re by my side
There is no defence
I forget to sense I’m dying"



Edytowane przez KarolinaPW
Czas edycji: 2012-09-17 o 21:11
KarolinaPW jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 21:11   #899
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Karolina fajnie, ze Marcinek dobrze przybiera! I moze chusta pomoże w uspokajaniu go. Mnie nosidło bardzo pomaga.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 21:12   #900
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
ja co do zębów do mam inny problem-od jakiegoś czasu łapię się na tym że w nocy w snie zaciskam mozno szczękę i przez to bola mnie jedynki, nie wiem czy szkliwa nie uszkodziłam tym, nigdy nie mialam tego problemu-nie wiem czy to jakies ogólne napięcie to wysoluje, czy co

ide do spanka, do jutra
Ja tak podobno robię w nocy, czego rezultatem ma być 'zjadanie' przednich zębów. Miałabym spać z nakładką...
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:16.