Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-03, 16:15   #1081
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez Clarity Pokaż wiadomość
Dziewczyny z Wrocławia, potrzebuje Waszej rady.
Od zawsze kupowałam biustonosze w Onlyher (głównie brytyjskie), bardzo dobrze mi się je nosi, co prawda są drogie ale wytrzymują na prawdę długo. Niestety, mam bardzo duże wahania wagi, ostatnio bardzo przytyłam i muszę znów kupić coś nowego. Wolałabym żeby było to coś tańszego (max 150zł), może coś z polskich firm? Polećcie jakieś salony i dobrą obsługę, bo ja ostatnio wypadłam z obiegu.
Teraz noszę 34G (Cleo Panache),ale wydaje mi się że miseczka jest za mała trochę.
Onlyhery są polskie i do 150zł
bazowe latte espresso po 125zł
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 11:49   #1082
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez lapida Pokaż wiadomość
dzięki za odpowiedź

Tobie też robiły się takie ślady?

http://iv.pl/images/68998839801953035776.png
Aż takie długie nie, ocierał mnie szew na łączeniu miski z ramiączkiem i miałam takie dwa brązowe punkty wielkości pięćdziesięciogroszówki.

Ale od dawna mi się nic nie robi, nosze dobrze dopasowane staniki, te firmy, które kupuję nie mają ostrych szwów.


U ciebie jest podejrzane, że aż na takiej długości ramiączka obcierają. Zastanów się, czy nie naciagasz ich za mocno. Jeśli nie, to może być kwestia rozstawu ramiączek - większość firm robi w jednym rozstawie i dla części klientek są albo zbyt szeroko, albo zbyt wąsko ustawione. Może być też tak, że akurat ten model się na tobie tak pechowo układa.

---------- Dopisano o 12:49 ---------- Poprzedni post napisano o 12:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Clarity Pokaż wiadomość
Dziewczyny z Wrocławia, potrzebuje Waszej rady.
Od zawsze kupowałam biustonosze w Onlyher (głównie brytyjskie), bardzo dobrze mi się je nosi, co prawda są drogie ale wytrzymują na prawdę długo. Niestety, mam bardzo duże wahania wagi, ostatnio bardzo przytyłam i muszę znów kupić coś nowego. Wolałabym żeby było to coś tańszego (max 150zł), może coś z polskich firm? Polećcie jakieś salony i dobrą obsługę, bo ja ostatnio wypadłam z obiegu.
Teraz noszę 34G (Cleo Panache),ale wydaje mi się że miseczka jest za mała trochę.
Dwie możliwości:
1. Idź do Onlyher, przymierz na żywo polskie biustonosze, kup jakiś.
2. Skoro znasz swój rozmiar i ulubione kroje w Cleo to jeśli jesteś w stanie ocenić, jakiego teraz rozmiaru potrzebujesz, kup sobie cleo w internecie - spokojnie mozna znaleźć taki, żeby z wysyłką zmieścił się w 150 zł.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-05, 12:43   #1083
Elessar
Wtajemniczenie
 
Avatar Elessar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 584
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez Livr Pokaż wiadomość
Powiem tak, jestem pewna że 65 jest za luźne, a to czy będzie to C czy D to sprawa dyskusyjna. Podasz dokładny adres?
Kraków
Adore, Al. Pokoju 24
Brabella, ul. Kazimierza Wielkiego 31
Brafitteria, ul. Krakowska 5, opinie na LB
doBRAna, ul. Powstańców Wielkopolskich 18 (King Square, Ip.)
Intimo4you, Al. Pokoju 44 (C.H. Plaza, parter, lok. 17)
OnlyHer, ul. Długa 11A

Na pewno jest ich kilka, nie wszystkie są na mapie.

---------- Dopisano o 13:43 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Clarity Pokaż wiadomość
Dziewczyny z Wrocławia, potrzebuje Waszej rady.
Od zawsze kupowałam biustonosze w Onlyher (głównie brytyjskie), bardzo dobrze mi się je nosi, co prawda są drogie ale wytrzymują na prawdę długo. Niestety, mam bardzo duże wahania wagi, ostatnio bardzo przytyłam i muszę znów kupić coś nowego. Wolałabym żeby było to coś tańszego (max 150zł), może coś z polskich firm? Polećcie jakieś salony i dobrą obsługę, bo ja ostatnio wypadłam z obiegu.
Teraz noszę 34G (Cleo Panache),ale wydaje mi się że miseczka jest za mała trochę.
To z polskich marek niewiele tam znajdziesz, proponowane firmowe mają za mały zakres rozmiarów.
Spróbuj KrisLine, ma rozmiarówkę odpowiadającą brytyjskiej, Avę, Dalię (musisz mierzyć, bo rozmiary polskie). Cenowo te marki by pasowały. Jest jeszcze Effuniak, ale z tego co wiem, nie ma go stacjonarnie we Wrocławiu. A jeśli piszesz, że 34G jest za małe to potrzebujesz 34GG czyli w polskich okolice 75J.
__________________
coś się kończy, coś zaczyna
Elessar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-05, 14:18   #1084
czarna_kiecka
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kiecka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 394
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

dziewczyny czy w którymś sklepie online gdzie maja agio albo audelle, sa obecnie jakies znizki, kojarzycie cos ?
__________________
WYMIANA
czarna_kiecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 08:25   #1085
Elessar
Wtajemniczenie
 
Avatar Elessar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 584
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez czarna_kiecka Pokaż wiadomość
dziewczyny czy w którymś sklepie online gdzie maja agio albo audelle, sa obecnie jakies znizki, kojarzycie cos ?
mybra chyba mieli, agio na pewno jest w ich sklepie firmowym. Poszukaj też przez Allegro, no i przez wujka google, bo sklepów internetowych z tymi markami nie kojarzę.
__________________
coś się kończy, coś zaczyna
Elessar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 12:28   #1086
melisska
Rozeznanie
 
Avatar melisska
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 737
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez czarna_kiecka Pokaż wiadomość
dziewczyny czy w którymś sklepie online gdzie maja agio albo audelle, sa obecnie jakies znizki, kojarzycie cos ?
Agio i Audelle szukaj w : szyfoniera.com , o n l y h e r.pl , noszebiustonosze.pl , christelle.pl , brabella.pl, bra-dreams.pl , biustyna.pl
Ten drugi sklep oczywiście bez tych przerywników, musiałam tak zapisać , bo cenzura wizażu prężnie działa

Edytowane przez melisska
Czas edycji: 2015-05-06 o 12:31
melisska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 15:35   #1087
Groszek2304
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 80
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez Elessar Pokaż wiadomość
Przy tych wymiarach pod biustem obwód 70 jest odpowiedni. Każdy biustonosz po przepraniu traci taką sztywność, którą ma po uszyciu. Trochę nie podoba mi się to, że brafitterka doradziła Ci miseczkę, która ma luz, bo takowa będzie odstawała od biustu, a migracja biustu z pod pach/z pleców nie jest czymś, czego doświadcza każda kobieta po dobraniu właściwego rozmiaru. Przypuszczam, że przy rozmiarze 65FF miska przylegałaby, ale to dlatego, że obwód by ją dociągał. A to że jak siedzisz to miska odstaje się zdarza, biust jest plastyczny, a sztywna miska (termiczna taka jak w Deco) jest sztywna i musiałabyś stać na baczność by przylegała idealnie.
Dziekuje
Dopiero jak porzadnie wygarne, to przez chwile jest ok, pozniej biust wraca na swoje miejsce i miseczki nadal odstaja
__________________
Groszek2304 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-06, 16:26   #1088
czarna_kiecka
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kiecka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 394
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez Elessar Pokaż wiadomość
mybra chyba mieli, agio na pewno jest w ich sklepie firmowym. Poszukaj też przez Allegro, no i przez wujka google, bo sklepów internetowych z tymi markami nie kojarzę.
a do mybra trafiaja sie znizki ? maja i agio i audelle, tylko wybor skromny i ceny takie jak w sklepie, na allegro tez niestety nieciekawie, pojedyncze modele tansze, ale reszta w normalnych cenach, na agio w sklepie firmowym jest -15% przy polubieniu na fejsie

---------- Dopisano o 17:07 ---------- Poprzedni post napisano o 16:57 ----------

Cytat:
Napisane przez melisska Pokaż wiadomość
Agio i Audelle szukaj w : szyfoniera.com , o n l y h e r.pl , noszebiustonosze.pl , christelle.pl , brabella.pl, bra-dreams.pl , biustyna.pl
Ten drugi sklep oczywiście bez tych przerywników, musiałam tak zapisać , bo cenzura wizażu prężnie działa
dziekuje Ci, czesc sklepow kojarze ale pozostale wyprobuje, mi nie tyle chodzi o mala dostepnosc tych firm, tylko chcialabym upolowac jakas promocje ; ) a z tym ciezko, bo jak nawet znajde modele w fajnych cenach, jak np na biustyna, to i tak nie ma mojego rozmiaru - 65C

---------- Dopisano o 17:26 ---------- Poprzedni post napisano o 17:07 ----------

na szyforniera naprawde fajne ceny w zakladce 'outlet' bo nawet za 50zl mozna kupic agio, ale niestety z mojego rozmiaru slabo ; /
__________________
WYMIANA

Edytowane przez czarna_kiecka
Czas edycji: 2015-05-06 o 16:09
czarna_kiecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 08:59   #1089
Elessar
Wtajemniczenie
 
Avatar Elessar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 584
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez Groszek2304 Pokaż wiadomość
Dziekuje
Dopiero jak porzadnie wygarne, to przez chwile jest ok, pozniej biust wraca na swoje miejsce i miseczki nadal odstaja
To miska jest za duża. Zawsze po ubraniu biustonosza, wygarnięciu biustu do misek należy się chwilę poruszać i zobaczyć co się dzieje. Spróbuj z mniejszą miską z tego kroju.

---------- Dopisano o 09:59 ---------- Poprzedni post napisano o 09:55 ----------

Cytat:
Napisane przez czarna_kiecka Pokaż wiadomość
a do mybra trafiaja sie znizki ? maja i agio i audelle, tylko wybor skromny i ceny takie jak w sklepie, na allegro tez niestety nieciekawie, pojedyncze modele tansze, ale reszta w normalnych cenach, na agio w sklepie firmowym jest -15% przy polubieniu na fejsie

---------- Dopisano o 17:07 ---------- Poprzedni post napisano o 16:57 ----------



dziekuje Ci, czesc sklepow kojarze ale pozostale wyprobuje, mi nie tyle chodzi o mala dostepnosc tych firm, tylko chcialabym upolowac jakas promocje ; ) a z tym ciezko, bo jak nawet znajde modele w fajnych cenach, jak np na biustyna, to i tak nie ma mojego rozmiaru - 65C

---------- Dopisano o 17:26 ---------- Poprzedni post napisano o 17:07 ----------

na szyforniera naprawde fajne ceny w zakladce 'outlet' bo nawet za 50zl mozna kupic agio, ale niestety z mojego rozmiaru slabo ; /
Do mybra są zniżki, zapisz się na newsletter to będziesz informowana.
Agio jest w miarę popularne, Audelle już mniej, bo bardziej promowane są inne marki brytyjskie. A ogólnie (nie pocieszę Cię), Twój rozmiar nie jest bardzo popularny, dlatego jest mały w nim wybór.
Audelle poszukaj na Brastopie i ebayu, tam możesz mieć większe szanse znalezienia promocji na swój rozmiar.
__________________
coś się kończy, coś zaczyna
Elessar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 09:34   #1090
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez Elessar Pokaż wiadomość
To miska jest za duża. Zawsze po ubraniu biustonosza, wygarnięciu biustu do misek należy się chwilę poruszać i zobaczyć co się dzieje. Spróbuj z mniejszą miską z tego kroju.
Potwierdzam. Nie ma się co z góry nastawiać na migrację.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 12:03   #1091
czarna_kiecka
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kiecka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 394
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez Elessar Pokaż wiadomość
To miska jest za duża. Zawsze po ubraniu biustonosza, wygarnięciu biustu do misek należy się chwilę poruszać i zobaczyć co się dzieje. Spróbuj z mniejszą miską z tego kroju.

---------- Dopisano o 09:59 ---------- Poprzedni post napisano o 09:55 ----------



Do mybra są zniżki, zapisz się na newsletter to będziesz informowana.
Agio jest w miarę popularne, Audelle już mniej, bo bardziej promowane są inne marki brytyjskie. A ogólnie (nie pocieszę Cię), Twój rozmiar nie jest bardzo popularny, dlatego jest mały w nim wybór.
Audelle poszukaj na Brastopie i ebayu, tam możesz mieć większe szanse znalezienia promocji na swój rozmiar.
wiem wiem, sama zauwazylam plus jakis czas temu mi pisalas ; )
masz racje, nie jest popularny, a sadzilam, ze wszystkie problemy sie skoncza wraz z dobraniem wlasciwego rozmiaru, ogolnie wiadomo - da sie kupic cos w tym rozmiarze i nie ma co przesadzac, tylko problem zaczyna sie jak szukam czegos konkretnego, o konkretnym kolorze, musi byc u mnie plunge itd...
zaraz sprawdze ebay i brastop, moze akurat : )
dzieki Ci jak zwykle za pomoc !

---------- Dopisano o 12:58 ---------- Poprzedni post napisano o 12:41 ----------

brastop nie ma niestety audelle : (

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 12:58 ----------

a na ebayu doslownie kilka audelle i ceny wyzsze niz u nas po przeliczeniu
takze zostaja mi jednak chyba polskie sklepy, z tego co zauwazylam panache ma super wybor na ebayu i zastanawiam sie, czy jak mam 65C to 65C z panache odpowiada rozmiarowce z agio / audelle czy rozni sie czyms, np wypada wiekszy ?
Moze ktos wie ?
__________________
WYMIANA
czarna_kiecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-07, 19:16   #1092
aleksjaaa
Rozeznanie
 
Avatar aleksjaaa
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 841
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Do tej pory nosilam rozmiar 70c. Poszlam dzisiaj do braffiterki z mysla, ze dobierze mi jakis zupelnie inny rozmiar, ale jednak pani dobrala mi wlasnie stanik o rozmiarze 70c. Sie zdziwilam... czy braffiterki was mierzyly? Bo mnie nie, na oko chyba ocenila ten rozmiar i takie tylko na mnie mierzyla, bo jak powiedziala "problem u mnie nie byl z rozmiarem, tylko z fasonem". I to prawda - ten lezy o wiele lepiej niz stare staniki, ale i tak mam watpliwosci, bo poszlam tam dobrac biustonosz przede wszystkim z ciasniejszym obwodem, a wyszlam z takim samym oznaczeniem - 70.

Czy biustonosze firmy Agio są ciasniejsze w obwodzie? Moze dlatego taki mi dobrala?


I czy dobierala ktoras z was stroj kapielowy u braffiterki? bo sie nad tym tez zastanawiam
aleksjaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 19:47   #1093
czarna_kiecka
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kiecka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 394
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez aleksjaaa Pokaż wiadomość
Do tej pory nosilam rozmiar 70c. Poszlam dzisiaj do braffiterki z mysla, ze dobierze mi jakis zupelnie inny rozmiar, ale jednak pani dobrala mi wlasnie stanik o rozmiarze 70c. Sie zdziwilam... czy braffiterki was mierzyly? Bo mnie nie, na oko chyba ocenila ten rozmiar i takie tylko na mnie mierzyla, bo jak powiedziala "problem u mnie nie byl z rozmiarem, tylko z fasonem". I to prawda - ten lezy o wiele lepiej niz stare staniki, ale i tak mam watpliwosci, bo poszlam tam dobrac biustonosz przede wszystkim z ciasniejszym obwodem, a wyszlam z takim samym oznaczeniem - 70.

Czy biustonosze firmy Agio są ciasniejsze w obwodzie? Moze dlatego taki mi dobrala?




I czy dobierala ktoras z was stroj kapielowy u braffiterki? bo sie nad tym tez zastanawiam
hej, jak ja bylam u brafitterki to tez mnie nie mierzyla ale nie wiem czy zawsze jest to konieczne, po prostu dala mi najpierw jeden stanik, obwod byl za maly, wiec dala kolejny wiekszy, byl ok i potem dobralysmy miseczki tez mierzac kilka stanikow oraz fasonow, takze mysle, ze o to az tak nie musisz sie martwic : )
co do agio to az tak duzego porownania nie mam, ale wg mnie maja scisle obwody, a nawet znalazlam kilka modeli, w ktorych recenzjach dziewczyny pisaly, ze musialy brac wieksze obwody z agio

a z ciekawosci, dobrala Ci wlasnie agio, tak ? wyslesz jaki model i ile dalas ?
__________________
WYMIANA
czarna_kiecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 10:31   #1094
Elessar
Wtajemniczenie
 
Avatar Elessar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 584
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez czarna_kiecka Pokaż wiadomość
wiem wiem, sama zauwazylam plus jakis czas temu mi pisalas ; )
masz racje, nie jest popularny, a sadzilam, ze wszystkie problemy sie skoncza wraz z dobraniem wlasciwego rozmiaru, ogolnie wiadomo - da sie kupic cos w tym rozmiarze i nie ma co przesadzac, tylko problem zaczyna sie jak szukam czegos konkretnego, o konkretnym kolorze, musi byc u mnie plunge itd...
zaraz sprawdze ebay i brastop, moze akurat : )
dzieki Ci jak zwykle za pomoc !

---------- Dopisano o 12:58 ---------- Poprzedni post napisano o 12:41 ----------

brastop nie ma niestety audelle : (

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 12:58 ----------

a na ebayu doslownie kilka audelle i ceny wyzsze niz u nas po przeliczeniu
takze zostaja mi jednak chyba polskie sklepy, z tego co zauwazylam panache ma super wybor na ebayu i zastanawiam sie, czy jak mam 65C to 65C z panache odpowiada rozmiarowce z agio / audelle czy rozni sie czyms, np wypada wiekszy ?
Moze ktos wie ?
Panache i Audelle to brytyjskie marki, rozmiarówki są takie same, tylko 30C z Panache jest bardzo rzadkie do kupienia, większość modeli zaczynała się od miski D.
Tak przypomniałam sobie wpisy z Balkonetki, poszukaj w M&S czy TKMaxx, bo tam czasem są biustonosze uświadomionych marek i można je kupić taniej niż w sklepach z brafittingiem.

---------- Dopisano o 11:31 ---------- Poprzedni post napisano o 11:25 ----------

Cytat:
Napisane przez aleksjaaa Pokaż wiadomość
Do tej pory nosilam rozmiar 70c. Poszlam dzisiaj do braffiterki z mysla, ze dobierze mi jakis zupelnie inny rozmiar, ale jednak pani dobrala mi wlasnie stanik o rozmiarze 70c. Sie zdziwilam... czy braffiterki was mierzyly? Bo mnie nie, na oko chyba ocenila ten rozmiar i takie tylko na mnie mierzyla, bo jak powiedziala "problem u mnie nie byl z rozmiarem, tylko z fasonem". I to prawda - ten lezy o wiele lepiej niz stare staniki, ale i tak mam watpliwosci, bo poszlam tam dobrac biustonosz przede wszystkim z ciasniejszym obwodem, a wyszlam z takim samym oznaczeniem - 70.

Czy biustonosze firmy Agio są ciasniejsze w obwodzie? Moze dlatego taki mi dobrala?


I czy dobierala ktoras z was stroj kapielowy u braffiterki? bo sie nad tym tez zastanawiam
Po pewnym czasie pracy z biustem "oko" się wyrabia i nie potrzeba mierzyć rozmiaru centymetrem, jeśli ktoś mierzy miarką to po to by klientka czuła się lepiej. Np. Maheda tak pracowała.

Agio ma ciasne obwody od kilku sezonów.
Niektóre fasony nie współgrają z niektórymi biustami.
A tak odnośnie tego nowego biustonosza, spełnia wymagania biustonosza dobrze dobranego? Tzn. obwód, miski, ramiączka są takie jak powinny być?
Kostium kąpielowy dobierasz tak samo jak biustonosz.
__________________
coś się kończy, coś zaczyna
Elessar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 21:29   #1095
aleksjaaa
Rozeznanie
 
Avatar aleksjaaa
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 841
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez Elessar Pokaż wiadomość
Po pewnym czasie pracy z biustem "oko" się wyrabia i nie potrzeba mierzyć rozmiaru centymetrem, jeśli ktoś mierzy miarką to po to by klientka czuła się lepiej. Np. Maheda tak pracowała.

Agio ma ciasne obwody od kilku sezonów.
Niektóre fasony nie współgrają z niektórymi biustami.
A tak odnośnie tego nowego biustonosza, spełnia wymagania biustonosza dobrze dobranego? Tzn. obwód, miski, ramiączka są takie jak powinny być?
Kostium kąpielowy dobierasz tak samo jak biustonosz.
Nie wiem... brafiterka mowila, ze po pierwszym praniu bedzie bardziej przylegal i z czasem sie bardziej wypelni, bo piersi sie beda zbieraly i uwierzylam jej dodala, ze wg niej 65 jest dla mnie za ciasny, bo po godzinie noszenia moge miec odciski i ze przychodza do niej kobiety w ciasnych stanikach, bo sie naczytaly w internecie, ze biustonosz musi byc ciasny w obwodzie - maja wglebienia na skorze, szczegolnie miedzy piersiami, gdzie sie fiszbiny spotykaja
aleksjaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 23:18   #1096
czarna_kiecka
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kiecka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 394
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez Elessar Pokaż wiadomość
Panache i Audelle to brytyjskie marki, rozmiarówki są takie same, tylko 30C z Panache jest bardzo rzadkie do kupienia, większość modeli zaczynała się od miski D.
Tak przypomniałam sobie wpisy z Balkonetki, poszukaj w M&S czy TKMaxx, bo tam czasem są biustonosze uświadomionych marek i można je kupić taniej niż w sklepach z brafittingiem.

---------- Dopisano o 11:31 ---------- Poprzedni post napisano o 11:25 ----------
własnie zaczynam poszukiwania z panache 30C, ale jak zwykle masz racje, ze malo tego ; (
za to moge sie pochwalic, ze dzisiaj kupilam wg mnie naprawde dobrze dopasowany z esotiq, wiem ze to nie jest moze jakas super marka, ale namierzylam sie tak duzo stanikow ostatnio i widze ze ten lezy bardzo dobrze, a w dodatku kupilam przeceniony ze 109zl na 32 zl, rozmiar 65C, wiec super okazja : )
dokladnie ten model: http://fashionpr.pl/showroom/19/esot...-32759-99x.jpg

---------- Dopisano o 00:18 ---------- Poprzedni post napisano o 00:01 ----------

a w M&S niestety jak bylam ostatnio na olawskiej, to byly moze 2 modele z obwodem 30, nie wiem dlaczego, bo oficjalnie wiekszosc stanikow u nich powinna sie zaczynac wlasnie od 30, w praktyce wiekszosc zaczynala sie od 32 i byly duzo za luzne...
__________________
WYMIANA
czarna_kiecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-09, 17:19   #1097
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez aleksjaaa Pokaż wiadomość
Do tej pory nosilam rozmiar 70c. Poszlam dzisiaj do braffiterki z mysla, ze dobierze mi jakis zupelnie inny rozmiar, ale jednak pani dobrala mi wlasnie stanik o rozmiarze 70c. Sie zdziwilam... czy braffiterki was mierzyly? Bo mnie nie, na oko chyba ocenila ten rozmiar i takie tylko na mnie mierzyla, bo jak powiedziala "problem u mnie nie byl z rozmiarem, tylko z fasonem". I to prawda - ten lezy o wiele lepiej niz stare staniki, ale i tak mam watpliwosci, bo poszlam tam dobrac biustonosz przede wszystkim z ciasniejszym obwodem, a wyszlam z takim samym oznaczeniem - 70.

Czy biustonosze firmy Agio są ciasniejsze w obwodzie? Moze dlatego taki mi dobrala?


I czy dobierala ktoras z was stroj kapielowy u braffiterki? bo sie nad tym tez zastanawiam
Jak dobrze dobrałą, to widocznie ma wyrobione oko. Ogólnie staniki dobrych firm mają stabilniejsze obwody. Co do Agio nie wiem.

Ja nie dobierałam u brafitterki, tylko kupiłam kostium kąpielowy tej samej firmy, która robi staniki, bardzo dobrze leży.

---------- Dopisano o 18:19 ---------- Poprzedni post napisano o 18:16 ----------

Cytat:
Napisane przez aleksjaaa Pokaż wiadomość
Nie wiem... brafiterka mowila, ze po pierwszym praniu bedzie bardziej przylegal i z czasem sie bardziej wypelni, bo piersi sie beda zbieraly i uwierzylam jej dodala, ze wg niej 65 jest dla mnie za ciasny, bo po godzinie noszenia moge miec odciski i ze przychodza do niej kobiety w ciasnych stanikach, bo sie naczytaly w internecie, ze biustonosz musi byc ciasny w obwodzie - maja wglebienia na skorze, szczegolnie miedzy piersiami, gdzie sie fiszbiny spotykaja
Fakt, że część nowouświadomionych popada w nadgorliwość i kupuje za niskie obwody, jednocześnie biorąc większe miseczki (tzw. owijanie fiszbinami), ale też ciasność obwodu jest to pewnego stopnia kwestią indywidualną. Trzy kobiety o tych samych wymiarach mogą preferować trzy rozmiary obwodu. Pomiar jest punktem wyjścia, a nie wyrocznią.

Ale śladami na skórze bym się nie przejmowała, jeśli znikają dość szybko po zdjęciu. To też jest indywidualna sprawa, wielu kobietom robią się wyraźne ślady od byle czego. To nie znaczy, że biustonosz jest za ciasny.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 18:22   #1098
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Dziewczyny ja was pociesze bo w UK też szału nie ma. Może w Londynie i większych miastach jest wybór ale gerneralnie dla rozmiaru 30B, 30C jest znikomy wybór, zależy od sklepu. Szału nie ma.
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 18:45   #1099
czarna_kiecka
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kiecka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 394
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja was pociesze bo w UK też szału nie ma. Może w Londynie i większych miastach jest wybór ale gerneralnie dla rozmiaru 30B, 30C jest znikomy wybór, zależy od sklepu. Szału nie ma.
dzieki, dobrze wiedziec, z tymi malymi rozmiarami mam wrazenie, ze ciezej niz z takimi naprawde sporymi
__________________
WYMIANA
czarna_kiecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-11, 10:58   #1100
Elessar
Wtajemniczenie
 
Avatar Elessar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 584
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez czarna_kiecka Pokaż wiadomość
dzieki, dobrze wiedziec, z tymi malymi rozmiarami mam wrazenie, ze ciezej niz z takimi naprawde sporymi
Popularne rozmiary też nie mają tak różowo, niby 30F to dość pospolity rozmiar, a w najbardziej polecanym wrocławskim sklepie to głównie są ich modele bądź cieliste/czarne. Czasem mam wrażenie, że wszystkie inne rozmiary mają tam większy wybór.

Co do M&S, ja szukałam w Arkadach, ale jakiś rok temu i 30C trochę było.

---------- Dopisano o 11:58 ---------- Poprzedni post napisano o 11:55 ----------

Cytat:
Napisane przez aleksjaaa Pokaż wiadomość
Nie wiem... brafiterka mowila, ze po pierwszym praniu bedzie bardziej przylegal i z czasem sie bardziej wypelni, bo piersi sie beda zbieraly i uwierzylam jej dodala, ze wg niej 65 jest dla mnie za ciasny, bo po godzinie noszenia moge miec odciski i ze przychodza do niej kobiety w ciasnych stanikach, bo sie naczytaly w internecie, ze biustonosz musi byc ciasny w obwodzie - maja wglebienia na skorze, szczegolnie miedzy piersiami, gdzie sie fiszbiny spotykaja
Mogła mieć rację, że z tego modelu, co Ci dobrała, 65 byłby za ciasny, niektóre tkaniny są mało elastyczne/pracujące i nie ma sensu zbytnio zaniżać, bo biustonosz Cię wykończy.
Porady na temat ciasnych obwodów były pisane kilka dobrych lat temu, gdy obwody były bardziej rozciągliwe, teraz większość producentów stara się by nie były takie jak kiedyś; zresztą w każdej kolekcji mogą trafić się modele luźniejsze czy ciaśniejsze od pozostałych.
__________________
coś się kończy, coś zaczyna
Elessar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 11:28   #1101
czarna_kiecka
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kiecka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 394
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez Elessar Pokaż wiadomość
Popularne rozmiary też nie mają tak różowo, niby 30F to dość pospolity rozmiar, a w najbardziej polecanym wrocławskim sklepie to głównie są ich modele bądź cieliste/czarne. Czasem mam wrażenie, że wszystkie inne rozmiary mają tam większy wybór.

Co do M&S, ja szukałam w Arkadach, ale jakiś rok temu i 30C trochę było.

---------- Dopisano o 11:58 ---------- Poprzedni post napisano o 11:55 ----------
zerkne do arkad w takim razie, bo na olawskiej wybor stanikow ogromny, ale 30C ani jednaego nie znalazlam
__________________
WYMIANA
czarna_kiecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 16:13   #1102
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Dziewczyny, mam pewne pytanie dotyczące odpowiedniego stanika i liczę, że rozwiejecie moje wątpliwości...
Otóż mam asymetrię piersi około 2-3 rozmiary czyli sporo
Szukałam stanika do sukni ślubnej wiadomo strapless.
Poszłam do jednego ze sklepów z brafittingiem. Niestety ciężko było dobrać stanik na moj biust ze względu właśnie na tą asymetrię...
Gdy w końcu znalazł się strapless niby na mój rozmiar założyłam go i okazało się, że nie dolega do mostka. Brafitterka powiedziała mi, że przy moim biuście strapless nigdy nie będzie dolegał całkowicie do mostka, będzie odstawał. Czy to prawda? Czy też zostałam wprowadzona w błąd?
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 16:29   #1103
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Mierzyłaś te staniki z wkładką korygującą asymetrię?
__________________
bo nie ma za małych lub za dużych piersi

Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość i nie za posłuszeństwo ani lojalność, ale za wdzięk i niepokorność, za życie samo w sobie w całej jego oczywistości. Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.

Julia Hartwig, Kot Maurycy
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 16:47   #1104
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Niby kobitka dała mi do jednej miski jakąś wkładkę ale nic to nie dało tzn stanik i tak odstawał w mostku
Ja obstaję, że miska powinna być większa bo fiszbina nie celuje centralnie w środek pachy ale moze się nie znam Moze przy straplessach jest inaczej...Albo problem tkwi jeszcze gdzie indziej nie wiem
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 17:00   #1105
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Fiszbina przede wszystkim ma okalać pierś dokładnie, ten środek pachy to umowne miejsce. Jak fiszbina nie leży na piersi to jest ok. Z drugiej strony mostek też nie powinien wisieć w powietrzu/opierać się na piersiach, jesli tak jest to albo miska za mała albo konstrukcja nie dla Ciebie.

Wkładka ma za zadanie wypełnić puste miejsce tam gdzie pierś jest mniejsza, tak by ta większa spokojnie się mieściła
__________________
bo nie ma za małych lub za dużych piersi

Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość i nie za posłuszeństwo ani lojalność, ale za wdzięk i niepokorność, za życie samo w sobie w całej jego oczywistości. Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.

Julia Hartwig, Kot Maurycy
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 17:14   #1106
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Jesli konstrukcja nie dla mnie to co pod suknie slubna lub kreacje bez ramiączek?
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 22:12   #1107
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Chodzi mi o konstrukcję tego konkretnego modelu, w którym mostek odstawał. Pamiętasz może jakie marki/modele mierzyłaś?

Ja mam bardzo dobre doświadczenia ze straplessem od Ewy Michalak oraz wonderbra Ultimate
__________________
bo nie ma za małych lub za dużych piersi

Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość i nie za posłuszeństwo ani lojalność, ale za wdzięk i niepokorność, za życie samo w sobie w całej jego oczywistości. Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.

Julia Hartwig, Kot Maurycy
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 18:18   #1108
nikiii
Zadomowienie
 
Avatar nikiii
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 534
GG do nikiii
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Witam Chciałabym sprawić sobie uświadomiony biustonosz, na początku chciałabym samodzielnie pomierzyć, pooglądać bez asysty brafitterki, w związku z czym prosiłabym o pomoc
W biuście mam na luzie 94,5cm, natomiast pod, gdy mierzę ciasno to 78cm. Zrobiłam też pomiar w tzw.zwisie- 98cm.
Jakiś czas temu próbowałam dobrać biustonosz i skończyło się klapą. Z kalkulatora wyszło 80D/75E. Mierzyłam 80D- mam wrażenie, że był nieco za luźny, miska była ok. Mierzyłam 75DD- miska była za duża, obwód za to mógłby być luźniejszy Pomyślam, że 75E nie ma co... Co myślicie?
Dodam, że mierzyłam brytyjczyki.

Edytowane przez nikiii
Czas edycji: 2015-05-12 o 19:49
nikiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 08:39   #1109
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez nikiii Pokaż wiadomość
Witam Chciałabym sprawić sobie uświadomiony biustonosz, na początku chciałabym samodzielnie pomierzyć, pooglądać bez asysty brafitterki, w związku z czym prosiłabym o pomoc
W biuście mam na luzie 94,5cm, natomiast pod, gdy mierzę ciasno to 78cm. Zrobiłam też pomiar w tzw.zwisie- 98cm.
Jakiś czas temu próbowałam dobrać biustonosz i skończyło się klapą. Z kalkulatora wyszło 80D/75E. Mierzyłam 80D- mam wrażenie, że był nieco za luźny, miska była ok. Mierzyłam 75DD- miska była za duża, obwód za to mógłby być luźniejszy Pomyślam, że 75E nie ma co... Co myślicie?
Dodam, że mierzyłam brytyjczyki.
Brytyjczyki to jedno, ale nie tylko ózne marki róznie wypadają, ale nawet rożne kroje staników mogą dawać różny efekt. Więc powinnaś popróbować różnych modeli.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 17:03   #1110
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez nelyen Pokaż wiadomość
Chodzi mi o konstrukcję tego konkretnego modelu, w którym mostek odstawał. Pamiętasz może jakie marki/modele mierzyłaś?

Ja mam bardzo dobre doświadczenia ze straplessem od Ewy Michalak oraz wonderbra Ultimate
Tak mam biustonosz Sawren Muszę sobie przypomnieć jaki model.
Niestety w moim rozmiarze nie było innych modeli a czas gonił i do tego ciąża więc musiałąm kupic tuż przed ślubem bo nie wiadomo było ile mi piersi urosną

Chyba ten: http://www.bliskociala.com.pl/biusto...y-p-30563.html
__________________


Edytowane przez karolinka86
Czas edycji: 2015-05-13 o 17:10
karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-18 21:17:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:58.