Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2015-01-05, 09:22   #121
Deadly_Lullaby
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomo¶ci: 22
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

swan999
Moje w³osy bardzo lubi± proteiny, ale w rozs±dnych ilo¶ciach. Poza tym co do CHI to jedyny jedwab, który nie przesusza mi koñcówek, tym bardziej, ¿e muszê zabezpieczaæ te pocieniowane koñce (na szczê¶cie s± ju¿ w miarê wyrównane), wolê nie ryzykowaæ ich wykruszenia .


Mam nadziejê, ¿e w ci±gu tych ~6 lat farbowania moje naturalne w³osy nie ¶ciemnia³y jako¶ mocno .
Przez ex pofarbowa³am siê na rudo, pó¼niej wiadomo - dekoloryzacja, inne kolory i pó¼niej d³uuuuugo jasny blond.
Deadly_Lullaby jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-05, 09:35   #122
Eirin
Rozeznanie
 
Avatar Eirin
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: £ód¼
Wiadomo¶ci: 888
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez Dboom_ Poka¿ wiadomo¶æ
nie wiem jak to mo¿liwe, ¿e teraz mam tak ciemne (..) lub farbowanie przez lata na ciemno?

Cytat:
Napisane przez Deadly_Lullaby Poka¿ wiadomo¶æ
Mam nadziejê, ¿e w ci±gu tych ~6 lat farbowania moje naturalne w³osy nie ¶ciemnia³y jako¶ mocno

Nie no, dziewczyny.... powiedzcie , ¿e nie macie na my¶li tego o czym ja my¶lê , ¿e wy macie na my¶li.... proszê...
__________________
nie farbujê w³osów od 9 grudnia 2013 r.
Ostatnie ciêcie w³osów 13 maja 2014 r, 16 stycznia 2015r, 29kwietnia 2015r .. kolejne planowane na ostatni tydzieñ czerwca 2016 r
Eirin jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-05, 09:47   #123
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomo¶ci: 5 490
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Eirin chcia³am siê Ciebie zapytaæ, czy na tych fotkach co wrzuci³a¶, a dok³adnie na tej co masz blond to Ty masz z ty³u kucyka lub koka upiêtego czy takie krótkie w³osy mia³a¶ ogólnie?
I ona jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-05, 09:53   #124
Eirin
Rozeznanie
 
Avatar Eirin
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: £ód¼
Wiadomo¶ci: 888
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Nie. Mialam rozpuszczone wlosy, tak mi sie wykruszyly przez rozjasnianie :-(
Napisze wiêcej,pierwotnie to byl Bob :-D za brode!
__________________
nie farbujê w³osów od 9 grudnia 2013 r.
Ostatnie ciêcie w³osów 13 maja 2014 r, 16 stycznia 2015r, 29kwietnia 2015r .. kolejne planowane na ostatni tydzieñ czerwca 2016 r
Eirin jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-05, 10:06   #125
Dboom_
Rozeznanie
 
Avatar Dboom_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomo¶ci: 820
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez kaguya Poka¿ wiadomo¶æ
Farbowanie nie wp³ywa na kolor w³osów, mam nadziejê, ¿e jeste¶ m±dra i to wiesz po prostu kolor siê zmienia z wiekiem sama mia³am do 8 roku ¿ycia bia³e w³osy, a w 13 ju¿ by³ z³otawe, w 15 mysie pewnie jak osiwiejê, to nie bêdzie widaæ, bo szare czy siwe co za ró¿nica
haha, no wiesz co niby wiem, te¿ stawiam na ciemnienie z wiekiem, ale wypisa³am wszystkie czynniki które mog± mieæ jaki¶ wp³yw na ten kolor. ale tak my¶lê, ¿e to te¿ kawa. u¿ywam jej do wcierek i p³ukanek odk±d zaczê³am zapuszczaæ naturalki, a tak regularnie stosowana mo¿e przyciemniaæ. no i bardziej unikam s³oñca ni¿ wcze¶niej. wstawiê jutro aktualizacjê odrostu, jeszcze niby 3dni ale nie wiem kiedy bêdê mieæ potem mo¿liwo¶æ.

---------- Dopisano o 11:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Deadly_Lullaby Poka¿ wiadomo¶æ
swan999
Moje w³osy bardzo lubi± proteiny, ale w rozs±dnych ilo¶ciach. Poza tym co do CHI to jedyny jedwab, który nie przesusza mi koñcówek, tym bardziej, ¿e muszê zabezpieczaæ te pocieniowane koñce (na szczê¶cie s± ju¿ w miarê wyrównane), wolê nie ryzykowaæ ich wykruszenia .


Mam nadziejê, ¿e w ci±gu tych ~6 lat farbowania moje naturalne w³osy nie ¶ciemnia³y jako¶ mocno .
Przez ex pofarbowa³am siê na rudo, pó¼niej wiadomo - dekoloryzacja, inne kolory i pó¼niej d³uuuuugo jasny blond.
a próbowa³a¶ tego z green pharmacy? jest super, ja go baardzo lubiê i nie ma alkoholu, aloesowy. co do ¶ciemniania to mi ¶ciemnia³y, u mnie w rodzinie wszystkim w mojej rodzinie ciemniej±, ale jako¶ mi to nie przeszkadza
__________________
9.05.2013 - nie farbujê, zapuszczam, pielêgnujê

Edytowane przez Dboom_
Czas edycji: 2015-01-05 o 10:08
Dboom_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-05, 10:08   #126
201605161428
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 5 219
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Ja to nie wiem skad mam taki beznadziejny kolor. Wszyscy w rodzinie z obu stron maja czarne wlosy, a mi sie trafil taki badziew.
201605161428 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-05, 10:26   #127
swan999
Zakorzenienie
 
Avatar swan999
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomo¶ci: 3 156
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Poka¿ wiadomo¶æ
A jakies takie mi pokazywala brazowe w okraglym pudeleczku z pompka. Nazwy nie pamietam.
Nie mierzylam dlugo odrostu. Ostatnie zdjecie przed szamponetka: https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...4&d=1418828441
Odrost jest ju¿ ca³kiem spory, i mi tam kolor siê podoba


Cytat:
Napisane przez Eirin Poka¿ wiadomo¶æ
A mnie szefowa ostatnio zapyta³a sie "czy zagêszcza³am w³osy" nie wiem co ona mia³a na my¶li mówi±c "zagêszcza³a¶" ale sam fakt, ¿e ludzie zauwa¿aj±, ¿e moje w³osy nabra³y objêto¶ci i jest ich wiêcej, jest zadowalaj±cy. W koñcu te w³osy które we wrze¶niu 2013r skruszy³y mi siê do d³ugo¶ci 3-5 cm od skóry g³owy, zaczê³y siêgaæ brody i naprawê zrobi³a mi siê gêsta czupryna w porównaniu z tym co mia³a wcze¶niej Czujê siê super
dla przypomnienia PRZED podjêciem zapuszczania naturalek i PO ( zdjêcie po z 3 grudnia)

Za³±cznik 5875500 Za³±cznik 5875501 Za³±cznik 5875502

2x pierwsze zdêcia dedykujê Iwonsi, ¿eby pokazaæ jej, ¿e moje rozja¶niane w³osy tak jak i Jej, na pocz±tku te¿ siê os³ab³y i zaczê³y lekko kruszyæ a mimo to nie chcia³am przestaæ rozja¶niaæ w³osów, nie zrezygnowa³am z rozjasniacza i swoje niegdy¶ piêkne w³oski doprowadzi³am do takiego stanu, ¿e na d³ugo¶ciach, naprawdê niewiele mi zosta³o w³osów. To Tylko tak, ku przestrodze.



Nie ma nawet co porównywaæ tych farbowanych do naturalnych. Ten blond by³, powiem szczerze, okropny. Teraz masz ¶liczne w³oski i bardzo pasuje Tobie ciemniejszy kolor.


Cytat:
Napisane przez Eda87 Poka¿ wiadomo¶æ
Znalaz³am stare zdjêcie z przed okresu farbowania w³osów. Zmartwi³o mnie jedno, ze one zawsze by³y takie cienkie nawet jak nie farbowa³am my¶licie ze to przez prostownice, z która w tamtych czasach nie mog³am siê rozstaæ? Juz sama nie wiem. Teraz wydaje mi siê ze ciemny pigment pogrubia³ mi jednak te w³osy wizualnie chocia¿by Chyba za duzo mysle i zaczynam w±tpiæ...
Piêkny kolor! A cieñsze mog³y zrobiæ siê przez prostownicê

Cytat:
Napisane przez Dboom_ Poka¿ wiadomo¶æ
mo¿liwe ¿e takie ju¿ masz genetycznie a prostownica na pewno to jeszcze potêgowa³a. z moimi mam podobnie, a¿ wstawiê zdjêcie, sama ostatnio przegl±da³am. pierwsze to w³osy nigdy nie farbowane, a drugie po kilkunastu nie równych warstwach ciemnego br±zu. wydaje mi siê, ¿e farba im w pewien sposób otwiera³a ³uski, puszy³y siê, no i sprawia³y wra¿enie, ¿e jest ich du¿o. ale co z tego, skoro by³y tak zniszczone. nie warto
za to teraz moje w³osy zachowuj± siê jeszcze inaczej, strasznie jestem ciekawa jak to bêdzie gdy bêd± d³ugie..


Twoje w³osy z czasów niefarbowania wygl±daj± o wiele lepiej i bardziej zdrowo od tych drugich


Cytat:
Napisane przez kaguya Poka¿ wiadomo¶æ
Farbowanie nie wp³ywa na kolor w³osów, mam nadziejê, ¿e jeste¶ m±dra i to wiesz po prostu kolor siê zmienia z wiekiem sama mia³am do 8 roku ¿ycia bia³e w³osy, a w 13 ju¿ by³ z³otawe, w 15 mysie pewnie jak osiwiejê, to nie bêdzie widaæ, bo szare czy siwe co za ró¿nica


Mnie te¿ zmienia³ siê kolor w³osów z wiekiem, ale nie jako¶ drastycznie.
Chocia¿ szkoda, bo mog³yby bardziej ¶ciemnieæ

Cytat:
Napisane przez Deadly_Lullaby Poka¿ wiadomo¶æ
swan999
Moje w³osy bardzo lubi± proteiny, ale w rozs±dnych ilo¶ciach. Poza tym co do CHI to jedyny jedwab, który nie przesusza mi koñcówek, tym bardziej, ¿e muszê zabezpieczaæ te pocieniowane koñce (na szczê¶cie s± ju¿ w miarê wyrównane), wolê nie ryzykowaæ ich wykruszenia .
Ja mam jedwab CHI, ale bardzo rzadko go u¿ywam. Ogólnie moje kude³ki za proteinami nie przepadaj±, raz na 2, a nawet 3 tygodnie im wystarczy. W³a¶nie jak przesadzê z proteinami to mam suche siano, kiedy¶ w³a¶nie takie zafundowa³ mi ten jedwab.
Ale wiadomo, ka¿de w³osy maj± inne preferencje


Cytat:
Napisane przez Dboom_ Poka¿ wiadomo¶æ
a próbowa³a¶ tego z green pharmacy? jest super, ja go baardzo lubiê i nie ma alkoholu, aloesowy. co do ¶ciemniania to mi ¶ciemnia³y, u mnie w rodzinie wszystkim w mojej rodzinie ciemniej±, ale jako¶ mi to nie przeszkadza
Bardzo go lubiê, i jest jednym z moim ulubionym, bo nie ma alkoholu ani protein I muszê go nied³ugo zakupiæ ponownie.
__________________
Zapuszczam d³ugie w³osy!
cel: do talii

http://DKMS.pl

Edytowane przez swan999
Czas edycji: 2015-01-05 o 10:34
swan999 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2015-01-05, 10:27   #128
Dboom_
Rozeznanie
 
Avatar Dboom_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomo¶ci: 820
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez Eirin Poka¿ wiadomo¶æ
Nie no, dziewczyny.... powiedzcie , ¿e nie macie na my¶li tego o czym ja my¶lê , ¿e wy macie na my¶li.... proszê...
eirin, spokojnie, chodzi³o raczej o to, ¿e nawet jak wloski sobie same z siebie przez lata ciemnialy, to przez farbowanie na ciemno, tego nie widzia³am, odrost w porównaniu z czerni± i tak wygl±da³ na ja¶niutki, a tu nagle odstawi³am farbê, odrost podrós³, a mym oczom ukaza³ siê ch³odny ciemny kolor

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Poka¿ wiadomo¶æ
Ja to nie wiem skad mam taki beznadziejny kolor. Wszyscy w rodzinie z obu stron maja czarne wlosy, a mi sie trafil taki badziew.
jaki badziewny?? mo¿e przy czerni nie wygl±da tak zjawiskowo, ale bez przesady, nie badziewny, mi siê takie podobaj±

swan999 dziêkujê pewnie, ze lepiej i mam tu dowód, ¿e nie tylko rozja¶nianie niszczy w³osy, przyciemnianie te¿ mo¿e. a dodac jeszcze prostownice i zerowa pielegnacje...
__________________
9.05.2013 - nie farbujê, zapuszczam, pielêgnujê

Edytowane przez Dboom_
Czas edycji: 2015-01-05 o 10:30
Dboom_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-05, 11:16   #129
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomo¶ci: 9 232
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Mi te¿ z wiekiem pociemnia³y w³osy jako dziecinka mia³am bardzo bardzo jasny br±zik, z³ocisty, a tu¿ przed farbowaniem czekoladê. I odrosty teraz mam z³ote i wcale nie s± ciemne

A co do Green Pharmacy, to mi nie podpasowa³ chyba, ¿e chlapnê³am 1/3 opakowania naraz, to wtedy mia³am ulizane w³osy, bo dawany oszczêdnie nic nie dzia³a³.

Wys³ano z Mrocznego Koñca ¦wiata
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-05, 12:17   #130
201607040946
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 20 500
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez Dboom_ Poka¿ wiadomo¶æ
haha, no wiesz co niby wiem, te¿ stawiam na ciemnienie z wiekiem, ale wypisa³am wszystkie czynniki które mog± mieæ jaki¶ wp³yw na ten kolor. ale tak my¶lê, ¿e to te¿ kawa. u¿ywam jej do wcierek i p³ukanek odk±d zaczê³am zapuszczaæ naturalki, a tak regularnie stosowana mo¿e przyciemniaæ. no i bardziej unikam s³oñca ni¿ wcze¶niej. wstawiê jutro aktualizacjê odrostu, jeszcze niby 3dni ale nie wiem kiedy bêdê mieæ potem mo¿liwo¶æ.
Ach, chodzi ci o w³osy na ca³ej d³ugo¶ci, to oczywi¶cie tak, kawa przyciemnia ja tak sobie my¶lê, mo¿e rozja¶niæ rumiankiem? tzn. dodaæ sobie z³otych refleksów? Bo mysi chyba jest do tego dobr± baz±? Bo mnie siê marzy taki z³otawy blond, nie ¿ó³ty, ale s³oneczny, ale wiem, ¿e to nierealne. Ja mam taki z po³yskiem srebra, wiêc... tego

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Poka¿ wiadomo¶æ
Ja to nie wiem skad mam taki beznadziejny kolor. Wszyscy w rodzinie z obu stron maja czarne wlosy, a mi sie trafil taki badziew.
haha u mnie ojciec i matka maj± mysie (ojciec kiedy¶ mia³ czarne, matka br±z), a siostra za to ma miodowy blond! W dzieciñstwie by³a ruda, teraz ma zgaszony rudy, taki miodowy. Ja kiedy¶ te¿ mia³am cieplepszy odcieñ...
201607040946 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-05, 12:22   #131
Deadly_Lullaby
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomo¶ci: 22
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Kolor moich w³osów zmienia³ siê z porami roku. Latem mia³am bardzo jasne z ciemnym odrostem (odrobinê ciemniejsze ni¿ 9.0 garnier olia), zim± kolor d³ugo¶ci zrównywa³ siê (mniej wiêcej , d³ugo¶æ zawsze by³a odrobinê ja¶niejsza) z odrostem (co¶ jak 7.0 garner olia, oczywi¶cie nie by³o to roz³o¿one równomiernie ). Zobaczymy co z tego wyjdzie jak odrosn±. Najwa¿niejsze jest dla mnie to ¿eby by³y przede wszystkim ZDROWE. Zale¿y mi na odbudowaniu ich, dopiero jak bêdê zadowolona z ich kondycji i d³ugo¶ci bêdzie mo¿na my¶leæ co dalej.
Chocia¿ nie mia³abym nic przeciwko jakbym w ca³o¶ci mia³a blond . Ruletka - moja mama ma bardzo ciemne w³osy, a ojciec prawie bia³e. Oby by³o zno¶nie

T¯ mówi, ¿e odrost wygl±da bardzo naturalnie póki co. Mocniej go widaæ na dwu-trzydniowych w³osach, dopiero wtedy mi przeszkadza

~~
A co do GP, nie s³u¿y³ moim w³osom. Czasem zamiast jedwabiu u¿ywam jakiego¶ miksu olejów **

** L'biotica Biovax Naturalne Oleje

Edytowane przez Deadly_Lullaby
Czas edycji: 2015-01-05 o 12:24
Deadly_Lullaby jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-05, 13:10   #132
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomo¶ci: 9 232
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

A jeszcze tak spytam, trochê offtopowo, o 'przetrzymywaniu' w³osów(chodzi o mycie). Próbujê myæ co trzeci, nie jak do tej pory, co drugi dzieñ i chcê, by w³osy siê do tego przyzwyczai³y ale kurde to jest nie do zniesienia wrêcz :/ w³osy s± megat³uste, skalp swêdzi, no wrêcz robi mi siê skorupka, koszmarrr my¶licie, ¿e to minie? czy sobie darowaæ?
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-05, 13:32   #133
Deadly_Lullaby
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomo¶ci: 22
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez Ingran Poka¿ wiadomo¶æ
A jeszcze tak spytam, trochê offtopowo, o 'przetrzymywaniu' w³osów(chodzi o mycie). Próbujê myæ co trzeci, nie jak do tej pory, co drugi dzieñ i chcê, by w³osy siê do tego przyzwyczai³y ale kurde to jest nie do zniesienia wrêcz :/ w³osy s± megat³uste, skalp swêdzi, no wrêcz robi mi siê skorupka, koszmarrr my¶licie, ¿e to minie? czy sobie darowaæ?
My¶lê, ¿e powinna¶ myæ w³osy tak czêsto jak tego potrzebuj±. Kiedy ja próbujê przetrzymaæ przet³uszczone w³osy to po kilku takich razach zaczynaj± mi wypadaæ i przet³uszczaj± siê jeszcze bardziej. My¶lê, ¿e u ciebie wygl±da to jeszcze gorzej z tego co napisa³a¶, mo¿esz zaszkodziæ skórze g³owy.
Na szczê¶cie u mnie przet³uszczanie koñczy siê kiedy jest ciep³o, nie zazdroszczê tym, którzy maj± ten problem ca³y rok
Deadly_Lullaby jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-05, 13:47   #134
201607040946
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 20 500
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Nale¿y myæ w³osy tak czêsto, jak tego potrzbeuj±. Przetrzymanie szkodzi, bo zapycha pory i cebulki moga zacz±æ... wypadaæ!
201607040946 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-05, 14:33   #135
Eda87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomo¶ci: 56
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Dboom_ masz racje ze ciemne farby tez niszcz± w³osy. Mam tylko nadzieje ze teraz jak ju¿ tak dbam i pielêgnuje ¶wiadomie te moje w³osiska nie bêd± takie cieniutkie i rzadkie jak dawniej

Ingran ja przetrzymywalam wlosy i powiem szczerze ze pomogl mi ten zabieg mimo przestrog innych ze wypadna. Oczywiscie nie nosilam brudnych wlosow przez tydzien ale stopniowo i cierpliwie przetrzymywa³am je o dzieñ, albo odpuszcza³am mycie wieczorem i my³am je dopiero rano jak tylko mog³am. I tak w koncu dotarlam do granicy takiej ze myje wlosy co 3 dzien zamiast codziennie, bo nie potrzebuj± ju¿ tak czêstego mycia. Zawsze po myciu wlosow robilam sobie plukankê z octu jab³kowego, który mi bardzo w tym pomóg³.
Oczywi¶cie nie neguje tutaj opinii innych, je¿eli swêdzi cie skalp przy minimalnym przetrzymaniu to tez bym chyba odradza³a. Ka¿dy w³os jest inny.
__________________
nie farbuje w³osów od 03.08.2014
Eda87 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-05, 14:56   #136
Chardon
Zadomowienie
 
Avatar Chardon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zza zachodniej granicy
Wiadomo¶ci: 1 441
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Jestem sierota, od piêciu dni siê zastanawiam czemu nikt w w±tku nie pisze, a tu ju¿ nowa, VII czê¶æ
__________________
Znowu henna!
19.10.2013
Chardon jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-05, 15:01   #137
nysiak1910
Zadomowienie
 
Avatar nysiak1910
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 1 174
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

dobreee
__________________
Powrót do naturalnego koloru od 24.09.2013 - 16.03.2015
2.04.2016

https://www.facebook.com/stylizacjaBlueDreams
Blogowanie: http://szafeczkazielonookiej.blo gspot.com/
nysiak1910 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-05, 15:49   #138
Dboom_
Rozeznanie
 
Avatar Dboom_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomo¶ci: 820
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez Eda87 Poka¿ wiadomo¶æ
Ingran ja przetrzymywalam wlosy i powiem szczerze ze pomogl mi ten zabieg mimo przestrog innych ze wypadna. Oczywiscie nie nosilam brudnych wlosow przez tydzien ale stopniowo i cierpliwie przetrzymywa³am je o dzieñ, albo odpuszcza³am mycie wieczorem i my³am je dopiero rano jak tylko mog³am. I tak w koncu dotarlam do granicy takiej ze myje wlosy co 3 dzien zamiast codziennie, bo nie potrzebuj± ju¿ tak czêstego mycia. Zawsze po myciu wlosow robilam sobie plukankê z octu jab³kowego, który mi bardzo w tym pomóg³.
Oczywi¶cie nie neguje tutaj opinii innych, je¿eli swêdzi cie skalp przy minimalnym przetrzymaniu to tez bym chyba odradza³a. Ka¿dy w³os jest inny.
to samo mia³am napisaæ, wrêcz s³owo w s³owo kiedy¶ my³am codziennie, teraz co dwa dni, po prostu pewnego dnia przesta³am i chodzi³am ze zwi±zanymi w³osami i w sumie mia³am to gdzie¶. to chyba by³ okres sesji, nie mia³am czasu ani si³y na codzienne mycie. no i w³osy ju¿ tego nie potrzebuj± czasami nawet myjê co 3, ale to ju¿ muszê siê wesprzeæ suchym szamponem. no i w³a¶nie, p³ukanki z octu jab³kowego te¿ mi bardzo pomog³y. i z cytryny
Ingran je¶li skóra g³owy tak reaguje, to lepiej nie przesadzaj z przetrzymywaniem, mo¿e na razie potrzebuje czêstszego mycia.
Cytat:
Napisane przez Chardon Poka¿ wiadomo¶æ
Jestem sierota, od piêciu dni siê zastanawiam czemu nikt w w±tku nie pisze, a tu ju¿ nowa, VII czê¶æ

niestety nie zd±¿y³y¶my podaæ linka do nowego w±tku przed zamkniêciem:< mam nadziejê, ¿e jeszcze siê dziewczyny odnajd±
__________________
9.05.2013 - nie farbujê, zapuszczam, pielêgnujê

Edytowane przez Dboom_
Czas edycji: 2015-01-05 o 15:52
Dboom_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-05, 16:26   #139
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomo¶ci: 9 232
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Dziêki dziewczyny za odpowiedzi, faktycznie chyba se darujê

Wys³ano z Mrocznego Koñca ¦wiata
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-05, 16:49   #140
Eirin
Rozeznanie
 
Avatar Eirin
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: £ód¼
Wiadomo¶ci: 888
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Chardon mia³±m ten sam problem, zastanawia³am sie czemu nikt ni pisze w w±tku i czekalam ..... a¿ pewnego wieczoru , le¿±c w ³ó¿ku dwie kule sie styknê³y, impuls dotar³ i ta daaaam ... oto jestem tu ;D
__________________
nie farbujê w³osów od 9 grudnia 2013 r.
Ostatnie ciêcie w³osów 13 maja 2014 r, 16 stycznia 2015r, 29kwietnia 2015r .. kolejne planowane na ostatni tydzieñ czerwca 2016 r
Eirin jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-05, 17:22   #141
swan999
Zakorzenienie
 
Avatar swan999
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomo¶ci: 3 156
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez Ingran Poka¿ wiadomo¶æ
A jeszcze tak spytam, trochê offtopowo, o 'przetrzymywaniu' w³osów(chodzi o mycie). Próbujê myæ co trzeci, nie jak do tej pory, co drugi dzieñ i chcê, by w³osy siê do tego przyzwyczai³y ale kurde to jest nie do zniesienia wrêcz :/ w³osy s± megat³uste, skalp swêdzi, no wrêcz robi mi siê skorupka, koszmarrr my¶licie, ¿e to minie? czy sobie darowaæ?
Je¶li masz takie z³e skutki przetrzymywania w³osów to lepiej sobie darowaæ, ¿eby potem nie by³o gorzej.

Szkoda, ¿e nie zd±¿y³am podaæ linka, ale nie s±dzi³am, ¿e w±tek tak szybko zostanie zamkniêty. Na tablecie trochê d³u¿ej zajê³o mi zak³adanie nowej czê¶ci. Ale na koñcu tamtego w±tku napisa³am, ¿e zaraz bêdzie nowy wiêc mam nadziejê, ¿e wszystkie dziewczyny nas odnajd±
__________________
Zapuszczam d³ugie w³osy!
cel: do talii

http://DKMS.pl
swan999 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-05, 17:26   #142
201604291140
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomo¶ci: 1 444
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez Dboom_ Poka¿ wiadomo¶æ
a próbowa³a¶ tego z green pharmacy? jest super, ja go baardzo lubiê i nie ma alkoholu, aloesowy. co do ¶ciemniania to mi ¶ciemnia³y, u mnie w rodzinie wszystkim w mojej rodzinie ciemniej±, ale jako¶ mi to nie przeszkadza
czyta³am kilkukrotnie ¿e ten z gp ma znacznie s³absze silikony ni¿ silikony w chi czy marion, wiêc nadaje siê tylko do takiego pseudozabezpieczania u osób, które nie maj± tendencji do niszczenia siê koñcówek. nie wiem, nie znam siê nie sk³adach, ale mi faktycznie przy gp koñce strasznie siê rozdwaja³y, a teraz przy regularnym u¿ywaniu mariona ani jedna koñcówka nierozdwojona.

wiem, ¿e sp³onê za herezjê, ale mia³a¶ piêkny kolor farbowanych, dla mnie idealnie siê prezentuj± na tym zdjêciu, takie w³a¶nie chcê mieæ <3

próbowa³a która¶ tego olejku isana albo syoss do zabezpieczania koñcówek?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...olute-oil.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...re-haarol.html
201604291140 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-05, 17:34   #143
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomo¶ci: 5 490
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Powiem Wam, ¿e wspó³czuje je¶li która¶ z Was musi myæ w³osy codziennie. Ja sobie tego nie mogê po prostu wyobraziæ i oby im nie odwali³o co¶! Myje co 2-3 dni, ale chcia³abym co 3 zawsze..

Eirin w takim razie to zdjêcie z Twoimi blond bêdzie moj± osobist± przestrog±, ¿eby nie tykaæ farby. Strasznie Ci wspó³czuje, ¿e tak Ci siê sta³o wtedy. Ja by³am prawie pewna, ¿e masz z ty³u jaki¶ kucyk.
Dobrze, ¿e je wstawi³a¶, ¿eby pokazaæ co mo¿e siê staæ z w³osami po farbie!
I ona jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-05, 17:58   #144
201604291140
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomo¶ci: 1 444
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez Ingran Poka¿ wiadomo¶æ
A jeszcze tak spytam, trochê offtopowo, o 'przetrzymywaniu' w³osów(chodzi o mycie). Próbujê myæ co trzeci, nie jak do tej pory, co drugi dzieñ i chcê, by w³osy siê do tego przyzwyczai³y ale kurde to jest nie do zniesienia wrêcz :/ w³osy s± megat³uste, skalp swêdzi, no wrêcz robi mi siê skorupka, koszmarrr my¶licie, ¿e to minie? czy sobie darowaæ?
ze swojego przyk³adu polecam na próbê zubo¿enia pielêgnacji i ciapanie siê na bogato tylko z koñcami albo od ucha w dó³. gdybym nie zrobi³a tej próby to nadal bym ¿y³a z my¶l±, ¿e mam po prostu t³ust± skórê g³owy i taki mój los. jak siê okaza³o moja skóra jest normalna, a w³osy bez problemu odbijaj± siê od nasady - po prostu ja przekombinowa³am nadal stosuj±c pielêgnacjê, która by³a idealna dla skóry i w³osów wysuszonych, wysokoporowatych od farb, ale nie dla skóry i w³osów, które nie s± na to nara¿ane i wróci³y do stanu równowagi.
mo¿e byæ te¿ tak, ¿e masz po prostu tak± skórê i nic nie poradzisz, trzeba myæ regularnie by sobie nie zaszkodziæ. albo to od zimy - ogrzewanie, suche pomieszczenia, mróz na dworze, czapki - i skóra siê buntuje.
Cytat:
Napisane przez Eda87 Poka¿ wiadomo¶æ
Dboom_ masz racje ze ciemne farby tez niszcz± w³osy. Mam tylko nadzieje ze teraz jak ju¿ tak dbam i pielêgnuje ¶wiadomie te moje w³osiska nie bêd± takie cieniutkie i rzadkie jak dawniej
oj, ju¿ teraz widaæ ¿e twoje s± znacznie bardziej gêste, nie wiem jak z grubo¶ci±, bo to z bliska trzeba patrzeæ. mi moje w³osy sta³y siê du¿o grubsze, jestem pewna ¿e to od wcierek i suplementów, bo nigdy takich nie mia³am. szkoda ¿e g³ównie walaj± mi siê po mieszkaniu :p
201604291140 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-05, 20:36   #145
Eda87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomo¶ci: 56
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez animale Poka¿ wiadomo¶æ
oj, ju¿ teraz widaæ ¿e twoje s± znacznie bardziej gêste, nie wiem jak z grubo¶ci±, bo to z bliska trzeba patrzeæ. mi moje w³osy sta³y siê du¿o grubsze, jestem pewna ¿e to od wcierek i suplementów, bo nigdy takich nie mia³am. szkoda ¿e g³ównie walaj± mi siê po mieszkaniu :p
To mnie teraz zmotywowa³a¶ i podbudowa³a¶! Jednak jest jaka¶ nadzieja dla mnie

---------- Dopisano o 21:36 ---------- Poprzedni post napisano o 21:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Dboom_ Poka¿ wiadomo¶æ
to samo mia³am napisaæ, wrêcz s³owo w s³owo kiedy¶ my³am codziennie, teraz co dwa dni, po prostu pewnego dnia przesta³am i chodzi³am ze zwi±zanymi w³osami i w sumie mia³am to gdzie¶. to chyba by³ okres sesji, nie mia³am czasu ani si³y na codzienne mycie. no i w³osy ju¿ tego nie potrzebuj± czasami nawet myjê co 3, ale to ju¿ muszê siê wesprzeæ suchym szamponem. no i w³a¶nie, p³ukanki z octu jab³kowego te¿ mi bardzo pomog³y. i z cytryny
jak sobie dobrze przypominam to w³a¶nie ty mi doradzi³a¶ t± p³ukankê z octu jab³kowego i jestem ogromnie wdziêczna bo to by³a dla mnie prawdziwa mêczarnia myæ w³osy codziennie.
__________________
nie farbuje w³osów od 03.08.2014
Eda87 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-05, 21:22   #146
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomo¶ci: 9 232
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez animale Poka¿ wiadomo¶æ
ze swojego przyk³adu polecam na próbê zubo¿enia pielêgnacji i ciapanie siê na bogato tylko z koñcami albo od ucha w dó³. gdybym nie zrobi³a tej próby to nadal bym ¿y³a z my¶l±, ¿e mam po prostu t³ust± skórê g³owy i taki mój los. jak siê okaza³o moja skóra jest normalna, a w³osy bez problemu odbijaj± siê od nasady - po prostu ja przekombinowa³am nadal stosuj±c pielêgnacjê, która by³a idealna dla skóry i w³osów wysuszonych, wysokoporowatych od farb, ale nie dla skóry i w³osów, które nie s± na to nara¿ane i wróci³y do stanu równowagi.
mo¿e byæ te¿ tak, ¿e masz po prostu tak± skórê i nic nie poradzisz, trzeba myæ regularnie by sobie nie zaszkodziæ. albo to od zimy - ogrzewanie, suche pomieszczenia, mróz na dworze, czapki - i skóra siê buntuje.
Ale ja nie stosujê nie wiadomo jakiej pielêgnacji szampon zwykle z Polleny-Ewy(aktualnie mam ró¿any)+od¿ywka bez sp³ukiwania mniej wiêcej od po³owy d³ugo¶ci w dó³ i jak mam jedwab, to dajê go na koñce. Nie olejujê, nie stosujê masek(mam w domu jedn± keratynow± ale mi nie przypasowa³a). Tak¿e nie wiem, czy to wina produktów
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-05, 21:39   #147
Eirin
Rozeznanie
 
Avatar Eirin
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: £ód¼
Wiadomo¶ci: 888
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Dziewczyny, by³am dzisiaj w CCC i by³a tam sprzedawczyni która mia³a naturalne w³osy, do zapiêcia stanika albo i d³u¿sze ale takie brudne, takie t³uste, takie pozlepiane do siebie, sta³am od niej metr albo i pó³tora i czu³am ten smród, mysla³am ¿e zwymiotuje jej na g³owê ( bo akurat kuca³a) (przepraszam za s³ownictwo ale inaczej sie nie da)
__________________
nie farbujê w³osów od 9 grudnia 2013 r.
Ostatnie ciêcie w³osów 13 maja 2014 r, 16 stycznia 2015r, 29kwietnia 2015r .. kolejne planowane na ostatni tydzieñ czerwca 2016 r

Edytowane przez Eirin
Czas edycji: 2015-01-05 o 21:43
Eirin jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-05, 23:54   #148
Dboom_
Rozeznanie
 
Avatar Dboom_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomo¶ci: 820
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez animale Poka¿ wiadomo¶æ
czyta³am kilkukrotnie ¿e ten z gp ma znacznie s³absze silikony ni¿ silikony w chi czy marion, wiêc nadaje siê tylko do takiego pseudozabezpieczania u osób, które nie maj± tendencji do niszczenia siê koñcówek. nie wiem, nie znam siê nie sk³adach, ale mi faktycznie przy gp koñce strasznie siê rozdwaja³y, a teraz przy regularnym u¿ywaniu mariona ani jedna koñcówka nierozdwojona.

wiem, ¿e sp³onê za herezjê, ale mia³a¶ piêkny kolor farbowanych, dla mnie idealnie siê prezentuj± na tym zdjêciu, takie w³a¶nie chcê mieæ <3
o widzisz, a u mnie siê sprawdza super. ogólnie stosujê raczej bez silikonow± pielêgnacjê, gdy w³osy bêd± d³u¿sze i bardziej podatne na zniszczenia to zwiêkszê ilo¶æ silikonów, ale na razie obci±¿aj± mi czuprynê. a zabezpieczacz z green pharmacy jest idealny, ma lekkie, ³atwo zmywalne silikony. raz na tydzieñ u¿yjê jeszcze mgie³ki z gliss kura siostry i tyle moich sylikonów a w³oski maj± siê ¶wietnie. wiêc co w³osy to obyczaj i dziêkujê kolor owszem, by³ super, ale dopiero po czasie zauwa¿y³am, ¿e jednak dla mnie za ciemny, twarz wygl±da³a strasznie trupio, no i stan w³osów te¿ nie ³adny
Cytat:
Napisane przez Eda87 Poka¿ wiadomo¶æ
jak sobie dobrze przypominam to w³a¶nie ty mi doradzi³a¶ t± p³ukankê z octu jab³kowego i jestem ogromnie wdziêczna bo to by³a dla mnie prawdziwa mêczarnia myæ w³osy codziennie.
bardzo mo¿liwe bo mi bardzo ta p³ukanka pomog³a i poleca³am zawsze, gdy kto¶ pyta³. cieszê siê w takim razie, niby to nic takiego, myæ w³osy co 2dni, ale dla tych, co musz± myæ codziennie, znaczy wieeele

Eirin wspó³czujê, widuje siê czasem takie panie i to widok nie przyjemny dlatego te¿ mam czasem opory, gdy rozwa¿am czy moje w³osy siê jeszcze nadaj± do pokazania ludziom, ale zazwyczaj jeszcze s± okej. mam nadziejê..

wstawiam aktualizacjê odrostu dziewczyny, do dok³adnej daty jeszcze 3dni, ale niech bêdzie, moje 20miesiêcy bez farby wybaczcie sztuczne ¶wiat³o lampy, ale przy dziennym nic nie widaæ jak ju¿ mam mo¿liwo¶æ pstrykniêcia fotki.
na luty/marzec planujê ostateczne ciêcie, wiêc oby jeszcze trochê podros³y
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg odrost6styczen1.jpg (97,2 KB, 72 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg odrost6styczen2.jpg (179,8 KB, 54 za³adowañ)
__________________
9.05.2013 - nie farbujê, zapuszczam, pielêgnujê
Dboom_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-06, 02:18   #149
201604291140
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomo¶ci: 1 444
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

dboom, ile wlosow!!! i jeszcze jaki wspanialy gleboki kolor!
201604291140 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-06, 09:06   #150
201607040946
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 20 500
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez swan999 Poka¿ wiadomo¶æ
Je¶li masz takie z³e skutki przetrzymywania w³osów to lepiej sobie darowaæ, ¿eby potem nie by³o gorzej.

Szkoda, ¿e nie zd±¿y³am podaæ linka, ale nie s±dzi³am, ¿e w±tek tak szybko zostanie zamkniêty. Na tablecie trochê d³u¿ej zajê³o mi zak³adanie nowej czê¶ci. Ale na koñcu tamtego w±tku napisa³am, ¿e zaraz bêdzie nowy wiêc mam nadziejê, ¿e wszystkie dziewczyny nas odnajd±
Redagowa³am wtedy twego posta i doda³am linka, a zamkniêty zosta³ wiadomo czemu.
201607040946 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2015-09-01 14:28:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:11.