Hiszpański ;) - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-13, 18:12   #121
Czarnaroe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z Pokoju :)
Wiadomości: 620
Dot.: J. Hiszpański

www.todos-juntos.pun.pl <- zapraszam potrzebuje jeszcze osoby do innych języków, pozdrawiam
Czarnaroe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 20:15   #122
Katrin_
Raczkowanie
 
Avatar Katrin_
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 164
Dot.: J. Hiszpański

Hola!

Dziewczyny, potrzebuję rady. Dopiero zaczęłam się uczyć hiszpańskiego, sama. No i kupiłam sobie książkę, kurs, ogólnie wszystko fajnie. Ale ostatnio znalazłam też fajną stronę do nauki: http://www.spanishdict.com Podoba mi się i zawsze jak jest jakieś urozmaicenie to lepiej się do nauki zabrać.
Tylko, że ten mój kurs z tego co zauważyłam ma trochę inną wymowę (zauważyłam przy gracias ) Z tej strony to jest chyba ten hiszpański co używają w Ameryce Południowej... Bo na moim kursie w gracias słychać ten dźwięk taki trochę jak 'th' w angielskim.
I pytanie jest takie. Czy nie pomiesza mi to jak będę się uczyć korzystając z obu kursów? No bo niby jakieś małe różnice, ale ten sam język Co radzicie?

I jeszcze przy okazji. Jak jest wyraz ella, ogólnie te wyrazy z 'll' to jak się to wymawia? bo raz słyszę coś jakby 'dź', raz po prostu 'l' a raz 'lj'. I się gubię. Coś nie tak z moim młodym słuchem?

Z góry dziękuję za pomoc ;**
Katrin_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 00:59   #123
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: J. Hiszpański

Moim zdaniem Ci się nie pomiesza, po prostu musisz wiedzieć, że są różne wymowy i jakie. Ja się nie orientuję, ale kilka postów wyżej chyba ktoś pisał gdzie jak się wymawia, bo - jak sama zauważyłaś - inaczej jest w Ameryce i inaczej w Hiszpanii, np.
ll - [j] lub [dź]
v - [b] lub [w]
Teraz mi do głowy więcej nie przychodzi, jedynie słówko "yo" - raz się czyta "jo" (chyba w Hiszpanii), a raz "dźo".
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 14:06   #124
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: J. Hiszpański

Fajnie się uczy ze spanishdict, doszłam do połowy 2 kursu, bo potem nie podoba mi się tłumaczenie gramatyki :P
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 11:56   #125
Szlachcianka
Rozeznanie
 
Avatar Szlachcianka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 953
Dot.: J. Hiszpański

a nie wiecie czy mozna skądś ściągnąć jakis program do nauki espańol?
__________________
Małe szczęścia.... i

Szlachcianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 10:02   #126
little.b.blue
Zakorzenienie
 
Avatar little.b.blue
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 248
Dot.: J. Hiszpański

Cytat:
Napisane przez Szlachcianka Pokaż wiadomość
a nie wiecie czy mozna skądś ściągnąć jakis program do nauki espańol?

Ja słyszałam tylko o Profesor Pedro.
__________________
Książki w 2017: 10
Nie palę od 25/02/2017

Invisalign od 20/03/2016
little.b.blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 14:37   #127
Martii=*
Zadomowienie
 
Avatar Martii=*
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 713
Dot.: J. Hiszpański

Cytat:
Napisane przez Szlachcianka Pokaż wiadomość
a nie wiecie czy mozna skądś ściągnąć jakis program do nauki espańol?
No hay problema
Hiszpański - mówisz i rozumiesz (nie polecam)
Supermemo - Espanol para ti
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Martii=* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-23, 11:54   #128
Joline
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 1 388
Hiszpański ?

Witam,

Zastanawiam się nad nauką języka hiszpańskiego, chciałabym zacząć od października.
Niestety waham się, bo nie wiem, czy jest to aby dobra decyzja.
W tym roku zdaję DELF'a z francuskiego, poziom B2 - sesja letnia.
Francuskiego uczyłam się bardzo intensywnie i jest możliwość wyboru drugiego języka na studiach i dlatego zastanawiam się nad hiszpańskim.
Czy ktoś z was mówi w tych 2 językach ? Czy jest prościej uczyć się hiszpańskiego znając już francuski ? Słyszałam, że czasami te dwa języki się mylą ?
Czy wg. was ten język jest trudny/łatwy ?
Joline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-23, 12:31   #129
czarna_90
Raczkowanie
 
Avatar czarna_90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 439
Dot.: Hiszpański ?

Ja jestem na poziomie b1 z francuskiego, hiszpańskiego uczyłam sie 3 lata, ale teraz mam 1,5 roczną przerwę, więc nie wiem jaki teoretycznie mam poziom, pewnie półtora roku temu było to A2.
Początki na pewno są łatwiejsze w hiszpańskim, niż francuskim. Przede wszystkim czyta się prawie tak samo jak pisze (czego nie ma we francuskim) wymowa jest też łatwiejsza. Łatwiej jest uczyć się słówek, istnieją zasady co do rodzajników, są tylko nieliczne wyjątki
Później jest już gorzej, bo gramatyka jest dość skomplikowana, pełno wyjątków, nieregularnych odmian. Ja doszłam do 4 czasów przeszłych i wtedy już wszystko mi się mieszało.
Francuski i hiszpański miałam w liceum, na studiach mogłam kontynuować już tylko jeden i wybrałam francuski. Ale to może zależy też od lektora, kobietę, z którą miałam hiszp, wszyscy nazywali śpiącą królewną.
Jeśli chodzi i podobieństwa, to jakieś tam słowa się powtarzają, niektóre reguły gramatyczne. Ale czasami to gorzej np. jeśli słowo ma taki sam temat w obu językach a inne końcówki, łatwiej się pomylić, która w którym języku.
Ale myślę, że jeżeli masz taką możliwość, to zawsze lepiej uczyć się jezyka obcego niż nie uczyć.
czarna_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-23, 12:44   #130
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Hiszpański ?

z tego co sie orientuje to hiszpanski jest latwiejszy od francuskiego. przyjemny jezyk, warto sie go uczyc. nie wiem jak z Twoim angielskim, ale "lepiej" byloby zainwestowac najpierw w angielski, a pozniej w inne jezyki... przynajmniej tak mi sie wydaje i patrze z perspektywy przydatnosci za granica...
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-23, 13:33   #131
punk666girl
Zadomowienie
 
Avatar punk666girl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 244
Dot.: Hiszpański ?

W liceum byłam w klasie hiszpańskojęzycznej i pomimo tego, że pierwszy raz miałam jakikolwiek kontakt z tym językiem, to był on dla mnie łatwy do opanowania. Gramatyka nie należy do najgorszych, czyta się przeważnie tak jak jest napisane. Bardzo możliwe, że hiszpański będzie trochę podobny do francuskiego (nie wiem, nie uczyłam się nigdy) przez co będzie Ci go łatwiej przyswoić
__________________
💒 30.07.2021
punk666girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-23, 14:54   #132
paulinika
Zakorzenienie
 
Avatar paulinika
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: U.K.
Wiadomości: 7 128
Dot.: Hiszpański ?

Ja nie uczyłam się hiszpańskiego ale mieszkam w Hiszpanii i dla mnie mówienie pisanie i czytanie po hiszpańsku jest identyczne jak język ojczysty, jest dużo słów których się nie czyta tak jak są napisane.
Np "j" czyta się jak "h" "h" się wogóle nie czyta, "b" w niektórych przypadkach czyta się jak "v" i na odwrót, "ch" czyta się jak "czy" i tak mogłabym wymieniać.
paulinika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-23, 16:50   #133
abraxas2871
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 203
Dot.: Hiszpański ?

Cytat:
Napisane przez Joline Pokaż wiadomość
Witam,

Zastanawiam się nad nauką języka hiszpańskiego, chciałabym zacząć od października.
Niestety waham się, bo nie wiem, czy jest to aby dobra decyzja.
W tym roku zdaję DELF'a z francuskiego, poziom B2 - sesja letnia.
Francuskiego uczyłam się bardzo intensywnie i jest możliwość wyboru drugiego języka na studiach i dlatego zastanawiam się nad hiszpańskim.
Czy ktoś z was mówi w tych 2 językach ? Czy jest prościej uczyć się hiszpańskiego znając już francuski ? Słyszałam, że czasami te dwa języki się mylą ?
Czy wg. was ten język jest trudny/łatwy ?
Nie wiem, jak z hiszpańskim, ale wiem jak to działa z portugalskim - który z kolei jest do hiszpańskiego bardzo podobny. Mam koleżankę, która uczy się ze mną portugalskiego i perfekcyjnie zna francuski - jest jej łatwiej niż mi. Generalnie - łatwiej jest się uczyć drugiego języka z danej rodziny. A że się myli... czy ja wiem? jej się nie myli. Bardziej myli się dziewczynom, które uczą się portugalskiego, a znają hiszpański. Ale mówiąc szczerze - lepiej, zeby się myliło niż poznawać "mechznim" całego języka od zera.
A hiszpańki jest łatwy w wymowie - poza kilkoma STAŁYMI zasadami (chociaż może są jakieś wyjątki) typu nieczytanie "h", czytanie "ll" w odpowiedni sposób itp. to łatwo się to wymawia.
abraxas2871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-23, 22:17   #134
tigrinha
Zadomowienie
 
Avatar tigrinha
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 323
Dot.: Hiszpański ?

Cytat:
Napisane przez abraxas2871 Pokaż wiadomość
Nie wiem, jak z hiszpańskim, ale wiem jak to działa z portugalskim - który z kolei jest do hiszpańskiego bardzo podobny. Mam koleżankę, która uczy się ze mną portugalskiego i perfekcyjnie zna francuski - jest jej łatwiej niż mi. Generalnie - łatwiej jest się uczyć drugiego języka z danej rodziny. A że się myli... czy ja wiem? jej się nie myli. Bardziej myli się dziewczynom, które uczą się portugalskiego, a znają hiszpański. Ale mówiąc szczerze - lepiej, zeby się myliło niż poznawać "mechznim" całego języka od zera.
A hiszpańki jest łatwy w wymowie - poza kilkoma STAŁYMI zasadami (chociaż może są jakieś wyjątki) typu nieczytanie "h", czytanie "ll" w odpowiedni sposób itp. to łatwo się to wymawia.
Abraxas, a ile uczysz się portugalskiego? Wersja port czy braz? Kocham ten język Miałam 2 lata lektoratu na UW, ale mi mało
(Sorry za offtop)

Do autorki wątku - kończyłam iberystykę, więc hiszpański to jedyne co naprawdę umiem i mogę Ci powiedzieć, że jest to mega łatwy język, znając francuski na pewno szybko zaczniesz rozumieć, ale z mówieniem może być problem - mam jedną uczennicę, która jednocześnie uczy się francuskiego i czasem zamiast odpowiadać na pytanie po hiszpańsku, to mówi po francusku albo myli podobne słówka, ale generalnie daje radę. Jednak tak jak jedna z moich poprzedniczek myślę, że jesli nie znasz dobrze angielskiego, to warto raczej na nim się skupić najpierw
tigrinha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-23, 22:58   #135
abraxas2871
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 203
Dot.: Hiszpański ?

Cytat:
Napisane przez tigrinha Pokaż wiadomość
Abraxas, a ile uczysz się portugalskiego? Wersja port czy braz? Kocham ten język Miałam 2 lata lektoratu na UW, ale mi mało
(Sorry za offtop)
Studiuję 1 rok iberu na UW, sekcja portugalska, wersja kontynentalna Witam starszą koleżankę A portugalskiego nie da się nie kochać. A dawno skończyłaś iber?
abraxas2871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 10:37   #136
Joline
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 1 388
Dot.: Hiszpański ?

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i wskazówki.
Chyba jednak wstrzymam się z tym hiszpańskim przez najbliższy rok, lub dwa, bo szczerze mówiąc chciałam go zacząć głównie dlatego, że mysłałam, że mógłby mi trochę podnieść średnią (chociaż i tak chciałam kiedyś zaczać się go uczyć, ale na ten czas chodziło głównie o średnią).

Wierzę, że jest to język prostszy i pewnie byłoby mi z nim prościej znając juz francuski,ale z drugiej strony jest to jednak zupełnie nowy język, więc trzebaby poświęcić wiele czasu i serca żeby się go nauczyć.

Pewnie kiedyś nadejdzie taki czas, ale póki co skupię się na szlifowaniu mojego francuskiego i rosyjskiego.
Joline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-30, 21:17   #137
fleur_bleue
Raczkowanie
 
Avatar fleur_bleue
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 47
Dot.: Hiszpański ?

Joline czyżbyś zaczynała romanistykę?
Jeśli tak, to może odpuść sobie tego delfa, po co wydawać kasę, skoro później będziesz mieć dyplom (nie wiem ile kosztuje b2, ale za a2 chyba płaciłam ze 200zl - nie jestem pewna, bo było to dawno)

Jeśli chodzi o hiszpański to chyba mogę się wypowiedzieć
Studiuję romanistykę i mialam do wyboru - hiszpański lub włoski. Wybrałam hiszpański, choć wloskiego też chciałabym się uczyć (mimo, że mi się nie podoba;p).
Szczerze powiedziawszy, dla mnie hiszpański jest dużo trudniejszy. Jestem logiczna (kocham gramatykę opisową!), a w hiszpańskim brakuje tej cudownej logiki, którą można odnaleźć we francuskim. Kiedy próbuję coś logicznie wywnioskować - pudło. Próbuję zrobić 'na czuja' (na francuskim sie udaje) - pudło.
Lubię hiszpański, lubię rozmawiać po hiszpańsku - mimo, że uczę się dopiero 2 lata przychodzi mi to bez problemu - ale nauka hiszpańskiego to katorga, szczególnie jeśli chodzi o gramatykę.

Nie chcę oczywiście nikogo straszyć dla mnie po prostu hiszpański nie jest językiem, którego gramatykę można studiować, to jest język komunikacji;p Nie umiem tego wyjaśnić^^ aczkolwiek jeśli masz analityczno-humanistyczno-gramatyczny umysł, możesz sie nie polubić z gramatyką hiszpańskiego, tak jak ja
fleur_bleue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 09:47   #138
fleur_bleue
Raczkowanie
 
Avatar fleur_bleue
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 47
Dot.: J. Hiszpański

Cytat:
Napisane przez Szlachcianka Pokaż wiadomość
a nie wiecie czy mozna skądś ściągnąć jakis program do nauki espańol?
Nadal poszukujesz czegoś do nauki?
Mam kilka stronek (lubię buszować po necie w poszukiwaniu nowych pomocy do nauki języka - szkoda tylko, że brak mi później systematyczności w tej nauce)

http://palabras.pl/podsumowanie.php
http://hiszpanski.crib.pl/
http://www.hiszpanski.slowka.pl/
http://www.hiszpanski.uczsie.edu.pl/...-hiszpanskiego

Widziałam, że była też poruszana kwestia czytania 'll' czy 'yo'. Nawet w samej Hiszpanii różnie to czytają, to zależy od regionu. W takiej Barcelonie mówią poprawnie (miałam przyjemność rozmowy z 2 Barcelończykami ) i zawsze mówią 'jo' 'me jamo' itd. Za to w takiej Andaluzji (też miałam przyjemność rozmawiać ) mówią już 'dzio' 'me dziamo' albo (moje ulubione) 'berda' (verdad) - ogólnie zjadają tam końcówki i czasem ciężko ich zrozumieć.
Z kolei na zajęciach puszczono nam raz nagranie nativa z Ameryki Pd - choć nie pamiętam skąd dokładnie i tam było z kolei coś w stylu 'szo me szamo'
fleur_bleue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 14:49   #139
Joline
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 1 388
Dot.: Hiszpański ?

Cytat:
Napisane przez fleur_bleue Pokaż wiadomość
Joline czyżbyś zaczynała romanistykę?
Jeśli tak, to może odpuść sobie tego delfa, po co wydawać kasę, skoro później będziesz mieć dyplom (nie wiem ile kosztuje b2, ale za a2 chyba płaciłam ze 200zl - nie jestem pewna, bo było to dawno)
Fleur_bleue : Nie zaczynam romanistyki, poprostu uczę się francuskiego dodatkowo i chciałabym kiedyś zaczać hiszpański, bo słyszałam, że znając francuski jest prościej nauczyć się tego języka.
Niestety będę musiała to odwlec trochę w czasie i narazie skoncentrować się na rosyjskim.

Dzięki za odpowiedź, wezmę pod uwagę Twoje wskazówki, kiedy już będę uczyć się tego języka
Joline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-18, 18:47   #140
truskawkova
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 24
Dot.: Hiszpański ?

Hej, trochę się wtrącę w wątek, bo mam pytanie, a nie chcę zaśmiecać i zakładać nowego Chciałabym się zapisać od października na hiszpański, nigdy się nie uczyłam. I zastanawiam się czy dałabym radę przez wakacje przygotować się sama tak, żeby iść na a2 od razu a nie na a1?
truskawkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 20:16   #141
MissWorld
Raczkowanie
 
Avatar MissWorld
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 325
Dot.: Hiszpański ?

Cytat:
Napisane przez truskawkova Pokaż wiadomość
Hej, trochę się wtrącę w wątek, bo mam pytanie, a nie chcę zaśmiecać i zakładać nowego Chciałabym się zapisać od października na hiszpański, nigdy się nie uczyłam. I zastanawiam się czy dałabym radę przez wakacje przygotować się sama tak, żeby iść na a2 od razu a nie na a1?
uważam, że jak najbardziej jest to wykonalne. codzienna praca i cudne efekty.
od siebie polecam Ci, jako że zaczynasz, wgląd w główne zasady gramatyczne, a później tłumaczenie tekścików, piosenek, słuchanie nagrań, oglądanie seriali.
__________________
MissWorld jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 10:12   #142
matryca3
Zadomowienie
 
Avatar matryca3
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 486
Dot.: J. Hiszpański

Przyłączam sie do wątku!
Ja ucze sie hiszpańkiego od hmm nie wiem czy nawet miesiąca ale bede go studiowac juz w pażdzierniku i chcilabym cos teraz sie nauczyc zeby potem miec lżej
ale coś ciężko mi to idzie oj bardzo cięzko Narazie wałkuje książke "Hiszpański dla bystrzaków" ale wiecej tam jest opisanej kultuy itd niz tresci do nauki
__________________
matryca3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 16:03   #143
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: J. Hiszpański

Kto mi poleci jakiś dobry serial on line który w miarę możliwości nie jest telenowelą? Ze swojej strony polecam to, są nawet polskie napisy
http://www.seans-online.pl/el-barco-statek.html
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 22:22   #144
matryca3
Zadomowienie
 
Avatar matryca3
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 486
Dot.: J. Hiszpański

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Kto mi poleci jakiś dobry serial on line który w miarę możliwości nie jest telenowelą? Ze swojej strony polecam to, są nawet polskie napisy
http://www.seans-online.pl/el-barco-statek.html
jest internat czy jakos tak i spotkalam sie kiedys z los hobres del paco czy jakos tak ale w 1000%nie wiem czy to poprawna nazwa
__________________
matryca3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 06:25   #145
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: J. Hiszpański

Cytat:
Napisane przez matryca3 Pokaż wiadomość
jest internat czy jakos tak i spotkalam sie kiedys z los hobres del paco czy jakos tak ale w 1000%nie wiem czy to poprawna nazwa
Dzięki
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 11:40   #146
matryca3
Zadomowienie
 
Avatar matryca3
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 486
Dot.: J. Hiszpański

a ciekawyt ten el barco?
__________________
matryca3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 15:40   #147
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: J. Hiszpański

Cytat:
Napisane przez matryca3 Pokaż wiadomość
a ciekawyt ten el barco?
Tak Trochę tajemniczy, trochę pogmatwany, ogólnie zaczyna się końcem świata, ale to nie jest powód żeby go dyskryminować Znajdzie się wątek romansowy, znajdzie się morderstwo i trochę humoru (nie, producenci nie zapłacili mi za reklamę) Polecam
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 21:51   #148
matryca3
Zadomowienie
 
Avatar matryca3
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 486
Dot.: J. Hiszpański

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Tak Trochę tajemniczy, trochę pogmatwany, ogólnie zaczyna się końcem świata, ale to nie jest powód żeby go dyskryminować Znajdzie się wątek romansowy, znajdzie się morderstwo i trochę humoru (nie, producenci nie zapłacili mi za reklamę) Polecam
oo to moze sobie obejrze
__________________
matryca3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 11:05   #149
milka1976
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 203
Dot.: J. Hiszpański

hej dziewczyny, a moze wiecie skad sciagnac "blondynka na jezykach-hiszpanski" w pdf? mam nagrania z chomika ale ksiazki jest tylko kawalek. byla kiedys w biedronce za 10 zl ale przegapilam
milka1976 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 09:49   #150
Czarnaroe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z Pokoju :)
Wiadomości: 620
Dot.: J. Hiszpański

Na Chomiku FGXS jest ale nie pełny, jak widać można napisać wiadomość i poprosić o więcej
a tak w ogóle znalazłam świetną stronę do nauki , poczytać o niej możecie na moim forum http://www.todos-juntos.pun.pl/viewtopic.php?id=56

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:48 ----------

Cytat:
Napisane przez matryca3 Pokaż wiadomość
a ciekawyt ten el barco?
Jest świetny tak samo jak el internado

Edytowane przez Czarnaroe
Czas edycji: 2011-08-22 o 10:00
Czarnaroe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-13 19:31:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:33.