izotek - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-09, 12:09   #121
LadyYerba
Przyczajenie
 
Avatar LadyYerba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15
Dot.: izotek

Cytat:


---------- Dopisano o 00:28 ---------- Poprzedni post napisano o 00:23 ----------

LadyYerba znam to uczucie, do tego to okropne ściągnięcie i drobna, sucha kaszka na rękach, żuchwie...wrrrrr;/ naprawdę polecam Ci maść z witaminą A na noc (może być zwykła, może być retimax 15000) kosztuje naprawdę niewiele bo 2-3 zł, a działa cuda.
powalczę a mam jeszcze być może banalne, ale nurtujące mnie pytanie, czy można podczas kuracji farbować włosy? Czy to ich nie przesuszy dodatkowo? A jeśli chodzi o makijaż, czy stosujecie podkłady np. Yves Rocher czy kosmetyki drogeryjne?

---------- Dopisano o 13:09 ---------- Poprzedni post napisano o 13:05 ----------

Cytat:
Napisane przez LadyYerba Pokaż wiadomość
powalczę a mam jeszcze być może banalne, ale nurtujące mnie pytanie, czy można podczas kuracji farbować włosy? Czy to ich nie przesuszy dodatkowo? A jeśli chodzi o makijaż, czy stosujecie podkłady np. Yves Rocher czy kosmetyki drogeryjne?
przepraszam nie Yves Rocher tylko La Roche Possay
LadyYerba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-10, 09:18   #122
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: izotek

LadyYerba używałam podkładu La Roche Possay, ale bardzo podkreślał suche skórki, dlatego używam nawilżającego podkładu z MaxFactora, Loreala lub Revlona.
A kupuje korektor u kosmetyczki z Babora, jest lepszy niż te drogeryjne i bardzo dobrze kryje, ale na ogół stosuje zwykłe kosmetyki .
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-10, 11:16   #123
aureo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 12
Dot.: izotek

witam
czy chodzi o ten podkład: La Roche Posay, Unifiance, Creme (Podkład do cery suchej i bardzo suchej).
podkładu nie używam ale chciałbym coś pokazać:
producent podaje skład:
Skład: aqua, cyclohexasiloxane, glycerin, dimethicone, talc, silica, cetyl peg / ppg-10/1 dimethicone, butyrospermum parkii, cyclopentasiloxane, magnesium sulfate, polyglyceryl-4 isostearate, acetylated glycol stearate, tristearin, silica dimethyl silylate, diphenyl dimethicone, disodium stearoyl glutamate, phenoxyethanol, chlorhexidine digluconate, methylparaben, butylparaben, aluminum hydroxide, (+/- may contain, ci 77891 / titanium dioxide, ci 77499, ci 77492, ci 77491 / iron oxides)

większość ludzi nie patrzy na skład a jak już ogląda co tam jest ciekawego to stwierdza, że nie będzie łamało sobie języka. ale warto...do tego obecnie można wszystko (prawie) zweryfikować
a więc co ciekawsze składniki:
dimethicone - powoduje podrażnienia skóry, nasila trądzik
cetyl peg / ppg-10/1 dimethicone - to chyba olej silikonowy (byłoby łatwiej jakby to prościej opisali) działanie jak wyżej
polyglyceryl-4 isostearate - zapycha
acetylated glycol stearate - jeden z rodzajów glikolu, rozpuszczalnik, działają zaskórnikowo, wchłaniają się do organizmu, mają działanie rakotwórcze
silica dimethyl silylate - powoduje podrażnienia skóry, nasila trądzik
diphenyl dimethicone - jak wyżej
disodium stearoyl glutamate - stabilizator w kosmetykach, Często jednak zanieczyszczony i działa kancerogennie. Podrażnia skórę i błony śluzowe. Nie stosować w czasie laktacji i ciąży.
phenoxyethanol - Substancja wywołuje wypryski i pokrzywkę na skórze
methylparaben, butylparaben - Przedłużają trwałość kosmetyków. Powodują alergiczne stany zapalne skóry (wyprysk kontaktowy = eczema) typu pokrzywki, rumienia i strupków po pęknięciu pęcherzyków. Wchłaniają się ze skóry do krwi i limfy działając ogólnie. Szczególnie łatwo przenikają przez skórę w pachwinach, klatce piersiowej, szyi i w okolicach narządów płciowych. Działają estrogennie. Mogą niekorzystnie wpływać na rozwój zarodka i płodu u kobiet ciężarnych. Na mężczyzn działają feminizująco. Nie stosować w czasie laktacji i ciąży.
aluminum hydroxide - zapytajcie kobiet, którym amputowano pierś czego im się zakazuje używać...wszystkiego co zawiera aluminium!! tylko dlaczego wiedzą one to dopiero po fakcie??? ręce opadają
CI - to barwniki, których nie powinno być!!!bo po co?? ponoć najbardziej porządany kosmetyk to taki, który nie ma zapachu ani barwy

i tak wygląda kosmetyk za który producent krzyczy sobie 20 euro. moge się założyć, że ten cały skład jest warty z jakieś 1-2 euro a opakowanie z jakieś kilka centów. A wszystko to dla ludzi, którzy mają problemy ze skórą!!! jakaś paranoja i nabijanie ludzi. Loreal, garnier avon itp. to są koncerny, które swój biznes opierają na piramidzie cenowej a nie jakości kosmetyków
Im prostszy skład tym kosmetyk lepszy. Szukajcie kosmetyków naturalnych i patrzcie na ich skład. Jeśli jest dłuższy niż wypracowanie z polskiego to dajcie sobie spokój.
simple is better
pozdro
aureo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 16:51   #124
LadyYerba
Przyczajenie
 
Avatar LadyYerba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez aureo Pokaż wiadomość
witam
czy chodzi o ten podkład: La Roche Posay, Unifiance, Creme (Podkład do cery suchej i bardzo suchej).
podkładu nie używam ale chciałbym coś pokazać:
producent podaje skład:
Skład: aqua, cyclohexasiloxane, glycerin, dimethicone, talc, silica, cetyl peg / ppg-10/1 dimethicone, butyrospermum parkii, cyclopentasiloxane, magnesium sulfate, polyglyceryl-4 isostearate, acetylated glycol stearate, tristearin, silica dimethyl silylate, diphenyl dimethicone, disodium stearoyl glutamate, phenoxyethanol, chlorhexidine digluconate, methylparaben, butylparaben, aluminum hydroxide, (+/- may contain, ci 77891 / titanium dioxide, ci 77499, ci 77492, ci 77491 / iron oxides)

większość ludzi nie patrzy na skład a jak już ogląda co tam jest ciekawego to stwierdza, że nie będzie łamało sobie języka. ale warto...do tego obecnie można wszystko (prawie) zweryfikować
a więc co ciekawsze składniki:
dimethicone - powoduje podrażnienia skóry, nasila trądzik
cetyl peg / ppg-10/1 dimethicone - to chyba olej silikonowy (byłoby łatwiej jakby to prościej opisali) działanie jak wyżej
polyglyceryl-4 isostearate - zapycha
acetylated glycol stearate - jeden z rodzajów glikolu, rozpuszczalnik, działają zaskórnikowo, wchłaniają się do organizmu, mają działanie rakotwórcze
silica dimethyl silylate - powoduje podrażnienia skóry, nasila trądzik
diphenyl dimethicone - jak wyżej
disodium stearoyl glutamate - stabilizator w kosmetykach, Często jednak zanieczyszczony i działa kancerogennie. Podrażnia skórę i błony śluzowe. Nie stosować w czasie laktacji i ciąży.
phenoxyethanol - Substancja wywołuje wypryski i pokrzywkę na skórze
methylparaben, butylparaben - Przedłużają trwałość kosmetyków. Powodują alergiczne stany zapalne skóry (wyprysk kontaktowy = eczema) typu pokrzywki, rumienia i strupków po pęknięciu pęcherzyków. Wchłaniają się ze skóry do krwi i limfy działając ogólnie. Szczególnie łatwo przenikają przez skórę w pachwinach, klatce piersiowej, szyi i w okolicach narządów płciowych. Działają estrogennie. Mogą niekorzystnie wpływać na rozwój zarodka i płodu u kobiet ciężarnych. Na mężczyzn działają feminizująco. Nie stosować w czasie laktacji i ciąży.
aluminum hydroxide - zapytajcie kobiet, którym amputowano pierś czego im się zakazuje używać...wszystkiego co zawiera aluminium!! tylko dlaczego wiedzą one to dopiero po fakcie??? ręce opadają
CI - to barwniki, których nie powinno być!!!bo po co?? ponoć najbardziej porządany kosmetyk to taki, który nie ma zapachu ani barwy

i tak wygląda kosmetyk za który producent krzyczy sobie 20 euro. moge się założyć, że ten cały skład jest warty z jakieś 1-2 euro a opakowanie z jakieś kilka centów. A wszystko to dla ludzi, którzy mają problemy ze skórą!!! jakaś paranoja i nabijanie ludzi. Loreal, garnier avon itp. to są koncerny, które swój biznes opierają na piramidzie cenowej a nie jakości kosmetyków
Im prostszy skład tym kosmetyk lepszy. Szukajcie kosmetyków naturalnych i patrzcie na ich skład. Jeśli jest dłuższy niż wypracowanie z polskiego to dajcie sobie spokój.
simple is better
pozdro

To jakich podkładów używać żeby zminimalizować te wszystkie konserwanty? Czy ktoś zna taki podkład? Wydaje mi się, że każdy tego typu kosmetyk będzie zawierał konserwanty, bo jakoś musi się "trzymać" po otwarciu 6 miesięcy na półce...
LadyYerba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 20:55   #125
aureo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 12
Dot.: izotek

konserwant nie jest złą rzeczą bo jest oczywistym, że nikt nie będzie produkował czegoś co na półce sklepowej nie wytrzyma dłuższego okresu. Sęk w tym, żeby użyć dobrego konserwantu - naturalnego a nie syntetyku, który co najwyżej można wlać do baku samochodu;p i nie chodzi tu tylko o konserwanty...
co do podkładu....to choćby kwas hialuronowy. Nie dość, że nawilża to jest jeszcze idealna bazą (podkładem) pod makijaż. nie trzeba używać tego silikonu. oczywiście chodzi mi tu o czysty kwas hialuronowy a nie jakiś tam kosmetyk w którego składzie inci ten kwas występuje na ostatnim miejscu...bo to tylko propaganda;P
Nie będę ukrywał, że ja też zaczynałem leczenie swojej skóry od izoteku...ale jak większość leków na tym świecie izotek leczy tylko objawy a nie przyczyny. W dzisiejszym świecie każdy musi być wojownikiem we własnej sprawie i zacząłem pewne fakty weryfikować. wchodząc na stronę blau farmy - producenta izoteku, można zobaczyć jakie kosmetyki mają np. do skóry atopowej...taki atoperal - jego skład jest zatrważający!! jakbym taka osoba miała używać ich kosmetyku to ja się nie dziwie, że tylko izotek może pomóc;P jak dla mnie błędne koło i wyrafinowanie z ich strony.
Jak poczytacie sobie o tym jak działa rynek kosmetyczny to strach się bać. Mówi się tyle, że musimy wybierać lepsze jedzenie itp. a o kosmetykach się zapomina...mimo, że skóra to największy organ naszego ciała.
Pewnie jakbym miał nie wymagającą niczego skórę to bym się tym wogóle nie interesował ale jak już mam to mnie to interesuje...tak niestety jest, że pewne rzeczy dopiero nas interesują jak nas osobiście dotykają.
pozdro
aureo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 09:48   #126
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: izotek

W dzisiejszym świecie istnieje tyle chemii, że nie jesteśmy w stanie nad tym zapanować. Każde kolorowe kosmetyki czy chociażby do tradycyjnej higieny zawierają konserwanty, które nam szkodzą "przyjmowanie" ich jest nieuniknione. Większość z nich w sumie na nic nie pomaga, tylko są chwytem marketingowym, albo mają ulepszone, ale osoba rozsądna jest w stanie to "ogarnąć". Jeżeli kupimy jakieś zwykłe kosmetyki w sklepie "nie tylko po 5 zł", nie dziwmy się, że później wyskoczy nam pełno pryszczy.
Ty w swoim poście zakładasz z góry, że przez kosmetyki mamy takie problemy, akurat się mylisz. Przez 20 lat nic nie miałam na twarzy, nie malowałam się codziennie i nagle mi "coś" się pojawiło, zaczęłam się malować, myślałam, że kosmetyki kolorowe mogą być powodem mojego problemu -błąd. Okazało się, że to od hormonów. I co? Przyjmuje izotek, w sumie kończę kurację, maluję się i jakoś skórę ma na sobie. Zobaczymy co będzie za kilkanaście lat, ale myślę, że przede wszystkim nasz tryb codziennego życia, ogólnie otaczające nas zanieczyszczenia i chemiczne jedzenie jest przyczyną naszych problemów z cerą. Amen.
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 16:42   #127
aureo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 12
Dot.: izotek

witam

ja z góry nie zakładam, że te wszystkie problemy skórne są tylko od kosmetyków ale mają bardzo duży wpływ na to. Zgadzam się z Tobą w 100%, że nasze codzienne życie jest powodem tego co się później z nami dzieje. Zakwaszony organizm, brak podstawowych składników odżywczych itp. doprowadza do degeneracji . Mimo, że tyle się mówi o zmianie jakości żywienia mało ludzi decyduje się na zmianę o 180 stopni tego co dotychczas robili. Ciężki temat bo według mnie ludzie są leniwi (bez generalizowania;p) i wolą wpaść do hipermarketu niż selektywnie wybierać to co jedzą. Ale codzienny tryb życia nie ogranicza się tylko do zanieczyszczeń i chemicznego jedzenia - to są frazesy i ogólniki, które ludzi tylko jeszcze bardziej rozleniwia do pewnych zmian. Jak wszystko jest chemiczne to po co się wysilać:PP

Hormony hormony...słyszę to często i gęsto! Zastanawiałaś się kiedyś skąd biorą się te problemy z hormonami?? niektórzy lekarze to niedouczeni idioci, którzy zamiast pomóc to podtrzymują albo kamuflują lekami pewne choroby a nie szukają przyczyn - to jak z cholesterolem...cholester ol jest tylko objawem wydzielania homocysteiny i to powinniśmy badać i kontrolować a nie robić wielkie halo wokół cholesterolu - nie trzeba być lekarzem, żeby poznać pewne procesy zachodzące w organizmie .
Wracając do hormonów to problemy nie biorą się z powietrza tylko są odpowiedzią organizmu na to co do niego wprowadzasz - z żywnością się już zgodziliśmy ale uwierz mi, że kosmetyki są również za to odpowiedzialne. Poniżej link to strony... podaje kosmetyki, których składniki zaburzają gospodarkę hormonalną w organizmie. Jeśli to nie wystarczy by Cie przekonać to trudno...jeśli izotek to panaceum dla Ciebie bez zmiany podejścia do pewnych rzeczy to życzę powodzenia
http://www.pro-test.pl/article_artic...aln%C4%85.html
Wracając jeszcze do konserwantów to podkreślę jeszcze raz, że nie jest złą rzeczą żeby konserwanty stosować...byleby były pochodzenia roślinnego i były obojętne dla organizmu. przykład to np. geogard

pozdrawiam
aureo jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-12, 18:17   #128
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: izotek

Wyrażasz swoją opinie na temat mojego problemu nie znając kompletnie przyczyny. W dzieciństwie brałam bardzo dużo leków sterydowych w związku z moja alergią, miałam/mam astmę oskrzelowa. W zwiąkzu z tym miałam problem z szybszym dojrzewaniem, tak samo jak nagle urosłam tzn jestem dość wysoka i dość dobrze zbudowana (niestety).

Przed izotekiem leczyłam się długo innymi środkami, zaleczyły, ale nie wyleczyły trądziku. Miałam przeprowadzonych szereg badań, po czym okazało się, że mam problem z hormonami i przyczyną jest moje leczenie alergii. Także nadal będę się upierac, że kosmetyki to nie jest wcale takie zło jak opisujesz.
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 18:44   #129
aureo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 12
Dot.: izotek

Jeśli Cię uraziłem to przepraszam.
Jesteś szczególnym przypadkiem z tego co piszesz...ja o problemach z hormonami nasłuchałem się dużo i dlatego taka moja wypowiedz.
Ale co do kosmetyków to z całym szacunkiem ale jesteś w błędzie...podajesz tylko swoja opinię (takie Twoje prawo...ale bez pokrycia). Jak znajdziesz mi coś wiarygodnego na temat tego, że wszystkie kosmetyki są ok to może będę w stanie zmienić zdanie.
Nie chcę się wtrącać ale jak masz takie problemy hormonalne to może zbadaj sobie nietolerancję pokarmową i zmień żywienie...

pozdro
aureo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 23:56   #130
aksenia85
Raczkowanie
 
Avatar aksenia85
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 48
Dot.: izotek

LadyYerba jeśli chodzi o farbowanie włosów...ja farbuję od początku kuracji. Jednak unikam farb z amoniakiem. Polecam perfect mousse schwarzkopf taka przyjemna pianka nie wysusza tak bardzo jak inne. Dodatkowo, oczywiście niezbędna jest odżywka do włosów bardzo suchych.

Jeśli chodzi o podkład... przed kuracją używałam revlon colorstay do cery tłustej, po rozpoczęciu kuracji zmieniłam na wariant do suchej- jednak to nie było to używałam kilku podkładów (drogeryjnych i z apteki) jednak wygrał rimmel match perfection, mam cerę średnią w kierunku do jasnej i choć gama kolorów jest wąska to mimo to jest tam świetny kolor 103-bez wpływu pigmentu różowego i żółtego, świetnie maskuje zaczerwienienia występujące podczas kuracji. Oczywiście jako baza krem intensywnie nawilżający (polecam oeparol balance-do kupienia w aptece).

Pozdrawiam!
aksenia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-15, 14:17   #131
Brunia23
Raczkowanie
 
Avatar Brunia23
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 34
Dot.: izotek

Witam,
Jak długo stosuje się kurację Izotekiem ?
Nie widzi mi się płacić 200 zł na 2 miesiące przez kilka lat
+ antykoncepcja, która jak wiadomo też nie jest tania...
Brunia23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-15, 16:46   #132
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: izotek

Brunia to wszystko zależy od Twojego trądziku i dawki jaką będziesz przyjmować.
Ja zaczęłam od dawki 80 mg na dobę, czyli co opakowanie 5o tabletek starczało mi na 12 dni.
Koleżanka bierze dziennie jedną tabletkę, czyli 20 mg, więc jej kuracja automatycznie wydłuża się w czasie tak samo jak koszy są rozłożone.
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-16, 16:04   #133
aksenia85
Raczkowanie
 
Avatar aksenia85
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 48
Dot.: izotek

Dawka, która powinna być przyjęta podczas całej kuracji wynosi zwykle ok 150mg/1kg masy ciała może się to wahać niewiele w górę/w dół w zależności od nasilenia trądziku. Niestety jest to dosyć kosztowne ja przyjmuje 40mg na dobę- 280zł +40 zł yaz (tabletki anty)

No ale cóż zrobić... nie ma innego wyjścia
aksenia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-16, 16:07   #134
aksenia85
Raczkowanie
 
Avatar aksenia85
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 48
Dot.: izotek

Brunia23 200 zł na 2 miesiące?! To przy najniższej dawce (10 lub 20mg). Ja przyjmuję 60mg (czyli 3 tabletki) i płacę 280zł na miesiąc
aksenia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-16, 17:45   #135
Flexy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2
Dot.: izotek

czy ktoś mógłby mi napisać czy podczas leczenia izotekiem antykoncepcja hormonalna jest konieczna nawet jak ktoś jest nieaktywny seksualnie? dlaczego? słyszałam 2 różne opinie od 2 rożnych lekarzy.
Flexy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-17, 13:44   #136
dyciaa
Raczkowanie
 
Avatar dyciaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 461
Dot.: izotek

Czy taka cera nadaje się do leczenia izotekiem?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_1589.jpg (73,2 KB, 141 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_1592.jpg (72,6 KB, 150 załadowań)
__________________
Zapuszczam włosy!
24cm (14 VI 2012)->26cm (15 VII 2012)---->ścięłam ---->29 (19 V 2013)--->32cm (15 X 2013) ---> 60cm

Edytowane przez dyciaa
Czas edycji: 2012-03-17 o 13:46
dyciaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 09:53   #137
farmer7951
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2
Kupię izotek

Kupię Izotek 20 mg. Zainteresowanych proszę o kontakt e-mail: farmer7951@wp.pl
farmer7951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 10:18   #138
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: Kupię izotek

Flexy oczywiście, że nie jest. Wiatropylna nie jesteś, więc nie musisz przyjmować hormonów Obecnie też nie jestem aktywna i nie stosuję antykoncepcji

dyciaa Twój tradzik to zwykły tradzik młodzieńczy, który pojawił się od przetłuszczonej cery i wagrów, idx do dermatologa i przepisze Ci najprostsze leki na trądzik. Izotek to jest do ciężkich stanów, najlepiej wygoogluj sobie zdjęcia problemów skórnych związanych z izotekiem.
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 10:27   #139
dyciaa
Raczkowanie
 
Avatar dyciaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 461
Dot.: Kupię izotek

"dyciaa Twój tradzik to zwykły tradzik młodzieńczy, który pojawił się od przetłuszczonej cery i wagrów, idx do dermatologa i przepisze Ci najprostsze leki na trądzik. Izotek to jest do ciężkich stanów, najlepiej wygoogluj sobie zdjęcia problemów skórnych związanych z izotekiem."

miałam już przepisywane leki (tetralysal, lactocer, duac, acnemycin plus=oczywiście nie jednocześnie) ale nie pomogły na dłuższą metę.
a skóra mi się nie przetłuszcza, na zdjęciu miałam krem nałożony chwilę wcześniej.
Przeglądałam jakieś zagraniczne forum i widziałam jakie ludzie mają problemy z cerą. Ale jaki jest sens brania antybiotyków które pomagają tylko podczas ich brania?
__________________
Zapuszczam włosy!
24cm (14 VI 2012)->26cm (15 VII 2012)---->ścięłam ---->29 (19 V 2013)--->32cm (15 X 2013) ---> 60cm

Edytowane przez dyciaa
Czas edycji: 2012-03-18 o 10:29
dyciaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-18, 15:28   #140
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Kupię izotek

Dziewczyny,
po 15 latach walki z tradzikiem na swoim blogu dziele sie radami. Zerknijcie, jestem w stanie doradzic, jak pielegnowac buzke, czego unikac. Czekam na sugestie jakie watki chcialybyscie poruszyc. Mam nadzieje, ze choc troche ktorejs z Was bede pomocna. Przemielilam mnostwo kuracji, lekow oraz kosmetykow wiec chetnie odpowiem, jezeli macie jakies pytania.
pozdrawiam i zapraszam na mojego bloga
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 15:45   #141
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: Kupię izotek

dycia nadal będę się upierać i myślę, że większość Ci to powie, że izotek jest nie dla Ciebie. Postaw przede wszystkim na idealne oczyszczenie skóry, a powinno się poprawić i musisz przeczekać problem.
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 20:22   #142
dyciaa
Raczkowanie
 
Avatar dyciaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 461
Dot.: Kupię izotek

Cytat:
Napisane przez fiolek7317 Pokaż wiadomość
dycia Postaw przede wszystkim na idealne oczyszczenie skóry
tzn? Co proponujesz?
__________________
Zapuszczam włosy!
24cm (14 VI 2012)->26cm (15 VII 2012)---->ścięłam ---->29 (19 V 2013)--->32cm (15 X 2013) ---> 60cm
dyciaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 09:26   #143
Brunia23
Raczkowanie
 
Avatar Brunia23
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 34
Unhappy Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez aksenia85 Pokaż wiadomość
Brunia23 200 zł na 2 miesiące?! To przy najniższej dawce (10 lub 20mg). Ja przyjmuję 60mg (czyli 3 tabletki) i płacę 280zł na miesiąc
Przepraszam heh naprawde nie jestem w temacie, widocznie dostałam małą dawkę bo nie mam aż tak poważnych zmian.

Pytanie mam jeszcze jedno BARDZO WAŻNE... czy złuszczanie naskórka poprzez branie tych tabletek zredukuje moje blizny ?

Chodzi mi o to, czy po zakończonej kuracji będę musiała coś jeszcze działać u kosmetyczki, czy już nie ?

---------- Dopisano o 10:26 ---------- Poprzedni post napisano o 10:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Flexy Pokaż wiadomość
czy ktoś mógłby mi napisać czy podczas leczenia izotekiem antykoncepcja hormonalna jest konieczna nawet jak ktoś jest nieaktywny seksualnie? dlaczego? słyszałam 2 różne opinie od 2 rożnych lekarzy.
Może chodzi im o ulotkę, tam wyraźnie jest napisane że lekarz może nie przepisać jeśli kobieta nie ma macicy, u mnie dermatolog pytała się czy jestem aktywna, gdybym powiedziała że nie, zapewne by mi nie dała antykoncepcji.

Jeżeli nie jesteś aktywna nie bierz tego, nie ma sensu... tylko pamiętaj że lekarze nie wezmą odpowiedzialności gdybyś przypadkiem zaszła w ciąże, bo jak ulotka wspomina, lek może uszkodzić płód.

Ehh leczmy się leczmy i jak najszybciej pozbądźmy się tego paskudztwa z twarzy (
Brunia23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 11:51   #144
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: izotek

Brunia jeżeli masz głębokie blizny Izotek nie zlikwiduje Ci wszystkiego, ja wcześniej używałam retin A do złuszczania. W ulotce chyba przeczytałam leku, dokładnie nie pamiętam, ale zabiegi kosmetyczne typu usuwanie blizn podobno możemy dopiero stosować po upływie 6 miesięcy od zakończenia kuracji izotekiem.

dyciaa mam na myśli, albo nie malowanie się, albo używanie kolorowych kosmetyków, ale takich które Cię nie zapychają, a przede wszystkim idealne zmycie makijażu. Polecam płyn micelarny z Biodermy. Delikatny peeling, nie wiem jak zareaguje Twoja cera na ściereczkę muślinowa, ale myślę, że nie powinna Ci nic roznosić po twarzy, więc też warto zainwestować Dobre kremy nawilżające, unikanie solarium, kremy z filtrem i w miarę dobra dieta, a powinno pomóc Dermatologiem nie jestem, ale to jest chyba podstawa utrzymania w miarę w porządku swojej twarzy
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 12:32   #145
Brunia23
Raczkowanie
 
Avatar Brunia23
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 34
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez fiolek7317 Pokaż wiadomość
Brunia jeżeli masz głębokie blizny Izotek nie zlikwiduje Ci wszystkiego, ja wcześniej używałam retin A do złuszczania. W ulotce chyba przeczytałam leku, dokładnie nie pamiętam, ale zabiegi kosmetyczne typu usuwanie blizn podobno możemy dopiero stosować po upływie 6 miesięcy od zakończenia kuracji izotekiem
Tak tak, pół roku trzeba czekać. No nic, mam jeszcze duuużo czasu na kosmetyczke, tym bardziej że dopiero zaczynam "zabawe" z idotekiem hehe
Brunia23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-25, 15:35   #148
aksenia85
Raczkowanie
 
Avatar aksenia85
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 48
Dot.: izotek

dyciaa dokładnie! Zawsze dobrze się zapytać, najwyżej odmówi Ja zdanie na ten temat mam takie- wszystkie leki szkodzą. Izotek faktycznie może mieć okropne skutki uboczne, jednak nie zawsze. Poza tym, uważam, że lepiej brać Izotek niż ciągle faszerować się nieskutecznymi antybiotykami i prochami (np tetracykliną). Ja z powodu trądziku zaczynałam popadać w depresję, nie umawiałam się z przyjaciółmi, bo nie chciałam podczas słonecznych dni wychodzić na dwór. Izotek to zmienił. Naprawdę, uważam, że to CUDOWNY lek. Faktycznie jest drogi. Nie chcę tu robić reklamy aptece alee...jest strona apteki dbam o zdrowie, można na niej zamówić lek a oni bezpłatnie dostarczają do najbliższej apteki dbam o zdrowie, które są w całej polsce-> izotek 20mg 60 SZTUK czyli jakby 2 zwykłe opakowania po 30 kosztuje 155zł czyli jakby ok 77zł za opakowanie 30 szt! gdzie dla odmiany w innych aptekach ceny wahają się od 90-140
aksenia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-26, 20:44   #149
poppy123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1
Dot.: izotek

Hej
Jestem w rozsypce. Zmagam się z trądzikiem od 2 lat, az w końcu zdecydowałam się pójść do dermatologa. Został mi przepisany Izotek i jak poszłam do apteki to się dowiedziałam ze jeżeli zacznę go brać od teraz na mojej skórze mogą się pojawić nie odwracalne zmiany.... Co o tym sądzicie??
poppy123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-26, 20:48   #150
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez poppy123 Pokaż wiadomość
Hej
Jestem w rozsypce. Zmagam się z trądzikiem od 2 lat, az w końcu zdecydowałam się pójść do dermatologa. Został mi przepisany Izotek i jak poszłam do apteki to się dowiedziałam ze jeżeli zacznę go brać od teraz na mojej skórze mogą się pojawić nie odwracalne zmiany.... Co o tym sądzicie??
Od razu bez zadnego innego leczenie przepisal ci Izotek????
To jest lek ostateczny, jak wszystko inne zawiedzie, bardzo silny i niszczacy dla ogranizmu. Proponuje zmienic dermatologa poniwaz najpierw powinnas sprobowac lzejszego kalibru jednak.
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-19 11:02:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:37.