Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-11-26, 21:32   #1741
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez GgochaA Pokaż wiadomość
Super ciepło. Bedziesz mieć dach nad głową ale będę Cię lał i gwałcił? Okazja nie do przepuszczenia.


Nie musicie pisac, wiem jak to wygląda, ale nikt przy odrobinie zdrowych zmysłów nie zgodzi się na takie traktowanie. Sama znam kobietę, która uciekła od męża w środku nocy w kapciach i z małym dzieckiem, bo zaczął ją lać. Na piechotę przeszła pół miasta i trafiła do domu samotnej matki, gdzie pomogli jej stanąć na nogi. I to jest postawa, którą można podziwiać, a nie "dała sobie zrobić 3 dzieci, no gwałcił ale trudno, teraz oczekuje pomocy ale od męża odejść nie może." Błagam.
Jasne.
Z tym, e nie tylko osoby o zdrowych zmysłach albo idealnej przeszłości zasługują na pomoc.

Rózne bywają przypadki. Znam kobiety, które odejdą po 1 akcji z przemocą a i takie, które zostają i wracają, i czasamikończy się to dla nich tragicznie.

Jesli to twoja znajoma to zapytaj ile się przykrych rzeczy nasluchała, że zostawiła takiego palanta, i że powinna dać mu szansę inne takie.
Wystarczy, ze zajrzysz na Intymnie, gdzie kwiatki kosmiczne.

Chłop chleje- pomóż mu; gra- pomóż mu. Jak można zostawićkogoś chorego na alkoholizm? I inne takie. Takie teksty w sytuacji, gdy 19 letnia dziewczyna jest w związku z facetem w początkowej fazie alkoholizmu. Nie ważne, że osoby mające podobne doświadczenie mówią: zostaw go, osoby znające temat też. Wae, ze klub świetej Teresy musi swoje wygłosić.

Real pod tym względem niewiele odbiega od netu.
I powiedz jak dziewczyna, którą zawiódł prokurator, kurator sądowy, naucyciel, lekarz, matka ma ufać komukolwiek z tych 'dorosłych' czy 'profesjonalistów'.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-26, 21:32   #1742
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Myslusz, że kogoś prócz ciebie by to rozbawilo?

Dla mnie ktoś pisze, że chciałby perfumy nie jest problemem. Problem zaczyna się wtedy, gdy mowa o drogich bardzo produktach.
dla mnie to dziwne.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-26, 21:33   #1743
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;4910215 4]A nie wzielyscie pod uwage tego, ze maz byl agresywny i naduzywal alkoholu, nie wiemy czy ciaze nie sa wynikiem gwaltu.
[/QUOTE]
Pfff... To w takim razie trzeba by wziąć to pod uwagę w przypadku każdej z tych rodzin.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-26, 21:35   #1744
GgochaA
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 420
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość

Jesli to twoja znajoma to zapytaj ile się przykrych rzeczy nasluchała, że zostawiła takiego palanta, i że powinna dać mu szansę inne takie.
Szczęśliwie nie mieszkam w miejscu, w którym ktokolwiek tłumaczyłby damskiego boksera. Pomogli jej i sąsiedzi, i znajomi - rodziny nie miała.
Trudno mi zrozumieć jak można tłumaczyć sadystę i agresora i na szczęście nie znam osób, które mają takie poglądy.
GgochaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-26, 21:35   #1745
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez GgochaA Pokaż wiadomość
Nie wiem o czym piszę bo nie płodzę dzieci od 16 roku życia? Interesujące.
Ja takze nie.
A jednak rozumiem to co pisze np ajah, o mechanizmach rzadzacych w rodzinach dysfunkcyjnych.

Poza tym jakim tokiem plynely twoje mysli, ze doszlas do takich wnioskow, to moze nie jest interesujace, ale zastanawiajace.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-26, 21:37   #1746
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Dlatego właśnie uważam, że to bezczelne.Nie zgadzam się z tą ideą, nieważne czy to perfumy, zegarek na rękę czy mikrofala, bo stara się zepsuła.

Ale stwierdziłam właśnie, że po lekturze kilku edycji tego wątku, stałam się totalnie nieczuła Już mnie nie ruszają żadne roześmiane buziunie, żadne matki-Polki i 10 dzieci w jednym pokoju. Nic bym takim ludziom nie dała, no cholera jestem naprawdę okropna, ale nawet tym dzieciom jedynie zapewniłabym ciepłe posiłki, pomoc w nauce i może jakieś skromne zabawki/atrakcje. Szczerze mówiąc wydaje mi się, że takiemu dziecku lepiej niż tablet zrobiłoby np wyjście do kina, do parku zabaw, nawet do głupiego McDonalda - przynajmniej zobaczyłoby jak wygląda normalny świat, jak żyją normalni ludzie i że zamiast gzić się po kątach i w wieku 18 lat dorobić się 2 dzieciaków, można inaczej. Pewnie, że fajnie dostać klocki Lego czy super lalkę, dziecko na pewno się ucieszy, ale to niczego nie zmieni w sytuacji tych dzieci, a nie widzę żadnego sensu w dawaniu na chwilę, na zapchanie żołądków do następnej paczki.

W tej chwili wzruszają mnie już tylko ludzie chorzy, starsi i naprawdę nieszczęśliwi, bo im się dom spalił czy coś podobnego.
mnie wzruszają osoby starsze albo dotknięte prawdziwymi chorobami, wypadkami losowymi i tak dalej.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-26, 21:38   #1747
Karinio
Zakorzenienie
 
Avatar Karinio
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 348
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez GgochaA Pokaż wiadomość
I ma komuś być ich żal bo biedne łapią po kilka razy na to samo i rodzą kolejne niechciane dzieci? No biedne, niekochane, to teraz musza sobie odbić kopulując jak zwierzęta.
Na litość boską...
Normalnie godne pochwały Bądz bohaterem w swoim domu,spłódz? dzieciaczki od najmłodszych lat.

Edytowane przez Karinio
Czas edycji: 2014-11-26 o 21:40
Karinio jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-26, 21:38   #1748
GgochaA
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 420
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Ja takze nie.
A jednak rozumiem to co pisze np ajah, o mechanizmach rzadzacych w rodzinach dysfunkcyjnych.

Poza tym jakim tokiem plynely twoje mysli, ze doszlas do takich wnioskow, to moze nie jest interesujace, ale zastanawiajace.
Do jakich wniosków? Że nie należy się rozmnażać nie mając ku temu warunków, i że od sadysty się odchodzi a nie pozwala na kolejne i kolejne dzieci? Tak jakoś... Wymóżdżyłam. Źle?
GgochaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-26, 21:38   #1749
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez GgochaA Pokaż wiadomość
I ma komuś być ich żal bo biedne łapią po kilka razy na to samo i rodzą kolejne niechciane dzieci? No biedne, niekochane, to teraz musza sobie odbić kopulując jak zwierzęta.
Na litość boską...

---------- Dopisano o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:25 ----------



To ta sama, która w wieku 18 lat jest w 2 ciąży?
Mnie jest ich żal. Miedy innyymi dlatego, że gdy one były dziećmi nikt im nie pomógł w zaden sensowy sposób.
Ty nie musisz ich żałować ani im współczuć.

Z drugiej strony, toże im współcuję nie oznacza od razu, ze zamierzam te rodziny sponsorować.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-26, 21:42   #1750
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez cottan Pokaż wiadomość
Częściowo się z Tobą zgadzam. Nawet jak kobieta ma 16 dzieci i męża alkoholika to w chwili, kiedy postanowiłaby od niego odejść, zacząć pracować i wychować dzieciaki na normalnych ludzi - gdybym miała środki, to bym jej pomogła. Nie pomogłabym patologii produkującej kolejne maleństwa w imię otrzymywania większego zasiłku, ale komuś kto naprawdę postanawia swoje życie zmienić - czemu nie. Jeśli patologia zechciałaby przestać byc patologią, miałaby moje pełne wsparcie. No ale nie łudzę się, takich przypadków jest bardzo mało.
a ja nie. życie mnie doświadczyło że to najczęściej jest tak że się poświęcisz, zaangażujesz ale patologii wrodzonej nie wyplenisz. ze wszystkich znanych mi osób znam jedną, naprawdę JEDNĄ kobietę, która po urodzeniu czwórki dzeci, po wielu ciążach z gwałtów, po ćwierć wieku życia z alkusem w pewnym momencie powiedziała dość. jedną jedyną która wzięła rozwód, spłaciła tego eks męża. jedna. jedyna. co ją tchnęło po takim czasie to nie wiem. ale to jest jedna jedyna kobieta. cała reszta mimo pomocy ludzi spełzła na niczym bo w 95% kończyło się "jednak kocham misia, przyszedł do mnie z kwiatami i płakał i jestem w ciąży". a mam sporo takich przypadków w rodzinie.

---------- Dopisano o 22:42 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------

Cytat:
Napisane przez cottan Pokaż wiadomość
spoko, gdyby ktoś poprosił mnie o pomoc albo w pracy bym się zrzucała, to na pewno bym coś dorzuciła od siebie. wiem co to znaczy gdy rodzą ci się nieplanowane bliźniaki. nie z własnego doświadczenia, ale również z rodzinnego. nawet najbardziej wykształceni ludzie z dobrą pracą robią karpika jak się okazuje ze zamiast drugiego dziecka, będzie trójka i krzyżuje to nieco plany w zasadzie wielu ludzi
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-26, 21:45   #1751
GgochaA
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 420
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
spoko, gdyby ktoś poprosił mnie o pomoc albo w pracy bym się zrzucała, to na pewno bym coś dorzuciła od siebie. wiem co to znaczy gdy rodzą ci się nieplanowane bliźniaki. nie z własnego doświadczenia, ale również z rodzinnego. nawet najbardziej wykształceni ludzie z dobrą pracą robią karpika jak się okazuje ze zamiast drugiego dziecka, będzie trójka i krzyżuje to nieco plany w zasadzie wielu ludzi
Tylko ze nie wiem czy tu jest problemem to że urodziły się akurat bliźnięta. Nawet gdyby to było tylko jedno dziecko to i tak z jednej pensji ciężko utrzymać 3 dzieci. Tu się akurat trafiło 3 i 4 za jednym zamachem, ale i tak i tak powinni się zatrzymać na 1 lub drugim.
GgochaA jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-26, 21:45   #1752
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
A w sumie to dlaczego Ci rodzice (na ogół) proszą o prezenty? Moim zdaniem prezenty powinny być tylko dla dzieci.
Eee nie... bo wtedy samotna starsza pani nie mogłaby poprosić o czekoladę czy orzechy..... bo to nie dar pierwszej potrzeby
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-26, 21:47   #1753
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez GgochaA Pokaż wiadomość
Tylko ze nie wiem czy tu jest problemem to że urodziły się akurat bliźnięta. Nawet gdyby to było tylko jedno dziecko to i tak z jednej pensji ciężko utrzymać 3 dzieci. Tu się akurat trafiło 3 i 4 za jednym zamachem, ale i tak i tak powinni się zatrzymać na 1 lub drugim.
może ci państwo nie planowali trzeciego i czwartego dziecka. mieli dwójkę, to akurat im po prostu "wyszło" - w to akurat wierzę bardziej niż w cztery wpadki pod rząd. facet pracuje, nie proszą o perfumy, tylko o encyklopedie i normalne rzeczy, nie biorą 6 tys zasiłków. nie mam do czego się przyczepić. skromni, biedni ludzie i tyle. nie mają 12 tych dzieci żeby ich wytykać palcami.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-26, 21:52   #1754
GgochaA
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 420
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
może ci państwo nie planowali trzeciego i czwartego dziecka. mieli dwójkę, to akurat im po prostu "wyszło" - w to akurat wierzę bardziej niż w cztery wpadki pod rząd. facet pracuje, nie proszą o perfumy, tylko o encyklopedie i normalne rzeczy, nie biorą 6 tys zasiłków. nie mam do czego się przyczepić. skromni, biedni ludzie i tyle. nie mają 12 tych dzieci żeby ich wytykać palcami.
No to już kwestia gustu. Mają dochód po opłaceniu rachunków 2500, moze jak na tyle osób to nie jest dużo ale biednymi bym ich nie nazwała.
Moje prywatne zdanie. Zresztą i tak mnie nie stać na paczkę dla nich, bo chcą nowych okien i mebli.

Edytowane przez GgochaA
Czas edycji: 2014-11-26 o 21:55
GgochaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-26, 21:55   #1755
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

szczerze, okna które kupisz tanio w markecie budowlanym (bo pan nie prosi o skandynawskie trzyszybowe ze wstawieniem) w porównaniu do perfum diora, to i tak pikuś.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-26, 21:57   #1756
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Dlatego właśnie uważam, że to bezczelne.Nie zgadzam się z tą ideą, nieważne czy to perfumy, zegarek na rękę czy mikrofala, bo stara się zepsuła.
Chyba nie do końca jasno się wyraziłam - jest to prezent, a nie rzecz pierwszej potrzeby. Ktoś może ofiarować taką rzecz, ktoś inny nie. Wg mnie jeśli paczka zaspokoi najważniejsze potrzeby, to chyba to będzie się najbardziej liczyło. Dodatkowe prezenty to już dobra wola darczyńcy - ale myślę, że w granicach rozsądku nie jest dla mnie problemem zestaw kosmetyków (nawet z zapachem), czy nawet wymieniona z tytułu książka. Coś, co nie jest demoralizujące. Wg mnie jest spora różnica z życzeniami w stylu umebluj mieszkanie lub wish lista sprzętów nowych modeli RTV/AGD.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Link do opisu podanego przez Wizażankę -> KLIK.
Wygląda to nie za ciekawie i szczerze mówiąc nie widzę tutaj szans na szybką poprawę losu tej rodziny.

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Istnieje coś takiego ja cykl przemocy. Kolejne dzieci u dziewczyn/ kobiet w takiej sytuacji nie muszą się pojawiać ze względu na gwalt, ale na sytuację, w torej te ddziewczyny sie znalazły.
Nie mają odpowiednia normalności, zdrowego związku, bycia kochaną tak po prostu. Bo niby skąd?
Od matki, która nie chce powiedzieć kto jest ojcem, i która pozwala na to, by facet molestujący seksualnie córkę mieszkał cały czas z nimi?
Wiadomo, ze wystarczy byle okrcuh ciepła, zeby dziewczyna się na to zlapała. Po jakimś czasie okazuje się, ze ten ksiażę co był miły i kochany wcale takim księciem nie jest... i jest kłopot.
I z tego powodu nie należy zakładać, że wszystkie młode mamy pod opieką SzP to nieodpowiedzialne dziewczęta, które nie zadbały o antykoncepcję, nie umiały się powstrzymać. Ale też ciężko mi znaleźć na siłę okoliczności łagodzące, kiedy faktów jest mało.

Cytat:
Napisane przez GgochaA Pokaż wiadomość
Nie musicie pisac, wiem jak to wygląda, ale nikt przy odrobinie zdrowych zmysłów nie zgodzi się na takie traktowanie. Sama znam kobietę, która uciekła od męża w środku nocy w kapciach i z małym dzieckiem, bo zaczął ją lać. Na piechotę przeszła pół miasta i trafiła do domu samotnej matki, gdzie pomogli jej stanąć na nogi. I to jest postawa, którą można podziwiać, a nie "dała sobie zrobić 3 dzieci, no gwałcił ale trudno, teraz oczekuje pomocy ale od męża odejść nie może." Błagam.
Znam kilka kobiet, które są w chorych związkach z przemocą fizyczną, psychiczną. Są wykształcone, mają pracę. Niektóre są nawet niezależne finansowo i mimo to trwają w takich układach. Żeby zdecydować się na tak radykalną decyzję, trzeba mieć zdrową osobowość, a nie powielać jakieś toksyczne wzorce. Nie każda kobieta ma tyle odwagi.

Cytat:
Napisane przez cottan Pokaż wiadomość
Dość wysoki jak na akcję dochód na osobę po odliczeniach - trochę dziwi mnie nieporadność mieszkaniowa. No i potrzeby rodziny duże, ale nie widać tam roszczeniowości.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-26, 21:59   #1757
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Eee nie... bo wtedy samotna starsza pani nie mogłaby poprosić o czekoladę czy orzechy..... bo to nie dar pierwszej potrzeby
Ja bym to podciągnęła pod żywność jakoś.
Ja po prostu nie widzę konieczności dostawania przez dorosłych prezentów na święta.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-26, 22:00   #1758
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Mnie sam wiek (w sensie, że podeszły) też jakoś specjalnie nie rusza. Jeżeli ktoś ma np. dwie córki i one tego kogoś olewają ciepłym moczem, to cóż - oto żniwa jego życia. Coś musiało to spowodować.
Choroba, wypadek, nieszczęście, OK. Czy bycie dzieckiem źle urodzonym, to tak. Ale sama starość w nędzy ? Cóż. Oczywiście pomóc takim ludziom trzeba w ramach socjalnej opieki , ale jakoś mi serduszka nie rozdziera i nie szlocham czytając historie starych ludzi, którym rozpadają się krzesła czy psują lodówki, a dzieci tychże mają to głęboko w nosie.

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2014-11-26 o 22:02
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-26, 22:02   #1759
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

ja nie wiem, po opisie widze to tak: rodzina ma duze potrzeby, ale są podstawy by im te rzeczy dać. po pierwsze to nie perfumy tylko okna, po drugie widzimy tutaj realny powód dlaczego im się pogorszyło: nieplanowana dwójka dzieci która miała prawo się zdarzyć. pan pracuje, o alkoholu nikt nie wspomina. wieloletnich poszukiwań pracy nie ma, gromady rumianych buziek nie ma, no nie wiem. po prostu rodzina jest w dołku i prosi o pomoc, ma prawo. niespecjalnie mnie ruszają tzn nie mam nic do nich
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-26, 22:17   #1760
201607111042
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 889
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
a ja nie. życie mnie doświadczyło że to najczęściej jest tak że się poświęcisz, zaangażujesz ale patologii wrodzonej nie wyplenisz. ze wszystkich znanych mi osób znam jedną, naprawdę JEDNĄ kobietę, która po urodzeniu czwórki dzeci, po wielu ciążach z gwałtów, po ćwierć wieku życia z alkusem w pewnym momencie powiedziała dość. jedną jedyną która wzięła rozwód, spłaciła tego eks męża. jedna. jedyna. co ją tchnęło po takim czasie to nie wiem. ale to jest jedna jedyna kobieta. cała reszta mimo pomocy ludzi spełzła na niczym bo w 95% kończyło się "jednak kocham misia, przyszedł do mnie z kwiatami i płakał i jestem w ciąży". a mam sporo takich przypadków w rodzinie.

---------- Dopisano o 22:42 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------



spoko, gdyby ktoś poprosił mnie o pomoc albo w pracy bym się zrzucała, to na pewno bym coś dorzuciła od siebie. wiem co to znaczy gdy rodzą ci się nieplanowane bliźniaki. nie z własnego doświadczenia, ale również z rodzinnego. nawet najbardziej wykształceni ludzie z dobrą pracą robią karpika jak się okazuje ze zamiast drugiego dziecka, będzie trójka i krzyżuje to nieco plany w zasadzie wielu ludzi
Ja sobie teoretyzuję jak na razie, nie miałam takiej sytuacji w rodzinie. Wiem, że gdybym miała środki i wierzyła, że jakaś babka naprawdę chce się ogarnąć, to bym pomogła. Gdybym się parę razy zawiodła, być może doszłabym do tych samych wniosków co Ty.
201607111042 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-26, 22:17   #1761
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 524
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;4910368 0]Nie oceniasz? Czyli zle odebralam Twoj poprzedni post, tak?
Przypominam, gdybys zapomniala co napisalas:






Mam to samo zdanie, posmiejmy sie wszyscy az do bolu brzucha i usmarkania.[/QUOTE]
Mona, przeczytałam swoje posty dotyczące tej sytuacji. Nigdzie oceny nie zawarłam. Uznajmy to za urok słowa pisanego, a wiadomo, że tu o nadinterpretację łatwo.

Luba, proszę, spokojniej. Każda z nas wypowiedziała swoje zdanie. Chcesz- podziwiaj. Ja nie podziwiam. Nie ma sensu przecież się licytować.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 524 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-26, 22:22   #1762
201607111042
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 889
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;4910418 3]Mnie sam wiek (w sensie, że podeszły) też jakoś specjalnie nie rusza. Jeżeli ktoś ma np. dwie córki i one tego kogoś olewają ciepłym moczem, to cóż - oto żniwa jego życia. Coś musiało to spowodować.
Choroba, wypadek, nieszczęście, OK. Czy bycie dzieckiem źle urodzonym, to tak. Ale sama starość w nędzy ? Cóż. Oczywiście pomóc takim ludziom trzeba w ramach socjalnej opieki , ale jakoś mi serduszka nie rozdziera i nie szlocham czytając historie starych ludzi, którym rozpadają się krzesła czy psują lodówki, a dzieci tychże mają to głęboko w nosie.[/QUOTE]
Czasem oni po prostu nie mają dzieci, czasem mają jedno które samo sobie kiepsko radzi lup po prostu się na nich wypnie. Nie zawsze jest tak, że jak człowiek zostaje na starość sam to oznacza, że był zły.

Mi starszych i samotnych bardzo szkoda, bo młody leń pracę znajdzie jakby co i głodem przymierał nie będzie, ale stary schorowany człowiek, który pracował całe życie a jego emerytura nie pozwala na nic innego niż wegetacja? Dla mnie to okrutne i niesprawiedliwe. Tacy ludzie często nie mają szansy na poprawę swojego losu, są bezradni.
201607111042 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-26, 22:22   #1763
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez cottan Pokaż wiadomość
Ja sobie teoretyzuję jak na razie, nie miałam takiej sytuacji w rodzinie. Wiem, że gdybym miała środki i wierzyła, że jakaś babka naprawdę chce się ogarnąć, to bym pomogła. Gdybym się parę razy zawiodła, być może doszłabym do tych samych wniosków co Ty.
ja miałam. mogli pomagać, udostępniać pokoje i miejsce w domu, karmić i tak dalej i wychodziło w kółko tak samo. jedna ciocia cały czas przesiadywała u babci, wprowadzała się i wyprowadzała całe życie. babcia karmiła dzieci pomagała na głowie stawała, chodziła na wywiadówki jak matka leżała zbita, pożyczała pieniądze żeby stanąć na nogi i zawsze kończyło się tak samo. nie ona jedna. a nawet jak któraś faktycznie odeszła od męża pijaka, to szybko znajdowała sobie nowy problem na głowie w postaci nowego faceta. naprawdę, wiem ze brzydko tak skreślać, ale jak tak patrzę to naprawdę w 100% udało się to tylko jednej kobiecie. nie rzucałabym się i nie angażowała za mocno i brała poprawkę że moje starania mogą pójść na marne
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-26, 22:28   #1764
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Ktoś wybrał już panią od diora ;<
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-26, 22:29   #1765
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 524
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez cottan Pokaż wiadomość
Czasem oni po prostu nie mają dzieci, czasem mają jedno które samo sobie kiepsko radzi lup po prostu się na nich wypnie. Nie zawsze jest tak, że jak człowiek zostaje na starość sam to oznacza, że był zły.

Mi starszych i samotnych bardzo szkoda, bo młody leń pracę znajdzie jakby co i głodem przymierał nie będzie, ale stary schorowany człowiek, który pracował całe życie a jego emerytura nie pozwala na nic innego niż wegetacja? Dla mnie to okrutne i niesprawiedliwe. Tacy ludzie często nie mają szansy na poprawę swojego losu, są bezradni.
Mi też strasznie żal takich ludzi. Są schorowani, bezradni i często zagubieni w otaczającej ich rzeczywistości. A emerytury...za dużo by umrzeć, za mało by żyć. Mam taką sąsiadkę u góry. Nie wiem, co by było, gdyby nie zwyczajna ludzka pomoc sąsiadów.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 524 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-26, 22:31   #1766
201607111042
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 889
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
ja miałam. mogli pomagać, udostępniać pokoje i miejsce w domu, karmić i tak dalej i wychodziło w kółko tak samo. jedna ciocia cały czas przesiadywała u babci, wprowadzała się i wyprowadzała całe życie. babcia karmiła dzieci pomagała na głowie stawała, chodziła na wywiadówki jak matka leżała zbita, pożyczała pieniądze żeby stanąć na nogi i zawsze kończyło się tak samo. nie ona jedna. a nawet jak któraś faktycznie odeszła od męża pijaka, to szybko znajdowała sobie nowy problem na głowie w postaci nowego faceta. naprawdę, wiem ze brzydko tak skreślać, ale jak tak patrzę to naprawdę w 100% udało się to tylko jednej kobiecie. nie rzucałabym się i nie angażowała za mocno i brała poprawkę że moje starania mogą pójść na marne
Nie no ja aż tak bym się z pomocą nie rzucała, chodziło mi raczej o pomoc w znalezieniu pracy, wynajęciu mieszkania czy wsparcie finansowe w edukacji dzieci. Ale wierzę, że z patologii ciężko wyjść nawet jeśli się chce i ma się wsparcie bliskich, po prostu kobiety z gromadką dzieci która postanowiła odejść od męża alkoholika i przestać żyć z zasiłków oceniłabym inaczej niż taką ktora żali się że kasy brak i radośnie trzaska kolejne dzieciaki.
201607111042 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-26, 22:33   #1767
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 524
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez cottan Pokaż wiadomość
Nie no ja aż tak bym się z pomocą nie rzucała, chodziło mi raczej o pomoc w znalezieniu pracy, wynajęciu mieszkania czy wsparcie finansowe w edukacji dzieci. Ale wierzę, że z patologii ciężko wyjść nawet jeśli się chce i ma się wsparcie bliskich, po prostu kobiety z gromadką dzieci która postanowiła odejść od męża alkoholika i przestać żyć z zasiłków oceniłabym inaczej niż taką ktora żali się że kasy brak i radośnie trzaska kolejne dzieciaki.
Utrafiłaś chyba w sedno tematu.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 524 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-26, 22:35   #1768
201607111042
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 889
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Mi też strasznie żal takich ludzi. Są schorowani, bezradni i często zagubieni w otaczającej ich rzeczywistości. A emerytury...za dużo by umrzeć, za mało by żyć. Mam taką sąsiadkę u góry. Nie wiem, co by było, gdyby nie zwyczajna ludzka pomoc sąsiadów.
Mnie to zwyczajnie po ludzku wk**wia że człowiek który pracował, płacił te cholerne podatki nie dostanie jednej dziesiątej tego co jakiś dzieciorób co się pracą nie zhańbił. Starszy schorowany człowiek któremu pomoc ze strony państwa należy się jak psu buda, bo na to państwo łożył... jak to nie jest paranoja to ja nie wiem co nią jest.
201607111042 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-26, 22:51   #1769
alexandrika
Zadomowienie
 
Avatar alexandrika
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Wiadomości: 1 428
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Opis rodziny
Pani Julia (37 l.) samotnie wychowuje dwójkę cudownych dzieci: Marcela (15 l.) i Lenkę (5 l.).
Pani Julia została z wszystkim sama od kiedy ojciec dzieci trafił do aresztu i czeka na rozprawę (styczeń 2015 r.). Pani Julia jest tym załamana, bo pomimo wszelkie zła jakiego doświadczyła ze strony byłego męża wciąż go kocha i stara się pamiętać wyłącznie o tych wszystkich latach, kiedy było dobrze. Dzieci bardzo tęsknią za ojcem, a mama nie wie czy powiedzieć im prawdę w jakiej sytuacji jest obecnie ich ukochany tatuś. Mimo wszystko stara się walczyć dla dzieci, by niczego im nie brakowało i sprostać obowiązkom samotnej matki. Rodzina utrzymuje się z pensji pani Julii (1260 zł) oraz zasiłku rodzinnego (183 zł). Po odliczeniu kosztów utrzymania na jednego członka rodziny zostaje zaledwie 254 zł, z czego co miesiąc potrącana jest rata kredytu na zakup pieca centralnego.
Pomimo, iż pani Julia ostatnio wiele przeszła (aresztowanie partnera, przesłuchania, tłumaczenie dzieciom dlaczego nie ma taty z nimi), wszystko tłumi w środku i nie okazuje tego, co przeżywa ludziom na zewnątrz. Patrząc na nią widzi się uśmiechniętą, zaradną i uczynną kobietę. Tylko smutek w jej oczach zdradza, że nie wszystko jest tak jak być powinno. Jej walka z chorobą alkoholową byłego męża i fakt, że mimo, iż tak wiele wycierpiała dała mu kolejną szansą, jest pełen podziwu. Jak sama mówi "marzę tylko o normalnej rodzinie dla siebie i dzieci".
Rodzina najbardziej potrzebuje żywności i środków czystości (dla alergików). Będzie również wdzięczna za odzież (szczególnie dla dzieci, które szybko wyrastają z ubrań).


co za głupia kobieta
alexandrika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-26, 23:03   #1770
201607111042
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 889
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez alexandrika Pokaż wiadomość
Opis rodziny
Pani Julia (37 l.) samotnie wychowuje dwójkę cudownych dzieci: Marcela (15 l.) i Lenkę (5 l.).
Pani Julia została z wszystkim sama od kiedy ojciec dzieci trafił do aresztu i czeka na rozprawę (styczeń 2015 r.). Pani Julia jest tym załamana, bo pomimo wszelkie zła jakiego doświadczyła ze strony byłego męża wciąż go kocha i stara się pamiętać wyłącznie o tych wszystkich latach, kiedy było dobrze. Dzieci bardzo tęsknią za ojcem, a mama nie wie czy powiedzieć im prawdę w jakiej sytuacji jest obecnie ich ukochany tatuś. Mimo wszystko stara się walczyć dla dzieci, by niczego im nie brakowało i sprostać obowiązkom samotnej matki. Rodzina utrzymuje się z pensji pani Julii (1260 zł) oraz zasiłku rodzinnego (183 zł). Po odliczeniu kosztów utrzymania na jednego członka rodziny zostaje zaledwie 254 zł, z czego co miesiąc potrącana jest rata kredytu na zakup pieca centralnego.
Pomimo, iż pani Julia ostatnio wiele przeszła (aresztowanie partnera, przesłuchania, tłumaczenie dzieciom dlaczego nie ma taty z nimi), wszystko tłumi w środku i nie okazuje tego, co przeżywa ludziom na zewnątrz. Patrząc na nią widzi się uśmiechniętą, zaradną i uczynną kobietę. Tylko smutek w jej oczach zdradza, że nie wszystko jest tak jak być powinno. Jej walka z chorobą alkoholową byłego męża i fakt, że mimo, iż tak wiele wycierpiała dała mu kolejną szansą, jest pełen podziwu. Jak sama mówi "marzę tylko o normalnej rodzinie dla siebie i dzieci".
Rodzina najbardziej potrzebuje żywności i środków czystości (dla alergików). Będzie również wdzięczna za odzież (szczególnie dla dzieci, które szybko wyrastają z ubrań).


co za głupia kobieta
Ja się zastanawiam czy gość który to napisał w ogóle myśli. Bo rzeczywiście fakt że kobieta nie chce się odciąć od kata i funduje swoim dzieciom patologię jest godny podziwu, nie ma co...
201607111042 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-02 12:33:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:26.