Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-11-10, 12:00   #1831
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
Ja mam CV imię nazwisko symbol języka w którym CV jest napisane.
Hmm. Bo przeczytałam na forum swojego województwa post z tego roku i ktoś pisał, że to jest największy błąd, jaki można zrobić - pisać imię.nazwisko.pdf
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-10, 12:02   #1832
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Jabluszko9 Pokaż wiadomość
Hmm. Bo przeczytałam na forum swojego województwa post z tego roku i ktoś pisał, że to jest największy błąd, jaki można zrobić - pisać imię.nazwisko.pdf
Patrz a mi mówili żeby tak robić by było łatwo znaleźć.
__________________
Mój telefon zna inne wyrazy i inną ortografię. Bardzo za niego przepraszam.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-10, 12:07   #1833
OliOli
Rozeznanie
 
Avatar OliOli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 769
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Jabluszko9 Pokaż wiadomość
Trzymam!
Dzięęki No i się udało Kurcze pierwszy raz się spotkałam z tak miłą osobą prowadzącą rozmowę, może dlatego że był to Pan a z mojego doświadczenia wynika że lepiej mi się dogaduje i współpracuje z facetami. Na taką rozmowę to aż miło iść Akurat mi podpasowała branża, związana z moimi zainteresowaniami więc gadałam jak najęta Od środy zaczynam, kokosów nie zarobię ale zawsze coś.
OliOli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-10, 12:09   #1834
Dorotti666
❤ bee happy ❤
 
Avatar Dorotti666
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Charming
Wiadomości: 28 766
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
Patrz a mi mówili żeby tak robić by było łatwo znaleźć.
I dobrze mówili

Cytat:
Napisane przez Jabluszko9 Pokaż wiadomość
Hmm. Bo przeczytałam na forum swojego województwa post z tego roku i ktoś pisał, że to jest największy błąd, jaki można zrobić - pisać imię.nazwisko.pdf
To ktoś źle napisał i się nie zna.
W nazwie powinno być imię i nazwisko

---------- Dopisano o 13:09 ---------- Poprzedni post napisano o 13:08 ----------

Cytat:
Napisane przez OliOli Pokaż wiadomość
Dzięęki No i się udało Kurcze pierwszy raz się spotkałam z tak miłą osobą prowadzącą rozmowę, może dlatego że był to Pan a z mojego doświadczenia wynika że lepiej mi się dogaduje i współpracuje z facetami. Na taką rozmowę to aż miło iść Akurat mi podpasowała branża, związana z moimi zainteresowaniami więc gadałam jak najęta Od środy zaczynam, kokosów nie zarobię ale zawsze coś.
Gratulacje
__________________
Where there is love, there is life.
Dorotti666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-10, 12:42   #1835
semantique
Zadomowienie
 
Avatar semantique
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 646
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Jabluszko9 Pokaż wiadomość
Hmm. Bo przeczytałam na forum swojego województwa post z tego roku i ktoś pisał, że to jest największy błąd, jaki można zrobić - pisać imię.nazwisko.pdf
A co innego można napisać bzdura.
__________________
semantique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-10, 12:51   #1836
Lisciolaz Straszliwy
Wtajemniczenie
 
Avatar Lisciolaz Straszliwy
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Lajkovac
Wiadomości: 2 480
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez dorotti66 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że jeżeli wymagają minimalnego doświadczenia w administracji publicznej, a ja takowe mam zerowe, to nie ma co próbować
Minimalne, tzn. podali dokładnie liczbę miesięcy itp. ? Jeżeli jest to wymóg niezbędny, a Ty nie masz w ogóle takiego doświadczenia, to niestety nie spełniasz wymogów formalnych i taka kandydatura nie będzie brana pod uwagę.

Aplikowałam kiedyś na stanowisko, gdzie wymagano trzech miesięcy doświadczenia w administracji publicznej. Odbywałam akurat staż i miałam dwa. Olali mnie.


---------- Dopisano o 13:51 ---------- Poprzedni post napisano o 13:50 ----------

Cytat:
Napisane przez semantique Pokaż wiadomość
A co innego można napisać bzdura.
No właśnie ?

Jaśnie.Panie.Wejrzyj.W.CV .Moje.pdf ?
__________________
Odnajduję w tym wątku pewną głąbię.



(\__/)
{ ^y^}




Lisciolaz Straszliwy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-10, 13:20   #1837
Dorotti666
❤ bee happy ❤
 
Avatar Dorotti666
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Charming
Wiadomości: 28 766
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Lisciolaz Straszliwy Pokaż wiadomość
Minimalne, tzn. podali dokładnie liczbę miesięcy itp. ? Jeżeli jest to wymóg niezbędny, a Ty nie masz w ogóle takiego doświadczenia, to niestety nie spełniasz wymogów formalnych i taka kandydatura nie będzie brana pod uwagę.
Jest 6 miesięcy minimum.
Gdybym była juz po stażu który mam odbyć to akurat bym się łapała, a tak
__________________
Where there is love, there is life.
Dorotti666 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-10, 13:46   #1838
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Jabluszko9 Pokaż wiadomość
Hmm. Bo przeczytałam na forum swojego województwa post z tego roku i ktoś pisał, że to jest największy błąd, jaki można zrobić - pisać imię.nazwisko.pdf
Zawsze zapisuję imię nazwisko i czy to jest cv czy list motywacyjny, samego skrótu pdf natomiast nie dodaję, bo po co, skoro dokument jest w takim formacie

Cytat:
Napisane przez OliOli Pokaż wiadomość
Dzięęki No i się udało Kurcze pierwszy raz się spotkałam z tak miłą osobą prowadzącą rozmowę, może dlatego że był to Pan a z mojego doświadczenia wynika że lepiej mi się dogaduje i współpracuje z facetami. Na taką rozmowę to aż miło iść Akurat mi podpasowała branża, związana z moimi zainteresowaniami więc gadałam jak najęta Od środy zaczynam, kokosów nie zarobię ale zawsze coś.


Cytat:
Napisane przez dorotti66 Pokaż wiadomość
Jest 6 miesięcy minimum.
Gdybym była juz po stażu który mam odbyć to akurat bym się łapała, a tak
To wszystko zależy, bo w niektórych miejscach staż nie jest interpretowany jako doświadczenie, co ludzie to wymysły
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-10, 14:09   #1839
Lisciolaz Straszliwy
Wtajemniczenie
 
Avatar Lisciolaz Straszliwy
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Lajkovac
Wiadomości: 2 480
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość

To wszystko zależy, bo w niektórych miejscach staż nie jest interpretowany jako doświadczenie, co ludzie to wymysły
Obożesztymój, ale jak to?
__________________
Odnajduję w tym wątku pewną głąbię.



(\__/)
{ ^y^}




Lisciolaz Straszliwy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-10, 16:04   #1840
summerisgone
Zakorzenienie
 
Avatar summerisgone
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 534
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Ej, serio aż tak bardzo zwracacie uwagę na wymagane doświadczenie? Ja, jeśli jest napisane coś w rodzaju "minimum x czasu na podobnym stanowisku" i jest to mniej niż 2 lata to w ogóle na to nie patrzę i wysyłam cv. I odzywają się do mnie z tych firm i chodzę na rozmowy. Jak jest napisane, że 5 lat doświadczenia, albo doświadczenie z daną rzeczą typu bazy mysql to wtedy tylko na to patrzę.
summerisgone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-10, 16:09   #1841
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Jestem p[o I dniu praktyk. Zapowiadają się 3 miesiące samego archiwizowania itp. Myślałam, że coś więcej nam pokażą, z ogłoszenia tak wynikało. Jak po takich praktykach mogłabym im się przydać na etacie? Dzisiaj 2,5 h numerowałam strony akt serio?
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-10, 16:13   #1842
Apelly
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 392
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Lisciolaz Straszliwy Pokaż wiadomość
Obożesztymój, ale jak to?
Hehe, zastanawiające, prawda? Nie wiem, czy w prawie pracy, czy może jeszcze gdzieś indziej jest ustanowione, że staż nie liczy się do doświadczenia zawodowego i np. jak chciałabyś zasiłek dla bezrobotnych to Ci okresu za staż nie policzą, bo to nie praca
Apelly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-10, 16:20   #1843
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Lisciolaz Straszliwy Pokaż wiadomość

Aplikowałam kiedyś na stanowisko, gdzie wymagano trzech miesięcy doświadczenia w administracji publicznej. Odbywałam akurat staż i miałam dwa. Olali mnie.

A czy twój staż to też było głównie archiwizowanie dokumentów, wysyłanie listów? Bo zastanawiam się czy po takim doświadczeniu i ja miałabym szanse w administracji publicznej.



Cytat:
Napisane przez summerisgone Pokaż wiadomość
Ej, serio aż tak bardzo zwracacie uwagę na wymagane doświadczenie? Ja, jeśli jest napisane coś w rodzaju "minimum x czasu na podobnym stanowisku" i jest to mniej niż 2 lata to w ogóle na to nie patrzę i wysyłam cv. I odzywają się do mnie z tych firm i chodzę na rozmowy. Jak jest napisane, że 5 lat doświadczenia, albo doświadczenie z daną rzeczą typu bazy mysql to wtedy tylko na to patrzę.
Ale do pracy w jakimś urzędzie może to nie przejść. Oni tam mają jasno rozpisane ogłosznia z podziałen na wymagania niezbędne i fakultatywne. I jeśli w niezbędnych jest doświadczenie to będą na to bardzo patrzeć.
Urzędnicy są drobiazgowi. Jak ktoś tak napisał to tak ma być
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-10, 16:56   #1844
Lisciolaz Straszliwy
Wtajemniczenie
 
Avatar Lisciolaz Straszliwy
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Lajkovac
Wiadomości: 2 480
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez SweetHusky Pokaż wiadomość
A czy twój staż to też było głównie archiwizowanie dokumentów, wysyłanie listów? Bo zastanawiam się czy po takim doświadczeniu i ja miałabym szanse w administracji publicznej.
Archiwizacja Z łezką w oku wspominam paginowanie tysięcy stron dokumentów <3. Obrobiłam z 70 teczek, każda średnio po 300 stron. Fascykuły bezkwasowe, wiązanie teczek, paginacja, taka sytuacja. Listy też wysyłałam . Ale oprócz tego obsługiwałam sekretariat w razie potrzeby [podejrzanie często]wprowadzałam dane do systemu, udzielałam informacji, tworzyłam pisma.
__________________
Odnajduję w tym wątku pewną głąbię.



(\__/)
{ ^y^}




Lisciolaz Straszliwy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-10, 17:04   #1845
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez summerisgone Pokaż wiadomość
Ej, serio aż tak bardzo zwracacie uwagę na wymagane doświadczenie? Ja, jeśli jest napisane coś w rodzaju "minimum x czasu na podobnym stanowisku" i jest to mniej niż 2 lata to w ogóle na to nie patrzę i wysyłam cv. I odzywają się do mnie z tych firm i chodzę na rozmowy. Jak jest napisane, że 5 lat doświadczenia, albo doświadczenie z daną rzeczą typu bazy mysql to wtedy tylko na to patrzę.
Ja tak samo, ale w urzędach raczej jak czegoś wymagają to tak ma być.
Cytat:
Napisane przez SweetHusky Pokaż wiadomość
Jestem p[o I dniu praktyk. Zapowiadają się 3 miesiące samego archiwizowania itp. Myślałam, że coś więcej nam pokażą, z ogłoszenia tak wynikało. Jak po takich praktykach mogłabym im się przydać na etacie? Dzisiaj 2,5 h numerowałam strony akt serio?
A to w urzędzie? Wybacz, że zapomniałam gdzie masz mieć te praktyki.

Znalazłam ofertę stażu idealną dla Jabłuszka, ale w Katowicach niestety.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-10, 17:04   #1846
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez dorotti66 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że jeżeli wymagają minimalnego doświadczenia w administracji publicznej, a ja takowe mam zerowe, to nie ma co próbować
Dziewcyzny nie czarujcie się, żeby dostać się do urzedu trzeba mieć szerokie plecy, albo naprawdę dużo szczescia.
Nie wiem jak u was, ale u nas mówią, że staż nawet w urzędzie nie liczy się jako doświadczenie w pracy w administracji, tylko praca na etacie . A potem pchają swojego też po stażu. Takie realia
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-10, 17:09   #1847
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Lisciolaz Straszliwy Pokaż wiadomość
Archiwizacja Z łezką w oku wspominam paginowanie tysięcy stron dokumentów <3. Obrobiłam z 70 teczek, każda średnio po 300 stron. Fascykuły bezkwasowe, wiązanie teczek, paginacja, taka sytuacja. Listy też wysyłałam . Ale oprócz tego obsługiwałam sekretariat w razie potrzeby [podejrzanie często]wprowadzałam dane do systemu, udzielałam informacji, tworzyłam pisma.
To widzę, że każdy staż/praktyka to przechodzenie przez tony teczek
Zobaczę co jeszcze wymyślą. 3 miesiące to sporo czasy by czymś bardziej wymagającym nas zająć.
Wiem, że wiele nie mogę bo nie mam uprawnień, kompetencji, właściwości itp. Ale jakaś podstawowa obsługa biura? Byłoby fajnie
I nie ukrywam, że liczę na umowę po tych 3 miesiącach. Choćbym miała pisać test z Ordynacji. Ustawy po studiach mi nie straszne

Szefowo
, Urząd Skarbowy. Praktyki, 3 miesiące, absolwenckie. Darmowe. Nie z UP, po prostu z ogłoszenia.

Edytowane przez 201607111004
Czas edycji: 2014-11-10 o 17:10
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-10, 17:12   #1848
Lisciolaz Straszliwy
Wtajemniczenie
 
Avatar Lisciolaz Straszliwy
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Lajkovac
Wiadomości: 2 480
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez SweetHusky Pokaż wiadomość
To widzę, że każdy staż/praktyka to przechodzenie przez tony teczek
Zobaczę co jeszcze wymyślą. 3 miesiące to sporo czasy by czymś bardziej wymagającym nas zająć.
Wiem, że wiele nie mogę bo nie mam uprawnień, kompetencji, właściwości itp. Ale jakaś podstawowa obsługa biura? Byłoby fajnie
I nie ukrywam, że liczę na umowę po tych 3 miesiącach. Choćbym miała pisać test z Ordynacji. Ustawy po studiach mi nie straszne
Tak, bo tego nikt nie chce robić i się zostawia dla stażystów .

Hm...no nie wiem, czy w budżetówce zdarzają się historie z happy endem, niemniej powodzenia życzę .
__________________
Odnajduję w tym wątku pewną głąbię.



(\__/)
{ ^y^}




Lisciolaz Straszliwy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-10, 17:15   #1849
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Szukam też pracy na weekendy by mieć jednak jakiś własny grosz, bo obecnie nawet od rodzeństwa pożyczam

---------- Dopisano o 18:15 ---------- Poprzedni post napisano o 18:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Lisciolaz Straszliwy Pokaż wiadomość
Tak, bo tego nikt nie chce robić i się zostawia dla stażystów .

Hm...no nie wiem, czy w budżetówce zdarzają się historie z happy endem, niemniej powodzenia życzę .

Tak, marudzą, że brak ludzi na etatach, więc błagają o stażystów w swoich komórkach.

Dziś obiło mi się o uszy, że ich ex praktykant już nie jest praktykantem tylko ich pracownikiem, bo ktoś się tam o niego pytał czy już skończył. Nie wiem ile w tym było pleców ale podbudowało mnie to.

Oby coś z tego było Naprawdę, wykuję Ordynację na blaszkę

Edytowane przez 201607111004
Czas edycji: 2014-11-10 o 17:16
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-10, 18:02   #1850
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Ja w urzędzie na stażu chyba tylko ze 2 dni robiłam archiwum. A potem normalnie obsługiwałam interesantów i wykonywałam normalnie wszystkie prace. I nikt tego specjalnie nie sprawdzał, ciekawe co by było, gdybym coś źle zrobiła albo kogoś w błąd wprowadziła?
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-10, 18:24   #1851
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez uniperfect Pokaż wiadomość
Piszecie nie raz o praktykach i stażach. Moim zdaniem to wszystko niszczy rynek pracy. Ludzie godzą się na pracę a darmo a pracodawcy to wykorzystują. Po co pracodawca ma kogoś zatrudniać i płacić komuś, jak wie, że znajda się chętni do pracy za darmo. Znam pracodawcę u mnie w mieście, który zatrudnia samych stażystów z up i praktykantów. Około 6 osób ma tylko na umowie o pracę, ale to rodzina. Ledwo jedni stażyści odejdą, to już przychodzą następni.
Nie do końca się zgodzę. Stażyści którzy się zmieniają co trzy miesiące to nie są "wartościowi" pracownicy. Oczywiście odwalą czarną robotę, ale nie dość, że nie się nie ma do takiej osoby zaufania bo się jej nie zdąży poznać to pracodawca poświęca czas na wdrożenie kogoś do pracy, a jak stażysta już się staje samodzielny to odchodzi i przychodzi ktoś nowy.
Nie powiedziałabym więc, że to psuje rynek pracy. U mnie w pracy nawet nie chcą słyszeć o praktykantach i stażystach, tylko zatrudniają na stałe
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-10, 18:31   #1852
Apelly
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 392
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;4888007 1]Ja w urzędzie na stażu chyba tylko ze 2 dni robiłam archiwum. A potem normalnie obsługiwałam interesantów i wykonywałam normalnie wszystkie prace. I nikt tego specjalnie nie sprawdzał, ciekawe co by było, gdybym coś źle zrobiła albo kogoś w błąd wprowadziła?[/QUOTE]
Chyba nic, przecież reklamacji w Urzędzie Pracy nie można złożyć :P Macie tam jakąś komórkę przyjmującą skargi? Wtedy możnaby się trochę bać ;p
Apelly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-10, 18:35   #1853
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Apelly Pokaż wiadomość
Chyba nic, przecież reklamacji w Urzędzie Pracy nie można złożyć :P Macie tam jakąś komórkę przyjmującą skargi? Wtedy możnaby się trochę bać ;p
można, ale tylko po odbytym stażu - wtedy trzeba wypisać opinię o pracodawcy. Z wniesieniem skarg i zażaleń w trakcie stażu to różnie, jedni jeszcze Cię upodlą inni pomogą, według przepisów powinnaś zgłaszać wszelkie "wady" stażu i oni powinni kontrolować pracodawcę, w rzeczywistości albo wywalą Cię ze stażu albo sami zmuszą żebyś odeszła.
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-10, 18:44   #1854
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Apelly Pokaż wiadomość
Chyba nic, przecież reklamacji w Urzędzie Pracy nie można złożyć :P Macie tam jakąś komórkę przyjmującą skargi? Wtedy możnaby się trochę bać ;p
Sam szef przyjmuje w jednym dniu interesentów, więc każdy może do niego na mnie naskarżyć
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-10, 18:48   #1855
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez lazada Pokaż wiadomość
Nie do końca się zgodzę. Stażyści którzy się zmieniają co trzy miesiące to nie są "wartościowi" pracownicy. Oczywiście odwalą czarną robotę, ale nie dość, że nie się nie ma do takiej osoby zaufania bo się jej nie zdąży poznać to pracodawca poświęca czas na wdrożenie kogoś do pracy, a jak stażysta już się staje samodzielny to odchodzi i przychodzi ktoś nowy.
Nie powiedziałabym więc, że to psuje rynek pracy. U mnie w pracy nawet nie chcą słyszeć o praktykantach i stażystach, tylko zatrudniają na stałe
Też mnie to dziwi. 3 miesiące to jest według mnie minimalny czas na wdrożenie do jakiejkolwiek odpowiedzialnej pracy, więc zupełnie nie widzę sensu w zatrudnianiu co chwila nowego stażysty. No, chyba że jego głównym zadaniem jest parzenie kawy i kserowanie - do tego akurat wielkiego przyuczenia nie potrzeba
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-10, 20:11   #1856
OliOli
Rozeznanie
 
Avatar OliOli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 769
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Dzięki Dziewczyny za wszystkie gratki Zobaczymy jak mi pójdzie
OliOli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-10, 20:18   #1857
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

odnośnie nazywania plików

Zdarza się, że rekruter odrzuca aplikację zanim zdąży ją przejrzeć. Powodem takiego stanu rzeczy jest nieodpowiednia nazwa pliku. Dokumenty aplikacyjne nazywamy swoim imieniem (ewentualnie pierwszą literą imienia) i nazwiskiem oraz zaznaczamy, co znajduje się w środku (cv, list motywacyjny, referencje itd.). Treści nie są przeznaczone dla nas, lecz dla pracodawców i to oni winni się w tym wszystkim połapać. Pamiętajmy, że na niektóre oferty w odpowiedzi przychodzą nawet setki aplikacji, a to powoduje, że nikt nie będzie stawał na głowie aby znaleźć nasze cv wśród setek plików.

Przykładowe prawidłowe nazwy plików: „Jan_Kowalski_CV”, „Kowalski.Jan.CV”

Przykładowe błędne nazwy plików: „CV Google”, „moje cv”, „CV_dla_BZwbk”, „Curriculum 7”.


jabłuszko czy ta osoba, która napisała na forum, że to błąd powiedziała jaka jej zdaniem jest prawidłowa nazwa ?
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-10, 21:26   #1858
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
odnośnie nazywania plików

Zdarza się, że rekruter odrzuca aplikację zanim zdąży ją przejrzeć. Powodem takiego stanu rzeczy jest nieodpowiednia nazwa pliku. Dokumenty aplikacyjne nazywamy swoim imieniem (ewentualnie pierwszą literą imienia) i nazwiskiem oraz zaznaczamy, co znajduje się w środku (cv, list motywacyjny, referencje itd.). Treści nie są przeznaczone dla nas, lecz dla pracodawców i to oni winni się w tym wszystkim połapać. Pamiętajmy, że na niektóre oferty w odpowiedzi przychodzą nawet setki aplikacji, a to powoduje, że nikt nie będzie stawał na głowie aby znaleźć nasze cv wśród setek plików.

Przykładowe prawidłowe nazwy plików: „Jan_Kowalski_CV”, „Kowalski.Jan.CV”

Przykładowe błędne nazwy plików: „CV Google”, „moje cv”, „CV_dla_BZwbk”, „Curriculum 7”.


jabłuszko czy ta osoba, która napisała na forum, że to błąd powiedziała jaka jej zdaniem jest prawidłowa nazwa ?
Właśnie nie. Tylko, że to największy błąd. Ale skoro mówicie, że to jest akurat dobrze, to odetchnęłam

---------- Dopisano o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 22:21 ----------

Cytat:
Napisane przez summerisgone Pokaż wiadomość
Ej, serio aż tak bardzo zwracacie uwagę na wymagane doświadczenie? Ja, jeśli jest napisane coś w rodzaju "minimum x czasu na podobnym stanowisku" i jest to mniej niż 2 lata to w ogóle na to nie patrzę i wysyłam cv. I odzywają się do mnie z tych firm i chodzę na rozmowy. Jak jest napisane, że 5 lat doświadczenia, albo doświadczenie z daną rzeczą typu bazy mysql to wtedy tylko na to patrzę.
Ja też zbytnio na to nie patrzę, może dlatego, że nie mam wcale doświadczenia, ale tutaj na wątku wiele dziewczyn mówiło, że bez doświadczenia czy np. z miesięczną praktyką dostały pracę (mimo, że w ogłoszeniu pisali min. 1 rok)

---------- Dopisano o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:24 ----------

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;48879233]Ja tak samo, ale w urzędach raczej jak czegoś wymagają to tak ma być.

A to w urzędzie? Wybacz, że zapomniałam gdzie masz mieć te praktyki.

Znalazłam ofertę stażu idealną dla Jabłuszka, ale w Katowicach niestety.[/QUOTE]

Wrzuć na priv jeśli możesz
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-10, 22:58   #1859
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Jabluszko9 Pokaż wiadomość

Wrzuć na priv jeśli możesz
Poszło.
Ty jesteś na finansach czy ekonomi bo mi się mieszają te kierunki?
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-11, 12:07   #1860
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;48883501]Poszło.
Ty jesteś na finansach czy ekonomi bo mi się mieszają te kierunki? [/QUOTE]

To i tak jedna dupa Finanse
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 14:50:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:36.