Walka o zdrowe i piękne włosy część XVII - trochę offtopowo, ale cały czas włosowo :) - Strona 66 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-01-23, 14:20   #1951
blondynaaa_91
Rozeznanie
 
Avatar blondynaaa_91
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 939
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część XVII - trochę offtopowo, ale cały czas włos

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
zastanawiam sie czy skoro wlosy mi sie przetłuszczają to olejowac np tylko raz w tygodniu, czy może przerzucić się tylko na rypacze
Pewnie Kascysko najlepiej odpowie na to pytanie, ale ja powiem co mnie pomogło.
Właściwie jestem na początku drogi walki z przetłuszczającymi się włosami, ale jak dzisiaj rano wstałam to poszłam kilka razy do łazienki, bo uwierzyć nie mogłam - myłam przedwczoraj a włosy świeżutkie!

Zawsze musiałam myć głowę codziennie. Często bywało tak, że jak jednego wieczora umyłam, to następnego (po 24h) były już totalnie tłuste. A końcówki coraz suchsze i suchsze.
Potem długo stosowałam oleje i bałam się niedomywania, więc uzywałam rypaczy, ale to nic nie dawało. Włosy zdrowsze, ale problem przetłuszczania się nie ruszył.

Poprawiło mi się dopiero od czasu używania Facelle jako myjadła i większego nawilżania włosów np. glutem. (Olejowałam dalej)

Dlatego nie jestem przekonana czy rypacze to jest wyjście
blondynaaa_91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 14:23   #1952
halbtrocken
Zadomowienie
 
Avatar halbtrocken
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Fotel.
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do halbtrocken
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część XVII - trochę offtopowo, ale cały czas włos

Cytat:
Napisane przez miranda122 Pokaż wiadomość
Nie było mnie kilka dni, bo byłam u babci, a tutaj 20 stron naskrobałyście

U babci poszłam do fryzjera (babcia płaciła ), podcięłam końcóweczki, ładnie mi fryzjerka wyrównała, bo miałam krzywe, grzywkę też fajnie zrobiła, umyła, wyprostowała, chociaż nic o tym nie mówiłam ;/ i jak powiedziała ile zapłacić, to aż otwarłam buzię ze zdziwienia.. 40zł
No ale warto było, teraz końcówki mięciutkie, tylko przód nadal jest po jednej stronie zniszczony, niestety nic na to nie poradzę, musiałabym to zgolić..

Wczoraj pierwszy raz od tej wizyty myłam włosy, żeby im to wynagrodzić, to zrobiłam maseczkę z wszystkiego co wpadło mi w ręce w kuchni
Poszedł: Kallos (on akurat w kuchni nie był, ale dla lepszej konsystencji), mleko, olej rzepakowy (byłam u babci i innego nie miała), kakao, miód. Trzymałam to 30min pod folią i ręcznikiem. A dzisiaj włosy są takie mięciutkie i odżywione

Co zrobić, jeśli włosy zaraz po umyciu (wyschnięciu), są strasznie napuszone, a na drugi dzień już ładne i miękkie? To jest denerwujące ;/

A w załączniku włoski po podcięciu i prostowaniu u fryzjera
Piękne równiuśkie końcówki. Też takie chcę, ale boję się do fryzjera iść.
__________________

"Jeśli chodzi o porządek, to zawsze mam czystą w pokoju."
halbtrocken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 14:24   #1953
versatille
Zakorzenienie
 
Avatar versatille
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Górny Śląsk 
Wiadomości: 3 940
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część XVII - trochę offtopowo, ale cały czas włos

Cytat:
Napisane przez justusia16 Pokaż wiadomość
Nie wytrzymie
Ja też! Właśnie się dowiedziałam, że szampon, którego używałam przez bite trzy lata przed włosomaniactwem ma na pierwszym miejscu w składzie SLS... a na drugim SLeS
Nie żeby moje włosy było nim piękne, ale po rozpoczęciu pielęgnacji niewiele minęło czasu zanim zaczęły wyglądać przyzwoicie

Przecież nawet rypacz Joanny nie za dobrze domywa moje włosy (aktualnie są tak tłuste i obklejone, że dziś soda).
kascysko czyżby one były z tytanu, że tak kochają detergenty?
Chyba sobie poszukam jeszcze mocniejszego myjadła
__________________
naprawdę
pisze się
razem !

Gdy schudniesz będziesz fajnie wyglądać w ubraniu,
gdy ćwiczysz - świetnie wyglądasz we wszystkim, zwłaszcza nago!

Edytowane przez versatille
Czas edycji: 2013-01-23 o 14:34
versatille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 14:26   #1954
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część XVII - trochę offtopowo, ale cały czas włos

Cytat:
Napisane przez versatille Pokaż wiadomość
Przecież nawet rypacz Joanny nie za dobrze domywa moje włosy (aktualnie są tak tłuste i obklejone, że dziś soda).
kascysko czyżby one były z tytanu, że tak kochają detergenty?
Chyba sobie poszukam jeszcze mocniejszego myjadła
Mi tam szampon z sodą włosów nie domywa - poczuj ten szatański rytm

Są po prostu niskoporowate
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 14:33   #1955
versatille
Zakorzenienie
 
Avatar versatille
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Górny Śląsk 
Wiadomości: 3 940
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część XVII - trochę offtopowo, ale cały czas włos

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Wszystko na nim smażę (tak, jem dużo smażonego, nic na to nie poradzę).

Pierwszy objaw ciąży, powiadam
Kasiu, a ten olej kokosowy, który dostałam od Ciebie się nadaje do smażenia?

Nie gadaj tak, bo zaraz połowa wątku poleci po test ciążowy
Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Mi tam szampon z sodą włosów nie domywa - poczuj ten szatański rytm

Są po prostu niskoporowate
Jak nie domyje to pójdę ze smalcem na łbie na studniówkę

No i to bardzo. Mam od kilku dni końcówki włosów tłuste. I to nawet podczas mycia
__________________
naprawdę
pisze się
razem !

Gdy schudniesz będziesz fajnie wyglądać w ubraniu,
gdy ćwiczysz - świetnie wyglądasz we wszystkim, zwłaszcza nago!
versatille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 14:35   #1956
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część XVII - trochę offtopowo, ale cały czas włos

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Wszystko na nim smażę (tak, jem dużo smażonego, nic na to nie poradzę).
Ale jak to tak, mieso tez?
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 14:35   #1957
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część XVII - trochę offtopowo, ale cały czas włos

a jakie tak z ciekawosci, skoro nie proteinowe?
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-23, 14:38   #1958
201605170931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 490
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część XVII - trochę offtopowo, ale cały czas włos

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Mi tam szampon z sodą włosów nie domywa - poczuj ten szatański rytm

Są po prostu niskoporowate
też mi się tak kiedyś zdarzyło, myłam włosy barwą zmieszaną z sodą dwa dni z rzędu, nie nakładałam na nie żadnej odżywki czy oleju, a one wciąż były niedomyte
201605170931 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 14:39   #1959
Krrem
Wtajemniczenie
 
Avatar Krrem
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 410
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część XVII - trochę offtopowo, ale cały czas włos

Cytat:
Napisane przez versatille Pokaż wiadomość
Kasiu, a ten olej kokosowy, który dostałam od Ciebie się nadaje do smażenia?

Nie gadaj tak, bo zaraz połowa wątku poleci po test ciążowy

Jak nie domyje to pójdę ze smalcem na łbie na studniówkę

No i to bardzo. Mam od kilku dni końcówki włosów tłuste. I to nawet podczas mycia
Naleśniki na kokosowym pewnie są pyszne...
Co do pogrubionego. A KYSZ!
Zastanawiam się czy dzisiaj ma w grę isć mydełko sesa czy maska?
Dawno nie używałam mydełka...
__________________
Zapuszczamy! Cel: Do łokci.

14.02.14

Blogowanko - Biochemia Urody, Serum - olejek z 10% witaminy C, DIY
Krrem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 14:40   #1960
justusia16
Wtajemniczenie
 
Avatar justusia16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 501
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część XVII - trochę offtopowo, ale cały czas włos

Cytat:
Napisane przez versatille Pokaż wiadomość
Ja też! Właśnie się dowiedziałam, że szampon, którego używałam przez bite trzy lata przed włosomaniactwem ma na pierwszym miejscu w składzie SLS... a na drugim SLeS
Nie żeby moje włosy było nim piękne, ale po rozpoczęciu pielęgnacji niewiele minęło czasu zanim zaczęły wyglądać przyzwoicie

Przecież nawet rypacz Joanny nie za dobrze domywa moje włosy (aktualnie są tak tłuste i obklejone, że dziś soda).
kascysko czyżby one były z tytanu, że tak kochają detergenty?
Chyba sobie poszukam jeszcze mocniejszego myjadła
Hooo hooo..

To ja chyba nie chce niskoporow
__________________
Oh, foolish..
Harmless..
Foolish, harmless child..
justusia16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 14:47   #1961
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część XVII - trochę offtopowo, ale cały czas włos

Cytat:
Napisane przez versatille Pokaż wiadomość
Kasiu, a ten olej kokosowy, który dostałam od Ciebie się nadaje do smażenia?

Nie gadaj tak, bo zaraz połowa wątku poleci po test ciążowy
Nadaje się, ale tak ładnie nie pachnie

Śmiejcie się... pewnej bardzo bliskiej mi osobie powiedziałam w sobotę, że śniło mi się, że jest w 3 tygodniu ciąży. I jest w trzecim tygodniu
Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
Ale jak to tak, mieso tez?
Też Zajedwabiste jest
Cytat:
Napisane przez Dinulka Pokaż wiadomość
a jakie tak z ciekawosci, skoro nie proteinowe?
Okołoemolientowe
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-23, 14:48   #1962
halbtrocken
Zadomowienie
 
Avatar halbtrocken
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Fotel.
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do halbtrocken
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część XVII - trochę offtopowo, ale cały czas włos

Cytat:
Napisane przez justusia16 Pokaż wiadomość
Hooo hooo..

To ja chyba nie chce niskoporow
Też nie chcę w takim razie.

Muszę się wyżalić, dobija mnie uczelnia.
Dzisiaj 2 zaliczenia - jedno miałam na 7 rano teraz właśnie ruszam na drugie - na 17. Kto w ogóle ustala te godziny? Przecież to bestialstwo, taki rozrzut... A normalnie, planowo, cały tydzień chodzę na 13 albo 16...wstanie o 4:50 mnie dobiło dziś.
Ogólnie ostatnio tylko jem, śpię i przygotowuję się do zaliczania różnych zapchajdziur... Jeszcze tydzień, jeszcze tydzień. Obiecałam sobie, że jak wszystko zaliczę, to sprezentuję sobie TT.

A włosy jak włosy. Po francuzach przez weekend i prawie 3 dniach w koczku rozwiązałam je dzisiaj i są proste jak druty. Żyją sobie własnym życiem, chyba sobie zrobię porządne voodoo w weekend, na odprężenie. Jak tak was czytam, to mam ochotę częściej im coś fundować, ale po pierwsze nie ma najmniejszej potrzeby, żebym je myła tak często, a po drugie...ostatnio nawet nie mam kiedy. Także pryskam, wcieram oliwkę BD i czekam cierpliwie na weekend, żeby urządzić im spa.

Tymczasem śmigam zaliczyć grafikę inżynierską. Trzymajcie kciuki.
__________________

"Jeśli chodzi o porządek, to zawsze mam czystą w pokoju."
halbtrocken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 15:04   #1963
bijum
Raczkowanie
 
Avatar bijum
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 309
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część XVII - trochę offtopowo, ale cały czas włos

Kochane wlosomaniaczki, mam pytanie. Myje wlosy co dwa dni, czasem codziennie. Używam Babydream'a, do którego dodaje troszkę biovaxadla zmiekczenia, po myciu maska ze wspomnianego biovaxa. Po wyschnieciu stosujserum na konce tej samej firmy, do rozczesywania po nocy psikacza z glisskura. Pomijam oleje, płukank, ktore tez stosuję. Moje pytanie - czy dobrze robie mieszając bd z biovaxem i czy bd domywa silikony z serum i psikacza? Moje wlosy bez nich sa napuszone, chyba po prostu lubia chemie.
__________________


Zapiski z życia Włosomaniaczki

58. Moje kosmetyczne dziwactwa i sekrety.




Rozdanie u Bijum!


bijum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 15:04   #1964
XminorXlosX
Zakorzenienie
 
Avatar XminorXlosX
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 826
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część XVII - trochę offtopowo, ale cały czas włos

Cytat:
Napisane przez usmiechnieteoczy Pokaż wiadomość
a co za wada? najlepiej do fizjoterapeuty się udać, takie ćwiczenia to nasza dziedzina (nasza jak to fajnie brzmi, ale chyba jeszcze nie moge tak mówić )
ale napisz coś, może pomogę
Hmm, można wiedzieć, czy ja ze skoliozą mogę robić brzuszki? i tak będę, ale chcę mieć świadomość

Cytat:
Napisane przez versatille Pokaż wiadomość
Nie gadaj tak, bo zaraz połowa wątku poleci po test ciążowy

Jak nie domyje to pójdę ze smalcem na łbie na studniówkę
Hahaha nie polecę, bo jestem zbyt senna
a fryzura opatrzona?

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Śmiejcie się... pewnej bardzo bliskiej mi osobie powiedziałam w sobotę, że śniło mi się, że jest w 3 tygodniu ciąży. I jest w trzecim tygodniu
obym ja nie miała proroczych snów, bo w domu nie ma miejsca na jeszcze jedno dziecko rodziców


Tak straszycie tą porowatością włosów, że chyba nie chcę, żeby mi za bardzo spadała
__________________

XminorXlosX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 15:23   #1965
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część XVII - trochę offtopowo, ale cały czas włos

Cytat:
Napisane przez bijum Pokaż wiadomość
Kochane wlosomaniaczki, mam pytanie. Myje wlosy co dwa dni, czasem codziennie. Używam Babydream'a, do którego dodaje troszkę biovaxadla zmiekczenia, po myciu maska ze wspomnianego biovaxa. Po wyschnieciu stosujserum na konce tej samej firmy, do rozczesywania po nocy psikacza z glisskura. Pomijam oleje, płukank, ktore tez stosuję. Moje pytanie - czy dobrze robie mieszając bd z biovaxem i czy bd domywa silikony z serum i psikacza? Moje wlosy bez nich sa napuszone, chyba po prostu lubia chemie.
Nie zrobisz sobie krzywdy tym mieszaniem, a co do BD - sporo zmyje, ale raz za czasu dobrze by było użyć typowego SLESowca, żeby całkiem doczyścić

---------- Dopisano o 16:23 ---------- Poprzedni post napisano o 16:23 ----------

Idę na egzamin, trzymajcie kciuki
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 15:25   #1966
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część XVII - trochę offtopowo, ale cały czas włos

Matko, jaka jestem śpiąca...
za godzinę idę koledze tłumaczyć matmę, trzymajcie kciuki, bo to naprawdę ciężki przypadek...

Diana, gdzie to się dzisiaj wybieraliście?
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 15:37   #1967
versatille
Zakorzenienie
 
Avatar versatille
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Górny Śląsk 
Wiadomości: 3 940
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część XVII - trochę offtopowo, ale cały czas włos

Cytat:
Napisane przez justusia16 Pokaż wiadomość
To ja chyba nie chce niskoporow
One nie są takie straszne. Jak się je uda domyć to prezentują się nieźle
Cytat:
Napisane przez XminorXlosX
Hahaha nie polecę, bo jestem zbyt senna
a fryzura opatrzona?

No, ale Wam się nie podoba

Znasz jakąś okoliczną fryzjerkę, która umie nieźle farbować? bo jak moje koleżanki się farbują u fryzjerów to mają jakieś paskudztwo na włosach A ja potrzebuję taką co się zna na rzeczy.
Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Idę na egzamin, trzymajcie kciuki
__________________
naprawdę
pisze się
razem !

Gdy schudniesz będziesz fajnie wyglądać w ubraniu,
gdy ćwiczysz - świetnie wyglądasz we wszystkim, zwłaszcza nago!
versatille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 16:11   #1968
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część XVII - trochę offtopowo, ale cały czas włos

Mi się też taaak chce spać, na polskim oglądaliśmy film i kompletnie nic z niego nie zrozumiałam, taka byłam nieprzytomna

Przyszły moje sprężynki do włosów i są bardzo fajne, naprawdę dobrze trzymają koka i ładnie to wygląda
Zaraz się zaolejuję
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 16:16   #1969
bijum
Raczkowanie
 
Avatar bijum
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 309
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część XVII - trochę offtopowo, ale cały czas włos

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Nie zrobisz sobie krzywdy tym mieszaniem, a co do BD - sporo zmyje, ale raz za czasu dobrze by było użyć typowego SLESowca, żeby całkiem doczyścić

---------- Dopisano o 16:23 ---------- Poprzedni post napisano o 16:23 ----------

Idę na egzamin, trzymajcie kciuki
Dziękuję bardzo po dodaniu waxa bd jest o wiele fajniejszy spoko, mam jeszcze zamiennie jakis silniejszy pantene, kupiony za czasów, gdy nie zwracalam uwagi na skład.
I oczywiscie - powodzenia
__________________


Zapiski z życia Włosomaniaczki

58. Moje kosmetyczne dziwactwa i sekrety.




Rozdanie u Bijum!


bijum jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-23, 16:29   #1970
XminorXlosX
Zakorzenienie
 
Avatar XminorXlosX
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 826
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część XVII - trochę offtopowo, ale cały czas włos

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
Matko, jaka jestem śpiąca...
za godzinę idę koledze tłumaczyć matmę, trzymajcie kciuki, bo to naprawdę ciężki przypadek...

Diana, gdzie to się dzisiaj wybieraliście?
Polonez w TCK , żeby zobaczyć w lustrach jak krzywo o beznadziejnie nam to idzie



Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość

Idę na egzamin, trzymajcie kciuki


Przede mną stosik do nauczenia , w tym WOS, którego nie cierpię tak mocno jak to tylko możliwe
__________________

XminorXlosX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 16:52   #1971
grudniowa
Rozeznanie
 
Avatar grudniowa
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomości: 732
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część XVII - trochę offtopowo, ale cały czas włos

Powodzenia na egzaminach dziewczyny!


A ja tez jakas taka bez ochoty na nic i tez najchetniej poszlabym spac, ale obiad sam sie nie zrobi
__________________
Zawsze miej plan B.
grudniowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 17:04   #1972
sheep_zonz
Rozeznanie
 
Avatar sheep_zonz
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 548
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część XVII - trochę offtopowo, ale cały czas włos

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Wszystkie są emolientowe, a Potters posiada silikon - wprawdzie zmywalny wodą, ale coś tam może zostaje - i temu robi Ci przyklap.

Poczytaj o nawilżaczach: KLIK!
Jestem przekonana, że używasz za dużo nawilżaczy - w zimie, ze względu na suche powietrze, nie jest to wskazane. Maski/odżywki emolientowe, nawilżacze jeśli już, to przed myciem i jestem prawie pewna, że będziesz mieć efekt jak sheep zonk - po jednym myciu Czyli do masek po myciu nie dodawaj gliceryny, miodu, aloesu i tym podobnych - przełóż je na przed-mycie, i nie przed każdym. Po myciu coś emolientowego i powinno być lepiej
Mianowałaś mnie sheep zonkiem . I teraz czuję się, nie wiedzieć czemu, jak Monk. Ale spoko, ja zawsze mam problem z przypomnieniem sobie, jak pisze się Twój nick.
Wczoraj robiłam powtóreczkę, ale chyba postawię na włosy proste, bo moje fale, to falować nie chcą. Mimo tego, że ten niewielki efekt z wczoraj i tak się popsuł, to jestem zadowolona, bo puchu brak, włosy miękkie, jedyne co mi się nie podoba, to miejscami taki bardziej żelowy efekt, szorstki i tępy, ale to już wina żelu, a nie samego wcześniejszego zestawu.
Także potwierdzam - kascysko ma rację, emolienty mnie uratowały, a właściwie moje włosy. Żałuję tylko, że mam taki utrudniony dostęp do masek Bingo, bądź co bądź, w większości emolientowych.. jeśli dobrze zapamiętałam słowa Kascysko z któregoś postu.
Te nowe odżywki garnierowskie, Oleo repair i Fruity passion, to też mają coś wspólnego z emolientami czy tak nie bardzo? Oil repair widzę w kascyskowym spisie emolientowych, więc chyba tak..
Wtedy pozostaną mi jedynie z emolientowych to Garnierki, Biovaxy, Waxy i Natural Vital. Chciałabym wszystkie, ale funduszu brak.
Cytat:
Napisane przez miranda122 Pokaż wiadomość
Nie było mnie kilka dni, bo byłam u babci, a tutaj 20 stron naskrobałyście

U babci poszłam do fryzjera (babcia płaciła ), podcięłam końcóweczki, ładnie mi fryzjerka wyrównała, bo miałam krzywe, grzywkę też fajnie zrobiła, umyła, wyprostowała, chociaż nic o tym nie mówiłam ;/ i jak powiedziała ile zapłacić, to aż otwarłam buzię ze zdziwienia.. 40zł
No ale warto było, teraz końcówki mięciutkie, tylko przód nadal jest po jednej stronie zniszczony, niestety nic na to nie poradzę, musiałabym to zgolić..

Wczoraj pierwszy raz od tej wizyty myłam włosy, żeby im to wynagrodzić, to zrobiłam maseczkę z wszystkiego co wpadło mi w ręce w kuchni
Poszedł: Kallos (on akurat w kuchni nie był, ale dla lepszej konsystencji), mleko, olej rzepakowy (byłam u babci i innego nie miała), kakao, miód. Trzymałam to 30min pod folią i ręcznikiem. A dzisiaj włosy są takie mięciutkie i odżywione

Co zrobić, jeśli włosy zaraz po umyciu (wyschnięciu), są strasznie napuszone, a na drugi dzień już ładne i miękkie? To jest denerwujące ;/

A w załączniku włoski po podcięciu i prostowaniu u fryzjera
Piękne mam podobny problem, póki co, to pomogły emolienty, chociaż i tak na drugi dzień było lepiej niż w pierwszy.

Cytat:
Napisane przez Dinulka Pokaż wiadomość
nie marudź, bo włoski w av bardzo ładne
W avatarku to akurat włoski wystylizowane bodajże z pomocą papilotów, ostatecznie chusteczek nawilżających.. Mój naturalny skręt jest inny, mniejszy i generalnie nie mam już do niego siły.

Cytat:
Napisane przez versatille Pokaż wiadomość
Kasiu, a ten olej kokosowy, który dostałam od Ciebie się nadaje do smażenia?

Nie gadaj tak, bo zaraz połowa wątku poleci po test ciążowy
Bez jaj, ja ciągle chodzę śpiąca, nie straszcie..
Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość

Idę na egzamin, trzymajcie kciuki



Wiem, że wy macie poważniejsze sprawy, kolokwia i te inne takie studyjne, ale ja się pochwalę, bo mi się uśmiech na twarzy pojawia, jak to widzę.. Tak piszę z perspektywy uczennicy technikum, więc póki sesje i inne cuda mnie nie dotyczą, to cieszę się ze skromnej, ale pięknej, efektownej piąteczki z kartkówki z matmy.. To uczucie dumy i satysfakcji, jak dostanę 5 z matmy, zawsze mnie zadziwia.
__________________
Blog młodszej siostry

Edytowane przez sheep_zonz
Czas edycji: 2013-01-23 o 17:08
sheep_zonz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 17:24   #1973
pluskotka
Zakorzenienie
 
Avatar pluskotka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 3 508
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część XVII - trochę offtopowo, ale cały czas włos

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Eee, ja mam do włosów jakoś 3 razy tyle...

Ja bym przytuliła
To nie przytulisz, bo dostałam zarządzenie z góry, że nie możesz jej dostać. Szczegółów dowiesz się w swoim czasie


Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Idę na egzamin, trzymajcie kciuki
Trzymamy Choć ja chyba już się spóźniłam.

Niemoc w dbaniu o włosy wciąż trwa. A wszystkiemu winna sesja, pierdółki zaliczeniowe. Jutro ostatni dzień niemocy i biorę się za heracze. Taką mam nadzieję
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jakby było kieszonkowcem, dziwką albo sprzedawcą losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć."
pluskotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 17:31   #1974
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część XVII - trochę offtopowo, ale cały czas włos

Ktoś pisał coś o suchych końcówkach, zdradzę Wam mój patent do oceny

Miałam megasuche końce, zastanawiałam się nad obcięciem 7-10 cm. Kiedyś przez przypadek wpadłam na pomysł, żeby je spryskać nieudanym serum do olejowania włosów i pomysł okazał się być genialny. Końce były bardziej nawilżone, dociążone, a nie jak zawsze spuszone i wizualnie i namacalnie wydawały się być zdrowsze. Po około 2 tygodniach codziennego stosowania znacznie poprawił się ich stan, muszę ściąć tylko 1cm i to tylko dlatego, że pojawiają się białe kropki.

Jeszcze o tym, co to za serum. Miało służyć do olejowania (wg. przepisu Anwen), ale dałam do niego za mało oleju. Tylko, że robiłam je tak na próbę i na oko i za nic nie pamiętam proporcji. Chyba na 30-50 ml gęstej mieszanki aik z wodą 10-15 kropli oleju. Na prawie suche włosy i zostawiam do wyschnięcia. Jest super!

Edytowane przez Puszyslawa
Czas edycji: 2013-01-23 o 17:32
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 18:10   #1975
bijum
Raczkowanie
 
Avatar bijum
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 309
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część XVII - trochę offtopowo, ale cały czas włos

Sheep zonz, krecenie husteczkami nawilzonymi? Powiesz cos wiecej? Moje włosy lubia sie powykrecac, jak mam jakies wystające krótkie kosmyki to pod wpływem wilgoci robia sie male loczki, ale cae niestety sie nie kreca, nad czym ubolewam. Papilotow nie lubie, zawsze musze trzy tysiące wlosow przy rozplatuwaniu wyrwać :c
__________________


Zapiski z życia Włosomaniaczki

58. Moje kosmetyczne dziwactwa i sekrety.




Rozdanie u Bijum!


bijum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 18:18   #1976
XminorXlosX
Zakorzenienie
 
Avatar XminorXlosX
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 826
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część XVII - trochę offtopowo, ale cały czas włos

Cytat:
Napisane przez bijum Pokaż wiadomość
Sheep zonz, krecenie husteczkami nawilzonymi? Powiesz cos wiecej? Moje włosy lubia sie powykrecac, jak mam jakies wystające krótkie kosmyki to pod wpływem wilgoci robia sie male loczki, ale cae niestety sie nie kreca, nad czym ubolewam. Papilotow nie lubie, zawsze musze trzy tysiące wlosow przy rozplatuwaniu wyrwać :c
http://www.anwen.pl/2012/10/loki-na-chusteczkach-d.html tadaaa
__________________

XminorXlosX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 18:21   #1977
sheep_zonz
Rozeznanie
 
Avatar sheep_zonz
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 548
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część XVII - trochę offtopowo, ale cały czas włos

Cytat:
Napisane przez bijum Pokaż wiadomość
Sheep zonz, krecenie husteczkami nawilzonymi? Powiesz cos wiecej? Moje włosy lubia sie powykrecac, jak mam jakies wystające krótkie kosmyki to pod wpływem wilgoci robia sie male loczki, ale cae niestety sie nie kreca, nad czym ubolewam. Papilotow nie lubie, zawsze musze trzy tysiące wlosow przy rozplatuwaniu wyrwać :c
Swego czasu głośny temat w blogosferze. generalnie chodzi o to, żeby wziąć chusteczki nawilżające (ja używałam takich do demakijażu, ale cóż.. ), zawinąć je w takie ruloniki i na nie zakręcić włosy. Efekt wychodzi naturalny, ponadto nawilżająca rola chusteczek ma niby nawilżyć też włosy. Mnie tylko denerwowało, że włosy po tych mokrych chusteczkach są dalej przez długi czas po rozpuszczeniu mokre i ostatecznie wysuszyłam je i używam suche. Sposób na pewno wygodniejszy od papilotów, przynajmniej można w nich spać
A tutaj masz filmik, na którym ja się wzorowałam.
__________________
Blog młodszej siostry
sheep_zonz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 18:31   #1978
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część XVII - trochę offtopowo, ale cały czas włos

Cytat:
Napisane przez soyk Pokaż wiadomość
Słuchajcie, zapytam tutaj Was, bo szczerze to nawet nie wiem jak to sformułować w googlach ;P Chodzi mi o to, że chcę zacząć ćwiczenia siłowe, jednak mam wadę postawy i w związku z tym chciałabym się udać do jakiegoś specjalisty, żeby powiedział mi jakie ćwiczenia mogę wykonywać a jakie nie, i z jakim obciążeniem. Wiecie może do kogo mam się udać? A może któraś z Was zna się na rzeczy?
ja bym poszła do trenera personalnego w jakiejś dobrej siłowni i do ortopedy

Nic mi się nie chce robić z włosami, nie mam siły
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 18:40   #1979
miranda122
Zakorzenienie
 
Avatar miranda122
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 668
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część XVII - trochę offtopowo, ale cały czas włos

Cytat:
Napisane przez domiwika93 Pokaż wiadomość
piękne


Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
sliczne


Cytat:
Napisane przez usmiechnieteoczy Pokaż wiadomość

też tak mam, tylko że ja nie na drugi dzień tylko po jakichś 5 godzinach
Nie lubię tego ;<
Cytat:
Napisane przez halbtrocken Pokaż wiadomość
Piękne równiuśkie końcówki. Też takie chcę, ale boję się do fryzjera iść.
Dziękuję
Fryzjer to nic złego, jeśli trafi się na dobrego.. Ta pani obcięła mi równo, a po poprzedniej miałam takie krzywe..
Cytat:
Napisane przez halbtrocken Pokaż wiadomość
Też nie chcę w takim razie.

Muszę się wyżalić, dobija mnie uczelnia.
Dzisiaj 2 zaliczenia - jedno miałam na 7 rano teraz właśnie ruszam na drugie - na 17. Kto w ogóle ustala te godziny? Przecież to bestialstwo, taki rozrzut... A normalnie, planowo, cały tydzień chodzę na 13 albo 16...wstanie o 4:50 mnie dobiło dziś.
Ogólnie ostatnio tylko jem, śpię i przygotowuję się do zaliczania różnych zapchajdziur... Jeszcze tydzień, jeszcze tydzień. Obiecałam sobie, że jak wszystko zaliczę, to sprezentuję sobie TT.

A włosy jak włosy. Po francuzach przez weekend i prawie 3 dniach w koczku rozwiązałam je dzisiaj i są proste jak druty. Żyją sobie własnym życiem, chyba sobie zrobię porządne voodoo w weekend, na odprężenie. Jak tak was czytam, to mam ochotę częściej im coś fundować, ale po pierwsze nie ma najmniejszej potrzeby, żebym je myła tak często, a po drugie...ostatnio nawet nie mam kiedy. Także pryskam, wcieram oliwkę BD i czekam cierpliwie na weekend, żeby urządzić im spa.

Tymczasem śmigam zaliczyć grafikę inżynierską. Trzymajcie kciuki.
Dobra motywacja, że za zaliczenia coś do włosów : D

Cytat:
Napisane przez sheep_zonz;38815213

Piękne :love: mam podobny problem, póki co, to pomogły emolienty, chociaż i tak na drugi dzień było lepiej niż w pierwszy. :D
[COLOR=Silver
[/COLOR]
Dziękuję
Jeśli w Oleo Repair są emolienty, to dobrze się składa, bo kupiłam ją dla babci i zamieniłam się za Fruity Passion, która mi nie za bardzo przypasowała
Wczoraj miałam na noc koczka i dzisiaj go rozpuściłam i po kilku godzinach w czapce loczki się rozwaliły, więc rozczesałam, normalnie to by mi się spuszyły, a po Oleo nic takiego nie miało miejsca
__________________
"Najlepszym kosmetykiem dla kobiety jest radość życia"
Rosalind Russell



Blog



miranda122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 18:46   #1980
halbtrocken
Zadomowienie
 
Avatar halbtrocken
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Fotel.
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do halbtrocken
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część XVII - trochę offtopowo, ale cały czas włos

Cytat:
Napisane przez miranda122 Pokaż wiadomość
Dziękuję
Fryzjer to nic złego, jeśli trafi się na dobrego.. Ta pani obcięła mi równo, a po poprzedniej miałam takie krzywe..

Dobra motywacja, że za zaliczenia coś do włosów : D
Może i motywacja dobra, ale tym razem nie pykło - oblałam grafikę inżynierską właśnie.

A co do fryzjerów to mam jedną, zaufaną fryzjerkę - dobrze się rozumie ze mną i moimi włosami, ale niestety... Aktualnie mam do niej z 1300km i nieprędko będę mogła się u niej "skrócić". A w Trójmieście jestem od niedawna i nie wiem, do kogo się wybrać. Rozglądam się powoli za jakimś mistrzem w swoim fachu...
__________________

"Jeśli chodzi o porządek, to zawsze mam czystą w pokoju."
halbtrocken jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:15.