Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12 - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-24, 04:00   #2251
forester
Zadomowienie
 
Avatar forester
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Z lasu :)// Poznań
Wiadomości: 1 156
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Agoola STO LAT! nie wiedzialam ze 31 lat to starosc ;p
w kwestii nosidel- zdaniem ortopedow, noszenie powinno sie zaczac jak dziecko potrafi juz siedziec od ok m-ca.
__________________
11.11.2007 razem
23.06.2012 ślub
10.01.2014 Marysia
forester jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 06:11   #2252
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Shizu48 Pokaż wiadomość
Naniesc i rozsmarowac jak zwykły puder
No ale ile i tak bezposrednio na pupke ?? I na to normalnie pieluszke czy jak ?? Wiem ze pytanie glupie ale serio nie mam pojecia jak to ma byc .



Send from my IPhone
__________________
sent from iphone
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 07:27   #2253
Shizu48
Raczkowanie
 
Avatar Shizu48
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 442
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez senira666 Pokaż wiadomość
No ale ile i tak bezposrednio na pupke ?? I na to normalnie pieluszke czy jak ?? Wiem ze pytanie glupie ale serio nie mam pojecia jak to ma byc .



Send from my IPhone
Spokojnie, ja wszystkich pytałam jak zakraplac nos Guciowi

Ja biorę troszkę miedzy palce i rozsmarowuję na pupce tak zeby tylko pokryło dupke i jąderka, mąka ziemniaczana jest taka ze nawet nie rozsypie sie zbytnio wokół (w odróżnieniu do pudru J&J) tylko przylega ładnie jedyne co muszę zaznaczyć ze nie wiem jak to jest pózniej z dziewczynkami bo chyba trzeba uważać Eby nic sie jej nie "zapchalo" prawda?




Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 08:27 ---------- Poprzedni post napisano o 07:24 ----------

Mój synek dał dziś mamie popalić..jezeli jest godzina 3 w nocy a wasze dziecko nie chce ani cyca ani smoczka, pampersa ma czystego, spac tez nie chce, a na rękach się dziko kręci to co robicie w tej sytuacji?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Shizu48 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 07:41   #2254
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez agoola83 Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 00:03 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:57 ----------
wlasnie skonczylam 31 lat...i jakos mi smutno sie zrobilo...stara du.pa juz jestem...:-P

oj tam, oj tam jaka stara- to piękny wiek no i 100 lat!!!!!
__________________
16.06.2012

Edytowane przez magnusia
Czas edycji: 2014-02-24 o 07:49
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 07:43   #2255
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Sheperdess Pokaż wiadomość

Gosia, życzę cierpliwości do teściowej. Wiem, że jest Ci ciężko, ale pomyśl, że przynajmniej teściowa chciała przyjechać i zobaczyć nowego wnuka. Do niektórych dzieci babcie nie przyjadą, bo mają swoje życie/nie chce się im/nie chcą sobie robić kłopotu/mają wnuki gdzieś. (Wybaczcie smuty, ale mi się dziś zebrało.)




wiem o tym,dlatego też nie pokazuję po sobie tego,że mnie wkurza. Jednak tydzień z teściową by zdecydowanie wystarczył,3 tyg to jest nadmiar.




Cytat:
Napisane przez senira666 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak dokladnie stosowac make ziemniaczana na pupke ??
Tak jak puder,tylko uważaj żeby nie nasypać do cipki.



Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
Mei Taie są bardzo dobre, ale dla ciut większego dziecka. Rożne są opinie, niektórzy twierdza, ze disco musi samo siedzieć, inni, ze wystarczy, zeby miało ze 3-4 miesiące.
.

w sensie,że samodzielnie siada czy że posadzone umiałoby się trzymać stabilnie? Moje siadały same koło 8 miesiąca. Niby na niej jest napisane,że od 7 kg,ale to bez sensu,bo przecież każde dziecko będzie mieć te kg w innym wieku.

---------- Dopisano o 09:43 ---------- Poprzedni post napisano o 09:42 ----------

Agoola sto lat!!!
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 07:49   #2256
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Shizu48 Pokaż wiadomość


Mój synek dał dziś mamie popalić..jezeli jest godzina 3 w nocy a wasze dziecko nie chce ani cyca ani smoczka, pampersa ma czystego, spac tez nie chce, a na rękach się dziko kręci to co robicie w tej sytuacji?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
może mu się podróżowanie załącza? mój tak ma jak chce zwiedzać mieszkanie tylko ma tak w ciągu dnia


a w ogóle to witam

nocka nawet niezła mały dwa razy się budził na jedzenie. Trzeci raz obudził się po 6 i tak memłał długo że w końcu został z nami w łóżku

właśnie walczę ze stanikiem z hm- nie wiem co za kretyn projektował te miseczki ale nijak nie można ich ułozyć do dupy ten stanik albo ja mam jakieś niewymiarowe cycki
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 08:19   #2257
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

http://allegro.pl/fisher-price-przen...966778603.html

Pochwalę się, dostaliśmy w prezencie wczoraj.
Bardzo fajna 5 szybkości bujania, delikatne melodie, pół lężąca pozycja. Marcel własnie w niej zasnął

Jakie macie huśtawki dziewczyny?
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-24, 08:21   #2258
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12



U nas noc bardzo nierówna: najpierw Emil spał od 21h do 3h , ale potem już pobudki o 4h30, 5h30 i ostatecznie wstał o 7h15.




Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
w sensie,że samodzielnie siada czy że posadzone umiałoby się trzymać stabilnie? Moje siadały same koło 8 miesiąca. Niby na niej jest napisane,że od 7 kg,ale to bez sensu,bo przecież każde dziecko będzie mieć te kg w innym wieku.
Ze posadzone siedzi stabilnie bez podparcia
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 08:35   #2259
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Odnośnie Mei Tai: http://pl.lennylamb.com/articles/2_n...5%82ko_mei-tai
http://parenting.pl/portal/nosidlo-mei-tai

Ja już się czaję na jakieś

Edytowane przez _Shiloh_
Czas edycji: 2014-02-24 o 08:37
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 08:53   #2260
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość

Pochwalę się, dostaliśmy w prezencie wczoraj.
Bardzo fajna 5 szybkości bujania, delikatne melodie, pół lężąca pozycja. Marcel własnie w niej zasnął

Jakie macie huśtawki dziewczyny?

O fajna Super macie z tymi prezentami

Mam taką,ale Kacper jeszcze nie używał:
http://www.ebay.co.uk/itm/Fisher-Pri...item4d1887deab



Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
Ze posadzone siedzi stabilnie bez podparcia
Dzięki za info
Czyli na lato mogłabym sobie takie sprawić
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 09:00   #2261
malaMigotkAaa
Zakorzenienie
 
Avatar malaMigotkAaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 3 979
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Borys wczoraj zasnął o 21 i spał do 3, 30 min jedzenia przewijania i zaraz zasnał spał do 6:30. Pobudka o 7 jak obudziłam się o 3 to się zastanawiałam czy wszystko ok i chciałam dziecku temp, mierzyć czy przypadkiem wszytsko ok!! Nawet nie kwcział w nocy

Choć jedna taka noc!A wcześniej też się wygniłam bo TŻ spał z Borysem w innym pokoju, przydreptali oboje o 5:30. Tż był mega zmęczony

Idę was czytać
__________________
wymiana
malaMigotkAaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-24, 09:12   #2262
Shizu48
Raczkowanie
 
Avatar Shizu48
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 442
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
może mu się podróżowanie załącza? mój tak ma jak chce zwiedzać mieszkanie tylko ma tak w ciągu dnia
Haha to ja wole mojego nie uświadamiać ze funkcja "dookoła świata" w ogóle istnieje


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 10:12 ---------- Poprzedni post napisano o 10:08 ----------

Cytat:
Napisane przez malaMigotkAaa Pokaż wiadomość
Borys wczoraj zasnął o 21 i spał do 3, 30 min jedzenia przewijania i zaraz zasnał spał do 6:30. Pobudka o 7 jak obudziłam się o 3 to się zastanawiałam czy wszystko ok i chciałam dziecku temp, mierzyć czy przypadkiem wszytsko ok!! Nawet nie kwcział w nocy
Matki powinny byc innym gatunkiem zwierząt, ja dziś pierwszy raz miałam tak aktywne dziecko w nocy i doszłam do wniosku ze nie moze zrobić kupy, wiec dopiero rano zauważyłam ze aż 5 razy zmieniłam Guciowi pampersa (normalnie po nocy są dwa góra) co tylko bączka puścił


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Shizu48 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 09:32   #2263
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez malaMigotkAaa Pokaż wiadomość
Borys wczoraj zasnął o 21 i spał do 3, 30 min jedzenia przewijania i zaraz zasnał spał do 6:30. Pobudka o 7 jak obudziłam się o 3 to się zastanawiałam czy wszystko ok i chciałam dziecku temp, mierzyć czy przypadkiem wszytsko ok!! Nawet nie kwcział w nocy

Choć jedna taka noc!A wcześniej też się wygniłam bo TŻ spał z Borysem w innym pokoju, przydreptali oboje o 5:30. Tż był mega zmęczony

Idę was czytać
super, że taka udana noc oby teraz same takie były


u mnie dziś dzień matki polega na tym, że jak matki nie ma w zasięgu wzroku to jest kwęk i protest a jak matka jest to jest OK
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 09:45   #2264
lolita25
Zakorzenienie
 
Avatar lolita25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 111
GG do lolita25
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Akkma Pokaż wiadomość
Dziewczyny na bolące sutki polecam cierpliwość
Dzisiaj mija 8 dzień od mojego pierwszego karmienia i ból sobie poszedł Gdzie na początku miałam na prawdę dużą ochotę przejść na mm, bo myślałam, że z bólu nie wydolę.
Nie stosowałam żadnych nakładek, smarowałam tylko mlekiem i bepanthenem jak już poszła krew. Małą przystawiałam z zaciśniętymi zębami i sutki chyba się przyzwyczaiły
Roane - ślę całego tira bananów !
Racja


Roane musi coś się dziś wydarzyć więc dajesz czadu

---------- Dopisano o 10:37 ---------- Poprzedni post napisano o 10:34 ----------

Cytat:
Napisane przez malaMigotkAaa Pokaż wiadomość
Borys wczoraj zasnął o 21 i spał do 3, 30 min jedzenia przewijania i zaraz zasnał spał do 6:30. Pobudka o 7 jak obudziłam się o 3 to się zastanawiałam czy wszystko ok i chciałam dziecku temp, mierzyć czy przypadkiem wszytsko ok!! Nawet nie kwcział w nocy

Choć jedna taka noc!A wcześniej też się wygniłam bo TŻ spał z Borysem w innym pokoju, przydreptali oboje o 5:30. Tż był mega zmęczony

Idę was czytać
dla Borysa
Dobrze że się wyspałaś, dziś będziesz się lepiej czuła

---------- Dopisano o 10:45 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------

Witam
Wczoraj mieliśmy gości, było trochę hałasu bo były dwie biegające dziewczynki i 5 osób dorosłych no i wszyscy wisieli nad łóżeczkiem, mała miała chyba już dosyć tego bo biedulka protestowała, a później nie mogła zasnąć do północy
To był ostatni taki weekend w przyszłym tygodniu żadnych gości, nawet jak ktoś będzie chciał przyjechać to nie pozwolimy na to, zamkniemy się i nie wpuścimy, chcemy w końcu pobyć sami z małą w ciszy i spokoju
Czekam aż się mała obudzi, nakarmię ją, przebiorę i pójdziemy na spacerek bo pogoda przepiękna
__________________
ŻONA
MAMA LENKI
lolita25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 10:00   #2265
23Paula23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

witam
dziewczyny mam problem od soboty wieczorem mamy katastrofe mały strasznie ulewa mimo wielokrotnego odbijania, czuć mu kwasem z buźki, ciągle płacze, usypia i wybudza się po 10-15 minutach i znów płacz i szukam przyczyny karmie kp od poczatku nie trzymam żadnej diety ale nie jadłam nabialu albo w znikomych ilościach (odrobina śmietany w zupie) a od środy jadlam po 2 serki homogenizowane dziennie czy to może być przyczyną? Do tego calą buźke ma wysypaną krostkami już od 3ciej doby (polożna twierdziła że to trądzik kazala smarować sudocremem, lekarz kazał oliwka ale ani to ani to efektów nie przyniosło jest coraz więcej krostek) nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale ja będąc dzieckiem nie mogłam jeść nabiału. Myślicie że to może być od tych serków czy szukać innej przyczyny? Oczywiście serki odstawilam i będę czekać czy się polepszy.
23Paula23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 10:06   #2266
Shizu48
Raczkowanie
 
Avatar Shizu48
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 442
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Dziewczyny, uzywacie dousznych termometrow? Bo zastanawiam się nad kupnem.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Shizu48 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 10:13   #2267
cherubinka
Zadomowienie
 
Avatar cherubinka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 030
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Shizu48 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, uzywacie dousznych termometrow? Bo zastanawiam się nad kupnem.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja kupiłam Braun 4520, który był tu polecany przez dziewczyny i jestem z niego zadowolona
__________________
laparo, PCO 3xIUI
52 cykl starań ... cud ...córeczka
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać. JP II
cherubinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 10:14   #2268
Le La
Zadomowienie
 
Avatar Le La
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Pl
Wiadomości: 1 285
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
http://allegro.pl/fisher-price-przen...966778603.html

Pochwalę się, dostaliśmy w prezencie wczoraj.
Bardzo fajna :D 5 szybkości bujania, delikatne melodie, pół lężąca pozycja. Marcel własnie w niej zasnął ;)

Jakie macie huśtawki dziewczyny?
Ale super prezent ;) My mamy o taka:
http://allegro.pl/hustawka-fisher-pr...825366989.html
Tylko ona spora jest i ciezko ja bylo przenosic, dlatego kupilam lezaczek taki mniejszy z wibracja.
Ale hustawke Alek uwielbia :D juz sie zastanawiam co tobedzie jak z niej wyrosnie :rolleyes:

Cytat:
Napisane przez malaMigotkAaa Pokaż wiadomość
Borys wczoraj zasnął o 21 i spał do 3, 30 min jedzenia przewijania i zaraz zasnał spał do 6:30. Pobudka o 7 :jupi: :jupi: jak obudziłam się o 3 to się zastanawiałam czy wszystko ok i chciałam dziecku temp, mierzyć czy przypadkiem wszytsko ok!! :mur: Nawet nie kwcział w nocy :p:

Choć jedna taka noc!A wcześniej też się wygniłam bo TŻ spał z Borysem w innym pokoju, przydreptali oboje o 5:30. Tż był mega zmęczony :brzydal:

Idę was czytać:)
Super, ze nocka udana, oby kazda juz byla taka.
A ja tez jak Alek za dlugo spi, to sie zastanawiam, czy wszystko ok :rolleyes:
Le La jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 10:16   #2269
poczatkujaca-dagmara
Wtajemniczenie
 
Avatar poczatkujaca-dagmara
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 120
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość



wiem o tym,dlatego też nie pokazuję po sobie tego,że mnie wkurza. Jednak tydzień z teściową by zdecydowanie wystarczył,3 tyg to jest nadmiar.
Gosiu podziwiam Cię, ja opisywałam kiedyś że mam bardzoooooo "trudną" mame i ostatnio była u mnie od poniedziałku wieczorem do wtorku wieczorem i ja ledwo dałam rade tydzień chodziłam i marudziałam TZ-owi że przyjeżdza mamusia


Moje dziecie spi więc postaram sie naskrobać mój opis porodu,a raczej cc Nie wiem czy sie komuś przyda, ale chyba musze sie "wygadać "

Trafiłam do szpitala we wtorek 28.01 z wysoki ciśnieniem,dostałąm leki i położyli mnie na patologii, całą środę przeleżałam z dość mocnymi skurczami, od czwartku rano skurcze pisały sie ponad skale,bolało mnie dość mocno, miałam mieć cc najwcześniej o 15,ale powiedziano mi rano że 17-19 będą bardziej realne,kazano mi zjeść bułke o 6 rano . Skurcze tak mi dokazywały że myślałam o 9 ze zaraz urodze.
O 11 poproszono mnie na badanie na fotel, czułam sie juz fatalnie. jak tylko rozchyliłam nogi i lekarz włożył palce chlusneła krew, było jej tak dużo że ciemno mi sie zrobiło przed oczami.Od tego momentu zaczeła sie ogólna panika, szybko przewieziono mnie na porodówke, tam przechodząc z wózka na łózko "zgubiłam" kolejny litr krwi. Ledwo już ogarniałam, skurcze były straszne. Zbiegli sie wszyscy lekarze(nawet ci którzy odbierali poród dziewczynie z boku, na marginesie miedzy mroczkami widziałam całą akcje trwająca z 10 min, dziecko i łozysko wyskoczyło z tej kobiety piorunem) Po kilku minutach leżałam juz na stole na sali operacyjnej, nikt mi nic nie mówił więc bałam sie strasznie,okazało się że nie będe miała planowanego znieczulenia miejscowego tylko ogólne (krwotok był za duży).
Działo sie to bardzo szybko, pamietam smarowanie brzucha, materiał który mi tam kładą, wkłądają jedna reke w jakiś rekaw a druga przypinają.Maska tlenowa i czarna dziura....
Obudził mnie potworny ból brzucha i kurza slepota(ostrość zero, wszystko rozmazane) byłam przerażona, nie wiedziałam co z dzieckiem, wpadłam w panike, pamietam jak płakałam i prosiłam żeby ktoś mi powiedział co się dzieje, czułam obecność wielu osób, ale nikt sie mną nie przejmował, do czasu aż wpadł mój TŻ(jest to człek nad wyraz konkretny Zrobił błyskawiczny porządek, dostałam lek przeciwbólowy, on sam wytłumaczył mi że po ogólnym moge mieć chwilowy problem ze wzrokiem. Był taki troskliwy, żygałam jak kot po tej nieszczęsnej bułce , a on jak sie okazało wszystko ogarniał, mnie, małego z którym był od pierwszych chwil.
Mój mąż w kwestii dzieciowej zielony, całą ciąże mówił że nie wezmie go na ręce... ja po przebudzeniu byłam przerażona że przez to znieczulenie mały nie miał ze mną kontaktu, a mój mąż bał sie go dotknąc i był taki samotny i wystraszony. Bardzo sie pomyliłam , mój mąż zwariował i nikomu nie dał go dotknąć, ciągle go nosił, przytulał i gadał do niego. Pierwsze co zoabaczyłam jak mój wzrok nabrał ostrości to był mój syn w objęciach mojego męża, wyraz twarzy jego przedstawiał totalne szczęście a w oczach miłość absoltuna.Ciągle powtarzał że dałam mu tyle szczęscia na które nie zasłużył.
Urodziłam 12,34, o 15 siedziałam, a po 16 stawialam pierwsze kroki.Wspominam to średnio, bolało i krew sie lała, że podkład nie wytrzymał i wszytsko poszło na ziemie, do tego wyrwałam cewnik, bo zapomnialam do odczepić od łożka. Od 17 już byłam inny człowiekiem, chodziam wyprostowana i ból był znośny.
Dopiero wieczorem dowiedziałm się że łozysko mi sie odkleiło i ze było naprawde źle. Jakby mnie planowo wzieli na cc to malego już by nie było, mnie zapewne tez nie. Mały urodził sie siniutki az granatowy
Przepraszam za brak ładu ale od połowy pisałam z małym na cycku.
poczatkujaca-dagmara jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-24, 10:21   #2270
cherubinka
Zadomowienie
 
Avatar cherubinka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 030
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez poczatkujaca-dagmara Pokaż wiadomość
(...) Moje dziecie spi więc postaram sie naskrobać mój opis porodu,a raczej cc Nie wiem czy sie komuś przyda, ale chyba musze sie "wygadać " (...)
No i się pobeczałam... Na szczęście wszystko dobrze się skończyło
__________________
laparo, PCO 3xIUI
52 cykl starań ... cud ...córeczka
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać. JP II
cherubinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 10:31   #2271
forester
Zadomowienie
 
Avatar forester
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Z lasu :)// Poznań
Wiadomości: 1 156
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
u mnie dziś dzień matki polega na tym, że jak matki nie ma w zasięgu wzroku to jest kwęk i protest a jak matka jest to jest OK
u mnie taki dzień jest codziennie

23Paula23 a oprócz buźki ma jeszcze suchą/ łuszczącą się skórę za uszami? gdzie jest najwięcej krostek? na policzkach? kupy normalne? a jajka jesz?
odstaw te serki i jajka, słodycze też i pieczywo słodkie/ drożdżowe/ bułki typu ciabatta, masło i obserwuj.

u nas noc super- sen od 23 do 4:40, karmienie, dwie kupy, chwila męczenia matki i sen od 6 do 8:40. potem podrzemała w chuście, a teraz karmie ją przed drzemką popołudniową
__________________
11.11.2007 razem
23.06.2012 ślub
10.01.2014 Marysia
forester jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 10:31   #2272
AgatkaL
Wtajemniczenie
 
Avatar AgatkaL
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna/Warszawa
Wiadomości: 2 935
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

U nas nocki ostatnio odpukać całkiem niezłe... Niunia zasypia ok 22, wstaje o 2 na jedzonko i zmianę pieluchy, potem o 6 i potem ok.9.

Dziś jedziemy na pierwszą wizytę u pediatry...już się stresuję całą wyprawą, chociaż przychodnia 5 min jazdy samochodem od domu.

Dziś po raz pierwszy od kilku miesięcy założyłam jeansy i wreszcie mogę założyć obrączkę na palec (pierścionek zaręczynowy jeszcze stawia opór ).
__________________
Nie wszystko wychodzi tak, jak marzyliśmy...czasem bywa lepiej !!!


Jesteśmy zaręczeni !!!
http://s8.suwaczek.com/201102120926.png

♥NASZ ŚLUB♥ 03.09.2011
http://s5.suwaczek.com/20110903580113.png
AgatkaL jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 10:32   #2273
Shizu48
Raczkowanie
 
Avatar Shizu48
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 442
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez cherubinka Pokaż wiadomość
Ja kupiłam Braun 4520, który był tu polecany przez dziewczyny i jestem z niego zadowolona
Dzięki! To oznacza 2:0 dla Brauna bo Gosia na fejsie tez mi napisała wlasnie o nim, teraz pytanie - poza Allegro gdzieś go jeszcze dostane? Apteka, sklep z akcesoriami dzieciecymi, elektroniczny?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Shizu48 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 10:43   #2274
AgatkaL
Wtajemniczenie
 
Avatar AgatkaL
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna/Warszawa
Wiadomości: 2 935
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Jeśli chodzi o termometry, to my zakupiliśmy ThermoFlash http://www.ceneo.pl/5779181 . Ja jednak jakoś nie za bardzo wierzę, tym elektronicznym.
__________________
Nie wszystko wychodzi tak, jak marzyliśmy...czasem bywa lepiej !!!


Jesteśmy zaręczeni !!!
http://s8.suwaczek.com/201102120926.png

♥NASZ ŚLUB♥ 03.09.2011
http://s5.suwaczek.com/20110903580113.png
AgatkaL jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 10:53   #2275
23Paula23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez forester Pokaż wiadomość
u mnie taki dzień jest codziennie

23Paula23 a oprócz buźki ma jeszcze suchą/ łuszczącą się skórę za uszami? gdzie jest najwięcej krostek? na policzkach? kupy normalne? a jajka jesz?
odstaw te serki i jajka, słodycze też i pieczywo słodkie/ drożdżowe/ bułki typu ciabatta, masło i obserwuj.

u nas noc super- sen od 23 do 4:40, karmienie, dwie kupy, chwila męczenia matki i sen od 6 do 8:40. potem podrzemała w chuście, a teraz karmie ją przed drzemką popołudniową
Za uszkami jest ok, na policzkach własnie jest tragedia, jajko zjadłam 1 w sobote na sniadanie a tak to moze za caly ten czas ze 2 razy w panierce do schabowego, 1 kupka wczoraj po nocy byla zielona ale pozniej juz normalne...
23Paula23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 10:53   #2276
Madzik14
Zadomowienie
 
Avatar Madzik14
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 859
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
Oczywiście jedziemy. Dopakowałam torby, TŻ szykuje sobie "wałówkę porodową", mam nadzieję że jak zajadę, powiedzą, że durna baba panikuje i wyślą mnie do domu. Poproszę o górę bananów
Powodzenia i dużo bananów

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
super, że taka udana noc oby teraz same takie były


u mnie dziś dzień matki polega na tym, że jak matki nie ma w zasięgu wzroku to jest kwęk i protest a jak matka jest to jest OK
Trochę nawet Ci zazdroszczę tego bo moje dziecię chyba woli Tatusia ode mnie, ja to dla niej tylko chodzący cycek jestem:/

Cytat:
Napisane przez poczatkujaca-dagmara Pokaż wiadomość

Moje dziecie spi więc postaram sie naskrobać mój opis porodu,a raczej cc Nie wiem czy sie komuś przyda, ale chyba musze sie "wygadać "
O matko aż się popłakałam Dobrze, ze wszystko się pozytywnie skończyło.

Cytat:
Napisane przez AgatkaL Pokaż wiadomość


Dziś po raz pierwszy od kilku miesięcy założyłam jeansy i wreszcie mogę założyć obrączkę na palec (pierścionek zaręczynowy jeszcze stawia opór ).
ja też już założyłam obrączkę i pierscionek a cała opuchlizna ulokowała się w moich kostkach przy stopie, wyglądają jak dwa balony

A u nas odpadł dzisiaj pępek, ale nie wiem czy nie za szybko bo podchodzi krwią i niezbyt ładnie to wygląda. Była położna i kazała używać do tego spirystusu z wodą ale mam mieszane odczucia bo teraz się niby odradza używanie spirytusu... już sama nie wiem co robić. Do tego oprócz wycieku z sutków, małej urosły piersi dołsłownie położna kazała skonsultować to z pediatrą, która miała dzisiaj do nas przyjsć, oczywiście do teraz nie ma jej i nie zadzwoniła kiedy będzie...
Madzik14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 10:58   #2277
lidkaa82
Zadomowienie
 
Avatar lidkaa82
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 201
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez malaMigotkAaa Pokaż wiadomość
Borys wczoraj zasnął o 21 i spał do 3, 30 min jedzenia przewijania i zaraz zasnał spał do 6:30. Pobudka o 7 jak obudziłam się o 3 to się zastanawiałam czy wszystko ok i chciałam dziecku temp, mierzyć czy przypadkiem wszytsko ok!! Nawet nie kwcział w nocy

Choć jedna taka noc!A wcześniej też się wygniłam bo TŻ spał z Borysem w innym pokoju, przydreptali oboje o 5:30. Tż był mega zmęczony

Idę was czytać
Moj dziec w dzien roznie urzeduje. Raz spi calutki dzien, albo 2/3 dni buszuje. Ale na szczescie niezmiennie o 21 idzie spac, budzi sie o 3:30 na mleko i spi dalej tylko od 5 zaczyna sie stekanie bo go bąki męczą. I on spi postękujac i od czasu do czasu pokrzykujac przez sen a ja juz wtedy mam sen z glowy.

A tak z innej bajki. Wie ktoras do kiedy jest ta promocja na pampersy w rossmanie na -20%?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
lidkaa82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 11:01   #2278
cherubinka
Zadomowienie
 
Avatar cherubinka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 030
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Shizu48 Pokaż wiadomość
Dzięki! To oznacza 2:0 dla Brauna bo Gosia na fejsie tez mi napisała wlasnie o nim, teraz pytanie - poza Allegro gdzieś go jeszcze dostane? Apteka, sklep z akcesoriami dzieciecymi, elektroniczny?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Stacjonarnie to nawet nie wiem, ale sprawdzałam tak pobieżnie w sklepach internetowych i ostatecznie kupiłam na allegro, bo było najtaniej (za około 125zł już z przesyłką)
__________________
laparo, PCO 3xIUI
52 cykl starań ... cud ...córeczka
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać. JP II
cherubinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 11:03   #2279
Negrid
Rozeznanie
 
Avatar Negrid
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 523
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Shizu48 Pokaż wiadomość

Mój synek dał dziś mamie popalić..jezeli jest godzina 3 w nocy a wasze dziecko nie chce ani cyca ani smoczka, pampersa ma czystego, spac tez nie chce, a na rękach się dziko kręci to co robicie w tej sytuacji?
Ja mam do wyboru: jeżdżenie wózkiem, bujanie w koszu mojżesza, leżaczek bujaczek z wibracjami, jak to nie pomaga to biorą ją do naszego łóżka jak dalej płacze to chodzę po mieszkaniu z małą na rękach mimo wrzasków.

Ogólnie czy jest możliwe żeby moje 13 dniowe dziś dziecko już miało kolki? Myślałam, że to koło 4/6 tygodnia wychodzi

Nie wiem co sie dzieje, mój mąż nie wie co się dzieje, moje dziecko nie wie co się dzieje, nasza pralka też nie wie co się dzieje...
Negrid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 11:08   #2280
Muminek1991
Rozeznanie
 
Avatar Muminek1991
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Dresden
Wiadomości: 787
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez celin10 Pokaż wiadomość
też biorę pod uwagę takie zakończenie wywoływania ale szczerze mówiąc przeraża mnie 3 dni męki nie daj boże w skurczach bez rozwarcia a na koniec cc padam jak o tym myślę a na IP wybieram się w czwartek ok godz.10 i mnie stres zżera że sie dziś z mężem pokłóciłam a i córce się oberwało po uszach
Wiesz co , o to ja się nie boje. Tzn wiem,że tu czekają do 3 dni jeśli rodząca się upiera a z dzieckiem nic się nie dzieje. Ale jeśli przez kilka-kilkanaście godzin nie ma postępu to proponują od razu cc.
Koleżanka rodziła tydzień temu, w tym samym szpitalu. U niej zaczęło się samo, skurcze po chwili odeszły wody. 10 godzin walczyła i nie było postępu. Przyszedł lekarz porozmawiać z nią, powiedział,że decyzja należy do niej, że puki co z dzieckiem wszystko ok więc on nie namawia, ale proponuje. Po rozmowie za i przeciw jak się ma sytuacja zgodziła się na cc. Po 15 minutach miała małego przy sobie. Tak więc ja wiem ,że nie będą mnie trzymać koniecznie 3 dni bez postępu, ale dają taki czas góra jeśli z dzieckiem ok a matka upiera się na poród naturalny.


agoola83- 100 lat 100 lat . Wszystkiego najlepszego kochana.



malaMigotkAaa-super ,że miałaś dobrą noc. Należało ci się po takim zmęczeniu. Oby było ich coraz więcej.



poczatkujaca-dagmara-
kurcze całe szczęście ,że wszystko dobrze się skończyło. Byłas bardzo dzielna .



Shizu48- my też kupiliśmy termometr Brauna, co poleciły Ci dziewczyny. Wiem,że mają go też u mnie w szpitalach , więc nie może być kiepski
A kupić powinnaś w większych aptekach, na allegro i ogólnie sklepach internetowych bez problemu.



Witam się i ja.Nadal w 2 paku, ale wydaje mi się ,że do wywołania w szpitalu sam chętnie z brzucha nie wyjdzie. Ha się jutro lekarz zdziwi jak mnie znowu zobaczy
U mnie wszystko dobrze. TŻ poszedł do pracy , będzie po 20, a ja odpoczywam. Obiad już ugotowałam, mieszkanie posprzątane to się byczę.
Nocka przespana dobrze 3 razy się obudziłam tylko.
Nic, tylko czekać na mojego księcia.
__________________
14.05.2012 - Razem
15.06.2013 - II kreski
06.11.2013 - Ślub
02.03.2014- Benjaminek
Muminek1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-18 09:18:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:49.