Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016 - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-12, 14:30   #211
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 524
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

Cytat:
Napisane przez Wolfman Pokaż wiadomość
To Hillarię głosowała tak zwana hołota, której znaczącą część stanowią Murzyni i Latynosi. Biała klasa średnia (osoby z fachem) głosowała na Trumpa.


I jest jeszcze jedna prawidłowość. Na 250 najbardziej białych hrabstw w USA 249 zagłosowało za Trumpem.
Bardzo nie podoba mi się wyboldowany fragment Twojej wypowiedzi. Nie podoba mi się nazywanie kogokolwiek holotą ze względu na kolor skóry.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 524 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-12, 15:13   #212
Wolfman
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 294
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Bardzo nie podoba mi się wyboldowany fragment Twojej wypowiedzi. Nie podoba mi się nazywanie kogokolwiek holotą ze względu na kolor skóry.


Jakbyś zwróciła uwagę, użyłem słowa jakiego użył poprzednik i nie nazwałem hołotą kogoś tylko i wyłącznie z powodu koloru skóry.


Przede wszystkim Murzyni (90%) i Latynosi (70%) głosowali na Clinton. Biali (60%) głosowali na Trumpa. I Trump wygrał dlatego, że amerykańska klasa średnia (której trzon stanowią Biali) go wybrała.
Wolfman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-12, 16:13   #213
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

Skoro juz pozamiatane, to pobawmy sie w "wujek Wyrak vs profesjonalni prorocy". Post sprzed kilku tyg:

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Up


Wg mnie wygra Trump (1) i to duza roznica ), tj. powyzj 300 elektorow (2), spodziewam sie czegos podobnego jak zalaczona mapa.
Kilka bardziej szegolowych proroctw:
- Trump wygra Ohio i Pennsylwanie (3), oraz przynajmniej jeden z dwoch z Newady i Kolorado (4)
- Trump dostanie wyzszy odsetek glosow czarnych niz poprzedni republikanscy kandydaci - McCain i Romney (oczywiscie bedzie to duzo mniej niz dostanie Hillary) (5)
- Trump dostanie rekordowy odsetek glosow bialych (6)
- Republikanie utrzymaja Izbe Reprezentantow, z Senatem nie mam pojecia bo bedzie bardzo blizutko tak czy siak (7)

Ciekawe, czy na forum duzo osob interesuje sie tymi wyborami?
(1) Wbrew wszystkim niemal sondazom i zgodnosci ekspertow () mialem racje
(2) Znowuz, jesli nie bedzie jakis cudow nad urna w Michigan, to the Donald bedzie ich mial 306
(3) Dwa razy trafione - przy czym pokazcie mi zrodla ktore mowily ze Trump wygra PA przed wyborami
(4) Pudlo Oczywiscie Trump nadrobil gdzie indziej.
(5) Trafione Tak samo zreszta z odsetkiem glosu latynosow.
(6) Pudlo - poparcie Trumpa wsrod bialych bylo niemal identyczne jak u Romneya
(7) Trafione

Swinie niech ida pasac Ci eksperci, mi to do kopyt nie siegaja
Teraz fajnie, jak ludzie, ktorzy w pon nie wiedzieli co sie stanie we wtorek, od srody jada z tym jak te 4 lata beda wygladaly

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;6732947 1]No niestety, głupota jest kosmopolityczna.

Wypiją co sobie nawarzyli.[/QUOTE]

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;6733431 1]Przecież ten pacan już był krok od bankructwa, banki mu uratowały dupę w ostatniej chwili. O czym Ty mówisz. Od lat głównie zarabia na swoim nazwisku, sprzedaje się jak ostatnia dziwa.
Do tego robi przekręty na podatkach, no wzór do naśladowania jak nie wiem.
Putin otwiera szampana, radzę zaraz za mną teleportować się na Marsa kto ma odrobinę wyobraźni i wiedzy politycznej.

---------- Dopisano o 10:19 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------



A co tu takie zabawne ? Raczej smuteczek, że frankowicze i inne grupy interesu dały się oszwabić na obietnice dupy, szydła i innych demagogiczno - populistycznych oszołomów. Ciemny lud to kupił. Komorowski za słabo picował i za mało klękał przed biznesmenem z Torunia. Nie ma takiej sytuacji sondażowej, której nie dałoby się odwrócić. Bynajmniej nie majstrując przy sondażach. Raczej w głowach wyborców. Memento dla obecnie rządzących misiewiczów.[/QUOTE]

Czyli, jak rozumiem, zylki popekane
Masz od Wyraka na poprawe humoru


Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Czekam z niecierpliwością na osłabienie się dolara.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez Phoebee Pokaż wiadomość
Ja na meksykańskiego pesosa
Jak na razie zapowiadany krach na gieldzie skonczyl sie rekordem indeksu DJIA

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;6734175 6]Na Boga, z jakich obietnic

naprawdę chcesz żeby zbudował mur, wysłał meksykowi fakturę, rozpieprzył obamacare, depertował miliony ludzi, którzy ciężko pracują na wzrost gospodarczy, poluzował i tak już tragicznie liberalne prawo do posiadania broni itd.?

ja się modlę żeby on się z niczego nie wywiązał i przespał te cztery lata na swoim złotym krzesełku.[/QUOTE]

Tak, wszystkie te rzeczy beda dla US korzystne
Co wiecej, mam wieksze zaufanie do niego niz "zawodowych politykow" odnosnie spelniania obietnic.
A to, ze takie rzeczy piszesz, to kolejny przyklad, ze nie masz pojecia o amerykanskiej polityce i realiach

Cytat:
Napisane przez Phoebee Pokaż wiadomość

A jest tu Wyrak może?Bo chyba mam pytanie
Wal smialo

Kilka uwag konczoncych:
- bol pupy i pekajace zylki celebrytow = bezcenne. Tak jak nikomu zle nie zycze, tak to Schadenfreude bylo ze palce lizac Ciekawe tylko dlaczego te wszystkie pajace odgrazaly sie, ze wyjada do Kanady, a nie do Meksyku ?
- Reakcja mediow - to "bialy rasizm", "mizogonia" (bo wiadomo, wadzajna ma byc wazniejsza od np. tego, ze skladka ubezpieczeniowa jest rzedu $1,000 z 4-5tys deductible na dwie osoby ); reakcja amerykanskich, skrajnie lewicowych kampusow - zdziecinnienie, zidocenie. Wybor Trumpa byl w duzej mierze odpowiedzia na ta polityczna poprawnosc, okreslanie wszystkich nie progresywnych rasistami itd. Brnijcie w to dalej, na pewno pomoze
- Demokraci sa w tej chwilii chylaca sie ku upadkowi partia regionalna. Bez liderow, zmasakrowana za Obamy (ok 1,000 wybieranych stanowisk do tylu przez dwie kadencje), a teraz to - Republikanski prezydent, Senat, Izba Reprezentantow, 33 gubernatorow i masa stanowych izb
No to GOP ma szanse jak nigdy, aby to teraz wykorzystali.

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 18:09 ----------

PS.

Cytat:
Napisane przez Wolfman Pokaż wiadomość
To Hillarię głosowała tak zwana hołota, której znaczącą część stanowią Murzyni i Latynosi. Biała klasa średnia (osoby z fachem) głosowała na Trumpa.


I jest jeszcze jedna prawidłowość. Na 250 najbardziej białych hrabstw w USA 249 zagłosowało za Trumpem.
Bzdura. Biale osoby z fachem siedza na wybrzezach i patrza z gory na klase pracujaca. A to wlasnie klasa pracujaca z Rust Belt przesadzila o wyborze Trumpa
I nie znosze, nawiasem mowiac, patrzenia na takich ludzi z gory, tak jak zreszta na Polske B itd.

PPS.

https://pjmedia.com/video/heres-a-ma...-be-president/

Zbior wypowiedzi politykow (D) mowiacych jak to Trump nigdy nie zostanie prezydentem Enjoy!
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.

Edytowane przez Wyrak
Czas edycji: 2016-11-12 o 16:30
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-12, 17:24   #214
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość

Tak, wszystkie te rzeczy beda dla US korzystne
Co wiecej, mam wieksze zaufanie do niego niz "zawodowych politykow" odnosnie spelniania obietnic.
A to, ze takie rzeczy piszesz, to kolejny przyklad, ze nie masz pojecia o amerykanskiej polityce i realiach
Weź już ze mnie zejdź, co? Idąc tym tropem większość Amerykanów "nie ma pojęcia o amerykańskiej polityce i realiach" bo przypominam, że w popular vote wygrała Clinton. Oj ból, prawda?

Uważam że pieprzysz STRASZNE bzdury ale Twoje prawo. Nie zarzucam Ci braku znajomości tematu czy kompetencji bo nie wiem kim jesteś, czym się zajmujesz i malo mnie to obchodzi. Może faktycznie siedzisz w temacie, może sobie trolujesz, mam to gdzieś i niczego Ci nie zarzucam. I tego samego żądam dla siebie.

A już pomijając wszystko inne, to naprawdę genialne, że człowiek, któremu własny sztab odciął dostęp do twittera żeby nie narozrabiał będzie miał łapę na czerwonym guziku. Pogratulować.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-12, 17:41   #215
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;6746243 1]przypominam, że w popular vote wygrała Clinton. Oj ból, prawda?
[/QUOTE]

Faktycznie niebywały sukces. Coś jak nagroda fair play na mistrzostwach świata. Każdy o niej zapomina po tygodniu .


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-12, 20:19   #216
Wolfman
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 294
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;6746243 1]Weź już ze mnie zejdź, co? Idąc tym tropem większość Amerykanów "nie ma pojęcia o amerykańskiej polityce i realiach" bo przypominam, że w popular vote wygrała Clinton. Oj ból, prawda?[/QUOTE]



W USA od ponad 200 lat jest ten sam sposób wyboru prezydenta przez głosy elektorskie, więc co do wygranej Trumpa ma popular vote dla Clinton? Pocieszę Ciebie, że gdyby w USA była II tura, to wygrałby w niej Trump, bo trzeci kandydat Gary Johnson miał 3% i jest prawicowym antysystemowcem.

Cytat:
Uważam że pieprzysz STRASZNE bzdury ale Twoje prawo. Nie zarzucam Ci braku znajomości tematu czy kompetencji bo nie wiem kim jesteś, czym się zajmujesz i malo mnie to obchodzi. Może faktycznie siedzisz w temacie, może sobie trolujesz, mam to gdzieś i niczego Ci nie zarzucam. I tego samego żądam dla siebie.


Pewnie, największą wiedzę polityczną i najlepsze postawy obywatelskie mają w USA Murzyni i Latynosi, którzy zwarcie zagłosowali na Clinton. Oni ciężko pracują i nie dopuszczają się takiej przestępczości jak biali rasiści, którzy zagłosowali na Trumpa.

Cytat:
A już pomijając wszystko inne, to naprawdę genialne, że człowiek, któremu własny sztab odciął dostęp do twittera żeby nie narozrabiał będzie miał łapę na czerwonym guziku. Pogratulować.


Tak, Trump szukający porozumienia z Rosją będzie swobodnie rzucał atomówkami. Szkoda tylko, że jego poprzednicy (z Bushem włącznie) rozpętali serię wojen o demokrację i destabilizowali państwa, które nie chciały lizać tyłka Amerykanom.


Poza tym to nie jest tak, że prezydent USA może od tak sobie rzucić atomówkę naciskając guzik. Nawet Putin nie ma takich uprawnień, bo potrzebna jest zgoda głównych dowódców w armii. Chyba tylko Kim Dzong Un może "od tak" użyć broni jądrowej.
Wolfman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-12, 20:25   #217
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

Cytat:
W USA od ponad 200 lat jest ten sam sposób wyboru prezydenta przez głosy elektorskie, więc co do wygranej Trumpa ma popular vote dla Clinton?
To, że wygrana Trumpa to wcale nie jest "głos ludu" bo większość wyborców wybrała innego kandydata.

I po raz kolejny powtórzę, bo jestem tego pewna, że w sytuacji odwrotnej Trump nie zaakceptowałby wyników wyborów a Wy wołalibyście, że Clinton / fbi / ruska mafia / you name it je sfałszowała. Jak dużo zmienia punkt widzenia.

Edytowane przez 3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Czas edycji: 2016-11-12 o 20:28
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-12, 20:27   #218
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;6746845 1]To, że wygrana Trumpa to wcale nie jest "głos ludu" bo większość Amerykanów wybrała innego kandydata.[/QUOTE]+ glosy elektorskie nie przesądzają-->case A. Gore'a
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-12, 20:39   #219
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

Swoją drogą to byłoby coś, gdyby w absolutnie bezprecedensowej sytuacji - jednakże niepozbawionej tak zupełnie podstaw prawnych - wystarczająco wielu elektorów zachowało zdrowy rozsądek i miało jaja aby skorzystać ze ścieżki stworzonej przez autorów konstytucji i uchronić Amerykę przed nią samą.

19 grudnia wszystko się okaże.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-12, 21:42   #220
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;6746243 1]Weź już ze mnie zejdź, co? Idąc tym tropem większość Amerykanów "nie ma pojęcia o amerykańskiej polityce i realiach" bo przypominam, że w popular vote wygrała Clinton. Oj ból, prawda?

Uważam że pieprzysz STRASZNE bzdury ale Twoje prawo. Nie zarzucam Ci braku znajomości tematu czy kompetencji bo nie wiem kim jesteś, czym się zajmujesz i malo mnie to obchodzi. Może faktycznie siedzisz w temacie, może sobie trolujesz, mam to gdzieś i niczego Ci nie zarzucam. I tego samego żądam dla siebie.

A już pomijając wszystko inne, to naprawdę genialne, że człowiek, któremu własny sztab odciął dostęp do twittera żeby nie narozrabiał będzie miał łapę na czerwonym guziku. Pogratulować.[/QUOTE]

Alez ja na Tobie nie siedze (chcialabys ).
Po prostu, jesli piszesz takie rzeczy w swietle faktow, to dla mnie jest jasne, ze masz blade pojecie o temacie, jesli w ogole jakies masz
To nie jest zlosliwe, czy proba dopieczenia, rozumiem ze mozna miec rozne poglady na fakty, i to szanuje, po prostu wskazuje, ze Ty nie masz pojecia o tych faktach

Oczywiscie, mozesz sobie uwazac co chcesz nt tego co pisze, tak sie sklada, ze masz kawa na lawe ze wiem co pisze - kilka tyg temu przewidzialem rozwoj wypadkow z kilkoma szczegolowymi prognozami, ktore sie sprawdzily, wbrew "ekspertom". Bez obrazy, al po tym co piszesz, to ja np. nie wiem czy bys poznajdowala te stany na mapie?
Po owocach ich poznacie, ja dokladnie przewidzialem co sie zdarzy, a tzw eksperci, cytujac niedawnego mema: eksperci, specjalisci i sondaze - glpucy, patalachy i lgarze.

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;6746845 1]To, że wygrana Trumpa to wcale nie jest "głos ludu" bo większość wyborców wybrała innego kandydata.[/QUOTE]

Nie, to jest jak najbardziej glos ludu - Trump wygral stany, ktorych republikanie nie wygrali od lat 80tych w wyborach prezydenckich; Republikanie do tego maja obie izby kongresu i wiekszosc gubernatorow.
Mozna trywializowac, ale w momencie kiedy New Hampshire i Vermont maja gubernatorow z GOP, to jest cos znaczacego w kwestii skad wiatr wieje

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;6746845 1]I po raz kolejny powtórzę, bo jestem tego pewna, że w sytuacji odwrotnej Trump nie zaakceptowałby wyników wyborów a Wy wołalibyście, że Clinton / fbi / ruska mafia / you name it je sfałszowała. Jak dużo zmienia punkt widzenia.[/QUOTE]

Nie ma to jak projekcja
Jak dotad taki numer wywinal Gore i do dzis zyje legenda ze on te wybory wygral, choc je przegral
Tak samo wszyscy (tj. po stronie tych swiatlych sie bali, jak to rednecy wyjda robic rozpierduche po przegranej Trumpa - i oczywiscie jak tylko wygrala Clinton, to rozpierducha w Oakland i Portland, jacys czarni bija jakis random bialych "za glosowanie na Trumpa", celebryci wielki bol tylka i festiwal pekajacej zylki
Niech robia cyrk dalej, to Trump bedzie mial szanse na powtorke maskakry z 1984

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;6746893 1]Swoją drogą to byłoby coś, gdyby w absolutnie bezprecedensowej sytuacji - jednakże niepozbawionej tak zupełnie podstaw prawnych - wystarczająco wielu elektorów zachowało zdrowy rozsądek i miało jaja aby skorzystać ze ścieżki stworzonej przez autorów konstytucji i uchronić Amerykę przed nią samą.

19 grudnia wszystko się okaże.[/QUOTE]

Fajnie, pisz wiecej rzeczy typu: że w sytuacji odwrotnej Trump nie zaakceptowałby wyników wyborów a Wy wołalibyście, że Clinton / fbi / ruska mafia / you name it je sfałszowała.
i pozniej sugeruj, zeby to wlasnie EC zrobil w wynikiem wyborow, tj. oddal je Clinton pomimo przegranej

Nic sie nie okaze, jesli sie trzymasz takich mrzonek, to sie srodze zawiedziesz

Cytat:
Napisane przez LilyVanDerWoodsen Pokaż wiadomość
+ glosy elektorskie nie przesądzają-->case A. Gore'a
Jak to nie, przegral, 271 - 267, ciach bajera.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-12, 21:54   #221
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

No i spokój, powyższym postem ostatecznie pokazałeś, że nie warto z Tobą rozmawiać. Przez ostatni rok rozmawiałam, dalej rozmawiam z wieloma dziwnymi ludźmi popierającymi Trumpa ale zwykle na poziomi, bez idiotycznych wycieczek personalnych i zarzucania sobie nawzajem niekompetencji i braku znajomości tematu. Swoimi bzdurami dajesz świadectwo sobie, prezentując to samo co mi zarzucasz. Mam w głębokim poważaniu co sobie o mnie myślisz, z nazwiska, wykształcenia i zawodu przedstawiać Ci się nie będę Ale luz, przecież wszyscy którzy nie popierają Trumpa/republikanów/prawactwa w ogóle są ignorantami i nie znają faktów Gratuluję dobrego samopoczucia i aktywuję antystresowy przycisk.

Reszcie polecam nader interesujący artykuł o podstawach leżących u wyboru takiego a nie innego systemu (IMHO nie mniej dzikiego tylko dlatego, że może, marginalnie ale może zaistnieć precedens, który uratuje ten nieszczęsny kraj) - co ciekawe artykuł opublikowany został jeszcze przed wyborami:

http://www.marketwatch.com/story/the...ing-2016-09-12
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-12, 21:55   #222
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Jak to nie, przegral, 271 - 267, ciach bajera.
Proponuje przeczytac cały tekst...
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wybory...ch_w_2000_roku
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-12, 23:12   #223
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 524
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;6746893 1]Swoją drogą to byłoby coś, gdyby w absolutnie bezprecedensowej sytuacji - jednakże niepozbawionej tak zupełnie podstaw prawnych - wystarczająco wielu elektorów zachowało zdrowy rozsądek i miało jaja aby skorzystać ze ścieżki stworzonej przez autorów konstytucji i uchronić Amerykę przed nią samą.

19 grudnia wszystko się okaże.[/QUOTE]
Moim zdaniem, szansa nikła ale może...
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 524 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-12, 23:28   #224
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Moim zdaniem, szansa nikła ale może...
Nie postawiłabym na to majątku (ok, szczerze to nawet złamanego centa ), ale z drugiej strony dzieją się tak dzikie rzeczy, że teraz już naprawdę trudno jakikolwiek scenariusz wykluczyć.

Długi artykuł ale może Ciebie akurat zainteresuje (zwłaszcza punkt 4. jest ciekawy)

http://www.vox.com/policy-and-politi...elections-2016

Do dzisiaj pamiętam to uczucie niepomiernego zdziwienia, że "no ale jak to???" gdy po razy pierwszy zetknęłam się z całą tą amerykańską prezydencką machiną w szczegółach. W sumie do dzisiaj mi chyba nie minęło
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-12, 23:49   #225
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

Wyrak-niezly z Ciebie prorok
To teraz poprosze o proroctwo na temat tego jaka bedzie Ameryka prezydenta Trumpa-czy dotrzyma wszystkich obietnic?


Sent from my iPhone using Tapatalk
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-12, 23:55   #226
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 524
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;6747233 6]Nie postawiłabym na to majątku (ok, szczerze to nawet złamanego centa ), ale z drugiej strony dzieją się tak dzikie rzeczy, że teraz już naprawdę trudno jakikolwiek scenariusz wykluczyć.

Długi artykuł ale może Ciebie akurat zainteresuje (zwłaszcza punkt 4. jest ciekawy)

http://www.vox.com/policy-and-politi...elections-2016

Do dzisiaj pamiętam to uczucie niepomiernego zdziwienia, że "no ale jak to???" gdy po razy pierwszy zetknęłam się z całą tą amerykańską prezydencką machiną w szczegółach. W sumie do dzisiaj mi chyba nie minęło [/QUOTE]

No ciekawe, ciekawe.
W sumie ten system jest naprawdę dziwaczny i dla mnie nie do oswojenia.

Sama jestem ciekawa, co przyniesie 19 grudnia.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 524 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 00:23   #227
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;6747233 6]Do dzisiaj pamiętam to uczucie niepomiernego zdziwienia, że "no ale jak to???" gdy po razy pierwszy zetknęłam się z całą tą amerykańską prezydencką machiną w szczegółach. W sumie do dzisiaj mi chyba nie minęło [/QUOTE]A mnie do dzis zastaanawia jak kandydaci wytrzymuja ten maraton?
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 04:27   #228
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;6746893 1]Swoją drogą to byłoby coś, gdyby w absolutnie bezprecedensowej sytuacji - jednakże niepozbawionej tak zupełnie podstaw prawnych - wystarczająco wielu elektorów zachowało zdrowy rozsądek i miało jaja aby skorzystać ze ścieżki stworzonej przez autorów konstytucji i uchronić Amerykę przed nią samą.

19 grudnia wszystko się okaże.[/QUOTE]

Elektorzy przysięgę składali - nie powinni głosować wbrew woli Narodu.
Zresztą wtedy ukręciliby bat na samych siebie i demokrację. Podważyliby cały sens systemu wyborczego,gdyby większość tak zrobiła. Kilku się pewnie wyłamie, bo tam tak jest od zawsze,ale większość uszanuje decyzję ludzi.
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 08:39   #229
Wolfman
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 294
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;6746845 1]To, że wygrana Trumpa to wcale nie jest "głos ludu" bo większość wyborców wybrała innego kandydata.[/QUOTE]


Jak to nie jest głos "ludu"? Obama miał cały czas 50% i miał przewagę kilkuprocentową nad kontrkandydatami republikańskimi.

Cytat:
I po raz kolejny powtórzę, bo jestem tego pewna, że w sytuacji odwrotnej Trump nie zaakceptowałby wyników wyborów a Wy wołalibyście, że Clinton / fbi / ruska mafia / you name it je sfałszowała. Jak dużo zmienia punkt widzenia.

Jakby babcia miała wąsy, to byłaby dziadkiem. Trump był opluwany przez mainstream w sposób skandaliczny - obrażano nawet jego żonę, która ze światem polityki ma niewiele wspólnego. Wywleczono prywatną i męską rozmowę na temat kobiet (faceci tak między sobą gadają) i zrobiono aferę, Zaś Clinton jak przyznawali jej zwolennicy, nie jest czysta. I nawet nie chodzi o słabości Billa, tylko przewały finansowe i aferę emailową.


Co mówi Bill Clinton do Hillary po seksie? "Będę za 20 minut".

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;6746893 1]Swoją drogą to byłoby coś, gdyby w absolutnie bezprecedensowej sytuacji - jednakże niepozbawionej tak zupełnie podstaw prawnych - wystarczająco wielu elektorów zachowało zdrowy rozsądek i miało jaja aby skorzystać ze ścieżki stworzonej przez autorów konstytucji i uchronić Amerykę przed nią samą.

19 grudnia wszystko się okaże.[/QUOTE]

Wiesz co działoby się w USA, gdyby elektorzy oszukali wyborców? Dzisiejsze zadymy na ulicach ze strony sfrustowanych wyborców Clinton jest przedszkolem do tego, co stałoby się. Zapewne byłaby wręcz druga wojna secesyjna, bo Clinton nie zdążyła odebrać południowi i środkowemu-zachodowi prawa do posiadania broni.






Swoją drogą uwielbiam mądrości gwiazd z Hollywood, które chcą opuścić USA. Może z tego powodu elektorzy powinni złamać przysięgę, bo Samuel L. Jackson chce uciec do RPA, De Niro do Włoch i większość celebrytów do Kanady?

Edytowane przez Wolfman
Czas edycji: 2016-11-13 o 08:56
Wolfman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-13, 10:16   #230
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

Cytat:
Napisane przez LilyVanDerWoodsen Pokaż wiadomość
Proponuje przeczytac cały tekst...
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wybory...ch_w_2000_roku
Proponuje dac jakies choc w miare wiarygodne zrodlo, a nie wiki
GW Bush wygral wybory w 2000 uzyskujac 271 glosow elektorskich, jesli masz jakies argumenty, ktore temu zaprzeczaja, to wal smialo, a nie wklejasz artykuly z wiki

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Moim zdaniem, szansa nikła ale może...
Czyli co, postulujesz zeby wynik wyborow byl olany i zadecydowano wbrew woli wyborcow ? To wcale nie bedzie potwierdzalo twierdzen Trumpa, ze system jest niesprawiedliwy i DC to bagno ktore trzeba oczyscic

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Wyrak-niezly z Ciebie prorok
To teraz poprosze o proroctwo na temat tego jaka bedzie Ameryka prezydenta Trumpa-czy dotrzyma wszystkich obietnic?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mysle, ze tak, ze Trump spelni wiekszosc swoich obietnic, tylko jest kwestia, czy ktos go bierze na doslownie, czy powaznie, vide cytat z Petera Thiela:

Cytat:
I think one thing that should be distinguished here is that the media is always taking Trump literally. It never takes him seriously, but it always takes him literally. ... I think a lot of voters who vote for Trump take Trump seriously but not literally, so when they hear things like the Muslim comment or the wall comment, their question is not, 'Are you going to build a wall like the Great Wall of China?' or, you know, 'How exactly are you going to enforce these tests?' What they hear is we're going to have a saner, more sensible immigration policy."
Za:http://www.cnbc.com/2016/11/09/peter...paragraph.html
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 10:48   #231
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 524
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
P


Czyli co, postulujesz zeby wynik wyborow byl olany i zadecydowano wbrew woli wyborcow ? To wcale nie bedzie potwierdzalo twierdzen Trumpa, ze system jest niesprawiedliwy i DC to bagno ktore trzeba oczyscic


Nie, niczego takiego nie postuluję.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 524 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 11:08   #232
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Nie, niczego takiego nie postuluję.
Ok, to spoko, tak to brzmialo, jesli nie to bardzo dobrze
Zeby nie bylo nieporozumien, to z mojego punktu widzenia postulowanie przez kogokolwiek zmiany wyniku wyborow przez przekrecanie czesci EC to ponizej zenady i pachnie totalitarnymi zapedami. A slychac to z lewej storny, od tych co to zarzucali Trumpowi

Co do pytania CzarnegoElfa - Trump nie jest politykiem, jest warty prawie $4 miliardy, wiec mozna miec wieksza nadzieje na to, ze faktycznie chce cos zmienic?

Odnosnie jego obietnic, jako ze nie ma przeszlosci w polityce, na wiele spraw nie znamy jego opinii.
Na szczescie, tuz przed wyborami, w Gettysburgu przedstawil dosyc szczegolowy plan, czym sie chce zajac w ciagu pierwszych 100 dni prezydentury.
Cytat:
OCTOBER 22, 2016 -

DONALD J. TRUMP DELIVERS GROUNDBREAKING CONTRACT FOR THE AMERICAN VOTER IN GETTYSBURG

Presents 100-Day Plan To Make America Great Again – For Everyone

Gettysburg, PA: Today, in historic Gettysburg, PA, Donald J. Trump presented a game-changing plan for his first 100 days in office. This revolutionary “Contract with the American Voter” will ensure that America’s economy is revitalized and citizens are protected.

“I’m not a politician, and have never wanted to be one. But when I saw the trouble our country was in, I knew I couldn’t stand by and watch any longer. Our country has been so good to me, I love our country, I felt I had to act,” said Mr. Trump in his address.


“Change has to come from outside this broken system. The fact that the Washington establishment has tried so hard to stop our campaign is only more proof that our campaign represents the kind of change that only arrives once in a lifetime,” he continued.


“I am asking the American people to rise above the noise and the clutter of our broken politics, and to embrace that great faith and optimism that has always been the central ingredient in the American character. I am asking you to dream big.


“What follows is my 100-day action plan to Make America Great Again. It is a contract between Donald J. Trump and the American voter – and begins with restoring honesty, accountability and change to Washington,” he concluded.


DONALD J. TRUMP CONTRACT WITH THE AMERICAN VOTER

“Therefore, on the first day of my term of office, my administration will immediately pursue the following six measures to clean up the corruption and special interest collusion in Washington, DC:

FIRST, propose a Constitutional Amendment to impose term limits on all members of Congress;
SECOND, a hiring freeze on all federal employees to reduce federal workforce through attrition (exempting military, public safety, and public health);
THIRD, a requirement that for every new federal regulation, two existing regulations must be eliminated;
FOURTH, a 5 year-ban on White House and Congressional officials becoming lobbyists after they leave government service;
FIFTH, a lifetime ban on White House officials lobbying on behalf of a foreign government;
SIXTH, a complete ban on foreign lobbyists raising money for American elections.

On the same day, I will begin taking the following seven actions to protect American workers:

FIRST, I will announce my intention to renegotiate NAFTA or withdraw from the deal under Article 2205
SECOND, I will announce our withdrawal from the Trans-Pacific Partnership
THIRD, I will direct my Secretary of the Treasury to label China a currency manipulator
FOURTH, I will direct the Secretary of Commerce and U.S. Trade Representative to identify all foreign trading abuses that unfairly impact American workers and direct them to use every tool under American and international law to end those abuses immediately
FIFTH, I will lift the restrictions on the production of $50 trillion dollars’ worth of job-producing American energy reserves, including shale, oil, natural gas and clean coal.
SIXTH, lift the Obama-Clinton roadblocks and allow vital energy infrastructure projects, like the Keystone Pipeline, to move forward
SEVENTH, cancel billions in payments to U.N. climate change programs and use the money to fix America’s water and environmental infrastructure

Additionally, on the first day, I will take the following five actions to restore security and the constitutional rule of law:

FIRST, cancel every unconstitutional executive action, memorandum and order issued by President Obama
SECOND, begin the process of selecting a replacement for Justice Scalia from one of the 20 judges on my list, who will uphold and defend the Constitution of the United States
THIRD, cancel all federal funding to Sanctuary Cities
FOURTH, begin removing the more than 2 million criminal illegal immigrants from the country and cancel visas to foreign countries that won’t take them back
FIFTH, suspend immigration from terror-prone regions where vetting cannot safely occur. All vetting of people coming into our country will be considered extreme vetting.

Next, I will work with Congress to introduce the following broader legislative measures and fight for their passage within the first 100 days of my Administration:

1. Middle Class Tax Relief And Simplification Act. An economic plan designed to grow the economy 4% per year and create at least 25 million new jobs through massive tax reduction and simplification, in combination with trade reform, regulatory relief, and lifting the restrictions on American energy. The largest tax reductions are for the middle class. A middle-class family with 2 children will get a 35% tax cut. The current number of brackets will be reduced from 7 to 3, and tax forms will likewise be greatly simplified. The business rate will be lowered from 35 to 15 percent, and the trillions of dollars of American corporate money overseas can now be brought back at a 10 percent rate.

2. End The Offshoring Act Establishes tariffs to discourage companies from laying off their workers in order to relocate in other countries and ship their products back to the U.S. tax-free.

3. American Energy & Infrastructure Act. Leverages public-private partnerships, and private investments through tax incentives, to spur $1 trillion in infrastructure investment over 10 years. It is revenue neutral.

4. School Choice And Education Opportunity Act. Redirects education dollars to gives parents the right to send their kid to the public, private, charter, magnet, religious or home school of their choice. Ends common core, brings education supervision to local communities. It expands vocational and technical education, and make 2 and 4-year college more affordable.

5. Repeal and Replace Obamacare Act. Fully repeals Obamacare and replaces it with Health Savings Accounts, the ability to purchase health insurance across state lines, and lets states manage Medicaid funds. Reforms will also include cutting the red tape at the FDA: there are over 4,000 drugs awaiting approval, and we especially want to speed the approval of life-saving medications.

6. Affordable Childcare and Eldercare Act. Allows Americans to deduct childcare and elder care from their taxes, incentivizes employers to provide on-site childcare services, and creates tax-free Dependent Care Savings Accounts for both young and elderly dependents, with matching contributions for low-income families.

7. End Illegal Immigration Act Fully-funds the construction of a wall on our southern border with the full understanding that the country Mexico will be reimbursing the United States for the full cost of such wall; establishes a 2-year mandatory minimum federal prison sentence for illegally re-entering the U.S. after a previous deportation, and a 5-year mandatory minimum for illegally re-entering for those with felony convictions, multiple misdemeanor convictions or two or more prior deportations; also reforms visa rules to enhance penalties for overstaying and to ensure open jobs are offered to American workers first.

8. Restoring Community Safety Act. Reduces surging crime, drugs and violence by creating a Task Force On Violent Crime and increasing funding for programs that train and assist local police; increases resources for federal law enforcement agencies and federal prosecutors to dismantle criminal gangs and put violent offenders behind bars.

9. Restoring National Security Act. Rebuilds our military by eliminating the defense sequester and expanding military investment; provides Veterans with the ability to receive public VA treatment or attend the private doctor of their choice; protects our vital infrastructure from cyber-attack; establishes new screening procedures for immigration to ensure those who are admitted to our country support our people and our values

10. Clean up Corruption in Washington Act. Enacts new ethics reforms to Drain the Swamp and reduce the corrupting influence of special interests on our politics.

On November 8th, Americans will be voting for this 100-day plan to restore prosperity to our economy, security to our communities, and honesty to our government.

This is my pledge to you.

And if we follow these steps, we will once more have a government of, by and for the people.”
https://www.donaldjtrump.com/press-r...american-vote1

Juz niedlugo sie przekonamy, ale mysle ze Trump wprowadzi w zycie przynajmniej wiekszosc tej listy
Przy czym, jak wyzej - ja biore jego obietnice na powaznie, a niekoniecznie doslownie, np. spodziewam sie, ze doprowadzi do uszczelnienia granicy z Meksykiem, ale nie wiem czy to bedzie doslownie mur itd. itp.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 11:14   #233
Wolfman
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 294
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

Przeraża mnie tutaj życzeniowe myślenie, żeby elektorzy zakpili sobie z wyborców za miliardy od korporacji i nie zagłosowali na Trumpa. To byłby taki wstrząs dla USA, że zapewne stany środkowo-zachodnie i południowo-wschodnie zaczęłyby ogłaszać secesję z Unii.
Wolfman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 16:15   #234
MuchaLibre
I tak powiem
 
Avatar MuchaLibre
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 654
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

Trump pozytywnie o Polakach:

https://www.youtube.com/watch?v=Y_BdM5XdaPA

Edytowane przez MuchaLibre
Czas edycji: 2016-11-13 o 16:21
MuchaLibre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 18:30   #235
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

QUOTE=Wyrak;67480726]Proponuje dac jakies choc w miare wiarygodne zrodlo, a nie wiki
GW Bush wygral wybory w 2000 uzyskujac 271 glosow elektorskich, jesli masz jakies argumenty, ktore temu zaprzeczaja, to wal smialo, a nie wklejasz artykuly z wiki [/QUOTE]
Text z wiki był najprostszym, jaki znalazlam a pokazujacy meandry wyborow Ok,może tylko pasja do konstytucji i rozwiazan okołodemokratycznych jest tylko moja pasja. Rozumiem
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 18:34   #236
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 524
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

Cytat:
Napisane przez MuchaLibre Pokaż wiadomość
Trump pozytywnie o Polakach:

https://www.youtube.com/watch?v=Y_BdM5XdaPA
Fakt, bardzo ładnie powiedział, Muchu.
Ogolnikowo, bez żadnych konkretów. Ale za to ładnie
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 524 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 18:55   #237
Wolfman
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 294
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Fakt, bardzo ładnie powiedział, Muchu.
Ogolnikowo, bez żadnych konkretów. Ale za to ładnie


Powiedział bardzo ładnie, bo miał w tym interes. Nasi prawdopodobnie przeważyli szalę zwycięstwa w Pensylwanii, Michigan i Wisconsin, które po raz pierwszy od prawie 30 lat zagłosowały na Republikanina. Wcześniej osoby polskiego pochodzenia głosowały na Republikanów, ale ich głos w amerykańskiej ordynacji był mało istotny, bo i tak wygrywali tam Demokraci.

Edytowane przez Wolfman
Czas edycji: 2016-11-13 o 19:14
Wolfman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 20:59   #238
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

Cytat:
Napisane przez LilyVanDerWoodsen Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Proponuje dac jakies choc w miare wiarygodne zrodlo, a nie wiki
GW Bush wygral wybory w 2000 uzyskujac 271 glosow elektorskich, jesli masz jakies argumenty, ktore temu zaprzeczaja, to wal smialo, a nie wklejasz artykuly z wiki
Text z wiki był najprostszym, jaki znalazlam a pokazujacy meandry wyborow Ok,może tylko pasja do konstytucji i rozwiazan okołodemokratycznych jest tylko moja pasja. Rozumiem
Czyli co, nie masz zadnych argumentow na poparcie wczesniejszej tezy ?

Cytat:
Napisane przez Wolfman Pokaż wiadomość
Powiedział bardzo ładnie, bo miał w tym interes. Nasi prawdopodobnie przeważyli szalę zwycięstwa w Pensylwanii, Michigan i Wisconsin, które po raz pierwszy od prawie 30 lat zagłosowały na Republikanina. Wcześniej osoby polskiego pochodzenia głosowały na Republikanów, ale ich głos w amerykańskiej ordynacji był mało istotny, bo i tak wygrywali tam Demokraci.
To zalezy - jak glosowala Polonia wczesniej?
PA to chyba szybciej Amisze przewazyli
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 21:23   #239
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

Wyrak
-mowimy o naprawde odmiennych sprawach. Głosowanie w kolegium elektorskim jednak nie jest az tak pewne (wstrzymania od glosu jak widac sa z rozmaitych powodow), a i w SN (z wakatem po Scalii) moze sie zdarzyc wiele
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 04:36   #240
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

Cytat:
Napisane przez LilyVanDerWoodsen Pokaż wiadomość
Wyrak
-mowimy o naprawde odmiennych sprawach. Głosowanie w kolegium elektorskim jednak nie jest az tak pewne (wstrzymania od glosu jak widac sa z rozmaitych powodow), a i w SN (z wakatem po Scalii) moze sie zdarzyc wiele
A właśnie,że jest pewne,iż większość się nie wyłamie,bo w innym przypadku cały system wyborczy można do śmieci wyrzucić.
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-29 15:15:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:19.