Klauzula sumienia dla farmaceutów. - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-03, 15:32   #241
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Klauzula sumienia dla farmaceutów.

jak tacy ludzie mogą być farmaceutami. szamani? znachorzy? krzyczący o środkach wczesnoporonnych...
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 15:38   #242
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Klauzula sumienia dla farmaceutów.

http://dziendobrytvn.plejada.pl/24,4...sci_detal.html
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 17:53   #243
mrytka
Wtajemniczenie
 
Avatar mrytka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 487
Dot.: Klauzula sumienia dla farmaceutów.

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Debilizm.
Seks legalny od 15 roku życia, ale antykoncepcja wg niektórych od 18. Brawo.
Ja nie wiem co tej pani farmaceutce do głowy strzeliło

Cytat:
Napisane przez agusiajnw Pokaż wiadomość
to też, ale ja się zastanawiam gdzie Ci farmaceuci kupują te dyplomy
Dobre
__________________
.

"Pragnienia łamią nam serce, męczą nas.
Pożądanie rujnuje nam życie.
Ale jeśli chodzi o pragnienia,
najbardziej cierpią ci, którzy nie wiedzą, czego chcą."


.
mrytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 17:57   #244
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: Klauzula sumienia dla farmaceutów.



nie cierpię takich ludzi, jak ta babka, jak ma jakiś problem z tymi środkami, to niech ich sama nie stosuje, ale niech się nie wpieprza w życie innych- obrończyni wszystkich dzieci, które mogły by się począć, gdyby nie działanie anty osób trzecich
ten pan obok

Edytowane przez TOMORROW
Czas edycji: 2011-03-03 o 17:59
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 18:17   #245
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Klauzula sumienia dla farmaceutów.

booszzz co za kobieta... mąż jej nie zaspokaja albo jest niezamężna i zagorzała katoliczka... ehh jak ja takich ludzi nie trawię... to jest naprawdę żałosne, same te poglądy...
co KK zrobił z ludźmi :/
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 18:32   #246
mrytka
Wtajemniczenie
 
Avatar mrytka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 487
Dot.: Klauzula sumienia dla farmaceutów.

O matko, tej kobiety to słuchać nie można. Cały czas o jednym truje i w ogóle do wypowiedzi tamtego pana nie umie się ustosunkować podając logiczne argumenty...
__________________
.

"Pragnienia łamią nam serce, męczą nas.
Pożądanie rujnuje nam życie.
Ale jeśli chodzi o pragnienia,
najbardziej cierpią ci, którzy nie wiedzą, czego chcą."


.
mrytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 18:43   #247
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Klauzula sumienia dla farmaceutów.

Tak sobie myślę, że nie powinni mieć farmaceuci prawa do "klauzuli sumienia". Nie można nadając prawa wąskiej grupie ograniczać praw całości społeczeństwa a do tego by się to sprowadzało. Leki na receptę farmaceuta powinien mieć obowiązek wydawać zgodnie z lekarskimi zaleceniami. Po drugie farmaceuta nie jest ani od decydowania o przebiegu leczenia bo od tego jest lekarz, ani od prawienia morałów bo po te ostatnie jak ktoś będzie chciał to pójdzie do księdza.

No i wydaje mi się, że to moja sprawa jakich środków anty i w czy w ogóle używam, i jakby mi pani w aptece powiedziała, że mi nie sprzeda prezerwatyw bo sumienie jej nie pozwala to bym ją chyba śmiechem zabiła.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-03, 19:08   #248
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Klauzula sumienia dla farmaceutów.

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Tak sobie myślę, że nie powinni mieć farmaceuci prawa do "klauzuli sumienia". Nie można nadając prawa wąskiej grupie ograniczać praw całości społeczeństwa a do tego by się to sprowadzało. Leki na receptę farmaceuta powinien mieć obowiązek wydawać zgodnie z lekarskimi zaleceniami. Po drugie farmaceuta nie jest ani od decydowania o przebiegu leczenia bo od tego jest lekarz, ani od prawienia morałów bo po te ostatnie jak ktoś będzie chciał to pójdzie do księdza.

No i wydaje mi się, że to moja sprawa jakich środków anty i w czy w ogóle używam, i jakby mi pani w aptece powiedziała, że mi nie sprzeda prezerwatyw bo sumienie jej nie pozwala to bym ją chyba śmiechem zabiła.
Zgadza się ,jednak pani zbierająca podpisy podpiera sie tym ,ze ona zna się na lekach i to jej daje prawo do decydowania za lekarza i pacjenta.
Na pytanie o gumki ,odp. że ona ich nie sprzedaje ,szkoda ,że nie zapytali jak rozwiązuje ten problem ,woła koleżankę aby podała gumki ?a byc moze nie pracuje w aptece i stąd taka odp.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2011-03-03 o 19:10
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 19:12   #249
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Klauzula sumienia dla farmaceutów.

Słuchajcie, a jak to jest z np. aptekami katolickimi? Bo są takie. I tam np. środków antykoncepcyjnych nie ma. Jak to jest prawnie rozwiązane
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 19:15   #250
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Klauzula sumienia dla farmaceutów.

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Zgadza się ,jednak pani zbierająca podpisy podpiera sie tym ,ze ona zna się na lekach i to jej daje prawo do decydowania za lekarza i pacjenta.
Na pytanie o gumki ,odp. że ona ich nie sprzedaje ,szkoda ,że nie zapytali jak rozwiązuje ten problem ,woła koleżankę aby podała gumki ?a byc moze nie pracuje w aptece i stąd taka odp.
Ee no, zna się na lekach. Na taaki argument już brak mi kontrargumentów.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 19:19   #251
mrytka
Wtajemniczenie
 
Avatar mrytka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 487
Dot.: Klauzula sumienia dla farmaceutów.

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Zgadza się ,jednak pani zbierająca podpisy podpiera sie tym ,ze ona zna się na lekach i to jej daje prawo do decydowania za lekarza i pacjenta.
Ten lekarz powiedział tam coś takiego, że farmaceuta nie zna konkretnego przypadku tego pacjenta i dlatego nie powinien o tym decydować czy ma przyjmować tabletki anty czy nie. Ja się z tym zgadzam, bo na lekach to każdy się może znać jak poczyta różne książki, ale prawo do decydowania jakie leki są odpowiednie (i odpowiedzialność i konsekwencje ich działania) przyjmuje na siebie lekarz i pacjent (przyjmując je bądź nie). Taki farmaceuta nie zgadzając się na wydanie tabletek nie przyjmuje na siebie żadnej odpowiedzialności.
I jeżeli tą panią i innych farmaceutów obraża wydawanie takich leków, to mnie może przecież tak samo obrazić nie wydanie ich mi, bo mam swoje prawa i wolną wolę i to ja powinnam decydować czy chcę przyjąć dane tabletki czy nie chcę, bo to w końcu moje życie i mój organizm, a nie farmaceuty.
__________________
.

"Pragnienia łamią nam serce, męczą nas.
Pożądanie rujnuje nam życie.
Ale jeśli chodzi o pragnienia,
najbardziej cierpią ci, którzy nie wiedzą, czego chcą."


.
mrytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-03, 19:51   #252
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Klauzula sumienia dla farmaceutów.

Cytat:
Napisane przez TOMORROW Pokaż wiadomość


nie cierpię takich ludzi, jak ta babka, jak ma jakiś problem z tymi środkami, to niech ich sama nie stosuje, ale niech się nie wpieprza w życie innych- obrończyni wszystkich dzieci, które mogły by się począć, gdyby nie działanie anty osób trzecich
ten pan obok
Szczerze mówiąc zdziwiło mnie tylko jedno, że ona nie mówiła o tych lekach jako środkach wczesnoporonnych. Reszta bez komentarza oczywiście
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 20:00   #253
senioritta19
Rozeznanie
 
Avatar senioritta19
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 746
Dot.: Klauzula sumienia dla farmaceutów.

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Tak sobie myślę, że nie powinni mieć farmaceuci prawa do "klauzuli sumienia". Nie można nadając prawa wąskiej grupie ograniczać praw całości społeczeństwa a do tego by się to sprowadzało. Leki na receptę farmaceuta powinien mieć obowiązek wydawać zgodnie z lekarskimi zaleceniami. Po drugie farmaceuta nie jest ani od decydowania o przebiegu leczenia bo od tego jest lekarz, ani od prawienia morałów bo po te ostatnie jak ktoś będzie chciał to pójdzie do księdza.

No i wydaje mi się, że to moja sprawa jakich środków anty i w czy w ogóle używam, i jakby mi pani w aptece powiedziała, że mi nie sprzeda prezerwatyw bo sumienie jej nie pozwala to bym ją chyba śmiechem zabiła.
No dokładnie..kim Ona jest żeby mówić co jest dobre dla ludzi?
Skoro kłóci się to z jej poglądami to po cholerę szła na farmację?
to samo tak jak lekarzem który jest jehowy i nie zrobi przetaczania krwi bo to nie zgodne z Jego religią albo w sklepie chcę np kupić mięso a sprzedawczyni mi nie sprzeda bo jest wegetarianką. Przecież to jej praca...
__________________
~Bywają w życiu chwile, których ból daje się zmierzyć dopiero po jego przeżyciu, i wówczas dziwi nas, iż zdołaliśmy go znieść.~


— Maria Kalergis
senioritta19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 21:06   #254
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Klauzula sumienia dla farmaceutów.

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Czyli generalnie każdy ma prawo odmówić Ci sprzedaży czegoś ze względu na jego widzimisię?
Idzie grubasek do sklepu i słyszy, że kiełbaski nie dostanie, bo ona tucząca, a on powinien przejść na dietę, bo mu miażdżyca grozi?
Przecież to śmieszne.
Idąc do sklepu i widząc jakiś produkt na półce mam prawo go sobie kupić bez zbędnych pouczeń i innych takich.
Czy nie mam?
W Polsce chyba prawnie tak nie mozna, ale np. w Stanach to nic dziwnego, ze sklep/lokal gastronomiczny rezerwuje sobie prawo odmowy uslug w uzasadnionych przypadkach.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Nie chodzi o wieszanie psów ale o możliwość narzucania własnej woli jednym osobom przez drugie. PL nie jest państwem wyznaniowym, i tego spróbujmy się trzymać.
Oczywiscie, ze chodzi o pogrubione - Ty w niesprawiedliwy sposob probujesz narzucac wlascicielom biznesow narzucac co maja robic, a co nie
Religia nie ma nic do rzeczy, zwisa mi i powiewa, czy dany sklepikarz nie sprzedaje wieprzowiny, bo jest niekoszerna, bo wieprzakow nie lubi, bo mu sie nie chcialo po ten towar jechac itd. - jego zakichane prawo sprzedawac co mu sie zywnie podoba w jego sklepie.

To samo odnosi sie do kazdego innego prywatnego podmiotu gospodraczego. Krew czlowieka moze zalac, jak jest w sytuacji wlasciciela i wymyslaja mu jakies durnowate ograniczenia i nakazy

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Wg mnie następuje wyraźne mylenie czegoś takiego jak nazwana tu klauzura sumienia z wyznawanymi przez siebie poglądami i ich wpływem na życie człowieka, który się nimi kieruje. Nie powiedziałam, że dana osoba nie ma prawa otworzyc sobie apteki (dla mnie bardziej: ''apteki'') jakiej mu się żywnie podoba i sprzedawać w niej co jej się żywnie podoba. Ale, że nie widzę miejsca i uzasadnienia dla klauzury sumienia w tzw. ogólno dostępnych aptekach, czy może nazwijmy to bardziej adekwatnie, aptekach uważanych za dostępne dla jak największej liczby ludności i realizującej danej większości potrzeby.
Czytalas w ogole cokolwiek, zanim zaczelas sie ochoczo ze mna nie zgadzac? Masakra

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Nie ma wg mnie niczego dziwnego czy niewłaściwego, kiedy np. ortodosyjny Żyd otwiera sklep wyłącznie z koszerną żywnością (nie wiem, czy coś takiego byłoby możliwe). Ale zapisy w państwie świeckim powinny odpowiednio regulować sytuację, żeby nie istniało zagrożenie, nawet w teorii, jakoby żywność koszerna mogła stać się dominującą, głównie spotykaną.
Dlaczego niby? Dopoki to jest efekt popytu i dopoki alternatywy sa dostepne, to niech sobie bedzie i dominujaca i glownie spotykana Mierzi mnie takie uszczesliwianie konsumentow na sile.

Cytat:
Napisane przez panierrka Pokaż wiadomość
Dla mnie człowiek, który nie wykonuje swojego zawodu (czy to farmaceuta, czy lekarz) powinien mieć odebrane prawo jego wykonywania.
Primo: nie ma obowiazku wykonywania zawodu wyuczonego.
Secundo: bycie farmaceuta, to bynajmniej tylko sprzedawanie tabletek hormonalnych. Niektorzy maja zdeke dziwne kryteria

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
I znowu mężczyźni w habitach wypowiadają się o sferze która ich nie dotyczy


Szczyt obludy - gdy na forum zaciekli niewierzacy antyklerykalowie, majacy najwiecej do powiedzenia o kosciele, religii i wierze wytykaja sfery dotyczace badz nie kleru.

Juz od poniedzialku wsrod hasel w Slowniku PWN

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Słuchajcie, a jak to jest z np. aptekami katolickimi? Bo są takie. I tam np. środków antykoncepcyjnych nie ma. Jak to jest prawnie rozwiązane
Z tego co zrozumialem - to normalnie, nie masz obowiazku sprzedawania danych preparatow i tyle.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 21:12   #255
mrytka
Wtajemniczenie
 
Avatar mrytka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 487
Dot.: Klauzula sumienia dla farmaceutów.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Oczywiscie, ze chodzi o pogrubione - Ty w niesprawiedliwy sposob probujesz narzucac wlascicielom biznesow narzucac co maja robic, a co nie
Religia nie ma nic do rzeczy, zwisa mi i powiewa, czy dany sklepikarz nie sprzedaje wieprzowiny, bo jest niekoszerna, bo wieprzakow nie lubi, bo mu sie nie chcialo po ten towar jechac itd. - jego zakichane prawo sprzedawac co mu sie zywnie podoba w jego sklepie.
Jeżeli to coś w tym sklepie czy aptece ma, to sprzedać to musi, bo konsument ma prawo to kupić. Właściciel może nie sprowadzać tabletek anty i ich nie udostępniać do sprzedaży, ale jeżeli je ma "na składzie", to jego pracownik musi je sprzedać, bo za sprzedawanie ich dostaje pieniądze, a nie za decydowanie co dla kogo jest dobre.
__________________
.

"Pragnienia łamią nam serce, męczą nas.
Pożądanie rujnuje nam życie.
Ale jeśli chodzi o pragnienia,
najbardziej cierpią ci, którzy nie wiedzą, czego chcą."


.
mrytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 21:14   #256
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Klauzula sumienia dla farmaceutów.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Szczyt obludy - gdy na forum zaciekli niewierzacy antyklerykalowie, majacy najwiecej do powiedzenia o kosciele, religii i wierze wytykaja sfery dotyczace badz nie kleru.

Juz od poniedzialku wsrod hasel w Slowniku PWN

Wyrak, siusiu, paciorek i spać, bo już ogólnie zaczynasz się powtarzać...
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 21:18   #257
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Klauzula sumienia dla farmaceutów.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość

Szczyt obludy - gdy na forum zaciekli niewierzacy antyklerykalowie, majacy najwiecej do powiedzenia o kosciele, religii i wierze wytykaja sfery dotyczace badz nie kleru.

Juz od poniedzialku wsrod hasel w Slowniku PWN



No w sumie racja ,powinna wspomnieć o pedofilach,związkach homo w kościele,molestowaniu ,dzieciach księży i gosposiach na boku ,prawda ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 21:22   #258
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Klauzula sumienia dla farmaceutów.

Bo tych zakonników to akurat seks i antykoncepcja dotyczy jak najbardziej, więc mogą się wypowiadać i instruować innych
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 21:25   #259
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Klauzula sumienia dla farmaceutów.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Z tego co zrozumialem - to normalnie, nie masz obowiazku sprzedawania danych preparatow i tyle.
Jeżeli założenie takiej apteki katolickiej/kościelnej nie jest większym problemem niż założenie takiej zwykłej, ogólnej, to jednak dziwię się farmaceutom, którzy mają problem ze sprzedawaniem środków antykoncepcyjnych.
Zawsze przecież mogą iść pracować do kościelnej, a ogólną zostawić innym.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-03, 21:39   #260
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Klauzula sumienia dla farmaceutów.

A co jeśli wierzącej kobiecie zapisuje sie pigułki w celach leczniczych ,idzie do apteki świeckiej czy kościelnej z historią choroby ?a może odmawia ich przyjmowania i meczy się licząc ,że pomoże modlitwa ?
przyjmując pigulki nie ma sie naturalnego cyklu więc co z npr ?

tyle pytań ...
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 21:44   #261
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Klauzula sumienia dla farmaceutów.

Paula, kup sobie nową "Politykę", jest artykuł na temat seksu u katolików. W Licheniu zwietrzyli interes i poradnię otworzyli. A oto dylemat: pani ma spiralę, bo ma mięśniaki na macicy, ale coś jej to nie pasuje z sumieniem, więc pyta księdza o zdanie. A ksiądz radzi, że lepiej by było z tej spirali zrezygnować.
Albo kobita ma nerwicę i 4 dzieci (wcale się tej nerwicy nie dziwię ), obawia się zajścia w kolejną ciążę, że ją w psychiatryku zamkną. Więc używa czy tam chce prezerwatyw używać. Na to ksiądz doradza, że osoby chore na cukrzyce też muszą z wielu rzeczy zrezygnować i żyją.
Jaja jak berety.

Jak można sobie dać tak mózg wyprać, żeby po poradę od seksu, antykoncepcji i nawet zdrowia (!) do księdza latać?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 21:46   #262
darma24
Przyczajenie
 
Avatar darma24
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 5
Dot.: Klauzula sumienia dla farmaceutów.

Klauzula sumienia -a co to w ogóle jest ?!Pani magister nie sprzeda nam pigułek albo prezerwatyw bo antykoncepcja jest be a potem w Polsce wzrośnie zachorowalność na HIV i inne tego typu choroby, domy dziecka będą pełne niechcianych dzieci i to w najlepszym wypadku bo niechciane niemowlaki łatwiej bedzie można znaleźć w smietniku!!!!! I ja sie pytam gdzie wtedy bedzie sumienie farmaceuty???
Klauzule sumienia powinien mieć każdy katolik i to on powinien zdecydować czy stosuje antykoncepcje czy nie
A farmaceuta jest od sprzedaży tabletek jak d.p.a od s.r.n.i.a
darma24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 21:52   #263
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Klauzula sumienia dla farmaceutów.

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
A co jeśli wierzącej kobiecie zapisuje sie pigułki w celach leczniczych ,idzie do apteki świeckiej czy kościelnej z historią choroby ?
Wtedy idzie z czystym sumieniem do świeckiej i tam kupuje nie tabletkę antykoncepcyjną, lecz tabletkę hormonalną- bo dla niej to będzie głównie, jeśli nie jedynie, lek na chorobę, a nie metoda antykoncepcyjna.
Przynajmniej ja to tak widzę. Ale pewna nie jestem, bo nie jestem katoliczką.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 22:00   #264
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Klauzula sumienia dla farmaceutów.

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Wtedy idzie z czystym sumieniem do świeckiej i tam kupuje nie tabletkę antykoncepcyjną, lecz tabletkę hormonalną- bo dla niej to będzie głównie, jeśli nie jedynie, lek na chorobę, a nie metoda antykoncepcyjna.
Przynajmniej ja to tak widzę. Ale pewna nie jestem, bo nie jestem katoliczką.
Czyli jest to kwestia nazewnictwa ,dla mnie to pigulka anty na np. bolesne miesiaczki
katoliczka kupuje te same pigulki ale myśli o nich "lek hormonalny" na bolesne miesiaczki .
Ale one chyba wpływaja na naturlany cykl więc jak z npr , wpływaja na owulacje itp jak z tym sobie radzą ?szczegolnie jeśli leczenie trwa dłużej.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 22:06   #265
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Klauzula sumienia dla farmaceutów.

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Czyli jest to kwestia nazewnictwa ,dla mnie to pigulka anty na np. bolesne miesiaczki
katoliczka kupuje te same pigulki ale myśli o nich "lek hormonalny" na bolesne miesiaczki .
Ale one chyba wpływaja na naturlany cykl więc jak z npr , wpływaja na owulacje itp jak z tym sobie radzą ?szczegolnie jeśli leczenie trwa dłużej.
Ja naprawdę nie jestem specjalistką od spraw katolickich. Katoliczką zresztą nie jestem.
Podałam jedno z sensownych moim zdaniem rozwiązań. KK nie sprzeciwia się stosowaniu tabletek hormonalnych w celach leczniczych. Dla katoliczki tabletka hormonalna to tabletka hormonalna, która ją leczy. Dla niekatoliczki, tabletka hormonalna często jest tabletką hormonalną, która chroni ją przej zajęciem w ciążę. Moim zdaniem podejście ma tutaj znaczenie. Ale mówię- to wszystko tak na chłopski rozum jest. Mogę się mylić. Nie wiem, co KK radzi w takich przypadkach. Tak samo nie wiem jak z NPR-em. Ale myślę, że wtedy można np. przez 15 dni w miesiącu uprawiać seks, a przez 15 nie. Ale to tylko przykład. Naprawdę nie wiem, co KK radzi robić w takich sytuacjach
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 23:41   #266
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Klauzula sumienia dla farmaceutów.

Cytat:
Krew czlowieka moze zalac, jak jest w sytuacji wlasciciela i wymyslaja mu jakies durnowate ograniczenia i nakazy
krew to mogłaby czlowieka zalać, gdyby spotykac go miały ograniczenia i zakazy ze strony sprzedawców.
Cytat:
Oczywiscie, ze chodzi o pogrubione - Ty w niesprawiedliwy sposob probujesz narzucac wlascicielom biznesow narzucac co maja robic, a co nie
To sobie przeczytaj, co napisała Hermajona a aptekach;
w cywilizowanym świecie czlowiek powinien mieć dostęp do farmacji jako takiej a nie do farmacji limitowanej takim a nie innym moralnym poglądem (i owszem, narzuca się, np. narzuca się sprzedawcom nakaz sprzedaży świeżej żywności;-)),
a jak masz z tym ogólnie problem, to nie otwieraj Apteki tylko Straganik, z czym tam wtedy chcesz.
Cytat:
Czytalas w ogole cokolwiek, zanim zaczelas sie ochoczo ze mna nie zgadzac? Masakra
nawet Cię kochany zacytowalam.
Cytat:
Dlaczego niby? Dopoki to jest efekt popytu i dopoki alternatywy sa dostepne, to niech sobie bedzie i dominujaca i glownie spotykana Mierzi mnie takie uszczesliwianie konsumentow na sile.
poczytaj sobie o tym, co to znaczy państwo świeckie.
Cytat:
Secundo: bycie farmaceuta, to bynajmniej tylko sprzedawanie tabletek hormonalnych. Niektorzy maja zdeke dziwne kryteria
ale również sprzedawanie tabletek hormonalnych.
Np. lekarz, który nie zbada pacjenta, a który umrze, może mieć z tego tytułu niezłe nieprzyjemności.
Cytat:
to normalnie, nie masz obowiazku sprzedawania danych preparatow i tyle.
dla Ciebie normalnie, dla mnie bynajmniej.

Tego z obłudą nie ma co komentować, kolejny raz wyrażasz pogląd, że trzeba mieć prawo jazdy by móc się wypowiadać na temat tych, co jeżdżą za szybko po drogach, np.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2011-03-03 o 23:45
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 10:42   #267
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Klauzula sumienia dla farmaceutów.

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Czyli jest to kwestia nazewnictwa ,dla mnie to pigulka anty na np. bolesne miesiaczki
katoliczka kupuje te same pigulki ale myśli o nich "lek hormonalny" na bolesne miesiaczki .
Ale one chyba wpływaja na naturlany cykl więc jak z npr , wpływaja na owulacje itp jak z tym sobie radzą ?szczegolnie jeśli leczenie trwa dłużej.
Na naukach przedmałżeńskich uczono, że jeśli kobieta zażywa tabletki hormonalne w celach leczniczych, których skutkiem jest brak płodności to nie powinna w okresie leczenia współżyć
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 11:34   #268
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Klauzula sumienia dla farmaceutów.

Ale juz tak jest od dawna ;/ Nie ma oficjalnego przyzwolenia na takie cos ale nieraz widzialam w aptece jak farmaceutka ochrzania klientke bo chce kupic tabletki, robi jej wyklad ze to zle itd. i nie chce sprzedac. A lekarze nie chca przepisywac tabletek czesto, czasem sie trzeba naszukac. Mysle ze powinni miec na gabinecie napisane 'tutaj przyjmuje ginekolog katolicki'. Oszczedziliby pieniedzy klientkom za wizyte.

Ale mysle, ze nie powinni miec takiej klauzuli. To nie ich wina tylko tego co wypisal recepte i tego kto bierze.

Lekarze katoliccy tez nie uznaja badan prenatalnych i ingerencji w ciaze, to i testu i lekow i suplementow sie nie kupi. Nawet takich podtrzymujacych ciaze, bo wszystko w rekach Boga. A tu juz sie robi niebezpiecznie.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 11:52   #269
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Klauzula sumienia dla farmaceutów.

Myślę, że niewiele to zmieni w kwestii leków - duże, sieciowe apteki i tak będą działać jak do tej pory, najwyżej pracownik będzie się powoływał na klauzulę sumienia to lek wyda inny. Gorzej z małymi aptekami, ale tam tez sobie poradzą. Natomiast nie podoba mi się to, że stworzy się niebezpieczny precedens. No i nie podoba mi się to, że katolickie lobby przedstawia sprawę tak, jakby chodziło i sprzedaż leków wczesnoporonnych, podczas gdy chodzi o sprzedaż zwykłych pigułek, prezewatyw, innych środków anty oraz pigułek "po"- w ten sposób miesza ludziom w głowie, szczególnie tym z mniejszą wiedzą.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 12:00   #270
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Klauzula sumienia dla farmaceutów.

Tez prawda, ale to nie chodzi o to czy to szkodliwe czy nie, oni sie boja rozumiesz św. Piotra, że im to wypomni. A zycie wieczne w potepieniu jest raczej przerazajace, wiec sie az tak im nie dziwie.

Miasta sobie poradza, tu sa sieciowki, ale rozpowszechnienie antykoncepcji jest bardziej potrzebne na wsi w tej chwili, takiej typowej biednej, gdzie ludzie maja 5 dzieci, na ktore ich nie stac. Tam jest jedna apteka na kilka wsi, i kazdy wie o kazdym wszystko, a juz na pewno co kupil w aptece. Kupisz tam prezerwatywy to zaraz ksiadz sie dowie. A taka klauzula to juz kompletnie by ich skazywala na jazde do wiekszego miasta po leki, to niesprawiedliwe ;/ Wiem, ze opisuje to bardzo stereotypowy obrazek, ale kazdy wie, ze takie miejsca sa.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-28 17:44:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:04.