Sine cienie pod oczami, genetycznie, da rady cos z nimi zrobic??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-29, 16:45   #1
patus12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 297

Sine cienie pod oczami, genetycznie, da rady cos z nimi zrobic???


Dzien dobry Mam 15 lat i od malego ogromne, sine, cienie pod oczami. Nie wiem co z nimi zrobic! Sa one spowodowane genetycznie, poniewaz i Mama i Tata je maja. Uzywalam juz zelu ze swietlika z Flosleku pod oczy, lecz nic nie pomoglo. Robilam rowniez oklady z herbaty rumianku, zielonej herbaty, czarnej i ogorka na oczy i KOMPLETNIE NIC. Pod oczami mam cieniutka skore, ale czemu ona musi byc sina/fioletowa? Sa jakies kremy pod oczy STOSOWNE DO MOJEGO WIEKU, ktore by pomogly? blagam o pomoc i z gory Wam dziekuje ****
patus12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 19:05   #2
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 002
Dot.: Sine cienie pod oczami, genetycznie, da rady cos z nimi zrobic???

Proponuje korektor - w tym celu przejrzyj KWC.

Jesli cienie sa genetyczne, zadne kremy/masci/oklady nie pomoga.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 19:29   #3
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Sine cienie pod oczami, genetycznie, da rady cos z nimi zrobic???

Możesz podziekować rodzicom za genetyczna sklonnosc do cieniutkiej skóry pod oczami.. A pomoże ci to zamaskować tylko dobry korektor..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 19:52   #4
patus12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 297
Dot.: Sine cienie pod oczami, genetycznie, da rady cos z nimi zrobic???

A nie ma zadnych kremow zeby chociaz zredukowac te since? bezradna jestem teraz, nie chce niszczyc skory pod oczami korektorami
patus12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 14:43   #5
Ekstazaa
Rozeznanie
 
Avatar Ekstazaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 758
Dot.: Sine cienie pod oczami, genetycznie, da rady cos z nimi zrobic???

Sama borykam się z tym problemem, jedyne co jest w stanie pomóc to zabieg, na który trochę na pewno wydasz. Genetyki nie zmienisz.
Ekstazaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 11:40   #6
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: Sine cienie pod oczami, genetycznie, da rady cos z nimi zrobic???

Cytat:
Napisane przez patus12 Pokaż wiadomość
A nie ma zadnych kremow zeby chociaz zredukowac te since? bezradna jestem teraz, nie chce niszczyc skory pod oczami korektorami
Ja używam korektora od ok 10 lat- żadnych zniszczeń nie zauważyłam, nawet zmarszczek pod oczami ciągle nie mam, mimo że mam swoje lata.
To mit, że kosmetyki niszczą skórę- myślę, że korektor pod oczami zapewnia wręcz dodatkową ochronę. Oczywiście powinien być to produkt dobrej jakości i przeznaczony pod oczy, a nie jakiś sztyft za 5 zł na pryszcze.
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 15:20   #7
patus12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 297
Dot.: Sine cienie pod oczami, genetycznie, da rady cos z nimi zrobic???

Cytat:
Napisane przez rapunzel8 Pokaż wiadomość
Ja używam korektora od ok 10 lat- żadnych zniszczeń nie zauważyłam, nawet zmarszczek pod oczami ciągle nie mam, mimo że mam swoje lata.
To mit, że kosmetyki niszczą skórę- myślę, że korektor pod oczami zapewnia wręcz dodatkową ochronę. Oczywiście powinien być to produkt dobrej jakości i przeznaczony pod oczy, a nie jakiś sztyft za 5 zł na pryszcze.
A mozesz mi polecic jakis dobry korektor?, ktory nie niszczy cery pod oczami, tak jak powiedzialas i jej nie obciaza. Zazwyczaj przeciez cere pod oczami sie obciaza podkladami...
patus12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-31, 16:21   #8
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: Sine cienie pod oczami, genetycznie, da rady cos z nimi zrobic???

Cytat:
Napisane przez patus12 Pokaż wiadomość
A mozesz mi polecic jakis dobry korektor?, ktory nie niszczy cery pod oczami, tak jak powiedzialas i jej nie obciaza. Zazwyczaj przeciez cere pod oczami sie obciaza podkladami...
ja używam Pupa Magic albo Helena Rubinstein. Ale wolę ten pierwszy. Poza tym co za obciążanie? Porów pod oczami nie masz- podkład nie ma czego zatykać ani gdzie się osadzać, skóra tam nie musi "oddychać".

Edytowane przez rapunzel8
Czas edycji: 2012-01-31 o 16:24
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 17:13   #9
patus12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 297
Dot.: Sine cienie pod oczami, genetycznie, da rady cos z nimi zrobic???

Cytat:
Napisane przez rapunzel8 Pokaż wiadomość
ja używam Pupa Magic albo Helena Rubinstein. Ale wolę ten pierwszy. Poza tym co za obciążanie? Porów pod oczami nie masz- podkład nie ma czego zatykać ani gdzie się osadzać, skóra tam nie musi "oddychać".
Jesli chodzi o te pierwszy to pisze, ze ma za zadanie minimalizowac zmarszczki - ja mam 15 lat, boje sie, ze od takich kosmetykow wlasnie bede miec zmarszczki..
patus12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 17:30   #10
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: Sine cienie pod oczami, genetycznie, da rady cos z nimi zrobic???

Cytat:
Napisane przez patus12 Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o te pierwszy to pisze, ze ma za zadanie minimalizowac zmarszczki - ja mam 15 lat, boje sie, ze od takich kosmetykow wlasnie bede miec zmarszczki..
Daj spokój.. Kosmetyki na zmarszczki to pic na wodę. Nawet jak je już masz, to nic ich nie zwalczy. A jak nie masz- skóra, która jakichś składników nie potrzebuje, to ich po prostu nie przyjmuje i tyle. A to jest tylko korektor- działanie przeciwzmarszczkowe polega w takim wypadku raczej na efektach wizualnych typu odbijanie światła. Chyba, że przeraża cię zawartość witaminy E- w takim razie powinnaś wystrzegać się wszystkich kremów, bo ten składnik jest praktycznie w każdym kremie do twarzy/pod oczy. Także w kosmetykach dla niemowląt.
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 18:47   #11
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 002
Dot.: Sine cienie pod oczami, genetycznie, da rady cos z nimi zrobic???

Cytat:
Napisane przez patus12 Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o te pierwszy to pisze, ze ma za zadanie minimalizowac zmarszczki - ja mam 15 lat, boje sie, ze od takich kosmetykow wlasnie bede miec zmarszczki..

Jak nie chcesz to nie uzywaj korektora, nikt Cie nie zmusza.
Pytalas o krem na cienie genetyczne, dostalas odpowiedz: takiego kremu nie ma.
Otrzymalas rade: korektor.
I jeszcze ciagle marudzisz
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-31, 20:24   #12
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
Dot.: Sine cienie pod oczami, genetycznie, da rady cos z nimi zrobic???

Cytat:
Napisane przez patus12 Pokaż wiadomość
Dzien dobry Mam 15 lat i od malego ogromne, sine, cienie pod oczami. Nie wiem co z nimi zrobic! Sa one spowodowane genetycznie, poniewaz i Mama i Tata je maja. Uzywalam juz zelu ze swietlika z Flosleku pod oczy, lecz nic nie pomoglo. Robilam rowniez oklady z herbaty rumianku, zielonej herbaty, czarnej i ogorka na oczy i KOMPLETNIE NIC. Pod oczami mam cieniutka skore, ale czemu ona musi byc sina/fioletowa? Sa jakies kremy pod oczy STOSOWNE DO MOJEGO WIEKU, ktore by pomogly? blagam o pomoc i z gory Wam dziekuje ****
W tym przypadku warto stosować różne kremy drenujące i rozjaśniające skórę np. takie jak te http://www.aptekavolfarm.pl/?name=ci...x=0&y=0&form=1. Też mam "genetyczne cienie" i kiedyś bardzo z nimi walczyłam. Kosmetyki odrobinę pomagają, ale chyba najlepiej działają różnego rodzaju korektory - ja używam taki w sztyfcie, który jest kilka tonów jaśniejszy od tonacji mojej skóry. Po jego aplikacji cienie są znacznie zredukowane.
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 13:53   #13
Literka M
Raczkowanie
 
Avatar Literka M
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
GG do Literka M
Dot.: Sine cienie pod oczami, genetycznie, da rady cos z nimi zrobic???

Ja generalnie maluję się bardzo lekko (podkład mineralny EDM, puder bambusowy z Biochemii itd) bo mam skłonności do zapychania porów. Mam też gigantyczne cienie pod oczami uwarunkowane genetycznie - od dziecka, mój tata i babcia mają takie same, więc zapewne nie mogę nic z tym zrobić. Kremy nic nie dawały, albo w większości uczulały, bo mam AZS.

Tuszuję to zielonym korektorem mineralnym Everyday Minerals Mint (nakładam pod podkład) i nie widać prawie nic.

Nie znoszę tych cieni, po zatuszowaniu ich wyglądam jak zupełnie inny człowiek
__________________

Without music, life would be a mistake.
LAST.FM - Middledream



keep calm and respawn


Edytowane przez Literka M
Czas edycji: 2012-02-01 o 13:55
Literka M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 15:11   #14
patus12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 297
Dot.: Sine cienie pod oczami, genetycznie, da rady cos z nimi zrobic???

Cytat:
Napisane przez Literka M Pokaż wiadomość
Ja generalnie maluję się bardzo lekko (podkład mineralny EDM, puder bambusowy z Biochemii itd) bo mam skłonności do zapychania porów. Mam też gigantyczne cienie pod oczami uwarunkowane genetycznie - od dziecka, mój tata i babcia mają takie same, więc zapewne nie mogę nic z tym zrobić. Kremy nic nie dawały, albo w większości uczulały, bo mam AZS.

Tuszuję to zielonym korektorem mineralnym Everyday Minerals Mint (nakładam pod podkład) i nie widać prawie nic.

Nie znoszę tych cieni, po zatuszowaniu ich wyglądam jak zupełnie inny człowiek
A jaki masz odcien tych swoich cieni? TEZ MAM AZS ;( i tez uzywam tylko pudru intensive EDM, ale nie sadze, zeby zielony EDM mi cos pomogl pod oczy, mam straaaszne cienie pod oczami i po prostu nic nie jest w stanie ich zakryc ;/
patus12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 15:57   #15
Literka M
Raczkowanie
 
Avatar Literka M
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
GG do Literka M
Dot.: Sine cienie pod oczami, genetycznie, da rady cos z nimi zrobic???

Cytat:
Napisane przez patus12 Pokaż wiadomość
A jaki masz odcien tych swoich cieni? TEZ MAM AZS ;( i tez uzywam tylko pudru intensive EDM, ale nie sadze, zeby zielony EDM mi cos pomogl pod oczy, mam straaaszne cienie pod oczami i po prostu nic nie jest w stanie ich zakryc ;/
Zależy: jak dbam o dietę, wysypiam się, przebywam dużo na świeżym powietrzu są ciemnobrązowe i trochę mniej widoczne. Jak mam gorszy okres - jak np. teraz, sesja, itd. to stają się sine, nieraz prawie czarne. Mam też pod lewym okiem prześwitującą niebieską żyłkę, wygląda okropnie
Generalnie nakładam średnie ilości tego jasnozielonego korektora - z tego co wiem, to ten kolor najlepiej kryje sińce pod oczami, a ten EDM jest dość mocno napigmentowany. Ważne tylko, żeby dobrze to przykryć podkładem - nie chcemy wyglądać jak ufo Widziałam też w ich ofercie żółty korektor, ponoć też na sińce, ale nie stosowałam, więc nie wiem czy lepiej kryje. Można popróbować
Da się to znacznie ograniczyć, dbać o siebie i tuszować, ale pogodziłam się już z tym, że w 100% nigdy się tych cieni nie pozbędę.
__________________

Without music, life would be a mistake.
LAST.FM - Middledream



keep calm and respawn

Literka M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 16:24   #16
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: Sine cienie pod oczami, genetycznie, da rady cos z nimi zrobic???

A nie lepiej kupić sobie jeden kryjący korektor w kolorze skóry, zamiast bawić się z zielonym kolorem-który nawiasem mówiąc jest na naczynka i zaczerwienienia, a nie na siniaki- i bawić się w nakładanie kilku warstw różnych kosmetyków?
Nie widzę sensu w takim działaniu- jak dla mnie, to utrudnianie sobie życia, już nie mówiąc, że im większa ilość warstw tym większa szpachla i podkreślanie linii mimicznych na skórze.
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 16:48   #17
Literka M
Raczkowanie
 
Avatar Literka M
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
GG do Literka M
Dot.: Sine cienie pod oczami, genetycznie, da rady cos z nimi zrobic???

Mnie kolory w jaśniejszym odcieniu niż podkład nie tuszują cieni
__________________

Without music, life would be a mistake.
LAST.FM - Middledream



keep calm and respawn

Literka M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 17:18   #18
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: Sine cienie pod oczami, genetycznie, da rady cos z nimi zrobic???

A czemu korektor ma być jaśniejszy niż podkład? To mit wymyślony chyba przez osoby, które lubią mocne "rozświetlenie" polegające na posiadaniu dwóch białych podkówek pod oczami.
Zbyt jasny korektor w połączeniu z siniakiem daje szarawą skórę.

A tak poza tym jak korektor nie kryje tzn, że nie miałaś w ręku czegoś porządnie kryjącego.

I ja bym na twoim miejscu spróbowała przy najbliższej okazji tego żółtego korektora- dam sobie głowę uciąć, że się lepiej sprawdzi niż zielony.
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 17:38   #19
Literka M
Raczkowanie
 
Avatar Literka M
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
GG do Literka M
Dot.: Sine cienie pod oczami, genetycznie, da rady cos z nimi zrobic???

Zielonego też często używa się na cienie, ale nie omieszkam spróbować żółtego
__________________

Without music, life would be a mistake.
LAST.FM - Middledream



keep calm and respawn

Literka M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-01, 19:05   #20
patus12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 297
Dot.: Sine cienie pod oczami, genetycznie, da rady cos z nimi zrobic???

EDM to mineraly, co oznacza, ze nie zapycha, ja jednak wole kupic sobie korektor w kolorze skory, lecz z tym jest problem, nie wiem czy kupywac jasniejszy korektor od cery (mam bardzo jasna cere) czy ciemniejszy, czy jaki... zeby cienie sie bardziej nie uwydatnialy, z czym sie juz spotkalam u siebie.
patus12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 20:20   #21
lilalola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1
Dot.: Sine cienie pod oczami, genetycznie, da rady cos z nimi zrobic???

Ja używam Pharmaceris-N-opti Capilaril krem redukujący cienie i worki pod oczami i jestem bardzo zadowolona. Intensywnie koi, łagodzi oraz zmniejsza zaczerwienienia. Jest naprawdę bardzo fajny i uwierzcie mi, że nie tylko korektory potrafią zamaskować cienie pod oczami. Co prawda można go kupić tylko w aptekach i to w dodatku nie we wszystkich... (ja znalazłam w aptece internetowej www.apteka-melissa.pl). Cena całkiem przyjemna, więc spróbuj ten kremik, może Tobie też pomoże Jest suuuuper!!!
lilalola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 11:58   #22
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Sine cienie pod oczami, genetycznie, da rady cos z nimi zrobic???

Też mam z tym wielki problem, z tym, że moje cienie nie są genetyczne, a spowodowane brakiem jakiejkolwiek tkanki podskórnej pod oczami (czy co tam mają normalni ludzie). Ja mam po prostu rowy pod oczami
Przetestowałam sporo korektorów, ale tylko dwa dały radę : Maybelline Age Rewind (do dostania tylko na allegro, bo w PL chyba jest niedostępny, za to jest tani, dobrze kryje i nie zbiera się w załamaniach; niektórzy mówią, że działa podobnie jak słynny korektor HR, ale ja go nie miałam, więc ciężko mi porównać) i żółty korektor z Delii - ten można dostać w mniejszych drogeriach, też jest tani i w jakimś stopniu maskuje cienie, przy tym nie robi maski i nie zbiera się w załamaniach.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 13:50   #23
patus12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 297
Dot.: Sine cienie pod oczami, genetycznie, da rady cos z nimi zrobic???

Cytat:
Napisane przez lilalola Pokaż wiadomość
Ja używam Pharmaceris-N-opti Capilaril krem redukujący cienie i worki pod oczami i jestem bardzo zadowolona. Intensywnie koi, łagodzi oraz zmniejsza zaczerwienienia. Jest naprawdę bardzo fajny i uwierzcie mi, że nie tylko korektory potrafią zamaskować cienie pod oczami. Co prawda można go kupić tylko w aptekach i to w dodatku nie we wszystkich... (ja znalazłam w aptece internetowej www.apteka-melissa.pl). Cena całkiem przyjemna, więc spróbuj ten kremik, może Tobie też pomoże Jest suuuuper!!!
Dzieki bardzo za rade masz cienie genetycznie? czy tak o po prostu z powodu zmeczenia? pisza, ze jesli sa genetycznie to nic nie pomoze, jedynie dobry korektor + ile masz lat?
Czytam teraz to: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...od-oczami.html i pisze, ze krem ten jest do cery dojrzalej, wiec juz odpada

Edytowane przez patus12
Czas edycji: 2012-02-04 o 13:53
patus12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 14:25   #24
jola0078
Rozeznanie
 
Avatar jola0078
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 560
Dot.: Sine cienie pod oczami, genetycznie, da rady cos z nimi zrobic???

Cytat:
Napisane przez patus12 Pokaż wiadomość
Dzien dobry Mam 15 lat i od malego ogromne, sine, cienie pod oczami. Nie wiem co z nimi zrobic! Sa one spowodowane genetycznie, poniewaz i Mama i Tata je maja. Uzywalam juz zelu ze swietlika z Flosleku pod oczy, lecz nic nie pomoglo. Robilam rowniez oklady z herbaty rumianku, zielonej herbaty, czarnej i ogorka na oczy i KOMPLETNIE NIC. Pod oczami mam cieniutka skore, ale czemu ona musi byc sina/fioletowa? Sa jakies kremy pod oczy STOSOWNE DO MOJEGO WIEKU, ktore by pomogly? blagam o pomoc i z gory Wam dziekuje ****

Na cienie uwarunkowane genetycznie - tak ja dziewczyny już pisały- żaden krem ci nie pomoże. Dobre nawilżenie skóry pod oczami + korektor i po sprawie. Innej rady nie ma. Sama mam taki cienie i żadne kremiki nie pomogą. Ja obecnie używam jasnego korektora w płynie z Essence. Nie jest bardzo mocno kryjący, ale na prawdę daje radę. Jeśli chcesz mocnego krycia polecam korektory MAC- stosuję na wielkie wyjścia i są świetne. Podobno Inglot ma też dobre korektory ale sama nie próbowałam więc głowy nie daję.
jola0078 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 14:50   #25
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: Sine cienie pod oczami, genetycznie, da rady cos z nimi zrobic???

Cytat:
Napisane przez patus12 Pokaż wiadomość
EDM to mineraly, co oznacza, ze nie zapycha, ja jednak wole kupic sobie korektor w kolorze skory, lecz z tym jest problem, nie wiem czy kupywac jasniejszy korektor od cery (mam bardzo jasna cere) czy ciemniejszy, czy jaki... zeby cienie sie bardziej nie uwydatnialy, z czym sie juz spotkalam u siebie.
W kolorze skóry oczywiście, ale niestety poziom krycia i tonacja, która najlepiej będzie współpracować z cieniem, to juz metodą prób i błędów.
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 09:12   #26
bieniahe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 80
Dot.: Sine cienie pod oczami, genetycznie, da rady cos z nimi zrobic???

Najlepiej to stosować coś rozjasniającego, są różnego typu maseczki pod oczy w sklepach. Można też stosować naturalne sposoby maseczka z ogórków, ktora dziala rozjaśniająco, okłady z rumianku lub też oklad z kostek lodu naprawdę polecam. Myślę, ze to wielki problem nie jest bo kobiety zazwyczaj stosują prędzej czy póżniej makijaż, więc drobne mankamenty skóry zawsze można ukryć pod korektorem czy fluidem. Możesz tez udać się do kosmetyczki ona napewno Ci doradzi co stosowac na ten problem, lub spytaj mamy jesli masz to genetycznie co stosowała na ten problem.
__________________
bieniahe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-10, 08:25   #27
Jusytin_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Sine cienie pod oczami, genetycznie, da rady cos z nimi zrobic???

Ja też mam okropne cienie pod oczami, lubię naturalne kosmetyki a swój makijaż ograniczam do lekkiego kremu BB lub podkładu mineralnego, już przetestowałam wiele kremów i serum o nie bagatela niskich cenach .. ale wypowiedziałam wojnę dla tych paskudnych sińcy pod oczami, wydaje mi się, ze dobrze aby w składzie kremu była witaminka C, która działa rozjaśniająco, stosowałam krem pod oczy Sesderma C-Vit rano i wieczorem i wydaje mi się, że delikatnie faktycznie je rozjaśnił, teraz stosuje Więcej molekuł The Ordinary Caffeine Solution 5% + EGCG zobaczymy co to będzie, natomiast mogę polecić Oriflame, Love Nature, Korektor w sztyfcie z olejkiem z drzewa herbacianego to jest zielony korektor , tak dokładnie zielony i fajnie przykrywa cienie pod oczami https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...bacianego.html
Jusytin_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-10 09:25:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:44.