Mikrokawalerki. - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-04-09, 12:15   #4621
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 847
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Monia może zapytać o podwyżkę, ale w obecnej sytuacji ja bym chyba odpuściła. Dla mnie logiczne jest, że jak sklep jest praktycznie cały czas zamknięty to, że jest raczej w kiepskiej sytuacji finansowej. Do tego bardzo możliwe, że jak będą jej przedłużać umowę to nadal będzie zamknięty. Poza tym nawet jakby dostała podwyżkę to pewnie max jakie 200 zł. Wiadomo, że lepiej tyle niż wcale, ale po prostu w sklepie kokosów nigdy nie zarobi i zawsze będzie balansować na granicy najniższej krajowej. Trzeba szukać nowej pracy i tyle.


Monia ponawiam pytanie: jesteś pewna, że dalej chcesz pracować w sklepie? Rozsyłasz cv jeszcze gdzieś indziej?
Nie jestem pewna na 100 %. Rozsylam i do sklepow i do biur gdzie spelniam wymagania. Nie zauwazylam Twojego pytania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-09, 12:41   #4622
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
To wszystko zależy od kierownika i atmosfery. W poprzedniej pracy miałam takiego szefa, do którego można było pójść i właśnie zagadać, że na przykład bierze się kredyt I że trochę kaski się przyda i nawet jeśli nie podwyżka od tak, to on często kombinował żeby komuś dać więcej nadgodzin, wypisać zlecenie na coś albo wysłać na szkolenie I dać mu potem więcej tematów żeby podwyżka się należała
U Moni to z tym akurat średnio, bo to jednak sklep, ale pisała chyba, że kierowniczka jest bardzo w porządku, więc myślę, że poruszyć temat można.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
sęk w tym, że podwyzka Moni nie zalezy od jej sympatycznje kierowniczki,z tego co pisala. Musialaby- wg mnie- bezpośrednio porozmawiać z menagerką czy tam osoba decyzyjną.


[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;88632033]Ja po prostu jestem zdania, że minimalna to jest dobra dla studenta a nie dla dorosłego człowieka i myślę, że pracodawca powinien mieć na tyle rigczu żeby sobie z tego zdawać sprawę. Już tak abstrahując od Moni, tak ogólnie piszę. Minimalną można dać na jakiś okres próbny, zdobycie zaufania, ale bez jaj, żeby po 3 latach lojalności chociażby, nie dać podwyżki. Nawet jak ktoś zamiata liście na osiedlu albo sprząta klatki w blokach. No kurczę. Dla mnie to jest podstawowy argument, że heloł chcę móc się utrzymać za swoją pracę na bardzo podstawowym poziomie, czyli móc wynająć kawalerkę, mieć na jedzenie, majtki i rachunki. Ja pomijam wszelkie kina, restauracje, podróże, wakacje, hobby. Na to już trzeba coś więcej, ale no bez jaj, żeby nie móc się utrzymać na podstawowym poziomie z pracy na cały etat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Monia pisala, ze dostawaly podwyżki, ale niestety to , zę rzad "ukochany' wyśrubował tak płace minimalną (pomimo mocno nadciągającego kryzysu, a nawet już istniejącego) sprawiło, ze te podwyzki sie zniwelowały do minimalnej.
I to, ze tak ceny wzrosły na wszystko, ze obecna minimalna starcza na mniej niz minimalna sprzed np. 3 lat to nie wina konkretnego "złośliwego' pracodawcy. w dodatku takiego zamykanego przez rzad co chwile (?!?)

Też bym zapytała o powyzkę, ale tak na spokojnie i bez stawiania warunków i 'grania na emocjach'.
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-09, 12:46   #4623
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
poruszanie argumentu braku l4 i ciąży jest krzywdzące dla innych i psuje rynek pracy dla kobiet. każdy ma prawo zachorować, każdy ma prawo zdecydować się na dziecko. to że komuś się udało i nie choruje nigdy to nie jest nic zasługującego na specjalną nagrodę.



a no to jest w sumie klucz... jak pracodawca miałby oceniać czyje l4 jest uzasadnione?

Dokładnie. Jak dalej będziemy powielać takie twierdzenia (bo nawet ciężko to nazwać argumentem) to ogólnie psujemy sytuację pracowników. No fajnie mieć pracownika, który nie choruje, nie potrzebuje urlopu i w ogóle siedzi w pracy cały tydzień za najniższą, ale czy to naprawdę tak ma wyglądać?
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-09, 13:41   #4624
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Zapytac nie zaszkodzi. Nic tym nie traci, a może zyskać. Najwyżej poszuka innej pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Teoretycznie nie, ale praktycznie myślę, że może to nie do końca dobrze wyglądać. Wie, że sklepy są cały czas zamknięte, że siedzi w domu, więc no jak dla mnie można wywnioskować, że to nie czas na podwyżki.



Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Nie jestem pewna na 100 %. Rozsylam i do sklepow i do biur gdzie spelniam wymagania. Nie zauwazylam Twojego pytania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Monia ja Cię mocno namawiam na zmianę sklepu na coś innego, gdzie będziesz mogła trochę zmienić i podnieść kwalifikacje. Na pewno w przyszłości Ci się to opłaci.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-09, 18:32   #4625
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Mikrokawalerki.

Monia poprosi o podwyżkę, dostanie pewnie 200 zł, co ja może uspokoić i przestanie szukać pracy, a minimalna za 7 mcy wzrośnie o 200 zł i będzie dalej w tym samym miejscu. Dodatkowo w takiej sytuacji proszenie o podwyżkę też może być ryzykowne. Nie wiem, czy to dobry moment.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-09, 18:43   #4626
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Monia poprosi o podwyżkę, dostanie pewnie 200 zł, co ja może uspokoić i przestanie szukać pracy, a minimalna za 7 mcy wzrośnie o 200 zł i będzie dalej w tym samym miejscu. Dodatkowo w takiej sytuacji proszenie o podwyżkę też może być ryzykowne. Nie wiem, czy to dobry moment.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

W tym momencie niestety czego by nie zrobiła to i tak źle, i tak niedobrze. Bo jak przedłużą jej umowę i zostanie w tym sklepie, już nieważne czy za tę samą stawkę, czy za 200 zł więcej, to będzie jej potem jeszcze trudniej znaleźć nową pracę, zważywszy na 3 razy dłuższy okres wypowiedzenia. Monia powinna była zrobić wszystko, żeby znaleźć nową, lepiej płatną pracę przed końcem umowy, ale skoro ona do wczoraj nawet nie wiedziała, że umowa jej się kończy za 3 tygodnie, to ja nie mam pytań...
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-10, 09:09   #4627
cukierek_z_cykuty
Zadomowienie
 
Avatar cukierek_z_cykuty
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 257
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Co do kiermaszu tak nie bylam przekonana do tego pomyslu, ale nie tylko ja tak samo kierowniczka i inne sklepy - nikt sie na to ostatecznie nie zdecydowal. Niestety pogoda nie rozpieszcza i nadal jest bardziej zimowa. Co innego postac pare godzin, a co innego 12 godzin jakby trzeba bylo. To juz tym bardziej choroby murowane i nie byloby byc moze komu przychodzic lub bylaby okrojona zaloga. Mysle ze nie oznacza to lenistwo. Jakby juz bylo cieplej to co innego. Ja bym chciala sprzedawac normalnie stacjonarnie zwlaszcza ze te rozporzadzenia sa nielegalne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ech, Monia, Monia...
W ramach ciekawostki:
https://spottedlublin.pl/galerie-han...ac-na-parking/

Znowu widać, kto chce - znajdzie sposób, kto nie - wymówkę. Tylko nie odbieraj tego personalnie, skoro u was wszyscy murem odrzucili ten pomysł. Pewnie wam jeszcze nie aż tak źle.

Aczkolwiek ja nie wiem co ty z tymi chorobami... całkiem sporo ludzi pracuje na dworze, również w zimie - i wśród tych co znam chorują raczej rzadziej niż siedzące w cieplutkim biurze, czy w sklepie z klimą (instruktorzy różnych spotrów, budowlańcy, listonosze, itepe...). I raczej nikt nie stoi bitych dwunastek w takim układzie.
cukierek_z_cykuty jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-10, 10:06   #4628
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez cukierek_z_cykuty Pokaż wiadomość
Ech, Monia, Monia...

W ramach ciekawostki:

https://spottedlublin.pl/galerie-han...ac-na-parking/



Znowu widać, kto chce - znajdzie sposób, kto nie - wymówkę. Tylko nie odbieraj tego personalnie, skoro u was wszyscy murem odrzucili ten pomysł. Pewnie wam jeszcze nie aż tak źle.



Aczkolwiek ja nie wiem co ty z tymi chorobami... całkiem sporo ludzi pracuje na dworze, również w zimie - i wśród tych co znam chorują raczej rzadziej niż siedzące w cieplutkim biurze, czy w sklepie z klimą (instruktorzy różnych spotrów, budowlańcy, listonosze, itepe...). I raczej nikt nie stoi bitych dwunastek w takim układzie.
Z drugiej strony za najniższą krajową nie ma co się dziwić, że żadna nie była za tym pomysłem

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-10, 10:11   #4629
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez cukierek_z_cykuty Pokaż wiadomość
Ech, Monia, Monia...
W ramach ciekawostki:
https://spottedlublin.pl/galerie-han...ac-na-parking/

Znowu widać, kto chce - znajdzie sposób, kto nie - wymówkę. Tylko nie odbieraj tego personalnie, skoro u was wszyscy murem odrzucili ten pomysł. Pewnie wam jeszcze nie aż tak źle.

Aczkolwiek ja nie wiem co ty z tymi chorobami... całkiem sporo ludzi pracuje na dworze, również w zimie - i wśród tych co znam chorują raczej rzadziej niż siedzące w cieplutkim biurze, czy w sklepie z klimą (instruktorzy różnych spotrów, budowlańcy, listonosze, itepe...). I raczej nikt nie stoi bitych dwunastek w takim układzie.
Słowo klucz to "właściciele". Dlaczego Monia ma wychodzić z inicjatywą? To jej biznes? Jest zwykłym pracownikiem, który zarabia najniższą krajową.
Niech lepiej inwestuje w siebie, a nie w pracodawcę, który nie dał jej żadnej sensownej podwyżki od 3 lat.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-10, 10:12   #4630
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Z drugiej strony za najniższą krajową nie ma co się dziwić, że żadna nie była za tym pomysłem

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
no mnie to też nie dziwi... znaczy się Monia to tam uprawiała straszliwy dramatyzm i darcie szat było dość pokazowe i trochę nieadekwatne do samego pomysłu kiermaszu.

ale serio kogoś dziwi, że pracownice nie były zachwycone? jakby musiały to by pewnie stały. ale za takie pieniądze to się nie dziwię, że idą po najmniejszej linii oporu. minimalna płaca wiążę się niestety zwykle z minimalnym wysiłkiem ze strony pracownika. jak sie płaci minimum, to ciężko od pracownika wymagać czegoś więcej niż też minimum - a jak pracodawca tego nie wie, no to już jest jego problem

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2021-04-10 o 10:14
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-10, 10:15   #4631
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
no mnie to też nie dziwi... znaczy się Monia to tam uprawiała straszliwy dramatyzm i darcie szat było dość pokazowe. trochę nieadekwatne do samego pomysłu kiermaszu.

ale serio kogoś dziwi, że pracownice nie były zachwycone? jakby musiały to by pewnie stały. ale za takie pieniądze to się nie dziwię, że idą po najmniejszej linii oporu. minimalna płaca wiążę się niestety zwykle z minimalnym wysiłkiem ze strony pracownika. jak sie płaci minimum, to ciężko od pracownika wymagać czegoś więcej niż też minimum.
Zgadzam się. Tak, Monia dramatyzuje zamiast napisać rzecz oczywistą a nie dorabiać śmieszne powody - dostaję mininalna to daje z siebie minimum, nie ma się co dziwić i fukać na nią.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-10, 10:17   #4632
1ce31337bafe4ce50f62519e721d2985132c01a5_6111b3a307338
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 646
Dot.: Mikrokawalerki.

Ja też się nie dziwię, że pracując za najniższą nikomu się nie chce wyrabiać 150% normy. Tacy pracodawcy mają pracowników gdzieś , i z wzajemnością.
Wspomniałam o tym kiermaszu tylko w kontekście motywowania podwyżki rzekomą postawą pro-aktywną ; ja raczej bym oceniła postawę jako anty-aktywną i tyle

Niemniej - szkoda się dwoić i troić dla firmy, która ma pracowników w dupie. I lepiej skierować energię na szukanie lepszego pracodawcy. Tutaj się wszyscy zgadzamy - ten sklep z butami to nie jest pracodawca marzeń, z którym warto wiązać resztę kariery zawodowej

Edytowane przez 1ce31337bafe4ce50f62519e721d2985132c01a5_6111b3a307338
Czas edycji: 2021-04-10 o 10:19
1ce31337bafe4ce50f62519e721d2985132c01a5_6111b3a307338 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-10, 10:26   #4633
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Mikrokawalerki.

Zgadzam się, już widzę ile wizażanek leci wspierać biznes i ratować go od upadku, gdy dostają najniższą krajową
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-10, 11:16   #4634
cukierek_z_cykuty
Zadomowienie
 
Avatar cukierek_z_cykuty
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 257
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
... znaczy się Monia to tam uprawiała straszliwy dramatyzm i darcie szat było dość pokazowe i trochę nieadekwatne do samego pomysłu kiermaszu.
I tylko o to mi chodzi.
Przecież pisałam, żeby Monia tego nie odbierała personalnie. To jest głebszy problem, owszem natomiast robienie z tego wyczynu na miarę wejścia na ośmiotysięcznik jest dość zabawne.

---------- Dopisano o 11:16 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------

[1=1ce31337bafe4ce50f62519 e721d2985132c01a5_6111b3a 307338;88633914]
Wspomniałam o tym kiermaszu tylko w kontekście motywowania podwyżki rzekomą postawą pro-aktywną ; ja raczej bym oceniła postawę jako anty-aktywną i tyle

Niemniej - szkoda się dwoić i troić dla firmy, która ma pracowników w dupie. I lepiej skierować energię na szukanie lepszego pracodawcy. Tutaj się wszyscy zgadzamy - ten sklep z butami to nie jest pracodawca marzeń, z którym warto wiązać resztę kariery zawodowej[/QUOTE]

O to to.

No bo wszystko jest lepsze niż bierność i wieczne łudzenie się.
cukierek_z_cykuty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-10, 14:04   #4635
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 175
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
no mnie to też nie dziwi... znaczy się Monia to tam uprawiała straszliwy dramatyzm i darcie szat było dość pokazowe i trochę nieadekwatne do samego pomysłu kiermaszu.

ale serio kogoś dziwi, że pracownice nie były zachwycone? jakby musiały to by pewnie stały. ale za takie pieniądze to się nie dziwię, że idą po najmniejszej linii oporu. minimalna płaca wiążę się niestety zwykle z minimalnym wysiłkiem ze strony pracownika. jak sie płaci minimum, to ciężko od pracownika wymagać czegoś więcej niż też minimum - a jak pracodawca tego nie wie, no to już jest jego problem
Linii najmniejszego oporu-sorry musiałam
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-10, 14:13   #4636
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 847
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Z drugiej strony za najniższą krajową nie ma co się dziwić, że żadna nie była za tym pomysłem

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
No raczej. Zreszta nie wiem jakby to wygladalo ze wlasnie handel krocej czy jednak 12 godzin jak otwarcie galerii. Moze krocej...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:13 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Tak, Monia dramatyzuje zamiast napisać rzecz oczywistą a nie dorabiać śmieszne powody - dostaję mininalna to daje z siebie minimum, nie ma się co dziwić i fukać na nią.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
To tez ale ogolnie mysle ze nie jest fajnie stac na zimnie. Na targu stoja ale nie 12 godzin. Nie wiem jak byloby tutaj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-10, 14:21   #4637
cukierek_z_cykuty
Zadomowienie
 
Avatar cukierek_z_cykuty
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 257
Dot.: Mikrokawalerki.

No właśnie Monia, nie wiesz, ale dramatyzujesz. Wyolbrzymiasz, gdybasz, bujasz w obłokach. Ja ci generalnie kibicuję, ale twoja retoryka sprawia, że człowiekowi ręce opadają.

Ale skoro jest jak jest - oni udają, że ci płacą, ty udajesz, że pracujesz, no to pozostaje tylko życzyć szybkiego znalezienia czegoś lepszego. Bez ironii jakby co.
cukierek_z_cykuty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-10, 14:56   #4638
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mikrokawalerki.

Monia ludzie na targu czasem stoja te 12 godzin bo na targ to sie nie przyjezdza o 7 tylko czasem o 3 zeby zajac miejsce. Znam dziewczyne co pracuje po 10/12 godzin plus 5 w sobote.

Po drugie nie bez powodu jest minimalna za robienie minimum. A ty mialas premie po zdaje sie 500zl ale ucieli ci bo pandemia, zamykanie galerii. Wiele firm musialo zacisnac pasa przez pandemie.

Wydajesz sie serio bardzo roszczeniowa, bo twoje CV jakies dobre nie jest, ciagle masz jakies ale. Jednak do wymagan do pracy, warunkow I pensji to jestes pierwsza.

Wszyscy pamietamy twoje zale jak otwierali galerie, gdzies mialas to skad firma wezmie pieniadze. Dopiero jak uzmyslowilas sobie ze przez obostrzenia mozesz nie miec przedluzonej umowy to zmienilas zdanie. Bo nagle to ty moglas dostac po tylku

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-10, 15:33   #4639
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Linii najmniejszego oporu-sorry musiałam
zawsze robię ten błąd
wiem jak jest poprawnie, a i tak zawsze napisze źle

---------- Dopisano o 16:33 ---------- Poprzedni post napisano o 16:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
To tez ale ogolnie mysle ze nie jest fajnie stac na zimnie. Na targu stoja ale nie 12 godzin. Nie wiem jak byloby tutaj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
no to właśnie o to chodzi... NIE WIESZ jak to miało wyglądać w praktyce, ale w ciągle dramatyzowałaś o 12 godzinach na mrozie. i to nie w jednym poście... w wielu wielu postach (podczytuję tamten wątek regularnie, mimo iż się nie udzielam)

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2021-04-10 o 15:34
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-10, 18:45   #4640
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 847
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez cukierek_z_cykuty Pokaż wiadomość
No właśnie Monia, nie wiesz, ale dramatyzujesz. Wyolbrzymiasz, gdybasz, bujasz w obłokach. Ja ci generalnie kibicuję, ale twoja retoryka sprawia, że człowiekowi ręce opadają.

Ale skoro jest jak jest - oni udają, że ci płacą, ty udajesz, że pracujesz, no to pozostaje tylko życzyć szybkiego znalezienia czegoś lepszego. Bez ironii jakby co.
Dziekuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:45 ---------- Poprzedni post napisano o 18:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Monia ludzie na targu czasem stoja te 12 godzin bo na targ to sie nie przyjezdza o 7 tylko czasem o 3 zeby zajac miejsce. Znam dziewczyne co pracuje po 10/12 godzin plus 5 w sobote.

Po drugie nie bez powodu jest minimalna za robienie minimum. A ty mialas premie po zdaje sie 500zl ale ucieli ci bo pandemia, zamykanie galerii. Wiele firm musialo zacisnac pasa przez pandemie.

Wydajesz sie serio bardzo roszczeniowa, bo twoje CV jakies dobre nie jest, ciagle masz jakies ale. Jednak do wymagan do pracy, warunkow I pensji to jestes pierwsza.

Wszyscy pamietamy twoje zale jak otwierali galerie, gdzies mialas to skad firma wezmie pieniadze. Dopiero jak uzmyslowilas sobie ze przez obostrzenia mozesz nie miec przedluzonej umowy to zmienilas zdanie. Bo nagle to ty moglas dostac po tylku

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
No to ja im wspolczuje stania tyle godzin na mrozie lub w upale. Serio. Wiem taka prace wybrali ale coz. Ja raczej wole prace w sklepie stacjonarnym.

Premie byly rozne. Pisalam ze zalezne od utargu. Z raz lub dwa razy w roku bylo ze nie bylo wcale bo slaby utarg, ogolnie w okresie zimowym raczej okolo 100-200 zl, na wiosne i lato jakos po 300-400 zl zazwyczaj, zdarzylo sie te 800 zl ale to raz. Srednia to raczej 200-300 zl. 500 zl to rzadko i na pewno nie co miesiac.

Tak ja zrozumialam, ze trzeba pracowac, ale to nie chodzi tylko o to ze moglabym stracic prace. Zwyczajnie do pewnych rzeczy musialam dojrzec. Znam wiele osob tez zadowolonych ze pewien czas moga posiedziec w domu ale do nich pozniej dotarlo ze to nie jest dobre i zreszta ile mozna siedziec w domu. Brakuje tej pracy.

Nie jestem roszczeniowa. Gdyby tak bylo to nie pracowalabym tu 3 lat. Jednak 2100 zl podstawy to nie jest duzo nawet jak na proste obowiazki. Jednak standardem juz jest zeby pensja byla choc troche wyzsza. Nie jest to duze wymaganie zwlaszcza jak sie mieszka w okolicach Warszawy a Warszawa teoretycznie oferuje lepsza prace.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Monia284
Czas edycji: 2021-04-10 o 18:47
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-10, 19:04   #4641
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Dziekuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:45 ---------- Poprzedni post napisano o 18:41 ----------

No to ja im wspolczuje stania tyle godzin na mrozie lub w upale. Serio. Wiem taka prace wybrali ale coz. Ja raczej wole prace w sklepie stacjonarnym.

Premie byly rozne. Pisalam ze zalezne od utargu. Z raz lub dwa razy w roku bylo ze nie bylo wcale bo slaby utarg, ogolnie w okresie zimowym raczej okolo 100-200 zl, na wiosne i lato jakos po 300-400 zl zazwyczaj, zdarzylo sie te 800 zl ale to raz. Srednia to raczej 200-300 zl. 500 zl to rzadko i na pewno nie co miesiac.

Tak ja zrozumialam, ze trzeba pracowac, ale to nie chodzi tylko o to ze moglabym stracic prace. Zwyczajnie do pewnych rzeczy musialam dojrzec. Znam wiele osob tez zadowolonych ze pewien czas moga posiedziec w domu ale do nich pozniej dotarlo ze to nie jest dobre i zreszta ile mozna siedziec w domu. Brakuje tej pracy.

Nie jestem roszczeniowa. Gdyby tak bylo to nie pracowalabym tu 3 lat. Jednak 2100 zl podstawy to nie jest duzo nawet jak na proste obowiazki. Jednak standardem juz jest zeby pensja byla choc troche wyzsza. Nie jest to duze wymaganie zwlaszcza jak sie mieszka w okolicach Warszawy a Warszawa teoretycznie oferuje lepsza prace.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To jest Twoja podstawa "na rękę"?
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-10, 19:22   #4642
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Dziekuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:45 ---------- Poprzedni post napisano o 18:41 ----------

No to ja im wspolczuje stania tyle godzin na mrozie lub w upale. Serio. Wiem taka prace wybrali ale coz. Ja raczej wole prace w sklepie stacjonarnym.

Premie byly rozne. Pisalam ze zalezne od utargu. Z raz lub dwa razy w roku bylo ze nie bylo wcale bo slaby utarg, ogolnie w okresie zimowym raczej okolo 100-200 zl, na wiosne i lato jakos po 300-400 zl zazwyczaj, zdarzylo sie te 800 zl ale to raz. Srednia to raczej 200-300 zl. 500 zl to rzadko i na pewno nie co miesiac.

Tak ja zrozumialam, ze trzeba pracowac, ale to nie chodzi tylko o to ze moglabym stracic prace. Zwyczajnie do pewnych rzeczy musialam dojrzec. Znam wiele osob tez zadowolonych ze pewien czas moga posiedziec w domu ale do nich pozniej dotarlo ze to nie jest dobre i zreszta ile mozna siedziec w domu. Brakuje tej pracy.

Nie jestem roszczeniowa. Gdyby tak bylo to nie pracowalabym tu 3 lat. Jednak 2100 zl podstawy to nie jest duzo nawet jak na proste obowiazki. Jednak standardem juz jest zeby pensja byla choc troche wyzsza. Nie jest to duze wymaganie zwlaszcza jak sie mieszka w okolicach Warszawy a Warszawa teoretycznie oferuje lepsza prace.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobrze Monia, że chociaż widzisz to, że zarabiasz bardzo mało. Chyba nie chcesz przez kolejne 3 lata żyć za taką kwotę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-10, 19:48   #4643
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 847
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
To jest Twoja podstawa "na rękę"?
Tak. Dokladniej 2130 z kawalkiem czasem 2140 zl bo dojezdzam z innego miasta i to jest doliczane jakies 30-40 zl.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-13, 09:56   #4644
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Mikrokawalerki.

Monia oddzwaniał ktoś w sprawie pracy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-13, 10:02   #4645
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 847
Dot.: Mikrokawalerki.

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;88639716]Monia oddzwaniał ktoś w sprawie pracy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Niestety na razie nie. Teraz jestem w swojej pracy. Potem jeszcze poaplikuje.

Co myslicie o TBSach z funkcja wykupienia po latach? Przyjaciolka z chlopakiem sie decyduja. Namawia mnie zebym tez kiedys o tym pomyslala i moze bysmy byly sasiadkami. Jednak na razie nie bo z chlopakiem i tak chce najpierw wynajac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Monia284
Czas edycji: 2021-04-13 o 10:03
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-13, 10:10   #4646
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 282
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Niestety na razie nie. Teraz jestem w swojej pracy. Potem jeszcze poaplikuje.

Co myslicie o TBSach z funkcja wykupienia po latach? Przyjaciolka z chlopakiem sie decyduja. Namawia mnie zebym tez kiedys o tym pomyslala i moze bysmy byly sasiadkami. Jednak na razie nie bo z chlopakiem i tak chce najpierw wynajac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Póki co nie ma zdaje się podstawy prawnej do wykupu TBSów.

Partycypacja to nie jest jakiś niesamowity koszt, natomiast czynsze są wysokie - ja w małym mieście za 40 m2 mieszkanie płaciłam około 900 zł jakieś 10 lat temu.
pempek jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-13, 10:12   #4647
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Niestety na razie nie. Teraz jestem w swojej pracy. Potem jeszcze poaplikuje.

Co myslicie o TBSach z funkcja wykupienia po latach? Przyjaciolka z chlopakiem sie decyduja. Namawia mnie zebym tez kiedys o tym pomyslala i moze bysmy byly sasiadkami. Jednak na razie nie bo z chlopakiem i tak chce najpierw wynajac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ktoś Ci tutaj wcześniej bardzo szeroko opisywał i polecał TBSy. warto się wrócić i poczytać jeśli Cię to interesuje, bo wypowiedzi byly merytoryczne i konkretne
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-13, 10:33   #4648
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Niestety na razie nie. Teraz jestem w swojej pracy. Potem jeszcze poaplikuje.

Co myslicie o TBSach z funkcja wykupienia po latach? Przyjaciolka z chlopakiem sie decyduja. Namawia mnie zebym tez kiedys o tym pomyslala i moze bysmy byly sasiadkami. Jednak na razie nie bo z chlopakiem i tak chce najpierw wynajac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja bym się nie zdecydowała. Dla mnie to taki wynajem tylko, że nikt Ci umowy nie może wypowiedzieć, a z tego co wiem czynsz też wcale nie jest niski.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-13, 10:39   #4649
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Mikrokawalerki.

A ja uważam, ze to super opcja. Czynsz może nie jest niski, ale nieporównywalnie niższy niż koszty wynajmu po cenie rynkowej,dostajesz mieszkanie gotowe - jedyne co musisz, to wstawić meble i pomalować sobie ściany jeśli nie chcesz mieć po prostu białych. Nikt Cię stamtąd nie wyrzuci, prawo do zamieszkiwania tam może przejść nawet na dzieci po śmierci głównego najemcy. Bloki są estetyczne, nowoczesne, mieszkania sto razy lepiej zaprojektowane niż w starych blokach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-13, 10:49   #4650
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Niestety na razie nie. Teraz jestem w swojej pracy. Potem jeszcze poaplikuje.

Co myslicie o TBSach z funkcja wykupienia po latach? Przyjaciolka z chlopakiem sie decyduja. Namawia mnie zebym tez kiedys o tym pomyslala i moze bysmy byly sasiadkami. Jednak na razie nie bo z chlopakiem i tak chce najpierw wynajac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie najgorsza opcja jaka może być. Ale wiadomo, każdy musi przeanalizować pod siebie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-14 20:25:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:39.