zniszczona cera 15latki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-29, 18:10   #1
czekoladoweoczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: ok. Rzeszowa
Wiadomości: 11

zniszczona cera 15latki


mam 15 lat.. 2 lata temu zaczęłam się malowac podkładem ... byłam głupia ! dziś moja cera jest taka że bez krycia jej nigdzie nie wyjdę . zaskórniki , przebarwienia , pryszcze , kilka kolorów na twarzy... zmarszczki mimiczne WIDOCZNE a ja jeszcze gimnazjum nie skończyłam co ja mam zrobic żeby moja cera wróciła do kondycji..?
a i jeszcze nie wiem co się z nią dzieje ... wydaje mi się że nie toleruje żadnego podkładu .. jak się pomaluje do szkoły to z 2 godziny i się zmywa . stosuję z Kobo ten matujący
czekoladoweoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 19:42   #2
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: zniszczona cera 15latki

Cytat:
Napisane przez czekoladoweoczka Pokaż wiadomość
mam 15 lat.. 2 lata temu zaczęłam się malowac podkładem ... byłam głupia ! dziś moja cera jest taka że bez krycia jej nigdzie nie wyjdę . zaskórniki , przebarwienia , pryszcze , kilka kolorów na twarzy... zmarszczki mimiczne WIDOCZNE a ja jeszcze gimnazjum nie skończyłam co ja mam zrobic żeby moja cera wróciła do kondycji..?
a i jeszcze nie wiem co się z nią dzieje ... wydaje mi się że nie toleruje żadnego podkładu .. jak się pomaluje do szkoły to z 2 godziny i się zmywa . stosuję z Kobo ten matujący
Iść do dermatologa.

Masz młodziutką buzię, może lepszym rozwiązaniem niż ciężki podkład będzie krem tonujący i miejscowo stosowany korektor? Do tego pamiętaj o pielęgnacji i zawsze, bezwzględnie bardzo dokładnie zmywaj makijaż.

Edytowane przez 201607131106
Czas edycji: 2013-10-29 o 20:18
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 22:09   #3
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: zniszczona cera 15latki

Cytat:
Napisane przez czekoladoweoczka Pokaż wiadomość
mam 15 lat.. 2 lata temu zaczęłam się malowac podkładem ... byłam głupia ! dziś moja cera jest taka że bez krycia jej nigdzie nie wyjdę . zaskórniki , przebarwienia , pryszcze , kilka kolorów na twarzy... zmarszczki mimiczne WIDOCZNE a ja jeszcze gimnazjum nie skończyłam co ja mam zrobic żeby moja cera wróciła do kondycji..?
a i jeszcze nie wiem co się z nią dzieje ... wydaje mi się że nie toleruje żadnego podkładu .. jak się pomaluje do szkoły to z 2 godziny i się zmywa . stosuję z Kobo ten matujący
Jesteś pewna że to wina podkładu? Takie problemy sa normalne w Twoim wieku. "Zmarszczki mimiczne " mogły się zrobić przez wysuszenie skóry, brak ochrony UV...
Może masz skórę tłustą, że się podkład "zmywa" tzn. zanika/ topi się? Albo masz słabej jakosci podkład.

Do mycia stosuj łagodny żel myjący np. ziaja med kuracja antybakteyjna (w aptekach dostepny). Słabo się pieni, ale przez to, że nie zawiera silniejszych detergentów (nie drazni dzieki temu). Na dzien używaj kremu z filtrem min. spf 30 (ja najbardziej lubię spf 50). Z tanszych dobre są Lirene do cery wrażliwej, inne dobre są z apteki: np. La roche posay, Vichy... Filtry sa dobrym uzupełnieniem kuracji antytradzikowej (czesto drazniacej), działaja na przyszlosc przeciwzmarszczkowo, pomagają wyrównać koloryt skóry i pozbyc się zaczerwienien (tu szczególnie sprawdził się u mnie spf 50)

Do takiej pielegnacji ważne jest by dorzucić maści, kremy od dermatologa Nie warto samemu bawic się w leczenie, bo to strata pieniedzy. (Tu pamietaj, ze kuracje od dermatologa są czesto wysuszajace wiec potrzebny bedzie krem lipidowy- zajrzyj na kwc).

Mi służył też krem acne derm (z apteki), działał świetnie, ale nie rozprawił się z problemami raz na zawsze jak kuracja dermatologiczna
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 16:33   #4
czekoladoweoczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: ok. Rzeszowa
Wiadomości: 11
Dot.: zniszczona cera 15latki

Cytat:
Napisane przez jajajamajka Pokaż wiadomość
Iść do dermatologa.

Masz młodziutką buzię, może lepszym rozwiązaniem niż ciężki podkład będzie krem tonujący i miejscowo stosowany korektor? Do tego pamiętaj o pielęgnacji i zawsze, bezwzględnie bardzo dokładnie zmywaj makijaż.
a jaki byś mogła polecic krem tonujący, bb, cc lub lekki podkład na zimę do mieszanej ? codziennie rano i wieczorem myję buzię albo żelem Soraya, Kuracja Dotleniająca, Odświeżająco-dotleniający żel do mycia twarzy a rano przemywam płynem micelarnym z under twenty gdzyż nie mam za dużo czasu bo się spieszę do szkoły.
czekoladoweoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 16:59   #5
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: zniszczona cera 15latki

Cytat:
Napisane przez czekoladoweoczka Pokaż wiadomość
a jaki byś mogła polecic krem tonujący, bb, cc lub lekki podkład na zimę do mieszanej ? codziennie rano i wieczorem myję buzię albo żelem Soraya, Kuracja Dotleniająca, Odświeżająco-dotleniający żel do mycia twarzy a rano przemywam płynem micelarnym z under twenty gdzyż nie mam za dużo czasu bo się spieszę do szkoły.

Z kosmetyków, których używałam mogę polecić któryś z tych:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...-bb-cream.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-tonujacy.html

+korektor
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...akteryjny.html

+ewentualnie puder transparentny do zmatowienia
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ansparent.html
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 19:36   #6
PiszacDniem
Wtajemniczenie
 
Avatar PiszacDniem
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 511
Dot.: zniszczona cera 15latki

Cytat:
Napisane przez czekoladoweoczka Pokaż wiadomość
a jaki byś mogła polecic krem tonujący, bb, cc lub lekki podkład na zimę do mieszanej ? codziennie rano i wieczorem myję buzię albo żelem Soraya, Kuracja Dotleniająca, Odświeżająco-dotleniający żel do mycia twarzy a rano przemywam płynem micelarnym z under twenty gdzyż nie mam za dużo czasu bo się spieszę do szkoły.
Ja bym poleciła jeszcze LireCity Matt - podkład jest dość lekki, dobrze kryje i matowi cerę mieszaną
A jaki uzywasz krem do twarzy ?
__________________
LOVELINESS | blog

Believe in yourself and live happily !
PiszacDniem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 21:38   #7
czekoladoweoczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: ok. Rzeszowa
Wiadomości: 11
Dot.: zniszczona cera 15latki

Cytat:
Napisane przez PiszacDniem Pokaż wiadomość
Ja bym poleciła jeszcze LireCity Matt - podkład jest dość lekki, dobrze kryje i matowi cerę mieszaną
A jaki uzywasz krem do twarzy ?
bambino na noc , a na dzień nivea krem odświeżający

---------- Dopisano o 22:38 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------

Cytat:
Napisane przez jajajamajka Pokaż wiadomość
a czy na zime te podkłady się nadają ? a czy ten z ziaji coś kryje ?
czekoladoweoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-31, 23:11   #8
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: zniszczona cera 15latki

Cytat:
Napisane przez czekoladoweoczka Pokaż wiadomość
mam 15 lat.. 2 lata temu zaczęłam się malowac podkładem ... byłam głupia ! dziś moja cera jest taka że bez krycia jej nigdzie nie wyjdę . zaskórniki , przebarwienia , pryszcze , kilka kolorów na twarzy... zmarszczki mimiczne WIDOCZNE a ja jeszcze gimnazjum nie skończyłam co ja mam zrobic żeby moja cera wróciła do kondycji..?
a i jeszcze nie wiem co się z nią dzieje ... wydaje mi się że nie toleruje żadnego podkładu .. jak się pomaluje do szkoły to z 2 godziny i się zmywa . stosuję z Kobo ten matujący
Polecam- delikatny żel do mycia twarzy, dobry krem, zero makijażu, serum z witaminą C, możesz też sięgnąć po kolagen- np. po maseczki kolagenowe.
Lat mam 31, zmarszczek praktycznie wcale, podkładu zaczęłam używać dopiero po 20 roku życia. Za to od mniej więcej Twojego wieku sięgałam po kosmetyki przeciwzmarszczkowe, także pod oczy czyli serie dla lat 25+ wzwyż i chyba było warto bo nawet zmarszczek od uśmiechu nie mam, kurzych łapek wokół oczu też nie. Ważne jest też to, że nie palę papierosów ani nie sięgam po alkohol. Zmarszczki w młodym wieku to często zmarszczki palacza- od palenia papierosów, które bardzo niszczy kolagen w skórze oraz zasoby witaminy C w organizmie.
Co do podkładów czy kremów BB- sama stosuję te z Yves Rocher (krem BB) i podkład Pure Light. Zimą sięgam czasem też po podkład wygładzający tej samej firmy ( ma w składzie olejki różane) bo dobrze chroni skórę przed mrozem, choć można się po nim lekko świecić ( ja go czasem matuję prasowanym pudrem matującym tej firmy, ale niezbyt często, żeby nie mieć problemu z zapychaniem i zaskórnikami).
Generalnie jak chcesz mieć ładną skórę to polecam dobrą dietę, na co dzień porządne kremy i jakieś serum (ja używam na noc), co najmniej raz na tydzień maseczka, makijaż tylko raz na jakiś czas i tylko porządnymi kosmetykami ( o takim składzie, który nie szkodzi Twojej skórze. Większość drogeryjnych kosmetyków jest pod tym względem beznadziejna. Warto czytać składy albo wybrać podkład apteczny), i nigdy ale to przenigdy nie zapominaj o łagodnym, ale porządnym demakijażu. Na zimę polecam mleczko i jakiś łagodny żel do mycia twarzy- sama zaopatrzyłam się w tym roku w ten:
http://www.yves-rocher.pl/aksamitny_zel_do_mycia_twarzy
Jest bardzo wydajny i niemal tak delikatny jakbym myła twarz jakimś olejkiem, praktycznie wcale nie wysusza cery ( co na sezon jesienno-zimowy jest świetne).
Tak wiem co można sobie pomyśleć patrząc na mój post- piszę tylko o jednej firmie. Dlaczego? Bo po latach testowania różnych kosmetyków na mega wrażliwej bardzo suchej skórze naczynkowej ze skłonnością do alergii i zamkniętych zaskórników drogą wielu eksperymentów doszłam do tego, że z kosmetyków ze średniej półki cenowej nie szkodzą mi tylko te.
Znalazłam trochę fajnych produktów innych firm, dużo droższych od tej- takich jak Bioderma czy La Roche Posay albo polska Dermika, ale z uwagi na najkorzystniejszy dla mojego domowego budżetu stosunek jakości do ceny trzymam się YR. (info tak na wszelki wypadek, żeby ktoś nie miał wątpliwości czy nie jest to jakiś marketing szeptany czy coś w tym stylu).
Co do szybko spływającego podkładu- jesteś młoda, możliwe, że masz cerę mieszaną. Być może lepszy od fluidu byłby dla Ciebie jakiś podkład mineralny- polecam wątek o minerałach.
Co do podkładów matujących- ja do tej pory ideału nie znalazłam a cerę mam suchą. Moim zdaniem lepszy jest zwykły podkład i jeśli jest taka potrzeba porządny puder. Pisząc porządny mam na myśli taki, który nie ma w składzie zapychającego talku.
Co do zmarszczek po podkładzie- podkład na ogół w pewnym stopniu wysusza skórę. Ja zawsze po zmyciu fluidu mam nieco ściągniętą skórę, więc sięgam po demakijażu po serum nawilżające albo po krem-żel nawilżający z serii Hydra Vegetal z YR. Możliwe, że właśnie dzięki temu nie dorobiłam się jeszcze zmarszczek mimicznych na czole od używania podkładu. Poza tym na cerę pomaga picie siemienia lnianego, zażywanie witamin z grupy B i picie tranu ( ewentualnie zażywanie tranu w kapsułkach- co polecam szczególnie zimą, gdy jest mało słońca i brak witaminy D widać po kondycji skóry).
Do demakijażu mogę polecić mleczka i płyny micelarne AA- bardzo je lubię. Zimy bez mleczka z AA po prostu sobie nie wyobrażam bo jak mam twarz podrażnioną zimnym wiatrem i mam zmyć makijaż to moja twarz nie toleruje niczego innego.
Poczytaj też sobie o cerze mieszanej- podejrzewam, że taką masz. A ona wymaga specyficznej pielęgnacji- dobre serie dla takiej cery ma Bioderma, Tołpa. W przypadku takiej cery podkład też powinien być specyficzny, beztłuszczowy (może być np. w żelu)- w KWC szukaj podkładów polecanych przez posiadaczki takiej właśnie cery. O ile mnie pamięć nie myli dość dobre opinie ma np. beztłuszczowy Revlon. Ale jak napisałam wcześniej zostaw sobie podkład na jakieś większe okazje np. zdjęcia klasowe itd. Na co dzień postaw na porządną pielęgnację.
Co do pryszczy- czytaj składy. Mnie zapycha parafina i dlatego nie mogę sięgać po kremy firmy Ziaja. Jak masz problem z zapychaniem to szukaj kosmetyków tzw. niekomodogennych.
Co do wyrównania kolorytu skóry- witamina C powinna pomóc.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 12:39   #9
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: zniszczona cera 15latki

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Lat mam 31, zmarszczek praktycznie wcale, podkładu zaczęłam używać dopiero po 20 roku życia. Za to od mniej więcej Twojego wieku sięgałam po kosmetyki przeciwzmarszczkowe, także pod oczy czyli serie dla lat 25+ wzwyż i chyba było warto bo nawet zmarszczek od uśmiechu nie mam, kurzych łapek wokół oczu też nie. Ważne jest też to, że nie palę papierosów ani nie sięgam po alkohol. Zmarszczki w młodym wieku to często zmarszczki palacza- od palenia papierosów, które bardzo niszczy kolagen w skórze oraz zasoby witaminy C w organizmie
Co do podkładów czy kremów BB- sama stosuję te z Yves Rocher (krem BB) i podkład Pure Light. Zimą sięgam czasem też po podkład wygładzający tej samej firmy ( ma w składzie olejki różane) bo dobrze chroni skórę przed mrozem, choć można się po nim lekko świecić ( ja go czasem matuję prasowanym pudrem matującym tej firmy, ale niezbyt często, żeby nie mieć problemu z zapychaniem i zaskórnikami).
Generalnie jak chcesz mieć ładną skórę to polecam dobrą dietę, na co dzień porządne kremy i jakieś serum (ja używam na noc), co najmniej raz na tydzień maseczka, makijaż tylko raz na jakiś czas i tylko porządnymi kosmetykami ( o takim składzie, który nie szkodzi Twojej skórze. Większość drogeryjnych kosmetyków jest pod tym względem beznadziejna. Warto czytać składy albo wybrać podkład apteczny), i nigdy ale to przenigdy nie zapominaj o łagodnym, ale porządnym demakijażu. Na zimę polecam mleczko i jakiś łagodny żel do mycia twarzy- sama zaopatrzyłam się w tym roku w ten:
http://www.yves-rocher.pl/aksamitny_zel_do_mycia_twarzy
Jest bardzo wydajny i niemal tak delikatny jakbym myła twarz jakimś olejkiem, praktycznie wcale nie wysusza cery ( co na sezon jesienno-zimowy jest świetne).
Tak wiem co można sobie pomyśleć patrząc na mój post- piszę tylko o jednej firmie. Dlaczego? Bo po latach testowania różnych kosmetyków na mega wrażliwej bardzo suchej skórze naczynkowej ze skłonnością do alergii i zamkniętych zaskórników drogą wielu eksperymentów doszłam do tego, że z kosmetyków ze średniej półki cenowej nie szkodzą mi tylko te.
Znalazłam trochę fajnych produktów innych firm, dużo droższych od tej- takich jak Bioderma czy La Roche Posay albo polska Dermika, ale z uwagi na najkorzystniejszy dla mojego domowego budżetu stosunek jakości do ceny trzymam się YR. (info tak na wszelki wypadek, żeby ktoś nie miał wątpliwości czy nie jest to jakiś marketing szeptany czy coś w tym stylu).
Co do szybko spływającego podkładu- jesteś młoda, możliwe, że masz cerę mieszaną. Być może lepszy od fluidu byłby dla Ciebie jakiś podkład mineralny- polecam wątek o minerałach.
Co do podkładów matujących- ja do tej pory ideału nie znalazłam a cerę mam suchą. Moim zdaniem lepszy jest zwykły podkład i jeśli jest taka potrzeba porządny puder. Pisząc porządny mam na myśli taki, który nie ma w składzie zapychającego talku.
Co do zmarszczek po podkładzie- podkład na ogół w pewnym stopniu wysusza skórę. Ja zawsze po zmyciu fluidu mam nieco ściągniętą skórę, więc sięgam po demakijażu po serum nawilżające albo po krem-żel nawilżający z serii Hydra Vegetal z YR. Możliwe, że właśnie dzięki temu nie dorobiłam się jeszcze zmarszczek mimicznych na czole od używania podkładu. Poza tym na cerę pomaga picie siemienia lnianego, zażywanie witamin z grupy B i picie tranu ( ewentualnie zażywanie tranu w kapsułkach- co polecam szczególnie zimą, gdy jest mało słońca i brak witaminy D widać po kondycji skóry).
Do demakijażu mogę polecić mleczka i płyny micelarne AA- bardzo je lubię. Zimy bez mleczka z AA po prostu sobie nie wyobrażam bo jak mam twarz podrażnioną zimnym wiatrem i mam zmyć makijaż to moja twarz nie toleruje niczego innego.
Poczytaj też sobie o cerze mieszanej- podejrzewam, że taką masz. A ona wymaga specyficznej pielęgnacji- dobre serie dla takiej cery ma Bioderma, Tołpa. W przypadku takiej cery podkład też powinien być specyficzny, beztłuszczowy (może być np. w żelu)- w KWC szukaj podkładów polecanych przez posiadaczki takiej właśnie cery. O ile mnie pamięć nie myli dość dobre opinie ma np. beztłuszczowy Revlon. Ale jak napisałam wcześniej zostaw sobie podkład na jakieś większe okazje np. zdjęcia klasowe itd. Na co dzień postaw na porządną pielęgnację.
Co do pryszczy- czytaj składy. Mnie zapycha parafina i dlatego nie mogę sięgać po kremy firmy Ziaja. Jak masz problem z zapychaniem to szukaj kosmetyków tzw. niekomodogennych.
Co do wyrównania kolorytu skóry- witamina C powinna pomóc.
Ja zapobiegawczo na zmarszczki polecam krem z filtrem. Napisy typu: 25+, czy "przeciwzmarszczkowy" są czesto na kremach bez filtrów, o nieciekawym słabym skladzie. Na zmarszczki duzy wpływ ma genetyka, jak i brak ochrony przeciwsłonecznej, mimika twarzy, odzywianie jak pisalas.

Ja nie uważam że makijaż przyspiesza starzenie- ważne jest jego zmycie jak sama napisałas, ale jakby wgłębić się w temat to kosmetyki pielegnacyjne tez maja różne "obce" substancje tak samo jak te do makijazu, mineralne równiez. Ale masz rację, że lepiej nie uzywać podkladu za 5 zł z chinskiego sklepu (które zazwyczaj sa kiepskiej jakosci) jesli nie ma się funduszy na ten lepszej jakosci

Talk ma działanie komedogenne określone na 1 w badaniach, czyli nisko, wiec nie pisałabym że jest zapychajacy, bo czyta się to tak jakby kazdego zapychal.

Może masz nieodpowiedni podklad, sdkoro Cię wysusza? Ja mam w niektórych partiach też cerę skłonną do wysuszenia, ale nic się nie dzieje od podkladu.

To, ze kosmetyk oznaczono nazwą "beztłuszczowy" nic mi nie mówi. Ma on na pewno jakies tłuszcze. Nie ufałabym tej nazwie tak w 100% i nie kierowałabym się tym przy zakupach. Takie kosmetyki mogą czesciej wysuszyc np. przez dodatek alkoholu, choc to tez nie regula.

Tak samo z kosmetykami "niekomedogennymi". To bardzo indywidualna kwestia na kogo jak zadziała dana kombinacja skladników.

Sama parafina nie ma udowodnionego działania komedogennego. Zresztą mleczko AA również chyba ja zawiera...

Wit. C działa chwilowo w serum, choc nie mówię że nie jest świetna. Ja bym się skupila najpierw na wyleczeniu tradziku (nie wcale na makijazu, żebyś nie odczytała tego jako, ze "bronię" niejako grubej warstwy podkladu na twarzy), potem na ujednolicaniu kolorytu zabiegami.

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-11-01 o 12:42
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:59.