NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy! - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-03, 14:12   #91
beata87p
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1
Dot.: Nie mogę schudnąć!!!

ja tak że mam taki problem nie mogę schudnac, ale kiedys stosowałam jogurt z otrembami prazonymi i pomogło bardzo dodawałam 1-2 łyżeczki do jogurtu jadłam 2-*3 razy dziennie przez 5 miesiecy schudłam ok 20kg
beata87p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 14:22   #92
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Nie mogę schudnąć!!!

Nie bardzo rozumiem w czym ten jogurt miał pomoc

a moze mam rozumiec ze przez 5 m-cy jadlas tylko jogurt 2-3 razy dziennie?
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 09:23   #93
paulakiss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 10
Dot.: Nie mogę schudnąć!!!

ja osobiscie zaczelam od diety kopenhadzkiej i schudlam wtedy ok. 5 kg (oczywiscie nie dotrwalam do konca ;p - 8 dni) nie cwiczylam, nie przemeczalam sie, bo dieta i tak byla dosc wyczerpujaca. pozniej zaczelam intensywnie cwiczyc jem mniej niz przed dieta i rozsadniej a waga stoi w miejscu, no schudlam moze 1 kg. w moim wypadku moge obwiniac przemiane materii wiec postanowilam postawic na jakis blonnik, zobaczymy czy da efekty. kazdy organizm reaguje inaczej. moja znajoma ma niedoczynnosc tarczycy, ale zaczela diete (duzo warzyw, owocow, chude mieso, jogurty) i schudla! wiec nie masz sie co przejmowac, poszukaj gdzies diety odpowiedzniej dla ciebie, poradz sie lekarza i na pewno pomoze
paulakiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 18:15   #94
ekstradyska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 440
Dot.: Nie mogę schudnąć!!!

musisz iśc do endokrynologa to po pierwsze
po drugie dostaniesz leki,zapewne na kilka miesięcy potem znowu badania i może znowu leki
u niektórych tarczyca naprawde powduje to, że nie mozna zrzucić wagi
może nie jadłas jodu, ?
może za duzo tych ćwiczen, nie wiem sama co mysleć
ale najwazniejsze do endokrynologa, i to nie tylko ze wzgledu na wage, chyba nie chcesz miec wola (szyja może sie powiekszac własnie od tarczycy)
ekstradyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 13:28   #95
ancur85
Raczkowanie
 
Avatar ancur85
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 42
GG do ancur85
Dot.: Nie mogę schudnąć!!!

chcialabym odnowic ten temat,gdyz sama jestem w podobnej sytuacji. dieta,ruch,od 2 m-cy nie lykam juz tabletek anty,odstawilam stwierdzajac ze to moze byc przyczyna braku spadku wagi,bo przybralam jakies 6 lat temu jak zaczelam je lykac.otoz bylam dzis u pana ginekologa,ktorego poprosilam o skierowanie na badania hormonalne,a on mi na to ze mi nie wypisze i zeby udac sie do internisty,bo takie skierowanie moze mi przepisac tylko internista. wyszlam wsciekla i rozzalona,bo uwazam ze poprostu mnie splawil,mowiac ze hormony nie maja nic wspolnego z ginekologia (!?!?!?) poszlam wiec do internisty, spotkalam znajoma pielegniarke,a ona mi na to, ze jak internista wypisze skierowanie to musze cos tam doplacac,a wypisanie takiego skierowania nalezy przede wszystkim do ginekologa. moje pytanie do Was czy ten ginekolog mial prawo mnie oklamac i odmowic wypisania w/w skierowania? i co robic,bo juz nie mam sily, tym bardziej ze naprawde jem niewielkie posilki,zgodnie z wytycznymi 5 razy dziennie, zero smazonego, zrezygnowalam z pieczywa, ziemniakow i makaronow, jezdze na rowerze,rowniez stacjonarnym i konno i powiedzcie mi co jest nie tak?no chyba jedynie hormony bardzo prosze Was o pomoc i odpowiedz na powyzsze pytania, pozdrawiam Ancur.
ancur85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 13:41   #96
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nie mogę schudnąć!!!

może także [jak autorka tematu] dostarczasz organizmowi zbyt mało kalorii? jeżeli ćwiczysz węglowodany są niezbędne, całkowicie je wyeliminowałaś? co z tłuszczami, mam nadzieję, że nie zrezygnowałaś z nich?
Przejrzyj wątek "co dziś zjadłaś po treningu?" i zobacz, czy Twoje posiłki są ok. Poza tym, wklej tutaj swój jadłospis, zastanowimy się co jest nie tak.
a miałaś wcześniej jakieś przygody z odchudzaniem?
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 19:31   #97
ancur85
Raczkowanie
 
Avatar ancur85
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 42
GG do ancur85
Dot.: Nie mogę schudnąć!!!

moj jadlospis mysle,ze jest ok,ale podam dla sprawdzenia przez fachowcow
sniadanie - kromka chlebka ciemnego zytniego badz orkiszowego z drobiowa wedlina,pomidorem,szcypio rkiem lub platki fitness z danio (pozywne tak sadze jak na sniadanie)
II sniadanie - jem je rzadko,bo zwykle nie jestem glodna,ale ostatnio jesli to II sniadanie nastapi,to spozywam w jego ramach 2 wafle ryzowe lub jablko lub podobnej kalorycznosci produkt,zwykle lekki
obiad - nawet jesli mama robi dwa dania staram sie jesc jedno,bo wiecej nie moge, z reguly 2 ziemniaczki,cielecina i surowka (bez dodatkowych sosow) lub ryz z jablkami i cynamonem (oczywiscie bez smietany) danie chinskie z kurczakiem (obowiazkowo jakies warzywa do tego) lub cokolwiek podobnego i oczywiscie pol porcji (stosuje przez ostatnie pol roku ŻP )
podwieczorek - hmm w sumie to wyglada podobnie jak II sniadanie,chociaz jak mnie najdzie ochota na cos pozywniejszego typu jogurcik lub kromeczka to kolacje odpuszczam
kolacja - z reguly najpozniej okolo 19,20, jesli takowa jest i wyglada jak w punkcie wyzej (klade sie kolo 23,24)
tak wlasnie wyglada moj jadlospis. piwko sie trafi,ale sporadycznie, raz w tygodniu,w sobote lub niedziele,podobnie z grzeszkami typu kawalek pizzy lub frytki, raz w tygodniu. oprocz tego pije rumianek,herbate czerwona i zielona,a slodze tylko kubek kawy,ktora pije codziennie rano i to pol lyzeczki. nie wiem juz gdzie szukac cięć, powaznie, wymiekam ehh. bede bardzo wdzieczna za rady, pozdrawiam Ancur

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:28 ----------

aha, dodam jeszcze, ze probuje sie odchudzac w racjonalny sposob juz od ponad roku, czyli zero konkretnej diety,a poprostu baczniejsza uwaga na to co jem.wczesniej staram sie schudnac biorac jeszcze pigulki,od 2 m-cy odstawilam je wlasnie ze wzgledu na mierne wyniki w odchudzaniu
ancur85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-08, 19:53   #98
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nie mogę schudnąć!!!

Cytat:
Napisane przez ancur85 Pokaż wiadomość
moj jadlospis mysle,ze jest ok,ale podam dla sprawdzenia przez fachowcow
sniadanie - kromka chlebka ciemnego zytniego badz orkiszowego z drobiowa wedlina,pomidorem,szcypio rkiem lub platki fitness z danio (pozywne tak sadze jak na sniadanie) aaa! nieee! za mało! ile to ma kalorii, 200? powinno być 2x więcej. na przykład dwie kromki + jajecznica z dwóch jaj z warzywami. albo owsianka
II sniadanie - jem je rzadko,bo zwykle nie jestem glodna,ale ostatnio jesli to II sniadanie nastapi,to spozywam w jego ramach 2 wafle ryzowe lub jablko lub podobnej kalorycznosci produkt,zwykle lekki za mało. kalorii i białka. i wartości. tutaj idealnie pasowałby jakiś serek homogenizowany naturalny z ww złożonymialbo jeżeli na IŚ zjesz owsiankę, na II - kanapki
obiad - nawet jesli mama robi dwa dania staram sie jesc jedno,bo wiecej nie moge, z reguly 2 ziemniaczki,cielecina i surowka (bez dodatkowych sosow) lub ryz z jablkami i cynamonem (oczywiscie bez smietany) danie chinskie z kurczakiem (obowiazkowo jakies warzywa do tego) lub cokolwiek podobnego i oczywiscie pol porcji (stosuje przez ostatnie pol roku ŻP ) ryż brązowy, makaron pełnoziarnisty + białko + warzywa
podwieczorek - hmm w sumie to wyglada podobnie jak II sniadanie,chociaz jak mnie najdzie ochota na cos pozywniejszego typu jogurcik lub kromeczka to kolacje odpuszczam tutaj nnkt
kolacja - z reguly najpozniej okolo 19,20, jesli takowa jest i wyglada jak w punkcie wyzej (klade sie kolo 23,24) jak wyżej czyli Jezzzuu nie jesz??!? kolacja białkowa. jest NIEZBĘDNA
tak wlasnie wyglada moj jadlospis. piwko sie trafi,ale sporadycznie, raz w tygodniu,w sobote lub niedziele,podobnie z grzeszkami typu kawalek pizzy lub frytki, raz w tygodniu. oprocz tego pije rumianek,herbate czerwona i zielona,a slodze tylko kubek kawy,ktora pije codziennie rano i to pol lyzeczki. nie wiem juz gdzie szukac cięć, powaznie, wymiekam ehh. bede bardzo wdzieczna za rady, pozdrawiam Ancur

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:28 ----------

aha, dodam jeszcze, ze probuje sie odchudzac w racjonalny sposob juz od ponad roku, czyli zero konkretnej diety,a poprostu baczniejsza uwaga na to co jem.wczesniej staram sie schudnac biorac jeszcze pigulki,od 2 m-cy odstawilam je wlasnie ze wzgledu na mierne wyniki w odchudzaniu
to nie jest racjonalna dieta. przy takim odżywianiu musisz mieć tragicznie rozwalony metabolizm. Powinnaś zwiększać stopniowo posiłki aż dojdziesz do zapotrzebowania [które obliczysz ze wzoru podanego w wątkach podwieszonych] a potem odjąc od niego ok. 200 kcal. nie więcej! wtedy gwarantuję Ci, że zaczniesz chudnąć. przeglądnij wątek nasze codzienne jadłospisy i Przykładowe jadłospisy R/U/P. / https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=309561 /
Boże, Ty jeszcze ćwiczysz przy takim jadłospisie?
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 23:10   #99
ancur85
Raczkowanie
 
Avatar ancur85
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 42
GG do ancur85
Dot.: Nie mogę schudnąć!!!

z metabolizmem jest naprawde ok, raz, czasem dwa razy dziennie w kibelku jestem bezproblemowo a wiecej nie jestem wstanie w siebie wcisnac, bo jak zjem za duzo to sie zle czuje jem po prostu tyle ile jestem w stanie i raczej to co lubie,to co mi smakuje i tyle ile potrafie zjesc, bo wiecej ani rusz. i co tu poczac ehh ...

---------- Dopisano o 00:10 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:59 ----------

a propos, przegladnelam te jadlospisy i ... nie jestem w stanie pojac jak mozna tyle jesc na redukcje, powaznie
ancur85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 23:29   #100
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Nie mogę schudnąć!!!

Cytat:
Napisane przez ancur85 Pokaż wiadomość
z metabolizmem jest naprawde ok, raz, czasem dwa razy dziennie w kibelku jestem bezproblemowo
a co ma do tego metabolizm?
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 23:59   #101
ancur85
Raczkowanie
 
Avatar ancur85
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 42
GG do ancur85
Dot.: Nie mogę schudnąć!!!

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
to nie jest racjonalna dieta. przy takim odżywianiu musisz mieć tragicznie rozwalony metabolizm. Powinnaś zwiększać stopniowo posiłki aż dojdziesz do zapotrzebowania [które obliczysz ze wzoru podanego w wątkach podwieszonych] a potem odjąc od niego ok. 200 kcal. nie więcej! wtedy gwarantuję Ci, że zaczniesz chudnąć. przeglądnij wątek nasze codzienne jadłospisy i Przykładowe jadłospisy R/U/P. / https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=309561 /
Boże, Ty jeszcze ćwiczysz przy takim jadłospisie?
uwzglednienie metabolizmu w mojej odpowiedzi jest skierowane do iza_wiosenna a propos tego co mi napisala na temat mojego jadlospisu
ancur85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-09, 00:29   #102
deyminka
Zadomowienie
 
Avatar deyminka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 042
Dot.: Nie mogę schudnąć!!!

Cytat:
Napisane przez ancur85 Pokaż wiadomość
chcialabym odnowic ten temat,gdyz sama jestem w podobnej sytuacji. dieta,ruch,od 2 m-cy nie lykam juz tabletek anty,odstawilam stwierdzajac ze to moze byc przyczyna braku spadku wagi,bo przybralam jakies 6 lat temu jak zaczelam je lykac.otoz bylam dzis u pana ginekologa,ktorego poprosilam o skierowanie na badania hormonalne,a on mi na to ze mi nie wypisze i zeby udac sie do internisty,bo takie skierowanie moze mi przepisac tylko internista. wyszlam wsciekla i rozzalona,bo uwazam ze poprostu mnie splawil,mowiac ze hormony nie maja nic wspolnego z ginekologia (!?!?!?) poszlam wiec do internisty, spotkalam znajoma pielegniarke,a ona mi na to, ze jak internista wypisze skierowanie to musze cos tam doplacac,a wypisanie takiego skierowania nalezy przede wszystkim do ginekologa. moje pytanie do Was czy ten ginekolog mial prawo mnie oklamac i odmowic wypisania w/w skierowania? i co robic,bo juz nie mam sily, tym bardziej ze naprawde jem niewielkie posilki,zgodnie z wytycznymi 5 razy dziennie, zero smazonego, zrezygnowalam z pieczywa, ziemniakow i makaronow, jezdze na rowerze,rowniez stacjonarnym i konno i powiedzcie mi co jest nie tak?no chyba jedynie hormony bardzo prosze Was o pomoc i odpowiedz na powyzsze pytania, pozdrawiam Ancur.
ginekolog jak najbardziej powinien wypisac skierowanie na badania! jesli dostaje sie skierowanie od lekarza i robi sie badania w tej samej przychodni w ktorej przyjmuje lekarz to sa one bazplatne. Tabletki moga powodowac tycie poprzez zatrzymanie wody w organizmie ale juz od jakiegos (dluzszego) czasu sa tabletki nowej generacji ktore maja zmniejszona dawke hormonow i taki skutek uboczny nie wystepuje...
deyminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 02:00   #103
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Nie mogę schudnąć!!!

Cytat:
Napisane przez ancur85 Pokaż wiadomość
uwzglednienie metabolizmu w mojej odpowiedzi jest skierowane do iza_wiosenna a propos tego co mi napisala na temat mojego jadlospisu
nie zeby cos,ale czestosc wyproznien a metabolizm to dwie rozne sprawy
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 02:47   #104
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Nie mogę schudnąć!!!

ancur85 jesli Ty sie racjonalnie odzywiasz, to ja jestem chinski cesarz.

Podobnie - jakim cudem masz miec dobry metabolizm, jesli jesz za malo i za rzadko? Cudow nie ma w tych sprawach...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 09:43   #105
ancur85
Raczkowanie
 
Avatar ancur85
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 42
GG do ancur85
Dot.: Nie mogę schudnąć!!!

Cytat:
Napisane przez kiciakasia Pokaż wiadomość
nie zeby cos,ale czestosc wyproznien a metabolizm to dwie rozne sprawy
nie rozumiem, zawsze myslalam ze skoro metabolizm to przemiana materii,to wyproznianie sie ma z tym wlasnie zwiazek jesli sie myle, to oswieccie mnie, po to tu przyszlam jakby nie bylo.

---------- Dopisano o 10:37 ---------- Poprzedni post napisano o 10:29 ----------

Cytat:
Napisane przez deyminka Pokaż wiadomość
ginekolog jak najbardziej powinien wypisac skierowanie na badania! jesli dostaje sie skierowanie od lekarza i robi sie badania w tej samej przychodni w ktorej przyjmuje lekarz to sa one bazplatne. Tabletki moga powodowac tycie poprzez zatrzymanie wody w organizmie ale juz od jakiegos (dluzszego) czasu sa tabletki nowej generacji ktore maja zmniejszona dawke hormonow i taki skutek uboczny nie wystepuje...
no tak tylko,ze jak zaczelam jesc piguly to byl to logest 6 lat temu,zmienilam je jednak pare miesiecy temu na yasminelle,po czym odstawilam. zanim zaczelam jesc anty,majac lat 18, moja waga wahala sie pomiedzy 55 -56 przy wzroscie 164 cm,ktory pozostal bez zmian do dzis,ale waga sie pohylila w zla strone i obecnie waze kolo 62 kg

---------- Dopisano o 10:43 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
ancur85 jesli Ty sie racjonalnie odzywiasz, to ja jestem chinski cesarz.

Podobnie - jakim cudem masz miec dobry metabolizm, jesli jesz za malo i za rzadko? Cudow nie ma w tych sprawach...
jesli moj sposob odzywiania nie jest racjonalny (p.w. "jem ile moge i to co lubie"+"cwicze") to wydawac by sie moglo, iz powinnam chudnac jeszcze bardziej? takie moje rozumowanie i tak sie w sumie utarlo, wiec myslisz ze jesli zaczne jesc wiecej i bardziej pozywnie (jadlospisy R/U/P) to wtedy waga zacznie leciec?
ancur85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 09:47   #106
Delli
Zakorzenienie
 
Avatar Delli
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 4 401
Dot.: Nie mogę schudnąć!!!

Ja w sprawie skierowania. A więc moja ginek-endokrynolog powiedział, że musze robić badania hormonów, które są płatne więc bezpośrednio na następny dzień poszłam do przychodni (bez skierowania). Za 3 hormony zapłaciłam 90 zł. Jedno było niepłatne. Także możliwe, że ginekolog nie wypisze skierowania.
Delli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 09:54   #107
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nie mogę schudnąć!!!

Ancur, najpierw musisz naprawić to, co zepsułaś. nie spodziewaj się cudów i nagłej szybkiej utraty wagi. Na początku przy dodawaniu kalorii nie powinnaś przytyć, ale nie nastawiaj się zbyt bardzo na utratę kilogramów. dopiero, gdy dojdziesz do właściwej dla siebie ilości przyjmowanych dziennie kalorii i od niej odejmiesz ok 200kcal, wtedy możesz liczyć na efekty. Prawdiłowe tempo chudnięcia to 0,5-1kg/tydzień, a więc nie bardzo szybko, ale co najważniejsze - skutecznie i bez katowania się.

co do przemiany materii. częstotliwość wypróżniania się świadczy o dobrym trawieniu, nie o tempie metabolizmu. w uproszczeniu - tempo Twojej przemiany materii jest odpowiednie, gdy jesz zgodnie ze swoim zapotrzebowaniem i nie tyjesz. Ty natomiast jesz grubo poniżej odpowiedniej dla Ciebie ilości kcal, a nie możesz schudnąć. Wnioski są chyba oczywiste?

tak jak pisała wcześniej Rzabba, naprawa metabolizmu potrwa ok. 2 tygodni, potem możesz zacząć redukcję.
proponuję najpierw do jadłospisu dołożyć na kolację np. serek wiejski lekki, za trzy dni na IIśniadanie niewielką kanapkę, za kolejne trzy garść orzechów na podwieczorek. Potem zwiększasz śniadanie [w zasadzie to możesz zrobić równolegle z dodaniem białkowej kolacji; na pewno Ci nie zaszkodzi], drugie śniadanie i tak dalej. możesz wklejać jadłospisy w wątku Nasze Codzienne Jadłospisy, a na pewno pomożemy i odpowiemy na pytania w razie gdybyś miała wątpliwości czy jest ok.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 10:02   #108
ancur85
Raczkowanie
 
Avatar ancur85
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 42
GG do ancur85
Dot.: Nie mogę schudnąć!!!

Cytat:
Napisane przez Delli Pokaż wiadomość
Ja w sprawie skierowania. A więc moja ginek-endokrynolog powiedział, że musze robić badania hormonów, które są płatne więc bezpośrednio na następny dzień poszłam do przychodni (bez skierowania). Za 3 hormony zapłaciłam 90 zł. Jedno było niepłatne. Także możliwe, że ginekolog nie wypisze skierowania.
a to dziwne, bo ja wlasnie slyszalam i czytalam, ze badania hormonalne sa przeprowadzane w ramach NFZ,tylko nie chca wypisywac skierowan,zeby potem batow z gory nie dostali,ze sa rozrzutni

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:57 ----------

[QUOTE=iza_wiosenna;141489 39]Ancur, najpierw musisz naprawić to, co zepsułaś ...

nie przypuszczalam nawet, ze az takie to skomplikowane, bylam pewna, ze skoro malo jem to powinno leciec ze mnie a tu sie okazalo, ze wlasnie nie, ale heca, sama w to nie wierze ehh. dzis dzien zaczelam od jajecznicy z 1 jajka,duzej pieczarki i polowy cebulki,pol grahamki z wedlina + kawa z mlekiem i pol lyzeczki cukru jak zwykle
ancur85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 13:39   #109
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Nie mogę schudnąć!!!

Cytat:
Napisane przez ancur85 Pokaż wiadomość
jesli moj sposob odzywiania nie jest racjonalny (p.w. "jem ile moge i to co lubie"+"cwicze") to wydawac by sie moglo, iz powinnam chudnac jeszcze bardziej? takie moje rozumowanie i tak sie w sumie utarlo, wiec myslisz ze jesli zaczne jesc wiecej i bardziej pozywnie (jadlospisy R/U/P) to wtedy waga zacznie leciec?
Nie, wrecz przeciwnie - ogranizm sie przyzwyczaja i zwalnia metabolizm, wiec efekt jest przeciwny. Dlatego wszystkie te badziewne "diety" z kolorowych pisemek skutkuja jojo - przez pierwsze kilka tyg glodzenia faktycznie sie chudnie, ale pozniej ogranizm sie przystosowuje, zwalnia metabolizm, wtedy dieta sie konczy, zaczyna normalne jedzenie i kilogramy powracaja jak dzikie.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-09, 14:23   #110
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Nie mogę schudnąć!!!

Ja mam problem z brzuchem :/
Generalnie jestem szczupła- ważę teraz około 55 kg ( może 54 lub 53, nie wiem) mam patykowate nogi i ręce.. i tłuszcz na brzuchu.
Wiem,że tłuszcz spala się aerobami plus odpowiednia dieta. Ale wtedy spala się z całego ciała- A ja tego nie chcę
Natomiast te wszystkie brzuszki, abs i tak dalej kształtują mięsnie POD tym tłuszczykiem.
Da się coś w tej sytuacji zrobić? Nie mam zamiaru dłuzej sie glodzic;/
Narc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 14:42   #111
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Nie mogę schudnąć!!!

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
Ja mam problem z brzuchem :/
Generalnie jestem szczupła- ważę teraz około 55 kg ( może 54 lub 53, nie wiem) mam patykowate nogi i ręce.. i tłuszcz na brzuchu.
Wiem,że tłuszcz spala się aerobami plus odpowiednia dieta. Ale wtedy spala się z całego ciała- A ja tego nie chcę
Natomiast te wszystkie brzuszki, abs i tak dalej kształtują mięsnie POD tym tłuszczykiem.
Da się coś w tej sytuacji zrobić? Nie mam zamiaru dłuzej sie glodzic;/

jaki masz cholesterol?
moze za malo nnkt,moze problemy z watroba?
sprobuj olej lniany/siemie glut
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 17:35   #112
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Nie mogę schudnąć!!!

Hm, miałam problemy z wątrobą jako dziecko. Długo się nie badałam, więc to może być to..
i nnk chyba też bardzo mało.
o siemieniu myślałam już dawno. Małą poprawę zauważyłam po owsiance i zielonej herbacie- nieco się spłaszczył bo skonczyly sie problemy z przemiana materii-jest teraz bardzo ok
Trudno mi wlasnie wymyślić co robić.. może powinnam ułozyć jakiś skuteczny trening brzucha? ale jak to zrobic,zeby tłuszczyk sie spalal...

Piszesz o cholesterolu, wątrobie.. Tak sobie mysle,ze jak sie ma jakies wewnetrzne probloemy z brzuchem, to on po prostu jest taki jakby wydęty, robi się jakby balon.
A moj brzuch jest normalny , ale po postu mogę złapać w ręce te wałeczki,wiec chyba po prostu tłuszcz..
Czasem juz nie mam na to sily,ah;/
Narc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 09:55   #113
ancur85
Raczkowanie
 
Avatar ancur85
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 42
GG do ancur85
Dot.: Nie mogę schudnąć!!!

przedwczoraj wazylam 62 kg,dzis po dosc obfitym sniadaniu (omlet z cebula,szynka,pieczarkami i papryka z jednego jaja i lyzki maki+kawa) i 5 porzadnych posilkach wczoraj, waze 60,8 kg! czy to jest mozliwe?
ancur85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 11:31   #114
Anarchia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 676
Dot.: Nie mogę schudnąć!!!

moge sie podczepic?
tez nie moge schudnac chociaz kiedys nie mialam z tym problemu ;( ale kiedys to mialam wf 3x w tyg i to bylo zbawienne
teraz sie staram codziennie cwiczyc ale to sa cwiczenia typu 8min abs a6w i stepper wieczorami
i mam tak- jeden dzien jem bardzo malo ok 1100kcal bo mam wyrzuty sumienia po poprzednim dniu i np b. obwitym obiedzie i kolacji itp i czasem jakis slodycz wleci to tez sie mecze nast dnia. to chyba wina takiej hustawki kalorycznej to ze nie moge tycvh 2cm zgubic ?

chce stracic 2cm z uda i tylka zeby wrocic do stanu sprzed pol roku i niee mogeee

lece na ncj bo dzisiaj juz rano zawalilam
eh znowu wizazu ratuj
Anarchia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 11:47   #115
ancur85
Raczkowanie
 
Avatar ancur85
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 42
GG do ancur85
Dot.: Nie mogę schudnąć!!!

Cytat:
Napisane przez Anarchia Pokaż wiadomość
moge sie podczepic?
tez nie moge schudnac chociaz kiedys nie mialam z tym problemu ;( ale kiedys to mialam wf 3x w tyg i to bylo zbawienne
teraz sie staram codziennie cwiczyc ale to sa cwiczenia typu 8min abs a6w i stepper wieczorami
i mam tak- jeden dzien jem bardzo malo ok 1100kcal bo mam wyrzuty sumienia po poprzednim dniu i np b. obwitym obiedzie i kolacji itp i czasem jakis slodycz wleci to tez sie mecze nast dnia. to chyba wina takiej hustawki kalorycznej to ze nie moge tycvh 2cm zgubic ?

chce stracic 2cm z uda i tylka zeby wrocic do stanu sprzed pol roku i niee mogeee

lece na ncj bo dzisiaj juz rano zawalilam
eh znowu wizazu ratuj
przewin sobie troche wczesniej, wszystko jest wujasnione przez fachowcow za mala kalorycznosc posilkow, tak jak u mnie przypuszczalnie rozwalony metabolizm no i fakt, ta hustawka, o ktorej wspomnialas. zerknij na poprzednie posty dowiesz sie wszystkiego, pozdrawiam Ancur
ancur85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 12:08   #116
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Nie mogę schudnąć!!!

Ja chyba dopiero od pazdziernika bede jesc wiecej posilkow,w miare normalnie. Bo w wakacje jak sie wtanie o 13 to.. od razu obiad , potem jakas kanapka i tyle;/
Narc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 15:31   #117
Anarchia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 676
Dot.: Nie mogę schudnąć!!!

no ja wieem ja wszysko nawet w praktyce mialam opanowane a teraz co ;( nic mi nie idzie eh
z jednej strony wiem ze 5 zbilansowanych posilkow plus ruch ale ruchu to mam niewiele wstaje o 13 chodze spac o 3 i badz tu madry O.o a obiad zwykle o 15 u babci no i jak zjem na te pierwsze posilki sporo to potem mi wypada pozniej nie chce mi sie jesc to nie jem i jeszcze co wieczor prawie alkohol. pozalowania warte takie moje odzywianie nie moge sie wziac w garsc! linee biore desperacja mnie dopadla,

same powiedzcie, przykladowe ostatnie dni (srednio pamietam);
1. wstaje w poludnie jem kromke razowca z wiesniakiem i warzywami bo wiem ze na obiad pierogi ze sliwkami, cwicze troche cos porobie
2. obiad- zupa fasolowa na kostce knorra, duzo fasolek zjadlam (bialko- wtedy byl dzien co sie niby bralam za siebie) a potem pieerozki.. chyba 12 O.o z lyzka smietany jakos potem gruszka brzoskwinki malinki sliwki itp (sezon na owoce tez folguje sobie)
3. ("dobra nazarlam sie pierogow nic juz nie jem" yhmm codziennie to mowie): brokul kawalek lososia wedzonego i sera plesniowego porcja paelli i sru- dwa piwa troche wina kuuupa sliwek itd. i miska mieszanki studenckiej i pasek czekolady grrr
pol godz steppera na wyrzutach sumienia

no i nastepny dzien z pelnym brzuchem rano:
1. niecala miseczka owsianki z owocami i twarogiem, potem pojechalam z chlopakiem do szczecina zeby nie siedziec w domu i z nudow nie jesc
2. gruszka jablko sliwka i cola light i kawa z mlekiem w aucie
3. powrot i lyzka ryzu i troche krajanki sojowej w odrobinie sosu, wasa z serkiem w. i warzywami
4. reszta serka z pomidorem i dwa piwa O.o brzuszkow troche przed snem

dzisiaj:
1. wyglodzenie: jogurt nat 100g serka homo 30-40g platkow owsianych owoce, kroma razowca z serkiem i warzywami
cwiczenia i 6km rower
2. 6 pierogow ruskich takich pozadnych, z lyzka smietany, kuupa owocow (obiad u babci a potem buszowanie po ogrodzie- wakacje hehe) powrot rowerkiem i znowu kilka sliwek
no i pewnie joge pocwicze jeszcze i brzuszki
i chce zjesc serek z malinami a potem ide z kolezankami na piwo i cala silna wole poswiece na powstrzymanie gastrofazy po powrocie takze lepiej zjem jeszcze kanapke przed

kurna
ja sie sama oszukuje takim jedzeniem,
musze. sie. wziac. w. garsc!

jutro tez rower

skomentujecie to fachowo?
n igdy nie schudne chyba
Anarchia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 16:55   #118
ancur85
Raczkowanie
 
Avatar ancur85
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 42
GG do ancur85
Dot.: Nie mogę schudnąć!!!

a ja w celu lepszej motywacji zakupilam dzis therm line II jak pomoze to bedzie super,jak nie to przynajmniej bede sie pilnowala,bo jak juz kupilam to szkoda kasy zeby zaprzepascic mozliwe dzialanie tabletek poprzez moje grzeszenie,wiec od jutra totalna zmiana trybu zycia. jesli beda sukcesy pochwale sie na pewno,no ale coz jesli bedzie porazka tez Was poinformuje. trzymam kciuki rowniez za Was moje drogie i czekam na info o Waszych sukcesach pozdrawiam, Ancur
ancur85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 08:48   #119
halfsara
Rozeznanie
 
Avatar halfsara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 712
Dot.: Nie mogę schudnąć!!!

Cytat:
Napisane przez Anarchia Pokaż wiadomość
no ja wieem ja wszysko nawet w praktyce mialam opanowane a teraz co ;( nic mi nie idzie eh
z jednej strony wiem ze 5 zbilansowanych posilkow plus ruch ale ruchu to mam niewiele wstaje o 13 chodze spac o 3 i badz tu madry O.o a obiad zwykle o 15 u babci no i jak zjem na te pierwsze posilki sporo to potem mi wypada pozniej nie chce mi sie jesc to nie jem i jeszcze co wieczor prawie alkohol. pozalowania warte takie moje odzywianie nie moge sie wziac w garsc! linee biore desperacja mnie dopadla,

same powiedzcie, przykladowe ostatnie dni (srednio pamietam);
1. wstaje w poludnie jem kromke razowca z wiesniakiem i warzywami bo wiem ze na obiad pierogi ze sliwkami, cwicze troche cos porobie
2. obiad- zupa fasolowa na kostce knorra, duzo fasolek zjadlam (bialko- wtedy byl dzien co sie niby bralam za siebie) a potem pieerozki.. chyba 12 O.o z lyzka smietany jakos potem gruszka brzoskwinki malinki sliwki itp (sezon na owoce tez folguje sobie)
3. ("dobra nazarlam sie pierogow nic juz nie jem" yhmm codziennie to mowie): brokul kawalek lososia wedzonego i sera plesniowego porcja paelli i sru- dwa piwa troche wina kuuupa sliwek itd. i miska mieszanki studenckiej i pasek czekolady grrr
pol godz steppera na wyrzutach sumienia

no i nastepny dzien z pelnym brzuchem rano:
1. niecala miseczka owsianki z owocami i twarogiem, potem pojechalam z chlopakiem do szczecina zeby nie siedziec w domu i z nudow nie jesc
2. gruszka jablko sliwka i cola light i kawa z mlekiem w aucie
3. powrot i lyzka ryzu i troche krajanki sojowej w odrobinie sosu, wasa z serkiem w. i warzywami
4. reszta serka z pomidorem i dwa piwa O.o brzuszkow troche przed snem

dzisiaj:
1. wyglodzenie: jogurt nat 100g serka homo 30-40g platkow owsianych owoce, kroma razowca z serkiem i warzywami
cwiczenia i 6km rower
2. 6 pierogow ruskich takich pozadnych, z lyzka smietany, kuupa owocow (obiad u babci a potem buszowanie po ogrodzie- wakacje hehe) powrot rowerkiem i znowu kilka sliwek
no i pewnie joge pocwicze jeszcze i brzuszki
i chce zjesc serek z malinami a potem ide z kolezankami na piwo i cala silna wole poswiece na powstrzymanie gastrofazy po powrocie takze lepiej zjem jeszcze kanapke przed

kurna
ja sie sama oszukuje takim jedzeniem,
musze. sie. wziac. w. garsc!

jutro tez rower

skomentujecie to fachowo?
n igdy nie schudne chyba
no srednie te jadlospisy na redukcje.jak nie chcesz wprowadzac drastycznych zmian,moze ogranicz chociaz owoce pod koniec dnia i zrezygnowanie z piwa pewnie by dalo wiele ale zycie towarzyskie wtedy cierpico do aktywnosci zamien cwiczenia aerobowe(rower,stepper) na silowe i interwalowe,dzieki temu przyspieszysz swoj metabolizm,no i bedziesz chudla bardziej z tluszczu niz miesni(zeby je oszczedzac bialko w kazdym posilku).
__________________
"To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away."
halfsara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 23:28   #120
Anarchia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 676
Dot.: Nie mogę schudnąć!!!

ok sprobuje tak, zobaczymy co bedzie.. jutro imieniny babci, poobzeram sie ciasta i bede miec wyrzuty i kolo sie zamknie znowu eh nie wiem czy sie powstrzymam chyba juz nie umiem

dzisiaj sie staralam bardziej ale nie wiem eh
1. o 13 ;p wasa z sezamem z serkiem wiejskim i kawalkiem lososia wedzonego warzywka troszku activii malinowej (jak nie rano to kiedyy ) winogronka troche
6km rowerem na obiad ;p
2. kasza gryczana z sosem grzybowym (wyjadlam glownie grzyby, sporo ich) ogorek kiszony, winogronko
powrot rowerem i a6w
3. fasolka szparagowa talerz duzy, jajko posadzone na kropelce oliwy uduszone 3 pieczarki, ogorek malosolny, pomidor
4. troche wiesniaka i sporo "poprobowanych" roznych wiktuałow podczas robienia sernikobrownies z malinami i oblizywanie lyzek (mieczak ze mnie) ;p no i dwa kawalki tegoz ciasta hy troche brzuszkow

tyje! :[
Anarchia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-31 13:09:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:49.