Szkoła "przyjazna" uczniowi? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-15, 18:47   #61
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Szkoła "przyjazna" uczniowi?

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Szkoła nie powinna być bezstresowa z jednej prostej przyczyny - ani studia, ani praca, ani życie w ogóle nie jest bezstresowe. Znam takie osoby, które były w ,,przyjaznym" gimnazjum, ,,przyjaznym" liceum, a potem wielki szok i niedowierzanie, że na studiach można oblać z powodu złego humoru prowadzącego, pytania na egzaminie są spoza zakresu podanej literatury, a co jakiś czas słyszy się, że się na te studia nie nadaje i ,,40 osób jest na wasze miejsce". Ja skład nauczycieli w liceum miałam zróżnicowany, część była w porządku i wymagała, część natomiast była dramatyczna i wymagała totalnych głupot (cykl Krebsa i glikoliza w III liceum na wzorach, plox ). Ale to mnie przynajmniej zahartowało i nie miałam takiego psychologicznego przeskoku na studiach.
Oj to, to. Potem takie "nieprzygotowane cieplarniane" jednostki latają ze skargami do dziekana naiwnie wierząc, że dziekan tupnie nóżką i zorganizuje wywalenie nielubianego, wymagającego wykladowcy lub zaliczenie semestru

Dlatego i ja się cieszę (być może poniewczasie), że w liceum miałam cholernie wymagających nauczycieli z prawie każdego przedmiotu, niezależnie, czy ktoś go zdawał na maturze, czy nie. Zmuszali do myślenia i poszukiwań na własną rękę / wyciągania wniosków. Coś jednak mi to złe liceum, sprzed nowej podstawy programowej dało. O harcie na porażki i wdrożeniu w systematyczność nie wspomnę.

Żal mi tych, którzy liceum teraz zaczynają. Bo jeśli okaże się, ze na danym kierunku studiów jest biologia, ktora skończyła się po pierwszej klasie to będą leżeć i kwiczeć, bo na uniwerku oczywistości i rudymentów wiedzy już żaden wykładowca nie wyjaśnia.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2014-09-15 o 18:50
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 18:55   #62
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Szkoła "przyjazna" uczniowi?

Cytat:
Napisane przez susuanne Pokaż wiadomość
Tak. W pierwszej klasie chemia opierała się głównie na tematach typu chemia kosmetyczna, gospodarcza, żywność, rodzaje opakowań itp. Nauczycielka sama wprowadzała nam reakcje bo w podręcznikach nic nie ma. biologia, fizyka i geografia wyglądały normalnie, ale przyroda to tematy walkowane non stop: globalne ocieplenie, odnawialne źródła energii, GPS. ..
Jestem w szoku A na jakim profilu jesteś?
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 18:59   #63
susuanne
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 644
Dot.: Szkoła "przyjazna" uczniowi?

Profil tu nie ma znaczenia bo przyroda jest na każdym profilu obowiązkowa. Jestem na profilu humanistycznym.
Programy chemii, biologii, fizyki i geografii są dostępne w internecie. Możecie sobie również poczytać o przyrodzie.
ed. pomyliłam się, przyroda jest jedynie w klasach humanistycznych.

Edytowane przez susuanne
Czas edycji: 2014-09-15 o 20:54
susuanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 20:23   #64
_Mia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3 121
Dot.: Szkoła "przyjazna" uczniowi?

No tak. Nie przewidziałam tylko, że u nas każdy z pozoru niezły pomysł pójdzie w złą stronę. A widzę, że poszedł w bardzo złą.
_Mia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-15 21:23:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:30.