świadkowie Jehowy-sekta? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-05, 08:48   #1
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037

świadkowie Jehowy-sekta?


zainteresowała Mnie opinia innych osób dotycząca tej organizacji religijnej. Przez jednych uważani są za odłam religijny chrześcijaństwa a przez innych przez sektę, która pierze ludziom mózgi i nimi manipuluje. Jakie sa wasze opinie?
zapraszam do dyskusji
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 08:52   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: światkowie Jehowy-sekta?

Najpierw to zapraszam do skorzystania z wyszukiwarki.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 08:56   #3
_zolza
Zadomowienie
 
Avatar _zolza
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 395
Dot.: światkowie Jehowy-sekta?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;35117583]Najpierw to zapraszam do skorzystania z wyszukiwarki.[/QUOTE]
a w następnej kolejności ze słownika
_zolza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 09:43   #4
pauleta89
Wtajemniczenie
 
Avatar pauleta89
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 985
Dot.: światkowie Jehowy-sekta?

Tak tak słownik przede wszystkim
Potem może jakaś stronka typu wikipedia Albo po prostu google.pl i jest wszystko;D
__________________
Zapuszczam włosy: 40 cm-->95 cm!

Od 11 marca 2015-wege-kierowca




pauleta89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 09:49   #5
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: światkowie Jehowy-sekta?

Cytat:
Napisane przez _zolza Pokaż wiadomość
a w następnej kolejności ze słownika
dokladnie taka była moja pierwsza myśl po wejsciu na ten wątek
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 10:34   #6
cetiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 45
Dot.: światkowie Jehowy-sekta?

czekajcie... dzisiaj widziałam świetny obrazek z jezusem i sektą... o mam http://kliczek.pl/420

cetiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 11:19   #7
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: światkowie Jehowy-sekta?

Cytat:
Napisane przez cetiax Pokaż wiadomość
czekajcie... dzisiaj widziałam świetny obrazek z jezusem i sektą... o mam http://kliczek.pl/420

cetiax - wiesz kto to rysuje, od dłuższego czasu staram się namierzyć rysownika/rysowniczkę
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-05, 12:08   #8
Cherry Blossom Girl
nyan nyan ^^
 
Avatar Cherry Blossom Girl
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 956
Dot.: światkowie Jehowy-sekta?

Cytat:
Napisane przez _zolza Pokaż wiadomość
a w następnej kolejności ze słownika
Też o tym pomyślałam

A poza tym:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=101283
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=300872
Cherry Blossom Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 12:51   #9
cetiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 45
Dot.: światkowie Jehowy-sekta?

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
cetiax - wiesz kto to rysuje, od dłuższego czasu staram się namierzyć rysownika/rysowniczkę
niestety nie mam pojęcia, przykro mi
cetiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 13:06   #10
dorotek88
Raczkowanie
 
Avatar dorotek88
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 285
Dot.: światkowie Jehowy-sekta?

isabelkaoo,
Świadkowie Jehowi są zarejestrowani w spisie kościołów i innych związków wyznaniowych w Polsce, więc na pewno nie mają z sektą nic wspólnego. I są faktycznie odłamem chrześcijaństwa.
Znam kilka osób należących do tego wyznania i na pewno nie ma u nich miejsca na żadne manipulacje czy "pranie mózgu". Ot, religia jak każda inna. Dla osoby niewierzącej niewiele różniąca się od katolicyzmu.
dorotek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 13:12   #11
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: światkowie Jehowy-sekta?

Dorotko, śmiem się nie zgodzić całkowicie jest pranie mózgu i to wielkie. Manipulacje jeszcze większe. Miłej lektury:

http://watchtower-forum.pl/index.php...y/page__st__80
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-05, 14:49   #12
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: światkowie Jehowy-sekta?

Mnie kiedyś na ulicy uraczyli ksiązeczką z komiksem, w którym Maryja prosiła aby się do Niej nie modlić. Teksty typu: Maryja płacze bo ludzie zwracają sie do Niej z czcią a na taką czesc zasłuzyl tylko jedyny Bóg.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 16:49   #13
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: światkowie Jehowy-sekta?

Świadków Jehowy nie lubię o ile można mówić o nielubieniu kogoś, kogo się nie zna..
Nie lubię, bo jak już chyba w któryms wątku pisałam, jedna kobieta ŚJ zaczepiła moją ok. 10-letnią wtedy siostrę i nastraszyła ją cholera wie czym - głównie końcem świata, szatanem itp.
I przyszło dziecko przerażone i zabeczane.
Od tamtej pory omijam ich z daleka.

ALE coraz częściej mam wrażenie (może mnie nikt tu nie zlinczuje), że każda religia ma w sobie coś z sekty - religia katolicka również.
Kiedy czasem mama prosi mnie żebym poszła z nią do kościoła, idę i widzę tych ludzi, którzy powtarzają różne dla mnie głupie rzeczy, typu "przepraszamy za antykoncepcję blabla" <-- cytat, to zastanawiam się czy oni faktycznie tak myślą, czy powtarzają to wszystko bo trzeba i sąsiadka patrzy.

Uważam, że wiara w Boga (obojętne jak go ktos nazywa - Jahwe, Bóg, Allah..) jest dobra, wiara w życie po śmierci jest dobra, ale religie są niebezpieczne i często robią wodę z mózgu.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 19:44   #14
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: światkowie Jehowy-sekta?

Cytat:
Napisane przez isabelka00 Pokaż wiadomość
zainteresowała Mnie opinia innych osób dotycząca tej organizacji religijnej. Przez jednych uważani są za odłam religijny chrześcijaństwa a przez innych przez sektę, która pierze ludziom mózgi i nimi manipuluje. Jakie sa wasze opinie?
zapraszam do dyskusji
Bylo juz omawiane x razy i jeszcze wiecej

Cytat:
Napisane przez dorotek88 Pokaż wiadomość
isabelkaoo,
Świadkowie Jehowi są zarejestrowani w spisie kościołów i innych związków wyznaniowych w Polsce, więc na pewno nie mają z sektą nic wspólnego. I są faktycznie odłamem chrześcijaństwa.
Znam kilka osób należących do tego wyznania i na pewno nie ma u nich miejsca na żadne manipulacje czy "pranie mózgu". Ot, religia jak każda inna. Dla osoby niewierzącej niewiele różniąca się od katolicyzmu.
Primo: co ma wpisanie do spisu zwiazkow wyznaniowych z byciem sekta?
Secundo: ciekawy odlam Chrzescijanstwa... ktory nie uznaje boskosci Chrystusa

Tym niemniej, sekta bym ich nie nazwal, tylko co najwyzej manipulatorami i natertami.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 13:16   #15
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: światkowie Jehowy-sekta?

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Świadków Jehowy nie lubię o ile można mówić o nielubieniu kogoś, kogo się nie zna..
Nie lubię, bo jak już chyba w któryms wątku pisałam, jedna kobieta ŚJ zaczepiła moją ok. 10-letnią wtedy siostrę i nastraszyła ją cholera wie czym - głównie końcem świata, szatanem itp.
I przyszło dziecko przerażone i zabeczane.
Od tamtej pory omijam ich z daleka.

ALE coraz częściej mam wrażenie (może mnie nikt tu nie zlinczuje), że każda religia ma w sobie coś z sekty - religia katolicka również.
Kiedy czasem mama prosi mnie żebym poszła z nią do kościoła, idę i widzę tych ludzi, którzy powtarzają różne dla mnie głupie rzeczy, typu "przepraszamy za antykoncepcję blabla" <-- cytat, to zastanawiam się czy oni faktycznie tak myślą, czy powtarzają to wszystko bo trzeba i sąsiadka patrzy.

Uważam, że wiara w Boga (obojętne jak go ktos nazywa - Jahwe, Bóg, Allah..) jest dobra, wiara w życie po śmierci jest dobra, ale religie są niebezpieczne i często robią wodę z mózgu.
Mam podobne zdanie. Zwłaszcza od czasu wizyty starszych ludzi z mojej parafii, którzy przyszli z zaproszeniem na misje. Wzięłam kartke i chciałam zamknąć drzwi i w tym momencie starsza pani zaczęła mnie zagadywać czy nie chce porozmawiać o Bogu. Powiedzialam, że nie mam czasu a ona naciskała i zaczęla pytać czy przyjdę do kościoła na misje, czy będę sama czy przyjdę z rodzicami. co ją to interesuje? Jak będę chciała porozmawiać o Bogu to pójdę do jakiejś organizacji katolickiej albo do księdza. A ona nie jest od tego żeby mi się pachać z butami w moje życie.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 15:06   #16
DwaKoty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: na polnoc od Tokio
Wiadomości: 396
Dot.: światkowie Jehowy-sekta?

Jedyna roznica pomiedzy mainstreamowa religia a sekta (czy kultem) to ilosc wyznawcow.

Chyba kazda z obecnych "wielkich" religii miala swoje poczatki jako nieporzadana sekta lub "niebezpieczny" kult, wiec nie ma sie czym przejmowac. W ciagu nastepnych 500 lat albo SJ przetrwaja i zyskaja na sile albo wymra smiercia naturalna.
__________________
Na wsi w Japonii czyli moj blog
DwaKoty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 15:17   #17
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: światkowie Jehowy-sekta?

Cytat:
Napisane przez _zolza Pokaż wiadomość
a w następnej kolejności ze słownika
Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
dokladnie taka była moja pierwsza myśl po wejsciu na ten wątek
czy publiczne wytykanie błędów ortograficznych nie jest sprzeczne z regulaminem wizażu?
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 18:19   #18
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: światkowie Jehowy-sekta?

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
czy publiczne wytykanie błędów ortograficznych nie jest sprzeczne z regulaminem wizażu?
Owszem, ale przyznam szczerze, że nie rozumiem tego zapisu. Dlaczego mam tolerować zupełną ignorancję ortografii? Myślę, że gdyby to było jakieś trudniejsze słowo, to by nie wywołało u mnie takiej irytacji. Ale "światkowie"? litości.. światkowie przepraszam co to za twór?

Zresztą jeśli już wytykamy sobie punkty regulaminu, to można tam też znaleźć punkt o używaniu wyszukiwarki, czego autorka nie zrobiła.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 18:37   #19
_zolza
Zadomowienie
 
Avatar _zolza
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 395
Dot.: światkowie Jehowy-sekta?

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Owszem, ale przyznam szczerze, że nie rozumiem tego zapisu. Dlaczego mam tolerować zupełną ignorancję ortografii? Myślę, że gdyby to było jakieś trudniejsze słowo, to by nie wywołało u mnie takiej irytacji. Ale "światkowie"? litości.. światkowie przepraszam co to za twór?
też tego punktu nie rozumiem. To jak przyzwolenie na niechlujstwo, nieuctwo i brak szacunku do czytającego. A później różnorakie media trąbią na alarm, że analfabetyzm się szerzy wśród młodzieży. A jak taka jedna z drugą wizażanka się napatrzy na takie orty (w większości pewnie nawet ich nie wyłapie o zgrozo ), to nie dziwota, że później mamy takie kwiatki.
Sama się przyłapuję, że na poprawnie napisany wyraz (w tym przypadku "ludziom" z jednego wątku tu na plotkowym) patrzę i się zastanawiam, czy jest dobrze napisany, czy źle, bo tu na forum króluje "ludzią" i każdy przechodzi nad tym do porządku dziennego. EOT

Co do tematu świadków jehowy to jak mieszkałam w bloku nawiedzali mnie co kilka dni z tymi swoimi mądrościami. Nie wpuszczałam ich nigdy do środka, bo mnie to nie interesuje, ale natręctwo to chyba ich druga natura
_zolza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-06, 20:08   #20
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: światkowie Jehowy-sekta?

Cytat:
Napisane przez _zolza Pokaż wiadomość
też tego punktu nie rozumiem. To jak przyzwolenie na niechlujstwo, nieuctwo i brak szacunku do czytającego. A później różnorakie media trąbią na alarm, że analfabetyzm się szerzy wśród młodzieży. A jak taka jedna z drugą wizażanka się napatrzy na takie orty (w większości pewnie nawet ich nie wyłapie o zgrozo ), to nie dziwota, że później mamy takie kwiatki.
Sama się przyłapuję, że na poprawnie napisany wyraz (w tym przypadku "ludziom" z jednego wątku tu na plotkowym) patrzę i się zastanawiam, czy jest dobrze napisany, czy źle, bo tu na forum króluje "ludzią" i każdy przechodzi nad tym do porządku dziennego. EOT

Co do tematu świadków jehowy to jak mieszkałam w bloku nawiedzali mnie co kilka dni z tymi swoimi mądrościami. Nie wpuszczałam ich nigdy do środka, bo mnie to nie interesuje, ale natręctwo to chyba ich druga natura
Mnóstwo osób oprócz "ludzią" pisze także "rozumię"... nie uważam, żeby zwrócenie komuś uwagi było zniewagą. Chyba lepiej wyprowadzić kogoś z błędu niż powielać takie kwiatki.

Zresztą kiedyś będąc u kosmetyczki usłyszałam takie coś:
Gosia, no nie mogę z tym moim słownikiem w telefonie, muszę go wyłączyć. Chciałam napisać Wojtkowi "rozumię" a tu się nie da. Muszę zostawić "rozumie" bez "ę" na końcu bo inaczej w słowniku nie ma..

O zgrozo...
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 20:16   #21
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: światkowie Jehowy-sekta?

Cytat:
Napisane przez DwaKoty Pokaż wiadomość
Jedyna roznica pomiedzy mainstreamowa religia a sekta (czy kultem) to ilosc wyznawcow.

Chyba kazda z obecnych "wielkich" religii miala swoje poczatki jako nieporzadana sekta lub "niebezpieczny" kult, wiec nie ma sie czym przejmowac. W ciagu nastepnych 500 lat albo SJ przetrwaja i zyskaja na sile albo wymra smiercia naturalna.
W pełni się zgadzam. A co do prania mózgów, to wiele "religii", jak i "sekt" - świetnie sobie z tym radzi. Patrz - radykalne odłamy islamu czy radiomaryjny katolicyzm.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 07:40   #22
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: światkowie Jehowy-sekta?

Cytat:
Napisane przez DwaKoty Pokaż wiadomość
Jedyna roznica pomiedzy mainstreamowa religia a sekta (czy kultem) to ilosc wyznawcow.

Chyba kazda z obecnych "wielkich" religii miala swoje poczatki jako nieporzadana sekta lub "niebezpieczny" kult, wiec nie ma sie czym przejmowac. W ciagu nastepnych 500 lat albo SJ przetrwaja i zyskaja na sile albo wymra smiercia naturalna.
To zalezy, w rozumieniu sekta = odlam religijny, jak najbardziej.

W rozumieniu sekta = kult, ktory jest zwykle mniej lub bardziej destruktywny, manipulujacy, to mozna pomiedzy SJ a mainstreamowymi religijami nieco roznicy znalezc

Cytat:
Napisane przez kalincia Pokaż wiadomość
W pełni się zgadzam. A co do prania mózgów, to wiele "religii", jak i "sekt" - świetnie sobie z tym radzi. Patrz - radykalne odłamy islamu czy radiomaryjny katolicyzm.
Bez obrazy, ale kogo dotyczy spranie, zeby zestawiac ludzi, ktorzy dokonuja zamachow terrorystycznych z "radiomaryjnym katolicyzmem" (cokolwiek to znaczy) ? Co to w ogole za bezsensowne porownanie ?

W tym momencie, czy warto dodawac o kondycji sprania i ograniczenia w wojujacym ateizmie ?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 10:25   #23
DwaKoty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: na polnoc od Tokio
Wiadomości: 396
Dot.: światkowie Jehowy-sekta?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
W rozumieniu sekta = kult, ktory jest zwykle mniej lub bardziej destruktywny, manipulujacy, to mozna pomiedzy SJ a mainstreamowymi religijami nieco roznicy znalezc
To co pogrubilam w Twojej wypowiedzi, to wedlug mnie odnosi sie do kazdej religii (i o ile dobrze pamietam z religioznawstwa, to kazdy nowy odlam, obecnie mainstreamowy, uwazany byl kiedys za destruktywny i manipulujacy), czyli jak dla mnie, nie ma zadnej roznicy pomiedzy SJ a np. islamem czy katolicyzmem.
__________________
Na wsi w Japonii czyli moj blog

Edytowane przez DwaKoty
Czas edycji: 2012-07-07 o 10:28
DwaKoty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 11:58   #24
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 398
Dot.: światkowie Jehowy-sekta?

Bardzo bym chciała żeby Polska była znów wielowyznaniowym krajem. Więcej byłoby tolerancji i zrozumienia dla ludzi którzy omielają się wierzyć inaczej niż większość. Krzywdy nikomu nie robią, a tzw. "świadectwa" nie są zbyt wiarygodne i możemy znaleźć podobne, odnoszące się do każdej religii.
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.


titina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 13:23   #25
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: światkowie Jehowy-sekta?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Bez obrazy, ale kogo dotyczy spranie, zeby zestawiac ludzi, ktorzy dokonuja zamachow terrorystycznych z "radiomaryjnym katolicyzmem" (cokolwiek to znaczy) ? Co to w ogole za bezsensowne porownanie ?
Dlaczego bezsensowne?
Owszem, zamachowcy, którzy zabijają się, a przy okazji setki innych ludzi, są bardziej niebezpieczni niż babki i dziadki, ślepo wpatrzone i wsłuchane w Radio Maryja, ale ja się zgadzam z Kalincią - obie te grupki zachowują się jakby miały wyprane mózgi.. Nie mówię, że samo słuchanie RM jest złe, takie czy śmakie - nie chcę, to nie słucham. Ale jak widzę babcie wpatrzone w postawiony "pomnik?" tupoolewa, który został poświęcony przez katolickiego księdza, to nie wiem czy się śmiać czy płakać.
Kalincia nie mówiła o zagrożeniu jakie niesie za sobą islam czy katolicyzm, odniosła sie jedynie do tego, że i to i to ma w swoim gronie ludzi, którzy zachowują się jakby byli w sekcie i zatracili zdrowy rozsądek.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 13:27   #26
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: światkowie Jehowy-sekta?

Właśnie. Zresztą, te cytowane babccie taką pałają nienawiścią do "wrogów", że też by granatem rzuciły, gdyby tylko księżulo dał im go w rękę. Księżulo nie daje, bo wie, że to nie przejdzie na sucho, ale raczej nie z miłości bliźniego.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 14:05   #27
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: światkowie Jehowy-sekta?

dla mnie każda religia to sekta
tyle, że jedne bardziej dbają o to żeby członkowie działali zgodnie z założeniami danej religii a drugie jakoś tak się mniej tym przejmują

i dla mnie jeżeli ktoś wierząc nie zachowuje się jakby był w sekcie (co za dziwny wytwór słowny...) to znaczy, że nie wierzy
dla mnie jak się wierzy to się działa zgodnie z zasadami religii od a do z - a czy nie właśnie takie działanie w Polsce przez rzekomych katolików jest nazywane byciem członkiem sekty i kimś kto próbuje innymi manipulować? Co w efekcie jest dość śmieszne bo ludzie którzy swoją wiarę traktuję wybiórczo używają słowa sekta z negatywnym wydźwiękiem określając tych którzy żyją od a do z zgodnie z tym w co wierzą i na co sami się pisali - czyli dla mnie są po prostu ludźmi konsekwentnymi (i nie oceniam tutaj czy dobrze robią czy nie, nie mnie to oceniać bo akurat mnie nijak nie krzywdzą więc niech sobie żyją).

Jak tak sobie o tym myślę to jest naprawdę osobliwe to całe negatywne traktowanie ludzi mających jakieś ideały, wierzenia i będących w tym konsekwentnymi przez tych którzy co do konsekwentnych zachowań w życiu mogą sobie co najwyżej krytykowanie zaliczyć.

A co do "wypranych mózgów" - każdy ma wolną wolę.
I niektórym naprawdę nie trzeba prania mózgu robić żeby ich przekonać do np. samobójczych ataków terrorystycznych w imię religii... Chociażby taki Breivik - człowiek zupełnie poczytalny i w 100% świadomy wybrał takie a nie inne postępowanie. A wy tu jakieś kobietki chodzące od klatki do klatki z książeczką za wyprane z mózgów uważacie... Ludzie naprawdę mogą mieć takie poglądy i nikt im prania mózgu robić wcale nie musi.
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 14:08   #28
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: światkowie Jehowy-sekta?

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
i dla mnie jeżeli ktoś wierząc nie zachowuje się jakby był w sekcie (co za dziwny wytwór słowny...) to znaczy, że nie wierzy
dla mnie jak się wierzy to się działa zgodnie z zasadami religii od a do z
Nie zgadzam się.
Można wierzyć w jakiegoś boga, jakąś siłę nadnaturalną, życie po śmierci, a nie być członkiem żadnej religii.
Nie trzeba być katolikiem/muzułmaninem/członkiem jakiejkolwiek religii, aby być osobą wierzącą.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 14:32   #29
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: światkowie Jehowy-sekta?

A ja sobie chętnie pogadałam z kilkoma przedstawicielami tej religii. Tak jak u katolików są normalni i są ci z wypranymi mózgami. Natomiast lepiej dyskutuje się z kimś, kto coś wie o swojej religii i tutaj widziałam przewagę ŚJ.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 19:52   #30
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 398
Dot.: światkowie Jehowy-sekta?

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
A ja sobie chętnie pogadałam z kilkoma przedstawicielami tej religii. Tak jak u katolików są normalni i są ci z wypranymi mózgami. Natomiast lepiej dyskutuje się z kimś, kto coś wie o swojej religii i tutaj widziałam przewagę ŚJ.
W zupełności się zgadzam.
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.


titina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-13 17:58:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:53.