Tabletki hormonalne bez laktozy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-31, 12:50   #1
malinnax3
Przyczajenie
 
Avatar malinnax3
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 9

Tabletki hormonalne bez laktozy


Cześć Kochane, mam problem.

Taka już moja uroda (to rodzinna przypadłość), że miesiączki miewam zawsze w nieregularnych odstępach czasu. Chciałabym podjąć próbę uregulowania cyklu, ale - i tu właśnie jest problem - nie mogę znaleźć żadnych odpowiednich tabletek hormonalnych ze względu na fakt, że cierpię na nietolerancję laktozy. Żadna tabletka, nawet z najmniejszą jej ilością nie wchodzi w rachubę, gdyż przynosi to u mnie poważne, negatywne skutki zdrowotne. I tu właśnie moje pytanie, drogie Wizażanki:
czy znacie jakieś leki hormonalne BEZ LAKTOZY, których mogłabym używać?
Zaznaczam, że z problemem byłam już u lekarzy ginekologów, ale oni zawsze odsyłali mnie z kwitkiem do apteki lub farmaceuty w celu samodzielnego znalezienia takich tabletek, bo nie znają ich składów. Farmaceuci, do których się udałam, też pozostali bezradni... Może któraś z Was zmaga się z podobnym problemem i jest mi w stanie doradzić? Ostatecznie, jeżeli takie tabletki by się nie znalazły, jak inaczej poradzić sobie z tym problemem?

Jeżeli taki temat już się pojawił, proszę o odesłanie mnie do niego.
Liczę na Waszą pomoc i pozdrawiam cieplutko!
malinnax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 15:06   #2
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Tabletki hormonalne bez laktozy

A nie ma takiej opcji abyś przyjmowała laktazę w tabletkach/kroplach?
I o jakie hormony Ci chodzi - o antykoncepcję?
__________________
01.01.2014 r. Szlaban na internet!
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 15:50   #3
malinnax3
Przyczajenie
 
Avatar malinnax3
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 9
Dot.: Tabletki hormonalne bez laktozy

Niestety nie. Nietolerancja laktozy wynika z braku enzymu - laktazy, więc z braku odcinka jelita zajmującego się trawieniem laktozy. Także tutaj - jak mnie natura stworzyła, jaka niestety muszę się pokochać
Tak - o antykoncepcję.
malinnax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 16:16   #4
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Tabletki hormonalne bez laktozy

Nie bardzo rozumiem Twoją odpowiedź. Niektóre osoby z pierwotna nietolerancja laktozy mogą przyjmować jaj niewielkie ilości jeśli otrzymują ten właśnie enzym w tabletkach/ kroplach. Mam rozumieć, że Tobie lekarz zaleca całkowite wyeliminowanie laktozy, a ewentualna suplementacja laktazy nie rozwiązuje problemu, tak?
A antykoncepcje chcesz dwuskadnikową estrogenowo-gestagenową? Czy w ogóle jakiś jej rodzaj ginekolog Ci proponował i jedynym problemem jest obecność laktozy w preparacie? (wtedy łatwiej sprawdzić czy jest coś podobnego bez laktozy)
__________________
01.01.2014 r. Szlaban na internet!
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 17:20   #5
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Tabletki hormonalne bez laktozy

A to muszą być koniecznie tabletki? Może krążek lub plastry?
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 17:21   #6
malinnax3
Przyczajenie
 
Avatar malinnax3
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 9
Dot.: Tabletki hormonalne bez laktozy

Dokładnie tak. Nie mogę spożywać laktozy w żadnej ilości. Póki co pomińmy ten temat.

Obecnie nie pamiętam już nazwy tych tabletek, w każdym razie wiem, że były dwuskładnikowe. Nie mam rozeznania. Tak, jedynym problemem jest obecność laktozy w tych preparatach. Zwyczajnie szukam tabletek bez laktozy w składzie, obojętnie czy jedno czy dwuskładnikowych.

Edit: raczej tabletki.
malinnax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 19:35   #7
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Tabletki hormonalne bez laktozy

Pytałam bo gdyby suplementacja była możliwa to takie rozwiązanie mogłoby byc prostsze. poza tym to jest dość istotne jaki jest powód niedoboru laktazy ponieważ jeśli przyczyną byłaby np. jakaś choroba jelit to możliwe że wchłanianie tabletek byłoby zaburzone...Ale podejrzewam, że ten powód już by wybadał lekarz.
Dobra, może potem spróbuje sprawdzic czy sa takie tabletki choć też myślałam, że mozliwe że inna forma (nie doustna) byłaby dobrym rozwiązaniem.

---------- Dopisano o 20:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:06 ----------

Chyba takich bez laktozy nie ma. Żeby wiedzieć na 100% to trzeba by charakterystyki produktów leczniczych wszystkich dostępnych na rynku tabletek sprawdzić, ale sprawdziłam sporo i czy to jednoskładnikowe czy dwu wszystkie mają laktozę...
__________________
01.01.2014 r. Szlaban na internet!
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-31, 19:45   #8
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Tabletki hormonalne bez laktozy

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
Pytałam bo gdyby suplementacja była możliwa to takie rozwiązanie mogłoby byc prostsze. poza tym to jest dość istotne jaki jest powód niedoboru laktazy ponieważ jeśli przyczyną byłaby np. jakaś choroba jelit to możliwe że wchłanianie tabletek byłoby zaburzone...Ale podejrzewam, że ten powód już by wybadał lekarz.
Dobra, może potem spróbuje sprawdzic czy sa takie tabletki choć też myślałam, że mozliwe że inna forma (nie doustna) byłaby dobrym rozwiązaniem.

---------- Dopisano o 20:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:06 ----------

Chyba takich bez laktozy nie ma. Żeby wiedzieć na 100% to trzeba by charakterystyki produktów leczniczych wszystkich dostępnych na rynku tabletek sprawdzić, ale sprawdziłam sporo i czy to jednoskładnikowe czy dwu wszystkie mają laktozę...
Z tego co czytałam w Polsce takowych tabletek nie ma W UK dostępny jest bodajże Femulen ale to tabletka jednoskładnikowa.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 21:32   #9
malinnax3
Przyczajenie
 
Avatar malinnax3
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 9
Dot.: Tabletki hormonalne bez laktozy

Uh... No właśnie. O to chodzi, że mało tych preparatów jest...
A może jednak coś się znajdzie na polskim rynku?

+ W takim razie pytam też o inne metody. Najbardziej zależy mi na uregulowaniu cyklu.
malinnax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 23:33   #10
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Tabletki hormonalne bez laktozy

Ale tabletki nie służą uregulowaniu cyklu Na tabletkach (czy tam na plastrach itp.) będziesz miec sztuczny regularny cykl. Natomiast żeby uregulować własny to najpierw trzeba zdiagnozować problem, a następnie dać odpowiednia kombinację hormonów (nie tych do antykoncepcji).
Jeśli gdzieś poza naszym krajem są tabletki bez laktozy, to możliwy jest import docelowy tego preparatu.
__________________
01.01.2014 r. Szlaban na internet!
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 09:13   #11
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Tabletki hormonalne bez laktozy

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
Ale tabletki nie służą uregulowaniu cyklu Na tabletkach (czy tam na plastrach itp.) będziesz miec sztuczny regularny cykl. Natomiast żeby uregulować własny to najpierw trzeba zdiagnozować problem, a następnie dać odpowiednia kombinację hormonów (nie tych do antykoncepcji).
Jeśli gdzieś poza naszym krajem są tabletki bez laktozy, to możliwy jest import docelowy tego preparatu.
Tylko nie wiem czy można sobie sprowadzić taki lek jeśli w Polsce nie jest dopuszczony do sprzedaży.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-01, 09:35   #12
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Tabletki hormonalne bez laktozy

Cytat:
Napisane przez malinnax3 Pokaż wiadomość
Niestety nie. Nietolerancja laktozy wynika z braku enzymu - laktazy, więc z braku odcinka jelita zajmującego się trawieniem laktozy. Także tutaj - jak mnie natura stworzyła, jaka niestety muszę się pokochać
Tak - o antykoncepcję.
o tabletkach zapomnij. Nie ma takich u Nas.
Ja toleruje minimalną ilość, tabletka plus np mleko do kawy, jak dodam coś jeszcze to wysypka i biegunka.

Spróbuj jak wyżej wizażanka podpowiedziała- plastry czy krążki.

---------- Dopisano o 10:35 ---------- Poprzedni post napisano o 10:34 ----------

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Tylko nie wiem czy można sobie sprowadzić taki lek jeśli w Polsce nie jest dopuszczony do sprzedaży.
Nie jest i legalnie nie da się go sprowadzić.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 13:47   #13
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Tabletki hormonalne bez laktozy

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość

Nie jest i legalnie nie da się go sprowadzić.
Hmmm mi kardiolog sprowadził leki, które są w Polsce niedostepne bez problemu... A raczej wystawił receptę a apteka sprowadziła. ..
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 18:10   #14
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Tabletki hormonalne bez laktozy

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
o tabletkach zapomnij. Nie ma takich u Nas.
Ja toleruje minimalną ilość, tabletka plus np mleko do kawy, jak dodam coś jeszcze to wysypka i biegunka.

Spróbuj jak wyżej wizażanka podpowiedziała- plastry czy krążki.

---------- Dopisano o 10:35 ---------- Poprzedni post napisano o 10:34 ----------



Nie jest i legalnie nie da się go sprowadzić.

Nieprawda. Sprowadzenie i stosowanie jest jak najbardziej legalne i możliwe jeśli:
- stosowanie leku jest uzasadnione medycznie - m. in. wiedzą lekarza nt choroby jego pacjenta
- lek nie jest zarejestrowany w PL (ani jakiś jego odpowiednik)
- jest zarejestrowany w kraju z którego się go importuje (trzeba wiedzieć, że w kraju z którego jest importowany jest zgodnie z tamtejszym prawem dopuszczony do obrotu na terenie tamtego kraju)
__________________
01.01.2014 r. Szlaban na internet!
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 12:01   #15
malinnax3
Przyczajenie
 
Avatar malinnax3
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 9
Dot.: Tabletki hormonalne bez laktozy

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
Ale tabletki nie służą uregulowaniu cyklu Na tabletkach (czy tam na plastrach itp.) będziesz miec sztuczny regularny cykl. Natomiast żeby uregulować własny to najpierw trzeba zdiagnozować problem, a następnie dać odpowiednia kombinację hormonów (nie tych do antykoncepcji).
Jeśli gdzieś poza naszym krajem są tabletki bez laktozy, to możliwy jest import docelowy tego preparatu.
No i właśnie tu jest problem.
Jak raz pytałam o badania hormonalne, to lekarka zignorowała to, potraktowała mnie z góry, mówiąc, że "kupa nastolatek ma nieregularny cykl" i przepisała zwykłe tabletki antykoncepcyjne (których notabene używać nie mogę). Powiedziała, że badania hormonalne robi się w specjalnych klinikach w dużych miastach w Polsce, że trzeba do nich mieć specjalne skierowanie i że są drogie I że gdyby te wszystkie dziewczyny/kobiety z nieregularnymi cyklami miały je robić, to huh... Wnioski z jej zachowania wyciągnijcie same

Co do antykoncepcji - więc skoro nie tabletki, to prezerwatywy też nie? Są w końcu nawilżane kazeiną (pochodna mleka krowiego), a u mnie, oprócz samej nietolerancji laktozy, kontakt skóry z mlekiem wywołuje reakcję alergiczną, czerwone krosty i swędzenie. No to klops

Dobra. No to skoro nie tabletki ani gumki, to dodam jeszcze coś od siebie, a nóż widelec coś mi doradzicie. Niektóre problemy na tle genetycznym (czy tam hormonalnym) są u mnie rodzinne, np.
- występowanie okresu w nieregularnych odstępach czasowych (więc nie jestem w stanie przewidzieć daty kolejnej miesiączki...) - jest to u mnie, mojej siostry, mojej kuzynki
- 3 lub 7-miesięczne przerwy w okresie (jego brak) - na szczęście nie dotyczyło mnie do tej pory, ale występowało tak jak wyżej - u mojej siostry i kuzynki
- torbiele na jajnikach - u mnie i mojej siostry
- grubsze włosy na brzuchu (pasek od pępka w dół) - to też występuje u mnie i mojej siostry, ale z tego, co zdążyłam wyczytać i sama zauważyć wśród koleżanek, to raczej popularna przypadłość -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=42862601

Nie wiem, czy w jakiś sposób połączycie te wątki, moim zdaniem to może mieć coś wspólnego.
Proszę, doradźcie, co w tym przypadku zrobić.

Edytowane przez malinnax3
Czas edycji: 2015-02-02 o 12:03
malinnax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 12:08   #16
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Tabletki hormonalne bez laktozy

Cytat:
Napisane przez malinnax3 Pokaż wiadomość
Co do antykoncepcji - więc skoro nie tabletki, to prezerwatywy też nie? Są w końcu nawilżane kazeiną (pochodna mleka krowiego), a u mnie, oprócz samej nietolerancji laktozy, kontakt skóry z mlekiem wywołuje reakcję alergiczną, czerwone krosty i swędzenie. No to klops
Żaden klops. Przecież są prezerwatywy, które nie mają kazeiny. Sprawdź prezerwatywy firmy Pasante albo RFSU.

Cytat:
Dobra. No to skoro nie tabletki ani gumki, to dodam jeszcze coś od siebie, a nóż widelec coś mi doradzicie. Niektóre problemy na tle genetycznym (czy tam hormonalnym) są u mnie rodzinne, np.
- występowanie okresu w nieregularnych odstępach czasowych (więc nie jestem w stanie przewidzieć daty kolejnej miesiączki...) - jest to u mnie, mojej siostry, mojej kuzynki
- 3 lub 7-miesięczne przerwy w okresie (jego brak) - na szczęście nie dotyczyło mnie do tej pory, ale występowało tak jak wyżej - u mojej siostry i kuzynki
- torbiele na jajnikach - u mnie i mojej siostry
- grubsze włosy na brzuchu (pasek od pępka w dół) - to też występuje u mnie i mojej siostry, ale z tego, co zdążyłam wyczytać i sama zauważyć wśród koleżanek, to raczej popularna przypadłość -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=42862601

Nie wiem, czy w jakiś sposób połączycie te wątki, moim zdaniem to może mieć coś wspólnego.
Proszę, doradźcie, co w tym przypadku zrobić.
Wiadomo, po opisie nikt Cię nie zdiagnozuje, ale objawy skojarzyły mi się z Zespołem Policystycznych Jajników.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 12:13   #17
Ewusia_marchew
Zakorzenienie
 
Avatar Ewusia_marchew
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 20 591
Dot.: Tabletki hormonalne bez laktozy

Cytat:
Napisane przez malinnax3 Pokaż wiadomość
No i właśnie tu jest problem.
Jak raz pytałam o badania hormonalne, to lekarka zignorowała to, potraktowała mnie z góry, mówiąc, że "kupa nastolatek ma nieregularny cykl" i przepisała zwykłe tabletki antykoncepcyjne (których notabene używać nie mogę). Powiedziała, że badania hormonalne robi się w specjalnych klinikach w dużych miastach w Polsce, że trzeba do nich mieć specjalne skierowanie i że są drogie I że gdyby te wszystkie dziewczyny/kobiety z nieregularnymi cyklami miały je robić, to huh... Wnioski z jej zachowania wyciągnijcie same

Co do antykoncepcji - więc skoro nie tabletki, to prezerwatywy też nie? Są w końcu nawilżane kazeiną (pochodna mleka krowiego), a u mnie, oprócz samej nietolerancji laktozy, kontakt skóry z mlekiem wywołuje reakcję alergiczną, czerwone krosty i swędzenie. No to klops

Dobra. No to skoro nie tabletki ani gumki, to dodam jeszcze coś od siebie, a nóż widelec coś mi doradzicie. Niektóre problemy na tle genetycznym (czy tam hormonalnym) są u mnie rodzinne, np.
- występowanie okresu w nieregularnych odstępach czasowych (więc nie jestem w stanie przewidzieć daty kolejnej miesiączki...) - jest to u mnie, mojej siostry, mojej kuzynki
- 3 lub 7-miesięczne przerwy w okresie (jego brak) - na szczęście nie dotyczyło mnie do tej pory, ale występowało tak jak wyżej - u mojej siostry i kuzynki
- torbiele na jajnikach - u mnie i mojej siostry
- grubsze włosy na brzuchu (pasek od pępka w dół) - to też występuje u mnie i mojej siostry, ale z tego, co zdążyłam wyczytać i sama zauważyć wśród koleżanek, to raczej popularna przypadłość -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=42862601

Nie wiem, czy w jakiś sposób połączycie te wątki, moim zdaniem to może mieć coś wspólnego.
Proszę, doradźcie, co w tym przypadku zrobić.
Twoje objawy wskazują na to że możesz mieć pcos. Poszukaj dobrego ginekologa który Cię wyśle na badania hormonalne
Co do antykoncepcji/regulowania cykli to skoro nie możesz brać tabletek, to ja polecam plastry. Sama mam pcos i ich używałam, sprawdzały się idealnie (aczkolwiek każdy organizm jest inny i trzeba wypróbować na sobie)
__________________
Na ratunek koniom

Klara 17.10.2014
Konrad 26.12.2015




Ewusia_marchew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 13:26   #18
malinnax3
Przyczajenie
 
Avatar malinnax3
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 9
Dot.: Tabletki hormonalne bez laktozy

Torbiel zdarzyła mi się raz i ją wyleczyłam, nieregularne cykle są rodzinne, ten problem z włosami też.
Hmm... Spróbuję. Zobaczymy, co z tych badań wyjdzie. A one są faktycznie takie kosztowne i tak daleko trzeba na nie jechać?


Ewentualnie polecicie jakiegoś dobrego ginekologa na terenie miast: Racibórz, Wodzisław Śląski, Rybnik?

Edytowane przez malinnax3
Czas edycji: 2015-02-02 o 13:28
malinnax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 07:44   #19
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Tabletki hormonalne bez laktozy

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
Nieprawda. Sprowadzenie i stosowanie jest jak najbardziej legalne i możliwe jeśli:
- stosowanie leku jest uzasadnione medycznie - m. in. wiedzą lekarza nt choroby jego pacjenta
- lek nie jest zarejestrowany w PL (ani jakiś jego odpowiednik)
- jest zarejestrowany w kraju z którego się go importuje (trzeba wiedzieć, że w kraju z którego jest importowany jest zgodnie z tamtejszym prawem dopuszczony do obrotu na terenie tamtego kraju)
szkoda, że w PL to nie działa, więc proszę upewnij się wpierw nim napiszesz coś. Powtarzam: nikt w PL nie sprowadzi tych tabletek.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-30, 18:44   #20
WikaBacela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 1
Dot.: Tabletki hormonalne bez laktozy

Witajcie Drogie Panie Odgrzewam stary temat - czy któraś z Was posiada informację o pigułkach antykoncepcyjnych bez laktozy? Może po tych kilku latach sytuacja się zmieniła i pojawiła się jakaś nowość na rynku??

Mam nietolerancję laktozy. Kiedyś stosowałam Belarę i niestety musiałam przerwać z powodu występującej tam laktozy. Przez laktozę zasypiam jak odurzona, do tego pojawia się wysypka na skórze i silne poty, i niestety już takie małe ilości powodują wszystkie objawy. Laktaza nie pomaga.
Testowałam też wkładkę, ale niestety nie spełniła oczekiwań związanych z wyregulowaniem poziomu estrogenu i progesteronu, przez które występują częste krwawienia poza regularnym cyklem.

Lekarze w sumie się nie przejmują, nie szukają innych sposobów

Przeszukałam internet i wykluczyłam mnóstwo pigułek, które laktozę zawierają. Lista na zdjęciu. Może ktoś ma jakieś inne pomysły?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20220130_192934.jpg (102,3 KB, 8 załadowań)
WikaBacela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-30, 21:19   #21
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Tabletki hormonalne bez laktozy

Cytat:
Napisane przez WikaBacela Pokaż wiadomość
Witajcie Drogie Panie Odgrzewam stary temat - czy któraś z Was posiada informację o pigułkach antykoncepcyjnych bez laktozy? Może po tych kilku latach sytuacja się zmieniła i pojawiła się jakaś nowość na rynku??

Mam nietolerancję laktozy. Kiedyś stosowałam Belarę i niestety musiałam przerwać z powodu występującej tam laktozy. Przez laktozę zasypiam jak odurzona, do tego pojawia się wysypka na skórze i silne poty, i niestety już takie małe ilości powodują wszystkie objawy. Laktaza nie pomaga.
Testowałam też wkładkę, ale niestety nie spełniła oczekiwań związanych z wyregulowaniem poziomu estrogenu i progesteronu, przez które występują częste krwawienia poza regularnym cyklem.

Lekarze w sumie się nie przejmują, nie szukają innych sposobów

Przeszukałam internet i wykluczyłam mnóstwo pigułek, które laktozę zawierają. Lista na zdjęciu. Może ktoś ma jakieś inne pomysły?
Może pierścień Nuvaring rozwiązałby Twój problem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-30 22:19:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:23.