Nie chudnę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-13, 08:33   #1
Bizonia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 54

Nie chudnę


Zatem POMOCY!!

Dziewczyny od trzech tygodni się odchudzam, dokładnie teraz leci mi trzeci tydzień i wczoraj straciłam całkowitą motywację do dalszych działań bo jak się okazało waga nawet nie drgnęła. Chcę schudnąć 20 kg (przynamniej 10 kg do grudnia) i z założenia i z praktyki powinnam tracić kilogram na tydzień, a w chwili obecnej nic!! Pomóżcie mi, co ja źle robie??

Dzień zaczynam od 8 rano śniadaniem - jogurt naturalny z musli + chlebek ryzowy (dwa krążki).
o 10 piję kawę z mlekiem, ale bez cukru. Porzuciłam słodzenie jakichkolwiek napojów. Dziennie wypijam 1,5 l wody i kubek herbatki Slim 20+. Wszystko bez cukru.
O 12 mam obiad, na który zazwyczaj wybieram kaszę (gryczaną, jęczmienna) + surówka + jakieś mięsko. Z racji tego, że jadam na stołówce firmowej nie mam aż takiego wyboru, ale czasem pieczone udko z kurczaka (skórke ściągam i jem samo mięsko), bitki, kotlecika itp.
Potem o 15 jem jakiegoś owoca, z reguły jabłko. O 16 lub 17 ćwiczę. Ćwiczenia zaczynam od 15 minut na skakance, potem 15 lub 20 minut biegania w miejscu (ćwiczę w domu więc to najlepsza forma) i 15 lub 20 minut rozciągania na koniec. W sumie wychodzi mi 50 minut ćwiczeń. Potem do 18, najpóźniej 19 jem kolacje: zazwyczaj warzywa z plasterkiem szynki, lub salatka z pomidora lub ogórka z chrupkim chlebem lub suszi - ale niewiele kawałków bo wiem, że ryż też podobno polecany nie jest przy diecie. I tyle. potem już tylko woda. nie czuje sie głodna wieczorem bo jem 4-5 posiłków dziennie, a co najważniejsze o stałych porach. Jestem najedzona, ale zdrowo.

Najgorsze jest to, że naprawdę zmieniłam swoje nawyki żywieniowe, a mimo to waga nie chce drgnąć. Co ja mogę źle robić?? Kiedy się ważyć żeby pomiar był odpowiedni?? Pomóżcie prosze!!
Bizonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 09:09   #2
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: Nie chudnę



a moze by panna poczytala linki podwieszone na dietetyce?
piszesz i robisz te same błedy ktore były juz omawiane tysiacosiemsetdziewiecdzi esiat razy
zycze dalszego rozwalania organizmu
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 09:20   #3
Bizonia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 54
Dot.: Nie chudnę

Dziękuję Ci slicznie za odpowiedz. A moglabym cie poprosic o kilka linkow??? nawet nie wiedzialam ze robie jakies bledy;/
Bizonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 09:41   #4
madziuuula
Zakorzenienie
 
Avatar madziuuula
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 3 725
GG do madziuuula
Dot.: Nie chudnę

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=194945

Proszę bardzo a na przyszłość jestes nowa na forum, najpierw się z nim zapoznaj Tu znajdziesz wiele pomocnych art
Samo zaangażowanie w szukanie spala kalorie
__________________
[COLOR=blue]Za Tobą szaleje

[COLOR=Green]Nasza wielka miłość na maleńkich nóżkach
Marianek i Rysiu
madziuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 09:47   #5
Bizonia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 54
Dot.: Nie chudnę

Ok zagłębię się w treść linka. A czy tak na pierwszy rzut, po tym co napisalam jestescie w stanie powiedziec mi co zle robie, skoro uwazacie ze dieta zle wplywa na moj organizm?
Bizonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 11:02   #6
velvety
Raczkowanie
 
Avatar velvety
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 97
Dot.: Nie chudnę

Cytat:
Napisane przez Bizonia Pokaż wiadomość
Ok zagłębię się w treść linka. A czy tak na pierwszy rzut, po tym co napisalam jestescie w stanie powiedziec mi co zle robie, skoro uwazacie ze dieta zle wplywa na moj organizm?
Wydaje mi sie, ze w Twojej diecie jest za duzo weglowodanow.
Ale robisz dla siebie wiele dobrego - wystarczy kilka niewielkich modyfikacji i bedzie sukces.
Z podanych linkow najbardziej wartosciowy wydaje mi sie ten:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=199694

Stosowanie tych zasad spowodowalo, ze pare lat temu schudlam ponad 55 kg w ciagu roku wlasciwie bez zadnego specjalnego wysilku.
Niestety pol efektu zaprzepascilam w tym roku swoim nalogiem - slodyczami.
Ale znow weszlam do gry i zamierzam ja wygrac! Czego i Tobie goraco zycze.
__________________
ETAP I - zmagań z otyłością - od 21.09.10 do 18.11.10 - minus 6,4 kg
ETAP II - likwidacji nadwagi - od 19.11.10 do 30.03.11 - minus 13,6 kg
ETAP III - modelowania sylwetki - od 31.03.11
70-69-68,8-67-66-65-64-?
-------------------
Odwiedź mnie na -> http://www.lekki-blog.blogspot.com

Edytowane przez velvety
Czas edycji: 2011-03-06 o 13:08
velvety jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 11:04   #7
aam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 1 370
Dot.: Nie chudnę

Cytat:
Napisane przez Bizonia Pokaż wiadomość
Ok zagłębię się w treść linka. A czy tak na pierwszy rzut, po tym co napisalam jestescie w stanie powiedziec mi co zle robie, skoro uwazacie ze dieta zle wplywa na moj organizm?
przeczytaj to
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=260120
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=199694
aam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-13, 13:18   #8
Bizonia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 54
Dot.: Nie chudnę

Mam rozumiec ze jem za malo? Zamiast kawy powinna zjesc kanapke?? Dołączyc warzywa do swoich posilkow?? Czy dobrze was zrozumialam??
Bizonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 14:05   #9
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: Nie chudnę

1. chleb ryzowy? po co takie wysoko przetworzone wegle? juz lepiej krome pełnoziarnistego zetnij
2. stanowczo za mało jesz, gdzie II sniadanie?
3. urozmaic obiad, a makaron pelnoziarnisty? a ryz brazowy?
4. brak mi NNKT, gdzie oliwa, gdzie orzechy? gdzie jakies pestki dyni, slonecznika ..?
5. zamiast jablka o 15, zjedz jak w.wym jakies orzeszki, wetnij banana przed cwiczeniami
6. zjedz porzadna kolacje i przeczytaj na watkach ze nawet 10 min przed snem mozesz zjesc czysto bialkowa kolacje. ja jestem przykladem tego ze jem weglowodany na kolacje i mi to nie szkodzi
7. takie cwiczenia wiele Ci nie dadza, wez sie za porzadny trening. cwiczenia silowe + interwaly/aeroby a zobaczysz roznice

8. zwieksz kalorycznosc i wielkosc posilkow bo na takiej głodoweczce organizm zamiast palic tluszcz oszczedza go bo go glodzisz. dodaj zdrowe tuszcze bo bez nich daleko nie zajedziesz

that's all w wielkim skrócie
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 14:07   #10
Joasiaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Joasiaa
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 2 150
GG do Joasiaa
Dot.: Nie chudnę

Cytat:
Napisane przez Bizonia Pokaż wiadomość
Mam rozumiec ze jem za malo? Zamiast kawy powinna zjesc kanapke?? Dołączyc warzywa do swoich posilkow?? Czy dobrze was zrozumialam??
Niekoniecznie za malo ale napewno kiepsko skladnikowo. Po pierwsze więcej białka a mniej węglowodanów. Zrezygnuj z tego chlebka ryżowego, kaszy do obiadu a w zamian dołóż kawalek chudego mięsa ryby, twaróg, jogurt naturalny, tuńczyka. Ogranicz owoce a jeśli już je jesz to w pierwszej częsci dnia. Do każdego posiłku porcja warzyw. Kolacja powinna być czysto białkowa. Wogóle zwiększenie spożycia białka dziala cuda
I najważniejsze nie da się zalozyć np 10kg do grudnia, 1 kg na tydzień. Odchudzanie to proces: 2 kroki do przodu, krok do tyłu to nieustanna walka z organizmem. Ja np. przez pierwsze tygodnie nie chudłam wogóle. dopiero później waga drgnęła i to w tempie 300-400gr tygodniowo! Widocznie organizm musiał rozruszać metabolizm, zaakceptować zmiany. Potem nastepował spadek wagi ale byly też okresy zastoju a nawet wzrostu wagi. Finalnie przez 2,5 miesiąca zrzuciłam 5kg
Życzę Ci wytrwałości
__________________
Zapraszam na mój blog turystyczny:
http://blog.palcem-po-mapie.pl/


"Ludzie nie zdają sobie sprawy jak mało istnieją" Leo Lipski
Joasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 14:27   #11
Bizonia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 54
Dot.: Nie chudnę

Dziewczyny,, bardzo wam dziękuję za pomoc. Czyli przerzucam sie na dietę białkową. Więcej warzyw, drugie śniadanie i nadal ćwiczenia. A co wy najczęściej jecie?

Joasiaa jak tobie sie udalo wytrwac, nie poddac się w diecie?? Ja widze tylko co swojej skorze ze się ujędrnila od cwiczen dlatego nadal trwam w diecie, ale brak spadku wagi mnie dobil. Myslisz ze jesli zwieksze ilość bialka to uda mi sie wreszcie cos osiagnac??
Bizonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-13, 14:49   #12
Joasiaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Joasiaa
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 2 150
GG do Joasiaa
Dot.: Nie chudnę

Cytat:
Napisane przez Bizonia Pokaż wiadomość
Dziewczyny,, bardzo wam dziękuję za pomoc. Czyli przerzucam sie na dietę białkową. Więcej warzyw, drugie śniadanie i nadal ćwiczenia. A co wy najczęściej jecie?

Joasiaa jak tobie sie udalo wytrwac, nie poddac się w diecie?? Ja widze tylko co swojej skorze ze się ujędrnila od cwiczen dlatego nadal trwam w diecie, ale brak spadku wagi mnie dobil. Myslisz ze jesli zwieksze ilość bialka to uda mi sie wreszcie cos osiagnac??
Nie chodzi o czysto bialkową diete tylko o zwiększenie ilości białka. U mnie szalona mobilizacja nastapiła gdy przekroczyłam granicę 70 kg. Mam 163 wzrostu więc miałam całkiem realną nadwagę. I drugi taki szok przeżyłam na pewnej imprezie gdzie siedziałam wśród przyjaciółek a tam same fajne laski a ja taki gruby pasztet. Podoba mi się moja twarz, ogólnie dobrze się z sobą czuje tylko ta waga Podejścia do diety robiła od roku ale ostatnio nastąpił przełom. Chciałam sobie udowodnić że nie jestem na tyle głupia żeby rządziło mną jedzenie. I ciągle sobie to powtarzam. A gdy otoczenie zaczęło widzieć efekty to dopiero była mobilizacja i jak teraz moge się poddać? Szkoda byłoby zaprzepaścić ciężką pracę. Spodnie mi na tyłku wiszą to odrazu nie chce się patrzeć na batony! No i skurczył mi się żołądek. Najgorzej wytrwać do pierwszych efektów potem jest dużo łatwiej. I w sobotę pozwalam sobie na jakieś szaleństwo np. kawałek pizzy, drinka itp. pewnie niweluje to trochę efejty ale łatwiej jest wytrzymać.
__________________
Zapraszam na mój blog turystyczny:
http://blog.palcem-po-mapie.pl/


"Ludzie nie zdają sobie sprawy jak mało istnieją" Leo Lipski
Joasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 18:48   #13
Bizonia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 54
Dot.: Nie chudnę

Dzięki Asiu podtrzymujesz mnie na duchu. W takim razie dodaje do diety białko, ktore pojawilo sie juz podczas kolacji w postaci jajka + warzywa + kanapka jedna z pelnoziarnistego chleba z szynka. Na sniadane planuje kolejna kanapke + kefir mały , a na drugie sniadanie tez kanapka z warzywami. Obiad....zobaczymy co bedzie na stołówce, potem pewnie znowu owoc o 15 i o 18 kolacja z białka (moze jogurt w sałatce z pomidorem i ogórkiem).

Czy tym razem dobrze zaczynam dzien?? O to chodzilo? Wybacz, ze Cię tek pytam, ale ty jako jedyna podeszlac do mnie spokojnie i starajac mi sie wytlumaczyc co robie zle.
Bizonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 08:07   #14
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: Nie chudnę

noo a gdzie to bialko w sniadaniu ?

jogurt to NIE BIAŁKO ! ! !
podstawowa wiedza sie kłania
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 08:17   #15
Bizonia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 54
Dot.: Nie chudnę

Ok, widac jej nie mam. To moze mi ktoras podac swoj dzienny jadlospis?? Przykładowy?? Bede wdzieczna
Bizonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 11:18   #16
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Nie chudnę

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=309561 tutaj zwracaj uwage na przepisy R, czyli redukcja
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=455202
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 14:30   #17
Joasiaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Joasiaa
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 2 150
GG do Joasiaa
Dot.: Nie chudnę

Cytat:
Napisane przez Bizonia Pokaż wiadomość
Dzięki Asiu podtrzymujesz mnie na duchu. W takim razie dodaje do diety białko, ktore pojawilo sie juz podczas kolacji w postaci jajka + warzywa + kanapka jedna z pelnoziarnistego chleba z szynka. Na sniadane planuje kolejna kanapke + kefir mały , a na drugie sniadanie tez kanapka z warzywami. Obiad....zobaczymy co bedzie na stołówce, potem pewnie znowu owoc o 15 i o 18 kolacja z białka (moze jogurt w sałatce z pomidorem i ogórkiem).

Czy tym razem dobrze zaczynam dzien?? O to chodzilo? Wybacz, ze Cię tek pytam, ale ty jako jedyna podeszlac do mnie spokojnie i starajac mi sie wytlumaczyc co robie zle.
Nadal bardzo mało białka
Chodzi o to żeby jeść posiłki praktycznie czysto białkowe a nie węglowodany w kanapce plus coś białkowego. Oczywiście nie same takie posiłki ale powinny one jednak stanowić bazę. Moje białkowe dania:
- jajecznica na tysiąc sposobów: z kurkami, ze szczypiorkiem, chuda szynką, pomidorami I TO JEM SAMO BEZ PIECZYWA
- jajka na twardo z sosem a'la tatarskim czyli jogurt plus ogórek konserwowy
- serek wiejski
- chudy twaróg sam lub z warzywami (papryka, rzodkiewka co kto lubi)
- sałatka jajko na twardo plus tuńczyk plus ogórek kiszony/konserwowy plus jogurt naturalny (dużżżżżżżżżżżzo białka)
- pierś z indyka/kurczaka/schab grillowany
- mięcho jw plus sałata i tzatziki light własnej roboty i mamy sałatkę a'la cesar
- omlety
- rybka z puszki (trzeba na opakowaniu sprawdzić ile ma białka a ile węgli, musi przeważać białko)
- mniej białkowe ale dla odmiany jogurt naturalny i owoce + orzechy
- homo naturalny sam albo z jakimś dodatkiem np. odbrobinka łososia wędzonego
- grillowana rybk
- kilka plasterków chudej wędliny można zrobić ruloniki z nadzieniem z białego sera i już mamy full białkowy posiłek
- papryka/pomidor nadziewane twarogiem

Tak wyglądają dwa moje posiłki w ciągu dnia. Kombinuje z tego co wyżej. A reszta to np. owsianka na śniadanie albo kanapka z pieczywa razowego i oczywiście obiad.
Raz w tygodniu robię zakupy z takich produktów a potem przez cały tydzień kombinuje z tego jedzonko i taszczę z sobą do pracy w pojemniczkach coby mnie żaden catering nie skusił .

Cytat:
Napisane przez Mini82 Pokaż wiadomość
noo a gdzie to bialko w sniadaniu ?

jogurt to NIE BIAŁKO ! ! !
podstawowa wiedza sie kłania
Uwielbiam wizażową pomocność
__________________
Zapraszam na mój blog turystyczny:
http://blog.palcem-po-mapie.pl/


"Ludzie nie zdają sobie sprawy jak mało istnieją" Leo Lipski
Joasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 14:41   #18
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: Nie chudnę

Cytat:
Napisane przez Joasiaa Pokaż wiadomość
Nadal bardzo mało białka
Chodzi o to żeby jeść posiłki praktycznie czysto białkowe a nie węglowodany w kanapce plus coś białkowego. Oczywiście nie same takie posiłki ale powinny one jednak stanowić bazę.


Uwielbiam wizażową pomocność
1. same bialkowe posilki moga spowodowac, iz zakwasisz organizm
2. a gdzie w racjonalnej diecie NNKT? nie widze ich tutaj
3. dodaj, ze przy takiej ilosci bialka trzeba wcinac do tego zielone warzywa co by nie bylo tego o czym pisalam w pkt 1.
4. weglowodany nie zabijają, stanowia podstawowa integralna czesc posilkow okolotreningowych - wiec nie wybijaj ich z głowy kazdemu
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 18:06   #19
Joasiaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Joasiaa
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 2 150
GG do Joasiaa
Dot.: Nie chudnę

Cytat:
Napisane przez Mini82 Pokaż wiadomość
1. same bialkowe posilki moga spowodowac, iz zakwasisz organizm
2. a gdzie w racjonalnej diecie NNKT? nie widze ich tutaj
3. dodaj, ze przy takiej ilosci bialka trzeba wcinac do tego zielone warzywa co by nie bylo tego o czym pisalam w pkt 1.
4. weglowodany nie zabijają, stanowia podstawowa integralna czesc posilkow okolotreningowych - wiec nie wybijaj ich z głowy kazdemu
Napisałam co ja stosuję i nikogo nie doktrynizuję bo nie mam zamiaru, każdy sam podejmuje decyzję. Kłania się czytanie ze zrozumieniem napisałam że podaję przykłady białkowych posiłków a nie gotowy dzienny jadłospis i że to tylko część tego co jem.
Panuje tu kult pewnych teorii i ban dla wszelkich odstępstw od nich. Ja np wogóle nie chudłam na jadłospisach podawanych jako modelowe R. Nie służyło mi 5 posiłków wciskanych na siłę, propagowane w szerszych kręgach proprcje węglę - białko. Grunt to słuchać własnego ogranizmu i zachować zdrowy rozsądek czyli przede wszystkim nie głodzić się.
__________________
Zapraszam na mój blog turystyczny:
http://blog.palcem-po-mapie.pl/


"Ludzie nie zdają sobie sprawy jak mało istnieją" Leo Lipski
Joasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-14, 19:26   #20
Bizonia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 54
Dot.: Nie chudnę

Joasiaa dzieki sliczne za podpowiedzi. Powiem szczerze, że ciezko mi dobierac potrawy białkowe bo tak naprawde nie wiem jeszcze dokladnie jakie to sa.

Na pewno skorzystam z twoich przepisow Raz czy dwa razy dziennie bede typowo bialkowe potrawy dodawac do swojego jadlospisu. Poza tym raz dziennie owoce i oby poszlo do przodu.

Jak rozumiem warzyw moge siesc na peczki?? bo wieczorem mam manie zajadania sie ogorkami, pomidorami, rzodkiewkami itp....heh ciezko z dieta jak nie widac efektow
Bizonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:18.