Masochistki - nasz świat BDSM - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-17, 00:08   #1
MysiaMi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9

Bdsm


Witam... Chciałabym się dowiedzieć co oznacza BDSM ?
MysiaMi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 00:10   #2
Orlica
Zakorzenienie
 
Avatar Orlica
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817
Dot.: Bdsm

http://pl.wikipedia.org/wiki/BDSM
Polecam zaprzyjaźnić się z wujkiem Google
Orlica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 00:22   #3
malaDarunia
Wtajemniczenie
 
Avatar malaDarunia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Swarzędz
Wiadomości: 2 415
Send a message via Skype™ to malaDarunia
Dot.: Bdsm

heheh ktoś Ci proponował BDSM?
każdy ma jakieś zboczenia
wpisz w wyszukiwarkę google i wyskoczy wieeeele stron o BDSM
powodzenia
__________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom.
(Bolesław Prus)
malaDarunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 00:28   #4
MysiaMi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9
Dot.: Bdsm

Tak ktoś mi zaproponowal. macie jakies doswiadczenia. Zawsze lubiłam kiedy facet jest męski i raczej dominujący ale żeby az tak.
MysiaMi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 00:34   #5
Orlica
Zakorzenienie
 
Avatar Orlica
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817
Dot.: Bdsm

Ja czasem lubię sobie urozmaicić, ale niezbyt "hardkorowo" Np. raz TŻ związał mi ręce, ale tak, że w każdej chwili mogłam się bez problemu rozplątać - tylko po co?
Jeśli to jest z rozsądkiem, bez przeginania w żadną stronę to czemu nie? Też lubię być zdominowana, ale wiadomo, bez przesady
Orlica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 00:40   #6
MysiaMi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9
Dot.: Bdsm

Przywiązanie ok, chyba wiekszośc kobiet choc raz zamarzy by zostac związana i oddac sie chwili. Ale co, gdy TŻ zaproponuje udziwnień np. akcesoria dziwne? Rozmawiałam z nim o tym i wyraziłam swoja opinie, że te akcesoria nie dla mnie ale on chce żeby było mu dobrze
MysiaMi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 00:41   #7
Orlica
Zakorzenienie
 
Avatar Orlica
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817
Dot.: Bdsm

Dobrze rozumiem? On wie, że nie pasują Ci takie "udziwnienia", ale sam chciałby spróbować?
Orlica jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-17, 00:44   #8
MysiaMi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9
Dot.: Bdsm

On juz próbował z kims innym i mu to bardzo odpowiada, a jestesmy juz razem trochę i dopiero teraz odważył mi sie o tym powiedzieć. Co ja mam robic. Zależy mi na nim ale nie podzielam jego preferencji.
MysiaMi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 00:46   #9
Orlica
Zakorzenienie
 
Avatar Orlica
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817
Dot.: Bdsm

Powinien to uszanować, jeśli również mu na Tobie zależy... Możecie też znaleźć jakiś złoty środek, coś nie tak hmm brutalnego [?] jak to tutaj, ale też nie grzeczny misjonarz
Orlica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 01:03   #10
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Bdsm

Cytat:
Napisane przez Orlica Pokaż wiadomość
http://pl.wikipedia.org/wiki/BDSM
Polecam zaprzyjaźnić się z wujkiem Google
Wlasnie sie zastanawialem, czy biedny wujek G. ducha nie wyzional czasem

MysiaMi - jesli Ci to odpowiada, to probuj, to naprawde kwestia osobistych upodoban.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 01:06   #11
malaDarunia
Wtajemniczenie
 
Avatar malaDarunia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Swarzędz
Wiadomości: 2 415
Send a message via Skype™ to malaDarunia
Dot.: Bdsm

noo... takie klapsy, lekkie związywanie itp jest całkiem fajne

ale póki co, wystarczają mi takie zwykłe zbliżenia, urozmaicone jakąś seksi halką, szpileczkami, pończoszkami i innymi rzeczami.

najważniejsze żeby się zgadać z facetem na to, co dopuszczasz w seksie, a czego nie chciałabyś robić.
nic na siłę
porozmawiaj z nim o tym


w załączniku kot bdsm
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg BDSM.jpg (29,8 KB, 502 załadowań)
__________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom.
(Bolesław Prus)
malaDarunia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-17, 08:12   #12
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Bdsm

Cytat:
Napisane przez MysiaMi Pokaż wiadomość
ale on chce żeby było mu dobrze
No to mi sie w tym wszystkim nei podoba. W seksie jest wiele dozwolone pod warunkiem, ze obu stronom jest z tym dobrze.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 09:28   #13
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Bdsm

MysiaMi, a którą stroną masz być - dominująca czy uległą?
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 10:12   #14
rodzynek
Raczkowanie
 
Avatar rodzynek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 86
Dot.: Bdsm

Po pierwsze - Google, Google i jeszcze raz Google...
Po drugie - Nie rób nic na siłę
Po trzecie - koleś mi zalatuje egoizmem i być może jeśli się nie zgodzisz, zerwie z Tobą i zrobi to z kimś innym, albo będzie skakać na boki
Po czwarte połączone z trzecim i drugim - jeśli Cię to nie kręci tym bardziej tego nie rób

Takie jest moje zdanie chociaż nie znam Twojego chłopaka. Pozdrawiam
rodzynek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 10:12   #15
MysiaMi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9
Tą uległą...

Najlepiej bedzie jesli otwarcie z nim porozmawiam po raz drugi i nieco więcej sobie wyjasnimy, a przede wszystkim ustalimy granice nim na cokolwiek sie zgodzę. W koncu czasami trzeba sie poswięcać.

Edytowane przez Pomadka
Czas edycji: 2009-02-17 o 12:24 Powód: Post pod postem.
MysiaMi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 10:26   #16
arrabbiata
Zadomowienie
 
Avatar arrabbiata
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 742
Dot.: Bdsm

Śmieszne są posty w stylu: 'On chce anal/wiązanie/trójkąt/cokolwiek innego w łóżku a ja nie chcę tego robić co teraz?'

Jak nie chcesz- nie rób. Chyba że się będziesz zmuszać, żeby tylko Misiaczkowi było przyjemnie. Yhh

Edytowane przez arrabbiata
Czas edycji: 2009-02-17 o 10:29
arrabbiata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 10:30   #17
rodzynek
Raczkowanie
 
Avatar rodzynek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 86
Dot.: Bdsm

Cytat:
Napisane przez arrabbiata Pokaż wiadomość
Śmieszne są posty w stylu: On chce 'anal/wiązanie/trójkąt/cokolwiek innego w łóżku a ja nie chcę tego robić co teraz?'

Jak nie chcesz- nie rób. Chyba że się będziesz zmuszać, żeby tylko Misiaczkowi było przyjemnie. Yhh
albo zrobiłam to już ale wcale tego nie chciałam ;( i co teraz, przecież go tak kocham, nie mogę go stracić...
rodzynek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 10:41   #18
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Bdsm

Cytat:
Napisane przez MysiaMi Pokaż wiadomość
W koncu czasami trzeba sie poswięcać.
Poswiecac? Poswiecac to sie mozesz jak facet jest chory a Ty o 6 rano wstajesz i biegniesz z nim do lekarza mimo, ze lubisz spac do poludnia. Albo jezdzisz za lubym 500 km, bo dostal prace tak daleko.

Ale nie bo on lubi, a Ty nie. To za delikatna strefa zycia i nie ciezko o urazy do konca zycia.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 10:41   #19
TeQuiero
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 168
Dot.: Bdsm

Ja bym się w takie coś nigdy raczej nie "pobawiła" ... Jak dla mnie to zbyt żenujące.
__________________

I will always love you.
You, my darling you
....
TeQuiero jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-17, 10:44   #20
rodzynek
Raczkowanie
 
Avatar rodzynek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 86
Dot.: Bdsm

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Poswiecac? Poswiecac to sie mozesz jak facet jest chory a Ty o 6 rano wstajesz i biegniesz z nim do lekarza mimo, ze lubisz spac do poludnia. Albo jezdzisz za lubym 500 km, bo dostal prace tak daleko.

Ale nie bo on lubi, a Ty nie. To za delikatna strefa zycia i nie ciezko o urazy do konca zycia.
Popieram w całej rozciągłości!
rodzynek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 11:04   #21
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Bdsm

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Poswiecac? Poswiecac to sie mozesz jak facet jest chory a Ty o 6 rano wstajesz i biegniesz z nim do lekarza mimo, ze lubisz spac do poludnia. Albo jezdzisz za lubym 500 km, bo dostal prace tak daleko.

Ale nie bo on lubi, a Ty nie. To za delikatna strefa zycia i nie ciezko o urazy do konca zycia.


zgadzam się.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 12:29   #22
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Bdsm

Cytat:
Napisane przez MysiaMi Pokaż wiadomość
Witam... Chciałabym się dowiedzieć co oznacza BDSM ?
Przesuwam wątek na Seks, proszę zapoznać się z wyszukiwarką i innymi wątkami, które wspominają o dominacji.
Cytat:
Napisane przez MysiaMi Pokaż wiadomość
Tak ktoś mi zaproponowal. macie jakies doswiadczenia. Zawsze lubiłam kiedy facet jest męski i raczej dominujący ale żeby az tak.
Cytat:
Napisane przez MysiaMi Pokaż wiadomość
On juz próbował z kims innym i mu to bardzo odpowiada, a jestesmy juz razem trochę i dopiero teraz odważył mi sie o tym powiedzieć. Co ja mam robic. Zależy mi na nim ale nie podzielam jego preferencji.
POwiedzieć mu o tym!
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 13:48   #23
karta666
Zadomowienie
 
Avatar karta666
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdańsk ;)
Wiadomości: 1 932
GG do karta666 Send a message via Skype™ to karta666
Dot.: Bdsm

Bondage Discipline Sadism Masochism.
to znaczy dokładnie.
__________________
"Najprzebieglejszy mężczyzna nie dorówna w fałszu najszczerszej kobiecie."
"Jeśli się chce, by mężczyzna czy chłopiec pożądał danej rzeczy, należy ją jedynie uczynić trudno osiągalną."— Mark Twain
________________

Jestem FIT !


karta666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 18:03   #24
karo69
Rozeznanie
 
Avatar karo69
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 727
Dot.: Bdsm

Ja na początku też byłam przeciwna temu, jakieś pejcze, czy kajdanki, obroże łańcuchy. Ale jak spróbowałam parę razy to nawet zaczynam się do tego przekonywać, na początku dziwnie i nawet się raz czy dwa poryczałam, nie z bólu czy coś tylko cos we mnie pękło.
Teraz moze jeszcze nie ze prosze żebyśmy sie tak zabawiali ale nie przeszkadza mi to wręcz coraz bardziej kręci.
Moze sprubujesz raz czy dwa, moze i tobie sie spodoba. Jak nie to porozmawiajcie. Kobieta i mezczyzna sa równi w zwiazku, liczą się odczucia i uczucia obojga!!
__________________
Nie farbuję włosów od 13.11.2009

karo69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 19:26   #25
MysiaMi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9
Dot.: Bdsm

karo69 dziekuję, mądre slowa napewno mi pomogą, chociaz wiele sie juz wyjasniło
MysiaMi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 01:22   #26
ladyla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 32
Dot.: Bdsm

oo, to mogę i tu coś od siebie dorzucić Tylko błagam bez kłótni
Po 1. nigdy nie przekonasz się do tego i nie stwierdzisz, że Ci się to podoba tylko poprzez obejrzenie 1 czy 10 filmów z bd czy sm.
Po 2. Dowiedz się co konkretnie kręci Twojego tż'a i dopiero później poczytaj o tym i obejrzyj jakiś film. Dlaczego to mówię. B D S i M nie zawsze idą ze sobą w parze.
Bondage Discipline Submission Masochizm. To wszystko nie musi się*łączyć.
Wiązanie, dyscyplina-dominacja, uległość-sadyzm i masochizm.
Nie zawsze facet (czy kobieta) mówiący, że kręci go bdsm ma na myśli wszystkie techniki mechaniczne i psychologiczne stosowane przy tym fetyszu. Wiadomo chociażby wiązanie i element kajdanek pojawia się niemalże zawsze przynajmniej podczas rozmów o seksie. Dominacja i uległość są często zauważalne podczas stosunków co widać już przy wyborze pozycji. Masochizm to oddzielna działka.
Spytaj dokładnie faceta czego by chciał... Najprawdopodobniej skoro użył już tego określenia chodzi mu o dużo bardziej zaawansowane formy niż tylko klapsy w pupę. Ale i to może być ciekawym, nieprzytłaczającym i niedrażniącym Cię elementem seksu, a dla niego już bardzo dużym bodźcem.
bdsm to ciężka przeprawa tak naprawde. Jeśli o samą dominację chodzi to nie jest ona aż tak okropna - bo głównie polega na poleceniach, ale jeśli w grę wchodzi osoba którą darzymy jakimś uczuciem, znamy może być ciężko nam samym się do tego przekonać. Dlatego warto troszkę poczytać i małymi kroczkami patrzeć na ile jesteśmy w stanie to polubić.
A w ogóle to jest bardzo dużo możliwości które nie podepczą naszej psychiki, a które dadzą partnerowi to czego oczekuje mimo, że nie będzie wyglądało to tak jak na filmach.
Można go przywiązać. Na leżąco, na stojąco, na siedząco. Zawiązać przepaskę na oczach tak żeby nic nie widział albo widział bardzo mało. Można mu dawać klapsy, trzymać mocno za włosy, za szyję- to daje strach przed duszeniem-nie mówię żeby podduszać jeśli ktoś nie chce tylko żeby tam trzymac rękę, bardzo dużo można robić szpilkami. Często fetysz stóp i szpilek łączy się z bdsm.
Przejawem dominacji jest też ''wykorzystywanie'' faceta do własnych celów czyli można się zaspokajać jego własną ręką np.
Reszta to tylko kwestia wyobraźni i pomysłowości Z każdym krokiem jak się*poznaje można się do tego coraz bardziej przekonać.
Acha jeszcze jedno- tego już nie będę opisywać. Jeśli chcecie robić coś*z tyłkami facetów to nigdy nie pytajcie czy to lubią. Bo nigdy nie odpowiedzą, że lubią. Swoją*drogą polecam zakładać gumkę na palce. Zwykła, najtańszą w tym wypadku.
ladyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-04, 00:42   #27
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: Bdsm

BDSM to nie zboczenie, wypraszam sobie. Każdy ma swoje ulubione rzeczy i każdego kręci co innego. Zboczeniem jest pedofilia czy nekrofilia, ale nie BDSM.
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-04, 10:25   #28
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Bdsm

Cytat:
Napisane przez MysiaMi Pokaż wiadomość
W koncu czasami trzeba sie poswięcać.
Ale nie w tej sferze. Zasadą w seksie jest to, zeby wszystkie uczestniczące w nim strony akceptowały to, co się dzieje, i co więcej - czerpały z tego przyjemność. Tu nie ma miejsca na poswięcenie i robienie czegokolwiek na siłę, dla przyjemności partnera. Mozna sobie zrobić spore kuku na psychice

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość
BDSM to nie zboczenie, wypraszam sobie. Każdy ma swoje ulubione rzeczy i każdego kręci co innego. Zboczeniem jest pedofilia czy nekrofilia, ale nie BDSM.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-07, 21:47   #29
n_omi
Rozeznanie
 
Avatar n_omi
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 794
Masochistki - nasz świat BDSM

hej chciałam zapytać czy są tu dziewczyny "związane" z tą formą erotyzmu ;-) mam też ochotę na kulturalną wymianę poglądów na temat, trochę mi tego brakuje w realnym świecie. Sama jestem związana z SM odkąd tylko pamiętam podobnie jak mój partner. To tkwiło gdzieś w nas od zawsze zabawne bo raczej nikt po nas sie tego nie spodziewa. Tworzymy związek bardzo udany, ciepły i spokojny oparty na miłości, zaufaniu i szczerości. Myślę wiec że nikt nie podejrzewa nas o hmmm..."przemoc domową" ;-) U nas sadyzm i masochizm nie wynika z nudy czy chęci urozmaicenia seksu. Po prostu są częścią nas i cieszymy się z tego. Ciekawa jestem czy któraś z was żyje w podobny sposób Chciałabym się czegoś dowiedzieć o ludziach nam podobnych, ponieważ w moim otoczeniu nie ma nikogo komu ufałabym na tyle by rozmawiać na takie tematy. Oczywiście chętnie poznam opinie osób niezwiązanych z BDSM i podyskutuje ;-)
n_omi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-07, 22:12   #30
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: masochistki

Cytat:
Napisane przez n_omi Pokaż wiadomość
hej chciałam zapytać czy są tu dziewczyny "związane" z tą formą erotyzmu ;-) mam też ochotę na kulturalną wymianę poglądów na temat, trochę mi tego brakuje w realnym świecie. Sama jestem związana z SM odkąd tylko pamiętam podobnie jak mój partner. To tkwiło gdzieś w nas od zawsze zabawne bo raczej nikt po nas sie tego nie spodziewa. Tworzymy związek bardzo udany, ciepły i spokojny oparty na miłości, zaufaniu i szczerości. Myślę wiec że nikt nie podejrzewa nas o hmmm..."przemoc domową" ;-) U nas sadyzm i masochizm nie wynika z nudy czy chęci urozmaicenia seksu. Po prostu są częścią nas i cieszymy się z tego. Ciekawa jestem czy któraś z was żyje w podobny sposób Chciałabym się czegoś dowiedzieć o ludziach nam podobnych, ponieważ w moim otoczeniu nie ma nikogo komu ufałabym na tyle by rozmawiać na takie tematy. Oczywiście chętnie poznam opinie osób niezwiązanych z BDSM i podyskutuje ;-)
Przepraszam, jeśli pytanie okaże się zbyt intymne Czy techniki sado-maso stosujecie tylko w łóżku, czy też w życiu 'codziennym'?
I co robicie, żeby nie przesadzić (np. zaczyna boleć za mocno)? A jak się zdarzy przesadzić, to jak to sobie pokazujecie, żeby było jednoznacznie (bo wiadomo, czasami "nie" oznacza "tak")? Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:14.