Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-24, 11:04   #151
lubiekielbase
Zadomowienie
 
Avatar lubiekielbase
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 576
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość


Nie wierzę, że było tak sielankowo.
Zestaw do manicure jest jedną z ważniejszych potrzeb

Może Jola chce dorabiać robiąc paznokcie? Nie krytykowałabym tego tak szybko...
__________________
Wszystkie nicki zajęte.
lubiekielbase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 11:11   #152
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez lubiekielbase Pokaż wiadomość
Może Jola chce dorabiać robiąc paznokcie? Nie krytykowałabym tego tak szybko...
Tyle, że czytałam opis dwadzieścia razy i nie było nic o tym, że nastolatka chciałaby w ten sposób dorabiać, że jest po kursach.
Inna sprawa, że styczność z rozpuszczalnikami i żelami w przypadku ciężarnej nie jest zalecana przez lekarzy.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 11:25   #153
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

A co się dzieje jak nikt danej rodziny nie wybierze? Kierownictwo się zrzuca na takie paczki czy po prosty "sorry, winnetou"?

Szlag by to, u mnie rumiane poznikały a kilkuosobowe rodziny z chorobą/niepełnosprawnością ciągle "wiszą"
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 11:32   #154
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;6789303 1]A co się dzieje jak nikt danej rodziny nie wybierze? Kierownictwo się zrzuca na takie paczki czy po prosty "sorry, winnetou"?

Szlag by to, u mnie rumiane poznikały a kilkuosobowe rodziny z chorobą/niepełnosprawnością ciągle "wiszą" [/QUOTE]

Na stronie SzP jest opcja wpłaty na paczkę. Wpłacasz i jak zostają rodziny to z tego robią paczkę.
Kilka lat temu byłam na spotkaniu z kuzynką i jej znajomymi. Większość z nich była wolontariuszami w paczce, a był to okres świąteczny. Mieli kilka rodzin których nikt nie wybrał i planowali objechać większe przedsiębiorstwa w okolicy i prosić, aby się dorzucili, a oni chcieli zrobić z tego paczki dla tych którzy zostali bez darczyńców.

U mnie zostały rodziny w których jeden z rodziców choruje (rak mózgu w obu przypadkach), a poszła rodzina (kobieta z dzieckiem) w której matka nie może podjąć pracy, bo jak pójdzie do pracy na 8 godzin i z niej wróci to będzie w domu zimno A tak to siedzi na tyłku a jakiś jeleń zrobi jej paczkę. Ciekawe jakby brak pracy uzasadniła, gdyby paczka była w lecie. Pewnie, że nie ma dziecka z kim zostawić.
__________________
beauty begins the moment you decide to be yourself


Edytowane przez daydreaming_
Czas edycji: 2016-11-24 o 11:35
daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 11:40   #155
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez daydreaming_ Pokaż wiadomość
U mnie zostały rodziny w których jeden z rodziców choruje (rak mózgu w obu przypadkach), a poszła rodzina (kobieta z dzieckiem) w której matka nie może podjąć pracy, bo jak pójdzie do pracy na 8 godzin i z niej wróci to będzie w domu zimno A tak to siedzi na tyłku a jakiś jeleń zrobi jej paczkę. Ciekawe jakby brak pracy uzasadniła, gdyby paczka była w lecie. Pewnie, że nie ma dziecka z kim zostawić.
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 11:50   #156
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Senses Woman Pokaż wiadomość
Kurczę, ale dochód 528 zł na osobę po odliczeniu opłat to chyba nie jest mało... Poprawcie mnie jeśli się mylę...
Jak tym ludziom nie wstyd.
Jakbym ja nie pracowała tylko robiła sobie kolejne buźki to bym miała mniejszy dochód niż ta rodzina na osobę.

Chyba na ten wątek nie mogę wchodzić bo zaraz mnie szlag trafi.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 12:03   #157
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 175
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Pani Ewelina (43 l.) jest matką Macieja (22 l.), Przemysława (23 l.), Mileny (25 l.) i niepełnosprawnej Karoliny (21 l.)
Trudna sytuacja rodziny związana jest z niepełnosprawnością Karoliny. Pani Ewelina musi cały swój czas poświęcać na opieke nad córką, co wiąże się z tym, że nie może podjąć stałej pracy. Pozostali domownicy takze nie pracuję. Wynika to głównie z tego, że nie posiadają oni odpowiedniego wykształcenia przez co trudno jest im znaleźć pracę. Starają się doszkalać i podejmować póki co prace dorywcze. Rodzina wspomina, ze lepiej było kilka lat temu, kiedy ceny były niższe i można było pozwolić sobie na więcej. Łączne dochody rodziny to aktualnie 2196 zł, co po odjęciu kosztów utrzymania i leczenia daje około 270 zł na jedną osobe. Dodatkowym obciążeniem jest kredyt zaciągnięty na podstawowe wyposażenie mieszkania.
Mimo, że sytuacja nie jest łatwa, domowników codziennie motywuje do działania uśmiech chorej Karoliny. Dziewczyna jest bardzo silna i nie poddaje się. Jest to również zasługa ogromnego wsparcia, na które może liczyć ze strony rodziny. Bezrobotnym dzieciom pani Eweliny bardzo zależy na zrobieniu kursów, które ułatwią im znalezienie pracy i usamodzielnienie się. Na razie starają pracować dorywczo, kiedy tylko mają taką możliwość.
Wśród najwazniejszych potrzeb rodzina wskazuje węgiel, Aktualnie ciężko znaleźć środki na jego zakup, a rodzinę zadowoli każda ilość. Dodatkowo rodzina wskazuje odzież, obecna jest zniszczon i do wymiany. Ostatnią potrzeba jest żywność. jej zakup pozwoli odciążyć rozdzinny budżet.



Ręce opadają...kolejne stare byki które tylko myślą o kursach... I ta zależność że kiedyś było taniej to było lepiej
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-24, 12:10   #158
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Pani Ewelina (43 l.) jest matką Macieja (22 l.), Przemysława (23 l.), Mileny (25 l.) i niepełnosprawnej Karoliny (21 l.)
Bezrobotnym dzieciom pani Eweliny bardzo zależy na zrobieniu kursów, które ułatwią im znalezienie pracy i usamodzielnienie się.
To co do jasnej anielski oni do tej pory robili? 25 lat to normalny czas skończenia mgr. Jeśli zdolności i chęci nie pozwalają na więcej, od dwóch lat można spokojnie pracować. Szkoły policealne są jeszcze krótsze. Ba, po samym technikum czy zawodówce już jest jakikolwiek punkt zaczepienia. Poza tym nie oszukujmy się, na byle produkcji poradzi sobie każdy średnio ogarnięty człowiek.

Ej, a o jakie szczególne upominki szlachta prosi?

Edytowane przez 3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Czas edycji: 2016-11-24 o 12:12
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 12:28   #159
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Większość pracuje bez umowy lub za granicą.
Inaczej zasiłków nie dostaliby.
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 12:35   #160
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 175
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;6789538 6]

Ej, a o jakie szczególne upominki szlachta prosi?[/QUOTE]
choć tyle ze tylko niepełnosprawna córka prosi o mp3, poza tym brak innych roszczeń.Oczywiście w pięknie rodziny kolejna -3 już wzmianka o chęci podjęcia kursów przez bezrobotne dzieci.
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 12:49   #161
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Nie wiem, jak to wygląda w innych miastach, zwłaszcza w mniejszych, ale co w Warszawie jadę tramwajem, to mi się wyświetla reklama Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, które oferuje rozmaite kursy i szkolenia.
BEZPŁATNE.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-24, 12:51   #162
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Pani Ewelina (43 l.) jest matką Macieja (22 l.), Przemysława (23 l.), Mileny (25 l.) i niepełnosprawnej Karoliny (21 l.)
Trudna sytuacja rodziny związana jest z niepełnosprawnością Karoliny. Pani Ewelina musi cały swój czas poświęcać na opieke nad córką, co wiąże się z tym, że nie może podjąć stałej pracy. Pozostali domownicy takze nie pracuję. Wynika to głównie z tego, że nie posiadają oni odpowiedniego wykształcenia przez co trudno jest im znaleźć pracę. Starają się doszkalać i podejmować póki co prace dorywcze. Rodzina wspomina, ze lepiej było kilka lat temu, kiedy ceny były niższe i można było pozwolić sobie na więcej. Łączne dochody rodziny to aktualnie 2196 zł, co po odjęciu kosztów utrzymania i leczenia daje około 270 zł na jedną osobe. Dodatkowym obciążeniem jest kredyt zaciągnięty na podstawowe wyposażenie mieszkania.
Mimo, że sytuacja nie jest łatwa, domowników codziennie motywuje do działania uśmiech chorej Karoliny. Dziewczyna jest bardzo silna i nie poddaje się. Jest to również zasługa ogromnego wsparcia, na które może liczyć ze strony rodziny. Bezrobotnym dzieciom pani Eweliny bardzo zależy na zrobieniu kursów, które ułatwią im znalezienie pracy i usamodzielnienie się. Na razie starają pracować dorywczo, kiedy tylko mają taką możliwość.
Wśród najwazniejszych potrzeb rodzina wskazuje węgiel, Aktualnie ciężko znaleźć środki na jego zakup, a rodzinę zadowoli każda ilość. Dodatkowo rodzina wskazuje odzież, obecna jest zniszczon i do wymiany. Ostatnią potrzeba jest żywność. jej zakup pozwoli odciążyć rozdzinny budżet.



Ręce opadają...kolejne stare byki które tylko myślą o kursach... I ta zależność że kiedyś było taniej to było lepiej
Serdecznie współczuję niepełnosprawności Karolinie (serio i bez ironii). Ale nie pojmuję, jak sprawny 22 latek, 23 latek i 25 latka mogą siedzieć na utrzymaniu matki. Do podjęcia pracy dla tzw. niewykwalifikowanych nie potrzeba żadnych kwalifikacji, więc gdyby ci sprawni, zdrowi, dorośli ludzie ruszyli dupska do pracy i każdy z nich przyniósłby do domu najniższą krajową (netto ok 1300 zł) to dałoby to 3 900 złotych miesięcznie i sytuacja rodziny automatycznie uległaby radykalnej poprawie. Plus kolejne 2100 (dla okrągłej sumy), które już posiadają to byłoby to UWAGA 6000 złotych! Czary!
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 13:01   #163
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

O tych kursach po prostu powiedzieli wolontariuszowi, bo trochę lepiej brzmi "chętnie poszedłbym na kurs" zamiast "nie chce mi się nic robić".

---------- Dopisano o 14:01 ---------- Poprzedni post napisano o 13:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Serdecznie współczuję niepełnosprawności Karolinie (serio i bez ironii).
Mija, chyba jak w większości przypadków nie było napisane jaki to rodzaj niepełnosprawności (albo pominęłam). Ja też jestem niepełnosprawna w stopniu umiarkowanym, a muszę chodzić do pracy, bo jedyne co mi przysługuje to świadczenie w wysokości 153,00zł, które nie pokrywa nawet kosztu leków. Niedoświadczonemu wolontariuszowi ze szlachetnej paczki też mogłabym powiedzieć, że ja jestem niepełnosprawna, TŻ musi się mną opiekować, ale chętnie pójdziemy na jakieś kursy Moim zdaniem niepełnosprawność powinna być opisywana, bo w wielu sytuacjach nie wiadomo, czy osoba niepełnosprawna rzeczywiście nie może podjąć pracy, potrzebuje stałej opieki drugiej osoby, czy to tylko naiwność wolontariuszy.
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 13:06   #164
201612130906
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 59
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Nie wiem, jak to wygląda w innych miastach, zwłaszcza w mniejszych, ale co w Warszawie jadę tramwajem, to mi się wyświetla reklama Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, które oferuje rozmaite kursy i szkolenia.
BEZPŁATNE.

Szkoły policealne też są bezpłatne. Chodziłam kiedyś na rachunkowość do Cosinusa - może nie był to poziom akademicki, ale podstawy opanowałam. Tylko to trzeba chcieć.

W zeszłym roku szlachcianki marzyły o kursach na kasę fiskalną, to też paradne było.
201612130906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 13:11   #165
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 175
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Pani Anna (35 l.) wychowuje 3 dzieci Waldemar (14 l.), Grzegorz (10 l.) i Maja (6 l.) i jest w ciąży z 4 dzieckiem, wraz z panią Anna mieszka jej chora mama Maria (65 l.)Pani Anna sama wychowuje dzieci i opiekuje się swoją chorą mamą. Kobieta z powodu ciąży, a wcześniej małych dzieci nie mogła podjąć pracy, ponieważ nie miał kto na dłuższy czas zostać z dziećmi. Rodzina utrzymuje się z alimentów i renty, sytuacja finansowa minimalnie polepszyła się po otrzymaniu 500+. Ale po opłaceniu wszystkich koniecznych kosztów mieszkania i leków rodzinie zostaje 428 zł na osobę.
Pani Anna stara się jak najlepiej wychować dzieci, próbuje też podnieść swoje wykształcenie. Przed ciążą kobieta starała się podejmować prace dorywcze jak dzieci były w szkole. Chłopcy starają się wyręczać mamę w niektórych obowiązkach domowych.

Nie rozumiem jak mając tak cieżką sytuację po raz kolejny fundować sobie kolejne dziecko.O ojcu jeszcze nie urodzonego dziecka też cisza.Ani słowa o tym w jaki sposób stara się podnieść swoje wykształcenie .Ręce opadają.
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 13:20   #166
mart989
Wtajemniczenie
 
Avatar mart989
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 680
GG do mart989
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Tyle, że czytałam opis dwadzieścia razy i nie było nic o tym, że nastolatka chciałaby w ten sposób dorabiać, że jest po kursach.
Inna sprawa, że styczność z rozpuszczalnikami i żelami w przypadku ciężarnej nie jest zalecana przez lekarzy.
Teraz tyle kobiet robi paznokcie i, żeby na tym zarobić trzeba to potrafić robić naprawdę dobrze wiec wątpie, że chce to robić dla zarobku
mart989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 13:20   #167
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
[COLOR=black]Pani Ewelina (43 l.) jest matką Macieja (22 l.), Przemysława (23 l.), Mileny (25 l.) i niepełnosprawnej Karoliny (21 l.)
Jeden pozytyw, że po Karolinie pani Ewelina nie miała jeszcze sześciorga kolejnych dzieci.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 13:29   #168
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Jak czytam, że X wychowuje dzieci: 20+ to śmiać mi się chce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 13:31   #169
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Jak czytam, że X wychowuje dzieci: 20+ to śmiać mi się chce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gdzieś mi mignęło 30+. I nie, nie było mowy o niepełnosprawności.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-24, 13:32   #170
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 175
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Pani Bernadeta wraz z mężem panem Sławomirem wychowują siedmioro dzieci: Szymona (15 l.), Zuzannę (13 l.), Łukasza (9 l.), Jakuba (8 l.), Tomasza (5 l.), Antoninę (4 l.), oraz Aleksandrę (9 miesięcy).
Pan Sławomir, jako jedyny żywiciel rodziny, przez problemy zdrowotne stracił pracę 14 miesięcy temu. Obecnie intensywnie poszukuje zatrudnienia oraz stara się o uzyskanie orzeczenia o niepełnosprawności. Pani Bernadeta na co dzień zajmuję się dziećmi, szczególnie Aleksandrą, która pojawiła się na świecie parę miesięcy temu. Dużo uwagi również poświęca Szymkowi - jest alergikiem oraz Zuzannie, która musi mieć specjalną dietę. Obecnie rodzina utrzymuję się z zasiłku rodzinnego (1285 zł), stypendium socjalnego dla czwórki dzieci (387 zł) oraz z programu "Rodzina 500+" (3500 zł). Po odjęciu kosztów leczenia dzieci i pana Sławomira oraz kosztów utrzymania domu pozostaje miesięcznie 481 zł na osobę.
Pan Sławomir i pani Bernadeta są małżeństwem z 16-letnim stażem, przez ten czas wiele razem przeszli. Są bardzo dumni ze swoich dzieci i dziękują Bogu, że obdarzył ich taką gromadką, bo jak sami mówią mogą w ten sposób się spełniać jako rodzice. Rodzina nie boi się jutra, gdyż wierzy, że Bóg postąpi w taki sposób, by im było dobrze.
Rodzina najbardziej potrzebuję żywności. Pani Bernadeta prosi również o piętrowe łóżko dla chłopców, gdyż w jednym pokoju mieszka ich czwórka, a łóżko poprawiłoby komfort przebywania w pokoju (więcej wolnej przestrzeni). Komplet talerzy również sprawiłby, iż rodzina mogłaby spędzić wspólnie czas przy stole. Obecnie nie ma na tylu talerzy, by wszyscy jednocześnie mogli z nich korzystać podczas posiłku.





No tak.. to jest tzw piękno rodziny jakby ktoś pytał.
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 13:39   #171
lubiekielbase
Zadomowienie
 
Avatar lubiekielbase
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 576
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

W jednym regionie byly 24 rodziny, z tego 6 ruminakowych. Nie muszę chyba mówić, które na razie zostały wybrane?


Czytam już kolejny opis, a tam 'ble ble ble Y (3 l.), Z (rok) ble ble ble sytuacja rodziny pogorszyła się 5 lat temu kiedy to Pan X stracił pracę ble ble ble'

Oni robią te dzieci z nudów czy jak?
__________________
Wszystkie nicki zajęte.
lubiekielbase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 13:39   #172
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Są bardzo dumni ze swoich dzieci i dziękują Bogu, że obdarzył ich taką gromadką, bo jak sami mówią mogą w ten sposób się spełniać jako rodzice. Rodzina nie boi się jutra, gdyż wierzy, że Bóg postąpi w taki sposób, by im było dobrze.
Pierwsze słyszę, żeby Bóg zwalniał ludzi z myślenia i odpowiedzialności.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 13:41   #173
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Mnie wciąż przeraża, jakie ciężkie pieniądze idą do takich rodzin. Ilu podatników musi sie po ile składać, zeby utrzymać rodziny, które Bóg obdarzył taka gromadka dzieci...zasiłek rodzinny, stypendium socjalne, pięćset plus i kto wie co jeszcze, bo domyślam sie, ze na tym nie koniec.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 13:45   #174
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Ishikawa Pokaż wiadomość
W mojej rodzinie para adoptowała dziecko. Obyło sie bez kredytów ale zamienili mieszkanie z dwupokojowego na trzypokojowe motywując to właśnie wymaganiami adopcyjnymi. Więcej szczegółów nie znam niestety.
Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Pani Anna (35 l.) wychowuje 3 dzieci Waldemar (14 l.), Grzegorz (10 l.) i Maja (6 l.) i jest w ciąży z 4 dzieckiem, wraz z panią Anna mieszka jej chora mama Maria (65 l.)Pani Anna sama wychowuje dzieci i opiekuje się swoją chorą mamą. Kobieta z powodu ciąży, a wcześniej małych dzieci nie mogła podjąć pracy, ponieważ nie miał kto na dłuższy czas zostać z dziećmi. Rodzina utrzymuje się z alimentów i renty, sytuacja finansowa minimalnie polepszyła się po otrzymaniu 500+. Ale po opłaceniu wszystkich koniecznych kosztów mieszkania i leków rodzinie zostaje 428 zł na osobę.
Pani Anna stara się jak najlepiej wychować dzieci, próbuje też podnieść swoje wykształcenie. Przed ciążą kobieta starała się podejmować prace dorywcze jak dzieci były w szkole. Chłopcy starają się wyręczać mamę w niektórych obowiązkach domowych.

Nie rozumiem jak mając tak cieżką sytuację po raz kolejny fundować sobie kolejne dziecko.O ojcu jeszcze nie urodzonego dziecka też cisza.Ani słowa o tym w jaki sposób stara się podnieść swoje wykształcenie .Ręce opadają.
1500zł miesięcznie minimalnie powiększyło ich dochody??
to ile tak na prawde mają kasy meisiecznie?

Edytowane przez ZamyslonaRoztargniona
Czas edycji: 2016-11-24 o 13:51
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 13:46   #175
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez lubiekielbase Pokaż wiadomość
Czytam już kolejny opis, a tam 'ble ble ble Y (3 l.), Z (rok) ble ble ble sytuacja rodziny pogorszyła się 5 lat temu kiedy to Pan X stracił pracę ble ble ble'

Oni robią te dzieci z nudów czy jak?
Z bezmyślności bardziej.
Normalni ludzie, jak planują potomstwo, myślą o kosztach jego utrzymania, pracy, mieszkaniu, opiece. W tych przypadkach sie na ten temat ani minuty nie myśli. Po prostu takie zycie z dnia na dzień.


[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;6789971 6]Pierwsze słyszę, żeby Bóg zwalniał ludzi z myślenia i odpowiedzialności.[/QUOTE]

To ma pewnie podziałać na dobre serca potencjalnych darczyńców, ze skoro tacy dobrzy ludzie, pobożni, to trzeba im pomoc.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 13:51   #176
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 175
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
1500zł miesięcznie minimalnie powiększyło ich odchody??
to ile tak na prawde mają kasy meisiecznie?
to samo mi się rzuciło w oczy
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 13:52   #177
aer
O RLY?
 
Avatar aer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Silesia/Varsovia
Wiadomości: 10 173
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Nie rozumiem jak mając tak cieżką sytuację po raz kolejny fundować sobie kolejne dziecko.O ojcu jeszcze nie urodzonego dziecka też cisza.Ani słowa o tym w jaki sposób stara się podnieść swoje wykształcenie .Ręce opadają.
ta fundowac. samo sie przeciez pojawilo, nie wiesz jak to dziala?
wychodzisz sobie rano kulturalnie po bulke na sniadanie, wracasz do domu a na kanapie bum! pojawil sie dzieciak znikad.
strach z domu wychodzic bo dziecka sie pojawiaja.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=gX6bDyRSLPI


Living zagranico juz 30 months. I zapomniec polski language
aer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 13:57   #178
asos_
Zakorzenienie
 
Avatar asos_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 606
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez aer Pokaż wiadomość
ta fundowac. samo sie przeciez pojawilo, nie wiesz jak to dziala?
wychodzisz sobie rano kulturalnie po bulke na sniadanie, wracasz do domu a na kanapie bum! pojawil sie dzieciak znikad.
strach z domu wychodzic bo dziecka sie pojawiaja.
__________________
Ubrania i kosmetyki
asos_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 14:00   #179
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
1500zł miesięcznie minimalnie powiększyło ich dochody??
to ile tak na prawde mają kasy meisiecznie?
Pewnie chodzi o to, ze pomimo tych 1500 zł jest nadal biednie i na wszystko brakuje pieniedzy, bo jest tak dużo potrzeb w rodzinie.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 14:05   #180
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 175
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez aer Pokaż wiadomość
ta fundowac. samo sie przeciez pojawilo, nie wiesz jak to dziala?
wychodzisz sobie rano kulturalnie po bulke na sniadanie, wracasz do domu a na kanapie bum! pojawil sie dzieciak znikad.
strach z domu wychodzic bo dziecka sie pojawiaja.
eh, no zapomniałam
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-22 10:27:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:46.