Tak ZNOWU to... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-19, 10:18   #1
Biedroneczka17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 34
Red face

Tak ZNOWU to...


witam wszystkie wizazanki

mam malutkie pytanko...
zaczne moze od tego ze zadalam je juz dopisujac sie do czyjegos watku ale wtedy jakos mnie pominieto w odpowiedziach wiec sprubuje jesssce raz
wiem ze pojawia sie wiele watkow dotyczacych antykoncepcji itp czytalam je i w odpowiedziach pojawialo sie przewaznie "dlaczego zamiast zapytac przed przewaznie wszyscy pytaja dopiero po gdy moze byc juz za pozno" -czy cos w tym stylu
Wiec chce sie zapytac i oczekuje waszej wyrozumialosci (tylko prosze nie krzyczcie na mnie )
pomine wszelkie szczegoly i postaram sie napisac w miare zwiezle i krotko
mam 18lat (reszty juz pewnie wie domyslacie ) i oczywiscie chlopaka.. spotykamy sie juz od prawie 1,5 roku ale czuje ze to z nim juz chce byc na zawsze bo bardzo go kocham.. myslimy o rozpoczeciu wspolzycia (ale nie mowie ze juz-tylko tak w przyszlosci moze niedalekiej ) sporo czytalam o antykoncepcji itp nawet tu na tym forum staram sie sledzic podobne watki
przewaznie padaja odp ze najskuteczniejsza metoda sa pigolki...ale jesli ktos np dopiero "zaczyna" i wie ze nie bedzie kochal sie czesto (ja np wolala bym nie stosowac pigolek przynajmniej narazie - jak bede starsza i bede wspolzyla regularnie to pewnie wtedy sie zdecyduje)
powiedzmy ze uda mi sie ustalic dni nieplodne(np krotko przed okresem) czy gdybym zabezpieczala sie wylacznie prezerwatywa i moj chlopak nie mial by wytrysku w srodku tylko na zewnatrz czy duza jest szansa na zajscie w ciaze? (pewnie to pytanie jest glupie zaraz pomyslicie dziewczyno wez zbastuj ale chciala bym znac wasza opinie)
(zalozmy ze prezerwatywa byla poprawnie uzyta i ze zachowana byla odpowiednia ostroznosc)
moglybyscie udzielic mi odp -byla bym wdzieczna

ps. jesli napisalam cos glupiego to nie zlinczujcie mnie po prostu pytam bo pewnie macie duzo wiecej doswiadczenia niz ja pierwszy raz mam przed soba a chce byc (w mare mozliwosci) spokojna
za odp w gory dziekuje bo to dla mnie wazne
pozdrawiam wszystkich buziaki
Biedroneczka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 10:58   #2
NaStazJA
Raczkowanie
 
Avatar NaStazJA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Far Away From Home - UK
Wiadomości: 252
GG do NaStazJA
Dot.: Tak ZNOWU to...

W sumie pochwalam Cię za to, że myślisz o zabezpieczeniu w czasie współżycia I nie podchodzisz do tego tematu pochopnie, jak coraz to wiele młodych osób
Rozumiem Twoje obawy mogę Ci jednak napisać, że prezerwatywa to jedna z lepszych zabezpieczeń na naszym rynku, dlatego nie ma co się tak obawiać(chyba, że kondom pęknie - czego Ci oczywiście nie życzę). Najlepiej jeszcze jak dołączyłabyś do tego globułki - takie połączenie daje większe zabezpieczenie
__________________
NaSteczkA


"Miłość jest dziką siłą. Kiedy próbujemy ją okiełznać, pożera nas. Kiedy próbujemy ją uwięzić, czyni z nas niewolników. Kiedy próbujemy ją zrozumieć miesza nam w głowach."

"Zahir", Paulo Coelho
NaStazJA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 10:59   #3
_Gosiaczek_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 765
Dot.: Tak ZNOWU to...

Odpowiada Ci laik więc weź to pod uwagę Ale moim zdaniem powinnaś pójść do ginekologa i zrobić badanie. Powiedzieć lekarzowi, że niedługo masz zamiar współżyć i poproś go o najlepsze zabezpieczenie dla Ciebie. On od tego jest
Nie ma 100 % zabezpieczenia, no chyba, że szklanka zimnej wody
Prezerwatywa może się przerwać, pigułki moga nie zadziałać bo np miałaś dużo stresu.
I wręcz błagam Cie nie stosuj kalendarzyka jako jedynej metody.
Moim zdaniem również połączenie prezerwatywy i pigułki jest najlepszą metodą.

Wiesz ciężko jest wybrać odpowiednią metodę, ale myślę, że przy pierwszych razach jednak prezerwatywy są najczęściej stosowane.

Jak nic przydałyby się tabletki dla facetów
_Gosiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 11:13   #4
kreciak
Rozeznanie
 
Avatar kreciak
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 685
Dot.: Tak ZNOWU to...

Biedroneczko nie zorzum mnie zle ale wiele dziewczyn ktore obliczlao nawet doklandie dni nieplodne maja juz dzidziusie
czy nie lepiej sie zabezpieczyc?

odnosnie pytania teoretycznie nie,ale od rozwazan teoretycznych do praktycznych to dluga droga.Jelsi juz nie chcesz zazywac pigulek to zabezpiecz sie prezerwatywa
kreciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 12:43   #5
Jeannie_jk
Rozeznanie
 
Avatar Jeannie_jk
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 766
GG do Jeannie_jk
Dot.: Tak ZNOWU to...

Ja mam 19 lat i mniej więcej od roku współżyje z chłopakiem zabezpieczamy sie tylko prezerwatywa i konczy we mnie....kupujemy prezerwatywy w aptekach i ani razu nam jeszcze nie pekła.. uwazam ze jest to jeden z najlepszych srodkow antykoncepcyjnych gdyz jest tani, łatwo dostepny i skuteczny....wcale tez nie zmniejsza doznan jak to wiele osob pisze...jeszcze napisze ze jezeli bys sie bala to mozecie kupic prezerwatywy ze srodkiem plemnikobojczym ktore sa jakby jeszcze dodatkowa ochrona... mam nadzieje ze troche ci pomogłam
Jeannie_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 12:50   #6
mech
Zadomowienie
 
Avatar mech
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 1 655
Dot.: Tak ZNOWU to...

Cytat:
Napisane przez Jeannie_jk
eszcze napisze ze jezeli bys sie bala to mozecie kupic prezerwatywy ze srodkiem plemnikobojczym ktore sa jakby jeszcze dodatkowa ochrona...
ja też proponowałabym gumki ze środkiem plemnikobójczym - nie wersję zwykła guma plus globulka. Ponoć niektóre globulki mogą uszkadzać lateks, dzięki czemu zamiast zwiększać skuteczność anty - obniżają ją. Może lepiej nie sprawdzać, czy tak jest w rzeczywistości
Ale może jakiś fachowiec mnie zbeszta za herezje i nieaktualne informacje
mech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 14:29   #7
aprzybyla
Wtajemniczenie
 
Avatar aprzybyla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 2 171
GG do aprzybyla
Dot.: Tak ZNOWU to...

Cytat:
Napisane przez _Gosiaczek_
Jak nic przydałyby się tabletki dla facetów
ŚWIĘTA RACJA....
...podobno już taka jest
__________________
Żonka
niespokojny duch... nielubiący nudy... teraz poświęcony rodzinie
BTW mów mi Agnieszka
aprzybyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-19, 17:45   #8
Little Angel
Wtajemniczenie
 
Avatar Little Angel
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydzia
Wiadomości: 2 458
Dot.: Tak ZNOWU to...

hej Biedroneczkoja przez dluzszy czas korzystalam z pigulek,teraz z prezerwatywy.Ale jak wiadomo prezerwatywe trzeba umiejetnie nalozyc(aby zmiescilo sie w niej wszystlo co ma sie zmiescic )poza tym moze peknac(zdarzylo mi sie,alez mialam potem stres )Ja bym chyba jednak polecila tobie piguly,chcoiaz na jakis czas,zanim te "pierwsze emocje"spowodowane wspolnym sexem opadna i nauczycie sie byc naprawde ostrozni przeciez duzo par w twoim wieku staja sie nagle rodzicami,a ty jestes jak widze odpowidzialna
Little Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 18:34   #9
Asia_LP
Raczkowanie
 
Avatar Asia_LP
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 185
GG do Asia_LP
Dot.: Tak ZNOWU to...

Dziewczynki tez prosze o rade... niestety z mama (lekarzem) nie moge pogadac bo jest strasznie koscielna i wywalila by mnie z domu jakby sie dowiedziala ze ja juz (aha zaznaczam ze mam 19 lat i jestem z chlopakiem od 3,5 roku).Wiec od jakiegos czasu wspolzyje z chlopakiem. Narazie zabespieczamy sie tylko prezerwatywa( narazie zadnych strachow nie mialam, wszystko bylo ok) ale jednak chcialabym wprowadzic 2 srodek. I myslalam o globulkach... Napiszcie mi cos wiecej o nich prosze... slyszalam ze sa dobre, jakiej firmy, jak stosowac. Blagam pomozcie
__________________
"...jesteś król
o ile doby jest twój prawnik..."
Lady Pank
Asia_LP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 18:46   #10
Biedroneczka17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 34
Smile

witam ponownie chcialam podziekowac wszystkim za odp przyznam ze balam sie ze zaraz ktos mi powie ze ma dos odp na takie glupie pytania
NaStazJA- dzieki za zrozumienie
Gosiaczek-
Cytat:
Napisane przez _Gosiaczek_
I wręcz błagam Cie nie stosuj kalendarzyka jako jedynej metody.
ojj bron Boze...zle mnie zroumialas chodzilo mi o to ze mogla bym tak mniej wiecej wyliczyc dni nieplodna( bo przeciez to nie jest na 100% pewne bo roznie to bywa z cyklem) np nie wspolzyla bym w te dni kiedy wiem ze mam przypuszczalnie dni plodne.. wiec powiedzmy dni nieplodne + prezerwatywa + "wytrysk na zewnatrz" - o to mi chodzilo
kalendazyka nie stosuje (jako jedynej metody) bo po 1 nie wspolzyje jeszcze (po prostu pytam wczesniej) a po 2 nie wierze w metode kalendarzykowa jako zabezpieczenie -bo niektore dziewczyny chyba zle mnie zrozumialy (wiem wiem z apteki i ze srodkiem plemnikobojczym ale o tym to musi moj chlopak pamietac )
dziekuje za odp. jestem wdzieczna za zrozumienie
chetnie bym jeszcze cos poczytala wiec dziewczyny do dziela nie pozwolcie zeby wasze klawiatury staly nieuzywane buziaki

Cytat:
Napisane przez Asia_LP
Dziewczynki tez prosze o rade... niestety z mama (lekarzem) nie moge pogadac bo jest strasznie koscielna i wywalila by mnie z domu jakby sie dowiedziala ze ja juz (aha zaznaczam ze mam 19 lat i jestem z chlopakiem od 3,5 roku).Wiec od jakiegos czasu wspolzyje z chlopakiem. Narazie zabespieczamy sie tylko prezerwatywa( narazie zadnych strachow nie mialam, wszystko bylo ok) ale jednak chcialabym wprowadzic 2 srodek. I myslalam o globulkach... Napiszcie mi cos wiecej o nich prosze... slyszalam ze sa dobre, jakiej firmy, jak stosowac. Blagam pomozcie
witam rozumiem Cie bo moja mama tez jest taka staroswiecka i nigdy z nia nie moglam porozmawiac na "te" tematy.. a juz napewno nie o 1razie
mam pytanko do Ciebie nie balas sie wspolzyc z sama prezerwatywa (jako zabezpieczenie)?
skoro juz tak dlugo jestes ze swoim chlopakiem to nie myslalas o stosowaniu pigolek? ja slyszalam (ale nie jestem pewna) ze globulki jakos zle dzialaja na prezerwatywy(tzn na ten material z ktorego sa wykonane-lateks) ale nie jestem pewna moze jakas inna wizazanka odp Ci
pozdrawiam buziaki

Edytowane przez Pomadka
Czas edycji: 2006-03-19 o 21:01 Powód: Post pod postem.
Biedroneczka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 19:45   #11
Asia_LP
Raczkowanie
 
Avatar Asia_LP
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 185
GG do Asia_LP
Dot.: Tak ZNOWU to...

jakos nie chce tabletek bo to sa hormony jednak... Smutno mi ze mama nie moze ze mna pogadac Czekam na odp o globulkach. Z gory dzieki

P.S co do prezerwatywy jakos nie balam sie, do tej pory nic sie nie dzialo a kupujemy zawsze te a apteki, i staramy sie wspolzyc w dni nieplodne.
pozdrawiam
__________________
"...jesteś król
o ile doby jest twój prawnik..."
Lady Pank
Asia_LP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-19, 21:04   #12
Audacieux
Wtajemniczenie
 
Avatar Audacieux
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łysa Góra!
Wiadomości: 2 485
Dot.: Tak ZNOWU to...

ja z moim TŻ używałam prezerwatym, ale kilka razy pękły.
Od 2 lat biorę tabletki antykoncepcyjne i Tobie je polecam, naprawdę dają poczucie bezpieczeństwa, wszystko masz pod kontrolą.
__________________

Audacieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 13:33   #13
sky1980
Rozeznanie
 
Avatar sky1980
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 724
Dot.: Tak ZNOWU to...

kiedy rozpoczelam wspolzycie,rowniez zabezpieczalismy sie(trwalo to dosc dlugo) wylacznie prezerwatywa- i wcale nie mialam przez to stresu,to dobry srodek,nie mozna ciagle powtazac a "bo moze peknie" jest ryzyko,ale takie samo jak przy globulkach,albo tabletkach: "a moze nie zadzialaja".
Po 5 miesiacach wspolzycia przezucilam sie na tabletki, bo prezerwatywa troszke mnie podrazniala,poszlam do ginekologa i zasiagnelam porady co bedzie najlepsze dla mnie.Do dzis uzywam tabletek i jestem z nich zadowolona.
Biedroneczko jestem z ciebie dumna ze najpierw myslisz a dopiero pozniej robisz, przydaloby sie takie rozumowanie wiekszosci 15 latek-ktore po stosunku odkrywaja jak powstaja dzieci!!!!
Idz do ginekologa i poprostu zapytaj, on jest po to zeby nam pomoc i doradzic
Powodzenia
sky1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:22.