pielegnacja cery po 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-25, 14:27   #1
podziomka
Zadomowienie
 
Avatar podziomka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 1 338
GG do podziomka

pielegnacja cery po 40


Napiszcie jak pielegnujecie dojrzala cere po 40.(to nie dla mnie tylko dla mamy ).Mama ma cera mieszana ,nie ma problemow z naczynkami ,nie ma widocznych zmarszczek ,czasami pojawiaja jej sie male niespodzianki.Czy byloby dla niej odpowiednie uzywanie Juvitu- C??.jak czesto go nakaladacie.Prosze podpowiedzcie jakich preparatow uzywacie do pielegnacji.
podziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 03:15   #2
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 673
Dot.: pielegnacja cery po 40

Przede wszystkim, nie używam wody do mycia twarzy, a jedynie mleczka kosmetycznego, poza oczywiście sytuacją gdy myję głowę
__________________
Trzeba rozmawiać a nie czekać , aż się ktoś domyśli , co masz w głowie .
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-02, 18:57   #3
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: pielegnacja cery po 40

Moja mam jest zadowolona ze swojego wygladu odkad przeszła na reinoidy i filtry. Ma sucha skore, wiec akurt tlustosc filtra jej odpowiada.
Juvit- jak najbardziej. Moja mam zuzyla juz chyba 3 buteleczki, z wcisnieta kapsulka tokovituE.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-02, 19:48   #4
podziomka
Zadomowienie
 
Avatar podziomka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 1 338
GG do podziomka
Dot.: pielegnacja cery po 40

Dzieki za odpowiedzi.
podziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-02, 20:11   #5
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 673
Dot.: pielegnacja cery po 40

podziomko, dobrze dobrany krem też jest ważny, ja na przykład zazwyczaj na noc uzywam odżywczego, a na dzień przeciwzmarszczkowego z filtrem.
Aktualnie na noc używam kremu Ideal Douceur Cotton Creme CARITA do cery wrażłiwej i zamiennie krem z fitohormonami polskiej firmy AA Oceanic , a na dzień Capture 60/80 Diora.
Pielęgnacja od wewnątrz i od zewnątrz daje najlepsze rezultaty


Po edycji : podziomko poprawiłam błąd w niczku
__________________
Trzeba rozmawiać a nie czekać , aż się ktoś domyśli , co masz w głowie .

Edytowane przez ROZ-ter-KA
Czas edycji: 2006-04-03 o 14:37
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 13:33   #6
anaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 14
Dot.: pielegnacja cery po 40

podziomko pozwolisz, że podepnę się pod Twój wątek, bo pytanie mam właściwie bardzo podobne, tyle, że dotyczy pielęgnacji cery Mamy po 50. Od pewnego czasu śledzę wątki dotyczące vit. c i retinoidów powiedzmy, że mam na oku już pewnien zestaw, ale mam jeszcze parę wątpliwości. No więc Mama ma cerę normalną w kierunku tłustej, rozszerzone pory i parę naczynek w okolicach płatków nosa. Jak na swoje lata trzyma się całkiem nieźle, tzn. nie licząc dwóch bruzd pionowych od nosa w kierunku ust wygląda moim zdaniem całkiem ok Większym problemem są natomiast powieki i okolice oczu, zmarszczki dosyć duże i widoczne (spowodowane chyba nieodpowiednim i agresywnym demakijażem oczu w młodości). Mama używa kremów różnych, z reguły co Jej wpadnie w ręce, dlatego ja postanowiłam się za to zabrać No ale do rzeczy: myślałam o takim zestawie - na dzień Active C XL LRP a na noc Ysteal + Avene / Diacneal. No właśnie i tu pytanko: jaka jes różnica między Active C a Redermicem ?, który jest silniejszy, jeśli w ogóle moża je w ten sposób porównywać ? I jeszcze jedno: lepszy do skóry dojrzałej będzie Ysteal czy Diacneal ? Wiem, że to kwestia indywidualna, ale może możecie coś powiedzieć na podstawie własnych doświadczeń ? Dodam jeszcze, że Mama ma skórę dość "grubą", użyła kiedyś parę razy mojej tubki Diacnealu i nie miała żadnych podrażnień. Tak sobie myśle, że Ystealu możnaby też spóbować używać na powieki i w okolicach oczu, a z Diacnealem to już chyba nie przejdzie co? (za silny?)

Za wszystkie uwagi i podpowiedzi będę bardzo wdzięczna i z góry dziekuję
Pozdrawiam
anaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 14:54   #7
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Dot.: pielegnacja cery po 40

Cytat:
Napisane przez anaa
........myślałam o takim zestawie - na dzień Active C XL LRP a na noc Ysteal + Avene / Diacneal. No właśnie i tu pytanko: jaka jes różnica między Active C a Redermicem ?, który jest silniejszy, jeśli w ogóle moża je w ten sposób porównywać?
Oba maja to samo stezenie wit.C, ale Redermic ma dodatkowo kwas hialuronowy, poza tym Redermic patrzac na ilosc do ceny wychodzi deko korzystniej.

Cytat:
Napisane przez anaa
I jeszcze jedno: lepszy do skóry dojrzałej będzie Ysteal czy Diacneal ? Wiem, że to kwestia indywidualna, ale może możecie coś powiedzieć na podstawie własnych doświadczeń ? Dodam jeszcze, że Mama ma skórę dość "grubą", użyła kiedyś parę razy mojej tubki Diacnealu i nie miała żadnych podrażnień. Tak sobie myśle, że Ystealu możnaby też spóbować używać na powieki i w okolicach oczu, a z Diacnealem to już chyba nie przejdzie co? (za silny?)
Pod oczy mozna uzywac tego co i na cala twarz, tylko trzeba sobie ustalic samemu czestotliwosc. Diacneal ma wyzsze stezenie retinalu, a takze dodatkowo kwas glikolowy. Jednym to sluzy, drugiemu nie, wiec jesli Twoja mama nie miala po nim sensacji (to tez kwestia jak dlugo uzywala), to siegnelabym po Diacneal.
A no i jednak najlepszy krem przeciwzmarszczkowy na dzien (bo Diacneal tylko na noc), to dobre, stabilne filtry.
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-03, 16:28   #8
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 673
Dot.: pielegnacja cery po 40

anaa
Raczej nikt Ci nie odpowie, bo z tego co wyczytałam w wątkach te kremy , stosowały dziewczytny raczej między 30 - 40 r.ż. , twoja mam ma zdecydowanie starszą cerę z innymi potrzebami, bo tu juz jest zdecydowanie starzenie hormonalne i nie wiem czy ten zestaw, który zrobiłaś jest całkiem trafny.
Poza tym zaczyna się pora "słoneczna" i trzeba uważać tak z Isthealem jak z Dicnealem. Trzeba by na dzień stosować bardzo silny filtr chyba 50.

Skoro dotychczas mama stosowała , co popadnie, to może niech zacznie od słabszego Isthealu , a jeżeli nic się nie podzieje po dłuższym stosowaniu, to kolejmy mozna zakupić silniejszy ( Diacneal). O ile pamiętam , Ystheal dziewczyny stosowały tez na powieki.

Poza tym bardzo dobrze byłoby zasilić cerę i cały organizm od wewnatrz : kapsułki z vit E + kapsułkii z czymś antywolnorodnikowym ewentulanie coś związanego z profilaktyką zdrowotna układu krążenia lub np. wzroku. W zaleznośći od potrzeb czy obciażen rodzinnych.
__________________
Trzeba rozmawiać a nie czekać , aż się ktoś domyśli , co masz w głowie .
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 11:51   #9
anaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 14
Dot.: pielegnacja cery po 40

Dzięki za zainteresowanie i podpowiedzi
Z premedytacją przedstawiłam swoje wątpliwości na forum 30+, bo myslałam, że zaglądają tu też nieco starsze Panie, także w wieku mojej Mamy, albo dziewczyny które też interesują się tym co ich mamy kładą na twarz i jak dbają o skórę w tym wieku

Może faktycznie zestaw o którym myślę nie będzie najlepszy, ale szczerze mówiąc nie bardzo przychodzi mi do głowy inny... Tyle dobrego naczytałam się na wizazu o retinoidach i vit.c, pamietam, że Pani Basia na Biochemii polecała też takie składniki w przypadku cer dojrzałych, no i szczerze mówiąc nie wiem co teraz Ale ok poszukam coś jeszcze, a gdyby Wam przyszło coś jeszcze do głowy bede wdzieczna za podpowiedzi

Jeśli chodzi o dbanie o siebie i suplementację to z tym jest ok. Mama od pewnego czasu jest na wcześniejszej emeryturze i jakby odżyła Duzo spaceruje, schudła i moim (i nie tylko moim) zdaniem wyładniała Przyjmuje Omega 3, Capivit A+E, Inneov Gęstość Skóry. Tylko czasem staje przed lustrem i śmieje się do siebie jaka to jest stara (ach zwłaszcza te oczy) Ja wiem, że czasu nie da się cofnąć i cudów się nie zrobi, ale póki nie jest jeszcze tak źle to chciałabym żeby jak najdłużej tak zostało, żeby Mama nagle się nie "posypała"

Ok kończe Dziękuje za zainteresowanie
Pozdrawiam
anaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:03.