Garnki i patelnie do płyt indukcyjnych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-30, 11:49   #1
201802050918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 16

Garnki i patelnie do płyt indukcyjnych


Witam!
Czy możecie mi doradzić, jakie są najlepsze garnki i patelnie do płyt indukcyjnych? Wiem, że jest tego sporo, aczkolwiek zupełnie się na tym nie znam, nigdy nie korzystałam z płyt indukcyjnych, a w nowym mieszkaniu właśnie taka płyta jest zamontowana. Nie potrzebuję jakiegoś super profesjonalnego zestawu, bo razem z chłopakiem sporo pracujemy i zwyczajnie nie mamy zbyt wiele czasu na gotowanie, ale chcielibyśmy kupić coś w rozsądnej cenie, ale i dobrego jakościowo. Dziękuję za każdą podpowiedź
201802050918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-30, 13:45   #2
KapustkaK
Przyczajenie
 
Avatar KapustkaK
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4
Dot.: Garnki i patelnie do płyt indukcyjnych

Zawsze staram się mieć mniej ale wyższą jakość. Używam w domu dwóch patelni (mała i duża), 3 garnków (mały, średni, duży) i wszystko mam z Tefala. Kupiłam to jakieś 3-4 lata temu i z tego co pamiętam nie wszystko na raz tylko po jednym garnku/patelni na raz. Polecam Tefala. Warto zapłacić więcej ale mieć lepszą jakość na dłużej. Przy czym uwaga o te garnki trzeba też należycie dbać. Jeden mam zaciągnięty widelcem-az do stali (teflon został uszkodzony).
KapustkaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-30, 14:16   #3
201802050918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 16
Dot.: Garnki i patelnie do płyt indukcyjnych

Do Tefala też jestem przekonana, mam kilka patelni i służą mi już dłuższy czas. Ale niestety one akurat nie są przystosowane do płyt indukcyjnych. Dzięki za odpowiedź
201802050918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-30, 15:17   #4
navioe
Zakorzenienie
 
Avatar navioe
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 499
Dot.: Garnki i patelnie do płyt indukcyjnych

My mieliśmy w jednym mieszkaniu płytę i kupiliśmy wszystko w ikei. Najtańsze garnki (3 za 39zł chyba) i dwie patelnie. Mieszkaliśmy około roku i nadal nam służą, teraz już na normalnej gazówce.
navioe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-30, 16:20   #5
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 967
Dot.: Garnki i patelnie do płyt indukcyjnych

Szczególnie musisz uważać na tanie patelnie pod indukcję. Nie wszystkie działają, mimo ze producent pisze ze tak. Na patelnie pod indukcję oszczędzać się nie opłaca. Najlepsze na indukcję są patelnie stalowe kute, żeliwne (trzeba umieć obsługiwać) i odlewy z aluminium (np. AMT, Gastrolux) to są patelnie powleczone ale super smażą.
Garnki z powłoką ochronna (teflon) wg. mnie totalna bzdura. Do indukcji nie potrzebujesz suuuper mega drogich garnków. Zakładam ze Ikea wystarczy (choć ich nie znam). Garnek pod indukcję powinien mieć grube dno. Ja używam kopę lat WMF a rodzicą kupiłem Rosle (to Zepter poszedł do szafki) tak są zadowoleni. Firmy które znam i robia dobre garnki ze stali nierdzewnej to np. Contacto, wmf, silit, fissler,rosle. Są jeszcze garnki żeliwne i tu się kłania Szwecja i Francja. Tyle na ten temat z moich doświadczeń w kuchni.
Podsumowując... każdy tu będzie chwalił swoje więc musisz sama zadecydować . Najlepiej jest przeznaczyć jakaś sumę ... i rozejrzeć się w necie co za to kupię (także miedzynarodowo)
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-30, 16:39   #6
201802050918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 16
Dot.: Garnki i patelnie do płyt indukcyjnych

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Szczególnie musisz uważać na tanie patelnie pod indukcję. Nie wszystkie działają, mimo ze producent pisze ze tak. Na patelnie pod indukcję oszczędzać się nie opłaca. Najlepsze na indukcję są patelnie stalowe kute, żeliwne (trzeba umieć obsługiwać) i odlewy z aluminium (np. AMT, Gastrolux) to są patelnie powleczone ale super smażą.
Garnki z powłoką ochronna (teflon) wg. mnie totalna bzdura. Do indukcji nie potrzebujesz suuuper mega drogich garnków. Zakładam ze Ikea wystarczy (choć ich nie znam). Garnek pod indukcję powinien mieć grube dno. Ja używam kopę lat WMF a rodzicą kupiłem Rosle (to Zepter poszedł do szafki) tak są zadowoleni. Firmy które znam i robia dobre garnki ze stali nierdzewnej to np. Contacto, wmf, silit, fissler,rosle. Są jeszcze garnki żeliwne i tu się kłania Szwecja i Francja. Tyle na ten temat z moich doświadczeń w kuchni.
Podsumowując... każdy tu będzie chwalił swoje więc musisz sama zadecydować . Najlepiej jest przeznaczyć jakaś sumę ... i rozejrzeć się w necie co za to kupię (także miedzynarodowo)
Dzięki za pomocną odpowiedź Wiem, że muszę sama zdecydować, aczkolwiek zawsze dobrze usłyszeć opinie innych osób, które już takie garnki czy patelnie użytkują. Bo jest tego trochę, a nie wszystko się jednak sprawdza.

---------- Dopisano o 16:39 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

Cytat:
Napisane przez navioe Pokaż wiadomość
My mieliśmy w jednym mieszkaniu płytę i kupiliśmy wszystko w ikei. Najtańsze garnki (3 za 39zł chyba) i dwie patelnie. Mieszkaliśmy około roku i nadal nam służą, teraz już na normalnej gazówce.
Szukałam też w Ikei i szczerze mówiąc myślałam, że w tej cenie nie kupię czegoś dobrego, bo ceny niektórych garnków do płyt indukcyjnych są kosmiczne. A jednak, dzięki
201802050918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-30 17:39:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:49.