Moj kot jest strasznie chudy :-((( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-01, 15:52   #1
Doni79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: piekna okolica blisko Stuttgartu
Wiadomości: 490
Exclamation

Moj kot jest strasznie chudy :-(((


Mam wykastrowanego poltorarocznego kotka. Jest sliczny, zdrowy (nie liczac tego, ze urodzil sie z jednym oczkiem), ma duzo energii i jest ogolnie strasznie kochany, ale jest strasznie chudy!!! Az naprawde czasem mi wstyd, bo niektorzy mysla, ze naprawde marnie go karmimy, a tak naprawde nie jest Suche jedzonko ma zawsze w miseczce i kupujemy mu wylacznie Royal Canin, mokre dostaje 2 razy dziennie. Tylko puszkowe, ale dobre i porzadne. Zwykle "ludzkie" jedzenie dostaje tylko i wylaczeni jako przekaski. Fakt, ze w ciagu dnia biega zazwyczaj po dworze wiec nie spi tyle, ile zazwyczaj spia koty, a rusza sie bardzo duzo, ale dziewczyny, prosze doradzcie jak moge troszke podtuczyc mojego kota? Nie chce oczywiscie zeby byl takim spasionym kocurem, ale zeby nabral troszke cialka, bo naprawde jest za chudy Dodam jeszcze, ze jesli chodzi o jedzenie jest strasznie wybredny wiec naprawde kompletnie nie wiem co mam zrobic. Prosze o rady
Doni79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 19:25   #2
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Moj kot jest strasznie chudy :-(((

Młode koty tak mają - bo jeszcze rosną Ale mogę się mylic. może miec robaki lub jaką chorobe. więc dla bezpieczeństwa udaj sie do weta
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 19:28   #3
martii_czarna
Raczkowanie
 
Avatar martii_czarna
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Piękny Gdańsk
Wiadomości: 120
GG do martii_czarna
Dot.: Moj kot jest strasznie chudy :-(((

Ja na twoim miejscu wybrałam bym się do weterynarza! Nie mam pojęcie jak zmusić kota do jedzenia! Może zmienisz mu karme na inną? Może Eukanuba?
Mój kot osobiście ją uwielba i słyszłam ze jest bardzo dobra!
__________________
"Wszystkie argumenty na podparcie ludzkiej wyższości nie są w stanie zaprzeczyć jednej niezaprzeczalnej prawdzie: w cierpieniu zwierzęta są nam równe"
martii_czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 06:49   #4
Doni79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: piekna okolica blisko Stuttgartu
Wiadomości: 490
Dot.: Moj kot jest strasznie chudy :-(((

Robakow nie ma, bo jest regularnie odrobaczany. Poza tym bylam z nim u weta. Wet stwierdzil, ze kot jest bardzo zdrowy i ze ma po prostu z natury "szczupla figure", a poza tym tak jak mowi Nika jest jeszcze mlody i ma czas na nabranie ciala Czyli wszystko niby ok, a gdy spytalam sie czy nie byloby lepiej gdyby faktycznie przytyl troszke wet mi powiedzial, ze moj kot sam wie najlepiej ile i jak ma jesc, takze jesli jest zdrowy, sprawny i wszystko z nim ok nie powinnam sie martwic. I dodal, ze dopiero o koty z nadwaga trzeba sie marwic, bo one maja przez to sporo problemow ze zdrowiem, takze widzicie wedlug weta wszystko ok, ale dla mnie on i tak za chudy jest
Doni79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 08:01   #5
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Moj kot jest strasznie chudy :-(((

Cytat:
Napisane przez Doni79
Robakow nie ma, bo jest regularnie odrobaczany. Poza tym bylam z nim u weta. Wet stwierdzil, ze kot jest bardzo zdrowy i ze ma po prostu z natury "szczupla figure", a poza tym tak jak mowi Nika jest jeszcze mlody i ma czas na nabranie ciala Czyli wszystko niby ok, a gdy spytalam sie czy nie byloby lepiej gdyby faktycznie przytyl troszke wet mi powiedzial, ze moj kot sam wie najlepiej ile i jak ma jesc, takze jesli jest zdrowy, sprawny i wszystko z nim ok nie powinnam sie martwic. I dodal, ze dopiero o koty z nadwaga trzeba sie marwic, bo one maja przez to sporo problemow ze zdrowiem, takze widzicie wedlug weta wszystko ok, ale dla mnie on i tak za chudy jest
Doni79 skoro weterynarz powiedział, że nie ma czym sie martwic więc po co Moja siostra też miała kota, który tez był chudy i co się okazało - jeszcze rósł, a potem przybierał na wadze
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 08:50   #6
Bruja
Rozeznanie
 
Avatar Bruja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: ciemna strona księżyca
Wiadomości: 721
Dot.: Moj kot jest strasznie chudy :-(((

moja kota też przez dłuugi czas była strasznie chuda, mimo, że zdrowa i naprawdę dobrze odżywiana. Nie pomagało znoszenie jej najlepszych smakołyków, wręcz im więcej jadła tym bardziej chudła (nie, nie miała robaków). Potem skończyła 2 lata, i nagle jakoś jej przeszło, przybrała troszkę na wadze (ale nie jest otyła). Teraz czasami chudnie, czasami przybiera, i jakoś tak dziwnie się składa że chudnie wtedy, kiedy i ja. Mój TŻ się śmieje, że solidaryzuje się ze mną w diecie (chociaż jej jedzonka nie ograniczam)
__________________
Kot składa się z:
materii, antymaterii i fanaberii
Bruja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 09:06   #7
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Moj kot jest strasznie chudy :-(((

Doni, nie napisałaś czy kotek zjada to co mu dajesz. Jesli tak to raczje nie ma powodów do zmartwień. Moja kotka jest w wieku Twojego, jest wysterylizowana i chuda jak szczurek Je za trzy koty.
Poprzednie koty równiez tak wyglądały, z jednym byłam nawet specjalnie w tej sprawie u weterynarza bo jego wygląd naprawdę budził grozę. Okazało się, ze jest zdrowy i taka jego uroda. Potem gwałtownie nabrały ciałka, dosłownie w kilka dni. Ja nie robiłam nic, co doradziła mi weterynarz. Jesli Twoj kotek jest zdrowy ( co juz wiesz) to jest najważniejsze. Nie przejmuj sie i nie tucz go na siłę. Sam nabierze niedługo ciałka.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-02, 11:27   #8
falka
Raczkowanie
 
Avatar falka
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 411
Dot.: Moj kot jest strasznie chudy :-(((

na razie bym się jeszcze nie przejmowała odrobaczyć z całą pewnością. A poza tym jak się rusza i dokazuje to jest ok. Ja też panikowałam moja Mila (roczny syjamek) waży 3 i pół kilo. Robaków nigdy nie miała. Wet stwierdził że młodego kota nie da się poprostu utuczyć, jeżeli nie jest leniwy z natury. A co do karmy to pamiętaj że tych suchych to kotek wcale tak dużo nie potrzebuje
falka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 12:33   #9
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Moj kot jest strasznie chudy :-(((

Cytat:
Napisane przez Doni79
Wet stwierdzil, ze kot jest bardzo zdrowy i ze ma po prostu z natury "szczupla figure", a poza tym tak jak mowi Nika jest jeszcze mlody i ma czas na nabranie ciala Czyli wszystko niby ok, a gdy spytalam sie czy nie byloby lepiej gdyby faktycznie przytyl troszke wet mi powiedzial, ze moj kot sam wie najlepiej ile i jak ma jesc, takze jesli jest zdrowy, sprawny i wszystko z nim ok nie powinnam sie martwic. I dodal, ze dopiero o koty z nadwaga trzeba sie marwic, bo one maja przez to sporo problemow ze zdrowiem, takze widzicie wedlug weta wszystko ok, ale dla mnie on i tak za chudy jest
I to są święte słowa. Jak kot jest zdrowy i sprawny, nie martw się na zapas, fakt że tłuściutkie koty są słodkie, ale zdrowie najważniejsze. Są koty drobne i te bardziej okrągłe. Mój ostatni kot też był chudy (ważył całe życie 3,5-4 kg - choć to ostatnie rzadziej ) i przy tym niejadek i taka była jego uroda. Zaczynałam się martwić dopiero, jak parę dni wcale nie chciał jeść - wet radził mi wtedy dawać mu 1/4 Relanium a 0,2 i faktycznie - kot zaczynał wtedy pochłaniać jedzenie, ale chyba już lepsza naturalna chudość, niż sztuczny apetyt
Kot mojej sąsiadki jest chudy, ale mięśnie ma jak stal i waży z 5 kg.

Po prostu masz chudzielca i już.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 16:17   #10
Doni79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: piekna okolica blisko Stuttgartu
Wiadomości: 490
Dot.: Moj kot jest strasznie chudy :-(((

Dzieki dziewczyny!! Co ja bym bez was zrobila Naprawde przyznam, ze poprawilyscie mi humor. Moj Pirat je normalnie i zazwyczaj zjada co mu dajemy (chyba, ze mu nie smakuje i wybrzydza, ale tu troche mojej winy, bo wiem, ze w tej kwestii go troche rozpuscilam). W kazdym razie pojde za Wasza i weta porada i po prostu zaakceptuje sytuacje (przynajmniej narazie, dopoki Pirat jest jeszcze mlodziutki). Wiem, ze tu u mnie ma duze znaczenie to, ze on bardzo duzo sie ruszai praktycznie caly dzien biega po dworze (z malymi przerwami na jakas mala przekaske i...uwaga... SIKU W DOMU , czego ja i moj maz ciagle nie mozemy zrozumiec, bo on biega calymi dniami po trawie, ktorej w okol nas jest pelno ) . W kazdym razie dzieki jeszcze raz za wszystkie odpowiedzi. Buziaki dla Was!!
Doni79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 18:52   #11
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Moj kot jest strasznie chudy :-(((

mój kot tez jest strasznie chudy, szczególnie wg. niektórych znajomych.("on jest chudy, nawet jak na smietnikowe standardy" )
8 mies, jeszcze nie kastrat, 3.3 kg, pro plan i animonda carny
a tak wygląda, okaz zdrowia http://i10.photobucket.com/albums/a1...majwka053a.jpg
taką ma figurę, po prostu
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-02, 19:22   #12
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Moj kot jest strasznie chudy :-(((

Też myślałam, że mam chudego kota, dopóki wczoraj nie zobaczyłam kotki koleżanki - ale drobniutka! Pytam, jaki wiek, ona "Cztery", ja "Co, miesiące?", ona "Nie, lata" - szok. A tak jest piękna, że zabrałabym natychmiast! Taka jej uroda, podobnie jak wielu kotów
Doni - najważniejsze, że kotek zdrowy, tym bardziej jeśli urodził się bez oczka, co mogłoby wskazywać też na inne wady. Skoro jest jednak przebadany i odrobaczany, i wyniki są ok, nie martw się Z wiekiem też spoważnieje, nie będzie tyle szalał, więc mu się na pewno przytyje
Acha, zapomniałam dodać, że mojej kici sporo się przybrało, kiedy zaczęła jeść surowe mięsko. Do tego suche cały czas, puszki od święta, ale mięso uwielbia najbardziej
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...


Edytowane przez Laura2112
Czas edycji: 2006-05-02 o 22:48
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 18:48   #13
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: Moj kot jest strasznie chudy :-(((

Moja kota też raczej do tych szczupłych należy. Wszyscy mówią, że chuda, a ja uparcie, że szczupła Bo taka jej natura i już Nawet wet to potwierdził A że jeszcze oprócz tego, że szczupła, to jest i długa i wysoka - znaczy ma długie łapki, grzbiet i ogon - to tym bardziej rzuca się to w oczy. Ale w sumie mi to nie przeszkadza, bo wolę mieć takiego kota, niż wielką, grubą kulkę. Przynajmniej wiem, że moja nawet po sterylce nie będzie okrąglutka (jak kota rodziców), choć z drugiej strony odkąd ją wykastrowałam je więcej i jakby się ciut zaokrągliła. Ale i tak ma figurę modelki Śmiejemy się z TŻ, że z niej niezła laska
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 19:07   #14
ptiszonek
Raczkowanie
 
Avatar ptiszonek
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 128
GG do ptiszonek
Dot.: Moj kot jest strasznie chudy :-(((

Moje dwie tez są chude - taka ich uroda. Mówimy, że to takie współczesne modelki A tak na serio: niech wet go sprawdzi na robaki, a jak tu jest ok, a kotek zdrowy i radosny, to nie ma powodu do obaw. Niektóre takie są: moja Melcia była wzięta ze schroniska jak miała 6 tyg ze wszystkimi mozliwymi chorobami, miała jakieś straszne wirusy, owrzodzony pyszczek, przez 2 tyg nic nie mogła jeść, ledwo przeżyła; teraz je za trzech ale figura jej taka szczuplutka została; Milka z kolei znaleziona pod blokiem też jako zagłodzone kociątko jest podejrzewana przez weta o jakąś pół-rasowość (to ta z avatarka), bo ma kłaki i układ kostny jak któraśtam rasa, ale ona je po prostu mało, dwa kęski tu, trzy kęski tam i już. Rasowe podobno tak mają, jej też z kwią może zostało. Dwie pozostałe są takie całkiem w sobie, a Czabita (vel Chabita) to wręcz żyje po to, by jeść, co widać, jak usiądzie na zadku i nie może się schylić do tylnej nogi, bo brzuszek jak u buddy
__________________
kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=262535
ptiszonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 19:08   #15
ptiszonek
Raczkowanie
 
Avatar ptiszonek
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 128
GG do ptiszonek
Dot.: Moj kot jest strasznie chudy :-(((

Moje dwie tez są chude - taka ich uroda. Mówimy, że to takie współczesne modelki A tak na serio: niech wet go sprawdzi na robaki, a jak tu jest ok, a kotek zdrowy i radosny, to nie ma powodu do obaw. Niektóre takie są: moja Melcia była wzięta ze schroniska jak miała 6 tyg ze wszystkimi mozliwymi chorobami, miała jakieś straszne wirusy, owrzodzony pyszczek, przez 2 tyg nic nie mogła jeść, ledwo przeżyła; teraz je za trzech ale figura jej taka szczuplutka została; Milka z kolei znaleziona pod blokiem też jako zagłodzone kociątko jest podejrzewana przez weta o jakąś ćwierć-rasowość (to ta z avatarka), bo ma pokaźne futro i układ kostny jak któraśtam rasa, ale ona je po prostu mało, dwa kęski tu, trzy kęski tam i już. Rasowe podobno tak mają, jej też z kwią może zostało. Dwie pozostałe są takie całkiem w sobie, a Czabita (vel Chabita) to wręcz żyje po to, by jeść, co widać, jak usiądzie na zadku i nie może się schylić do tylnej nogi, bo brzuszek jak u buddy
__________________
kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=262535
ptiszonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 18:06   #16
aragosta
Rozeznanie
 
Avatar aragosta
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 863
Dot.: Moj kot jest strasznie chudy :-(((

Cytat:
Napisane przez Doni79
Mam wykastrowanego poltorarocznego kotka. Jest sliczny, zdrowy (nie liczac tego, ze urodzil sie z jednym oczkiem), ma duzo energii i jest ogolnie strasznie kochany, ale jest strasznie chudy!!! Az naprawde czasem mi wstyd, bo niektorzy mysla, ze naprawde marnie go karmimy, a tak naprawde nie jest Suche jedzonko ma zawsze w miseczce i kupujemy mu wylacznie Royal Canin, mokre dostaje 2 razy dziennie. Tylko puszkowe, ale dobre i porzadne. Zwykle "ludzkie" jedzenie dostaje tylko i wylaczeni jako przekaski. Fakt, ze w ciagu dnia biega zazwyczaj po dworze wiec nie spi tyle, ile zazwyczaj spia koty, a rusza sie bardzo duzo, ale dziewczyny, prosze doradzcie jak moge troszke podtuczyc mojego kota? Nie chce oczywiscie zeby byl takim spasionym kocurem, ale zeby nabral troszke cialka, bo naprawde jest za chudy Dodam jeszcze, ze jesli chodzi o jedzenie jest strasznie wybredny wiec naprawde kompletnie nie wiem co mam zrobic. Prosze o rady
Doni - taka już uroda Twojego kotka Mój kitek też jest chudy, kiedyś był strasznym niejadkiem ( a dostawał RC, surowe mięsko, żadnych whiskasów i KK) i sie martwilismy o jego zdrowie ale ostatnio mu się poprawiło . Ma roczek, waży 3,7 kg, jest wulkanem energii. Poza tym ma wysokie łapki i jest bardzo dłuuuugi . Śmiejemy się, że jest bardzo przystojny.
To, że Twój kotek biega po dworze jest chyba jednym z istotnejszych powodów trzymania przez niego linii . Tak samo jest w przypadku mojego Filona, którego fotke wklejam
aragosta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 01:43   #17
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Moj kot jest strasznie chudy :-(((

moja to suchotnik nad suchotnikami obejmuje ja jedna reka , a to dlatego ze niejadek z niej straszny ot co, a co zje to od razu wybiega nie martw sie juz taka jej uroda, bedzie miala z 10 lat sie rozleniwi to przytyje wklejalam juz jej zdjecia , ale mozna tu zobaczyc jak lezy i same kosci
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 08:46   #18
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Moj kot jest strasznie chudy :-(((

Jakie chude są wasze koty I mi się podobają takie chuderlaki
Moja kocica taka nie jest
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 09:32   #19
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Moj kot jest strasznie chudy :-(((

Cytat:
Napisane przez moee
nie martw sie juz taka jej uroda, bedzie miala z 10 lat sie rozleniwi to przytyje
moj Bujo ma 8 lat jest kastratem i jeszcze nie przytyl (wazy 3kg). u weta byl i wszystko w porzadku - ma poprostu bardzo dobra przemiane materii i duzo sie rusza. kiedys myslelismy ze ma anoreksje czy cus, ale przypatrzylismy, ze on duzo je, ale tez szybko trawi (i to tak czasem zasmrodzi kuwete ze mozna sie zaczadzic, a przekopuje ja namietnie ) to, ze jest szczuply poprawia mu tez sprawnosc fizyczna, bo o jego skokach z podlogi na drzwi czy lotach z szafy na szafe moj drugi kotek (grubszy) moze sobie tylko pomarzyc

a to moj szczuplutki plazowicz (ma dosyc dlugie futerko, wiec te 3 kg wygladaja tu na wiecej)
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-09, 15:23   #20
aragosta
Rozeznanie
 
Avatar aragosta
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 863
Dot.: Moj kot jest strasznie chudy :-(((

Cytat:
Napisane przez lain
a to moj szczuplutki plazowicz (ma dosyc dlugie futerko, wiec te 3 kg wygladaja tu na wiecej)
Faktycznie - wygląda na przynajmniej 4,5 kg Ale on słodko wygląda na tym leżaku.
aragosta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 15:35   #21
thaitii
Rozeznanie
 
Avatar thaitii
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 932
Dot.: Moj kot jest strasznie chudy :-(((

Moja kotka też była chudziutka Teraz już nie ma tego problemu- Whiskas robi swoje Ale ostrzegam jeśli zdecydujesz się na terapię "whiskasową" kotek zrobi się trochę wybredny i już zawsze będzie chciał whiskas
thaitii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 15:39   #22
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Moj kot jest strasznie chudy :-(((

A moj jest smieszny, bo na zime tyje a latem zrzuca to wszystko i jest chudziutki. Ma juz 9 lat, wiec jest sporej wielkosci, a jak jeszcze sie oblozy na zime w tluszczyk i futerko to wyglada na kawal kota Zmienia tez troche kolor futra, i latem ma jasniejsze, bardziej srebrne A zima robia mu sie rudawe baczki jak u tygryska
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 16:09   #23
gosiaisog
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Brno/Czechy
Wiadomości: 111
Wyślij wiadomość przez ICQ do gosiaisog GG do gosiaisog
Dot.: Moj kot jest strasznie chudy :-(((

nie martw sie kicia Moj byl wziety ze schroniska i do ok 2 lat wygladal jak szkielet kota obciagniety skora. Znajomi sie smiali ze glodze kota a on wcinal ponad puszke dziennie.
Potem sie odmienilo i zaczal wygladac jak kocur ;P Wazy teraz ok 5-6 kilo nie jest zapasiony i slicznie wyrosl
gosiaisog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 18:23   #24
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Moj kot jest strasznie chudy :-(((

Cytat:
Napisane przez thaitii
Ale ostrzegam jeśli zdecydujesz się na terapię "whiskasową" kotek zrobi się trochę wybredny i już zawsze będzie chciał whiskas
A ja ostrzegam, że decydując się na "terapię" Whiskasem karmisz kota najgorzej, jak można. Karmy supermarketowe pełne są chemii, barwników, wypełniaczy, za to prawie zero w nich składników odżywczych.
Czy kot, będąc drapieżnikiem, może najeść się czymś, co ma 4% "mięsa" (a raczej odpadów typu pazury, sierść i inne "przysmaki")?
Pewnie, że może przytyć, to tak, jakbyś Ty jadła wyłącznie fast foody - tuczące i niezdrowe.
Wiele kotów ma kłopoty ze zdrowiem przez takie karmy - od razu albo po paru latach. Podobno nawet weterynarz przy sekcji jest w stanie stwierdzić, że kot jadł takie badziewie - po fatalnym stanie organów wewnętrznych.
A że nie będzie chciał niczego innego - cóż, widać pogłoski o uzależniaczach nie wzięły się znikąd...
Polecam lekturę: http://www.z-palacu-cesarza.j.com.pl..._przemyslu.htm

Droższe karmy wcale nie są droższe, mają dużo więcej mięsa i kot potrzebuje mniejszej porcji, żeby się nasycić. Do tego mała porcyjka surowizny (kurczak, wołowina) - wg mnie tym najprędzej można "podtuczyć" kota, nie trzeba od razu go truć Whiskasem.
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 19:02   #25
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Moj kot jest strasznie chudy :-(((

Cytat:
Napisane przez thaitii
Moja kotka też była chudziutka Teraz już nie ma tego problemu- Whiskas robi swoje Ale ostrzegam jeśli zdecydujesz się na terapię "whiskasową" kotek zrobi się trochę wybredny i już zawsze będzie chciał whiskas
mój kot jest chudy, ale wiem, że taka jego uroda, bo
nie karmie go whiskasem, po którym kazdy kot wygląda jak beka, bo go tyle wpierdziela- karmie go najlepiej, jak mogę- animondą i pro planem
podstawą dobrego odżywiania kota jest dobra karma.
karmiąc kota whiskasem
- nie oszczędzasz (lepsze karmy sa droższe, ale kot je ich o wiele mniej)
- nie zapewniasz kotu zbilansowanej diety
- narazasz go na rozmaite choroby
- karmisz go barwnikami i konserwantami

bierzcie przykład z Czarnego Kota, która zmieniła już karmę na lepszą
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg działka majówka 047 copy.jpg (111,9 KB, 18 załadowań)
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 21:22   #26
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Moj kot jest strasznie chudy :-(((

Cytat:
Napisane przez lain

a to moj szczuplutki plazowicz (ma dosyc dlugie futerko, wiec te 3 kg wygladaja tu na wiecej)
faktycznie nie wyglada na 3 kg sliczniutki jest
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 21:37   #27
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Moj kot jest strasznie chudy :-(((

Lain, jakbym widziała Toudiego kolegi z ubarwienia, bo Toudi jest wielkim kotem. nie grubym, ale wielkim
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wyślij to Iwonie, teraz!!.jpg (18,0 KB, 17 załadowań)
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 21:57   #28
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Moj kot jest strasznie chudy :-(((

Cytat:
Napisane przez esfira
Lain, jakbym widziała Toudiego kolegi z ubarwienia, bo Toudi jest wielkim kotem. nie grubym, ale wielkim
to moj drugi kot - Benio jest nawet bardziej podobny do Toudiego z ubarwienia (bo jasniejszy) az ciezko uwierzyc, ze to brat Buja-chudzielca. jest dwa razy wiekszy i dwa razy ciezszy (i 2 razy mniej gibki i skoczny, za to jest lowca doskonalym )
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 11:51   #29
elwal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 29
Dot.: Moj kot jest strasznie chudy :-(((

Ja borykam się z tym samym problemem
Mam dwuletnią kotkę brytyjską - chudą, aż przykro patrzeć...
Brytyjczyki zazwyczaj są pulchniutkie - ale nie moja kicia...

Dwa dni temu miała robioną morfologię krwi oraz poziom cukru.
Wszystko OK
Była odrobaczana dość regularnie, choć jest niewychodząca.

Nie mamy pojęcia, co się dzieje.
Rok temu ważyła 2700g - teraz niestety 2400g.

CZYM ją podtuczyć ?????
Dostaje żółtko surowe i gotowane, dostaje regularnie tran w kapsułkach, drób, wołowinę oraz nabiał.

Już brak mi pomysłu...

HELP
elwal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 08:03   #30
redMayka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 10
GG do redMayka
Dot.: Moj kot jest strasznie chudy :-(((

Witam!
Mam 2-letnią kotkę. Nie ma robaków, chora na nic nie jest a wygląda jakby ją z Auschwitz wypuścili. Waży może 1,5kg. Robiłam już cuda żeby przytyła, a tu nic. Może jest jakaś karma dla zabiedzonych kotów? Drugi kot ma 8 miesięcy (synek kotki), a jest 2x większy od matki. W zasadzie jedzą to samo, jedno jest duże, z błyszczącym futerkiem i niewielkim tłuszczykiem, a drugiemu kości wystają i żebra można policzyć wzrokowo...Czasem mam wrażenie, ze ta moja kota, to przykład anorektyczki na granicy wyniszczenia organizmu, puszka wystarczyłaby mi na tydzień gdyby miała ją jeść sama. Suchego wogóle nie rusza, surowizny ze dwa kawałeczki, jajka nie, twarogu nie, rybki kawałeczek. Jakby mnie TPZ odwiedziło to by mi kota zabrali za głodzenie jej...
redMayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:53.