Nieoperacyjne usunięcie żylaka a antykoncepcja hormonalna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-06-17, 18:59   #1
TeraKotka
Raczkowanie
 
Avatar TeraKotka
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 39

Nieoperacyjne usunięcie żylaka a antykoncepcja hormonalna


Zamierzam podjąć się zabiegu nieoperacyjnego usunięcia żylaka na nodze. Zabieg odbędzie się bez narkozy tylko ze znieczuleniem miejscowym. Od ponad 3 lat biorę te same pigułki hormonalne, i ciekawa jestem (jeszcze nie byłam na wizycie, dopiero za tydzień idę), czy będą jakimś przeciwwskazaniem co do tego zabiegu?
Chcę zapytać, może ktoś tutaj wie i ewentualnie przygotować się na to psychicznie wcześniej....
TeraKotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-18, 13:54   #2
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Nieoperacyjne usunięcie żylaka a antykoncepcja hormonalna

Cytat:
Napisane przez TeraKotka Pokaż wiadomość
Zamierzam podjąć się zabiegu nieoperacyjnego usunięcia żylaka na nodze. Zabieg odbędzie się bez narkozy tylko ze znieczuleniem miejscowym. Od ponad 3 lat biorę te same pigułki hormonalne, i ciekawa jestem (jeszcze nie byłam na wizycie, dopiero za tydzień idę), czy będą jakimś przeciwwskazaniem co do tego zabiegu?
Chcę zapytać, może ktoś tutaj wie i ewentualnie przygotować się na to psychicznie wcześniej....
Masz żylaki i bierzesz tabletki anty?
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-18, 19:48   #3
Trinitty90
Raczkowanie
 
Avatar Trinitty90
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 97
Dot.: Nieoperacyjne usunięcie żylaka a antykoncepcja hormonalna

No to teraz i ja jestem zaskoczona bo z tego co wiem przy żylakach tabletki antykoncepcyjne nie są wskazane ze względu na to, że hormony zawarte w pigułkach osłabiają naturalną sprężystość ścian naczyń żylnych. Naczynia takie stają się bardziej podatne na rozciąganie. Poza tym pigułki zwiększają ryzyko zakrzepicy. W przypadku problemów z żylakami o wiele bezpieczniejszym zabezpieczeniem jest wkładka hormonalna działająca miejscowo - ja obecnie zastanawiam się nad założeniem levosertu bo palę i również nie powinnam brać tabletek bo mam zwiększone ryzyko zachorowania na zakrzepicę. Co do tego czy po zabiegu będziesz mogła brać dalej tabletki najlepiej jak ginekolog zadecyduje - moim zdaniem nie powinnaś ponieważ żylaki mogą pojawić się na nowo.
Trinitty90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-18 20:48:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:47.