Białe złoto - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-15, 20:27   #1
Resident
Raczkowanie
 
Avatar Resident
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 76

Białe złoto


Witam!

Chciałem tutaj opisać naszą przygodę z obrączkami z białego złota. Kupiliśmy obrączki z białego złota w firmie W.Kruk. Przed zakupem trochę poczytaliśmy o białym złocie i dowiedzieliśmy się, że rodowane się ściera i żółknie. Dlatego wybierając obrączki pytaliśmy się czy aby nie są rodowane. Oczywiście ekspedientki mówiły, że nie. Na pytanie czy się nie wytrą - odpowiadały, że nie. Jakież było nasze zdziwienie, gdy zaledwie po 9 miesiącach obrączki zżółkły! Poszliśmy do reklamacji. I teraz usłyszeliśmy zupełnie inną śpiewkę. Że białe złoto nie jest naturalnie białe i się je roduje. A rod się wyciera. I jedynie co mogą zrobić to ponownie poddać je rodowaniu. Ale co nam z tego skoro za rok znów będą żółte! Nie kupuje się obrączek na rok. Nie będziemy chodzić o roku do rodowania, nawet jak nam tą usługę mieliby wykonywać za darmo co roku do końca życia (a przecież nie będą). Co zabawniejsze pierścionek zaręczynowy z białego złota ma już dwa lata i trzyma się świetnie. Jaka różnica? Może taka, że pierścionek kupiliśmy w innej firmie - Apart.
Dzwoniłem do Rzecznika Praw Konsumenta. Jeśli żółknięcie NIE jest naturalne dla białego złota (można je tak wykonać żeby nie żółkło), to mamy szanse na wymianę towaru. Ale musimy na ten temat pogadać ze złotnikami. A jak wygląda Wasza biżuteria z białego złota? Też pożółkła czy trzyma się? Jeśli się trzyma, to jak długo?
__________________
BWPortal :: Portal finansowy - Konta bankowe, karty kredytowe, pożyczki...
Resident jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 20:42   #2
króliczek
Zakorzenienie
 
Avatar króliczek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 813
Dot.: Białe złoto

Mam wieloletni, jeszcze po mamie, pierścionek z białego złota i nie widać na nim absolutnie żadnych zmian spowodowanych wiekiem, a ma ponad 18 lat.
Co do nowszych produktów - mam przywiezione z Turcji pierścionki z białego złota - od Tiffany'ego i jakiś nieznanej firmy. Wszystkie wyglądają bez zarzutu, mają około 1,5 roku.
A co do firmy W.Kruk...mam im wiele do zarzucenia - mimo że jako nieliczni robią ładne pierścionki w małych rozmiarach (mówię o 8-10), to niestety jest to masówka, która się niszczy - jeden pierścionek jest totalnie zdeformowany od noszenia, a drugi się rozpadł, ale naprawili go. Niestety, rozpadł się drugi raz i będzie się dalej rozpadał, ponieważ jest tylko klejony...
Nie chcę ich oczerniać, ponieważ droższe srebro, czyli rzędu 500-600 zł, są bez zarzutu...ale chyba to nie na tym powinno polegać.
Pozdrawiam serdecznie.
króliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 20:53   #3
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Białe złoto

My z mężem mamy obrączki z białego złota wlaśnie z Apartu, nosimy je od dwóch lat, nie ściągam swojej ani do kąpieli, ani mycia naczyń, a wogole mi nie zzolkla, jest dokladnie taka jak wtedy, kiedy je kupowalismy. Za to ostatnio zalamal mnie zlotnik, bo pekl mi pierscionek z bialego zlota, ktory dostalam od babci, a zlotnik mowi, ze nie da sie go naprawic...nie rozumiem jak moze sie nie da naprawic zwyklego pekniecia. Jeszcze rozumiem jakby pierscionek byl srebrny i nic nie warty, ale to jest biale zloto, nie grube, bo nie grube, spuchly mi w ciazy palce i pekl mi w jednym miejscu i jest mi bardzo zal, bo dla mnie jest cenniejszy niz tylko ze wzgledu na cene materialna
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 20:57   #4
ewa.nea
Zakorzenienie
 
Avatar ewa.nea
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 502
Dot.: Białe złoto

Pierścionek zaręczynowy i obrączkę mam z Apartu. Pierścionek nie zmienił koloru wcale, natomiast obrączka po 1,5 roku niestety zrobiła się żółta. Oddałam ją do rodowania i narazie jest ok. Ale pewnie nie na długo. Mam jeszcze jeden pierścionek z białego złota, z żadnej znanej firmy - i jest ok.
__________________
W zamęcie myśli
upadam na samo dno
serca...
ewa.nea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 20:59   #5
króliczek
Zakorzenienie
 
Avatar króliczek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 813
Dot.: Białe złoto

mi znajoma złotniczka naprawia wszystko, nawet to czego teoretycznie nie daje się naprawić. Dlatego radzę się nie zniechęcać i szukać kogoś, kto to zrobi.
Ale ja nie o tym chciałam pisać. Kupiłam jakiś czas temu w Aparcie dosyć cienkie pierścionki i bałam się, że się wygną lub połamią, a one, mimo codziennego noszenia, dzielnie się trzymają. Muszę pochwalić, naprawdę
króliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 21:05   #6
Resident
Raczkowanie
 
Avatar Resident
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 76
Dot.: Białe złoto

Cytat:
Napisane przez Impersona
Za to ostatnio zalamal mnie zlotnik, bo pekl mi pierscionek z bialego zlota, ktory dostalam od babci, a zlotnik mowi, ze nie da sie go naprawic...nie rozumiem jak moze sie nie da naprawic zwyklego pekniecia.
Nam zlotnik z Apartu w Toruniu mowil, ze obraczki z bialego zlota mozna tylko raz poddac regulacji wielkosci. Drugi raz juz sie nie da, zeby nie bylo widac. I on zna tylko jednego zlotnika w Toruniu, ktoremu dalby to do zrobienia. Widac wiec, ze cos w tym naprawianiu bialego zlota jest.
__________________
BWPortal :: Portal finansowy - Konta bankowe, karty kredytowe, pożyczki...
Resident jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 21:27   #7
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Białe złoto

ja mam obracze z bialego zlota a takze lancuszek i brazoletke... i zadnych zmian w kolorze nie widze... wyglada tak jak wygladalo na poczatku jezeli chodzi o kolor... tylko moj TZ ma troche porysowana powierzchnie obraczki ale przez glupote wzielismy wyzsza probe przez ci zloto jest bardziej miekkie ... ale tak pozatym to to co mam z bialego zlota trzyma sie super...
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-16, 15:48   #8
Audacieux
Wtajemniczenie
 
Avatar Audacieux
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łysa Góra!
Wiadomości: 2 485
Dot.: Białe złoto

mój pierścionek zaręczynowy jest z białego złota z Apartu i na razie bez zarzutu się trzyma
__________________

Audacieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 15:54   #9
basijak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 172
Dot.: Białe złoto

Mój brat i bratowa maja obrączki z białego złota z KRUKA i tez im zżółkły. Bratowa ma też pierścionek z białego złota z KRUKA i od 2 lat jest idealny.
Nie mam pojęcia od czego to zalezy, może od próby?
basijak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 15:59   #10
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Białe złoto

Mam kilka par kolczykow z bialego zlota - Kruk i Yes - nic sie z nimi nie dzieje niepokojacego.Posiadam takze laczony /zolte i biale zloto/ pierscionek z miedzywojnia - rowniez nic nie zzolklo.
Walcz o wymiane towaru lub zwrot pieniedzy, bo najwidoczniej Kruk ma jakas wade w procesie produkcyjnym.
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 16:00   #11
kama98
Zadomowienie
 
Avatar kama98
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 356
Dot.: Białe złoto

Ja mam pierścionek zareczynowy z białego złota z Apartu i nic mi sie z nim nie dzieje. Ale mam go dopiero od 7 miesiecy Ale mnie nastraszyłyście...
__________________
kama98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-16, 17:03   #12
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka
 
Avatar kasienka.b
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Diamentowa wyspa
Wiadomości: 9 682
GG do kasienka.b
Cool Dot.: Białe złoto

Mam pierscionek z bialego zlota i nic sie z nim nie dzieje
__________________
Blog
kasienka.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 17:57   #13
Resident
Raczkowanie
 
Avatar Resident
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 76
Dot.: Białe złoto

Cytat:
Napisane przez kama98
Ja mam pierścionek zareczynowy z białego złota z Apartu i nic mi sie z nim nie dzieje. Ale mam go dopiero od 7 miesiecy
Moja TŻ ma od dwóch lat i jest OK.
__________________
BWPortal :: Portal finansowy - Konta bankowe, karty kredytowe, pożyczki...
Resident jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 18:44   #14
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Białe złoto

Ja mam piescionek zaręczynowy z białego złota (prawie rok go noszę) oraz komplet biżuterii, który ma ponad rok i wyglądają idealnie
Nasze obrączki również są z białego złota. Mam nadzieję, że nie zmienią swego wyglądu... Cała ta biżuteria jest z firmy Apart.
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 18:49   #15
króliczek
Zakorzenienie
 
Avatar króliczek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 813
Dot.: Białe złoto

hmm...odkryłam gdzieś w zbiorach łańcuszek z białego złota od Tiffany'ego i zauważyłam, że też się przetarł w okolicach zapięcia...coś jest na rzeczy z białym złotem, osobiście wolę klasyczne żółte, ew. czerwone
króliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 19:33   #16
Violunia
Raczkowanie
 
Avatar Violunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 167
Dot.: Białe złoto

Hej
Mam pytanie czy pierscionek z białego złota moze od ciepła dopasowac sie do kształtu palca np. podczas robienia jajecznicy? Pytam bo nie wiem czy nie zoastałam oszukana.
Violunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 19:33   #17
Violunia
Raczkowanie
 
Avatar Violunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 167
Dot.: Białe złoto

Hej
Mam pytanie czy pierscionek z białego złota moze od ciepła dopasowac sie do kształtu palca np. podczas robienia jajecznicy? Pytam bo nie wiem czy nie zoastałam oszukana.
Violunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 19:54   #18
Resident
Raczkowanie
 
Avatar Resident
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 76
Dot.: Białe złoto

Cytat:
Napisane przez Violunia
Hej
Mam pytanie czy pierscionek z białego złota moze od ciepła dopasowac sie do kształtu palca np. podczas robienia jajecznicy? Pytam bo nie wiem czy nie zoastałam oszukana.
Co to znaczy "dopasować"? Generalnie metale rozszerzają się pod wpływem temperatury. Nie wiem jaką rozszerzalność cieplną ma stop białego złota.
Może chodzi o metale, które mają "pamięć krztałtu"? Ale takim metalem na pewno nie jest białe złoto. Ktoś ci kit wcisnął.
http://www.karwasz.it/toys/termo/cable-pl
__________________
BWPortal :: Portal finansowy - Konta bankowe, karty kredytowe, pożyczki...
Resident jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 20:05   #19
Violunia
Raczkowanie
 
Avatar Violunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 167
Dot.: Białe złoto

Cytat:
Napisane przez Resident
Co to znaczy "dopasować"? Generalnie metale rozszerzają się pod wpływem temperatury. Nie wiem jaką rozszerzalność cieplną ma stop białego złota.
Może chodzi o metale, które mają "pamięć krztałtu"? Ale takim metalem na pewno nie jest białe złoto. Ktoś ci kit wcisnął.
http://www.karwasz.it/toys/termo/cable-pl

Pierscionek był okrągły a teraz mam kształt mojego palca...czyli bardziej kwadratowy
Violunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-16, 21:33   #20
aga21087
Zakorzenienie
 
Avatar aga21087
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 4 583
GG do aga21087
Dot.: Białe złoto

Choc na sprawie obraczek i pierscionków to zabardzo sie nieznam to powiem jedno z 6-7 lat temu dostalam łancuszek z białego złota i jak do tej pory wyglada cały czas tak samo slicznie nic sie nie stało ani nie pozółk jest super
__________________
Spij słodko mały aniołku[*]
aga21087 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 08:04   #21
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Białe złoto

Produkowane przez Kruka pierścionki i obrączki nie mają wady produkcyjnej, mogą mieć co najwyżej inną zawartość różnych metali.

Samo złoto jest miękkie, dlatego miesza się je ze srebrem i miedzią. Stąd jego różne kolory, więcej srebra to mniej żółci w biżuterii, więcej miedzi to bardziej czerwonawy efekt końcowy.

Tzw. białe złoto zawiera jeszcze nikiel lub pallad, które "rozcieńczają" złoty kolor i wychodzi z tego na koniec taki jasny słomkowy. Ten kolor może być różny ze względu na różną zawartość pierwiastków zastosowanych do jego wyrobu, tak więc jedni szybciej zobaczą przebłysk żółtego, inni później albo w ogóle go nie dojrzą tak będzie jasny.

Mój kolega do wczoraj był pewny, że jego obrączka jest nadal srebrzysta. Dopóki nie porównał jej z moim pierścionkiem, świeżo po rodowaniu. Nagle okazało się, że obrączka jednak jest żółtawa.

Najszybciej rod ściera się z powierzchni gładkich. Jeśli obrączka jest taka zmatowiona, chropowata - rod będzie schodził dużo wolniej. Najszybciej zmianę koloru będzie widać od spodu obrączki, gdzie jest ciągły kontakt ze skórą i potem. A schodzi zawsze. Szybciej, wolniej, ale zawsze.

Najwolniej widać to gdy "białe złoto" jest tylko wstawką, np. pasek w środku złotej obrączki. Taka biżuteria zostanie prawie identyczna przez lata.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 08:44   #22
biiibiii
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 439
Dot.: Białe złoto

ojjej, ja dostałam pierścionek zaręczynowy z bialego złota. Taki sobie wymarzyłam, ale ne myślałam, że będę miała z nim problemy w przyszłośći ;/
mam go 2 tygodnie dopiero wiec jest ok,
ale ciesze sie ze poczytałam watek bo jak mi kiedys pozolknie to bedzie wiedziala co jest grane
biiibiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 09:45   #23
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Białe złoto

Moja obrączka od Kruka jest ciągle biała, a mojego TŻ minimalnie zżółkła. Ale nie jest to dla nas jakiś olbrzymi problem. Trzeba się super dokładnie przyjrzeć żeby zobaczyć różnicę.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 13:25   #24
Sol Magda
Rozeznanie
 
Avatar Sol Magda
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 654
Dot.: Białe złoto

Ja mam pierścionek zaręczynowy z białego złota i co zauważyłam to to że w zimę jak jest zimno to na dworze ma odcień żółty, jakby przebijał a w lecie taki normalny jak ma białe złoto. A mamgo już 3 lata.
Sol Magda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 13:41   #25
wiola_p
Zadomowienie
 
Avatar wiola_p
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 531
Dot.: Białe złoto

posiadam pierscionek z bialego juz ponad 7 lat, rzadko go nosze i jest wciaz jak nowy
wiola_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 18:11   #26
Titane
Rozeznanie
 
Avatar Titane
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 703
Dot.: Białe złoto

A mnie do głowy by nie przyszło, że coś może zżółknąć Mam dość dużo biżuterii z białego złota, niektóre rzeczy od wielu lat, szczególnie łańcuszki i nic mi nigdy nie zżółkło. Najczęściej z Apartu albo takich małych niesieciowych sklepików, więc nawet nie znam firmy. Z Kruka akurat nie mam chyba nic, może oni jakieś dziadostwo wypuścili
Titane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 19:21   #27
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: Białe złoto

No to ja sie teraz wystraszylam
Mam pierscionek zareczynowy z bialego zlota firmy GULDFYND o probie 750 czyli 18 karatow czyli jest dosyc miekkie. Mialam na palcu go zaledwie kilka razy ostatnio szlam ze sklepu z siatkami i dzis sie przyjzalami sa juz mikrosyski na nim i teraz jeszcze piszecie ze sie sciera mam ubezpieczenie chyba na dwa latka, ale nie wiem czy cos by to dalo.
To jak jest takie miekkie to i zetrze sie szybko a ciekawe jak jest z platyna platyna jest chyba jeszcze bardziej miekka i delikatna.

A duzo kosztuje takaie ewentualne rodowanie?? i czy wyglada jak nowiutki???
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 19:52   #28
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Białe złoto

Mam obrączkę z białego złota oraz pierścionek zaręczynowy z białego złota i nic mi nie żółknie. Nigdy też nie słyszałam aby białe złoto żółkło. Biżuteria mojej mamy ma od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu lat i też tam nic nie żółknie. Z tym żółknięciem to chyba jakiś kit jest.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 19:59   #29
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: Białe złoto

mam nadzieje ze to jakis kit, chyba ze po dlugim noszeniu nie widzimy roznicy albo zlaezy to od jakosci, wukonania itd. Moze tym co zzolklo biale zloto mialy tylko poslacane wydaje mi sie ze nie byloby tak popularne gdyby sie scieralo
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 08:37   #30
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Re: Dot.: Białe złoto

Cytat:
Napisane przez Resident Pokaż wiadomość
Nam zlotnik z Apartu w Toruniu mowil, ze obraczki z bialego zlota mozna tylko raz poddac regulacji wielkosci. Drugi raz juz sie nie da, zeby nie bylo widac. I on zna tylko jednego zlotnika w Toruniu, ktoremu dalby to do zrobienia. Widac wiec, ze cos w tym naprawianiu bialego zlota jest.
Moj pierscionek byl regulowany dwa razy (raz powiekszony o pol rozmiaru i potem pomniejszony o 1/4 rozmiaru) i nie widac nic nawet próba jest nadal widoczna od wewnatrz i nie żółknie.
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:40.