choroby serca - dziedziczenie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-02, 20:20   #1
Pyzaka
Raczkowanie
 
Avatar Pyzaka
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 141

choroby serca - dziedziczenie


W rodzinie bliskiego mi kolegi jak sam mówi mężczyźni umierali w młodym wieku na serce i że też tak pewnie skończy, czy takie choroby są faktycznie tak bardzo dziedziczne?
Pije sporo, ale nie pali, odżywia się bardzo zdrowo i ćwiczy. Boję się, że po prostu padnie na zawał przez swoje geny. A nie jestem w stanie go zmusić chociaż namawiałam na EKG.
Pyzaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 07:02   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 121
Dot.: choroby serca - dziedziczenie

Cytat:
Napisane przez Pyzaka Pokaż wiadomość
W rodzinie bliskiego mi kolegi jak sam mówi mężczyźni umierali w młodym wieku na serce i że też tak pewnie skończy, czy takie choroby są faktycznie tak bardzo dziedziczne?
Pije sporo, ale nie pali, odżywia się bardzo zdrowo i ćwiczy. Boję się, że po prostu padnie na zawał przez swoje geny. A nie jestem w stanie go zmusić chociaż namawiałam na EKG.
Choroby serca mają wiele różnych przyczyn.
Jeśli jest tak obciążony genetycznie, powinien wykonać badania u reumatologa.
Wiele młodych zawałowców, to ofiary reumatyzmu - autoagresji organizmu ( reumatyzm to bardzo szerokie spektrum dziedziczonych skłonności do pewnego typu autoagresji)

Nie bez powodu się mówią, ze reumatyzm „ liże stawy, kąsa serce”.
Na wygaszanie czynnej autoagresji podaje się dość tanie i nie przeszkadzające w normalnym funkcjonowaniu leki. Np. Współczesną wersję hininy, wolna od wad starej wersji.

Możesz go nakusić, ze biorąc je przy uprawianiu sportu, bardzo polepszy się jego regeneracja po treningu. Serio.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 13:30   #3
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: choroby serca - dziedziczenie

Przy takim obciążeniu rodzinnym kolega powinien zainteresować się własnym zdrowiem. Bardzo prawdopodobne, że w jego rodzinie istnieje dziedziczna choroba (być może jakaś wada serca czy kardiomiopatia przerostowa, ale niekoniecznie musi być to choroba samego serca), która nieleczona może też u niego spowodować wczesny zgon. Wczesne zdiagnozowanie i leczenie jest bardzo ważne.
Namawiaj go do wizyty u kardiologa, który dalej pokieruje diagnostyką.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-05, 13:38   #4
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 463
Dot.: choroby serca - dziedziczenie

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Nie bez powodu się mówią, ze reumatyzm „ liże stawy, kąsa serce”.
Tak się mówi o gorączce reumatycznej, nie o "reumatyzmie" czyli reumatoidalnym zapaleniu stawów. Jednak RZS wpływa na cały organizm, na serce też. Ale to tylko tak dla uściślenia, żeby nie puszczać w świat takiego fajnego medycznego przysłowia w powiązaniu z niewłaściwą chorobą.



Co do chorób serca, jakie mogą występować w rodzinie kolegi to może być jakaś rzadka, dziedziczna choroba, ale nie musi. Częściej są to po prostu skłonności do miażdżycy, hipercholesterolemia. Ja bym w pierwszej kolejności zaproponowała koledze badania właśnie w tym kierunku. Trójglicerydy, cholesterol, HDL, LDL, glukoza na czczo.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-05 14:38:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:41.