Czy zaprosić ojca? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-15, 09:46   #1
somebody3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 60

Czy zaprosić ojca?


Moi rodzice rozwiedli się, kiedy byłam w liceum. Ojciec odszedł do młodszej kochanki, z którą jest do dziś - z dnia na dzień, pierwszy dzień mojej szkoły. Większość mojego dzieciństwa pił. Nigdy nie bronił mnie przed matką, ale wobec mnie nie był agresywny. Mam z nim też dobre wspomnienia, wiem, że na swój sposób mnie kocha. Po rozwodzie ta relacja osłabła, a w ostatnich latach prawie znikła. Widziałam go może 3 razy przez ostatnie 5 lat. Dzwoni do mnie raz na 3 miesiące, do swoich rodziców (dziadków) co tydzień, jak się ostatnio dowiedziałam. Nie był ciekawy, żeby poznać mojego narzeczonego czy zainteresować się ślubem. Do jego kobiety tak naprawdę nic nie mam po latach, widziałam ją kilka razy w życiu i jest mi obojętna (już). Wcześniej były spięcia, źle się u nich czułam, ojciec też mnie podstępem zmusił do jej poznania.
Tak wygląda moja sytuacja. Od strony ojca mam dziadków, których odwiedzam sama bez niego (nawet w święta) oraz wujka z ciotką i kuzynem, którego widziałam ostatnio może w gimnazjum. Wiem, że na weselu może być kwas, zwłaszcza gdyby partnerka ojca przyszła (moja mama nigdy jej na oczy nie widziała). Ja sama zastanawiam się, czy w ogóle zaprosić ojca po tym wszystkim, co mi zrobił. Traktuję go jak dalekiego znajomego... A z drugiej strony, to mój ślub, jedyny w życiu. Więc mogę:
1) Zaprosić ojca z partnerką - może się skończyć brzydko i zepsuć mi dzień
2) Zaprosić samego ojca - już lepiej, choć też niezręcznie. Pytanie, czy w ogóle przyjdzie
3) Nie zaprosić go - wtedy oczywiście dziadkowie i kuzyni nie przyjadą
Wesele mam raczej małe, stoły prostokątne więc nie ma gdzie "schować" tej części rodziny, żeby nie napotkali na resztę - po tym, co ojciec zrobił, nikt na niego pozytywnie nie patrzy.
somebody3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-15, 18:15   #2
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: Czy zaprosić ojca?

Cytat:
Napisane przez somebody3 Pokaż wiadomość
Moi rodzice rozwiedli się, kiedy byłam w liceum. Ojciec odszedł do młodszej kochanki, z którą jest do dziś - z dnia na dzień, pierwszy dzień mojej szkoły. Większość mojego dzieciństwa pił. Nigdy nie bronił mnie przed matką, ale wobec mnie nie był agresywny. Mam z nim też dobre wspomnienia, wiem, że na swój sposób mnie kocha. Po rozwodzie ta relacja osłabła, a w ostatnich latach prawie znikła. Widziałam go może 3 razy przez ostatnie 5 lat. Dzwoni do mnie raz na 3 miesiące, do swoich rodziców (dziadków) co tydzień, jak się ostatnio dowiedziałam. Nie był ciekawy, żeby poznać mojego narzeczonego czy zainteresować się ślubem. Do jego kobiety tak naprawdę nic nie mam po latach, widziałam ją kilka razy w życiu i jest mi obojętna (już). Wcześniej były spięcia, źle się u nich czułam, ojciec też mnie podstępem zmusił do jej poznania.

Tak wygląda moja sytuacja. Od strony ojca mam dziadków, których odwiedzam sama bez niego (nawet w święta) oraz wujka z ciotką i kuzynem, którego widziałam ostatnio może w gimnazjum. Wiem, że na weselu może być kwas, zwłaszcza gdyby partnerka ojca przyszła (moja mama nigdy jej na oczy nie widziała). Ja sama zastanawiam się, czy w ogóle zaprosić ojca po tym wszystkim, co mi zrobił. Traktuję go jak dalekiego znajomego... A z drugiej strony, to mój ślub, jedyny w życiu. Więc mogę:

1) Zaprosić ojca z partnerką - może się skończyć brzydko i zepsuć mi dzień

2) Zaprosić samego ojca - już lepiej, choć też niezręcznie. Pytanie, czy w ogóle przyjdzie

3) Nie zaprosić go - wtedy oczywiście dziadkowie i kuzyni nie przyjadą

Wesele mam raczej małe, stoły prostokątne więc nie ma gdzie "schować" tej części rodziny, żeby nie napotkali na resztę - po tym, co ojciec zrobił, nikt na niego pozytywnie nie patrzy.

Moim zdaniem nie powinnaś się martwić tym, co wypada i co powinno się zrobić, tylko zrobić tak, jak sama tego chcesz. Każdy zareaguje na taką sytuację inaczej, ale nikt nie odczuje tego w ten sam sposób, w jaki czujesz to Ty. Zastanów się, czy bardziej zaboli Cię, jeśli nie zaprosisz ojca i jego rodzina w tym momencie się obrazi i rownież nie przyjdzie, czy może bardziej zabolą Cię ewentualne problemy, kiedy Twoja mama pozna nową kobietę ojca i kiedy ojciec spotka drugą część rodziny, która ma o nim złe zdanie.
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-16, 15:21   #3
WeddingLover
Raczkowanie
 
Avatar WeddingLover
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 266
Dot.: Czy zaprosić ojca?

Pamietaj, ze to dzien Twojego ślubu i to przede wszystkim Ty masz się czuć komfortowo - jesli jego obecność (samego lub z partnerką) miałaby Cię stresować nie zapraszaj go tylko dlatego, ze ktos tego oczekuje. Jesli reszta rodziny postanowi okazac solidarnośc z ojcem, który całe życie źle cię traktował to nic Ci po nich.
WeddingLover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-24, 11:37   #4
kicia325
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14
Dot.: Czy zaprosić ojca?

Przynajmniej wysłać zawiadomienie na ślub
__________________
Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro
kicia325 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-01, 13:14   #5
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: Czy zaprosić ojca?

Ja swojej matki nie zapraszam nawet na ślub zrób tak by nikt tego dnia Ci nie zepsuł - ja nie jestem pewna czy mi matka nie zepsuje, więc nie dostanie żadnej informacji.
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-01 14:14:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:16.