Zwalczyć cellulit - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Forum poświęcone tylko i wyłącznie zdrowemu odżywianiu, dietom i suplementacji.
Tutaj dyskutujemy tylko o zdrowym odżywianiu, gdzie wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa omawianych diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal. Diety poniżej 1000 kcal mogą być opisywane jedynie w Krzywym Zwierciadle.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-04-20, 08:08   #1
chronopolis
Raczkowanie

Zwalczyć cellulit

Hej Kochane,
Zakładam ten wątek, ponieważ chciałabym w końcu zrobić coś ze swoim cellulitem.
Jestem wegetarianką, a w zasadzie weganką.
Staram się chodzić na siłownię 2-3 x w tygodniu ( o ile nie mam żadnych kontuzji :/) . Mimo to na pośladkach i pod mam cellulit, a chciałabym go zwalczyć.
Czy macie jakieś sprawdzone sposoby?
Co wyeliminować z diety? Może cukier tak zupełnie?

Pozdrawiam
chronopolis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 15:02   #2
ankakocanka
Raczkowanie

Dot.: Zwalczyć cellulit

2-3 to moze być za mało w sumie. jak wygląda u ciebie do tego jeszcze dieta? jakie robisz dodatkowe rzeczy? warto zapoznać się z peelingiem z kawy i kilkoma innymi fajnymi tipami :p
ankakocanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 15:12   #3
Azhaar
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez ankakocanka Pokaż wiadomość
2-3 to moze być za mało w sumie. jak wygląda u ciebie do tego jeszcze dieta? jakie robisz dodatkowe rzeczy? warto zapoznać się z peelingiem z kawy i kilkoma innymi fajnymi tipami :p
Pytanie jakiej intensywno

---------- Dopisano o 16:12 ---------- Poprzedni post napisano o 16:05 ----------

Cytat:
Napisane przez ankakocanka Pokaż wiadomość
Pytanie jakiej intensywności to trening.

Jak przez godzinę chodzi na bieżni lub orbitreku w spokojnym tempie to można tak i codziennie, ale intensywny trening interwałowy lub siłowy to tak 4 razy w tygodniu to jest maksimum, 3 razy jest optymalnie. Trzeba też regenerowac mięsnie i układ nerwowy.

Jeżeli masz cellulit w jakimś konkretnym miejscu, to skupiłabym się na masażach / peelingach w tych miejscach. Plus ewentualnie jakieś naprzemiennie ciepłe i zimne natryski w te miejsca podczas prysznicu. I jakieś balsamy ujedrniające.

Wydaje mi się, że na cellulit najlepiej właśnie działać na paru ,,frontach", połączone razem mogą przynieść fajne rezultaty.
Azhaar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 08:30   #4
OYAKATA
Raczkowanie

Potwierdzam ^^ Interwały robie 2-3 razy w tygodniu, a orbitek w pozostałe dni. Jeżeli masz problem z cellulitem na brzuchu to dobrze jest też pokręcić hula hopem. Co do masażu to też się przyda sucha szczota albo bańki i coś do nawilżenia skóry w trakcie :p
Stary Wczoraj, 11:21   #5
*Cafe Latte*
Raczkowanie

Ja polecam wyeliminować cukier całkowicie. To znaczy tak naprawdę nie da się tego zrobić bo cukier jest praktycznie w każdym produkcie, ale mam na myśli niejedzenie słodyczy/ciast, niesłodzenie herbaty/kawy. Cukier oprócz złego wpływu na zdrowie prowadzi do rozkładu kolagenu w skórze, co odbija się w wyglądzie nie tylko ciała ale też oczywiście twarzy.

Ty jako weganka powinnać włączyć do odzywiania więcej tłuszczów (o ile ich jesz mało) np awokado, masło orzechowe, migdały, oleje itd Sama byłam wegetarianką przez wieeele lat i wiem jak wygląda po tym skóra i jej elastyczność -generalnie nie polecam ale nie o tym mowa.

Rewelacyjne efekty przynosi:
- masaż na suchą szczotką (codziennie)
- peelingi (np kawowy z cynamonem)
- maski na ciało np. z błota z morza martwego (i tu polecam White Flowers w Rossmannie) czy borowinowa (np polska marka Selphur Zdrój)

- nawadnianie się- picie letniej wody ze szczyptą Soli Kłodawskiej
- ruch pod każdą postacią, nie tylko siłownia ale też basen, chodzenie zamiast wożenie się autem itd.

Edytowane przez *Cafe Latte*
Czas edycji: Wczoraj o 15:28 Powód: .
*Cafe Latte* jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości