Najpierw przeprowadzka czy szukanie pracy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-05-12, 13:18   #1
szuszarka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 4

Najpierw przeprowadzka czy szukanie pracy?


Hej!

Planuję przeprowadzić się do innego miasta. Zamierzam znaleźć w nim nową pracę. Zastanawiam się tylko, czy rozsądniej będzie szukać pracy już jakiś czas przed przeprowadzką, żeby mieć ją zapewnioną na starcie, czy to bez sensu, i lepiej zająć się pracą, gdy już będę miała ustalone wszystko z mieszkaniem itp. Jeśli to istotne, to praca umysłowa, nie fizyczna.

Jak Wy byście zrobiły?
szuszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-12, 14:48   #2
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Najpierw przeprowadzka czy szukanie pracy?

Cytat:
Napisane przez szuszarka Pokaż wiadomość
Hej!

Planuję przeprowadzić się do innego miasta. Zamierzam znaleźć w nim nową pracę. Zastanawiam się tylko, czy rozsądniej będzie szukać pracy już jakiś czas przed przeprowadzką, żeby mieć ją zapewnioną na starcie, czy to bez sensu, i lepiej zająć się pracą, gdy już będę miała ustalone wszystko z mieszkaniem itp. Jeśli to istotne, to praca umysłowa, nie fizyczna.

Jak Wy byście zrobiły?
Ja kilka lat temu byłam w podobnej sytuacji. Najpierw znalazłam pracę i ustaliłam wstępną datę rozpoczęcia z zaznaczeniem że być może trzeba to będzie o kilka dni przesunąć jeśli nie uda mi się zgrać wszystkiego. Firma wiedziała że mieszkam ponad 300km dalej i zgodziła się poczekać na mnie żebym na spokojnie wynajęła mieszkanie i zorganizowała przeprowadzkę. Całość zajęła mi dwa tygodnie czyli wcale nie tak długo. Myślę że rozsądny (normalny) pracodawca nie będzie wymagał dyspozycyjności "od zaraz" i da Ci czas na załatwienie wszystkiego.
Gdybym drugi raz była w takiej sytuacji (spodziewam się że będę) zrobiłabym to w takiej samej kolejności.
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-12, 17:36   #3
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Najpierw przeprowadzka czy szukanie pracy?

Cytat:
Napisane przez szuszarka Pokaż wiadomość
Hej!

Planuję przeprowadzić się do innego miasta. Zamierzam znaleźć w nim nową pracę. Zastanawiam się tylko, czy rozsądniej będzie szukać pracy już jakiś czas przed przeprowadzką, żeby mieć ją zapewnioną na starcie, czy to bez sensu, i lepiej zająć się pracą, gdy już będę miała ustalone wszystko z mieszkaniem itp. Jeśli to istotne, to praca umysłowa, nie fizyczna.

Jak Wy byście zrobiły?
Kilka razy się przeprowadzałam i zawsze najpierw było znalezienie pracy, a dopiero później mieszkania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-12, 20:28   #4
bonasera
Zadomowienie
 
Avatar bonasera
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 120
Dot.: Najpierw przeprowadzka czy szukanie pracy?

Byłam w podobnej sytuacji dokładnie rok temu. Kolejność była: szukanie pracy w nowym mieście - wypowiedzenie w obecnej po pozytywnej odpowiedzi z nowego miejsca - szukanie mieszkania. Podobnie jak Fenenna, gdybym miała "przechodzić" przez to raz jeszcze, to kolejność byłaby identyczna.
__________________

Nie jest próżnością znać swoje dobre strony, przeciwnie - głupotą byłoby ich nie doceniać.
bonasera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-14, 12:38   #5
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 981
Dot.: Najpierw przeprowadzka czy szukanie pracy?

Kilka razy przeprowadzałam się między krajami (za chwilę po raz kolejny) i zawsze robię tak samo: najpierw znalezienie pracy, potem szukanie mieszkania. Ostatnim razem wynajęłam airbnb w nowym mieście na dwa tygodnie przed rozpoczęciem pracy i w tym czasie szukałam mieszkania.

Jeśli to praca umysłowa, to możliwe, że firma będzie jeszcze działać w trybie zdalnym - wtedy mogłabyś najpierw zacząć nową pracę, mieszkając gdzie mieszkasz obecnie, a przeprowadzkę załatwić trochę później, jak już z pracą będzie trochę spokojniej. No chyba że masz masę rzeczy do przewiezienia między miastami, wtedy może być mało czasu na weekendową przeprowadzkę.
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-14, 13:10   #6
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Najpierw przeprowadzka czy szukanie pracy?

Zdecydowanie praca, a potem dopiero mieszkanie.

Zawsze na początek można wynająć jakiś pokój czy zamieszkać w hostelu, a później na spokojnie szukać mieszkania.

Za granica, gdzie mieszkam, właściciel mieszkania życzy sobie zawsze min. 3 ostatnie wyciągi z wypłaty, dlatego bez pracy nie ma praktycznie szans, aby wynająć jakieś mieszkanie. Pominę już fakt, ze w moim rejonie deficyt mieszkań i castingi na nie... Sami na początek przyjazdu tutaj mieszaliśmy u rodziny, a dopiero potem wynajęliśmy mieszkanie w miejscu pracy.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-21, 08:07   #7
Tamagotchi8
Raczkowanie
 
Avatar Tamagotchi8
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 36
Dot.: Najpierw przeprowadzka czy szukanie pracy?

Wydaje mi się, że najpierw praca, potem mieszkanie, żeby mieć pewność, że uda się utrzymać w tym mieście. A o ile praca nie jest "od zaraz", to na pewno będzie dało się dogadać
Tamagotchi8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-21 09:07:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:08.