wygoda, rozwój czy pieniądze? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-01-03, 12:39   #1
AntoinetteEpps
Raczkowanie
 
Avatar AntoinetteEpps
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 87

wygoda, rozwój czy pieniądze?


Cześć, założyłam wątek tutaj choć pasuje właściwie pod kilka działów
Zastanawiam się, na co zwracacie uwagę najbardziej w pracy? Wygoda/komfort, pieniądze, możliwość awansów, czy coś jeszcze?


Ja aktualnie stoję przed dylematem - siedzieć w pracy, w której się nie rozwijam, ale mam luz, w pół dnia uwijam się z zadaniami, praca jest też na HO, więc resztę czasu mam dla siebie. Muszę być w miarę pod telefonem, ale czas pracy jest dość elastyczny. Kasa nie jest zła, ale w innych firmach mam szansę na więcej (w niektórych na dużo więcej). Szanse na awans - zerowe. Jestem specjalistą i nie ma szans awansować na coś wyżej.


Czasem się zastanawiam, czy przez lenistwo które w pewnym sensie jest tu na mnie wymuszane (więcej zadań nie ma opcji żeby dostać, a firmie i tak się opłaca mnie "trzymać") nie odzwyczajam się od normalnej pracy.


Co o tym myślicie?
Lepiej siedzieć w wygodnej pracy za niezłą (ale nie najlepszą) kasę bez opcji awansu i bez rozwoju czy szukać czegoś rozwojowego?
Co dla Was ma większe znaczenie?


Trochę się boję, że mogę stanąć w miejscu i jak w którymś momencie życia zapragnę awansu to mogę być za stara
AntoinetteEpps jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-03, 13:43   #2
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: wygoda, rozwój czy pieniądze?

Szukałabym czegoś innego. Masz komfortowe warunki do szukania nowej pracy, robienia kursów. Ja w sumie mam podobnie. Niedługo wyczerpią się rzeczy, których mogę się tu nauczyć i będę szukać czegoś bardziej rozwojowego i za lepsze pieniądze.
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-03, 13:53   #3
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: wygoda, rozwój czy pieniądze?

Cytat:
Napisane przez AntoinetteEpps Pokaż wiadomość
Cześć, założyłam wątek tutaj choć pasuje właściwie pod kilka działów
Zastanawiam się, na co zwracacie uwagę najbardziej w pracy? Wygoda/komfort, pieniądze, możliwość awansów, czy coś jeszcze?


Ja aktualnie stoję przed dylematem - siedzieć w pracy, w której się nie rozwijam, ale mam luz, w pół dnia uwijam się z zadaniami, praca jest też na HO, więc resztę czasu mam dla siebie. Muszę być w miarę pod telefonem, ale czas pracy jest dość elastyczny. Kasa nie jest zła, ale w innych firmach mam szansę na więcej (w niektórych na dużo więcej). Szanse na awans - zerowe. Jestem specjalistą i nie ma szans awansować na coś wyżej.


Czasem się zastanawiam, czy przez lenistwo które w pewnym sensie jest tu na mnie wymuszane (więcej zadań nie ma opcji żeby dostać, a firmie i tak się opłaca mnie "trzymać") nie odzwyczajam się od normalnej pracy.


Co o tym myślicie?
Lepiej siedzieć w wygodnej pracy za niezłą (ale nie najlepszą) kasę bez opcji awansu i bez rozwoju czy szukać czegoś rozwojowego?
Co dla Was ma większe znaczenie?


Trochę się boję, że mogę stanąć w miejscu i jak w którymś momencie życia zapragnę awansu to mogę być za stara
dla mnie - to zalezy od okresu w życiu i aktualnych potrzeb. Mialam taki okres, kiedy byłam młodą singielką z dobrą pamięcią, większą dawką elan vital i w ogóle chęciami do rozwoju, wyzwań itp. że pracowałam jednocześnie na 2 etatach, luzu czasowego zbytnio nie miałam, rozwijałam się, bo wciaz coś nowego dochodziło itp. Obecnie mam jeszcze małe dziecko wiec bardziej zależy mi na wygodzie, elastyczności, opcji wolnego w razie licznych chorób no i juz mi sie tez tak nie chce zwyczajnie wciąż 'rozwijać'. I to fakt w wielu przypadkach z czasem w miarę postępowania 'starości' jest mniej możliwości na rozwój - i takich wewnętrznych, organicznych i zewnętrznych chyba też- pracodawcy mogą 'gorzej' postrzegać tych starszych zasiedziałych pracowników
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-03, 14:00   #4
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 677
Dot.: wygoda, rozwój czy pieniądze?

Zależy czy te pieniądze wystarczają i będą wystarczać na Twoje potrzeby - np. mieszkanie, auto, urlop, dziecko, hobby itp. Gdyby mi wystarczały to zostałabym w takiej pracy i rozwijała się poza nią, może jakieś kursy albo po prostu hobby. Jeśli marzysz o droższym życiu to nie warto się tam kisić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-03, 14:06   #5
AntoinetteEpps
Raczkowanie
 
Avatar AntoinetteEpps
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 87
Dot.: wygoda, rozwój czy pieniądze?

Dziękuję za dotychczasowe opinie
Jeśli chodzi o moją sytuację życiową, nie mam aktualnie dzieci. Mieszkam sama przez większość czasu (mam skomplikowaną sytuację mieszkaniową która to wymusza, nevermind). Ale za jakiś czas planujemy z przyszłym mężem coś własnego bo ślub w sierpniu. Czy planuję dzieci - nie wiem, na pewno nie w ciągu najbliższych 3 lat. Jestem lekko po 30stce. Na tyle młoda, że mogłabym się jeszcze wiele nauczyć, awansować, a z drugiej na tyle stara że nie wyobrażam sobie już pracy na dwóch etatach (półtorej uciągnęłabym ale wyłącznie zdalnie i tylko dla kasy, ale w firmie mam zakaz konkurencji więc odpada bo to wielkie korpo i boję się odpowiedzialności). No ale czuję, że obecna praca mocno mnie rozleniwia. Właściwie nikt mnie z niczym nie kontroluje. Jestem chwalona za pracę, mam już na tyle doświadczenia że uwijam się szybko z zadaniami. Był taki czas że prosiłam o dodatkowe zadania, ale nie mieli mi co dać, aż w końcu przestało mi na tym zależeć.
AntoinetteEpps jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-03, 14:10   #6
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: wygoda, rozwój czy pieniądze?

To zależy od momentu życia w jakim jestem. Przerabiałam do kitu pracę, z awansami - bo była dobrze płatna. Przerabiałam prace mało płatne, a wygodne. Obecnie mam wygodną, mam zamiar tak z rok czy dwa jeszcze pociągnąć.


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-03, 14:11   #7
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: wygoda, rozwój czy pieniądze?

Cytat:
Napisane przez AntoinetteEpps Pokaż wiadomość
Cześć, założyłam wątek tutaj choć pasuje właściwie pod kilka działów
Zastanawiam się, na co zwracacie uwagę najbardziej w pracy? Wygoda/komfort, pieniądze, możliwość awansów, czy coś jeszcze?


Ja aktualnie stoję przed dylematem - siedzieć w pracy, w której się nie rozwijam, ale mam luz, w pół dnia uwijam się z zadaniami, praca jest też na HO, więc resztę czasu mam dla siebie. Muszę być w miarę pod telefonem, ale czas pracy jest dość elastyczny. Kasa nie jest zła, ale w innych firmach mam szansę na więcej (w niektórych na dużo więcej). Szanse na awans - zerowe. Jestem specjalistą i nie ma szans awansować na coś wyżej.


Czasem się zastanawiam, czy przez lenistwo które w pewnym sensie jest tu na mnie wymuszane (więcej zadań nie ma opcji żeby dostać, a firmie i tak się opłaca mnie "trzymać") nie odzwyczajam się od normalnej pracy.


Co o tym myślicie?
Lepiej siedzieć w wygodnej pracy za niezłą (ale nie najlepszą) kasę bez opcji awansu i bez rozwoju czy szukać czegoś rozwojowego?
Co dla Was ma większe znaczenie?


Trochę się boję, że mogę stanąć w miejscu i jak w którymś momencie życia zapragnę awansu to mogę być za stara
IMO to zalezy od Ciebie, czego ty chcesz i bardzo wazne- jakie masz ambicje i predyspozycje
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-01-03, 14:25   #8
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: wygoda, rozwój czy pieniądze?

- pieniądze
- możliwość rozwoju szeroko rozumianego. Nie chciałoby mi się iść do pracy, w której nawet za lepsze pieniądze i ładniejszą nazwę stanowiska na umowie klepałabym jakieś głupoty poniżej swoich kwalifikacji
- lokalizacja, chyba że w grę wchodziłby samochód służbowy
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-03, 14:29   #9
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: wygoda, rozwój czy pieniądze?

Chyba czytam o sobie. W tym momencie nie planuje zmian bo ten tryb jest dla mnie bardzo wygodny (mam małe dzieci). Czasem chodzą mi po głowie myśli zmiany, ale jednak po chłodnej kalkulacji okazuje się, że się nie opłaca.
Jak to powiedział mój kolega z działu: może inni zarabiają więcej, ale w przeliczeniu na godzinę to my zarabiamy więcej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-03, 15:01   #10
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 117
Dot.: wygoda, rozwój czy pieniądze?

Zależy od etapu życia. Masz tylko 30 lat, więc jakiś rozwój jest wskazany, natomiast niekoniecznie mega kariera i mega zapierdziel. Ja bym chyba korzystała z wolnego czasu na rozwój w kierunku, który mnie interesuje, ale bez spiny, i przy okazji bym wysłała CV na najciekawsze oferty. Jak Cię zaproszą na rozmowę i zaproponują pracę, to będziesz myśleć. Póki co źle nie jest, korzystaj z czasu wolnego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-03, 15:58   #11
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: wygoda, rozwój czy pieniądze?

Jestem człowiekiem, który nie ma problemu z zajmowaniem się sobą i jeśli kasa byłaby ok to siedziałabym na wygodnym stołku. Dla mnie święty spokój, brak presji jest na pierwszym miejscu.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-01-03, 16:09   #12
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 773
Dot.: wygoda, rozwój czy pieniądze?

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89455523]Jestem człowiekiem, który nie ma problemu z zajmowaniem się sobą i jeśli kasa byłaby ok to siedziałabym na wygodnym stołku. Dla mnie święty spokój, brak presji jest na pierwszym miejscu.[/QUOTE]Tak samo. Kiedyś wybrałabym rozwój, teraz za bardzo cenię sobie czas "na życie", tylko dla mnie, szczególnie że pracując ponad miarę kilka lat temu ciężko zachorowałam i z trudem z tego wyszłam. Chcę mieć czas na spokojne przygotowanie posiłków, wyjścia z psami do lasów na kilka godzin, latem pływanie, naukę języków a pieniądze teraz mniej mi są potrzebne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Snowdrop_
Czas edycji: 2023-01-03 o 16:16
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-03, 16:19   #13
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: wygoda, rozwój czy pieniądze?

To zależy od wielu czynników. Dla mnie ważne byłoby to, jak obecne stanowisko i obowiązki wyglądają w cv - czy zadania są rozwijające, fajne, ciekawe, ale jest ich mało czy w ogóle mało co się robi? Czy to stanowisko z nazwy i wykonywanych obowiązków wygląda jak rozwój? Byłam w obu sytuacjach:
1. Stanowisko w CV to był stopień wyżej od poprzedniej firmy, w międzyczasie awanse, obowiązki bardzo spoko, dużo się nauczyłam, ale z czasem okazało się, że szybko się wyrabiam z pracą i mam sporo wolnego czasu. Siedziałam w takiej firmie, bo dużo się tam nauczyłam, potem bardzo łatwo było mi zmienić.
2. Firma zatrudniła mnie ze względu na język, bo klient ekstra za niego płacił, według języka też byliśmy podzieleni w zespole i szybko okazało się, że nie mam tam co robić, ale firma miała za mnie od klienta super kasę. Mogłam siedzieć na HO i nic nie robić, ale szybko zrozumiałam, że to jest dla mnie krok w tył i nie dość, że w porównaniu do poprzedniej firmy nie nauczyłam się niczego nowego, to jeszcze obawiałam się, że zapomnę wszystko, co umiem. Praca była super wygodna czasowo, hajs za małą ilość obowiązków, ale szybko odeszłam, bo wiedziałam, że jak się tam zasiedzę, to przestanę być atrakcyjnym pracownikiem. Szansy na awans kompletnie nie było, bo nawet nie miałam obowiązków na awans.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-03, 16:45   #14
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 302
Dot.: wygoda, rozwój czy pieniądze?

Ja potrzebuje wyzwań i rozwoju, żeby dobrze się czuć w pracy, inaczej rozleniwiam się tak, ze robię tylko niezbędne minimum. Oczywiście kasa tez musi za tym iść taka, która mi odpowiada.
Na szczęście na moim stanowisku, niezależnie od firmy wyzwań nie brakuje
Robienie kariery nie musi od razu oznaczać zapierdzielania w robocie od świtu do zmierzchu. Ja sporo w moim mniemaniu osiągnęłam, a poza jakimiś wyjątkowymi sytuacjami nigdy nie klepałam nadgodzin.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-03, 17:37   #15
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: wygoda, rozwój czy pieniądze?

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89455523]Jestem człowiekiem, który nie ma problemu z zajmowaniem się sobą i jeśli kasa byłaby ok to siedziałabym na wygodnym stołku. Dla mnie święty spokój, brak presji jest na pierwszym miejscu.[/QUOTE]Absolutnie mam tak samo. Szumny rozwój pracowniczy częściej mnie już bawi niż motywuje do czegokolwiek Dla mnie praca to tylko i wyłącznie zajęcie służące zarabianiu, które ma mnie jak najmniej męczyć i jak najszybciej się kończyć. Wolę się rozwijać po robocie w tym co lubię.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-03, 17:56   #16
AntoinetteEpps
Raczkowanie
 
Avatar AntoinetteEpps
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 87
Dot.: wygoda, rozwój czy pieniądze?

Widzę że zdania są podzielone
Ja też bym siedziała na tyłku, ale właśnie jak któreś z Was wspominały, boję się, że przestanę być atrakcyjna na rynku pracy bo niczego nowego się nie uczę. A dwa, zwyczajnie boję się że oduczę się normalnej pracy i zacznę być leniwa. A może być różnie - nigdy nic nie wiadomo, co jak nagle w pracy posypią się zwolnienia, dosięgnie kryzys? Ciężko byłoby mi już w tej chwili iść do normalnej pracy, gdzie dzień w dzień trzeba wstać o 6.30 czy o 7 żeby dojechać. Albo wracać późnym wieczorem.
A z drugiej strony widzę, jak moje młodsze koleżanki obejmują kierownicze stanowiska i pewnie mają wyższe pensje... coś za coś. Wiem że siedząc tu nie ruszę do przodu. Mam strefę komfortu, ale jeśli ktoś mnie nagle z niej wyciągnie siłą z jakiegoś powodu, będzie to twarde lądowanie.
Plus jednak w tej inflacji muszę się liczyć z kasą mimo że złej pensji nie mam. Mając lepsze stanowisko czy przenosząc się do innej firmy szybciej np. uzbieram na wkład własny na wymarzony dom.
Są plusy i minusy, ciężko się zdecydować.
AntoinetteEpps jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-03, 18:27   #17
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 302
Dot.: wygoda, rozwój czy pieniądze?

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Absolutnie mam tak samo. Szumny rozwój pracowniczy częściej mnie już bawi niż motywuje do czegokolwiek Dla mnie praca to tylko i wyłącznie zajęcie służące zarabianiu, które ma mnie jak najmniej męczyć i jak najszybciej się kończyć. Wolę się rozwijać po robocie w tym co lubię.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

No ale trzeba wziąć pod uwagę, ze są tez ludzie dla których praca to pasja i chcą w tym być dobrzy po prostu
Ja mam duża satysfakcję z pracy i pewnie nawet jak bym się dorobiła to bym chciała dalej pracować. Nie jestem żadnym pracoholikiem, w pracy tylko niekiedy spędzam więcej niż 7 godzin a najgorszym koszmarem dla mnie było ciążowe L4 a później macierzyński. Marzyłam o powrocie do pracy, rozruszaniem mózgu, rozwiązywaniem jakichś poważniejszych problemów (do których nie mam stosunku emocjonalnego), nawet za analizowaniem danych w excelu tęskniłam


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-03, 18:40   #18
rukolka
Zakorzenienie
 
Avatar rukolka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3 184
Dot.: wygoda, rozwój czy pieniądze?

Cytat:
Napisane przez AntoinetteEpps Pokaż wiadomość
Cześć, założyłam wątek tutaj choć pasuje właściwie pod kilka działów
Zastanawiam się, na co zwracacie uwagę najbardziej w pracy? Wygoda/komfort, pieniądze, możliwość awansów, czy coś jeszcze?


Ja aktualnie stoję przed dylematem - siedzieć w pracy, w której się nie rozwijam, ale mam luz, w pół dnia uwijam się z zadaniami, praca jest też na HO, więc resztę czasu mam dla siebie. Muszę być w miarę pod telefonem, ale czas pracy jest dość elastyczny. Kasa nie jest zła, ale w innych firmach mam szansę na więcej (w niektórych na dużo więcej). Szanse na awans - zerowe. Jestem specjalistą i nie ma szans awansować na coś wyżej.


Czasem się zastanawiam, czy przez lenistwo które w pewnym sensie jest tu na mnie wymuszane (więcej zadań nie ma opcji żeby dostać, a firmie i tak się opłaca mnie "trzymać") nie odzwyczajam się od normalnej pracy.


Co o tym myślicie?
Lepiej siedzieć w wygodnej pracy za niezłą (ale nie najlepszą) kasę bez opcji awansu i bez rozwoju czy szukać czegoś rozwojowego?
Co dla Was ma większe znaczenie?


Trochę się boję, że mogę stanąć w miejscu i jak w którymś momencie życia zapragnę awansu to mogę być za stara

Byłam w identycznej sytuacji jak Ty. Wykorzystałam czas w poprzedniej pracy na rozwój (kursy, podyplomówka). Z wygody trochę tam siedziałam, ale w końcu zmieniłam na lepiej płatną i bardziej rozwojową pracę i nie żałowałam ani chwili, choć na początku było stresująco.

---------- Dopisano o 19:40 ---------- Poprzedni post napisano o 19:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Absolutnie mam tak samo. Szumny rozwój pracowniczy częściej mnie już bawi niż motywuje do czegokolwiek Dla mnie praca to tylko i wyłącznie zajęcie służące zarabianiu, które ma mnie jak najmniej męczyć i jak najszybciej się kończyć. Wolę się rozwijać po robocie w tym co lubię.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Ja na przykład lubię swoją pracę, jest powiązana z moim wykształceniem i chcę się w niej rozwijać, bo mnie to zwyczajnie interesuje.
rukolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-03, 18:45   #19
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 773
Dot.: wygoda, rozwój czy pieniądze?

Też lubię swoją pracę, ale to dlatego że używam dość niszowych w PL języków i nie chciałabym zapomnieć. Zdecydowanie bardziej niż na zarobkach z pracy zależy mi na moich umiejętnościach językowych, dużo czasu poświęciłam na naukę i wartością dla mnie jest to, że mogę z nimi pracować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-01-03, 18:52   #20
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: wygoda, rozwój czy pieniądze?

Cytat:
Napisane przez rukolka Pokaż wiadomość
Byłam w identycznej sytuacji jak Ty. Wykorzystałam czas w poprzedniej pracy na rozwój (kursy, podyplomówka). Z wygody trochę tam siedziałam, ale w końcu zmieniłam na lepiej płatną i bardziej rozwojową pracę i nie żałowałam ani chwili, choć na początku było stresująco.

---------- Dopisano o 19:40 ---------- Poprzedni post napisano o 19:37 ----------




Ja na przykład lubię swoją pracę, jest powiązana z moim wykształceniem i chcę się w niej rozwijać, bo mnie to zwyczajnie interesuje.
Szanuję i fajnie, że ludzie tak też mają. Każdy ma inne podejście/przeżycia/perspektywy. Ja po prostu nie jestem fanką tego co robię bo to nie jest moja pasja (co nie znaczy, że tego nie lubię). Wiec z mojej perspektywy praca ma być jak najprzyjemniejsza, a równocześnie zajmować mi jak najmniej czasu Takie podejście u mnie osobiście się sprawdza (zamykam laptop o 16 i praca dla mnie już wtedy nie istnieje). Nie przywiązuję się do firm raczej, gdy ktoś oferuje mi więcej i lepiej to zmieniam. Całe szczęście już po 11 latach mogę sobie na to pozwolić i trochę powybrzydzać.
I zdecydowanie najabrdziej w swojej robocie lubię kontakt z ludźmi z innych krajów, używanie języka daje mi dużo powera i radości.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Lasagna_ze_szpinakiem
Czas edycji: 2023-01-03 o 18:53
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-03, 18:57   #21
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: wygoda, rozwój czy pieniądze?

Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość
Tak samo. Kiedyś wybrałabym rozwój, teraz za bardzo cenię sobie czas "na życie", tylko dla mnie, szczególnie że pracując ponad miarę kilka lat temu ciężko zachorowałam i z trudem z tego wyszłam. Chcę mieć czas na spokojne przygotowanie posiłków, wyjścia z psami do lasów na kilka godzin, latem pływanie, naukę języków a pieniądze teraz mniej mi są potrzebne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurczę, i to jest też coś, czego ludzie często nie biorą pod uwagę. A wystarczy choroba i karierę trzeba odłożyć. Są różne przypadki życiowe i człowiek może planować i chcieć żyć na wysokich obrotach, a życie to boleśnie przekreśli.

Pewnie wiele osób po wyjściu z choroby musi mieć czas zeby się zregenerować i wtedy zwalnia się obroty i kariera spada na dalszy plan, co wydaje mi się naturalne.

Ludzie mysla o pracy w kategorii zarobkow, środków finansowych pod nieruchomości czy tego, żeby dobrze zarabiać dla rodziny. O zdrowiu już tak często się nie myśli.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
No ale trzeba wziąć pod uwagę, ze są tez ludzie dla których praca to pasja i chcą w tym być dobrzy po prostu
Ja mam duża satysfakcję z pracy i pewnie nawet jak bym się dorobiła to bym chciała dalej pracować. Nie jestem żadnym pracoholikiem, w pracy tylko niekiedy spędzam więcej niż 7 godzin a najgorszym koszmarem dla mnie było ciążowe L4 a później macierzyński. Marzyłam o powrocie do pracy, rozruszaniem mózgu, rozwiązywaniem jakichś poważniejszych problemów (do których nie mam stosunku emocjonalnego), nawet za analizowaniem danych w excelu tęskniłam
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fajnie, kto by tak nie chciał myśleć o pracy

Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość
Też lubię swoją pracę, ale to dlatego że używam dość niszowych w PL języków i nie chciałabym zapomnieć. Zdecydowanie bardziej niż na zarobkach z pracy zależy mi na moich umiejętnościach językowych, dużo czasu poświęciłam na naukę i wartością dla mnie jest to, że mogę z nimi pracować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A powiesz, jakie to języki?

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-03, 19:24   #22
rukolka
Zakorzenienie
 
Avatar rukolka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3 184
Dot.: wygoda, rozwój czy pieniądze?

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Szanuję i fajnie, że ludzie tak też mają. Każdy ma inne podejście/przeżycia/perspektywy. Ja po prostu nie jestem fanką tego co robię bo to nie jest moja pasja (co nie znaczy, że tego nie lubię). Wiec z mojej perspektywy praca ma być jak najprzyjemniejsza, a równocześnie zajmować mi jak najmniej czasu Takie podejście u mnie osobiście się sprawdza (zamykam laptop o 16 i praca dla mnie już wtedy nie istnieje). Nie przywiązuję się do firm raczej, gdy ktoś oferuje mi więcej i lepiej to zmieniam. Całe szczęście już po 11 latach mogę sobie na to pozwolić i trochę powybrzydzać.
I zdecydowanie najabrdziej w swojej robocie lubię kontakt z ludźmi z innych krajów, używanie języka daje mi dużo powera i radości.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Ja Twoje podejście też rozumiem, bo też mam takie etapy. U mnie to zmienne, jak mi się nudzi nicnierobienie to zaczynam czegoś szukać. No i najważniejsze jest, żeby pieniądze się zgadzały. Ale i miałam pracę, w której się dosłownie cofałam, ale siedziałam tam, bo to był etap, kiedy miałam ważniejsze sprawy na głowie w trakcie i po pracy niż pracowanie.
rukolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-03, 19:31   #23
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: wygoda, rozwój czy pieniądze?

Moja praca wiąże się z nieustannym rozwojem i nie wyobrażam sobie czegoś innego, pewnie będę popylac na kursy i inne do emerytury.
Kasa tez jest dla mnie ważna, zdobywanie konkretnych, bywa ze rzadkich uprawnień przekłada się na zarobki i możliwości negocjacyjne, więc to dodatkowa motywacja.
Wygoda w sumie tez jest ważna - ja ja rozumiem przede wszystkim jako pewne bezpieczeństwo w pracy (wole pracować na etacie niż na kontrakcie np i wyjść do domu jak człowiek) lub jako fakt niedojeżdżania 45 km w jedna stronę przez czterysta bramek, co akurat w No nie jest takie oczywiste.

Biorę wszystkie elementy. Do kompletu zgrany zespół - w szpitalu nie da się inaczej.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-03, 20:44   #24
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: wygoda, rozwój czy pieniądze?

Od kilku lat mam prace z tzw. rozwojem, wyzwaniami, spotkaniami z ludzmi. Czasem jestem już tym zmęczona i zazdroszczę osobom, które robią jakieś powtarzalne prace od 8 do 16 i nie myślą o tym po pracy. Tylko czy wtedy satysfakcjonowałaby mnie pensja..Pomijając jednak kwestie kasy, to dla mnie chyba jednak rozwój nie jest taki ważny jak święty spokój. Może jestem masochistką

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-03, 21:02   #25
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: wygoda, rozwój czy pieniądze?

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Od kilku lat mam prace z tzw. rozwojem, wyzwaniami, spotkaniami z ludzmi. Czasem jestem już tym zmęczona i zazdroszczę osobom, które robią jakieś powtarzalne prace od 8 do 16 i nie myślą o tym po pracy. Tylko czy wtedy satysfakcjonowałaby mnie pensja..Pomijając jednak kwestie kasy, to dla mnie chyba jednak rozwój nie jest taki ważny jak święty spokój. Może jestem masochistką

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Zrezygnowałam z takiej pracy po tym jak czekając na windę obserwowałam sprzątaczkę w biurowcu i poczułam zazdrość, że ma tak powtarzalną i spokojną pracę. Od kilku lat pracuję operacyjnie, za ciut lepsze pieniądze i do niedawna byłam zachwycona moją pracą. Teraz się to trochę zmieniło z uwagi na zmiany organizacji pracy w zespole, ale jeszcze nie zdecydowałam co z tym zrobię.
Też najbardziej cenię spokój (nie mylić z brakiem zadań i bimbaniem). Rozwijać się mogę po pracy.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-03, 21:40   #26
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: wygoda, rozwój czy pieniądze?

Cytat:
Napisane przez AntoinetteEpps Pokaż wiadomość
Cześć, założyłam wątek tutaj choć pasuje właściwie pod kilka działów

Zastanawiam się, na co zwracacie uwagę najbardziej w pracy? Wygoda/komfort, pieniądze, możliwość awansów, czy coś jeszcze?





Ja aktualnie stoję przed dylematem - siedzieć w pracy, w której się nie rozwijam, ale mam luz, w pół dnia uwijam się z zadaniami, praca jest też na HO, więc resztę czasu mam dla siebie. Muszę być w miarę pod telefonem, ale czas pracy jest dość elastyczny. Kasa nie jest zła, ale w innych firmach mam szansę na więcej (w niektórych na dużo więcej). Szanse na awans - zerowe. Jestem specjalistą i nie ma szans awansować na coś wyżej.





Czasem się zastanawiam, czy przez lenistwo które w pewnym sensie jest tu na mnie wymuszane (więcej zadań nie ma opcji żeby dostać, a firmie i tak się opłaca mnie "trzymać") nie odzwyczajam się od normalnej pracy.





Co o tym myślicie?

Lepiej siedzieć w wygodnej pracy za niezłą (ale nie najlepszą) kasę bez opcji awansu i bez rozwoju czy szukać czegoś rozwojowego?

Co dla Was ma większe znaczenie?





Trochę się boję, że mogę stanąć w miejscu i jak w którymś momencie życia zapragnę awansu to mogę być za stara
Sama jestem w twoim wieku i szukałabym czegoś nowego. To dobry wiek na rozwijanie umiejętności. Podobno peak zawodowy jest do 40, a potem już gorzej z zatrudnieniem mimo dużo większych umiejętności niż młodsi ludzie.
Będziesz miała jeszcze masę czasu na nudna pracę.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-04, 08:49   #27
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: wygoda, rozwój czy pieniądze?

Cytat:
Napisane przez AntoinetteEpps Pokaż wiadomość
Dziękuję za dotychczasowe opinie
Jeśli chodzi o moją sytuację życiową, nie mam aktualnie dzieci. Mieszkam sama przez większość czasu (mam skomplikowaną sytuację mieszkaniową która to wymusza, nevermind). Ale za jakiś czas planujemy z przyszłym mężem coś własnego bo ślub w sierpniu. Czy planuję dzieci - nie wiem, na pewno nie w ciągu najbliższych 3 lat. Jestem lekko po 30stce. Na tyle młoda, że mogłabym się jeszcze wiele nauczyć, awansować, a z drugiej na tyle stara że nie wyobrażam sobie już pracy na dwóch etatach (półtorej uciągnęłabym ale wyłącznie zdalnie i tylko dla kasy, ale w firmie mam zakaz konkurencji więc odpada bo to wielkie korpo i boję się odpowiedzialności). No ale czuję, że obecna praca mocno mnie rozleniwia. Właściwie nikt mnie z niczym nie kontroluje. Jestem chwalona za pracę, mam już na tyle doświadczenia że uwijam się szybko z zadaniami. Był taki czas że prosiłam o dodatkowe zadania, ale nie mieli mi co dać, aż w końcu przestało mi na tym zależeć.
A jakas praca o innym charakterze- zeby nie lamac zakazu konkurencji- nie wchodzilaby w grę? skoro masz takie wolne moce przerobowe w godzinach etatowych.... ja tez tak wlanie miewalam (tzn. róznie zalezy od okresu w miesiącu) wiec częściowodrugą pracę przerabialam w trakcie pierwszej- zamiast siedziec np. na necie i tez bardzo szybko pracowalam, jak tak sobie porównałam z analogicznymi stanowiskami koleżanek. obecnie tez - mimo ze mi obroty zwolniły - pewnie przez wiek i wypalenie zawodowe itp. - nieraz nie moge wyjśc z podziwu, ze komus zajmuje 2 dni przerobienie tego co mi np. 3-5 h.
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-04, 09:51   #28
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: wygoda, rozwój czy pieniądze?

DLa mnie w tym momencie liczy się kasa i to, zeby jak najmniej godzin poświęcać na pracę.
Rozwijam się poza pracą, charytatywnie.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-05, 11:37   #29
Triszuniek
Rozeznanie
 
Avatar Triszuniek
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 677
Dot.: wygoda, rozwój czy pieniądze?

Przede wszystkim na zarobki i generalną branżę. Potem na to czy np. jest opcja HO, jakie są benefity itd.
Triszuniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-05, 13:22   #30
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: wygoda, rozwój czy pieniądze?

Mimo wszystko wybralabym rozwoj. Pracy poswiecamy +/- 40 godzin w tygodniu, nie chcialabym marnowac tyle czasu na zajecie, ktore mnie nie interesuje i tylko czekam az mozna sie wylogowac czy isc do domu. Obecnie wiele firm oferuje pracownikom szkolenia i jakas sciezke rozwoju, o ile kogos interesuje temat, szkoda nie skorzystac. Tym bardziej, ze czesto ida za tym konkretne benefity np lepsza kasa. Siedziec w wieku 40 lat na takiej samej wyplacie jak 20 lat (nie liczac podwyzek inflacyjnych) temu imo slaba perspektywa, biorac pod uwage rosnace koszty zycia.

Poza tym balabym sie stagnacji i zasiedzenia w jednym miejscu. Cos sie stanie, noga sie podwinie i trudno bedzie takiej osobie wskoczyc na rynek pracy jako atrakcyjny kandydat.
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-05 19:41:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:24.