ciasto urodzinowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-11, 11:46   #1
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473

ciasto urodzinowe


chce upiec mojemu TŻ jakis placek na urodziny i kompletnie nie wiem jaki dodam ze jestem osobą średnio - poczatkujacą a moj chlopak uwielbia ciasta rozne moze znacie jakies nie skomplikowane ale dobre torciki ?? prossze o odpowiezi do 17 października heheh
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 11:51   #2
Buena Dzidzia
Wtajemniczenie
 
Avatar Buena Dzidzia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 924
Dot.: ciasto urodzinowe

Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
chce upiec mojemu TŻ jakis placek na urodziny i kompletnie nie wiem jaki dodam ze jestem osobą średnio - poczatkujacą a moj chlopak uwielbia ciasta rozne moze znacie jakies nie skomplikowane ale dobre torciki ?? prossze o odpowiezi do 17 października heheh
Poszukaj na 'moje gotowanie', napewno coś fajnego znajdziesz
__________________
Okruszki to tylko łzy chleba, który płacze, kiedy się go kroi.
Buena Dzidzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 13:21   #3
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: ciasto urodzinowe

Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
chce upiec mojemu TŻ jakis placek na urodziny i kompletnie nie wiem jaki dodam ze jestem osobą średnio - poczatkujacą a moj chlopak uwielbia ciasta rozne moze znacie jakies nie skomplikowane ale dobre torciki ?? prossze o odpowiezi do 17 października heheh
ja moge ci podac przepis na naprawde prosty tort. Robie zawsze taki i wszystkim smakuje
Najpierw musisz upiec w trotownicy biszkopt ( przepisu nie bede podawac bo chyba kazdy ma swoj sprawdzony, jesli jednak nie masz moge podac jaki ja robie)
po upieczeniu biszkptu przekrawamy go na trzy tak aby powstaly trzy placki, nastepnie ubijamy pol litrowa smietane 36 % i dodajemy jeden smietan fix i okolo pol szklanki cukru pudru, zreszta to wedle uznania musisz sproowac i zobaczysz czy jest wystarczajaco slodka. Nastepnie bierzemy pierwszy placek i nasaczamy go sokiem z owocow w puszcze ( ja najczsciej uzywam brzoskwic bo u mnie tak lubia ale mozna ananasy, gruszki, truskawki albo pokombinowac i uzyc np dwoch.)
nastepnie smarujemy smietana na to ukladamy owoce pokrojone i znowu troszke smietany, nastepny placek tak samo i ostatnki jak juz polozysz to tez troszke nasaczyc i caly tort laznie z brzegami smarjemy starannie smietana. Nastepnie mozna jakos przystroic tort ja np wycinam z brzoskwin takie cienkie plasterki i ukladam jakies kwiatki, pozniej boki posypuje kakao ( ale nie trzeba ja tylko tak sobie dekoruje) czasem na wierzchy ukladam tez wokol wisnie i wtedy efekt tez jest fajny, czasem proze na patelni wiorki kokosowe z cukrem i posypuje caly tort. no mozliwosci jes wiele, mozesz tez udekorowac taka szprycka do smietany jakies wzorki.
__________________
watek kosmetyki


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post16332141


Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 13:28   #4
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: ciasto urodzinowe

oo wielkie dziecki tylko chcialabym wszysstkie skaldniki miec wypisane aby wiedziec co kupic ile tego czy tamtego a jezeli chodzi o smietanke to kremówkę? 30% ? czy on z wygladu wychodzi tak odświetnie bo na tymi tez zalezy
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 18:54   #5
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: ciasto urodzinowe

oto skladnikie ktorych bedziesz potrzebowala
na biszkopt
6 jajek, 1 szkl cukru, 1i1/2 szkl maki,6 lyzek oleju,1i1/2 lyzeczki proszku do pieczena
wykonanie
bialka ubijc z cukrem na sztywna piane, dodac zoltka i miksowac, dodac make i proszek do pieczenia i miksowac na koncu dodac olej i lyzka juz nie mikserem delikatnie wymieszac, wylac na tortownice posmarowana margaryna i piec w piekarniku. wazne aby w pierwszxej fazie pieczenia ok 30 minut nie zagladac do piekarnika. mi biszkopt piecze sie dosc dlugo ok godz w temp ok 200
do srodka tortu bedziesz potrzebowac 0.5 lita smietany 36% ( czsem trzeba wiecej bo nie z kazdej firmy wychodzi dostatecznie duzo, na wszelki wypadek mozesz kupic jeszcze mala 200ml) jeden smietan fix, ok. pol szklanki cukryu pudru, owoce w puszcze jakie chcesz. do dekoracji to w zaleznosci jak chcesz udekorowac, mozesz kupic jakas polewe np taka w pisaku i co napisac na torcie, mozesz ulozyc jakos owoce, mozesz obsypac posypka lub kakao lub starta czakowada, lub wiorkami.. wybor nalezy do ciebie
pytasz czy smietana wyglada odswietnie, nie bardzo wiem co masz na mysli, owszem jest sztywna nie robie sie taka ciapa, wiec wyglada ok. Mozesz tez odlozyc troszke smietany i dosypac do nie kakao i szprycka do dekoracji wycisnac jaiis wzorek na torcie, wtedy bedzie ladnie sie odznaczac na bialek smietanie.
zycze powidzenia i koniecznie zrob fotke jak trot bedzie gotowy.
__________________
watek kosmetyki


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post16332141


Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 19:40   #6
lucyAS
Zadomowienie
 
Avatar lucyAS
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 124
Dot.: ciasto urodzinowe

jezeli nie masz duzego doswiadczenia w pieczeniu to proponuje uzyc gotowych polproduktow

-gotowe spody biszkoptowe ,wystarczy lekko napaczowac krazki
-krem do tortow np.delekta,smaki sa do wyboru zalezy co kto lubi,robisz wedlug przepisu ,latwo i bezstresowo
-gotowa polewa,rozgrzewasz w wodzie lub mikrofalowce,wedlug wskazowek z opakowania
-kokos lub krojone orzechy do posypania ,albo cos innego jesli wolisz,wisienki koktajlowe do ozdoby i juz torcik gotowy

ja czesto tak robie choc doswiadczenie mam spore ,bo pracowalam w cukierni,ale jestem troche leniwa i nie za bardzo lubie spedzac czas w kuchni
lucyAS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 21:31   #7
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: ciasto urodzinowe

Cytat:
Napisane przez lucyAS Pokaż wiadomość
jezeli nie masz duzego doswiadczenia w pieczeniu to proponuje uzyc gotowych polproduktow

-gotowe spody biszkoptowe ,wystarczy lekko napaczowac krazki
-krem do tortow np.delekta,smaki sa do wyboru zalezy co kto lubi,robisz wedlug przepisu ,latwo i bezstresowo
-gotowa polewa,rozgrzewasz w wodzie lub mikrofalowce,wedlug wskazowek z opakowania
-kokos lub krojone orzechy do posypania ,albo cos innego jesli wolisz,wisienki koktajlowe do ozdoby i juz torcik gotowy

ja czesto tak robie choc doswiadczenie mam spore ,bo pracowalam w cukierni,ale jestem troche leniwa i nie za bardzo lubie spedzac czas w kuchni
oczywiscie taki tort jest prostszy w wykonaniu ale moim zdaniem nie smakuje tak jak zrobiony wlasnorecznie, pozatym ja akurat nie przepadam za tortami z kremami bo dla mnie sa za ciezkie i mdlace. ale oczywiscie jesi ktos lubi to czemu nie.
__________________
watek kosmetyki


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post16332141


Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-12, 06:37   #8
lucyAS
Zadomowienie
 
Avatar lucyAS
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 124
Dot.: ciasto urodzinowe

Cytat:
Napisane przez mirynka Pokaż wiadomość
oczywiscie taki tort jest prostszy w wykonaniu ale moim zdaniem nie smakuje tak jak zrobiony wlasnorecznie, pozatym ja akurat nie przepadam za tortami z kremami bo dla mnie sa za ciezkie i mdlace. ale oczywiscie jesi ktos lubi to czemu nie.
ja i tak nie jem tych toryow bo sie odchudzam
wiem ze wlasnoreczne wykonanie od podstaw to co innego niz gotowce,jak ktos lubi to robic to jestem jak najbardziej za!!
lucyAS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-12, 10:57   #9
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: ciasto urodzinowe

wole zrobic sama bo jego mama jest znawczynia i moj przekręt moglby zostac wykryty
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-12, 16:41   #10
sugar_kitty
Zakorzenienie
 
Avatar sugar_kitty
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 174
GG do sugar_kitty
Dot.: ciasto urodzinowe

oo czyzby on mial urodziny 17.10? to tak jak ja ))
__________________
po prostu Milena
sugar_kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 08:48   #11
sabcia-myszka
Zadomowienie
 
Avatar sabcia-myszka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 549
GG do sabcia-myszka
Dot.: ciasto urodzinowe

Cytat:
Napisane przez sugar_kitty Pokaż wiadomość
oo czyzby on mial urodziny 17.10? to tak jak ja ))
moj tez ma 17 .10 i wlasnie tez bede piekla torcik czekoladowy z bezami i masa chalwowa a na wierzch usypie takie serce z bialej czekolady i 23 swieczki
sabcia-myszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-15, 09:58   #12
ta-monia
Raczkowanie
 
Avatar ta-monia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 360
Dot.: ciasto urodzinowe

A ja mam dziś urodzinki. Imprezowałam w piątek z przyjaciółmi, a wczoraj z rodzinką i na tę okzaję też postanowiłam upiec tort. Długo szukałam w przepisach czegoś czekoladowego i z alkoholem i odniosłam sukces. Moi znajomi i bliscy spałaszowali tort w mgnieniu oka, byli zachwyceni! Upiekłam biszkopt tylko ze z dodatkiem kakao dla kolorku, pokroiłam na 3 krążki i zrobiłam masę truflową według przepisu Asieńki. Palce lizać!
__________________
taka z uśmiechem

a w mojej kuchni pachnie dziś... http://zesmakiem.blox.pl/html
ta-monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 15:33   #13
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: ciasto urodzinowe

ta-monia korzystajac z okazji - wszystkiego najlepszego z okazji urodzinek, a to za twoje zdrowko
__________________
watek kosmetyki


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post16332141


Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 18:59   #14
ta-monia
Raczkowanie
 
Avatar ta-monia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 360
Dot.: ciasto urodzinowe

ta-monia korzystajac z okazji - wszystkiego najlepszego z okazji urodzinek, a to za twoje zdrowko

Dziękuję za życzenia!!
Muszę przyznać, że dzięki przyjaciołom i rodzinie spędziłam wspaniały urodzinowy weekand.
__________________
taka z uśmiechem

a w mojej kuchni pachnie dziś... http://zesmakiem.blox.pl/html
ta-monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:32.