Rhodesian Ridgeback - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-28, 17:44   #1
Jodi _
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 279
Smile

Rhodesian Ridgeback


Witam! Mam pytanko czy,któraś z Was Wizażanek posiada cudownego pieska rasy rhodesian ridgeback? Jestem właścicielką małego kundelka ale od dawna fascynują mnie rodezjany Raz tylko miałam okazje spotkać tę piękną rase i powiem,że nie da się przejść obok niej obojętnie. Może kiedyś, w przyszłości będe mogła pozwolić sobie na takiego psa. Wiem, że nie jest to rasa dla każdego ale jestem gotowa sprostać wymaganiom. Jeśli macie te pieski piszcie! Jakie mają charaktery i jak wygląda codzienne życie z rodezjanem.Podzielcie się swoimi doświadczeniami odnośnie tych pięknych,inteligentnych i wyjątkowych zwierząt.

Edytowane przez Jodi _
Czas edycji: 2014-09-15 o 12:26
Jodi _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 09:16   #2
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Rhodesian Ridgeback

silny wrażliwiec, jednak dość trudny w hodowli, ale nie da się zaprzeczyć, że ma w sobie to coś
Polecam Ci klubową stronkę
http://www.rrclub.pl/
a przy okazji zapraszam na doroczną jesienną międzynarodową wystawę psów w Poznaniu, tam zawsze jest kilka rhodesianów, szczegóły na stronie związku kynologicznego. Tamteż dostępne sa informacje o hodowlach, które aktualnie mają szczeniaki:
http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=g6

Musisz jednak wiedzieć, że nie jest to tania impreza. Koszt szczeniaka może grubo wynosić ponad 2500 zł, do tego jeszcze pamiętaj, że dobrego psa nie można żywić byle czym, a jak się już kupiło tak drogiego psa, warto w niego zaiwestować i podawać mu dobrą karmę, a to też kosztuje, zwłaszcza przy dużym psie.
Przemyśl wszystkie za i przeciw, odwiedź wystawę w Poznaniu (na innych-krajowych głowy nie daję, że będą jakieś rhodesiany), porozmawiaj z właścicielami i hodowcami i...działaj, a zobaczysz, że to sama radość.
Powodzenia!
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 10:00   #3
Jodi _
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 279
Dot.: Rhodesian Ridgeback

Dziękuje za odpowiedz Taverney i link do stronki. Wiem,że nabycie i utrzymanie psa tej rasy jest kosztowne.Z tego też względu nie mogłabym sobie teraz pozwolić na jego posiadanie.Nie dysponuje też obecnie wystarczającą ilością wolnego czasu dla tak aktywnego i potrzebującego ruchu i zajęcia psa.

Ale kiedyś,w przyszłości jeśli będe mogła posiadać dużego psa to chciałabym aby był to rodezjan. Uważam,że naprawde jest to wyjątkowa rasa.Ma wspaniałe cechy charakteru,dokładnie takie jakich szukam u najlepszego przyjaciela człowieka. Patrząc na to zwierzę tak własnie wyobrażam sobie prawdziwego psa , jest trochę jak Pluto z bajki A piękno rodezjanów poprostu mnie powala. Musze wkoncu wybrać się na wystawe piechów aby na żywo zobaczyć te cudne stworzenia

Edytowane przez Jodi _
Czas edycji: 2014-09-15 o 12:26
Jodi _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 12:30   #4
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Rhodesian Ridgeback

Piękne to jest marzenie
Tak samo jak ja chcialabym mieć doga niemieckiego (w moim avatarze), ale i mieszkanie za małe i fanase nie te i na razie kupiliśmy z mężem cairna. Choć na doga 'choruję' już od podstawowki i w koncu dopne swego
W takim razie kibicuję z całych sił.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 12:40   #5
Jodi _
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 279
Dot.: Rhodesian Ridgeback

O tak dogi to też wspaniałe psy! Ja również życzę Ci aby spełniło się Twoje marzenie Może kiedyś będziemy mogły sobie pozwolić na posiadanie naszych upragnionych piesków,wierzę w to mocno Wkońcu jak się czegoś mocno pragnie to się spełni
Jodi _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 12:53   #6
Jodi _
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 279
Dot.: Rhodesian Ridgeback

Zawsze mi sie wydawało,że dogi niemieckie to takie najbardziej "ludzkie"psy Takie z niesamowitym charakterem,kochane fafulce.A szczeniaczki tej rasy to już wogóle śliczności ehhh Też mi się marzył dożek ale takiego olbrzymka tym bardziej nie mogłabym posiadać Mam raczej małe mieszkanie i obecne finanse na to nie pozwalają. Z innych ras podobają mi się również bullteriery i tosa inu. Wogóle wszystkie psiaki są kochane!
Jodi _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 12:56   #7
Jodi _
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 279
Dot.: Rhodesian Ridgeback

Śmieszne to zdjęcie hehehe

Edytowane przez Jodi _
Czas edycji: 2014-09-15 o 12:26
Jodi _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-29, 18:53   #8
Martek88
Zadomowienie
 
Avatar Martek88
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: Rhodesian Ridgeback

mi tez sie strasznie podobaja sa zawsze w Koszalinie na wystawie napatrzec sie nie mozna
piekne sa
Martek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 20:39   #9
Kaja-ja
Wtajemniczenie
 
Avatar Kaja-ja
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 481
GG do Kaja-ja
Dot.: Rhodesian Ridgeback

Rhodesian'y też mi się strasznie.... podobały. Do momentu, kiedy moja ciocia sprawiła sobie dwa. Ale była "afera" - dwa rodowodowe szczeniaki, parka - no cudo! I co? Głupie to takie,że aż przykro patrzeć... a z tym, że piękne... Pies mi się bardzo podoba, ładną ma postawę, śliczny pysk; ale suka nie jest wcale taka piękna :/ To wszystko jednak zależy od "szczęścia". No i do tych psów trzeba mieć tzw. "rękę", której mojej cioci i wujkowi chyba brakuje. I przez to te psy będ, jakby to powiedzieć - skrzywione.
A ja mam Owczarka Niemieckiego - znajdę Baśka się zwie i jest okropieńsko Dobra...
Kaja-ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 20:49   #10
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Rhodesian Ridgeback

Ile ten pies ma w klebie?
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 21:18   #11
Martek88
Zadomowienie
 
Avatar Martek88
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: Rhodesian Ridgeback

Cytat:
Napisane przez Kaja-ja Pokaż wiadomość
Rhodesian'y też mi się strasznie.... podobały. Do momentu, kiedy moja ciocia sprawiła sobie dwa. Ale była "afera" - dwa rodowodowe szczeniaki, parka - no cudo! I co? Głupie to takie,że aż przykro patrzeć... a z tym, że piękne... Pies mi się bardzo podoba, ładną ma postawę, śliczny pysk; ale suka nie jest wcale taka piękna :/ To wszystko jednak zależy od "szczęścia". No i do tych psów trzeba mieć tzw. "rękę", której mojej cioci i wujkowi chyba brakuje. I przez to te psy będ, jakby to powiedzieć - skrzywione.
A ja mam Owczarka Niemieckiego - znajdę Baśka się zwie i jest okropieńsko Dobra...

czy glupi pies czy madry kwestia wychowania teraz zauwazylam mode na ta rase ludzie biora bo fajne nie wiedzac, ze to duze, silne psy wymagajace odpowiedniego ulozenia i odpowiedniej dawki ruchu a pozniej maja pretensje. Mi sie i tak podobaja zreszta nie widzialam jescze brzydkiego psa

Cytat:
Napisane przez czarny kot
Ile ten pies ma w klebie?

zdaje sie, ze kolo 60-70 cm

Edytowane przez Martek88
Czas edycji: 2007-05-29 o 21:21 Powód: dopisek;)
Martek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-29, 22:09   #12
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Rhodesian Ridgeback

Cytat:
Napisane przez Martek88 Pokaż wiadomość
czy glupi pies czy madry kwestia wychowania teraz zauwazylam mode na ta rase ludzie biora bo fajne nie wiedzac, ze to duze, silne psy wymagajace odpowiedniego ulozenia i odpowiedniej dawki ruchu a pozniej maja pretensje. Mi sie i tak podobaja zreszta nie widzialam jescze brzydkiego psa
Podpisuje sie.

A ja widzialam brzydkego psa. Pies nawet kilkakrotnie wygral nagrode na najbrzydszego psa roku. A co najwazniejsze jest oczkiem w glowie wlascicielki
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-30, 12:52   #13
Jodi _
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 279
Dot.: Rhodesian Ridgeback

U rodezjanów jak u każdych ras zdażają się psy wybitnie piękne jak i te o mniejszej urodzie ale nie powiedziałabym ,że są brzydkie. Niegdyś psy te były mocnej i silnej budowy a dziś na wystawach wygrywają te smuklejsze. Jest to rasa ciągle jeszcze bardzo niewyrównana. Mi osobiście zdecydowanie bardziej podobają się psy o silnej budowie. Suczki oczywiście są mniejsze,lekkiej konstrukcji.
Rhodesian ridgeback to napewno nie pies dla każdego. Osoba,która nie potrafi zrozumieć jego psychiki i nie jest w stanie narzucić mu swojego autorytetu nazwie go poprostu "głupim". W rzeczywistości rodezjany są inteligentne i pojęte.Uczą się szybko, ale tylko wtedy, kiedy chcą a raczej dla tego,dla kogo chcą.Jest to typowe zachowanie psów jednego pana.
Jodi _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-30, 13:14   #14
Jodi _
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 279
Dot.: Rhodesian Ridgeback

Cytat:
Napisane przez Kaja-ja Pokaż wiadomość
Rhodesian'y też mi się strasznie.... podobały. Do momentu, kiedy moja ciocia sprawiła sobie dwa. Ale była "afera" - dwa rodowodowe szczeniaki, parka - no cudo! I co? Głupie to takie,że aż przykro patrzeć... a z tym, że piękne... Pies mi się bardzo podoba, ładną ma postawę, śliczny pysk; ale suka nie jest wcale taka piękna :/ To wszystko jednak zależy od "szczęścia". No i do tych psów trzeba mieć tzw. "rękę", której mojej cioci i wujkowi chyba brakuje. I przez to te psy będ, jakby to powiedzieć - skrzywione.
A ja mam Owczarka Niemieckiego - znajdę Baśka się zwie i jest okropieńsko Dobra...

Rodezjanom jak każdej innej rasie,szkodzi popularność.Pojawiły się hodowle nastawione na zysk,rozmnażające psy bez zwracania uwagi na psychikę i eksterier.Potem nowy właściciel ma kłopot ,jeśli trafi na nierzetelną hodowle.

Ludzie decydują się często na daną rasę, podążając za chwilową modą lub też kierując się atrakcyjnym wyglądem psa. Potem jest problem, kiedy osoba nie może poradzić sobie z wychowaniem zwierzęcia. Psychikę psa,nawet najlepszego pochodzenia można łatwo spaczyć. A potem słyszy się takie zdania,że pies jest głupi albo morderca jak to się stało z amstaffami.
Jodi _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-30, 13:17   #15
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Rhodesian Ridgeback

Ja zakochałam się w Tajskim Ridgebacku... to bardzo rzadka rasa...ciekawe, czy będzie choć jeden na międzynarodówce w Szczecinie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg THAI2.jpg (27,2 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg THAI.jpg (23,1 KB, 15 załadowań)
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-30, 13:26   #16
Jodi _
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 279
Dot.: Rhodesian Ridgeback

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Ja zakochałam się w Tajskim Ridgebacku... to bardzo rzadka rasa...ciekawe, czy będzie choć jeden na międzynarodówce w Szczecinie

Te pieski niestety mają jeszcze "trudniejszy" charakter od rodezjanów i często bywają agresywne w stosunku do innych psów(gdzieś tak przeczytałam ale nie wiem czy to prawda). Za wiele nie orjentuje się w tej rasie ale uważam,że są piękne. Chętnie się dowiem czegoś na ich temat carolinascotties
Jodi _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-30, 16:50   #17
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Rhodesian Ridgeback

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Ja zakochałam się w Tajskim Ridgebacku... to bardzo rzadka rasa...ciekawe, czy będzie choć jeden na międzynarodówce w Szczecinie
Faktycznie, pieski bardzo ciekawe, choć mało znane. Ale szczerze wątpię, czy będą na międzynarodówce. Na światowej w zeszłym roku w Poznaniu było tylko 25 tych psów, większość z nich z Azji, podczas gdy rhodesianów aż 266, widać więc znaczną dysproporcję.
Ale może, może się zdarzy...
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-30, 16:54   #18
Kaja-ja
Wtajemniczenie
 
Avatar Kaja-ja
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 481
GG do Kaja-ja
Dot.: Rhodesian Ridgeback

Trudny charakter to mają jamniki i z takich to nawet można mordercę zrobić. Z Ratlerka można zrobić mordercę - wszystko kwesita wychowania. Ciotka sprowadzała te pieseczki z Wrocławia, naczytała się o nich mnóstwo rzeczy - że trudna psychika, że ciężki charakter, że potrzeba mocnej ręki... Ja się bawiłam z ich Leonem - łasił się i lizał mnie po ręce... Ciocia na to: "nie daj mu się, bo on Cię chce zdominować..." No to myślę, dobra... Odwróciłam się. Za chwilę słyszę,że Leon stoi za mną i piszczy. A potem jak na niego spojrzałam to jak klasyczny szczeniak (co prawda pod nogami juz mi sie nie miesci) zadek do góry i pokazuje mi nosem zabawkę. Gdzie ta dominacja ja się pytam? Stereotypy, które sprawdzają się gdzieś tam w "stadzie" hodowlanym. Każdy pies ma indywidualny charakter, jedne są leniwe, tak jak np. suczka cioci - a ludziom się wydaje" o, trudny charakter, bo się nie słucha"... a inne zaczynaja przepraszać jak im się na ogon nadepnie, jak moja Baśka... Indywidualizm. Owczarki Kaukazkie - agresywne jak sto diabłów, a znam takiego, że wszyskich by zabił (bo pies obronny), a do dzieci podchodzi jak owieczka...
Kaja-ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-30, 17:31   #19
Jodi _
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 279
Dot.: Rhodesian Ridgeback

heh jamniki to mają charakterki Piesio mojej koleżanki to prawdziwy indywidualista i pogromca pieszych i rowerzystów. Nie daje się przytulać a o braniu na ręce nie ma mowy.Głaskać daje się tylko wtedy, kiedy ma na to ochote.W innym przypadku potrafi dotkliwie ugryść.Je jeden posiłek dziennie i jest to kurczak wtedy, lepiej do niego nie podchodzić,istna bestia! Ale figure ma piękną,smukłą ale nie za chudą.
Jodi _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:25.