Przygotwania do ślubu: krok po kroku od początku! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-12, 07:14   #1
kwiatussek
Raczkowanie
 
Avatar kwiatussek
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 107

Przygotwania do ślubu: krok po kroku od początku!


Hej Dziewczyny

Ja dopiero zaczynam planować ślub i Mamy już sale i kamerzyste.. co jeszzcze musze zaplanować??
kwiatussek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 08:13   #2
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Przygotwania Do ślubu krok po kroku od początku!!!!!

Kościół
Dokumenty
Tort (stelaż trzeba zamówić wcześniej)
Alkohol
Świadków i Gości
Zaproszenia
Zawiadomienia
Stroje z dodatkami i bielizną
Obrączki
Zespół lub DJ
Ew. podziękowania dla gości
Pieniążki na opłaty
Nauki przedślubne
Poradnię rodzinną
Samochód
Make up i fryzjer, ew. manicure
Ew. nocleg dla gości
Bukiet, butonierki
Wystrój Kościoła i ew. sali
Ułożenie menu
Ew. wizytowniki przy nakryciach w sali
i...pewnie jeszcze by się coś ważnego znalazło.

Edytowane przez Taverney
Czas edycji: 2007-06-12 o 08:54
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 08:28   #3
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Przygotwania Do ślubu krok po kroku od początku!!!!!

Mam pytanie: ile wcześniej należy rozpocząć przygotowania do ślubu?? zyli rezerwacja kościoła, sali itp?? szczególnie jesli chce si ę slub w sierpniu a wiadomo że to bardzo oblegany miesiac.
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 08:43   #4
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Przygotwania Do ślubu krok po kroku od początku!!!!!

Jak w sierpniu 2007 to już trochę, a nawet bardzo późno na przygotowania.

Jak w sierpniu 2008 to jeszcze kupa czasu.

Więc tak: wszelkie sprawy papierkowe załatwia się na trzy miesiące przed ślubem, wcześniej nie, ponieważ dokumenty kościelne oraz zaświadcenie z USC mają określony termin ważności.
Kosciół warto zarezerwować do pół roku w zależności od parafii.

Wcześniej jednak trzeba zrobić nauki przedmałżeńskie, z których dostaje się zaświadczenie potrzebne do złożenia dokumentów w kościele. Jeśli ślub nie jest w parafii panny młodej, trzeba iść wcześniej do jej parafii po tzw. licencję.
Nauki przedmałżeńskie trwają miesiąc, możesz je zrobić dużo wcześniej, niż ślub. Nawe twarto, bo potem na głowie są inne rzeczy. Do tego dochodzi kilka spotkań w poradni rodzinnej.

Jeśli chodzi o salę, tu jest gorzej. te lepsze miejsca oblegane przez narzeczonych prowadzą rezerwacje z dużym, czasem ponadrocznym wyprzedzeniem. Tu warto postarać się dużo wcześniej, bo wiadomo: kto pierwszy ten lepszy. Zespół/dj też dobrze jest rezerwować z dużym, nawet półrocznym wyprzedzeniem. No i trzeba uwzględnić fakt, że sierpień jest najbardziej przy czerwcu i wrześniu obleganym miesiącem, więc tu też obowiązuje zasada: kto pierwszy ten lepszy.
Zaproszenia wysyłamy min. na miesiąc przed ślubem, więc na trzy miesiące przed trzeba zrobić listę gości i powoli zacząć się za zaproszeniami oglądać. Obrączki mozna też zamówic wcześniej ,ponieważ najczęściej trochę się na nie czeka, do tego grawerka.
Inne kwestie: kwiaty, sprawy menu, wystroju i inne organizacyjne można załatwić w przeciągu miesiąca przed ślubem.
Ubiór: sukni warto poszukać wcześniej, dopiescić szczegóły, ale i tak kupno bądź odbiór szytej warto zostawić na kilka dni przed ślubem, ponieważ trzeba ją doskonale dopasować do figury, a ta szybko się zmienia, zwłaszcza przed stresującym dniem ślubu.
Tydzień przed trzeba u kwiaciarki omówić bukiet.

Wszystko, oprócz spraw oficjalnych i dokumentów jest względne. Ja ślubowałam we wrześniu, przygotowania zaczęłam w listopadzie-niecały rok wcześniej, zdążyłam ze wszytkim i wszyctko było tak jak chciałam.
Z drugiej strony panny młode 2009 już zaczęły przygotowania, o czym możesz poczytać w ich wątku, a to przecież jeszcze nieraz ponad dwa lata.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 08:46   #5
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Przygotwania Do ślubu krok po kroku od początku!!!!!

wielkie dzięki dużo mi pomogłas... ja planuję w sierpniu w 2009 roku wiec jest jeszcze dużo czasu.. ale wiem ze sale i kościół trzeba dużo wczesniej zarezerwowac.. ale 2 lata wczesniej to chyba za szybko co??
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 08:55   #6
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Przygotwania Do ślubu krok po kroku od początku!!!!!

Zajrzyj tu:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=4541473
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 09:00   #7
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Przygotwania Do ślubu krok po kroku od początku!!!!!

Cytat:
Napisane przez Madzialenka12344321 Pokaż wiadomość
wielkie dzięki dużo mi pomogłas... ja planuję w sierpniu w 2009 roku wiec jest jeszcze dużo czasu.. ale wiem ze sale i kościół trzeba dużo wczesniej zarezerwowac.. ale 2 lata wczesniej to chyba za szybko co??
Jej dwa lata przed ślubem a Ty już się martwisz ślubnymi przygotowaniami. Oczywiście, warto jest się rozejrzeć za salami, zorientować jak stoją cenowo.W wątku Panny Młode 2009 niektóre dziewczyny mają na koncie już podpisane umowy.Wiesz czasem jest tak, że jakbyś teraz np wybrała orkiestre mogłabyś zapłacić taniej aniżeli rok czy półtorej póżniej.
My tak samo mieliśmy takie szczęście, że zawarcie umowy w tym roku kosztowało Nas 2000 zł a w następnym przewidywali podwyższkę o 200 zł.
Z drugiej strony nie wszystkie lokale mogą wyrazić chęć zawarcia z Wami porozumienia z tak odległym termin..
Nie powinnaś się tak bardzo zamartwiać i stresować tym wszystkim, ale na spokojnie już przemyśleś jakby to miało wyglądać.

Pamiętam że był taki wątek gdzie dziewczyna już miała cykora a ślubowała w 2009, po za tym polecam poczytanie dołączenie się do mega wątku Panny Mlolde 2009.

Pozdrawiam
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-12, 09:06   #8
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Przygotwania Do ślubu krok po kroku od początku!!!!!

dzieki, wlasnie sie do nich połączyłam.. nie mam cykora poprostu chciałam sie zorientowac ile wczesniej trzeba wszytsko planowac.. ale widze ze jest jeszcze duzo czasu
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 09:10   #9
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Przygotwania Do ślubu krok po kroku od początku!!!!!

Cytat:
Napisane przez Madzialenka12344321 Pokaż wiadomość
dzieki, wlasnie sie do nich połączyłam.. nie mam cykora poprostu chciałam sie zorientowac ile wczesniej trzeba wszytsko planowac.. ale widze ze jest jeszcze duzo czasu
Jasne .ja swoje przygotowania zaczełam z styczniu tego roku, a ślubuje w sierpniu 2008
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 10:46   #10
justka_81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 375
Dot.: Przygotwania Do ślubu krok po kroku od początku!!!!!

My zaczęliśmy oglądać sale w październiku 2006 r. - na sali którą sobie wybraliśmy były tylko dwa wolne terminy czerwiec i październik więc zbyt dużego wyboru nie było. Wogóle jak oglądaliśmy różne sale to na 2007 r. większość terminów była już zarezerwowana. Na szczęście ta która nam się spodobała miała wolne terminy, ale inaczej pewnie byśmy czekali do 2008 r.

Jak zarezerwowaliśmy salę to jeszcze w tym samym miesiącu załatwiliśmy orkiestrę, fotografa i kamerzystę, żeby mieć tych których akurat chcemy a nie bylejakich.

Poszliśmy też do księdza żeby zaklepać sobie termin, ale z tym nie ma problemu, bo były jeszcze wolne wszystkie godziny więc mogliśmy przebierać.

Pół roku przed ślubem (koło stycznia) zamówiłam sukienkę.

Jak to wszystko załatwi się na początku to później jest parę miesięcy spokoju. W tym czasie chodziłam na solarium, do kosmetyczki i fryzjerki

Szum zaczyna się jakieś dwa miesiące przed ślubem (przynajmniej my tak mamy) - roznoszenie zaproszeń, wybór dekoracji na sali i w kościele, dekoracja samochodu, wybór bukietu, garnitur dla Młodego, obrączki, alkohol, soki, wybór menu, tortu itp.
justka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-14, 09:16   #11
iza_
Wtajemniczenie
 
Avatar iza_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 2 624
Dot.: Przygotwania Do ślubu krok po kroku od początku!!!!!

w czerwcowej olivii jest artykul na temat slubów a pożniej dokladnie krok po kroku rozpisane, co i kiedy należy załatwic
__________________
"Uśmiech losu można zobaczyć
nawet w tych najciemniejszych chwilach...
Jeśli tylko pamięta się, żeby zapalić światło."
iza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-14, 09:26   #12
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Przygotwania Do ślubu krok po kroku od początku!!!!!

dzięki za informację
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-14, 09:31   #13
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Przygotwania Do ślubu krok po kroku od początku!!!!!

W internecie też można znaleść kalendarz ślubny i rozpiska dotycząca co powinno się załatwić miesiąc, dwa 6 przed ślubmem

http://slub.onet.pl/1363815,2,organizacja_artykul.html
http://misterio.republika.pl/kalend.html
http://www.idealnyslub.eu/poradnik_slubny_terminarz.php
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-15, 20:35   #14
lilly78
Zadomowienie
 
Avatar lilly78
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 400
GG do lilly78
Dot.: Przygotwania Do ślubu krok po kroku od początku!!!!!

właściwie ten artykuł w Olivii w dużej mierze jest klonem tych kalendarzy, które są w ślubnych gazetach.
myśmy zaczynali rezerwacje w lipcu zeszłego roku, ślub był w kwietniu tego, a tak naprawdę to jak już podpisaliśmy umowę na salę, dja, umówiliśmy się z księdzem, to mieliśmy pół roku spokoju. kociołek zaczął się mniej więcej 4 miesiące przed ślubem
__________________

* * * * *
moja pasja
* * * * *
ja na facebooku

[B]* * * * *
azjatyckie kosmetyki oddam - wymianka
lilly78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-13, 08:27   #15
Małgosia:)
Wtajemniczenie
 
Avatar Małgosia:)
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 976
Dot.: Przygotwania do ślubu: krok po kroku od początku!

Tak, tak, te w internecie kalendarzyki są super... Aha tylko że salę kościół i zespół kamerzyste to tak wczesniej niż tam napisane.

Sale najlepiej ok 15 miesięcy przed, zespół rok, kamerzystę 10 miesięcy i fotografa też....

Suknie najpóźniej 3 miesiące przed...

Pewnie to zależy od miasta, ale u mnie w Krakowie tak jest.
Małgosia:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-18, 06:46   #16
Wiolka1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 230
GG do Wiolka1984
Dot.: Przygotwania do ślubu: krok po kroku od początku!

dziewczyny a czy na zaproszeniach dla świadków/dróżek piszecie o tej ich "specjalenej funkcji" w tym dniu?czy tylko zwykłe zaproszenie,a mowicie zeby były dróżkami???jak to jest?
Wiolka1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-18, 07:43   #17
sugar_kitty
Zakorzenienie
 
Avatar sugar_kitty
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 174
GG do sugar_kitty
Dot.: Przygotwania do ślubu: krok po kroku od początku!

za mąż się jeszcze nie wybieram, ale na przykładzie mojej siostry ciotecznej wiem,że da się zorganizować niezłe wesele w przeciągu kwiecień- lipiec (zaszla w ciążę, także wszystko bylo w expresowym tempie, a trzeba dodać,że maj miała zajęty przez matury)
__________________
po prostu Milena
sugar_kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-18, 07:59   #18
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: Przygotwania do ślubu: krok po kroku od początku!

Cytat:
Napisane przez sugar_kitty Pokaż wiadomość
za mąż się jeszcze nie wybieram, ale na przykładzie mojej siostry ciotecznej wiem,że da się zorganizować niezłe wesele w przeciągu kwiecień- lipiec (zaszla w ciążę, także wszystko bylo w expresowym tempie, a trzeba dodać,że maj miała zajęty przez matury)
pewnie ze mozna. znajomi zalatwili w przeciagu styczen-kwiecien. ale nie wyszlo nic specjalnego, byle jaka sala, byle jaki dj. wiec chyba lepiej myslec o tym troszke wczesniej jak nie ma wpadki.
jak zalatwialam w maju-czerwcu to co lepsze sale i zespoly mialy juz zajety caly kalendarz na 2008. fotograf mial jeszcze duzo wolnych terminow. z kucharka juz bylo trudniej. kamerzysty nie mamy.
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-18, 08:43   #19
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Przygotwania do ślubu: krok po kroku od początku!

Cytat:
Napisane przez Wiolka1984 Pokaż wiadomość
dziewczyny a czy na zaproszeniach dla świadków/dróżek piszecie o tej ich "specjalenej funkcji" w tym dniu?czy tylko zwykłe zaproszenie,a mowicie zeby były dróżkami???jak to jest?
O świadkowanie prosi się wcześniej niż wysyła zaproszenia.
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-18, 08:48   #20
sugar_kitty
Zakorzenienie
 
Avatar sugar_kitty
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 174
GG do sugar_kitty
Dot.: Przygotwania do ślubu: krok po kroku od początku!

kuzynka miała wesele jak się patrzy- a na drugi dzien poprawiny.
ale ja bym nie chciala miec takiego wielkiego wesela- ponad 100 osob!
__________________
po prostu Milena
sugar_kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-18, 10:29   #21
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: Przygotwania do ślubu: krok po kroku od początku!

Cytat:
Napisane przez sugar_kitty Pokaż wiadomość
kuzynka miała wesele jak się patrzy- a na drugi dzien poprawiny.
ale ja bym nie chciala miec takiego wielkiego wesela- ponad 100 osob!
duzo od gosci zalezy. ja bede miala ok 100 osob
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-19, 09:15   #22
SoNeRa
Zakorzenienie
 
Avatar SoNeRa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 3 797
Dot.: Przygotwania do ślubu: krok po kroku od początku!

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
O świadkowanie prosi się wcześniej niż wysyła zaproszenia.
Zdecydowanie my prosilismy naszego Świadka - brata Pana Mlodego okolo 4 miesiace przed slubem. Moja Świadkowa - najlepsza kuzynke jeszcze oficjalnie nie poprosilismy razem mamy to uczynic w nastepnym tygodniu czyli 3 miesiace przed slubem ale kuzynka wie juz od jakis 3 miesiacy ze bedzie Świadkowa. Pozdrawiam
__________________
Nawet w najskrytszych marzeniach nie śniliśmy, że będziecie tacy cudowni ...
Bliźniaki - Tymuś i Szymuś są już z nami od 17 marca 2009
SoNeRa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-29, 21:51   #23
Madziulka_17
Wtajemniczenie
 
Avatar Madziulka_17
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 262
Dot.: Przygotwania do ślubu: krok po kroku od początku!

Ja myślę, że nawet pół roku starczy na przygotowania

U mnie było tak: zaręczyny 19 luty 2007, sale zarezerwowaliśmy na początku marca 2007, a ślub 4 sierpnia, czyli za 6 dni
Na przygotowania mieliśmy ok. pół roku i spokojnie ze wszystkim zdążymy. Nawet przyjęcie będzie w wymarzonej sali
__________________
Szymon

' Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym '

http://suwaczki.maluchy.pl/li-54402.png

http://kociewianka.w.interia.pl/mamy/dzieci2011.html
Madziulka_17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-30, 07:17   #24
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Przygotwania do ślubu: krok po kroku od początku!

Oj mam nadzieje, że w pół roku też da sie wszystko przygotowac... bo ja coś czuje, że zanim u mnie się w końcu TZ ostatecznie zdecyduje ze tego chce.. to minie kawał czasu jeszcze...
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-18, 11:25   #25
atka83
BAN stały
 
Avatar atka83
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 022
Dot.: Przygotwania do ślubu: krok po kroku od początku!

Cytat:
Napisane przez Taverney Pokaż wiadomość
Jak w sierpniu 2007 to już trochę, a nawet bardzo późno na przygotowania.

Jak w sierpniu 2008 to jeszcze kupa czasu.

Więc tak: wszelkie sprawy papierkowe załatwia się na trzy miesiące przed ślubem, wcześniej nie, ponieważ dokumenty kościelne oraz zaświadcenie z USC mają określony termin ważności.
Kosciół warto zarezerwować do pół roku w zależności od parafii.

Wcześniej jednak trzeba zrobić nauki przedmałżeńskie, z których dostaje się zaświadczenie potrzebne do złożenia dokumentów w kościele. Jeśli ślub nie jest w parafii panny młodej, trzeba iść wcześniej do jej parafii po tzw. licencję.
Nauki przedmałżeńskie trwają miesiąc, możesz je zrobić dużo wcześniej, niż ślub. Nawe twarto, bo potem na głowie są inne rzeczy. Do tego dochodzi kilka spotkań w poradni rodzinnej.

Jeśli chodzi o salę, tu jest gorzej. te lepsze miejsca oblegane przez narzeczonych prowadzą rezerwacje z dużym, czasem ponadrocznym wyprzedzeniem. Tu warto postarać się dużo wcześniej, bo wiadomo: kto pierwszy ten lepszy. Zespół/dj też dobrze jest rezerwować z dużym, nawet półrocznym wyprzedzeniem. No i trzeba uwzględnić fakt, że sierpień jest najbardziej przy czerwcu i wrześniu obleganym miesiącem, więc tu też obowiązuje zasada: kto pierwszy ten lepszy.
Zaproszenia wysyłamy min. na miesiąc przed ślubem, więc na trzy miesiące przed trzeba zrobić listę gości i powoli zacząć się za zaproszeniami oglądać. Obrączki mozna też zamówic wcześniej ,ponieważ najczęściej trochę się na nie czeka, do tego grawerka.
Inne kwestie: kwiaty, sprawy menu, wystroju i inne organizacyjne można załatwić w przeciągu miesiąca przed ślubem.
Ubiór: sukni warto poszukać wcześniej, dopiescić szczegóły, ale i tak kupno bądź odbiór szytej warto zostawić na kilka dni przed ślubem, ponieważ trzeba ją doskonale dopasować do figury, a ta szybko się zmienia, zwłaszcza przed stresującym dniem ślubu.
Tydzień przed trzeba u kwiaciarki omówić bukiet.

Wszystko, oprócz spraw oficjalnych i dokumentów jest względne. Ja ślubowałam we wrześniu, przygotowania zaczęłam w listopadzie-niecały rok wcześniej, zdążyłam ze wszytkim i wszyctko było tak jak chciałam.
Z drugiej strony panny młode 2009 już zaczęły przygotowania, o czym możesz poczytać w ich wątku, a to przecież jeszcze nieraz ponad dwa lata.
Właśnie tego szukałam na wizazu.Przyda mi się.

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
W internecie też można znaleść kalendarz ślubny i rozpiska dotycząca co powinno się załatwić miesiąc, dwa 6 przed ślubmem

http://slub.onet.pl/1363815,2,organizacja_artykul.html
http://misterio.republika.pl/kalend.html
http://www.idealnyslub.eu/poradnik_slubny_terminarz.php
Zaraz tam zajrze i musze poczytać.


Cytat:
Napisane przez Madzialenka12344321 Pokaż wiadomość
Oj mam nadzieje, że w pół roku też da sie wszystko przygotowac... bo ja coś czuje, że zanim u mnie się w końcu TZ ostatecznie zdecyduje ze tego chce.. to minie kawał czasu jeszcze...
No właśnie ja sę zastanawiam czy zdążymy,bo chcemy zacząć załatwiać jak wrócimy w grudniu a ślubować chcemy sierpniu albo we wrzesniu.Z przewagą na wrzesień,bo padła data 6.09.2009. Dopiero zaczniemy planować dokładnie po oświadczynach konkretną date,a to zapewne niebawem bo się tż szykuje do owej niespodzianki.
atka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 08:09   #26
monia198455
Raczkowanie
 
Avatar monia198455
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 165
Dot.: Przygotwania Do ślubu krok po kroku od początku!!!!!

Cytat:
Napisane przez Madzialenka12344321 Pokaż wiadomość
Mam pytanie: ile wcześniej należy rozpocząć przygotowania do ślubu?? zyli rezerwacja kościoła, sali itp?? szczególnie jesli chce si ę slub w sierpniu a wiadomo że to bardzo oblegany miesiac.

Ja biore ślub w lipcu 2009 roku a sale zarezerwoałam prawie 1,5 roku wcześniej. Co do orkiestry i kamarzysty też miałam nie mały problem bo też większość po zamawianych i też to wszystko załatwiałam ponad rok wcześniej. Bo nie mam co ukrywać miesiace letnie są najbardziej obleganymi miesiacami na ślub.
Nawet u księdza już byłam, i mam już zarezerwowany termin i godzine, żeby potem nie było że sala orkiestra jest a w parafialnym kościele nie ma terminu na ten dzień. Ksiądz stwierdzil , że bardzo dobrze że tak szybko bynajmniej jest pewnośc że wszystko jest juz załatwione.
Nawet co do dekoracji kościoła mam już zamówiona Panią co mi wynajmnie wszystkie niezbędne rzeczy.
monia198455 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 21:26   #27
baryleczka
Raczkowanie
 
Avatar baryleczka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 84
Dot.: Przygotwania do ślubu: krok po kroku od początku!

czy ktos by mogl mi powiedziec jak to jest z usc?jakie dokumenty tam czy cos?
__________________
http://yourapps.info/ - najlepszy portal z aplikacjami dla kobiet
http://betweenblankpages.wordpress.com - recenzje, marudzenie, motywacja
baryleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-30, 18:18   #28
honey39
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2
Dot.: Przygotwania do ślubu: krok po kroku od początku!

Cytat:
Napisane przez baryleczka Pokaż wiadomość
czy ktos by mogl mi powiedziec jak to jest z usc?jakie dokumenty tam czy cos?
1. Jeśli urodziliście się w mieście w którym zamierzacie się pobrać wystarczą tylko dowody osobiste.
2. Jeśli miejsce urodzenia jest inne potrzebujecie dowody i skrócony odpis aktu urodzenia. (Akty urodzenia mają ważność 3 miesięcy)
3. Opłatę skarbową zrobicie na miejscu w wysokości 84 zł.
4. Do USC należy się zgłosić najwcześniej 6 miesięcy przed planowaną datą ślubu, a najpóźniej 1 miesiąc i 1 dzień.
Gdybyś miała jakieś pytania pisz.
W moim przypadku załatwienie USC było drogą przez mękę, ale ja to szczególny przypadek, bo narzeczony obcokrajowiec.
honey39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 20:06   #29
uzunia
Wtajemniczenie
 
Avatar uzunia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 016
Dot.: Przygotwania do ślubu: krok po kroku od początku!

Witam,

Jestem calkiem zielona w temacie...od czego zacząć i ile czasu mi potrzeba? Czy ktoś mi może pomóc?
Od nowego roku zaczynam planowanie ślubu na sierpień 2013-co muszę zrobić i na ile m-cy przed? na czym warto zaoszczędzić a na czym nie?
POMOCY!
__________________
MOJA WYMIANKA-KOSMETYKI!!!

NEW~!!! https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post25471289


uzunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 21:03   #30
justi699
Zakorzenienie
 
Avatar justi699
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wschód....
Wiadomości: 8 507
Dot.: Przygotwania do ślubu: krok po kroku od początku!

Cytat:
Napisane przez uzunia Pokaż wiadomość
Witam,

Jestem calkiem zielona w temacie...od czego zacząć i ile czasu mi potrzeba? Czy ktoś mi może pomóc?
Od nowego roku zaczynam planowanie ślubu na sierpień 2013-co muszę zrobić i na ile m-cy przed? na czym warto zaoszczędzić a na czym nie?
POMOCY!
podpinam się bo my planujemy też na 2013 ale na czerwiec
__________________



Nasz Ślub

Jesteś z nami
11.05.2015, godz. 13.30
justi699 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:11.