ślub Za 6000 Zł ??? Czy To Realne? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-21, 01:15   #1
201708220937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 495

ślub Za 6000 Zł ??? Czy To Realne?


Treść usunięta
201708220937 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-21, 05:23   #2
Kasiunia66
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiunia66
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Wiadomości: 10 293
GG do Kasiunia66
Dot.: ślub Za 6000 Zł ??? Czy To Realne?

Hej!
Ja się zmieściłam w 5400 za salę i tort. Gości będzie 44, na osobę jest 120zł ( 3 dania gorące i mnóstwo pyszności na stole)
do tego dochodzi alkohol ( Piotr dał ok 600zł), nasze ubrania, dodatki, uslugi..
nie liczyłam jeszcze ile w sumie wyjdzie- moze ok.7000
__________________
Wymiana ciuchów

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post87641949
Kasiunia66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-21, 18:24   #3
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: ślub Za 6000 Zł ??? Czy To Realne?

Najwięcej pieniędzy 'zjadają':
przyjęcie weselne z oprawą,
i ubiory.

Oczywiście można zastąpić fotografa utalentowanym kuzynem, a zaproszenia zrobić samodzielnie, samochód w rodzinie też się jakiś fajny znajdzie, muzykę puszczać z płyt i już oszczędności rosną.

Pomyśl dokładnie nad weselem, w jakiej konwencji ma się odbyć i zrób szacunkowy budżet. Może wystarczy obiad, a może skromniejsza ilość osób, ale wesele? Pomyśl, masz jeszcze trochę czasu.
Co do ubiorów, można zaoszczędzić na sukni. Zobacz modele i ceny na allegro, można czasem znaleść niezłe perełki wśród gąszcza sukien, można odkupić suknię z drugiej ręki, ofert jest dużo, a ceny niskie, bo nie ma popytu, a potem przerabiasz i dopasowujesz suknię na siebie. Wychodzi o wiele taniej, a wybór jest ogromy.
No i licz się z tym, że dobrze byłoby jeszcze odrobinkę zaoszczędzić, można co miesiąc odkładać skromne sumy, bo każdy grosz jest ważny.
I myślę, że się uda. Skromnie może będzie, ale na pewno pięknie.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-23, 08:03   #4
SoNeRa
Zakorzenienie
 
Avatar SoNeRa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 3 797
Dot.: ślub Za 6000 Zł ??? Czy To Realne?

Cytat:
Napisane przez 201708220937 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Zaoszczedzajcie na czym sie da przy organizacji wesela moze wypozycz sobie sukienke niektore salony a w sumie to juz wiekoszsc z nich wypozycza suknie za pol ceny jaka chcesz a po slubie do tygodnia czasu musisz ja oddac nie martwiac sie czyszczeniem autem mozecie jechac jakims od znajomych lub z rodziny moze Was ktos zawiezie juz odpada Wam wypozyczenie samochodu. Moze zamiast wesela przyjecie weselne?? albo cos w formie obiadu dla najblizszych?Z bukietem tez nie szalej moze sama sobie zrobisz?poszukaj na forum dziewczyny florystki doradzaja jak to robic. Nasze wesele tez mialo byc skromne bo chcielismy oszczedzac zeby bylo na zycie potem i wyszlo okolo 20 tysiecy ponad plus podroz poslubna za 7tysiecy :/ ale trudno raz sie ma slub Jesli chcesz jakies informacje to na priva pisz pozdrawiam i powodzenia
__________________
Nawet w najskrytszych marzeniach nie śniliśmy, że będziecie tacy cudowni ...
Bliźniaki - Tymuś i Szymuś są już z nami od 17 marca 2009
SoNeRa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-24, 12:53   #5
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: ślub Za 6000 Zł ??? Czy To Realne?

my też robimy wesele samiraczej przyjęcie dla 21 osób/razem z nami/wszystko oki jak na razie idzie tylko niepotrzebnie zamówiliśmy muzyke -500zet ale teściowa powiedziała ze przy wieży to nie będzie sie bawić i nie przyjdzie.. mam nadzieje ze sie zmieszcze w 6000 zet !!
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-25, 13:06   #6
agusia1981
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 1 996
Dot.: ślub Za 6000 Zł ??? Czy To Realne?

Hej dziewczyny
My tez chcemy skromny slub i wesele ok 25-30 osob! Nigdy nam sie nie marzylo weselicho. Chcemy byc juz razem i chcemy sami je sobie urzadzic. Mamy na to jakies 10 tys, ale obawiam sie, ze moj stroj bedzie kosztowal ponad 2 tys, wiecie suknia, dodatki, buty, makijaz, fryzura, kwiaty...... A jak bylam w wypozyczalniach sukien, to same starocie niemodne a ja chcialabym wygladac ladnie. Uszyc niestety nie zdaze, bo mieszkam za granica, a slub w Polsce. Skad bierzecie tanie suknie dziewczyny??
Pomyslalam, ze fajny pomysl ze zrobieniem samemu wiazanki, zaproszenia tez zrobimy sami, bo bardzo takie rzeczy lubimy
Ja jestem szczesliwa i wiem, ze slub bedzie ekstra, ale strasznie nurtuje mnie ta suknia.....
agusia1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 19:51   #7
meg21
Raczkowanie
 
Avatar meg21
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 53
Dot.: ślub Za 6000 Zł ??? Czy To Realne?

Jezeli Chodzi O Skromne Przyjecie,obiad To Sie Zmiescicie,ja Za Tort Weselny Na 80 Osób Zapłaciłam 300zł,nie Musicie Robic Nic Wykwntnego,tylko Zwyczjnie Prosto,powiem Ci Ze Butelka Wodki Kosztuje W Hurtowni Ok.20 Zł,liczy Sie Pół Litra Na Głowe.
meg21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-07, 20:44   #8
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: ślub Za 6000 Zł ??? Czy To Realne?

Cytat:
Napisane przez 201708220937 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Tyle to na 100 osób można zorganizować,także na 60 osób będzie taniej
Cytat:
Napisane przez Taverney Pokaż wiadomość
Co do ubiorów, można zaoszczędzić na sukni. Zobacz modele i ceny na allegro, można czasem znaleść niezłe perełki wśród gąszcza sukien, można odkupić suknię z drugiej ręki, ofert jest dużo, a ceny niskie, bo nie ma popytu, a potem przerabiasz i dopasowujesz suknię na siebie. Wychodzi o wiele taniej, a wybór jest ogromy.
No i licz się z tym, że dobrze byłoby jeszcze odrobinkę zaoszczędzić, można co miesiąc odkładać skromne sumy, bo każdy grosz jest ważny.
I myślę, że się uda. Skromnie może będzie, ale na pewno pięknie.
Zakup sukni na allegro to zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż wypożyczenie,zwłaszcza jak rozmiar jest typowy.
Warto się też rozejrzeć za sukienkami wieczorowymi w kolorze białym-dużo tańsze niż typowo ślubne
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-11, 17:45   #9
bienioka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Öhringen
Wiadomości: 530
ślub Za 6000 Zł ??? Czy To Realne?

manhatan17 - 6000 to jak na wesele "bardzo skromna kwota". oczywiscie, nie uwazam, ze nie da sie nic w tej cenie wykombinowac, ale.... no wlasnie...

chcesz wesele (tzn. potancówe)na 60 osob. mowisz, ze koszt na ok to 60zl. jak dla mnie baaaardzo niska cena. u nas w okolicy nie ma szans znalezc cos ponizej 100zl/os. pytalas sie, co w tych 60 zl sie znajduje?? ile dan cieplych, jaka zimna plyta, czy ciasta sa wliczone, owoce, napoje?? to wszystko bardzo wazne.

uwazam, ze jak zapraszasz gosci na wesele, nie mozesz ich przywitac pustym stolem. bylam na kilku weselach, z ktorych wyszlam glodna. albo i na takich, gdzie po 00.00 jadlam jablka, bo nic innego na stole nie bylo!!

nie wyobrazam sobie, zeby w tych 60zl wsystko co potrzebne sie miescilo.

podsumujmy przykladowo

sala 60zl/os x 60 = 3600
ciastko i tort (skromny oczywiscie) na 60 os to wydatek rzedu 500zl
napoje (ok 2l/os) kolejne 400-500zl
alkohol, o ile chcesz (ok 0,5l/os nie liczac niepijacych) - min 800zl (do tego moze jakies winko, szampan)
kwiaty, udekorowanie auta, kosciola (oczywiscei pisze tu o jak najnizszych kosztach) - min. 300zl
fotografa i kamerzysty nie licze, bo to nie jest konieczne
"co łaska dla ksiedza" - mysle, ze tez min 200-300zl
obraczki (nawet jesli wlasne zloto przetopicie) - min. 300zl
fryzjer (przeciez musisz miec ladne wlosy) - min 100zl

suma = ok. 6400zl !!!!!!!!

do tego dochodza jeszcze inne koszta np. odwoz gosci do domu, zaproszenia, wasze stroje, buty....
wprawdzie pisales, ze kumpel ma wlasny zespol, ale watpie, ze za darmo bedzie wam gral (on moze tak, ale jego koledzy z zespolu nie)...

radze na poczatku zrobic DOKŁADNA liste wydatków, bo wesele to nie sama sala, orkiestra i sukienka

życze powodzenia

wydaje mi sie, ze lepszym pomyslem bedzie uroczysty obiad dla najblizszej rodziny. przynajmniej bedzie z klasa....

nic na siłe...
bienioka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-12, 22:16   #10
201708220937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 495
Dot.: ślub Za 6000 Zł ??? Czy To Realne?

Treść usunięta

Edytowane przez 201708220937
Czas edycji: 2007-09-12 o 22:24 Powód: błąd
201708220937 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-13, 01:21   #11
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: ślub Za 6000 Zł ??? Czy To Realne?

Też mi się wydaje być to realne.W Łodzi lokale na wesela od 90zł od osoby wzwyż(w cenę już wliczone ciasto i napoje ).A jak nie chcecie czegoś wielkiego tylko obiad to już w ogóle.Orkiestra też nie musi być nie wiadomo jaka(ceny na tym forum padały jak z kosmosu )
No i nie każdy marzy u kiecy z Paryża
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-13, 11:07   #12
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: ślub Za 6000 Zł ??? Czy To Realne?

tak jak to czytam to tez wydaje sie calkiem calkie mozliwe....ale u mnie masa kasy wyszla na dokumenty tlumaczenia i podroze po polsce (paliwo plus niestety wynajem samochodu) za papierkami.... nie zalowalismy tez na obraczki- w koncu na cale zycie i na stroje (buty wybralam takie zebym mogla smialo w nich chodzic po slubie)... chcem przynajmniej ladnie wygladac na zdjeciach wiec na fotografa tez nie zaluje. samochod to moze od sie od tescia da pozyczyc corvette a co do "dla ciala" to planujemy tylko uroczyst obiadek. ale caraz czesciej mysle o tym zeby samej zrobic sobie wiazanke chociaz z drugiej strony to taki stres w dniu slubu a tu jeszcze kwaty wiazac...
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:23.