Parówka i co dalej? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-03-12, 09:11   #1
maja101
Rozeznanie
 
Avatar maja101
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 534

"parówka"


Chciałabym się dowiedzieć, czy Waszym zdaniem warto robić skórze "parówki" (coś w rodzaju inhalacji, ale to ma działać na skórę a nie na układ oddechowy)? Mam mieszane uczucia co do tego pomysłu. Sposób ten był opisany w jakiejś starszej książce dot. pielęgnacji. [img]icons/1nauka.gif[/img] Domyslam się że nie powinny tego stosować osoby z cerą naczynkową. Czy "parówka" może pomóc w czymś skórze mieszanej? Czy może szkodzić?
maja101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-12, 09:18   #2
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: "parówka"

Wpisz w wyszukiwarkę "parówka","mini sauna" znajdziesz posty na ten temat, jeśli odpowiedzi Cię nie zadowolą to przypomnij jeszcze raz swój wątek
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-16, 16:07   #3
madame_volae
Gość
 
Wiadomości: n/a
Parówka?

"Wskazana jest też 10-cio minutowa parówka, która oczyści pory. Uwaga! Nie powinny jej stosować osoby ze skłonnościami do pękania naczynek." To przeczytałam na pewnej stronie. Chciałabym zacząć stosować tą tzw parówkę, ale nie wiem z czego ona się składa, jakie składniki, czas etc. Proszę o radę.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-16, 16:18   #4
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: Parówka?

Ja ja robię tak,zaparzam,a właściwie zalewam rumianek wrzątkiem w garnku większym lub takim samym jak wielkość mojej głowy,a potem nachylam się nad tym naparem,a włosy i twarz nakrywam ręcznikiem.Oczywiście nie nachylam się nad wrzątkiem [img]icons/icon7.gif[/img] Nachylam się,co nie oznacza,że wkładam głowę do garnka [img]icons/icon7.gif[/img] I tak spędzam kilka minut.Zamiast rumianku mogą być inne zioła.To taki mój, pewnie prymitywny sposób,ale działa [img]icons/icon7.gif[/img] Ten opis to troszkę śmiesznie brzmi,ale trudno [img]icons/icon7.gif[/img] Pozdrawiam [img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-16, 16:43   #5
madame_volae
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Parówka?

A jaka ma być odległość mojej głowy od wrzątka? Czy może nie gra to roli? [img]icons/icon10.gif[/img]
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-16, 16:54   #6
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: Parówka?

Na moje oko to ta odległość to tak z 10-15 cm,a ten ręcznik założony na głowie musi byc na tyle długi,by przykrywał z dwóch stron tę odległość od Twojej głowy do garnka,tak żeby napar "leciał" na Twoja buzkę a nie poza garneK [img]icons/icon7.gif[/img] Mam nadzieję,że można coś z tego zrozumieć [img]icons/icon41.gif[/img] [img]icons/icon7.gif[/img]
A tak przy okazji to jest pytanie do kosmetyczki więc powinno być na forum kosmetycznym [img]icons/icon7.gif[/img] Co ma wizaż do parówki ?? [img]icons/icon7.gif[/img] [img]icons/icon28.gif[/img]
[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-16, 19:02   #7
madame_volae
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Parówka?

[img]icons/icon28.gif[/img] heh fakt [img]icons/icon10.gif[/img] już mi się mylą te fora.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-03-16, 19:40   #8
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Parówka?

A nie napisano na tej stronie, że zabieg z parówką nalezy zakończyć maseczką zamykającą/ściągającą pory? Inaczej taka parówka sprzyja rozszerzaniu porów.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-17, 19:31   #9
madame_volae
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Parówka?

Nie napisano [img]icons/icon11.gif[/img] [img]icons/icon30.gif[/img] [img]icons/icon10.gif[/img]
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-18, 08:01   #10
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: Parówka?

I Madame [img]icons/icon7.gif[/img] pamiętaj, że przy skłonnościach do rozszerzonych naczynek to nie moze być wrzątek [img]icons/icon7.gif[/img]

A pięknie ściąga maseczka z ubitego na pianę białka kurzego z kilkoma kroplami cytryny. Tylko uważaj bo ona dość szybko spływa. Dobrze ją sobie na przykład zrobić w wannie [img]icons/icon7.gif[/img]

Pozdrawiam serdecznie [img]icons/icon7.gif[/img]
AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-17, 16:03   #11
_Beata_
Raczkowanie
 
Avatar _Beata_
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 304
Parówka i co dalej?

Mam zamiar zrobić sobie parówke ale nie wiem co dalej ??
Jak juz bede miała otwarte pory mam nałożyc najpierw maseczke oczyszczająca a później nawilżającą czy odwrotnie , i jak zamknąc później te pory Znacie sie na tym kobitki ? Pomóżcie
_Beata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-08-17, 16:08   #12
Teri
Raczkowanie
 
Avatar Teri
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 216
Re: prosze o pomoc dziewczyny !!!!

Zawsze najpierw kładzie się maseczke oczyszczajaca, a potem nawilzająca. Pytanko: nie masz problemow z naczynkami? Jesli masz lepiej odpusc i zastap parowke peelingiem enzymatycznym.
__________________
Normal is not something to aspire to, it's something to get away from. Jodie Foster
One should always keep an open mind, but not so open that one's brains fall out. Bertrand Russell

Teri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-17, 16:16   #13
_Beata_
Raczkowanie
 
Avatar _Beata_
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 304
Re: prosze o pomoc dziewczyny !!!!

Jak na razie moim jedynym problemem jest zanieczyszczona i pozbawiona blasku cera z naczynkami nie mam jak na razie zadnych kłopotów . Dziekuje za pomoc
Ps.robisz cos jeszcze po tej parówce oprócz maseczek ?
_Beata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-17, 16:32   #14
Teri
Raczkowanie
 
Avatar Teri
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 216
Re: prosze o pomoc dziewczyny !!!!

Ja nie robie parowek ze wzgledu na naczynka wlasnie i obawiam sie, ze to wlasnie przy pomocy parowek wykonywanych w latach cielęcych je sobie wyhodowalam.

Ale generalnie po parowce powinnas "zamknac" pory. Z jakiejs ksiazki wyczytalam kiedys, ze takie zadanie spelnia bialko jajka - rozwiazanie obrzydliwe wiec nie probowalam, poza tym to bylo w epoce, gdy ciezko bylo z maseczkami, a teraz masz spory wybor, chocby Dermiki sicagajaca z greifruitem (sorry, nie pamietam w tej chwili nazwy).
__________________
Normal is not something to aspire to, it's something to get away from. Jodie Foster
One should always keep an open mind, but not so open that one's brains fall out. Bertrand Russell

Teri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-17, 17:08   #15
_Beata_
Raczkowanie
 
Avatar _Beata_
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 304
Re: prosze o pomoc dziewczyny !!!!

czyli najpierw oczyszczająca , nawilżająca i na koniec ściągająca ?? az trzy
_Beata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-18, 12:37   #16
Teri
Raczkowanie
 
Avatar Teri
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 216
Re: prosze o pomoc dziewczyny !!!!

Nawilżająca na koniec. A jeślichodzi o ilość, to z łatwoscia powinnaś znaleźć maseczkę oczyszczająco-ściagającą, chocby ta o ktorej pisalam juz, z dermiki, to zreszta polecam bardzo, bardzo, jest swietna.
__________________
Normal is not something to aspire to, it's something to get away from. Jodie Foster
One should always keep an open mind, but not so open that one's brains fall out. Bertrand Russell

Teri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-18, 14:11   #17
_Beata_
Raczkowanie
 
Avatar _Beata_
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 304
Re: prosze o pomoc dziewczyny !!!!

Dermika to chyba dosyć droga firma ... nie znasz jakis maseczek ściągających oprócz białka
_Beata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-18, 14:20   #18
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Re: prosze o pomoc dziewczyny !!!!

A jakby tak zielona glinka? Ona zdaje się zamyka pory, to może najpierw glinka jako oczyszczacz i zamykacz porów a potem maseczka nawilżająca? Jak myślicie dziewczyny, czy tak by było dobrze?
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-18, 14:22   #19
Teri
Raczkowanie
 
Avatar Teri
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 216
Re: prosze o pomoc dziewczyny !!!!

Kiedys uzywalam jeszcze Erisa maski sciagajacej z serii Normamat, ibardzo bylam z niej zadowolona, ale ja wycofali (cala serie), w KW widziałam dwie inne maski Erisa sciagajace, ale ich jeszcze nie wyprobowalam, spytaj w sklepie erisa na Pulawskiej.
__________________
Normal is not something to aspire to, it's something to get away from. Jodie Foster
One should always keep an open mind, but not so open that one's brains fall out. Bertrand Russell

Teri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-08-18, 14:51   #20
_Beata_
Raczkowanie
 
Avatar _Beata_
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 304
Re: prosze o pomoc dziewczyny !!!!

chyba spróbuje z ta glinką , że ja na to sama nie wpadłam Dziekuje za pomoc i pozdrawiam !!!!!!
_Beata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-18, 15:54   #21
_Beata_
Raczkowanie
 
Avatar _Beata_
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 304
Re: prosze o pomoc dziewczyny !!!!

a ta parówka robiona regularnie przywróci zmęczonej cerze blask ?? bo mimo młodego wieku zawsze wyglądam na zmęczoną
_Beata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-18, 20:38   #22
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: prosze o pomoc dziewczyny !!!!

Beato, a po co chcesz sobie robić tę parówkę? Bo to chyba ma sens tylko wtedy gdy chcesz samodzielnie oczyścić skórę z zaskórników? W innym przypadku chyba nie ma sensu niepotrzebnie rozgrzewać skóry... ja w ogóle jestem przeciwniczką parówek, fakt, że jestem naczynkowiec i rozgrzewanie skóry wybitnie mi nie służy, ale śmiem wątpić że służy komukolwiek. Rozgrzewanie porów może przyczynić się do ich trwałego rozszerzenia, w końcu w domu nie ma takich warunków jak w gabinecie, specjalistycznych urządzeń do fachowego zamykania porów. Samodzielne usuwanie zaskórników to też dal mnie średni pomysł, łatwo pokaleczyć skórę, spowodować stan zapalny...
Maseczki ściągające to najczęściej maseczki z glinką, bardzo dobrą maseczkę ma Eris w serii Lirene do tłustej i mieszanej cery.
Maseczka z białka - ubite białko plus parę kropel cytryny.

Moim zdaniem jak chcesz cerze przywrócić blask, powinnaś ją złuszczyć peelingiem, potem odżywić - maseczką, może jakimś kremem fachowym - sporo jest tych co mają pobudzać krązenie, przywracać blask, Vichy Oligo 25, Nivea Creme D'Energie itd.

Pozdrawiam,
Smoczyca
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-18, 21:42   #23
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: prosze o pomoc dziewczyny !!!!

Robie czesto parowki. To taka "sauna" dla twarzy i inhalacja w jednym. Co do zamykania - najczesciej po maseczce poprostu dlugo zmywam twarz zimna woda. Nie mam rozszerzonych porow ani popekanych naczyn. A na zszarzala cere najlepszy jest peeling i sport (wtedy parowki mozna sobie darowac).
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-19, 06:56   #24
_Beata_
Raczkowanie
 
Avatar _Beata_
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 304
Re: prosze o pomoc dziewczyny !!!!

Po co mi parówka ? ja to tak widzę : powyciskam soebie co sie da ( nie krzyczcie na mnie ) później nałoże maseczke z glinki a na koniec skóre nawilże - może wkońcu odzyska blask ? bo próbowałam już chyba wszystkiego
Mam tonik Oligo 25 ,ale nigdy go jeszcze nie uzywałam nie jestem na to za młoda , mam niecałe 20 lat ?
_Beata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-19, 07:45   #25
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Re: prosze o pomoc dziewczyny !!!!

Kosmetyki dobiera się do stanu skóry i jej potrzeb a nie do wieku. Naturalnie 20-latki nie mają po co używać kremów z fitohormonami. Jeżeli masz zmęczoną skórę mogę Ci polecić serum Erisa z witaminą C z Pharmaceris A. Dłuższe jego używanie daje naprawdę bardzo dobre efekty
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=7804
Na pewno Ci nie zaszkodzi, nawet jeżeli jesteś alergiczką. Naprawdę bardzo dobry produkt, w dodatku całkiem niedrogi.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-19, 08:31   #26
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: prosze o pomoc dziewczyny !!!!

Hair ale czemu robisz te parówki? W celu wyciśnięcia tego i owego? Co do rozszerzonych porów i naczynek jeszcze wszystko przed Tobą, to może wyjść po jakimś czasie...

Po prostu jestem antyparówkowa i już. Coraz bardziej negatywne opinie sie czyta na temat tego procesu... Ale skoro Beato, robisz parówkę w celu oczyszczenia cery, no to ok, ma to wtedy sens. Nie będę Cię przekonywać że źle robisz, bo jestem również zaciętym wrogiem samodzielnego oczyszczania i już
Nan ma rację z dobieraniem kremów do potrzeb skóry w zależności od potrzeb, a nie wieku. Spokojnie mozesz używać właśnie poleconego serum, vitamina C działa fantastycznie na zmęczoną, poszarzałą skórę.

Pozdrawiam,
Smoczyca
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-19, 11:01   #27
_Beata_
Raczkowanie
 
Avatar _Beata_
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 304
Re: prosze o pomoc dziewczyny !!!!

wiecie co dziewczyny , przyjrzałam sie dokładniej swojej twarzy i zauwazyłam , że nie mam pryszczy .Przez 2 miesiące uzywałam Acne-Derm i teraz mam 'tylko' same pozostałości po nich tj. czerwone kropki :/ nie wiecie jak je usunąć ?? dobry bedzie chyba krem z kwasami ? możecie mi jakis polecić ? Z góry dziekuje !!!
Ps. całkiem niezłe to serum może sie skuszę
_Beata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-19, 11:13   #28
Teri
Raczkowanie
 
Avatar Teri
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 216
Re: prosze o pomoc dziewczyny !!!!

Z kwasami lepiej uwazac przy dak duzym sloncu, jak mamy teraz, szczegolnie, jesli dotad nie uzywalas. Poczekaj do jesieni.
Moze peeling ze scierajacymi drobinkami - taki z lupinkami orzecha wlosekigo Erisa bardzo fajnie usuwal mi drobne kropeczki i malenkie blizny po tradziku - zarzucilam go ze wzgledu na naczynka, ale bardzo lubilam go uzywac i wydawal mi sie skuteczny. OCzywiscie nie mozna rozdrapywac nim pryszczy, tylko nalezy je omijac.
__________________
Normal is not something to aspire to, it's something to get away from. Jodie Foster
One should always keep an open mind, but not so open that one's brains fall out. Bertrand Russell

Teri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-19, 11:23   #29
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: prosze o pomoc dziewczyny !!!!

_Beata_ napisał(a):
> wiecie co dziewczyny , przyjrzałam sie dokładniej swojej twarzy i zauwazyłam , że nie mam pryszczy .Przez 2 miesiące uzywałam Acne-Derm i teraz mam 'tylko' same pozostałości po nich tj. czerwone kropki :/ nie wiecie jak je usunąć ?? dobry bedzie chyba krem z kwasami ? możecie mi jakis polecić ? Z góry dziekuje !!!
> Ps. całkiem niezłe to serum może sie skuszę


No przecież Acne Derm to własnie kwasy - azaleinowy w 20% stężeniu nawiasem mówiąc, to chyba jedyny krem z kwasem którego używanie dopuszcza sie latem...

Kremów z kwasami jest sporo, było dużo o nich na forum, jest trochę propozycji na KW, ale lepiej poczekać do jesieni.

Możesz też dalej używać Acne Derm, to dla mnie jeden z ulubionych kremów mimo paskudnej tępej konsystencji - ale pamiętaj o silnej ochronie przed słońcem - bez tego plamki i blizny nie zniką. I SPF 15 to za mało. Zalecana jest cierpliwość przy takich kremach, efekty są dopiero po dłuższym czasie, moze po paru miesiącach nawet...

Pozdrawiam,
Smoczyca
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-19, 21:56   #30
_Beata_
Raczkowanie
 
Avatar _Beata_
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 304
Re: prosze o pomoc dziewczyny !!!!

Tak sie składa , że mam w domku ten peeling Erisa jutro zrobie sobie Dzien Piękności
Chciałam zmienic acne-derm poniewaz ... wydaje mi sie za słaby używam go dobre 2 miesiące a efekty słabiutkie
ale pomecze sie jeszcze do wrzesna co mi szkodzi .
Zawsze baaardzo uważałam na słońce , teraz szczerze mówiąc wogóle sie nie opalam a jak wychodze gdzieś dalej to zawsze mam krem tonujący SvR 50 , aż mi wstyd czasem , że taka biała chodze w środku lata
Pozdrawiam serdecznie !!
_Beata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-14 20:43:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:17.