Akita Inu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-29, 08:23   #1
mashka
Raczkowanie
 
Avatar mashka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 87

Akita Inu


Mam pytanie do wszystkich posiadaczy psa Akita, chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej o wymaganiach tej rasy, czy może być trzymany w bloku(słyszałam, że nie potrzebuje jakoś specjalnie dużo ruchu i jest spokojny), coś o charakterze specyficznym dla Akity i ogólnie jakieś wady, zalety..

z góry dziękuję za pomoc.
__________________
"Każdy koń ma dwa serca, w jednym zamieszkał diabeł, rozpalił ogień pod kopytami, w drugim Anioł mieszka, to on zaplata mu grzywę..."


mashka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 14:17   #2
akivashi
Raczkowanie
 
Avatar akivashi
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 111
Dot.: Akita Inu

www.google.pl - Twój najlepszy przyjaciel
Pełno stron hodowców, gdzie znajdziesz potrzebne Ci Informacje. Jednakże nie sądzę, że to dobry pomysł trzymać Akitę w bloku. To nie jest mały pisek i potrzebuje sporo ruchu.
akivashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 14:51   #3
Kajula
Raczkowanie
 
Avatar Kajula
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 229
Dot.: Akita Inu

Wiem, ze temat stary, ale innego o Akitach nie ma.. A czemu?

Tak malo posiadaczy tej wspanialej rasy?

Sama posiadam Akite od 8 lat, to najwspanialsza rasa jaka moze byc. Naprawde. Akite w bloku trzymac mozna, ale w duzym mieszkaniu. Moj jest ze mna na 120m2 i jest mu dobrze, ale wiem, ze duzo lepiej czulby sie na ogrodku. W pazdzierniku sie przeprowadzamy i bedzie mial ogromny teren dla siebie. Mieszkal wczesniej na wielkiej dzialce, ale musielismy dom sprzedac, stad tez to mieszkanie. Na dworze ten pies czuje sie jak ryba w wodzie, ale niestety tylko do temperatur ok 20*. Maja w 99% nieprzemekalna siersc, ktora okropnie trzyma cieplo, dlatego najlepiej czuja sie zima, kiedy moga pohasac po sniegu. Moj uwielbia spac pod sniegiem

Rasa jest przewspaniala, psy sa najwierniejsze z mozliwych. Maja jednego wlasciciela, a reszta to po prostu czlonkowie rodziny. U mnie w domu jego Panem jest moj tata, poza ktorym swiata nie widzi. Gdy ojciec wyjezdza pies siedzi calymi dniami pod drzwiami i piszczy za nim, nic nie je, nie pije. Legenda o Akitach sprawdza sie w 100%.

Niestety nie lubi dzieci i nienawidzi innych zwierzat. Mamy w domu kota, do ktorego musial sie dlugo przyzwyczajac i do dzis czasem boje sie, zeby nic kotce nie zrobil, mimo ze wiem, ze jej nie skrzywdzi. Ogromnym plusem rasy jest to, ze nie szczekaja prawie w ogole.

Calkiem niedawno bylo wlamanie u sasiadow na dole, a raczej do niego nie doszlo dzieki mojej Akicie. Pies sobie lezal na balkonie i po prostu wyczul, ze cos jest nie tak (nie szczeka na ludzi, chyba, ze dzieci bawia sie pilka) i zaczal wyc do tego stopnia, ze wlamywacze uciekli - wniosek prosty - wspanialy stroz.

Co wiecej moge powiedziec? Kazdy znajomy, ktory pozna mojego psa, od razu chce Akite. Tym sposobem w kregu moich znajomych jest juz ok 10 Akit
Kajula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 23:38   #4
Dekadentka
Przyczajenie
 
Avatar Dekadentka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 10
Dot.: Akita Inu

Ja mam akitkę także od ok. 8 lat i muszę przyznać że jest wspaniałą psinką. Niesamowicie wierny pies, oddany swemu właścicielowi, poza którym świata nie widzi, choć jest bardzo przywiązany do wszystkich domowników. Nieufny wobec obcych. W mieszkaniu czuje się dobrze. Mój piesek jest leniuchem, także większość czasu spędza śpiąc gdzieś na środku mieszkania w najróżniejszych pozach (czasami naprawdę rozbrajających);-). Choć oczywiście potrzebuje ruchu, dlatego też dłuższa wycieczka gdzieś poza blokowiska, do pobliskiego lasku, nad rzekę czy chociazby do parku, gdzie spokojnie może pochasać i oddać się węszeniu i tropieniu (bo to mój piesek akurat lubi najbardziej) jest obowiązkowa Moja psinka nie lubiła dzieci (warczała, czasem szczeknęła) i ganiała mniejsze zwierzęta (choć bardziej z ciekawości co to takiego przed nią ucieka niż z chęci dominacji lub braku tolerancji ), jednak dzięki odpowiedniej tresurze naprawdę nie ma już z nią podobnych problemów. Wspaniały i piekny pies, wszyscy się nim wciąż zachwycają, mimo że ma już 8 latek na karku Nalezy jednak pamiętać, że przedstawiciele rasy akita lubią dominować, dlatego bardzo wazne jest ustalenie odpowiedniej hierarchii w "stadzie" już na początku i oczywiście ciągłe jej utrzymywanie. Akita to wspaniały pies, jednak nie dla każdego, bo nieodpowiednio prowadzony naprawdę może sprawiać kłopoty a nawet stanowic zagrożenie. Poza tym polecam pocztać jakąś książkę o tej rasie a także książkę autorstwa Jan Fennell "Zapomniany język psów". Ojej ale sie rozpisałam, przepraszam, jeśli przynudzałam, ale mam nadzieję że coś z tyh informacji komuś sie przyda Pozdrawiam ^^
Dekadentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 09:43   #5
a ga ta
Zakorzenienie
 
Avatar a ga ta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 114
Dot.: Akita Inu

Czy jest to rasa, która się ślini? Mój 6-miesięczny pies ostatnio zaczął się bardzo ślinić, ale może to kwestia wypadających zębów :/ Również mocno walczy z moją kotką. I tu moje drugie pytanie, czy w czasie rui i po ewentualnej sterylizacji trzeba ich będzie odseparować od siebie?
a ga ta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 00:33   #6
asieńczyk
Zakorzenienie
 
Avatar asieńczyk
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 000
Dot.: Akita Inu

Szkoda, że tu tak ucichło. sama zastanawiam się nad kupnem Akity, ale mam jeszcze trochę wątpliwości. Może ktoś jeszcze podzieli się spostrzeżeniami na tem a tej rasy?
asieńczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 18:30   #7
rainday
Przyczajenie
 
Avatar rainday
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 2
Dot.: Akita Inu

A ja mam w domu 8 tygodniowego pieska rasy Akita. Taki maluch, a już pokazuje charakterek, jednak w domu rządzę ja
rainday jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-29, 14:31   #8
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Akita Inu

w tym watku jest poruszony temat Akity -
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=424694&page=2

jedna z Wizazanek zastanawia sie nad Akita wlasnie

pieknie rase opisano na stronie - http://www.akity.pl/index.php?id=62
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 14:32   #9
_Kasia23_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Kasia23_
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: ... Baltic Sea ...
Wiadomości: 2 788
Dot.: Akita Inu

Odkopuje wątek, bo jestem posiadaczką 3,5 miesięcznego "misia"
_Kasia23_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 17:52   #10
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Akita Inu

To średni pomysł trzymać Akitę w bloku. Wg mnie ogólnie trzymanie psów ras, które od zarania dziejów żyły na świeżym powietrzu, jest w pewnym sensie ich wynaturzeniem, i krzywdzeniem (to MOJE prywatne zdanie i zawsze tak mówię [przyszłym] właścicielom psów).

Akita nie wymaga szczególnie dużo ruchu.

Sierść z bogatym podszerstkiem jest łatwa w pielęgnacji (szczotkowanie + kąpiele 1-2 razy w roku), ale Akity dosyć obficie linieją dwa razy do roku. Właśnie ze względu na szatę i rodowód nie straszne im ujemne temperatury, wręcz przeciwnie - często właściciele Akity mówią, że ich pies odżywa w zimie.

Pies tej rasy nie będzie ślepo posłuszny właścicielowi, w pewnym sensie przypomina kota - okazuje zainteresowanie (nie mówiąc już o szacunku) tylko wybranym przez siebie osobom. Bywa uparty, dlatego szkolenie nie należy do najłatwiejszych.

Nadaje się do niektórych psich sportów, np. canicross, bikejoring, skijoring.


Wszystkim, którzy jeszcze nie oglądali, polecam przepiękny film "Mój przyjaciel Hachiko" o psie rasy Akita Inu.
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 19:48   #11
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Akita Inu

Ja znam 3 akity, super miśki, zapatrzone w swojego pana ale zupełnie nie odpowiada mi ich psychika. To psy silnie niezależne, w dodatku żaden z tych które znam nie trawi innych psów. W przypadku samca jest tak że łapie spine gdy ma do czynienia z innymi samcami i dominującymi sukami, z kolei dwie suki są bardzo dominujące i raczej nie należą do psów z którymi sobie można pójść na wybieg dla psów i pozwolić na spoufalanie się z innymi psami.

To są jednak akity ktore znam ja, pewnie jest masa lepiej ułożonych
__________________

_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-19, 07:34   #12
_Kasia23_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Kasia23_
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: ... Baltic Sea ...
Wiadomości: 2 788
Dot.: Akita Inu

Ja na szczęście w bloku nie mieszkam. I rzeczywiście pies uwielbia przebywać na podwórku. Dodatkowo codziennie ma długie spacery. Na razie jest jeszcze maluchem i zapewne wiele się zmieni.
No i czas na wychowanie.... im wcześniej tym lepiej.
Faktem jest też to, że to uparciuchy, przynajmniej mój
_Kasia23_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 08:39   #13
a ga ta
Zakorzenienie
 
Avatar a ga ta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 114
Dot.: Akita Inu

Mój Akita został wykastrowany i od tej pory stał się spokojniejszy i dużo mniej uparty.
Faktycznie, uwielbia przebywać na dworze
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg b5.jpg (16,2 KB, 38 załadowań)
__________________
Książki 2024: 6

Mój Blog
Facebook
Instagram
a ga ta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 11:01   #14
_Kasia23_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Kasia23_
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: ... Baltic Sea ...
Wiadomości: 2 788
Dot.: Akita Inu

My baby

http://instagram.com/p/YANYd9khPY/

---------- Dopisano o 12:01 ---------- Poprzedni post napisano o 11:58 ----------

Cytat:
Napisane przez a ga ta Pokaż wiadomość
Mój Akita został wykastrowany i od tej pory stał się spokojniejszy i dużo mniej uparty.
Faktycznie, uwielbia przebywać na dworze

cudna mordka

a słucha się? uczyliście go od początku?
_Kasia23_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 13:32   #15
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Akita Inu

Cytat:
Napisane przez a ga ta Pokaż wiadomość
Mój Akita został wykastrowany i od tej pory stał się spokojniejszy i dużo mniej uparty.
Faktycznie, uwielbia przebywać na dworze
Dokładnie
Kastracja jest dobrym pomysłem zarówno jeśli chodzi o niechciane szczeniory , jak i ze względu na charakter - pies staje się zazwyczaj spokojniejszy. No i w przypadku suk dochodzi jeszcze aspekt zdrowotny.
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 09:29   #16
a ga ta
Zakorzenienie
 
Avatar a ga ta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 114
Dot.: Akita Inu

Cytat:
Napisane przez _Kasia23_ Pokaż wiadomość
cudna mordka

a słucha się? uczyliście go od początku?
Jestem osobą niepełnosprawną i pies w pewnym momencie(ze swoim uporem i agresją) zaczął mi zagrażać.
Po konsultacji z "psim psychologiem", mój ojciec miał 2 wyjścia: albo go oddać, albo wykastrować.

Niestety, do takiej sytuacji doszło, gdyż właśnie pies nie był uczony od początku.

Teraz rzadko się upiera. Czasami tylko nie chce wrócić na noc do domu i nocuje w ogrodzie
__________________
Książki 2024: 6

Mój Blog
Facebook
Instagram
a ga ta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 20:21   #17
a ga ta
Zakorzenienie
 
Avatar a ga ta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 114
Dot.: Akita Inu

Poszukuję informacji nt. psów z hodowli Go Namitori w Legnicy.
Szczególnie interesuje mnie miot "B" z 2009 roku. Jakie były dalsze losy tych piesków?
Bardzo ważne jest dla mnie również czy nie wykryto u nich chorób genetycznych(np.VKH)?
__________________
Książki 2024: 6

Mój Blog
Facebook
Instagram
a ga ta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 12:38   #18
Viod23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1
Dot.: Akita Inu

Mam kilka pytań:
1. Mam 13 lat, mieszkam z rodzicami, starszą siostrą i małym bratem(podaję to, bo może bd potrzebne...). Mieszkam w domu i w życiu jestem osobą odważną. Pytanie brzmi czy mogłabym zostać PANIĄ Akity i w jaki sposób?

2. Zastanawiam się nad kupnem książki " Jak wychować idealnego psa" Cesara Millana, czy lepiej " Ja albo mój pies"? Co lepsze?

Proszę o szybką odpowiedź
Viod23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 09:28   #19
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Akita Inu

to nie jest pies dla osoby mlodej i niedoswiadczonej.

nie poleca sie go do domu z malymi dziecmi.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-10, 09:30   #20
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: Akita Inu

Cytat:
Napisane przez Viod23 Pokaż wiadomość
Mam kilka pytań:
1. Mam 13 lat, mieszkam z rodzicami, starszą siostrą i małym bratem(podaję to, bo może bd potrzebne...). Mieszkam w domu i w życiu jestem osobą odważną. Pytanie brzmi czy mogłabym zostać PANIĄ Akity i w jaki sposób?

2. Zastanawiam się nad kupnem książki " Jak wychować idealnego psa" Cesara Millana, czy lepiej " Ja albo mój pies"? Co lepsze?

Proszę o szybką odpowiedź
niech zgadnę- obejrzałaś film o Hachiko?
__________________
Bohemian like you
phony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 09:41   #21
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Akita Inu

Cytat:
Napisane przez phony Pokaż wiadomość
niech zgadnę- obejrzałaś film o Hachiko?
haha mnie rowniez wzruszyl szkoda tylko ze w filmie nie wspomniano ile czasu wlascicel poswiecil na jego wychowanie.
Trzeba pamietac ze to pies prymitywny i szkolenie trzeba zaczac od malego i byc bardzo konsekwentnym. Bedac rodzicem nie pozwolilabym mojemu dziecku w wieku 13 lat decydowac o rasie. Jesli rodzice deklaruja sie ze beda razem z Toba pracowac to ok. Jedynie pod takim warunkiem!

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2014-03-10 o 10:10
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 11:05   #22
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Akita Inu

wiecie co, zauwazylam ze ^ niestety^ rasa staje sie coraz bardziej popularna. juz nie haszczaki , ale buldozki i akity pojawiaja sie coraz czesciej w ogloszeniach. widzialam juz pseudohodowle ...

niedlugo zaczna pojawiac sie w schroniskach...
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 13:45   #23
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: Akita Inu

Mnie zadziwia jak spoleczenstwo sobie na sile robi problemy przecież są rasy typowo dla laików, przyjacielskie, łatwe do wychowania- na przyklad takie cavaliery. Po cholere ktos kto nie ma doswiadczenia bierze sie za akite! Oczywiscie nie jest powiedziane, ze osoba ktora nigdy psa nie miala nie poradzi sobie z akitą, ale czym innym jest dojrzały, przemyślany wybór a czym innym wybranie tak ciężkiej rasy bo się obejrzało film.

Ale nie, nikt sobie nie kupi rasowego cavaliera, lepiej kupic beagla i użerac sie z nim na flexi. U mnie bardzo popularne są buldozki i to jest dramat. To tez nie sa wcale takie łatwe psy choc i tak wole zeby ktos sobie bulwe kupił niż akite bo o ile pierwsza jest do utrzymania na smyczy o tyle druga jak szarpnie to wlasciciel moze zeby zbierac z ziemi
__________________
Bohemian like you
phony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 09:56   #24
Dekadentka
Przyczajenie
 
Avatar Dekadentka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 10
Dot.: Akita Inu

Nie jest łatwo zostać "panią/em" Akity. Akita sama wybiera sobie swojego najukochańszego, jedynego pana. Ja spędzałam z moją naprawdę dużo czasu, nauczyłam większości komend, ale ona i tak wybrała mojego tatę. A miałam nieco więcej lat niż 13... Nie jest powiedziane, że to niemożliwe, ale raczej bardzo mało prawdopodobne. Nie chcę tworzyć dziwnych opowieści z mchu i paproci, ale wdaje mi się, że akita wyczuwa w jakiś sposób, kto jest w domu "szefem", dlatego młodszemu pokoleniu trudniej jest zwykle zdobyć serce czworonoga niż któremuś z rodziców.

Edytowane przez Dekadentka
Czas edycji: 2014-03-13 o 09:58
Dekadentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 21:37   #25
michalnms
Przyczajenie
 
Avatar michalnms
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Shleswig holstein
Wiadomości: 3
GG do michalnms Send a message via Skype™ to michalnms
Dot.: Akita Inu

Moj Aki ma 13 miesiecy , z temperamentem . potrafi wykonywac proste komendy bez zastanawiania sie . sa dni kiedy jemu nic sie nie chce lezy i spi caly dziec, nie latwo jest mi ustalic kto jest Alfa . ogolnie jest swietny i spokojny , ale tylko wtedy gdy jestesmy sami . nigdy nie szczeka nawet gdy jest cicho i ktos wali do drzwi . zainteresuje sie wszystkim co sie rusza ! nie czytalem ani jednej ksiazki o psach . wiem ze duzo pracy mnie z nim czeka jeszcze . nie mialem nigdy psa i przez to mam braki . nie polecam psiaka osobie ktora jest nie doswiadczona lub nie konsekwentna . nie dawalem sobie z nim rady dosc dlugo do momentu gdy poszedlem na kilku godzinne spotkanie z treserem od Akit . duzo mi pomogl ale powiedzial ze jeszcze przyjdzie czas kiedy Aki bedzie chcial pokazac co potrafi i kto rzadzi . Pies spedza ze mna 24 godz na dobe , zabieram go do pracy , od malego mieszka w miescie , bloku ! nie potrzebuje specjalnie duzo wybiegu gdyz sie meczy szybko moze dlatego ze nie ma kondycji ! slinil sie przez jakis okres miedzy 6 a 9 miesiacem ! minelo to . ogolnie jest przyjazny dla wszystkich .
michalnms jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 07:07   #26
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Akita Inu

Wczoraj na plazy spotkalismu 2.5 miesieczna Akite. Rany jaki slodki cudak. Ledwo chodzil, mala okragla kuleczka, jeszcze sie chwial na nogach. Byl ze starsza pania o lasce az sie boje pomyslec co bedzie za 2-3 miesiace.
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 20:40   #27
michalnms
Przyczajenie
 
Avatar michalnms
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Shleswig holstein
Wiadomości: 3
GG do michalnms Send a message via Skype™ to michalnms
Dot.: Akita Inu

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Wczoraj na plazy spotkalismu 2.5 miesieczna Akite. Rany jaki slodki cudak. Ledwo chodzil, mala okragla kuleczka, jeszcze sie chwial na nogach. Byl ze starsza pania o lasce az sie boje pomyslec co bedzie za 2-3 miesiace.


Ja wiem co bedzie ! nie bedzie ani Laseczki , babci ani mlodego Akity
michalnms jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 18:53   #28
jamona
Przyczajenie
 
Avatar jamona
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3
Dot.: Akita Inu

Mam 1,5 rocznego Akitę, 3 letnią Husky i kota. Trochę powtórzę to co już zostało napisane. Akita wymaga odpowiedzialnego i doświadczonego właściciela. Doświadczenie to nabywa się wychowując psy ale również znam osobę, która świetnie panuje nad Akitą, a wcześniej nie miała żadnego psa, jednak pracowała z końmi, które wymagają jeszcze większej odpowiedzialności, konsekwencji i cierpliwości. Na upór Akity jedynym sposobem jest cierpliwość. Zanim mój nauczył się chodzić grzecznie na smyczy to przejście kilometra zajmowało godzinę bo za każdym razem jak ciągnął (czyli początkowo po jakiś 3 krokach) zatrzymywałam się i kazałam mu siadać. Jednak Akity są inteligentne i uczą się szybko jak nie mają innego wyjścia. Po każdym takim spacerze było coraz lepiej. Akita nie może mieć właściciela który ma "miękkie serce" zrobi się mu żal "słodkiego" pieska i odpuści. Mój Akita nie jest też groźny dla kota ani dla Panny Husky. Ale wychował się z nimi. To naprawdę wspaniała rasa ale musi być konsekwentnie prowadzona i na początku trzeba tym psom poświęcić dużo czasu. Warto też wziąć psa z dobrej hodowli. Nasz hodowca zrobił dobrą robotę. Do dzisiaj zresztą mamy z min kontakt.
W porównaniu do Huskiego, Akita wymaga o wiele mniej ruchu jednak nie jest to pies kanapowy. Dotyczy to okresu jesienno-zimowego bo w upały to właściwie tylko leży.
jamona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 21:20   #29
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: Akita Inu

Cytat:
Napisane przez jamona Pokaż wiadomość
Mam 1,5 rocznego Akitę, 3 letnią Husky i kota. Trochę powtórzę to co już zostało napisane. Akita wymaga odpowiedzialnego i doświadczonego właściciela. Doświadczenie to nabywa się wychowując psy ale również znam osobę, która świetnie panuje nad Akitą, a wcześniej nie miała żadnego psa, jednak pracowała z końmi, które wymagają jeszcze większej odpowiedzialności, konsekwencji i cierpliwości. Na upór Akity jedynym sposobem jest cierpliwość. Zanim mój nauczył się chodzić grzecznie na smyczy to przejście kilometra zajmowało godzinę bo za każdym razem jak ciągnął (czyli początkowo po jakiś 3 krokach) zatrzymywałam się i kazałam mu siadać. Jednak Akity są inteligentne i uczą się szybko jak nie mają innego wyjścia. Po każdym takim spacerze było coraz lepiej. Akita nie może mieć właściciela który ma "miękkie serce" zrobi się mu żal "słodkiego" pieska i odpuści. Mój Akita nie jest też groźny dla kota ani dla Panny Husky. Ale wychował się z nimi. To naprawdę wspaniała rasa ale musi być konsekwentnie prowadzona i na początku trzeba tym psom poświęcić dużo czasu. Warto też wziąć psa z dobrej hodowli. Nasz hodowca zrobił dobrą robotę. Do dzisiaj zresztą mamy z min kontakt.
W porównaniu do Huskiego, Akita wymaga o wiele mniej ruchu jednak nie jest to pies kanapowy. Dotyczy to okresu jesienno-zimowego bo w upały to właściwie tylko leży.
a jak kontakty z obcymi psami? płci męskiej zwłaszcza?
__________________
Bohemian like you
phony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 06:14   #30
jamona
Przyczajenie
 
Avatar jamona
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3
Dot.: Akita Inu

Na obcym terenie zachowuje się poprawnie. W dużych skupiskach psów, np na wystawach pilnujemy go uważnie. Nie wiem co by się stało gdyby go jakiś zaatakował. Ostatnio miałam sytuację, szliśmy ulicą. Zza ogrodzenia obszczekiwał nas zajadle pies. Mój Akita troche się ciągnął i mu odpowiadał- ale nie szczególnie ostro. Kiedy wracałam tamten pies- samiec ok 25-30kg- więc mniejszy i młody (zeszłej jesieni był małym szczeniakiem) wyskoczył na ulicę, bo mieli otwartą bramę, dobiegł do nas i zatrzymał się w odległości mniejszej niż metr i zaczął ostro szczekać zzębami na wierzchu. Mój też. Zrobiło się groźnie. Mojego Akitę prowadziła moja siostra aja szłam z Huską i byłam jakieś 150m z przodu. zanim jednak doszłam do nich moja siostra zainterweniowała-wyciągnęła rękę w stronę intruza i tamten pies uciekł. A Azi odszedł spokojnie z nami, nie chciał za nim biec. Było jednak jasne, że gdyby tamten go ugryzł pierwszy, to strach pomyśleć. Wczoraj też były dwie Akity na naszym podwórku, które on uważa za swój teren. Samiec ma jakiś rok i sunia urodziła się na jesieni. Azi był po drugiej stronie płotu, na spacerze. A psy przywiózł jego hodowca, który nas odwiedził wracając z wystawy. Tamte jak zobaczyły mojego zaczęły warczeć pies nawet dość ostro, gryzł płot i doskakiwał Azi mu odpowiadał podobnie-ale był na smyczy więc go zabrałam- trochę się ciągnął- musiałam szarpnąć kilka razy. Wydaje mi się jednak. że puszczony bez smyczy przegonił by młodego, ajak tamten by się stawiał to by zareagował ostro. Ale to podwórko to jego najbardziej osobisty teren, na który oprócz niego, Huskiej i kota inne zwierzeta nie wchodzą.
jamona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-05 11:05:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:40.