Kocie (zle!!!) nawyki wrr... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-17, 18:28   #1
iwulaa
Rozeznanie
 
Avatar iwulaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 977

Kocie (zle!!!) nawyki wrr...


Od jakiegos czasu na moim podworku przychodza jakies nieznane koty i siusiaja mi pod drzwi! A potem jest straszny smrod... jak moge sobie poradzic zeby jakos powstrzymac te koty? moze sa jakies zapachy ktore je odstraszaja? Macie moze tez jakies metody pozbycia sie tego smrodu?
iwulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 19:32   #2
Goldi13
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków/Kokotów
Wiadomości: 616
Dot.: kocie (zle!!!) nawyki wrr...

Wiem ze sa jakies perelki i kamyczki do posypania i one podobno maja nie mily zapach dla zwierzat. Podkreślam Podobno
nie tesowalam ich wiec nie wiem czy to dziala moze ktos inny bardziej poinformowany w takich sprawach Ci pomoze.
__________________
"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem."
-Gabriel Garcia Marquez

Goldi13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 20:29   #3
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomości: 1 259
GG do Eyna
Dot.: kocie (zle!!!) nawyki wrr...

http://www.koty.civ.pl/rady/dlakota.php - Tutaj znalazłam jakieś odstraszacze. Najlepiej po prostu zapytać o coś w zoologicznym.

Sama miałam kiedyś też taki problem, kocur przychodził na balkon i znaczył, przychodząc codziennie poprawić Śmierdziało niemiłosiernie. Ale się wyniósł zanim udało się kupić jakiś środek tego typu.
__________________
Zapuszczam włosy
Najdłuższy punkt: 72 cm.
Będzie: ...e, nie będzie
Eyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-19, 14:45   #4
Goldi13
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków/Kokotów
Wiadomości: 616
Dot.: kocie (zle!!!) nawyki wrr...

Tak sprobuj ze srodkiem sa podobno jeszcze jakies spraye
__________________
"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem."
-Gabriel Garcia Marquez

Goldi13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-19, 16:07   #5
misiapisia
Wtajemniczenie
 
Avatar misiapisia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Germania
Wiadomości: 2 141
Dot.: kocie (zle!!!) nawyki wrr...

Nie kupuj tylko sprayu odstraszajacego Beaphar (cza jakos tak), bo nie dziala To nie tylko moja opinia, ale opinia wielu ludzi kupujacych ten spray w Zooplus.
Koty podobno, ja tez podkreslam ze podobno nie lubia zapachu cytrusow, wystaw tam skorki z pomaranczy, moze podziala (moja kocia z6awsze ucieka gdy obieram mandarynki, pomarancze itp.).
__________________

misiapisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-19, 16:59   #6
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomości: 1 259
GG do Eyna
Dot.: kocie (zle!!!) nawyki wrr...

Cytat:
Napisane przez misiapisia Pokaż wiadomość
Koty podobno, ja tez podkreslam ze podobno nie lubia zapachu cytrusow, wystaw tam skorki z pomaranczy, moze podziala (moja kocia z6awsze ucieka gdy obieram mandarynki, pomarancze itp.).
Tak, koty nie znoszą takiego zapachu, ale obawiam się że to niezbyt dobre rozwiązanie biorąc pod uwagę fakt, że na dworze zapach szybko się rozwieje.
__________________
Zapuszczam włosy
Najdłuższy punkt: 72 cm.
Będzie: ...e, nie będzie
Eyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-19, 18:21   #7
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: kocie (zle!!!) nawyki wrr...

nie wiem, czy to podziała, kocury (bo to kocury znaczace teren są sprawcami Twojej niedoli) tym bardziej nasikają na cytrynę, żeby ich zapach był na wierzchu...
mozesz nakłonić włascicieli kotów do kastracji zwierząt. Jeśli sa bezdomne, to praktycznie nie możesz zrobić nic (zakładam, że nie masz pieniędzy na łapanie i kastrowanie kotów) oprócz zainwestowania w te odstraszacze
mozesz też koło drzwi wystawiać niseczkę z jedzeniem dla kotów- koty nie sikają tam, gdzie jedzą, ale jest ryzyko, że będą dalej sikać obok
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-19, 19:02   #8
Goldi13
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków/Kokotów
Wiadomości: 616
Dot.: kocie (zle!!!) nawyki wrr...

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
nie wiem, czy to podziała, kocury (bo to kocury znaczace teren są sprawcami Twojej niedoli) tym bardziej nasikają na cytrynę, żeby ich zapach był na wierzchu...
mozesz nakłonić włascicieli kotów do kastracji zwierząt. Jeśli sa bezdomne, to praktycznie nie możesz zrobić nic (zakładam, że nie masz pieniędzy na łapanie i kastrowanie kotów) oprócz zainwestowania w te odstraszacze
mozesz też koło drzwi wystawiać niseczkę z jedzeniem dla kotów- koty nie sikają tam, gdzie jedzą, ale jest ryzyko, że będą dalej sikać obok


no esfira mozesz miec racje
__________________
"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem."
-Gabriel Garcia Marquez

Goldi13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 18:44   #9
megafonka
Raczkowanie
 
Avatar megafonka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 71
Dot.: Kocie (zle!!!) nawyki wrr...

Hej. Są środki- ja widziałam taki płyn w rozpylaczu w OBi bodajże- są odstraszające koty,jak też inne na psy.

A propos złych kocich nawyków- albo braku dobrych czy ktoś ma PERSKIEGO kota- albo innego z długim włosem? Gdyż interesuje mnie sprawa czesania - moja kotka nie daje się czesać- robie to "na siłę" /mam całe podrapane ręce/ zmieniałam grzebienie, kosmetyki /+kocimiętki/ i nic. Zawsze na tylnych łapkach i pod nimi ma "dredy" .Czasem uda mi się ja dopaśc i powycinać/ inaczej nie da rady ruszyć/ ale nie chcę żeby moja kitalka była ciągle "powycinana"> Czy ma ktoś może na to jakąś rade?
__________________
Jeśli spojrzysz w niebo i zobaczysz kota, który lata nie dziw się : to kot, który lubi ptaki.


megafonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 19:22   #10
misiapisia
Wtajemniczenie
 
Avatar misiapisia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Germania
Wiadomości: 2 141
Dot.: Kocie (zle!!!) nawyki wrr...

Melduje sie posiadaczka "persjanki".
Moja "Morda" czesanie traktuje jak pieszczote, ale tylko kiedy chodzi o plecki, bardzo rzadko zdarza sie jej wywalic brzuchem do gory i laskawie pozwolic na wyczesanie brzuszka i paszek, a wlasnie tam najbardziej sie kudlaczy, bo sierc jest w tych miejscach bardzo miekka, delikatna, natluszczona i podatna na filcowanie.
Musisz kupic puderek dla kotow, taki szampon do "prania" kota na sucho, postarac sie jakos wyczesac te "drazliwe" miejsca i zasypac tym puderkiem, a nastepnie go wyczesac (na pudrze/szamponie pisze co i jak), dzieki temu sierc bedzie tam bardziej puszysta i mniej podatna na filcowanie.
Zamiast tego specjalnego kociego puderku mozna tez uzyc pudru dla dzieci, ale najlepiej jakiegos bezzapachowego.
__________________

misiapisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 20:19   #11
Goldi13
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków/Kokotów
Wiadomości: 616
Dot.: Kocie (zle!!!) nawyki wrr...

i jak tam iwulaa
co zdecydowalas
__________________
"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem."
-Gabriel Garcia Marquez

Goldi13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-23, 18:28   #12
megafonka
Raczkowanie
 
Avatar megafonka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 71
Dot.: Kocie (zle!!!) nawyki wrr...

Cytat:
Napisane przez misiapisia Pokaż wiadomość
Melduje sie posiadaczka "persjanki".
Moja "Morda" czesanie traktuje jak pieszczote, ale tylko kiedy chodzi o plecki, bardzo rzadko zdarza sie jej wywalic brzuchem do gory i laskawie pozwolic na wyczesanie brzuszka i paszek, a wlasnie tam najbardziej sie kudlaczy, bo sierc jest w tych miejscach bardzo miekka, delikatna, natluszczona i podatna na filcowanie.
Musisz kupic puderek dla kotow, taki szampon do "prania" kota na sucho, postarac sie jakos wyczesac te "drazliwe" miejsca i zasypac tym puderkiem, a nastepnie go wyczesac (na pudrze/szamponie pisze co i jak), dzieki temu sierc bedzie tam bardziej puszysta i mniej podatna na filcowanie.
Zamiast tego specjalnego kociego puderku mozna tez uzyc pudru dla dzieci, ale najlepiej jakiegos bezzapachowego.
Puderek? Hmm- o tym nie pomyślałam Jak do tej pory stosowałam specjalny szampon i piankę z lanoliną - ale do prania na mokro.
Chociaż moja Kitasia jest czarna i pewnie ten puderek będzie widać ale wypróbuję! Serdeczne dzięki za radę
Pozdrawiam!
__________________
Jeśli spojrzysz w niebo i zobaczysz kota, który lata nie dziw się : to kot, który lubi ptaki.


megafonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 18:56   #13
misiapisia
Wtajemniczenie
 
Avatar misiapisia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Germania
Wiadomości: 2 141
Dot.: Kocie (zle!!!) nawyki wrr...

Sa tez specjalne pudry dla czarnych kotow

_________________________ ____________

Polecam ci te stronke
http://www.koty.e-wind.pl/index.php
a takze tamtejsze forum.
__________________

misiapisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 11:45   #14
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Kocie (zle!!!) nawyki wrr...

megafonka, o czesaniu persów, interesująca stronka http://www.koty.e-wind.pl/index.php?m=futro

edit: pośpieszyłam się z linkiem, ktos juz dodał
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 17:03   #15
megafonka
Raczkowanie
 
Avatar megafonka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 71
Dot.: Kocie (zle!!!) nawyki wrr...

Dzięki serdeczne! Fajna stronka- nigdy dotąd na nią nie trafiłam Już nawet poczytałam- teraz już będę pudrować! Pewnie dla kota przyjemniejsze będzie wtedy czesanie dzięki temu
Pozdrawiam!
__________________
Jeśli spojrzysz w niebo i zobaczysz kota, który lata nie dziw się : to kot, który lubi ptaki.


megafonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 17:08   #16
misiapisia
Wtajemniczenie
 
Avatar misiapisia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Germania
Wiadomości: 2 141
Dot.: Kocie (zle!!!) nawyki wrr...

Ciesze sie, ze link sie przydal. Ja wlasnie tam nauczylam sie "obslugi" moje Nelly.
Pewnego pieknego dnia stalam sie posiadaczka perskiej kotki, a nie mialam zielonego pojecia o jej pielegnacji. Dzieki Planecie Persja dowiedzialam sie wszystkiego
__________________

misiapisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 20:27   #17
iwulaa
Rozeznanie
 
Avatar iwulaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 977
Dot.: Kocie (zle!!!) nawyki wrr...

no chyba poszukam jakis sprayow a jezeli nie to dam pokarm kolo drzwi weteryniarz powiedzial mi zebym kupila psa
iwulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:47.