Szkoły i kursy fotografii - wątek zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-12, 09:23   #1
schiz
Raczkowanie
 
Avatar schiz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Chrzanów
Wiadomości: 187
GG do schiz

Szkoły i kursy fotografii - wątek zbiorczy


Witam, szukałam lecz nie znalazłam takiego tematu. Otóż poszukuję studiów odnośnie fotografii w tym rejonie. Wszelkie informacje od osób studiujących były by mile widziane gdyż nie jestem rozeznana w tych sprawach a czas nagli Nie mogę się zastanowić też, czy wybrać studia, czy też studium. Chcę jednak uczyć się w tym kierunku, gdyż fotografia to moja pasja i nie wyobrażam sobie, że mogłabym robić w życiu cokolwiek innego... Oczywiście traktuję to jako hobby, ale chcę się temu poświęcić całkowicie i nauczyć się wiele wśród ludzi, którzy się tym zajmują.
Pozdrawiam!
schiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 11:26   #2
Kaliopea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 159
Smile Dot.: Kraków, Katowice - studia/studium poszukuję

Polecam szkołe Forma - http://www.forma.edu.pl/. Szkoła założona przez pasjonatów, których znam osobiście i dlatego polecam

Druga szkoła o której słyszałam dobre opinie to Krakowskie Szkoły Artystyczne: http://www.ksa.edu.pl/

Z całego serca odradzam wszelkie policealne, gdzie fotografia jest jednym z 10-15 innych kierunków.

Co do Katowic niestety się nie orientuje.
Kaliopea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 14:11   #3
Catton
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1
Studia fotograficzne?

Witam.Co prawda jestem w I klasie LO i już coś troszeczkę myślę o maturze i o studiach. Chciałabym się skupić na danych przedmiotach i o przedmiocie, który sobie wybiorę na maturze. Jestem w klasie humanistycznej, matematyka , chemia itp. przedmioty mnie nie interesują.Interesuje mnie wos , historia i tak mi się zdaje, że na maturze wybiorę wos, ale czy wos będzie odpowiednim przedmiotem na studia fotograficzne? Tak , właśnie myślę o studiach fotograficznych.Ciekawi mnie to , lubię robić zdjęcia.Chciałabym pogłębić swoją wiedzę w odnośnie fotografii. I tu moje pytanie : Jaki przedmiot wybrać na maturze żeby był odpowiedni do studiów fotograficznych? Wos? A może geografia? Już sama nie wiem. Fotografia ciekawa sprawa,lubisz to co robisz i ciekawa kasa z tego.

Dziękuję
Catton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 14:12   #4
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Studia fotograficzne?

Cytat:
Napisane przez Catton Pokaż wiadomość
Witam.Co prawda jestem w I klasie LO i już coś troszeczkę myślę o maturze i o studiach. Chciałabym się skupić na danych przedmiotach i o przedmiocie, który sobie wybiorę na maturze. Jestem w klasie humanistycznej, matematyka , chemia itp. przedmioty mnie nie interesują.Interesuje mnie wos , historia i tak mi się zdaje, że na maturze wybiorę wos, ale czy wos będzie odpowiednim przedmiotem na studia fotograficzne? Tak , właśnie myślę o studiach fotograficznych.Ciekawi mnie to , lubię robić zdjęcia.Chciałabym pogłębić swoją wiedzę w odnośnie fotografii. I tu moje pytanie : Jaki przedmiot wybrać na maturze żeby był odpowiedni do studiów fotograficznych? Wos? A może geografia? Już sama nie wiem. Fotografia ciekawa sprawa,lubisz to co robisz i ciekawa kasa z tego.

Dziękuję
najprościej by było gdybyś weszła na strony uczelni, które oferują takie studia i tam znajdziesz odpowiedź
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 14:33   #5
pani z herbata
Zadomowienie
 
Avatar pani z herbata
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: shannon irlandia
Wiadomości: 1 748
Dot.: Studia fotograficzne?

kiedys pewnie chemia a teraz juz wszystko w labach robia
ja mialam profil humanistyczny ani mi on nie pomogl ani nie przeszkodzil
a jaka szkole masz na mysli??
__________________
trying so hard lots of things not to do

pani z herbata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 13:59   #6
Lainathiel
Wtajemniczenie
 
Avatar Lainathiel
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Edi
Wiadomości: 2 102
GG do Lainathiel
Dot.: Studia fotograficzne?

a może coś w stronę historii sztuki??
Raczej nie martwiłabym się zbytnio o maturę, powinnaś zainteresować się konkretną szkołą i tam szukać odpowiedzi... Głównie sprawa na pewno będzie toczyć się o teczkę i egzaminy wstępne, myślę że matura niewiele będzie miała z tm wszystkim wspólnego.
Lainathiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 14:56   #7
vogelek
Raczkowanie
 
Avatar vogelek
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 339
Dot.: Studia fotograficzne?

Najlepiej sprawdź w informatorach jakie musisz spełniać wymagania. Ale z tego co wiem to na ASP wymagane jes zdanie testu teoretycznego oraz praktycznego a także pokazanie prac domowych.

A pozatym to kasa z zawodu fotografa nie zawsze jest taka ciekawa. Duża konkurencja sprawiła iż ceny np. za album ślubny schodzą w dół. No i nie każdy zdolny fotograf ma skończone studia np. jeden z lepszych fotografów w mojej okolicy skończył geografię i uczy w szkole
vogelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-06, 15:07   #8
Lainathiel
Wtajemniczenie
 
Avatar Lainathiel
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Edi
Wiadomości: 2 102
GG do Lainathiel
Dot.: Studia fotograficzne?

Cytat:
Napisane przez vogelek Pokaż wiadomość
Najlepiej sprawdź w informatorach jakie musisz spełniać wymagania. Ale z tego co wiem to na ASP wymagane jes zdanie testu teoretycznego oraz praktycznego a także pokazanie prac domowych.

A pozatym to kasa z zawodu fotografa nie zawsze jest taka ciekawa. Duża konkurencja sprawiła iż ceny np. za album ślubny schodzą w dół. No i nie każdy zdolny fotograf ma skończone studia np. jeden z lepszych fotografów w mojej okolicy skończył geografię i uczy w szkole
zgadza się... znam wielu ludzi którzy robią fenomenalne zdjęcia mimo że nie skończyli takiej szkoły... najważniejsza jest pasja... jeśli faktycznie się tym interesujesz szkoła nie jest Ci naprawdę potrzebna do rozwijania swoich umiejętności, zarówno praktycznych jak i teoretycznych...
Lainathiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 22:19   #9
dmch
Przyczajenie
 
Avatar dmch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29
Dot.: Studia fotograficzne?

Jeśli chcesz iść na fotografię to przede wszystkim potrzebne będzie mieć dobrą wiedzę z zakresu sztuki i jej historii, a także zdolności manualne. Składając dokumenty na uczelnię trzeba przedstawić swoją teczkę z rysunkami, do tego mieć odpowiednie liczby punktów z matury i takie tam.

Warto przeglądnąć programy studiów. Na fotografii jest sporo chemii i fizyki. Trzeba rozumieć co się dzieje z światłem i dlaczego, jak przysłona wpływa na zdjęcia, jakie są jej typy, które negatywne zjawiska optyczne skąd się biorą i jak sobie z nimi radzić. Z chemii natomiast sporo jest o utrwalaczach, technikach szlachetnych w fotografii i wiele innych na pozór niezwiązanych, jednak to wszystko uczy i rozwija człowieka. Gdyby fotografię sprowadzić do samej dzisiejszej cyfrowej to większość ludzi by tylko pstrykała zamiast robić prawdziwe zdjęcia.

Do fotografii warto wziąć sobie na maturze chemię, fizykę i historię sztuki. Nawet jeśli w informatorze jest coś innego to na porządnej uczelni tego i tak będą uczyć i nie będzie się wtedy w tyle.
__________________
dmch
dmch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-16, 19:34   #10
agniecha9313
Rozeznanie
 
Avatar agniecha9313
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 945
Kursy fotograficzne - wątek zbiorczy

Hej!
Czy ktoś z Was orientuje się gdzie i czy wogóle można w Częstochowie zapisać się na jakiś kurs fotograficzny?
Znalazłam kilka ofert ale są to kursy policealne, a ja mam dopiero 15 lat.
Pomóżcie!
agniecha9313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 18:36   #11
agniecha9313
Rozeznanie
 
Avatar agniecha9313
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 945
Dot.: Kurs fotograficzny dla młodzieży - Częstochowa. Pilne.

ponawiam pytanie.
agniecha9313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-26, 19:20   #12
Apali
Wtajemniczenie
 
Avatar Apali
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 658
Dot.: Studia fotograficzne?

Przyznam szczerze, że zainteresował mnie ten temat.
Chodzę do technikum fotograficznego. Więc ciemnia, przedmioty takie jak chemia fotograficzna, podstawy fotografii, zastosowanie komputerowe (Photoshop) ETO, nie są mi obce. W programie nauczania mam sporo fotografii zarówno tej praktycznej... portret, katalog, reportaż, ciemnia b&w; kolorowa.
Chciałabym dostać się na asp w Poznaniu, szukałam informacji na temat rekrutacji... ale na ich stronie, mało można się dowiedzieć. Przedemną jeszcze dwa lata nauki... ale właśnie, jestem ciekawa czy przedmioty zdawane na maturze mają tutaj coś wspólnego. Jeśli nie... pokazanie teczki, rozmowa kwalifikacyjna, egzaminy wstępne, myślę że szanse na dostanie się są większe
Apali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-30, 09:36   #13
pani z herbata
Zadomowienie
 
Avatar pani z herbata
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: shannon irlandia
Wiadomości: 1 748
Dot.: Studia fotograficzne?

Apali ja kiedys zdawalam do poznania z tego co pamietam egzaminy byly zupelnie inne na dizenne i na zaoczne
zaoczne maly jeden etap czyli prezentacja prac, i rozmowa
dzienne mialy co najmniej 3 etapy w tym rysunek, pokazanie prac, rozmowa, wykonanie fotek na zadany temat
do tego na dziennych bylo tylko 5 miejsc
__________________
trying so hard lots of things not to do


Edytowane przez pani z herbata
Czas edycji: 2008-10-30 o 09:37
pani z herbata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 18:48   #14
robaszekk
Zadomowienie
 
Avatar robaszekk
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 214
Dot.: Kurs fotograficzny dla młodzieży - Częstochowa. Pilne.

Wiem, wiem że temat powstał bardzo dawno temu, ale przyłączam się do pytania, pilnie
robaszekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 15:36   #15
kasia_woo
Raczkowanie
 
Avatar kasia_woo
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 55
Szkoła fotografii Warszawa

Czy któraś z Wizażanek chodzi do dobrej szkoły fotograficznej w Warszawie, którą mogłaby szczerze polecić? Albo może macie znajomych, którzy rozwijąją swoją pasję w ten sposób i są zachwyceni swoją szkołą? Bardzo proszę o szczere opinie
__________________
Kobieta ma jedyny świat- miłość...
kasia_woo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 07:44   #16
nanowejdrodze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 19
kursy fotografii cyfrowej - szukam

szukam dobrych kursów fotografii cyfrowej w warszawie i w rozsądnej cenie Pomóżcie!
__________________
http://naspolke.pl/ogloszenia/widok/149 - odchudzajmy się razem!
nanowejdrodze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 09:29   #17
italiaanka
Wtajemniczenie
 
Avatar italiaanka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Bdg.
Wiadomości: 2 275
GG do italiaanka
Dot.: Szkoła fotografii Warszawa

Sprawdź:
- http://www.akademiafotografii.pl/
- http://www.eaf.com.pl/
- http://www.wsfoto.art.pl/

Podobno godne polecenia
__________________
...

Edytowane przez italiaanka
Czas edycji: 2009-05-17 o 09:31
italiaanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 22:29   #18
Martusia B
Raczkowanie
 
Avatar Martusia B
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 88
Dot.: Szkoła fotografii Warszawa

ja polecam moją szkołę jest to Warszawska Szkoła Reklamy ( www.szkolareklamy.pl ), super atmosfera, kadra i pracownicy extra i można poznać ciekawych ludzi, na dodatek szkoła współpracuje ze Szkołą Wizażu założoną przez Agnieszkę Chełmońską
__________________
"Nigdy nie wiadomo co zrobi zwierzę.. I to jest fascynujące" Tim Flach

fotografia to mój żywioł!

moje foty:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=261742
Martusia B jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 00:32   #19
Wiika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 88
Szkoła fotografii

Witam wizażanki
W tym roku skończyłam liceum ogólnokształcące i chciałabym uczyć się fotografii w szkole, co by potem pochwalić się dyplomem Jestem z Kielc, ale niestety nie ma tu żadnej odpowiadającej mojemu wyborowi szkoły... przynajmniej nie znalazłam nic ^^. Tak więc, szukam szkoły w Krakowie, naukę jedynie w trybie zaocznym - mam na myśli zjazdy na weekendy Z pewnego źródła dowiedziałam się, że szkoła niepubliczna, po liceum, czyli nie wyższa, ma mieć "uprawnienia szkoły publicznej" żeby w Polsce jej dyplom był równoległy z dyplomem publicznej - czyli ma się po niej wykształcenie średnie zawodowe ( o ile się nie mylę) fototechnik. I znalazłam tylko jedną (!) szkołę w Krakowie - http://www.twp.krakow.pl/fototechnik/ . Szukałam również wcześniej i później różnych szkół, np. w Szkole kreatywnej fotografii ( http://www.ksa.edu.pl/skf/main.php?id=program ) przykuło moją uwagę zdanie "Szkoła posiada uprawnienia do wydawania dyplomu z tytułem artysta fotografik." Mam pytanie do Was - 1) jak to w końcu jest czy wyjdzie mi na to samo? Pewnie przydałby się tu jakiś specjalista od oświaty (?) albo prawa.
2) Polecacie jakieś szkoły konkretnie w Krakowie?
Wiika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-06, 10:31   #20
gabrielaaa
Raczkowanie
 
Avatar gabrielaaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 51
Dot.: kursy fotografii syfrowej - szukam

podbijam temat
tyle że Wrocław
__________________
mój ślub 06.08.2011
szczęśliwa narzeczona
zapuszczam włosy
nie planuję - żyję chwilą!!!

aparatka góra>>15.12.2009r.<<:haha ha:
gabrielaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 14:24   #21
summershine
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 68
Dot.: kursy fotografii syfrowej - szukam

Słyszałam o Akademii Fotografii, mają oddział w Krakowie i Warszawie. Chyba też w Poznaniu otworzyli filię. Kiedyś chciałam w Krakowie iść do nich na kurs, ale jakoś stwierdziłam, że sama będę się dalej uczyć. Mają kursy wakacyjne, jak i roczne oraz różne warsztaty.
Osobiście jednak uważam, że człowiek sam się najlepiej uczy. Ja sporo wyniosłam siedząc na forach fotograficznych i tam wrzucałam zdjęcia do oceny i komentowania. Po wielu miesiącach nauki widać było efekty. Uczyłam się od innych, patrząc na ich zdjęcia. Uczyłam się czytając różne artykuły czy podstawowe inf jak kadrować, co ze światłem itp. Nie wiem na jakim Wy "etapie" fotografowania" jesteście, ale myślę, że "samouk" - to dobre rozwiązanie. Zależy oczywiście od samozaparcia i nie popadania w złe nastroje, gdy ktoś skrytykuje nasze zdjęcia. Co do szkoły - tak jak wyżej. Innych nie znam.
summershine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 13:36   #22
Mrs.Black
Raczkowanie
 
Avatar Mrs.Black
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 41
Dot.: Szkoła fotografii

podbijam watek....
Mrs.Black jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 14:48   #23
lalalabamba
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: The Wild East
Wiadomości: 2 074
Studium fotografii - co sądzicie?

Witam.

Co sądzicie o nauce fotografii (kierunek fototechnik) w szkołach policealnych (2 letnich)?
Jestem zainteresowana wyborem takiej szkoły, ale nie wiem czy warto w to inwestować - zarówno czas jak i pieniądze.
Czy tytuł technika w tej branży obecnie ma jakieś znaczenie i czy dla osób z takim wykształceniem znajdzie się jakaś godziwa praca?
Chętnie poznam wrażenia osób, które uczyły się fotografii w takiej formie.

Mam nadzieję, że wątek nie bedzie zbędny. Widziałam już parę podobnych wątków o konkretnych szkołach fotografii, ale chciałabym zasięgnąć ogólnej opinii o tym kierunku w tego typu szkołach.
lalalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 21:22   #24
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Studium fotografii - co sądzicie?

Przyjaciółki córka właśnie skończyła naukę w Fotoedukacji http://www.fotoedukacja.edu.pl
w Katowicach i będzie otwierać zakład fotograficzny.

Wcześniej w ogóle nie interesowała ją fotografia i nigdy nie miała aparatu w ręce.
Teraz pokochała fotografię, jest bardzo zadowolona z tej szkoły ale z tego co zaobserwowałam to poziom szkoły nie jest zbyt wysoki.

Dużym pożytkiem dla niej były zajęcia w studio, praca z modelkami specjalnie wynajmowanymi przez szkołę do sesji i robienie zdjęć z profesjonalnym oświetleniem, ale nauka Photoshopa w tej szkole to tylko takie prześlizgnięcie się, a nie dogłębna wiedza.
Ale czego tu wymagać skoro zajęcia są tylko 4 razy w miesiącu.
Nie podoba mi się w tej szkole system opłat, uczniowie płacą za miesiące kiedy są wakacje i nie ma nauki
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.

Edytowane przez trojka
Czas edycji: 2009-07-20 o 21:25
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 17:49   #25
Cristinedeville
Raczkowanie
 
Avatar Cristinedeville
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 235
Dot.: Studium fotografii - co sądzicie?

Ja mysle ze to dobry pomysl. Powiem tak. Ktos po magisterce z foto moze robic gorsze zdjecia niz prawdziwy pasjonat bez szkoly. ja idac do fotografa nie kieruje sie tym jakie szkoly pokonczyl tylko jakie ma portfolio. Wiec jezeli Cie to interesuje imasz wprawne oko to takie studium moze Cie pokierowac. Ale i tak musisz duuuuzo sama pracowac po zajeciach
Cristinedeville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 22:00   #26
fioletowakasia
Raczkowanie
 
Avatar fioletowakasia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 136
GG do fioletowakasia
Kurs fotografii, ew. ktoś kto jest chętny czegoś nauczyć ;)

Cześć
Jestem amatorką fotografii, stąd mój wpis na tym forum Jednakże w ogóle nie znam się na tych wszystkich ustawieniach ani w ogóle za bardzo na niczym Po prostu lubię robić zdjęcia I dlatego poszukuje jakiegoś (w miarę taniego) kursu dla fotografów (początkujących) na terenie Szczecina (ewentualnie Poznania). Czy ktoś z was może słyszał o takim? A jeśli nie to może ktoś z was jest chętny podjąć rolę nauczyciela i za odpowiednia pieniądze (jakoś chyba się dogadamy ) nauczyć mnie podstaw fotografiki Bo niestety takiej wiedzy nie potrafię się nauczyć z książek
Pozdrawiam, Kasia
__________________
31.07.09 - dbam o pazurki
Szczęście nie jest kolorowym motylem, za którym musisz pobiec, jeśli chcesz go złapać. Szczęście jest jak cień: podąża za tobą nawet wtedy, gdy o nim nie myślisz. Phil Bosmans


fioletowakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 10:53   #27
fioletowakasia
Raczkowanie
 
Avatar fioletowakasia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 136
GG do fioletowakasia
Dot.: Kurs fotografii, ew. ktoś kto jest chętny czegoś nauczyć ;)

I co nikt nie odpowie?

Mi głównie chodzi o takie rzeczy jak odpowiednie ustawienia przesłony czy też tworzenie planu - wiem, że tam są jakieś specjalne zasady, ale kurcze jak czytam to w książkach to nie zawsze wszystko jest dobrze wyjaśnione. Wiadomo ćwiczę robienie zdjęć, ale według mnie one są jakieś takie nijakie ;(

A mój aparat (niestety jeszcze nie lustrzanka) to Kodak DX6490 - http://aparaty-cyfrowe.magazyn.pl/ap...90/kodakdx6490 (stary już jest, bo z jakieś 5 lat ma, ale ma tryb PASM w którym mogę się uczyć doboru różnych rzeczy, póki nie uzbieram na nic lepszego )
__________________
31.07.09 - dbam o pazurki
Szczęście nie jest kolorowym motylem, za którym musisz pobiec, jeśli chcesz go złapać. Szczęście jest jak cień: podąża za tobą nawet wtedy, gdy o nim nie myślisz. Phil Bosmans


fioletowakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 12:07   #28
Amens
Raczkowanie
 
Avatar Amens
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 113
Dot.: Kurs fotografii, ew. ktoś kto jest chętny czegoś nauczyć ;)

Wpisz w wyszukiwarke 'kółko fotograficzne szczecin', przejdź się tam i poproś by ktoś poświęcił Ci troche czasu, prędko załapiesz o co chodzi, czasem książka może pomóc więcej niż kurs za który zapłacisz mnóstwo pieniędzy a nic Ci on nie pomoże...
Poza tym wpisz w google "internetowy kurs fotografii" -sama zobaczysz ile porad uzyskasz.
Amens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 13:53   #29
labo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8
Dot.: Kurs fotografii, ew. ktoś kto jest chętny czegoś nauczyć ;)

Książka, książka i jeszcze raz książka.
Najpierw przeczytaj z trzy książki o podstawach fotografii a później umów się z kimś, kto Ci wyjaśni to czego nie zrozumiałaś.

Pozdrawiam,
Rafał


Edytowane przez olik04
Czas edycji: 2009-07-29 o 19:09
labo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 15:28   #30
fioletowakasia
Raczkowanie
 
Avatar fioletowakasia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 136
GG do fioletowakasia
Dot.: Kurs fotografii, ew. ktoś kto jest chętny czegoś nauczyć ;)

Amens, labo dzięki za odpowiedzi
Już pochłonęłam jedną książkę o fotografii, która kiedyś dostałam od znajomych. Teraz czytam i oglądam kurs multimedialny nationale geographic, a poza tym przeglądam portale ze zdjęciami między innymi plfoto
Właściwie to ja dlatego na kurs chciałam, bo czasami brak mi konsekwencji w nauce, no i nie wszystko rozumiem na raz, ale na to już znalazłam sposób - czytam w różnych źródłach - wtedy w każdym miejscu inaczej wytłumaczone i w końcu dociera to do mnie W końcu udało mi się zapamiętać o co chodzi z przysłoną i czasem naświetlania

Więc to już chyba nie aktualne Choć i tak odezwu nie było

k.
__________________
31.07.09 - dbam o pazurki
Szczęście nie jest kolorowym motylem, za którym musisz pobiec, jeśli chcesz go złapać. Szczęście jest jak cień: podąża za tobą nawet wtedy, gdy o nim nie myślisz. Phil Bosmans


fioletowakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:29.