|
|||||||
| Notka |
|
| Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa. |
![]() |
|
|
Narzędzia |
|
|
#1 |
|
Przyczajenie
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 25
|
Jak podawać glukozę niemowlęciu?
Witam i proszę o poradę. Moja córeczka właśnie skończyła 3 miesiące. Karmię ją piersią i czasami przepajam herbatką HIPP. Słyszałam jednak że woda z glukozą jest lepsza. Wobec tego czy możecie mi doradzić w jakich proporcjach rozrobić ją z wodą? Na opakowaniu nie ma instrukcji dotyczącej przepajania niemowląt.
|
|
|
|
|
#2 |
|
Zakorzenienie
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 018
|
Dot.: Jak podawać glukozę niemowlęciu?
Hmmm woda z glukozą. Nie wiem o ile jest lepsza...Daje sie ja dzieciom jeśli nie chcą pić samej wody (bo słodzi). Nie warto więc tego robić. Daje sie niemowlaczkom słabym - bo dodaje energii. Jeśli mała jest zdrowa to nie widzę potrzeby uczenia ją od małego picia słodkiego. Dajesz jej herbatki to wystarczy. Możesz czasem zamiast herbatki uczyć małą pić wodę mineralną - to w przyszłości zaowocuje!
__________________
Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło |
|
|
|
|
#3 |
|
Wtajemniczenie
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
|
Dot.: Jak podawać glukozę niemowlęciu?
To bzdura z tą glukozą. To są zalecenia z przed kilkudziesięciu lat. Ona jest zalecana ewentualnie tylko wcześniakom z niską masą urodzeniową.
Jeśli karmisz piersią, to nie musisz przepajać. Jeśli koniecznie chcesz, to podaj czystą wodę - niegazowaną, nisko sodową. Jeśli masz jakiś problem typu kupka, kolka itd - ewentualnie herbatkę - najlepiej z suszu - bez glukozy i innych cukrów zawartych w gotowych herbatkach. Glukoza to tylko puste kalorie - nic zdrowego. Jeśli dziecku chce się tylko pić to po co go karmić niezdrowym cukrem? A jeśli chcemy mu dostarczyć kalorii to dajmy mu mleko. |
|
|
|
|
#4 |
|
Zakorzenienie
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 320
|
Dot.: Jak podawać glukozę niemowlęciu?
Zgadzam sie z marcelina.
Zdecydowanie lepiej jak zaczniesz jej podawac mineralna, bo przeciez chodzi o zaspokojenie pragnienia, a nie glodu. |
|
|
|
|
#5 |
|
Zakorzenienie
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 704
|
Dot.: Jak podawać glukozę niemowlęciu?
przy samej piersi nawet wody nie trzeba podawać a jak juz to samą dziecko nie zna smaku słodkiego jako takiego (co innego mleczko) i woda bez glukozy będzie mu smakowała
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011' |
|
|
|
|
#6 |
|
szeryfcio
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 056
|
Dot.: Jak podawać glukozę niemowlęciu?
A jeśli chodzi o proporcje to 1 łyżeczka na 100 ml, ale tak jak piszą koleżank,i do niczego to nie jest maluchowi potrzebne.
__________________
Cosmesfera |
|
|
|
|
#7 |
|
Wtajemniczenie
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 602
|
Dot.: Jak podawać glukozę niemowlęciu?
Glukoza tylko niepotrzebnie podniesie poziom cukru w krwi, i bede z tego same problemy. Mala przyzwyczaji sie do slodkiego smaku, i mozliwe jest ze w pozniejszym wieku przez to beda klopoty.
Dziecku karmione piersia naprawde nic wiecej nie potrzeba, chyba ze jest wyraznie za chude, wtedy nalezy zkonsultowac sie z lekarzem, i podawac jakas formule dla dzieci, a nie glukoze. Zreszta zastanawiam sie ze jesli jakies stare pokolenia dawaly niemowlakom glukoze, to nie dziw ze pozniej trudno bylo ludziom utrzymac figure...
__________________
|
|
|
![]() |
Nowe wątki na forum Być rodzicem
|
|
|
| Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości) | |
|
|
Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:19.






