¦wiadkowanie ch³opaka - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz siê trzymaæ tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co ciê interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2008-08-04, 17:16   #1
awanturniczka
Przyczajenie
 
Avatar awanturniczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 6

¦wiadkowanie ch³opaka


Witam, to mój pierwszy post, ale mam nadziejê, ¿e stanê siê aktywn± u¿ytkowniczk±, bo bardzo podoba mi sie to forum.
Za 3 miesi±ce w bliskiej rodzinie mojego ch³opaka jest ¶lub i wesele. 'Niestety' zosta³ on wybrany na ¶wiadka i ja mam teraz problem: i¶æ czy nie i¶æ. No có¿, widzê wiêkszo¶æ minusów ni¿ plusów: poza par± m³od± i rodzicami ch³opaka nikogo tam znaæ nie bêdê, mój ch³opak bêdzie przez wiêkszo¶æ czasu nieobecny, bêde zmuszona siedzieæ ca³y czas przy stole i je¶æ . Musze zaznaczyæ, ¿e ogólnie jestem ma³o zabawow± osob±: nie lubiê wesel, ani 'imprez tanecznych', ale gdybym tam by³a z ch³opakiem my¶lê, ¿e by³oby sympatycznie - nigdy siê ze sob± nie nudzimy i z nim tañce by³yby dla mnie przyjemne (bo ogólnie nie umiem tañczyæ i to jest dla mnie stres). W swoim zyciu bylam mo¿e na 2 weselach, ale w dzieciñstwie, nie jestem w nich obyta, pamiêtam, ¿e mêczarni± byli dla mnie starsi wujkowie, którzy po kieliszkach wódki prosili mnie do tañca. Co je¶li kto¶ z rodziny t¿-a, taki pijany wujek, poprosi mnie do tañca? Co je¶li przyniose wstyd bo sie nie zgodzê (a nie zgodzê siê na pewno, ot tak uparta jestem :P). No i kolejny minus, ¿e w momentach, kiedy t¿ nie bêdzie zajêty swoimi ¶wiadkowymi obowi±zkami bêdzie siê 'bawi³' ze ¶wiadkow±. O ile nie nale¿ê do zazdro¶nic, to sytuacja, ¿e ja zdycham z nudów przy stole i widze jego szalej±cego na parkiecie z kim¶ innym, mog³aby siê zakoñczyæ jakimi¶ niemi³ymi fochami .
Ale jest te¿ druga strona medalu: jak powiedzieæ to parze m³odej? Wiem, ¿e im by siê zrobi³o przykro, ¿e nie idê z tego powodu, ¿e oni wytypowali akurat mojego na ¶wiadka. Ch³opakowi powiedzia³am, ¿e chyba nie chcê i¶æ, on siê przerazi³, powiedzia³, ¿e siê nie zgodzi (to ju¿ dawno temu by³o), ale kaza³am mu siê zamkn±æ, bo wiem, ¿e sprawi³by przykro¶æ parze m³odej (sa nie tylko bliskimi krewnymi, ale te¿ utrzymuj± bardzo bliskie stosunki, wiêc naprawdê on w roli ¶wiadka jest idealny: pewny, rzetelny, zna wielu go¶ci, wiedz±, ¿e mo¿na mu ufaæ itp.). No i tak po ludzku: je¶li nie pójde i bêdê ¿a³owaæ? Bo a nu¿ mog³oby byæ fajnie? (tzn. w tej chwili nie umiem sobie tego wyobraziæ, ale wiem, ¿e ¿ycie szykuje wiele niespodzianek).
Dlatego chcia³abym was zapytaæ, czy by³y¶cie keidy¶ w takiej sytuacji, ¿e wasz partner ¶wiadkowa³. Co wtedy zrobi³y¶cie, by³y¶ci na weselu czy tez zrezygnowa³y¶cie? I jakie by³y skutki, ¿a³owa³y¶cie tej decyzji?
awanturniczka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-08-04, 17:40   #2
Anka :)
Wtajemniczenie
 
Avatar Anka :)
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomo¶ci: 2 720
Dot.: ¦wiadkowanie ch³opaka

Nie by³am w takiej sytuacji. Jestem osob± która ma zawsze setki w±tpliwosci zanim cos zrobi, ale jednoczesnie mam wrazenie ze jak tego nie zrobie to bede zalowac nie lubie tego w sobie, widze ze Ty tez masz cos podobnego w tym wypadku Uwazam ze powinnas isc, bo chlopak bedzie zawiedziony i na pewno nie bedzie taki zajety ca³y czas zeby nie mógl sie Ci po¶wiêciæ du¿ej ilo¶ci czasu i bedziesz te¿ w jego towarzystwie co na pewno lubisz Na pewno zrozumie ze nikogo tam nie znasz lub po prostu tylko kilka osób znasz i bedzie przy Tobie ja te¿ tañczyc nie umiem ale jak facet dobrze prowadzi to jakos idzie, tym bardziej ze na weselach to nie zawsze jest szybka muzyka... raczej wrecz przeciwnie a jak wujkowie bêd± pijani to i tak nie zapamiêtaj± ¿e tañczyæ nie umiesz i bêdzie im siê podobaæ jak tañczysz... na pewno dasz rade, mo¿e byæ bardzo fajnie i potem mo¿esz ¿a³owac i ch³opak smutny nie bedzie ¿e nie poszlas
__________________
Moje paznokcie
ZAPRASZAM!
Anka :) jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-08-04, 17:45   #3
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomo¶ci: 1 252
Dot.: ¦wiadkowanie ch³opaka

Jeden dzieñ prze¿yjesz.
iziaczek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-08-04, 17:52   #4
cochonnetta
Wtajemniczenie
 
Avatar cochonnetta
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 2 167
Dot.: ¦wiadkowanie ch³opaka

Id¼ .

A kto powiedzia³, ze ¶wiadek ma siê bawiæ ze ¶wiadkow±. Prawdê mówi±c na ¿adnym weselu, z których do tej pory by³am tak nie by³o. Na ostatnim wrêcz ¶wiadek by³ ¿onaty, ¶wiadkowej nawet nie zna³ i z ni± nie przebywa³. Bawi³ siê ca³y czas ze swoj± ¿on±. Co do tego, ¿e ma byæ zajêty. To... niby czym? No moze bêdzie potrzebny do trzymania wódki podczas konkursów czy co¶ w tym stylu , ale tak to nie ma jaki¶ specjalnych obowi±zków. W koñcu to równie¿ go¶æ i ma siê bawiæ.
cochonnetta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-08-04, 17:55   #5
i can fly
Raczkowanie
 
Avatar i can fly
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wiza¿
Wiadomo¶ci: 66
Dot.: ¦wiadkowanie ch³opaka

Cytat:
Napisane przez iziaczek Poka¿ wiadomo¶æ
Jeden dzieñ prze¿yjesz.
zgadzam siê, to jest tylko 1 dzieñ, a nie je¶li nie pojdziesz, mo¿esz sprawiæ tymswojemu ch³opakowi przykro¶æ
i can fly jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-08-04, 18:00   #6
awanturniczka
Przyczajenie
 
Avatar awanturniczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 6
Dot.: ¦wiadkowanie ch³opaka

Dziêkujê za pierwsze odpowiedzi . No có¿, jesli chodzi o obowi±zki ¶wiadka, to trochê ich jest: to on ma pilnowaæ czy na weselu wszytsko jest ok, czy ka¿dy kto mia³ to dosta³ wódkê, ma pilnowaæ czy nikt nie odstawia fuszery itp. Pojedzie na zdjêcia, swoje miejsce ma przy parze m³odej, wiêc w trakcie jakich¶ posi³ków czy co¶ to bêdzie z nimi, nie ze mn±. No i to ju¿ zale¿y od wesel, ale bywa, ¿e s± tañce ¶wiadków. No i ponoæ z tego co wiem to do obowi±zków ¶wiadka nalezy dotrzymywanie towarzystwa ¶wiadkowej, jesli np. by³aby sama (tego nie wiemy).

Jesli chodzi o tañce to nie chodzi o to, ¿e ja siê bêde stresowaæ co pomy¶li o mnie pijany wujek - po prostu nie lubiê tañczyæ z nikim nie dlatego co on o mnie pomy¶li, tylko nie sprawia mi to przyjemno¶ci . Z ch³opakiem owszem - bo my tacy jajcarze . No w ka¿dym razie ka¿demu bym odmawia³a tañca, a ju¿ wiem jak to siê czasem zdarza³o w takich sytuacjach: no co Ty, nie wypada itp.

A je¶li chodzi o odpowied¼ iziaczka, no có¿, moim zdaniem problem polega na tym, ¿e wesela powinny byæ przyjemno¶ci±, a nie do 'prze¿ycia i przemêczenia' .
awanturniczka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-08-04, 18:05   #7
Antilia
Uzale¿nienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 14 453
Dot.: ¦wiadkowanie ch³opaka

By³ watek jednej dziewczyny, której ch³opak by³ ¶wiadkiem a mlodzi sie uparli, ¿e ma zabawiaæ ¶wiadkow±... i spotka³o siê to z oburzeniem wiza¿anek je¶li jest z partnerka to nie ma najmniejszego obowi±zku zajmowaæ siê ¶wiadkow±! Raz zatañczyæ to spoko, ale ¿eby z ni± siedzial i dotrzymywa³ jej towarzystwa to wg mnie niedorzeczne wiêc nie martw siê, bedzie fajnie
__________________

Æwiczê z Ewk±, bo nic siê samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2008-08-04, 18:13   #8
awanturniczka
Przyczajenie
 
Avatar awanturniczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 6
Dot.: ¦wiadkowanie ch³opaka

Widzia³am ten watek, do¶æ pobieznie, bo d³uuugi, ale zawsze . My na szczê¶cie ufamy naszej m³odej parze, bo dla mojego ch³opaka to bardzo bliscy i zaufani ludzie, ja sama tez ich pozna³am i zdecydowanie s± ok, polubili¶my siê . Tak wiêc tego sie nie obawiam. Ale skoro w rolê ¶wiadka wpisuje siê takie zachowanie i je¶li ona bêdzie sama (jak mówi³am, nie wiemy tego jeszcze czy kogo¶ we¼mie) to wiem, ¿e mój ch³opak bêdzie czu³ siê zobowi±zany wpisaæ w swoj± role jak najlepiej i sie ni± zajmowaæ. Tzn. nie wypada, ¿eby ¶wiadkowa by³a w takiej sytuacji w jakiej ja moge byæ wed³ug moich wizji , a ¶wiadek siê na ni± wypi±³. No có¿, ka¿da rola wi±¿e siê ze swoimi zasadami i zobowi±zaniami. Ogólnie nawet bez tego zabawiania ¶wiadkowej wiem, ¿e mogê mieæ go ma³o ze wzglêdu na te inne obowi±zki.
Bojê siê, ¿e nie pójde i bêdê ¿a³owaæ, ale te¿ ¿e pójdê i bêdê z³a
awanturniczka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-08-04, 18:14   #9
Anka :)
Wtajemniczenie
 
Avatar Anka :)
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomo¶ci: 2 720
Dot.: ¦wiadkowanie ch³opaka

Cytat:
Napisane przez Antilia Poka¿ wiadomo¶æ
By³ watek jednej dziewczyny, której ch³opak by³ ¶wiadkiem a mlodzi sie uparli, ¿e ma zabawiaæ ¶wiadkow±... i spotka³o siê to z oburzeniem wiza¿anek je¶li jest z partnerka to nie ma najmniejszego obowi±zku zajmowaæ siê ¶wiadkow±! Raz zatañczyæ to spoko, ale ¿eby z ni± siedzial i dotrzymywa³ jej towarzystwa to wg mnie niedorzeczne wiêc nie martw siê, bedzie fajnie
popieram
Je¶li jest zaproszony z osob± towarzysz±c± to wiadomo ¿e to nie ¶wiadkow± ma siê zajmowaæ
Tak jak dziewcyzny uwazam ze jeden dzieñ no i noc jako¶ prze¿yjesz, a na pewno nie bêdzie tak ¿le a i ch³opakowi bedzie smutno samemu na pewno dla niego impezka z Tob± bedzie lepsza ni¿ z sam± rodzink± Trzeba siê wspieraæ....czasem swoim kosztem
__________________
Moje paznokcie
ZAPRASZAM!
Anka :) jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-08-04, 18:20   #10
Antilia
Uzale¿nienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 14 453
Dot.: ¦wiadkowanie ch³opaka

A ja siê bêdê upieraæ, ¿e to Ty masz pierwszeñstwo nad ¶wiadkow±. Ja bym siê ze wstydu spali³a jakby cudzy facet mia³ spêdzaæ czas ze mn± a nie ze swoj± kobiet± "bo to nale¿y do obowi±zków ¶wiadka".
__________________

Æwiczê z Ewk±, bo nic siê samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-08-04, 18:27   #11
ushia
Zadomowienie
 
Avatar ushia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 1 802
Dot.: ¦wiadkowanie ch³opaka

zapytajcie po prostu jak wyglada sytuacja swiadkowej - czy idzie sama czy z kims?
jak z partnerem, to nie ma problemu, usadzaja Was w czworke obok siebie, Ty sie bawisz zw swoim chlopakiem, ona ze swoim i po klopocie
a "oficjalne" obowiazki to pikus, zajma mu przeciez 100% czasu

jezeli swiadkowa ma isc sama, to dopytac, czy to np ktos z rodziny i bedzie miec kuzynow/braci/kolegow do towarzystwa i tez bedzie
ushia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-04, 18:30   #12
teofano86
Zadomowienie
 
Avatar teofano86
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: pd - zach
Wiadomo¶ci: 1 333
Dot.: ¦wiadkowanie ch³opaka

hej, ja te¿ tu nowa jestem i rozumiem Twoj± niechêæ do wesel... to takie denerwuj±ce jest zw³aszcza jak siê umie tañczyæ poloneza (jedynie) . Na Twoim miejscu bym sz³a, a co! Co do zwyczaj, ¿e ¶wiadek bawi siê ze ¶wiadkow±... nie s³ysza³am o tym... tzn wiadomo, jakie¶ tam zabawy razem prowadz±, zatañczyæ te¿ razem mog±, ale w zaproszeniu (jak ju¿ kto¶ wspomnia³) ¶wiadek zosta³ zaproszony z osob± towarzysz±c± a nie ze ¶wiadkow±, wiêc nie martwi³abym siê...
p.s. jeden dzieñ prze¿yjesz.... wiem, ¿e to nawalone towarzystwo jest lekko zniechêcaj±ce, ale przynajmniej ¶miesznie bêdzie
teofano86 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-08-04, 18:31   #13
awanturniczka
Przyczajenie
 
Avatar awanturniczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 6
Dot.: ¦wiadkowanie ch³opaka

Moim zdaniem nie. Ale ja mam troche inne. Je¶li ju¿ istnieje co¶ takiego jak ¶wiadek i jakie¶tam normy wytyczaj± co ma robiæ to uwa¿am, ¿e to na weselu powinien spe³niaæ swoj± rolê jak najlepiej dla dobra m³odej pary, ¿eby nie by³o potem (cichych) pretensji, ¿e ¶wiadek siê nie sprawdzi³, ¿e orkiestra zawali³a, ¿e ktos nie dosta³ wódki, ¿e ¶wiadkowa ¼le siê bawi³a, bo ¶wiadek przyszed³ ze swoj± dziewczyn± i jej po¶wiêca³ czas.
Nie chcê, ¿eby z tego watku zrobi³a siê dyskusja czy ¶wiadek ma zabawiaæ ¶wiadkow±. Sytuacja jest taka: i¶æ na wesele wiedz±c, ¿e wiêkszo¶æ czasu spêdzi siê samemu w¶ród obcych ludzi czy nie.

Ja osobi¶cie jestem przeciw weselom, osobi¶cie nie planujê mieæ swojego, ale je¶li kto¶ ju¿ swoje robi to chyba trzeba siê staraæ, ¿eby by³o pieknym wydarzeniem.
awanturniczka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-08-04, 18:48   #14
teofano86
Zadomowienie
 
Avatar teofano86
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: pd - zach
Wiadomo¶ci: 1 333
Dot.: ¦wiadkowanie ch³opaka

e tam nie przejmowa³abym siê tym jak mus to mus w sensie ja bym sie po¶wiêci³a dla mojego
teofano86 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-08-04, 18:57   #15
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomo¶ci: 29 359
Dot.: ¦wiadkowanie ch³opaka

Swiadek dotrzymuje ¶wiadkowej towarzystwa pierwsze s³yszê a je¶li ona te¿ przyjdzie z kim¶
nie dawno sama by³am ¶wiadkow± nie by³o tak ¿le przecie¿ tej wódki nie nosi siê co pó³ godz.mia³am czas zje¶æ i zatañczyæ a o jedzenie dba kuchnia na fuszerkê w dniu wesela ju¿ nie zaradzi bo gdy flaki za s³one to ju¿ nic siê nie da zrobiæ
w ko¶ciele dasz radê a kwiaty i inne mo¿esz pomóc odbieraæ i ustawiaæ w wazony
a z wujkiem powinna¶ zatañczyæ je¶li chcesz wkupiæ siê do jego rodziny
a u nas jest taka cicha tradycja ¿e ¶wiadkiem jest siê tylko do pó³nocy wódkê soki nosi ale reszta nie obchodzi
__________________

kiedy ¿ycie daje ci w twarz
u¶miechnij siê i z politowaniem powiedz:
bijesz siê jak ciota
evela28 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-08-04, 19:07   #16
ushia
Zadomowienie
 
Avatar ushia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 1 802
Dot.: ¦wiadkowanie ch³opaka

Cytat:
Napisane przez awanturniczka Poka¿ wiadomo¶æ
Nie chcê, ¿eby z tego watku zrobi³a siê dyskusja czy ¶wiadek ma zabawiaæ ¶wiadkow±. Sytuacja jest taka: i¶æ na wesele wiedz±c, ¿e wiêkszo¶æ czasu spêdzi siê samemu w¶ród obcych ludzi czy nie.
ale to my mamy za Ciebie podj±æ decyzje?
zrób jak uwa¿asz i tyle
ushia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-08-04, 19:10   #17
teofano86
Zadomowienie
 
Avatar teofano86
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: pd - zach
Wiadomo¶ci: 1 333
Dot.: ¦wiadkowanie ch³opaka

Cytat:
Napisane przez ushia Poka¿ wiadomo¶æ
ale to my mamy za Ciebie podj±æ decyzje?
zrób jak uwa¿asz i tyle
Ona chyba szuka nakierowania w sensie czego¶ co zadecyduje na tak albo na nie
ja bym posz³a tylko po to, ¿eby zobaczyæ jak siê rodzinka bawi... w koñcu kiedy¶ bêdziesz musia³a poznaæ kogo¶ oprócz mamy i taty
teofano86 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-08-04, 19:16   #18
awanturniczka
Przyczajenie
 
Avatar awanturniczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 6
Dot.: ¦wiadkowanie ch³opaka

Nie chcê, zeby ktos podejmowa³ za mnie decyzjê. Za³o¿y³am ten watek z my¶l±,ze pojawi± sie tu dziewczyny z podobnymi do¶wiadczeniami, powiedza jak± podje³y decyzjê i czy jej ¿a³uj± (nie liczê dziewczyny, która ¶wiadkowa³a, bo jednak ¶wiadkowa praktycznie nie ma obowi±zków w porównaniu ze ¶wiadkiem). Bo jak na razie wypowiadaja siê osoby, które w takiej nie by³y i wypowiadaja sie na ten temat czysto hipotetycznie tak jak i ja to robiê. Wiem, ¿e je¶li chodzi o wesele u ka¿dego jest inna tradycja. Ja piszê jak to pewnie bêdzie u nas po tym co wydoby³am od ch³opaka i pary m³odej.

Mo¿e by to wygl±da³o inaczej, gdybym lubi³a wesela, ale ja mam uraz do pijanych wujków (jesli ju¿ pójdê to na pewno z nimi nie zatañczê, chocby nie wiem co , na szczê¶cie ejstem asertywna, dlatego te¿ zapyta³am jak to jest na weselach, czy to jest bardzo niemile widziane czy jak, bo gdyby jeszcze mój ch³opak by³ ze mn± to mo¿e ci wujkowie by mnie nie napastowali, a tak to zobacza m³oda dziewuchê, która siedzi i je no i lipa), mam uraz do takich dziwnych zabaw i dziwnych zwyczajów, ale te¿ potrafiê je uszanowaæ. Gdyby nie to nie by³oby w±tpliwo¶ci.Ech
awanturniczka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-08-04, 19:43   #19
99GirlOoo99
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: zach-pomorskie
Wiadomo¶ci: 812
Dot.: ¦wiadkowanie ch³opaka

oO pierwsze slysze ¿e swiadek ma sie zajac swiadkowa, i dotrzymywac jej towarzystwa jak ona bedzie sama, przy tym olewajac swoja dziewczyne

moge wiedziec jak na to wpad³as, kyo ci tak powiedzia³ ¿e tak ma byc na weselu?


skoro jednak twoj chlop bedzie zabawia³ swiadkow±, a ty nie lubisz podpitych wujków i tanców z innymi ni¿ twój t¿ to lepiej nie idz , po co masz sie meczyc
__________________
'' z ¿ycia du¿o ju¿ wynios³am wiêc przestañ mnie do¶wiadczaæ, nie chce tak do koñca walki z problemami staczaæ ''
99GirlOoo99 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-04, 19:53   #20
karolcia52
Rozeznanie
 
Avatar karolcia52
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomo¶ci: 756
Dot.: ¦wiadkowanie ch³opaka

nie rób im przykro¶ci id¿

twój ch³opak bêdzie mia³ trochê zajêcia ale to co id¿ bo inaczej stworzysz niemi³y wizerunek w³asnej osoby
__________________
Tam gdzie ¿yjê bujam w ob³okach.
karolcia52 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-08-04, 20:41   #21
ushia
Zadomowienie
 
Avatar ushia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 1 802
Dot.: ¦wiadkowanie ch³opaka

masz jakies dziwne wyobrazenie roli swiadka na weselu
bywalam na wielu, odkad pamietam i nigdy swiadek nie byl traktowany jako, nie wiem, tania sila robocza? ochroniarz? kelner?

faktycznie, problem jak podejdzie na zaplecze i powie ze sie wodka konczy i trzeba podac
do zdjec pojedzie, owszem, cale dwie godziny to zajmie
zbierze tez pod kosciolem kwiaty i prezenty i zapakuje do auta

jedynie jak przyjaciolka byla swiadkiem swojej siostry to faktycznie miala za zadanie "ruszac" ludzi do zabawy - co sprowadzalo sie do tego, ze ze swoim chlopakiem "wypedzali" ludzi na parkiet i przetanczyli cala noc
ushia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-08-04, 21:39   #22
awanturniczka
Przyczajenie
 
Avatar awanturniczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 6
Dot.: ¦wiadkowanie ch³opaka

Hmm...no widzê, ¿e wsyztskie tu by³y¶cie ¶wiadkami (nie '¶wiadkowymi') i wszystkie zajmowa³y¶cie siê weselami . No chyba jak jeste¶cie zaproszone na wesele to nie ¶ledzicie nieustannie wzrokiem ¶wiadka i nie pilnujecie jaki procent czasu przeznacza na swoja partnerkê, jaki na ¶wiadkow± a jaki na pilnowanie wesela i rozdawanie wódki. Nie wiem kto mi powiedzia³, ¿e tak wygl±da rola ¶wiadka i ¿e ma zabawiaæ ¶wiadkow±. Tak jak nie wiem sk±d wiem masê innych rzeczy. Po prostu zawsze ¶wiadek by³ dla mnie kojarzony z mini gospodarzem wesela. Tzn. gospodarzem w³a¶nie pod wzglêdem dopilnowania czy wszytsko jest ok. I jako oboi±zek ma zabawiæ rozmow± ¶wiadkow±.

Rozmawialam z koleg±, który by³ ¶wiadkiem. Mówi³, ¿e wbrew pozorom siê nie bawi³ na weselu. By³ spiêty, ¿eby dopilnowaæ swoich obowi±zków, w sumie mia³ niewiele czasu luzu. On akurat by³ sam na weselu, mówi³ mi, ¿e nie wie czy by wygospodarowa³ trochê czasu dla partnerki, gdyby ja wtedy mia³ (tzn. bra³ pod uwagê, ¿e wtedy by do tego inaczej podchodzi³, ale pewnie wi±za³oby siê to z partaczeniem roboty). No i mówi³, ¿e jak ju¿ mia³ ten teoretyczny luz i szed³ na chwilê do rodziny to potem mu by³o g³upio, ¿e swiadkowa siedzi sama i do niej lecia³, ¿eby zagadaæ, bo to naprawdê g³upio wygl±da³o jak ona sama jedna siedzia³a przy g³ównym stoliku.

No ale nic, dziêki za odpowiedzi. Jeszcze musze to przemy¶leæ.
awanturniczka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-08-04, 22:10   #23
201708220937
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomo¶ci: 495
Dot.: ¦wiadkowanie ch³opaka

Tre¶æ usuniêta
201708220937 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-08-04, 23:43   #24
Agrippinilla
Rozeznanie
 
Avatar Agrippinilla
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomo¶ci: 734
Dot.: ¦wiadkowanie ch³opaka

Gospodarzami wesela s± rodzice M³odej Pary, nie za¶ ¶wiadkowie. ¦wiadkowie na weselu ograniczaj± swoj± aktywno¶æ do:
- pomocy M³odej Parze przy oczepinach (zdjêcie welonu, muszki, zawi±zanie M³odym oczu itp)
- zbierania pieniêdzy, je¶li jest taki taniec, w którym wrzuca siê "na tacê"
- odtañczenia 1 tañca (czasem nawet nie ma tego jednego)
- pomocy Pannie M³odej przy przebieraniu siê po pó³nocy - to tylko ¶wiadkowa.

Ponadto maj± dobrze siê bawiæ, g³ównie ze swoj± drug± po³ówk±
__________________
Panta rei
Agrippinilla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-08-05, 00:19   #25
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przyl±dek Zieleni
Wiadomo¶ci: 6 764
Dot.: ¦wiadkowanie ch³opaka

Zapytaj wprost pary m³odej jakie s± oczekiwania wobec Twojego ch³opaka... Czy w ogóle jest sens ¿eby¶ sz³a i siedzia³a sama przy stole. Mo¿e siê okazaæ, ¿e oni maj± zupe³nie inn± wizjê wesela n¿ Twoja

Ja niezmiennie walczê ze stereotypem ¶wiadków. Zazwyczaj ¶wiadkowie maj± w³asnych partnerów lub osoby towarzysz±ce i te wszystkie za¶piewy gorzko gorzko zmuszaj±ce ich do ca³owania

Durny zwyczaj weselny, co wiêcej na chrzcinach w niektórych rejonach Polski te¿ sie zdarza.

Dlatego walczê z tym prymitywnym zwyczajem od najm³odszych lat wyra¿aj±c swoj± opiniê
__________________

dzustam jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-08-05, 06:58   #26
Kaprysia
Raczkowanie
 
Avatar Kaprysia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomo¶ci: 227
Dot.: ¦wiadkowanie ch³opaka

Cytat:
Napisane przez awanturniczka Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê za pierwsze odpowiedzi . No có¿, jesli chodzi o obowi±zki ¶wiadka, to trochê ich jest: to on ma pilnowaæ czy na weselu wszytsko jest ok, czy ka¿dy kto mia³ to dosta³ wódkê, ma pilnowaæ czy nikt nie odstawia fuszery itp. Pojedzie na zdjêcia, swoje miejsce ma przy parze m³odej, wiêc w trakcie jakich¶ posi³ków czy co¶ to bêdzie z nimi, nie ze mn±. No i to ju¿ zale¿y od wesel, ale bywa, ¿e s± tañce ¶wiadków. No i ponoæ z tego co wiem to do obowi±zków ¶wiadka nalezy dotrzymywanie towarzystwa ¶wiadkowej, jesli np. by³aby sama (tego nie wiemy).

Jesli chodzi o tañce to nie chodzi o to, ¿e ja siê bêde stresowaæ co pomy¶li o mnie pijany wujek - po prostu nie lubiê tañczyæ z nikim nie dlatego co on o mnie pomy¶li, tylko nie sprawia mi to przyjemno¶ci . Z ch³opakiem owszem - bo my tacy jajcarze . No w ka¿dym razie ka¿demu bym odmawia³a tañca, a ju¿ wiem jak to siê czasem zdarza³o w takich sytuacjach: no co Ty, nie wypada itp.

A je¶li chodzi o odpowied¼ iziaczka, no có¿, moim zdaniem problem polega na tym, ¿e wesela powinny byæ przyjemno¶ci±, a nie do 'prze¿ycia i przemêczenia' .

By³am kiedy¶ na weselu, na którym ¶wiadek by³ ze swoj± narzeczon±. Ona siedzia³a obok niego i w³a¶ciwie bawili siê ci±gle razem. Mimo ¿e ¶wiadkowa by³a sama
__________________
'Soulmates dry your eyes, cause soulmates never die.'


Dla fanek The Cure
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=169372

Pomocy!
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...arnej+sukienki
Kaprysia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-08-05, 07:25   #27
Antilia
Uzale¿nienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 14 453
Dot.: ¦wiadkowanie ch³opaka

A ten zwyczaj, ¿e ¶wiadek ma zabawiaæ ¶wiadkow± nie wzi±³ siê st±d, ¿e czasem wolnych ¶wiadków chciano zeswataæ? Bo jak on wolny, ona wolna.. razem ca³± noc to mo¿e co¶ zaiskrzyæ innego w tym sensu nie widzê...
__________________

Æwiczê z Ewk±, bo nic siê samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-08-05, 07:30   #28
Anula2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Po³udnie
Wiadomo¶ci: 134
Dot.: ¦wiadkowanie ch³opaka

Mój m±z by³ kiedys ¶wiadkiem na weselu. Nie odczu³am zbynio braku jego obeco¶ci. jedynie jak na zdjêcia pojechali to troche zesz³o ale poza tym to rozdwanie wódki trwa³o ok 5 minut, troche po³azi³ wokó³ go¶ci pytajac czy niczego im nie brakuje, ale to tylko wtedy kiedy zeszli¶my z parkietu. Kolejnym momentem kiedy to musia³ sie na chwile oderwac ode mnie to by³y oczepiny bo obecno¶æ ¶wiadka jest wtedy obowi±zkowa.
Co do tanców to by³ jeden taniec ¶wiadków a ja wtedy tanczy³am z mê¿êm ¶wiadkowej wiec by³o ok.
Poza tym bawili¶my sie rewelacyjnie. ¦wiadkowanie nie jest tak absorbuj±ce jak Ci sie wydaje a o zabawianiu ¶wiadkowej pierwsze s³ysze. Pogadaj ze swoim TZ ze nie ¿yczysz sobie tego i juz. Chyba dla niego wiadomo czyje samopoczucie na weselu bedzie wa¿niejsze.
Nie nastawiaj sie w ten sposób bo tylko niepotrzebnie nerwy traciasz i rozmy¶lasz. Bedzie super, zobaczysz. Pewnie bedzie paru fajnych samotnych kuzynów....
Dobrej zabawy ¿ycze
__________________
"Oprócz b³êkitnego nieba......"
Anula2 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-08-05, 08:29   #29
Weronika.21
Raczkowanie
 
Avatar Weronika.21
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomo¶ci: 209
Dot.: ¦wiadkowanie ch³opaka

na moim weselu 2 miesi±ce temu by³o tak: ¶wiadkowa- moja siostra- by³a z nami podczas sesji zdjêciowej w plenerze, pomaga³a baaaardzo du¿o- ale przed wyj¶ciem do ko¶cio³a (oczywi¶cie przy mnie skaka³a:P) potem po ¶lubie zbiera³a kwiaty i prezenty razem ze ¶wiadkiem ( i dodatkowo siostr± m꿱, jej partnerem, swoim partnerem <¶wiadek by³ sam ale to tylko przez to ¿e jego dziewczyna niestety musia³a byæ w pracy>), a je¶li chodzi o wesele to roznoszeniem wódki zaj±³ siê te¶æ, o to ¿eby wszystko ok by³o z jedzeniem dba³y nasze mamy..Czasami pogania³am moj± siostrê zeby skoczy³a do pokoju po co¶ tam (bo ja w sukience to bym mia³a k³opoty z lataniem na 1 piêtro) ale poza tym, to ¶wiadkowa ci±gle bawi³a sie ze swoim partnerem, a ¶wiadek te¿ znalaz³ sobie towarzyszki (jedn± do pó³nocy i drug± po ). Tak wiêc jakich¶ mega obowi±zków to nie mieli. Ale fakt- i jedno i drugie (³±cznie z partnerem siostry) to tacy ludzie, którzy nawet zostaj±c na chwilkê sami potrafili siê dobrze bawiæ, tañczyæ z innymi go¶æmi (nawet z ciotkami). Decyzja nalezy do Ciebie. Ale moja rada jest taka: nawet je¶li ma nie byæ to dla Ciebie przyjemno¶ci±, to id¼. Jak nie pójdziesz bêdzie to wygl±da³o tak, jakby¶ mia³a pretensje ¿e wybrali Twojego T¯ na ¶wiadka, b±d¼ masz focha itp. Jedn± noc przebolejesz..
__________________
Dzieci s± kotwicami, które trzymaj± matki przy ¿yciu.

jestem mam± ma³ego Stworka
Weronika.21 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-08-05, 08:41   #30
iza_
Wtajemniczenie
 
Avatar iza_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomo¶ci: 2 624
Dot.: ¦wiadkowanie ch³opaka

oczywiscie, ze id¼. ¦wiadek wcale nie musi bawiæ siê ze ¶wiadkow±. Ja siê nie spotka³am z takim podejscie, bo zazwyczaj przecie¿ ka¿dy ze ¶wiadków idzie z osob± towarzysz±c± i to z ni± siê bwai. Zreszt± co ja piszê, na weselach to ka¿dy z ka¿dym tañczy i to w³a¶nie jest fajne
__________________
"U¶miech losu mo¿na zobaczyæ
nawet w tych najciemniejszych chwilach...
Je¶li tylko pamiêta siê, ¿eby zapaliæ ¶wiat³o."
iza_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Forum plotkowe


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:06.