nauczyciele angielskiego poszukiwani;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-23, 20:18   #1
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm

nauczyciele angielskiego poszukiwani;)


Szukam nauczycieli/lki języka angielskiego, ponieważ potrzebuję rady i waszej opinii. Od dwóch lat uczę ang. w szkołach podstawowych, nigdy nie uczyłam w gimnazjum.
Teraz mam na korepetycjach uczennicę, która chodzi do pierwszej klasy gimnazjum. Tam gdzie chodzi nie ma zbyt wysokiego poziomu. Dziewczynka chce na zajęciach u mnie poszerzać wiedzę, tym bardziej że na koniec gimnazjum czeka ja test. Chcę zakupić dla niej podręcznik na te zajęcia dodatkowe.

Moje pytanie brzmi: jakie polecacie podręczniki na poziomie gimnazjum dla bardziej ambitnych uczniów ? jakie według was są najlepsze, dlaczego?

z góry dziękuję za pomoc
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 20:33   #2
NiColQa14
Wtajemniczenie
 
Avatar NiColQa14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 439
GG do NiColQa14
Dot.: nauczyciele angielskiego poszukiwani;)

Ja uczę się w gimnazjum [3 kl.]. U mnie jest dosyć wysoki poziom nauki języka angielskiego
Jako, że ja uczyłam się w SP niemieckiego, a nei angielskiego, byłam w grupie mniej zaawansowanej, podręcznik miałam "connections" Dosyc fajny, ale ma troche braków.
W 3 kl, zmienili nam nauczycielkę, teraz mamy podr. która ma grupa również bardziej zaawansowana, czyli "adventures". Ten podręcznik zawiera, wg mnie więcej informacji i jest lepszy.
a jaki podręcznik w szkole ma dziewczyna, której udzielasz korepetycji ?
__________________
05.06.2015
NiColQa14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 06:45   #3
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: nauczyciele angielskiego poszukiwani;)

W gimnazjum uczyłam się z New Snapshot i niestety podręcznik mi się nie podobał
Teraz w liceum uczę się z książki Upstream i muszę powiedzieć, że nie jest najgorsza, dostępna na różnych poziomach (ja jestem na pre-intermidiate, książka jest fioletowo-różowa). Oprócz podręcznika warto kupić jakieś repetytorium gramatyczne, mnie podoba się Ekspresowa gramatyka z PONSa ze względu na ćwiczenia i Gramatyka Angielskiego J. Siudy w żółtej okładce za wystłumaczenie
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 10:00   #4
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: nauczyciele angielskiego poszukiwani;)

Cytat:
Napisane przez rosiek Pokaż wiadomość
W gimnazjum uczyłam się z New Snapshot i niestety podręcznik mi się nie podobał
Teraz w liceum uczę się z książki Upstream i muszę powiedzieć, że nie jest najgorsza, dostępna na różnych poziomach (ja jestem na pre-intermidiate, książka jest fioletowo-różowa). Oprócz podręcznika warto kupić jakieś repetytorium gramatyczne, mnie podoba się Ekspresowa gramatyka z PONSa ze względu na ćwiczenia i Gramatyka Angielskiego J. Siudy w żółtej okładce za wystłumaczenie
Upstream, oczywiscie na poziomie advanced a potem proffesional, miałam na studiach, jest super ale ja nie poszukuję książki do szkoły średniej

Cytat:
Napisane przez NiColQa14 Pokaż wiadomość
a jaki podręcznik w szkole ma dziewczyna, której udzielasz korepetycji ?
Ona też ma connections. Nie miałam jeszcze okazji go przejrzeć, ale ona narzeka ze póki co to robią to co w 4tej klasie podstawówki i ma wrażenie że się cofa tym bardziej ze podstawówkę skończyli na bardzo wysokim poziomie, present perfect już super opanowany, a tutaj znowu...odmiana "TO BE".
Może każdy podrecznik w gim zaczyna sie od powtórki podstaw? Czy ten 'connections' caly jest taki?
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 15:46   #5
NiColQa14
Wtajemniczenie
 
Avatar NiColQa14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 439
GG do NiColQa14
Dot.: nauczyciele angielskiego poszukiwani;)

Cytat:
Napisane przez WinlyEm Pokaż wiadomość
Ona też ma connections. Nie miałam jeszcze okazji go przejrzeć, ale ona narzeka ze póki co to robią to co w 4tej klasie podstawówki i ma wrażenie że się cofa tym bardziej ze podstawówkę skończyli na bardzo wysokim poziomie, present perfect już super opanowany, a tutaj znowu...odmiana "TO BE".
Może każdy podrecznik w gim zaczyna sie od powtórki podstaw? Czy ten 'connections' caly jest taki?
Początkowe tematy takie są... Potem są nowe, ale jednak connections nie jest na aż takim dobrym poziomie... Podr. do 1 kl gim connections, głównie to powtórka całej klasy SP. Choć powiem szczerze, że cała klasa 1 [wszystkie przedmioty], to głównie powtórka całej SP W 2 klasie się uczy nowych rzeczy, w pierwszym półroczu kl. 3 dalej nowe rzeczy, a drugie półrocze, to znów cała powtórka SP i gim
__________________
05.06.2015
NiColQa14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 16:56   #6
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: nauczyciele angielskiego poszukiwani;)

Cytat:
Napisane przez WinlyEm Pokaż wiadomość
Upstream, oczywiscie na poziomie advanced a potem proffesional, miałam na studiach, jest super ale ja nie poszukuję książki do szkoły średniej
Z tego co wiem niższe poziomy są, bo moja koleżanka uczyła się z nich od podstaw - w gimnazjum więc nie są tylko do szkoły średniej, a powiedziałam na swoim przykładzie.
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 21:15   #7
paulinka_wawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: nauczyciele angielskiego poszukiwani;)

A na jaki poziom CEF oceniłabyś umiejętności tej dziewczynki, to byłoby mi łatwiej Ci coś doradzić.
paulinka_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-25, 11:23   #8
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: nauczyciele angielskiego poszukiwani;)

Cytat:
Napisane przez paulinka_wawa Pokaż wiadomość
A na jaki poziom CEF oceniłabyś umiejętności tej dziewczynki, to byłoby mi łatwiej Ci coś doradzić.
Hmm... Powiedziałabym że tak pomiędzy A2 a B1 bardziej chyba jednak w kierunku A...
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 22:28   #9
paulinka_wawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: nauczyciele angielskiego poszukiwani;)

Skoro tak to wybór masz całkiem spory, oczywiście wszystko zależy od tego co zamierzasz z nią robić bo jeśli ogólnie do przodu to rzeczywiście podręcznik jakiś byłby ok.
Nie wiem czy znasz Enterprise, ja co prawda w tym roku w grupach w wieku gimnazjalnym zamieniłam go na inny bo po prostu już nie mogłam patrzeć na niego ale wałkowałam go przez kilka ładnych lat i jest bardzo ok. Dużo materiału i poziom podręcznika jest nieco wyższy niż zadeklarowany na okładce, więc myślę że 2 poziom byłby ok. Co więcej masz do niego taką książkę Grammar..... cośtam...... sory ale nie pamietam w tej chwili, gdzie masz duzo dodatkowych cwiczen gramatycznych skojarzonych z książką, wiec nie sa takie od czapy. Naprawde gdyby nie to, że znudzil mi się po kilku latach to korzystalabym z niego nadal.

Ja wzielam w tym roku English in Mind i narazie jestem zadowolona bardzo, bo cos nowego a dzieciakom tez widze ze sie podoba. Jak dla mnie jest bardzo fajny, ciekawe teksty, dodatkowe materiały dla nauczyciela takze nie ma na co narzekac. Tu musialabys sama ocenic bo nie przejrzalam jeszcze wszystkich czesci ale mysle ze moglabys zaryzykowac z 3 czescia czyli Level 2. Musisz sama ocenic.

Przejrzalam tez dosc dokladnie More! bo sie nad nim zastanawialam i na pierwszy rzut oka nie mialam sie do czego przyczepic, ale jakis taki mniej ciekawy ten podrecznik, niby wszystko OK, ale English in Mind prezentowal mi sie duzo lepiej.
Uczylam tez kiedys z Cick On, ale nie pamietam teraz dokladnie jak tam bylo z poziomami, natomiast ksiazka calkiem w porzadku.

Mam nadzieje że nie zanudzilam Was recenzjami. Jakby co to smialo na priva, mam jeszcze duzo ksiazek w zanadrzu z ktorych uczylam, wiec zawsze moge wyciagnac i zobaczyc co tam daja w srodku. Pozdr
paulinka_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 23:39   #10
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: nauczyciele angielskiego poszukiwani;)

Cytat:
Napisane przez paulinka_wawa Pokaż wiadomość
Skoro tak to wybór masz całkiem spory, oczywiście wszystko zależy od tego co zamierzasz z nią robić bo jeśli ogólnie do przodu to rzeczywiście podręcznik jakiś byłby ok.
Nie wiem czy znasz Enterprise, ja co prawda w tym roku w grupach w wieku gimnazjalnym zamieniłam go na inny bo po prostu już nie mogłam patrzeć na niego ale wałkowałam go przez kilka ładnych lat i jest bardzo ok. Dużo materiału i poziom podręcznika jest nieco wyższy niż zadeklarowany na okładce, więc myślę że 2 poziom byłby ok. Co więcej masz do niego taką książkę Grammar..... cośtam...... sory ale nie pamietam w tej chwili, gdzie masz duzo dodatkowych cwiczen gramatycznych skojarzonych z książką, wiec nie sa takie od czapy. Naprawde gdyby nie to, że znudzil mi się po kilku latach to korzystalabym z niego nadal.

Ja wzielam w tym roku English in Mind i narazie jestem zadowolona bardzo, bo cos nowego a dzieciakom tez widze ze sie podoba. Jak dla mnie jest bardzo fajny, ciekawe teksty, dodatkowe materiały dla nauczyciela takze nie ma na co narzekac. Tu musialabys sama ocenic bo nie przejrzalam jeszcze wszystkich czesci ale mysle ze moglabys zaryzykowac z 3 czescia czyli Level 2. Musisz sama ocenic.

Przejrzalam tez dosc dokladnie More! bo sie nad nim zastanawialam i na pierwszy rzut oka nie mialam sie do czego przyczepic, ale jakis taki mniej ciekawy ten podrecznik, niby wszystko OK, ale English in Mind prezentowal mi sie duzo lepiej.
Uczylam tez kiedys z Cick On, ale nie pamietam teraz dokladnie jak tam bylo z poziomami, natomiast ksiazka calkiem w porzadku.

Mam nadzieje że nie zanudzilam Was recenzjami. Jakby co to smialo na priva, mam jeszcze duzo ksiazek w zanadrzu z ktorych uczylam, wiec zawsze moge wyciagnac i zobaczyc co tam daja w srodku. Pozdr
dziękuje za wyczerpujacą odpowiedź przejrzę te tytuły które wymieniłaś w księgarni i coś wybiorę.

Gdyby ktoś jeszcze mógł się podzielić swoimi opiniami -będę wdzięczna
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-07, 16:06   #11
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: nauczyciele angielskiego poszukiwani;)

up

a jaki polecacie podręcznik dla ucznia pierwszej klasy gimnazjum, który nigdy nie miał styczności z angielskim (w podstawówce niemiecki)?
... zaczynam z nim od samiutkich podstaw
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-07, 16:35   #12
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: nauczyciele angielskiego poszukiwani;)

Energy.
Mam znajomą nauczycielkę angola w gimnazjum i z tego co wiem, testy dzieciaków, których uczy, wypadają wyśmienicie.
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:30.