Szwagier mi się narzuca !!! HELP! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-21, 14:42   #1
Afrodyta1000
Przyczajenie
 
Avatar Afrodyta1000
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 19

Szwagier mi się narzuca !!! HELP!


Jestem tu zupełnie nowa i przychodzę z takim oto problemem: MÓJ SZWAGIER MNIE PODRYWA!

Może to trochę wyolbrzymiam, ale jak tylko moja siostra wyjedzie, a zdarza się to rzadko, on mnie wyciąga na kolację. Do tego sugeruje abym założyła szpilki i mini (czego nigdy nie robię i tym go rozczarowuję). Znamy się wieki i traktujemy jak rodzeństwo, ale ja się nie czuję komfortowo w takiej sytuacji. Wcale nie chcę z nim wychodzić sam na sam, tymbardziej, że on to nazywa 'randką'. Do tego, ja mam później nieprzyjemności, z uwagi na to, iż zamiast spędzać czas ze swoim facetem, spędzam go ze szwagrem...

Do tego on próbuje zawsze udowodnić, że jest lepszy niż moi faceci. Faktycznie, ma kasę i łeb do intereseu, ale co z tego. Czasem mam wrażenie, że on nie chce żebym się z kimkolwiek związała i dlatego wszystkich dyskredytuje wyolbrzymiając ich wady a spłaszczając zalety. Nieraz wymyśla fajne wyjazdy egzotyczne, na które mnie w miare stać (choć nie zawsze) a mojego faceta nie. Wtedy mówi, że świetnie by było tam pojechać (przeważnie jest to jakieś atrakcyjne miejsce, które dobrze wie że chciałabym odwiedzić) ale wycieczka jest ponad nasz stan. Wtedy on dofinansowuje 'swoją małą dziewczynkę' a mój facet zostaje w domu. Mówi: przecież taka okazja może Ci się nie trafić, będziesz bardzo żałowała jak nie pojedziesz.. itd.. Tym samym przez 4 lata związku tylko raz byłam na wyjeździe ze swoim facetem...


On chce niby dla mnie jak najlepiej, ale narzuca mi się strasznie i wymaga bym postępowała tak jak on chce. Najgorsze, że są powody, dla których muszę mu być wdzięczna (ale o tym nie będę się rozpisywać) i teraz on chyba oczekuje ode mnie dozgonnej wdzięczności. Mi niestety nie odpowiada taka forma. Co mam zrobić???
Afrodyta1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 14:46   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Szwagier mi się narzuca !!! HELP!

Cytat:
Napisane przez Afrodyta1000 Pokaż wiadomość
Najgorsze, że są powody, dla których muszę mu być wdzięczna (ale o tym nie będę się rozpisywać) i teraz on chyba oczekuje ode mnie dozgonnej wdzięczności. Mi niestety nie odpowiada taka forma. Co mam zrobić???
musisz byc wdzieczna ?
chyba to jest najwazniejsze w calej tej sprawie .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 14:47   #3
HollyG
Zadomowienie
 
Avatar HollyG
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 547
Dot.: Szwagier mi się narzuca !!! HELP!

Ja nie rozumiem - jaki jest problem w powiedzeniu "Nie mogę sie umówić, spędzam wieczór z chłopakiem" albo "miło, że proponujesz tak atrakcyjną wycieczkę, ale wole polskie morze z moim ukochanym" Twojemu facetowi musi być strasznie przykro w zwiazku z Twoim zachowaniem. To tylko brak asertywności? Chcąc zachowac się w porżadku względem siostry radze ograniczyć 'randki" i ustalić ze szwagrem pewne granice
__________________
Moher to siła.Moher to władza.
Moherowych kapeluszy.Nigdy się nie zdradza.

Moher daje młodość.Niesie wielkich przemian wiatr
Moherowy beret opanuje świat.

"Wielkie historie miłosne mogą nie mieć końca. Ale co muszą mieć nieodzownie – to początek."
~Kłamczucha

HollyG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 14:47   #4
tequillaaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar tequillaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 607
GG do tequillaaaaaa Send a message via Skype™ to tequillaaaaaa
Dot.: Szwagier mi się narzuca !!! HELP!

a musisz z nim chodzic na te kolacje?
i po prostu odmów jak będzie chciał Ci dołozyc do wycieczki...staraj sie ograniczyc z nim kontakt i poswiec sie swojemuu męzczyznie
tequillaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 14:50   #5
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Szwagier mi się narzuca !!! HELP!

Cytat:
Napisane przez Afrodyta1000 Pokaż wiadomość
Do tego, ja mam później nieprzyjemności, z uwagi na to, iż zamiast spędzać czas ze swoim facetem, spędzam go ze szwagrem...
A dlaczego spedzasz czas z nim zamiast ze swoim facetem??
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 14:53   #6
1141655
Zakorzenienie
 
Avatar 1141655
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 21 228
Dot.: Szwagier mi się narzuca !!! HELP!

Dziwne to dla mnie
nie wyobrazam sobie sytuacji, ze zostawiam mojego tzta w domu i chodze na kolacje sama ze szwagrem ? :/ i wiedzac ,ze jego zachowanie nie jest normalne w stosunku do Ciebie ,dalej przyzwalac na to...
hmmmm
zastanawiam sie tylko,czy to faktycznie brak asertywnosci, czy ten facet w jakis sposob cie nie przyciaga..
__________________
http://agicosmoholic.blogspot.com/ Mój wlasny, prywatny blog.

http://perfekcyjniewdomu.blogspot.com/
Mój drugi, prywatny, trochę o porządkach
1141655 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 14:55   #7
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Szwagier mi się narzuca !!! HELP!

Cytat:
Napisane przez Afrodyta1000 Pokaż wiadomość
Jestem tu zupełnie nowa i przychodzę z takim oto problemem: MÓJ SZWAGIER MNIE PODRYWA!

Może to trochę wyolbrzymiam, ale jak tylko moja siostra wyjedzie, a zdarza się to rzadko, on mnie wyciąga na kolację. Do tego sugeruje abym założyła szpilki i mini (czego nigdy nie robię i tym go rozczarowuję). Znamy się wieki i traktujemy jak rodzeństwo, ale ja się nie czuję komfortowo w takiej sytuacji. Wcale nie chcę z nim wychodzić sam na sam, tymbardziej, że on to nazywa 'randką'. Do tego, ja mam później nieprzyjemności, z uwagi na to, iż zamiast spędzać czas ze swoim facetem, spędzam go ze szwagrem...

Do tego on próbuje zawsze udowodnić, że jest lepszy niż moi faceci. Faktycznie, ma kasę i łeb do intereseu, ale co z tego. Czasem mam wrażenie, że on nie chce żebym się z kimkolwiek związała i dlatego wszystkich dyskredytuje wyolbrzymiając ich wady a spłaszczając zalety. Nieraz wymyśla fajne wyjazdy egzotyczne, na które mnie w miare stać (choć nie zawsze) a mojego faceta nie. Wtedy mówi, że świetnie by było tam pojechać (przeważnie jest to jakieś atrakcyjne miejsce, które dobrze wie że chciałabym odwiedzić) ale wycieczka jest ponad nasz stan. Wtedy on dofinansowuje 'swoją małą dziewczynkę' a mój facet zostaje w domu. Mówi: przecież taka okazja może Ci się nie trafić, będziesz bardzo żałowała jak nie pojedziesz.. itd.. Tym samym przez 4 lata związku tylko raz byłam na wyjeździe ze swoim facetem...


On chce niby dla mnie jak najlepiej, ale narzuca mi się strasznie i wymaga bym postępowała tak jak on chce. Najgorsze, że są powody, dla których muszę mu być wdzięczna (ale o tym nie będę się rozpisywać) i teraz on chyba oczekuje ode mnie dozgonnej wdzięczności. Mi niestety nie odpowiada taka forma. Co mam zrobić???
Jeśli on to mówi serio, to sorry, ale jakie 'jak rodzeństwo"? Mój brat nigdy mi nie
zaproponuje, abym na kolację z nim założyła szpilki i mini i chyba jest to logiczne..
Poza tym - wdzięcznym można być, ale bez przesady - albo to jest SZANTAż, albo ty czegoś w tej sytuacji nie łapiesz. Facet postępuje z tobą tak, jak mu pozwalasz. Ciekawe, co na to siostra..?
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-21, 14:58   #8
1141655
Zakorzenienie
 
Avatar 1141655
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 21 228
Dot.: Szwagier mi się narzuca !!! HELP!

Cytat:
Napisane przez Deede Pokaż wiadomość
Ciekawe, co na to siostra..?
i tż
__________________
http://agicosmoholic.blogspot.com/ Mój wlasny, prywatny blog.

http://perfekcyjniewdomu.blogspot.com/
Mój drugi, prywatny, trochę o porządkach
1141655 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 14:58   #9
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Post Dot.: Szwagier mi się narzuca !!! HELP!

Nie umiesz powiedzieć "nie" - nie pójdę z tobą na kolację, jestem zajęta, nie, nie pojadę na wczasy w to miejsce ponieważ wybieram się w inne..? Wszystko to jakieś dziwne... za co niby musisz mu być aż tak wdzięczna, że pod nieobecność siostry ją zastępujesz? Swoją drogą tylko czekać, aż zastąpisz ją w łóżku...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 15:05   #10
tutaj
Zakorzenienie
 
Avatar tutaj
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 500
Dot.: Szwagier mi się narzuca !!! HELP!

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Nie umiesz powiedzieć "nie" - nie pójdę z tobą na kolację, jestem zajęta, nie, nie pojadę na wczasy w to miejsce ponieważ wybieram się w inne..? Wszystko to jakieś dziwne... za co niby musisz mu być aż tak wdzięczna, że pod nieobecność siostry ją zastępujesz? Swoją drogą tylko czekać, aż zastąpisz ją w łóżku...
Dokładnie.
Wystarczy powiedzieć "nie"


Rozwaliły mnie te wyjazdy.. Aż tak bardzo Ci zależy zeby cos "drogiego zobaczyć", że rezygnujesz z wyjazdu tańszego, ale w z własnym facetem?
__________________
tutaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 15:05   #11
sagittarius514
Przyczajenie
 
Avatar sagittarius514
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 14
Dot.: Szwagier mi się narzuca !!! HELP!

hmmm własnie taka sama sytuacje miała moja kolezanka:/// Głupie wychodzenie ze szwagrem na "randki" zalezy co oznacza randka:/// no i wkoncu wyszło tak , ze zaczeli byc ze soba i sa do dzis:/ Moze w Twoim przypadku tak nie bedzie, ale jezeli takie cos zaobserwowałaś to powinnas ograniczc wypady jakiekolwiek z tym szwagrem, bo nie wrozy to niczego dobrego, a siostra na pewno sie wkurzy...Zalezy tez czy jestes od niej duzo atrakcyjniejsza..., jezeli tak to unikaj jego , a jak bedzie chciał gdzies wyjsc to powiedz, ze wyjdziecie we czworke ty i twoj boy on i twoja sister tak bedzie najlepiej , przynajmniej załagodzi sie sytuacje
sagittarius514 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-21, 15:07   #12
Reijel
Wtajemniczenie
 
Avatar Reijel
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Włóczkowo
Wiadomości: 2 369
Dot.: Szwagier mi się narzuca !!! HELP!

Cytat:
Napisane przez Deede Pokaż wiadomość
Ciekawe, co na to siostra..?
Ja jestem ciekawa, co na ten temat ma do powiedzenia TŻ autorki...
Reijel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 15:08   #13
goosia207
Zakorzenienie
 
Avatar goosia207
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 5 526
Dot.: Szwagier mi się narzuca !!! HELP!

Faktycznie bardzo dziwny układ.
Nie rozumiem dlaczego musisz być mu wdzięczna.Jeżeli ci pomógł w czymś, to o.k ty też się kiedyś zrewanżujesz, ale żeby przez dłuższy okres się odwdzięczać i to w bardzo nietypowy sposób (nie prosi cię o jednorazową przysługę)?

Musisz pozbyć sie długu wdzięczności (o ile, to jest możliwe) i ograniczyć spotkania z nim, bo raczej nie wyjdzie z tego nic dobrego.Szczególnie podejrzany jest fakt, że prosi cię o założenie szpilek i mini okropne. To trochę nielojalne względem siostry.Ona wie o waszych spotkaniach?
__________________
razem
goosia207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 15:08   #14
Afrodyta1000
Przyczajenie
 
Avatar Afrodyta1000
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 19
Dot.: Szwagier mi się narzuca !!! HELP!

Do Pauli78> powinnam być wdzięczna, bo dał mi szanse na własne mieszkanie, pomaga mi załatwiać różne rzeczy, których ja nie mogę, bo np. w tych godzinach jestem w pracy, dzwoni do mnie i pyta czy wszystko u mnie OK, dzwoni czy jadłam i czy nie chcę przyjechać do nich zjeść, ogólnie w wielu sprawach mi pomaga, w których wcale nie musi.

Do HollyG> moja siostra na pewno uzna, że mnie zaprasza żeby porozmawiać 'z troski o mnie'. Poza tym, on potrafi zawsze odwrócić kota ogonem i jeśli ja zasugeruje, że naruszamy jakieś granice, to on się uśmieje i powie, że przecież nic nie robimy i chyba jestem niepoważne, że mogłam pomyśleć inaczej. Ja nie sugeruje, że on chce się ze mną przespać czy coś, bo nie, ale oczekuje ode mnie rzeczy, których raczej powinien oczekiwać od mojej siostry typu wyjścia razem na imprezę, itd.

Do Tequillaaa> nie muszę z nim chodzić na kolacje (to się zdarzyło tylko 2 razy) ale głupio mi odmówić, skoro on robi tyle innych rzeczy dla mnie lub za mnie, a oczekuje tylko, że zjem z nim smaczny posiłek i porozmawiam...

Do Wyrak> Więcej czasu spędzam z nim, bo ciągle z siostrą siedzą u nas (mieszkam z mamą). Dla faceta mam nie dużo czasu, bo oboje pracujemy i nieraz mam jescze jakieś sprawy do załatwienia po pracy. Mój facet się po prostu wkurzył, bo jak mam mało czasu i mogłam akurat z nim spędzić, to tego dnia wyszłam na kolację ze szwagrem. Był też zły, bo uznał, że przecież mogliśmy się we 3 spotkać, a ja wiem, że to nie przejdzie, bo szwagier chce się spotkać ze mną a nie z nami.
Afrodyta1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 15:09   #15
dorinka30
Zakorzenienie
 
Avatar dorinka30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 459
Dot.: Szwagier mi się narzuca !!! HELP!

Problem Twój nie wydaje mi się tak bardzo wyjątkowy , może dlatego że ja też miałam/mam to "szczęście" że narzucali mi się partnerzy mojej siostry, włącznie z obecnym jej mężem
Różnica jest taka, że ja te "ataki" skutecznie odpieram, zlewam i tyle. Po dłuższym zlewaniu im mija, budzi się niestety po alkoholu ze zdwojoną siłą, ale że mój Tżet o tym wie i widzi, radzi sobie z nim sam , a ja mam święty spokój i czyste sumienie w stosunku do siostry

Nie wiemy jakie są powody (a to istotne), że musisz być wdzięczna bo to chyba klucz do Twojej uległej postawy wobec niego.
dorinka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 15:09   #16
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Szwagier mi się narzuca !!! HELP!

Nie pojmuję

Wdzięczność - cokolwiek tam dobrego on dla Ciebie zrobił - nie wymaga chodzenia z nim na "randki" ani tym bardziej wyjeżdzania na wakacje. Gdzie jest jego żona podczas tych wyjazdów?? Jak by się czuła, gdyby się dowiedziała jakie propozycje on Ci składa? Te szpilki i mini? Sorry, ale moim zdaniem jesteś bardzo nie fair wobec swojej siostry i wobec TŻta, a te osoby powinny być dla Ciebie ważniejsze, niż szwagier.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 15:17   #17
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Szwagier mi się narzuca !!! HELP!

Cytat:
Napisane przez goosia207 Pokaż wiadomość
Faktycznie bardzo dziwny układ.
Nie rozumiem dlaczego musisz być mu wdzięczna.Jeżeli ci pomógł w czymś, to o.k ty też się kiedyś zrewanżujesz, ale żeby przez dłuższy okres się odwdzięczać i to w bardzo nietypowy sposób (nie prosi cię o jednorazową przysługę)?

Musisz pozbyć sie długu wdzięczności (o ile, to jest możliwe) i ograniczyć spotkania z nim, bo raczej nie wyjdzie z tego nic dobrego.Szczególnie podejrzany jest fakt, że prosi cię o założenie szpilek i mini okropne. To trochę nielojalne względem siostry.Ona wie o waszych spotkaniach?
Żeby nie wiem co dla ciebie zrobił (podejrzewam, że wie o czymś, czego siostra lub twój TŻ nie powinni wiedzieć, a z czym ty masz związek..), to nie ma prawa zwyczajnie cię wykorzystywać. Bo jeśli ty robisz to wbrew sobie, to jest to po prostu szantaż. Natomiast ty sama nie jesteś bezwolną istotką - nie powinnaś niczego robić wbrew sobie, a jemu nie musisz się z niczego tłumaczyć. "Nie" to nie i koniec. "Gra się tak, jak przeciwnik pozwala".
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 15:17   #18
Reijel
Wtajemniczenie
 
Avatar Reijel
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Włóczkowo
Wiadomości: 2 369
Dot.: Szwagier mi się narzuca !!! HELP!

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Nie pojmuję

Wdzięczność - cokolwiek tam dobrego on dla Ciebie zrobił - nie wymaga chodzenia z nim na "randki" ani tym bardziej wyjeżdzania na wakacje. Gdzie jest jego żona podczas tych wyjazdów?? Jak by się czuła, gdyby się dowiedziała jakie propozycje on Ci składa? Te szpilki i mini? Sorry, ale moim zdaniem jesteś bardzo nie fair wobec swojej siostry i wobec TŻta, a te osoby powinny być dla Ciebie ważniejsze, niż szwagier.
Otóż to.

Gdzie podziała się zwykła empatia? Postaw się na miejscu siostry i już będziesz wiedziała, co zrobić...
Reijel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 15:19   #19
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Szwagier mi się narzuca !!! HELP!

Sorry ale dziwna jesteś.

Jak ktoś mi się narzuca, a mi sie to nie podoba to mu o tym mowię. Proste. Tym bardziej gdyby był to MĄŻ mojej siosty.

Zaden uczciwy czlowiek, przyjaciel, kumpel czy rodzina nie oczekuję za pomoc nic w zamian..a tym bardziej ubierania sie w szpilki i chodzena na randki...no litości.

Co to znaczy ma ochotę pojśc ze mna...ale Ty masz ochotę pojść ze swoim facetem....no chyba ze nie masz .

Twoje zachowanie jest dla mnie bardzoo dziwne..i myslę sobie, ze moze godzisz sie na to wszystko, bo tak na serio w ogole Ci to nie przeszkadza i moze chcialbyś z NIM być, a nie ze swoim TZ.

Edytowane przez hania811
Czas edycji: 2008-11-21 o 15:20
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-21, 15:19   #20
Afrodyta1000
Przyczajenie
 
Avatar Afrodyta1000
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 19
Dot.: Szwagier mi się narzuca !!! HELP!

Nie, ja z nim w łóżku nie wyląduje, ani mnie nie pociąga. Moja siostra raczej nie uwierzy, że on ze mną tak'prawdziwie randkuje'. Ona nawet o tym wyjściu wiedziała i powiedziała z uśmiechem przez telefon' No, słyszałam że byliście wczoraj na randce..' . Wszystko to jest traktowane przez nią z humorem.

Najgorze, że zbyt szybko nie spłacę długu wdzięczności . A co do asertywności, mogę mu powiedzieć NIE, ale wtedy poprosi o inne termin - on się dostosuje.
Ponadto on ma dar manipulowania ludźmi. Przy ostatniej kolacji chciał mnie namówić na wyjście na imprezę nastepnego dnia, ale ja mówiła, że nie pójdę bo mam inne plany. On po 10 min podsumował: No, cieszę się, że się umówiliśmy i idziemy jutro. Na to ja znów, że nie, nigdzie z nim nie idę. On: Nie rób mi tego, przecież ja muszę czasem gdzieś wyjść. Wiem, że z siostrą nie wychodzą, bo ona nie lubi. On chyba stwierdził, że samego go nie puści, a jak będzie ze mną, to będzie mógł wyjść...
Afrodyta1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 15:20   #21
karolinkamalinka
Zadomowienie
 
Avatar karolinkamalinka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: Szwagier mi się narzuca !!! HELP!

Twoje zachowanie w tej sytuacji dziwi mnie jeszcze bardziej niż zachowanie Twojego szwagra Z tego co piszesz wynika, że od dłuższego czasu nie odpowiada Ci sposób w jaki traktuje Cię mąż siostry i...nic z tym nie robisz, dlaczego? Uważam, że przez swoją bierność jesteś nie w porządku wobec osób, na których chyba bardziej Ci zależy niż na szwagrze, czyli wobec siostry i TŻ. Uważam, że w Twojej sytuacji wystarczyłoby konsekwentne mówienie nie tym "randkom", wyjazdom itp.
Odniosłam trochę takie wrażenie jakby ta sytuacja z jednej strony Ci przeszkadzała, ale z drugiej podobało Ci się, że Twój szwagier adoruję Cię, że zachowuje się jakby był o Ciebie zazdrosny (dyskredytowanie Twojego chłopaka), dofinansowuje Twoje wakacje...
__________________
"Zaznać paru chwil słodyczy, z tortu szczęścia choćby okruch zjeść, zaznać paru chwil słodyczy i nie przyzwyczajać się."
karolinkamalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 15:20   #22
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Szwagier mi się narzuca !!! HELP!

ale dlaczego ty się w ogóle na to godzisz?!

sama się wpakowałaś w taki chory układ - tak ty!
przede wszystkim - kolacyjki ze szwagrem... oka fajnie, ale dlaczego ilekroć siostra wyjeżdża? dlaczego nie odwrócisz kota ogonem i na jego zaproszenie nie odpowiesz zaproszeniem na kolację u was, z tobą i ukochanym?
dlaczego się godzisz, żeby cię facet siostry sponsorował!? tego to już w ogóle nie czaje. oka, funduje wam babski wypad pod palmy we dwie, to jedź. ale zdaje się, że to wygląda inaczej.

w ogóle to masz złotego faceta, że do tej pory nie strzelił ci o to wszystko jakiegoś mega-focha. sorry dosadność - ale czy ty jesteś naprawdę aż tak naiwna, że wcześniej nie widziałaś w tym nic niestosownego!?

edit: a tak w ramach wdzięczności za pomoc przy załatwieniu jakiejś sprawy, to odwdzięcz się butelką przyzwoitego (co nie oznacza koniecznie drogiego) wina i wręcz ją w towarzystwie siostry, żeby nie było podtekstów.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam

Edytowane przez pani_smith
Czas edycji: 2008-11-21 o 15:24
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 15:21   #23
Afrodyta1000
Przyczajenie
 
Avatar Afrodyta1000
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 19
Dot.: Szwagier mi się narzuca !!! HELP!

Na wyjazdy jeździmy ...we trójkę On+Moja Siostra+ ja Chyba im się nudzi samym...
Afrodyta1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 15:22   #24
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Szwagier mi się narzuca !!! HELP!

Cytat:
Napisane przez Afrodyta1000 Pokaż wiadomość
Nie, ja z nim w łóżku nie wyląduje, ani mnie nie pociąga. Moja siostra raczej nie uwierzy, że on ze mną tak'prawdziwie randkuje'. Ona nawet o tym wyjściu wiedziała i powiedziała z uśmiechem przez telefon' No, słyszałam że byliście wczoraj na randce..' . Wszystko to jest traktowane przez nią z humorem.

Najgorze, że zbyt szybko nie spłacę długu wdzięczności . A co do asertywności, mogę mu powiedzieć NIE, ale wtedy poprosi o inne termin - on się dostosuje.
Ponadto on ma dar manipulowania ludźmi. Przy ostatniej kolacji chciał mnie namówić na wyjście na imprezę nastepnego dnia, ale ja mówiła, że nie pójdę bo mam inne plany. On po 10 min podsumował: No, cieszę się, że się umówiliśmy i idziemy jutro. Na to ja znów, że nie, nigdzie z nim nie idę. On: Nie rób mi tego, przecież ja muszę czasem gdzieś wyjść. Wiem, że z siostrą nie wychodzą, bo ona nie lubi. On chyba stwierdził, że samego go nie puści, a jak będzie ze mną, to będzie mógł wyjść...
To niech się rozwiedzie z twoją siostrą i ożeni z tobą. Co z tego, że ci się nie podoba - On będzie chciał, to ty się zgodzisz. Z wdzięczności.. Sorry laska - ty chcesz to zmienić czy szukasz rozgrzeszenia tutaj?
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 15:25   #25
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Szwagier mi się narzuca !!! HELP!

Cytat:
Napisane przez Afrodyta1000 Pokaż wiadomość
Na wyjazdy jeździmy ...we trójkę On+Moja Siostra+ ja Chyba im się nudzi samym...
Fajnie, nie ma co. On wybrał nie tę siostrę?
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 15:26   #26
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Szwagier mi się narzuca !!! HELP!

Cytat:
Napisane przez Afrodyta1000 Pokaż wiadomość
Nie, ja z nim w łóżku nie wyląduje, ani mnie nie pociąga. Moja siostra raczej nie uwierzy, że on ze mną tak'prawdziwie randkuje'. Ona nawet o tym wyjściu wiedziała i powiedziała z uśmiechem przez telefon' No, słyszałam że byliście wczoraj na randce..' . Wszystko to jest traktowane przez nią z humorem.

Najgorze, że zbyt szybko nie spłacę długu wdzięczności . A co do asertywności, mogę mu powiedzieć NIE, ale wtedy poprosi o inne termin - on się dostosuje.
Ponadto on ma dar manipulowania ludźmi. Przy ostatniej kolacji chciał mnie namówić na wyjście na imprezę nastepnego dnia, ale ja mówiła, że nie pójdę bo mam inne plany. On po 10 min podsumował: No, cieszę się, że się umówiliśmy i idziemy jutro. Na to ja znów, że nie, nigdzie z nim nie idę. On: Nie rób mi tego, przecież ja muszę czasem gdzieś wyjść. Wiem, że z siostrą nie wychodzą, bo ona nie lubi. On chyba stwierdził, że samego go nie puści, a jak będzie ze mną, to będzie mógł wyjść...
Wiesz ja bym po prostu nie poszla na to spotkanie.
Nie rozumie co mowisz, jego problem.
Nie daj tak soba manipulowac....
Twoje zachowanie to mały koszmarek jak dla mnie.
Facet robi to na co Ty mu pozwalasz....ewidentnie dobrze się Tobą bawi.
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 15:26   #27
dorinka30
Zakorzenienie
 
Avatar dorinka30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 459
Dot.: Szwagier mi się narzuca !!! HELP!

Cytat:
Napisane przez Afrodyta1000 Pokaż wiadomość
Na wyjazdy jeździmy ...we trójkę On+Moja Siostra+ ja Chyba im się nudzi samym...


yhm to co takiego robisz Ty, sprawiasz? że im/ zwłaszcza szwagrowi nie nudzi się jak Ty z nimi jesteś ?

Cytat:
Napisane przez Deede Pokaż wiadomość
To niech się rozwiedzie z twoją siostrą i ożeni z tobą. Co z tego, że ci się nie podoba - On będzie chciał, to ty się zgodzisz. Z wdzięczności.. Sorry laska - ty chcesz to zmienić czy szukasz rozgrzeszenia tutaj?
Dokładnie, tak to widzę
dorinka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 15:28   #28
Lady Agnes
Raczkowanie
 
Avatar Lady Agnes
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Iława
Wiadomości: 53
Dot.: Szwagier mi się narzuca !!! HELP!

a jesteś pewna, że nie przesadzasz? może on po prostu stara sie być miły i traktuje Cie jak siostre, a Ty wyobrażasz to sobie inaczej...
Lady Agnes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 15:31   #29
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Szwagier mi się narzuca !!! HELP!

Cytat:
Napisane przez Lady Agnes Pokaż wiadomość
a jesteś pewna, że nie przesadzasz? może on po prostu stara sie być miły i traktuje Cie jak siostre, a Ty wyobrażasz to sobie inaczej...
Taa... Tylko jak ja chcę być miła dla mojego kumpla, to nie proszę go, aby zakładał na spotkania ze mną obcisłe jeansy i hodował 3-dniowy zarost (bo mnie to np. kręci)...
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 15:32   #30
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Szwagier mi się narzuca !!! HELP!

Cytat:
Napisane przez Lady Agnes Pokaż wiadomość
a jesteś pewna, że nie przesadzasz? może on po prostu stara sie być miły i traktuje Cie jak siostre, a Ty wyobrażasz to sobie inaczej...
Wiesz gdyby mial dobre intencje i potrzebował po prostu towrzystwa zaprosilby na kolację autorkę wątku i jej TZ.
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:55.