Budapest :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-10-17, 08:19   #1
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694

Budapeszt - polecam!


Chciałabym się z Wami podzielić moim ostatnim bardzo szcześliwym wyjazdem na Węgry - ostatni weekend, do wtorku, zwiedzałam Budaeszt, Eger i Szentendre. Była to taniutka wycieczka zorganizowana, z wieloma atrakcjami, jak degustacja wina w piwnicy producenta w Egerze (w Egerze jest produkowane wino Egri Bikaver), na której cały autokar się spił (delikatnie) i śpiewom w dordze powrotnej nie było końca . Budapeszet polecam bardzo bardzo, bo po pierwsze, pięĸny, po drugie jest największym maiastem-uzdrowiskiem w Europie. Byłam u słynnego Gellerta, czyli w hotelu z olbrzymim kompleksem łaźni, no, i kompletnie się zakochałam, ale o tym można by osobny watek . Dość powiedziec, że kręcili tam CK Dezerterów, może któreś z Was pamiętają sceny w łaźni? Kilka basenów z różną wodą cieplicową, kilka saun, kąpiele bąbelkowe, i zewnętrzne baseny - zimny i ciepły - i oczywiście, teraz, w połowie października, pływałam (a właściwie leżałam) pod błękitnym niebem, wśród drzew, i pięknej architektury, w gorącej wodzie
Natomiast co do niebezpieczeństw Budapesztu i Węgier, to wymienić muszę przepyszne (i dosć drogie) torty, o każdym smaku i kolorze, aaaaaa, ja chcę jeszcze . Podobnie jak w Polsce, cukiernie ('cukraszda') na każdym rogu, a w Szentendre jeszcze poza nimi (na jednej uliczce tylko ciastkarnie i kawiarnie) muzeum marcepanu...

Aha, już ostatnie: gulasz Węgrzy jedzą jako zupę. Niby wiedziałam to z węgierskich knajp w Łodzi, ale jakoś mi umknęło .

Przepraszam, że się rozpisałam, ale pomyślałam, że może którejś z Was się przydadzą takie informacje, albo namówię kogos na weekend w Budapeszcie, bo naprawdę warto, a nie jest w końcu tak daleko . Jakbyscie miały jakieś pytania, służę
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-23, 09:21   #2
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Budapeszt - polecam!

oj Szentedre jest prześliczne. Popieram. A sam Budapeszt jest takim monumentalnym miastem, prawda?
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 01:45   #3
Schranz
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Z głośnika
Wiadomości: 3 314
Budapest :)

Witajcie!
Jadę na Sylwestra do Budapesztu, będę tam 5 dni. Powiedzcie gdzie warto pójść, gdzie dobrze zjeść itd ?
Pozdr
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Schranz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-14, 23:57   #4
Schranz
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Z głośnika
Wiadomości: 3 314
Dot.: Budapest :)

nikt nie był ? :?
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Schranz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 21:22   #5
madzior22
Wtajemniczenie
 
Avatar madzior22
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Atl
Wiadomości: 2 744
GG do madzior22
Budapeszt i Wiedeń - noclegi

Witajcie
W te wakacje planuje wybrać się z rodziną do Chorwacji. Planujemy jednak zatrzymać się na jeden dzień w Budapeszcie a wracając - w Wiedniu. Mimo iż w obu mijescach bylam to nie znam się na bardzoej zaawansowanych sprawach. Chcielibyśmy przenocować i w Wiedniu i w Budapeszcie. Jest nas 5 osób. 2 rodziców, 2 starszych dzieci (ponad 16 lat) i 11 letnie dziecko. Zależy nam na niedrogim sprawdzonym miejscu, może byc kemping. Znacie może jakieś miłe, niedrogie ale w miarę ludzkie miejsca ?
Z góry dzięki
__________________
Gwoli scislosci pisze tutaj z 3 roznych urzadzen i tylko jedno ma polska klawiature !


Prawo jazdy !
madzior22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 13:46   #6
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Budapeszt i Wiedeń - noclegi

Spróbuj www.hotelrila.com (Budapeszt)
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 15:55   #7
adka23
Raczkowanie
 
Avatar adka23
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 272
Budapeszt?!

Hej hej!
Więc tak.. w połowie maja wybieram sie na wycieczkę do Budapesztu. Ktoś może polecić jakieś ciekawe miejsca do zwiedzenia, atrakcje etc?
I ewentualnie może ktoś był w Budapeszcie i może polecić jakiś fajny, niedrogi hotel
Pozdrawiam!
adka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-30, 13:24   #8
sasqnia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 169
Dot.: Budapeszt?!

o Budapeszcie to moge Ci pisac i pisac Koniecznie idz na Mathias Church (po drugiej stronie rzeki), tam beda takie tez mury i widok na parlament (chyba najpiekniejszy partalment ever ;D), obok bedzie kosciol (czy jakos tak), gdzie Katy Perry na placu kręciła Firework i jeszcze po tej stronie rzeki idz koniecznie na wzgorze gellerta (najlepiej w nocy - najpiekniejszy widok na swiecie). Poza tym to plac bohaterow, wyspa malgorzaty, jakies parki (nazw nie pamietam), centrum (basylika).
A z pubow to Szimpla Kert (pub ruiny - mega mega mega) - krzesla na sufcie, wanna, samochod, narty na scianie, stare lampy - na prawde musisz tam isc!!!!
Z jedzenia to sprobuj langosza
Z hosteli to np Budget Hostel

Edytowane przez sasqnia
Czas edycji: 2013-04-30 o 13:26
sasqnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 13:40   #9
kasiunia_tymbarkoholiczka
Raczkowanie
 
Avatar kasiunia_tymbarkoholiczka
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 78
Exclamation Dot.: Budapeszt?!

szkoad pieniążków na wyjazdy do budapesztru moja przyjaciolka z pracy tam była i mówiła że nie ma nic ciekawego same muzea zero zycia nocnego zadnych klubow totalnie NIC!!!!!!!!!!:m ur:
__________________
“Cieszmy się z małych rzeczy, bo wzór na szczęście w nich zapisany jest ♥”

dobrze wiedziałeś że jestem nieufna i z dystansem podchodzę do ludzi. mimo to sprawiłeś, że bezwiednie oddałam Ci mój cały świat. miałam racje, że ufać nie warto.

kasiunia_tymbarkoholiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 19:17   #10
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Budapeszt?!

Cytat:
Napisane przez kasiunia_tymbarkoholiczka Pokaż wiadomość
szkoad pieniążków na wyjazdy do budapesztru moja przyjaciolka z pracy tam była i mówiła że nie ma nic ciekawego same muzea zero zycia nocnego zadnych klubow totalnie NIC!!!!!!!!!!:m ur:
Hahahhahahahhaha fajną masz przyjaciółkę. Padłam
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 22:02   #11
asiunia_P88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8
Dot.: Budapeszt?!

Byłam w zeszłym roku i z czystym sumieniem polecam Budapeszt. Byłam 9 dni, 2 dni nad balatonem, a 7 dni zwiedzania od rana do wieczora.

Kup sobie jakis przewodnik po budapeszcie, będziesz miała wszystkie zabytki i ciekawe miejsca opisane i zlokalizowane na mapie Ale z takich ciekawszych atrakcji: Wzgórze gellerta, parlament (wejscie za free, ale wcześniej trzeba sobie zabookować) rejs statkiem, katedra św. Stefana - piękny widok na cały budapeszt, oceanarium. No i wyspa św. Małgorzaty z pięknymi ogrodami i basenami termicznymi (jeden ze sztuczną falą, która naprawdę jest duuuuża).

Co do noclegu polecam Kocsis Szálló - jest to jakby hostel/akademik coś ten desen. Jest blisko centrum / do dunaju jakies 15 min spacerkiem, do wzgórza gellerta jakieś 25. Pokoje bardzo duże, w każdym masz tv, lodówkę, własną łazienkę. Na kżdym piętrze jest kuchnia i pralnia, więc spokojnie można gotować sobie posiłki samemu.

Ceny lekko wyższe jak w pl, ale bez dramatu. Za to mają bardzo dobre i tanie wina I niestety minus - mało ludzi mówi po angielsku, czasami jest cięzko w komunikacji.

Edytowane przez asiunia_P88
Czas edycji: 2013-05-05 o 22:35
asiunia_P88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-06, 13:55   #12
adka23
Raczkowanie
 
Avatar adka23
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 272
Dot.: Budapeszt?!

Cytat:
Napisane przez asiunia_P88 Pokaż wiadomość
Byłam w zeszłym roku i z czystym sumieniem polecam Budapeszt. Byłam 9 dni, 2 dni nad balatonem, a 7 dni zwiedzania od rana do wieczora.

Kup sobie jakis przewodnik po budapeszcie, będziesz miała wszystkie zabytki i ciekawe miejsca opisane i zlokalizowane na mapie Ale z takich ciekawszych atrakcji: Wzgórze gellerta, parlament (wejscie za free, ale wcześniej trzeba sobie zabookować) rejs statkiem, katedra św. Stefana - piękny widok na cały budapeszt, oceanarium. No i wyspa św. Małgorzaty z pięknymi ogrodami i basenami termicznymi (jeden ze sztuczną falą, która naprawdę jest duuuuża).

Co do noclegu polecam Kocsis Szálló - jest to jakby hostel/akademik coś ten desen. Jest blisko centrum / do dunaju jakies 15 min spacerkiem, do wzgórza gellerta jakieś 25. Pokoje bardzo duże, w każdym masz tv, lodówkę, własną łazienkę. Na kżdym piętrze jest kuchnia i pralnia, więc spokojnie można gotować sobie posiłki samemu.

Ceny lekko wyższe jak w pl, ale bez dramatu. Za to mają bardzo dobre i tanie wina I niestety minus - mało ludzi mówi po angielsku, czasami jest cięzko w komunikacji.
Dzięki za odpowiedź,.
A takie pytanko, o co chodzi z bookowaniem wejścia do Parlamentu? znaczy w jaki sposób to się robi?
adka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 11:29   #13
asiunia_P88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8
Dot.: Budapeszt?!

Musisz iść wcześnie rano do kasy do parlamentu z dowodem osobistym, bo członkowie unii mają wejście za darmo. Zapisujesz się na daną godzinę (z przewodnikiem w wybranym przez Ciebie języku) i o niej przychodzisz. Najlepiej przyjść rano koło 8/9, bo im później tym większe ryzyko, że w danym dniu zabraknie wejściówek, i że będziesz stała dłużej w kolejce po bilety .

Edytowane przez asiunia_P88
Czas edycji: 2013-05-07 o 11:31
asiunia_P88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 13:18   #14
dbff611010d7beb2d6d465dd69f947a5f4eb32a8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 644
Dot.: Budapeszt?!

byłam w budapeszcie w grudniu nocowałam tu: http://www.booking.com/hotel/hu/jade...a4b3153;dcid=2 w miarę tanio i fajnie masz oddzielny klucz, więc możesz przychodzić o której ci się podoba, niedaleko stacji metra więc komunikacja z centrum dobra

ja polecam gorące źródła a w szczególności świetną łaźnię turecką Király Gyógyfürdő

wina rzeczywiście tanie (nawet po 3zł za kieliszek w knajpie) co do anieglskiego to ja nie miałam jakiś problemów z dogadaniem się nawet w kasie w sklepie babki mówią "little english" ;-)

Edytowane przez dbff611010d7beb2d6d465dd69f947a5f4eb32a8
Czas edycji: 2013-05-07 o 13:20
dbff611010d7beb2d6d465dd69f947a5f4eb32a8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 07:56   #15
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Budapeszt?!

  • 3 najpiękniejsze miejsca Waszym zdaniem?
  • Jakaś polecona knajpka może?


Lecę jutro i jeszcze zbieram ostatnie info
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 08:26   #16
asiunia_P88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8
Dot.: Budapeszt?!

Na pewno Wzgórze Gellerta, cudowny widok na cały Budapeszt, podobnie jak z kopuły św. Stefana. Zoo z prawdziwego zdarzenia, choć trochę kosztuje :/ No i Parlament

Obowiązkowo tez spróbuj Langosze, coś pysznego. No i ich arbuzy... niebo w gębie. Tak słodkich i soczystych jak żyję nie jadłam, a już 25 wiosen za mną

Miłego urlopu

Edytowane przez asiunia_P88
Czas edycji: 2013-08-29 o 08:28
asiunia_P88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 10:53   #17
Pampalini
Rozeznanie
 
Avatar Pampalini
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 719
Dot.: Budapeszt?!

Cytat:
Napisane przez asiunia_P88 Pokaż wiadomość
Na pewno Wzgórze Gellerta, cudowny widok na cały Budapeszt, podobnie jak z kopuły św. Stefana. Zoo z prawdziwego zdarzenia, choć trochę kosztuje :/ No i Parlament

Obowiązkowo tez spróbuj Langosze, coś pysznego. No i ich arbuzy... niebo w gębie. Tak słodkich i soczystych jak żyję nie jadłam, a już 25 wiosen za mną

Miłego urlopu
zgadzam się zwłaszcza widoki ze Wzgórza nocą coś pięknego.

prócz tego, jest jeszcze fajna miejscówka - tunel, przy Moście Łańcuchowym tylko trzeba tam uważać załączam foty

3 dni temu próbowałam Langos - bardzo smaczny
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg most1.jpg (48,3 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg most2.jpg (49,3 KB, 36 załadowań)
__________________
"Doctors finally figured out what's wrong with my brain:
on the left side, there's nothing right and on the right side, there's nothing left."
Pampalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 08:55   #18
sebaglik79
Przyczajenie
 
Avatar sebaglik79
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 9
Dot.: Budapeszt?!

Budapeszt piękne miasto, naprawdę warto go zwiedzać.
sebaglik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 09:17   #19
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Budapeszt?!

Cytat:
Napisane przez Pampalini Pokaż wiadomość
zgadzam się zwłaszcza widoki ze Wzgórza nocą coś pięknego.

prócz tego, jest jeszcze fajna miejscówka - tunel, przy Moście Łańcuchowym tylko trzeba tam uważać załączam foty

3 dni temu próbowałam Langos - bardzo smaczny
Piękne miejsce na zdjęcia Mogłabym tam zrobić czołówkę do mojego filmiku. Napisz mi, czy dużo ludzi tam się kręci? Mogłabym być tam maksymalnie o 20, najwcześniej o 8.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-05, 18:00   #20
Pampalini
Rozeznanie
 
Avatar Pampalini
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 719
Dot.: Budapeszt?!

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Piękne miejsce na zdjęcia Mogłabym tam zrobić czołówkę do mojego filmiku. Napisz mi, czy dużo ludzi tam się kręci? Mogłabym być tam maksymalnie o 20, najwcześniej o 8.
no właśnie fajne jest to, że nie ma tam zbyt wielu ludzi wątpię, aby ktokolwiek był tam rano, wieczorkiem na pewno więcej, ale wciąż ok no i jednak nocą wygląda najlepiej!


z kolei fotka poniżej załączona, została zrobiona po drodze na Wzgórze Gellerta, ale nie tam gdzie wszyscy ludzie cykają, tylko przy jednej z latarni ( ) - trzeba przejść przez barierkę i klapnąć sobie na takim jakby 'murku' obok krzaków piwko + aparat + piękny widok na mosty = pełnia szczęścia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg most czy.jpg (28,6 KB, 29 załadowań)
__________________
"Doctors finally figured out what's wrong with my brain:
on the left side, there's nothing right and on the right side, there's nothing left."
Pampalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 08:25   #21
sebaglik79
Przyczajenie
 
Avatar sebaglik79
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 9
Dot.: Budapeszt?!

Bardzo ładna fotka !
sebaglik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 17:35   #22
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Budapeszt?!

Cytat:
Napisane przez Pampalini Pokaż wiadomość
no właśnie fajne jest to, że nie ma tam zbyt wielu ludzi wątpię, aby ktokolwiek był tam rano, wieczorkiem na pewno więcej, ale wciąż ok no i jednak nocą wygląda najlepiej!


z kolei fotka poniżej załączona, została zrobiona po drodze na Wzgórze Gellerta, ale nie tam gdzie wszyscy ludzie cykają, tylko przy jednej z latarni ( ) - trzeba przejść przez barierkę i klapnąć sobie na takim jakby 'murku' obok krzaków piwko + aparat + piękny widok na mosty = pełnia szczęścia
Cóż, no nocą nie tym razem, w Budapeszcie mam tylko stopover, po prostu chcę się trochę pokręcić po mieście, złapać klimat i szykować listę 'must see' na jakąś, bliżej nieokreśloną datę. Jestem jednak pewna, że stolica Węgier podbije moje serce
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 22:10   #23
adka0401
Zadomowienie
 
Avatar adka0401
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: London
Wiadomości: 1 278
Send a message via Skype™ to adka0401
Dot.: Budapeszt?!

ja ostatnio myslalam zeby sie tam wybrac, myslalam o polskim busie do wiednia ... ale kurcze 12 godz w autobusie ...
__________________
travel blog

stylishtravlr
adka0401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 13:33   #24
wenus_lifestyle
Raczkowanie
 
Avatar wenus_lifestyle
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 108
Dot.: Budapeszt - polecam!

Na Węgrzech byłam 2 razy i mam zamiar tam powrócić Byłam w Budapeszcie, Egerze, Debreczynie oraz Hajduszoboszlo na basenach :P Wszystkie te miejsca są piękne
Węgrzy są pomocni i bardzo mili dla Polaków
Jeśli chodzi o ich kuchnie, to langoszami objadałabym się ciągle
__________________
www.wenus-lifestyle.pl
wenus_lifestyle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 20:03   #25
Rozaczek1207
Raczkowanie
 
Avatar Rozaczek1207
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 36
Dot.: Budapeszt - polecam!

O tak, Budapeszt jest piękny. Byłam tam w zeszłym roku, niestety tylko na weekend, ale bardzo mi się podobało. Być może ktoś będzie miał ochotę zerknąć na moje wspomnienia Zapraszam tutaj na krótką relację fotograficzną:
http://rozaczek.blogspot.com/2013/04...budapeszt.html

oraz filmik:
http://rozaczek.blogspot.com/2013/11...budapeszt.html

Edytowane przez Rozaczek1207
Czas edycji: 2014-02-02 o 20:17
Rozaczek1207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 12:55   #26
Priesta
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 350
Dot.: Budapeszt - polecam!

Mnie zachęciłaś
Pojechałabym chętnie !
Priesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-01, 18:17   #27
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: Budapeszt?!

Witajcie
Jak najlepiej dojechać do Budapesztu? Gdzieś czytałam, że jest bezpośrednio pociąg z Polski (z Warszawy i chyba jeszcze z Krakowa) do Budapesztu. Tylko teraz nie mogę tego znaleźć. Jak w Budapeszcie cenowo?
Polecacie jakiś niedrogi hotel? Najlepiej w centrum?
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 19:46   #28
Apelly
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 392
Dot.: Budapeszt?!

Jest pociąg bezpośredni z Warszawy i Krakowa do Budapesztu. Sprawdź na stronie PKP.
Apelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 00:06   #29
Aplee
Przyczajenie
 
Avatar Aplee
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 10
Dot.: Budapeszt?!

Jestem zakochana w Budapeszcie Mieszkałam tam pół roku i uważam, że miasto jest świetne - zarówno jeśli chodzi o zabytki i zwiedzanie (mnóstwo muzeów, wystaw za naprawdę okazyjną cenę), jak i imprezowanie czy miejsce na wypoczynek - Margaret Island jest urocza wiosną Budapeszt nocą , cały oświetlony, szczególnie zamek i mosty Tam zawsze coś się dzieje - wystawy, festiwale, ludzie są mili, komunikacja wspaniała - naprawę polecam odwiedzić
__________________
Kosmetyki

Zapraszam do mnie:
http://apleesworld.blogspot.com/
Aplee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-31, 09:48   #30
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Budapest :)

Stary wątek ale niema sensu zakładać nowego.
Myślę by zorganizować sobie wycieczkę do Budapesztu. Wyprawa autem z dzieckiem 14msc. Zastanawiam się czy jechać na 3-4 dni czy lepiej na tydzień (jest tam co robić przez tydzień?)?
Możecie polecić jakiś nocleg w przystępnej cenie, koniecznie z dostępem do w miarę szybkiego internetu (praca)?
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside

Edytowane przez LittleBeetle
Czas edycji: 2016-07-31 o 09:49
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-31 10:48:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:28.