Szpic niemiecki :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-13, 07:19   #1
enjoy89
Zakorzenienie
 
Avatar enjoy89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 753

Szpic niemiecki :)


Szukałam w wyszukiwarce ale nic nie znalazła.
No właśnie - czy któraś z was posiada szpica niemieckiego małego?
Pytam bo od stycznia stanę się właścicielką właśnie tego psiaka, a konkretnie - suczki I w związku z tym mam pytania odnośnie waszych doświadczeń z tymi psami.
Czy są one bardzo szczekliwe? Czy trudne do wychowania? Czego najbardziej potrzebują?
Mam nadzieję, że znajdzie się jakaś wizażanka, która ma szpica i podzieli się ze mną doświadczeniami z nim związanymi
pozdrawiam!
__________________
Good things come to those who wait!
enjoy89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 07:39   #2
zartownis
Zadomowienie
 
Avatar zartownis
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 313
Dot.: Szpic niemiecki :)

Z jakiej hodowli bedzie piesek?

Tu jest forum szpicow http://www.szpicewilcze.fora.pl/

Pozdrawiam
zartownis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 10:28   #3
izaxxx
Raczkowanie
 
Avatar izaxxx
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 116
GG do izaxxx
Dot.: Szpic niemiecki :)

Kupujesz psa i nic o nim nie wiesz? Zanim decydujesz sie na konkretna rase wypadaloby dowiedziec sie czy ten pies i Ty bedziecie tworzyc zgrany zespól, czy charakter psa bedzie odpowiadal Twojemu trybowi zycia...
izaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 14:43   #4
monika733
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 646
GG do monika733
Dot.: Szpic niemiecki :)

Znajoma prowadzi hodowle szpiców miniatórowych - zapytam czy udzieli ci info na gg !!!
Powinnam odpisac jeszcze dziś !!!!
monika733 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 12:20   #5
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Szpic niemiecki :)

"Szczekliwość" to drugie imię szpiców.. Ale jak ktoś tu napisał - kolejność powinna być odwrotna - najpierw sprawdzasz info o rasie, a potem zaklepujesz psa. Sorry, ale rozwalają mnie takie posty.
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 04:08   #6
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Szpic niemiecki :)

Szpice mają swoje forum na dogomanii

http://www.dogomania.pl/forum/f10/

i wątek Ginący gatunek - szpic niemiecki
http://www.dogomania.pl/forum/f10/gi...iemiecki-7030/

w tym watku znajdziesz właścicieli tej rasy

edit - będziesz mieć pieska z polskiej hodowli?
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 10:15   #7
enjoy89
Zakorzenienie
 
Avatar enjoy89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 753
Dot.: Szpic niemiecki :)

Oczywiście dowiedziałam się wcześniej wiele o te rasie. I w tym wątku nie pytałam o jakieś szczegółowe informacje ale miałam nadzieję, że ktoś podzieli się ze mną doświadczeniami coż z tego co widzę nie ma tu posiadaczek tego psa.

Tak dla sprostowania - jest to szpic bez rodowodu i dostaję go od mojego znajomego. Nie zależało mi szczególnie aby ten pies miał rodowód - po prostu się nim zauroczyłam i chciałam go mieć

Carolinascotties, zartownis - dziękuję za linki
__________________
Good things come to those who wait!
enjoy89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-15, 11:11   #8
kukis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 670
Dot.: Szpic niemiecki :)

Aha - czyli kolejny przypadek popierania pseudo Nie bedziesz miała szpica tylko kundla w typie Juz tyle razy ten temat był wałkowany, a tu znowu to samo
__________________
Nie mogłem w to uwierzyć, lecz Ty wiedziałaś już,
Że to śmierć odwiedziła nasz dom.
I krzyczałem - nie zabieraj Jej,
Zostaw Małą, zostaw proszę cię,
Ale ona tylko uśmiechnęła się, mówiąc - ma już tylko mnie...

kukis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 11:18   #9
enjoy89
Zakorzenienie
 
Avatar enjoy89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 753
Dot.: Szpic niemiecki :)

Eh no moze to nie bedzie 100% szpic. Ale co on znowu zawinił, że jest jaki jest - więc mam go nie brać? A załóżmy, że wszyscy będą myśleć tak samo i w końcu wyjdzie na to, że nikt go nie będzie chciał bo nie ma rodowodu! I co? Ma trafić do schroniska? To tylko zwierzę ono nie musi ponosić jakiejś kary za to, że nie ma rodowodu....
Zwłaszcza, że nie każdego stać na zakup rodowodowego psa. Dla mnie to nie istotne czy ma rodowód czy nie. Ważne, że jest, i że też chce mieć swój dom
__________________
Good things come to those who wait!
enjoy89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 11:42   #10
kukis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 670
Dot.: Szpic niemiecki :)

Jakby go nikt nie chciał, jakby nikt nie kupował psów z pseudo to nie były by one rozmnażane!! Pomyśl! Nie było by kolejnych niechcianych psów, schroniska nie pękały by w szwach.. Przejdx sie do najblizszego, zobacz ile jest psów w typie..

Psy ze schroniska tez chca miec swój dom, swoj bezpieczny dom! I jakoś nie maja..
__________________
Nie mogłem w to uwierzyć, lecz Ty wiedziałaś już,
Że to śmierć odwiedziła nasz dom.
I krzyczałem - nie zabieraj Jej,
Zostaw Małą, zostaw proszę cię,
Ale ona tylko uśmiechnęła się, mówiąc - ma już tylko mnie...

kukis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 11:55   #11
enjoy89
Zakorzenienie
 
Avatar enjoy89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 753
Dot.: Szpic niemiecki :)

Mam już jednego psa ze schroniska i wiem co się w schroniskach dzieje.
Poza tym nie powiedziałabym, że mój znajomy to pseudohodowca. Jakby tak było to chyba nie dawałby mi (jak i innym osobom) psa za darmo Z tego co wiem psy z pseudo są hodowane dla pieniędzy jakoś nie czuję, że robię źle biorąc tego psa, zwłaszcza, że tak jak mówię nie zależy mi na psie z rodowodem, a poza tym po prostu spodobała mi się ta suczka. I nie widzę powodu, żeby tak napadać na mnie
__________________
Good things come to those who wait!
enjoy89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-15, 12:15   #12
kukis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 670
Dot.: Szpic niemiecki :)

Ale ja widzę - skoro nie dla pieniędzy to po co rozmnozył swojego psa? Dla zdrowia suczki czy dla "spełnienia sie suczki w roli matki"?
Skoro na rodowodzie i nie zależało to trzeba było wziąć drugiego psa ze schronska, a nie od pseudo...

Pseudohodowca to ktoś, kto niepotrzebnie romnaza zwierzęta!
__________________
Nie mogłem w to uwierzyć, lecz Ty wiedziałaś już,
Że to śmierć odwiedziła nasz dom.
I krzyczałem - nie zabieraj Jej,
Zostaw Małą, zostaw proszę cię,
Ale ona tylko uśmiechnęła się, mówiąc - ma już tylko mnie...


Edytowane przez kukis
Czas edycji: 2009-01-15 o 12:17
kukis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 12:39   #13
zartownis
Zadomowienie
 
Avatar zartownis
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 313
Dot.: Szpic niemiecki :)

Cytat:
Napisane przez enjoy89 Pokaż wiadomość
Mam już jednego psa ze schroniska i wiem co się w schroniskach dzieje.
Poza tym nie powiedziałabym, że mój znajomy to pseudohodowca. Jakby tak było to chyba nie dawałby mi (jak i innym osobom) psa za darmo Z tego co wiem psy z pseudo są hodowane dla pieniędzy jakoś nie czuję, że robię źle biorąc tego psa, zwłaszcza, że tak jak mówię nie zależy mi na psie z rodowodem, a poza tym po prostu spodobała mi się ta suczka. I nie widzę powodu, żeby tak napadać na mnie
Tak jest jak ktos kupuje psa dla "szpanu", nie zalezy Ci na psychice psa, tylko na wygladzie, "zeby sie pokazac"
Dlatego psychika rasy jej nie interesuje, bo i tak bedzie odbiegac od wzorca

Edytowane przez zartownis
Czas edycji: 2009-01-15 o 12:46
zartownis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 12:40   #14
enjoy89
Zakorzenienie
 
Avatar enjoy89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 753
Dot.: Szpic niemiecki :)

Z tego co słyszałam (od razu mówię, że nie jestem tego pewna) to suczka przynajmniej raz powinna zajść w ciążę i mieć potomstwo (dlatego, że w przeciwnym wypadku powstrzymywania jej od zapłodnienia może dojść u niej do ropomacicza lub innej choroby o ile dobrze się orientuję). Więc nie sądzę, żeby rozmnażał niepotrzebnie..... tylko jak ty napisałaś raczej dla jej zdrowia
__________________
Good things come to those who wait!
enjoy89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 12:40   #15
kukis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 670
Dot.: Szpic niemiecki :)

Źle slyszałaś - to mit dawno obalony. Żeby nie doszło do ropomacicza to suka powinna byc wysterylizowana.
__________________
Nie mogłem w to uwierzyć, lecz Ty wiedziałaś już,
Że to śmierć odwiedziła nasz dom.
I krzyczałem - nie zabieraj Jej,
Zostaw Małą, zostaw proszę cię,
Ale ona tylko uśmiechnęła się, mówiąc - ma już tylko mnie...

kukis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 12:41   #16
zartownis
Zadomowienie
 
Avatar zartownis
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 313
Dot.: Szpic niemiecki :)

Cytat:
Napisane przez enjoy89 Pokaż wiadomość
Z tego co słyszałam (od razu mówię, że nie jestem tego pewna) to suczka przynajmniej raz powinna zajść w ciążę i mieć potomstwo (dlatego, że w przeciwnym wypadku powstrzymywania jej od zapłodnienia może dojść u niej do ropomacicza lub innej choroby o ile dobrze się orientuję). Więc nie sądzę, żeby rozmnażał niepotrzebnie..... tylko jak ty napisałaś raczej dla jej zdrowia
Wiekszej glupoty dawno nie czytalam

Edytowane przez zartownis
Czas edycji: 2009-01-15 o 12:51
zartownis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 12:45   #17
enjoy89
Zakorzenienie
 
Avatar enjoy89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 753
Dot.: Szpic niemiecki :)

Cytat:
Napisane przez zartownis Pokaż wiadomość
Tak jest jak ktos kupuje psa dla "szpanu", nie zalezy Ci na psychice psa, tylko na wygladzie, "zeby sie pokazac"
Oj tu się mylisz kochana. Nie kupuję psa dla szpanu! Biorę go bo mi się podobają małe psy, a ten mnie zauroczył. Poza tym sama potępiam takie kupowanie psa więc.... wolałabym, żeby takich głupot tutaj nie wypisywać Zwłaszcza, że nigdy nawet bym nie pomyślała, żeby kupować psa z tego powodu!
__________________
Good things come to those who wait!
enjoy89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 12:46   #18
enjoy89
Zakorzenienie
 
Avatar enjoy89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 753
Dot.: Szpic niemiecki :)

W takim razie wybaczcie od razu zaznaczyłam, że nie jestem tego pewna i piszę tylko co słyszałam
__________________
Good things come to those who wait!
enjoy89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 12:50   #19
zartownis
Zadomowienie
 
Avatar zartownis
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 313
Dot.: Szpic niemiecki :)

Cytat:
Napisane przez enjoy89 Pokaż wiadomość
Oj tu się mylisz kochana. Nie kupuję psa dla szpanu! Biorę go bo mi się podobają małe psy, a ten mnie zauroczył. Poza tym sama potępiam takie kupowanie psa więc.... wolałabym, żeby takich głupot tutaj nie wypisywać Zwłaszcza, że nigdy nawet bym nie pomyślała, żeby kupować psa z tego powodu!
Po pierwsze troche szacunku, dla innych, po drugie i tak Ci nie wierze, ze pies nie jest od pseudo
Widac po Twoich postach jakie glupoty wypisujesz
Napisane przez enjoy89
Z tego co słyszałam (od razu mówię, że nie jestem tego pewna) to suczka przynajmniej raz powinna zajść w ciążę i mieć potomstwo (dlatego, że w przeciwnym wypadku powstrzymywania jej od zapłodnienia może dojść u niej do ropomacicza lub innej choroby o ile dobrze się orientuję). Więc nie sądzę, żeby rozmnażał niepotrzebnie..... tylko jak ty napisałaś raczej dla jej zdrowia


Szkoda slow, poprostu tragedia
zartownis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-15, 12:58   #20
enjoy89
Zakorzenienie
 
Avatar enjoy89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 753
Dot.: Szpic niemiecki :)

No dokładnie mogę powiedzieć to samo co do szacunku, bo akurat to, że kupuję psa dla szpanu było obraźliwe dla mnie...
ale cóż... jeśli tak uważacie, że jest to pseudohodowca to niech wam będzie. Nie chcę się tutaj kłócić, bo uważam, że ta kłótnia jest bez sensu.
W każdym razie będę mieć suczkę i bardzo się z tego powodu cieszę niezależnie od tego co mówicie. I bardzo proszę skończmy już tą kłótnię

A co do tego co napisałam wcześniej - już pisałam, że zaznaczyłam, że nie jestem pewna....
__________________
Good things come to those who wait!
enjoy89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 16:02   #21
gunia 23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 768
Dot.: Szpic niemiecki :)

Enjoy89 pytasz nas czy szpice są szczekliwe i trudne do wychowania? Hmmm myślę, że wpisz w wyszukiwarkę po prostu wychowanie szczeniaka bez konkretnej rasy bo Twoja suczka może być niepodobna w przyszłości do szpica ani z wyglądu ani tym bardziej z charakteru. Dla zdrowia suczki zawieź ją do weta po pierwszej cieczce i wysterylizuj, a znjomemu od którego ją masz pogratuluj krótkowzroczności i wiary w głupie zabobony i zaproponuj mu wizytę w schronisku.

Edytowane przez gunia 23
Czas edycji: 2009-01-15 o 16:03
gunia 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 17:43   #22
enjoy89
Zakorzenienie
 
Avatar enjoy89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 753
Dot.: Szpic niemiecki :)

Tak dla sprostowania tego co tu pisałam nie dowiedziałam się od tego znajomego tylko od kogoś innego. Suczka będzie podobna napewno do szpica (widziałam jej rodziców, którzy dokładnie wyglądają jak szpice). Poza tym narazie nie potrzebuję żadnych informacji bo wszystkiego już się dowiedziałam ale dzięki
__________________
Good things come to those who wait!
enjoy89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 18:44   #23
gunia 23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 768
Dot.: Szpic niemiecki :)

Enjoy89 dobrze, że dodałaś, że suczka będzie PODOBNA do szpica. Ale wiesz nie wszystko złoto co się świeci. Mając 10 lat dostałam od rodziców bezrodowodową sunię jamnika, niby widzieli na miejscu jej rodziców : ruda mamę i czarnego tatę. I mam teraz krótkiego jamnika z ogonem jak świnka, który nie dość, że jest strasznie krzywy to jeszcze strasznie choruje na stare lata. Dlatego nie ma pewności co do wyglądu psa bez papierka. Teraz psa rasowego jak kupię to tylko z rodowodem. A jak się chce mieć maskotkę lub przyjaciela rodziny to zapraszam do schronów
gunia 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 22:12   #24
milkanika
Rozeznanie
 
Avatar milkanika
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 751
Dot.: Szpic niemiecki :)

zastanów się,jej rodzice z jakiś powodów nie dostali hodowlanki,bądź psychicznych,bądź zdrowotnych,mogą nawet mieć przodków innej rasy,a gen nie musiał koniecznie zadziałać w tamtej lini,tylko u przodków,albo nawet mógł się połączyć np syn z mamą i wtedy też szczeniaki w którymś pokoleniu mogą być chore itp,znam takiego ze skojażenia dość bliskiegonie dość że karzeł,to jeszcze pełno chorób na krzyż i ogólnie chorobliwy no i bojaźiwy,a też widziałam psa,właściciele polecali go na reproduktora,miał papiery,ale nie dopuszczony do rozrodu,z wyglądu super,ale było ale,dlaczego szczeniaki były na lewo,nie dlatego,że właściciele jak mówili nie chcieli bawić się w tułaczke po wystawach,ale psu,nie zeszło jądro,nie widać na pierwszy rzut oka,ale szczeniaki mają większe ryzyko zachorowalności bodajże na raka,ale co tam zdrowie,ważne że szczeniaki ładne a ile i jak pożyją nie ważne,prawda,ważne że ma się psa,a zawsze można zmienić,a tak na serio,to naprawde się dziwie takiemu myśleniu i to często niby kochający psy ludzie wolą taniej kupić
milkanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 14:02   #25
Shihtzak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 59
Dot.: Szpic niemiecki :)

No ja powiem tak, to jest tak rzadka rasa iż wątpię by wyrósł z niej szpic (fenotypowo).
Shihtzak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 10:54   #26
szpicomaniaczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1
Dot.: Szpic niemiecki :)

Witajcie wizażanki . Przeszukując necik na temat informacjii o szpicach , wpadłam na Wasze forum i poczytalam chwilę. Nasza rodzina od kilkunastu lat hoduje tą piekną rasę starając się aby nie zniknęła całkiem .Chętnie odpowiem na kilka pytań dotyczących rasy.
- szczekliwość / ja tego tak bym nie nazwała, są bardzo czujne , ale szczekaja krótko i nigdy bez sensu/
- zdrowie - bardzo dobre
- inteligencja - wysoka
- wierność -bardzo wierne
- linienie - niestety wymieniają sierść raz w roku i wtedy fruwa ona wszędzie .
Plusem jest to ,ze nie wbija się w meble- łatwa do sprzątniecia
- pielegnacja , czesanie raz w tygodniu , kapiel w razie potrzeby , futerko jest samoczyszczące.
Wiecej informacjii jest na naszej stronce , ale nie wiem czy mogę wkleić link - nie chcę uprawiać reklamy , chociaż jest ona bardziej portalem o rasie niż stronka hodowlaną . Myślę ,ze jak w GOOgle wpisze się Krisanda - to sama wyskoczy Pozdrawiam miłe Panie .
szpicomaniaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:56.