kłopoty z wypróżnianiem się- pomocy! [PĘKNIĘCIE MIEDNICY] - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-27, 15:17   #1
kapsel
Rozeznanie
 
Avatar kapsel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 926
GG do kapsel

kłopoty z wypróżnianiem się- pomocy! [PĘKNIĘCIE MIEDNICY]


Witam dziewczyny mam poważny problem - mój kot przedwczoraj wpadł pod samochód. Święta, wsyztsko zamknięte a po świętach weekend. Pojechałam więc do całodobowej kliniki. Kota prześwietlono - pęknięcie miednicy. Teoretycznie nic strasznego bo kot ma po prostu lezec i kosci zrosna się same ale pojawił się inny problem - zwierzak nie może oddać kału. Lekarka z kliniki kazala przyjechac (w drugie święto) zeby kotu zrobic lewatywe. Problem jest taki ze klinika jest kosmicznie droga (za zwykłe obejrzenie kota +prześwietlenie 200zł 0_0) a mnie nie stać żeby płacic kolejne 200 za lewatywe. Pytanie do was: lepiej isc natychmiast do kliniki czy poczekac do poneidzialku i pojsc do zaufanego, porządnego i "normalnego" weterynarza który ma normalne ceny? (nie chodzi o to że jest gorszy tylko po prostu ma mały, osiedlowy gabinet a nie wyczesaną klinke). Moze Wy tez miałyscie podobny problem? co zrobil wtedy lekarz? z góry dziękuje za wszystkie rady

P.S - kot czuje się bardzo dobrze. Mruczy, chce się bawić, ma apetyt, robi siku, nic go nie boli, szczęśliwy i wgl jak gdyby nigdy nic tylko to załatwianie się mnie martwi :/
__________________
!!!Manchester United!!!
kapsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 15:53   #2
jiggy11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 140
Dot.: kłopoty z wypróżnianiem się- pomocy!

Kurde skasowało mi wypowiedź. Piszę jeszcze raz

U mojego kociaka pomogła laktuloza podana w syropie najpierw 3,5 ml. Po ok 8 godz się nie wypróżnił więc dawka została powtórzona i po kolejnych 3-4 godz się wypróżnił. Możesz poszukać całodobowej apteki kupić laktulozę i kilka 5ml strzykawek (podawanie doustne). Płyn ten działa dość łagodnie, ale pobudza perystaltykę.
Jakikolwiek byłby efekt idź w poniedziałek do weterynarza, być może kotek będzie musiał być dłużej lub inaczej wspomagany.
Powodzenia
jiggy11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:07.