Resocjalizacja - kurator. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-02, 08:19   #1
cipcipcip
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 488

Resocjalizacja - kurator.


Cześć dziwczyny, nie znalazłam wątku jeśli chodzi o sam kierunek - resocjalizacja ani kurator. Jest to właściwie dość sprecyzowane, że tak to ujmę pytanie więc myśle, że warto stworzyć ten wątek.

Czy jest wśród nas wizażanek Pani kurator? Jeśli tak to proszę o wypowidzić )

no więc... obcnie studiuje rachunkowość i finanse na WSB w Poznaniu ( I rok ) składając papiery na studia myślalam również o resocjalizacji, ale słyszałam od kolegi pracującego w policji, że Panie po tym kierunku siedzą w więzieniu i zarabiają po 500-600 zl bo nie ma dla nich pracy..dlatego też studiuje rachunkowość. Ale po pół roku stdiowania stwierdzam, ze to raczej nie dla mnie... myślałam, że tam się tylko liczy i liczy i wypełnia papierki ;p natomiast wygląda to trochę inaczej...ekonomia, zarządzanie przedsiębiorczość..no to mnie nie interesuję. :/
tak więc pomyslałam o zmianie kierunku właśnie na resocjalizację. Chciałabym być kuratorem. No, ale czy to ak jest naprawde, ze po tym kierunku ciężko znaleźć pracę ? Jakie przedmioty są na tych studiach? Ile zarabia taki kurator?
__________________
<3
cipcipcip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 08:33   #2
kate_rossi
Zadomowienie
 
Avatar kate_rossi
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 490
GG do kate_rossi
Dot.: Resocjalizacja - kurator.

Cytat:
Napisane przez cipcipcip Pokaż wiadomość
Cześć dziwczyny, nie znalazłam wątku jeśli chodzi o sam kierunek - resocjalizacja ani kurator. Jest to właściwie dość sprecyzowane, że tak to ujmę pytanie więc myśle, że warto stworzyć ten wątek.

Czy jest wśród nas wizażanek Pani kurator? Jeśli tak to proszę o wypowidzić )

no więc... obcnie studiuje rachunkowość i finanse na WSB w Poznaniu ( I rok ) składając papiery na studia myślalam również o resocjalizacji, ale słyszałam od kolegi pracującego w policji, że Panie po tym kierunku siedzą w więzieniu i zarabiają po 500-600 zl bo nie ma dla nich pracy..dlatego też studiuje rachunkowość. Ale po pół roku stdiowania stwierdzam, ze to raczej nie dla mnie... myślałam, że tam się tylko liczy i liczy i wypełnia papierki ;p natomiast wygląda to trochę inaczej...ekonomia, zarządzanie przedsiębiorczość..no to mnie nie interesuję. :/
tak więc pomyslałam o zmianie kierunku właśnie na resocjalizację. Chciałabym być kuratorem. No, ale czy to ak jest naprawde, ze po tym kierunku ciężko znaleźć pracę ? Jakie przedmioty są na tych studiach? Ile zarabia taki kurator?
jestem na III roku pedagogiki opiekuńczo - wychowawczej z resocjalizacją. w moim regionie cieżko załapać się na jakąkolwiek prace po tym kierunku. Znajomi z roku w wiekszosci nie bede pracowac w zawodzie (tak przynajmniej teraz deklarują).

Co do przedmiotów to nie studiuje stricte resocjalizacji ale moge ci podac jakie ja miałam przedmioty:
na I roku to wszystko ogólne: pedagogika, socjologia, psychologia, historia wychowania, teoria wychowania, dydaktyka, umuzykalnianie , ratownictwo
na II: metodyka pracy opiekunczo -wychowawczej, socjologia edukacji, dydaktyka, pedagogika opiekuncza, psychologia rozwojowa, socjologia edukacji,
na III: metodyka wychowania resocjalizacyjnego, podstawy pracy kuratora sadowego, psychogia sadowa, opieka zastepcza, poradnictwo wychowacze, diagnostka resocjalizacyjna,
wszystkich nie pamietam, ale to tak ogolnie.

do tego dochodza jeszcze praktyki na II i III.
__________________

Edytowane przez kate_rossi
Czas edycji: 2009-03-02 o 08:35 Powód: literówka
kate_rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 08:37   #3
cipcipcip
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 488
Dot.: Resocjalizacja - kurator.

No, ale mysle, ze w takim miescie jakim jest Poznan nie powinno byc problemu z praca .. tak mi się wydaje .
A łatwo jest czy cięzko ?
__________________
<3
cipcipcip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 08:50   #4
kate_rossi
Zadomowienie
 
Avatar kate_rossi
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 490
GG do kate_rossi
Dot.: Resocjalizacja - kurator.

Cytat:
Napisane przez cipcipcip Pokaż wiadomość
No, ale mysle, ze w takim miescie jakim jest Poznan nie powinno byc problemu z praca .. tak mi się wydaje .
A łatwo jest czy cięzko ?
jak cie to interesuje to dobrze sie uczy. duzo zalezy tez od wykładowcy czy cwiczeniowca - niektóre przedmioty tak mi obrzedzili ze sama nazwa wywołuje u mnie odruch wymiotny
__________________
kate_rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 09:10   #5
Krakoska87
Raczkowanie
 
Avatar Krakoska87
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 492
Dot.: Resocjalizacja - kurator.

Ja też jestem na III roku pedagogiki,specjalnośc resocjalizacja. Ogólnie teoria na tym kierunku nie jest trudna. Przedmioty mniej więcej takie jak napisała koleżanka wyżej. Na I roku-wprowadzenia w te nauki humanistyczne, a II i III juz zagłębiasz się w tajniki wiedzy:P

Powiem Ci tak. Jeśli nie wiesz kto to jest kurator i czym się zajmuje to chcesz nim być. Ja właśnie odbywam praktyki w Sądzie Rejonowym, w wydziale kuratorów rodzinnych. Jak zobaczyłam co to za praca to ręce mi opadły i na pewno nie pójdę w tym kierunku.

Kurator ma swoje rejony, i w tych rejonach pełni nadzory/dozory nad dziećmi/dorosłymi. Jego praca polega na tym, że jeździ na wywiady środowiskowe,często po kilkadziesiąt km,zajmuje mu to nawet 10 godz.dziennie. Musi użerać się z trudną młodzieżą a często też z rodzicami. Czytałam np. wnioski o odsunięcie od prowadzeni sprawy, bo rodzina zastraszała kuratora,groziła śmiercią albo utratą zdrowia. Kobiety się boją,bo kuratorami w większości są kobiety. Oczywiście nie zawsze tak jest bo rodziny tez chętnie współpracują gdy zalezy im na dobru dziecka.

Wywiady środowiskowe polegają na sprawdzeniu, najczęściej raz w miesiącu warunków w jakich wychowuje się dziecko. Rozmowy z rodziną, wycieczki do szkoły, do ośrodków pomocy itp. Acha,zapomniałam wspomnieć,że kurator zawodowy ma zwierzchnictwo nad kuratorami społecznymi i dodatkowo musi kontrolować ich pracę.

Poza wywiadami środowiskowymi, 2 dni w tygodniu(przynajmniej kurator, u której mam praktyki) odrabia pracę domową,tzn. sporządza sprawozdania z wywiadów, prowadzi karty czynności, pisze wnioski, dzwoni, umawia się, ludzie do niej przychodzą, w sumie duzo papierkowej roboty.

To na prawdę cięzki zawód i chyba trzeba mieć do niego powołanie. Ja wolałabym osiąść w więzieniu,tam podobało mi sie duzo bardziej.

Pozdrawiam
__________________
"Wszyscy najmądrzejsi...
Myślą chyba, że są wybrańcami..."


Krakoska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 10:48   #6
cal
Raczkowanie
 
Avatar cal
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: twin peaks
Wiadomości: 352
Dot.: Resocjalizacja - kurator.

ja chciałam byc kuratorem, ale chyba jednak zrezygnuje z tego planu.
najpierw jest się kuratorem społecznym, tak wyżej wspomniano średnio raz w miesiącu musisz odwiedzic dozorowanego. max chyba 10 dozorowanych mozna mieć.

dostajesz za to kilkaset zl ,coś koło 500. potem możesz startowac na kuratora zawodowego, musisz miec magistra zrobionego i zdac egzamin kuratorski. jeśli się uda to mozna powiedziec że "opiekujesz się kuratorami społecznymi" i zarabiasz ok 3 000 .
cal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 13:18   #7
nynka87
Zakorzenienie
 
Avatar nynka87
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Grodzisk - Podlasie :D
Wiadomości: 4 201
GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87
Dot.: Resocjalizacja - kurator.

Cytat:
Napisane przez Krakoska87 Pokaż wiadomość
Ja też jestem na III roku pedagogiki,specjalnośc resocjalizacja. Ogólnie teoria na tym kierunku nie jest trudna. Przedmioty mniej więcej takie jak napisała koleżanka wyżej. Na I roku-wprowadzenia w te nauki humanistyczne, a II i III juz zagłębiasz się w tajniki wiedzy:P

Powiem Ci tak. Jeśli nie wiesz kto to jest kurator i czym się zajmuje to chcesz nim być. Ja właśnie odbywam praktyki w Sądzie Rejonowym, w wydziale kuratorów rodzinnych. Jak zobaczyłam co to za praca to ręce mi opadły i na pewno nie pójdę w tym kierunku.

Kurator ma swoje rejony, i w tych rejonach pełni nadzory/dozory nad dziećmi/dorosłymi. Jego praca polega na tym, że jeździ na wywiady środowiskowe,często po kilkadziesiąt km,zajmuje mu to nawet 10 godz.dziennie. Musi użerać się z trudną młodzieżą a często też z rodzicami. Czytałam np. wnioski o odsunięcie od prowadzeni sprawy, bo rodzina zastraszała kuratora,groziła śmiercią albo utratą zdrowia. Kobiety się boją,bo kuratorami w większości są kobiety. Oczywiście nie zawsze tak jest bo rodziny tez chętnie współpracują gdy zalezy im na dobru dziecka.

Wywiady środowiskowe polegają na sprawdzeniu, najczęściej raz w miesiącu warunków w jakich wychowuje się dziecko. Rozmowy z rodziną, wycieczki do szkoły, do ośrodków pomocy itp. Acha,zapomniałam wspomnieć,że kurator zawodowy ma zwierzchnictwo nad kuratorami społecznymi i dodatkowo musi kontrolować ich pracę.

Poza wywiadami środowiskowymi, 2 dni w tygodniu(przynajmniej kurator, u której mam praktyki) odrabia pracę domową,tzn. sporządza sprawozdania z wywiadów, prowadzi karty czynności, pisze wnioski, dzwoni, umawia się, ludzie do niej przychodzą, w sumie duzo papierkowej roboty.

To na prawdę cięzki zawód i chyba trzeba mieć do niego powołanie. Ja wolałabym osiąść w więzieniu,tam podobało mi sie duzo bardziej.

Pozdrawiam
ja też III rok reso i też z podlasia gdzie studiujesz??
__________________
nynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-02, 14:36   #8
Krakoska87
Raczkowanie
 
Avatar Krakoska87
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 492
Dot.: Resocjalizacja - kurator.

Cytat:
Napisane przez nynka87 Pokaż wiadomość
ja też III rok reso i też z podlasia gdzie studiujesz??
Białystok
__________________
"Wszyscy najmądrzejsi...
Myślą chyba, że są wybrańcami..."


Krakoska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 15:00   #9
malinka18222
Zadomowienie
 
Avatar malinka18222
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 1 083
Dot.: Resocjalizacja - kurator.

Ja też 3 rok reso Również chciałabym zostać kuratorem zawodowym, ale z tego co wiem to trudno się dostać na aplikację
__________________
,,Stosunek do zwierząt jest najlepszą
miarą naszego człowieczeństwa''
malinka18222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 15:46   #10
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Resocjalizacja - kurator.

Ja jestem mgr Resocjalizacji (praca mgr na temat Uwarunkowan zawodowych i społecznych pracy kuratora sądowego na terenie woj.świetokrzyskiego) wiec mogę Wam pomoc troszke. Od razu powiem- w zawodzie nie pracuję . Pracy jest mało, ale... mozna wlasnie iśc na aplikację kuratorską- na która , aby się dostac nalezy przejsc odpowiednia rekrutację. Nastepnym krokiem (po rocznej aplikacji i zarobkach okolo 900 zł netto , czyli "na rękę " ) jest egzamin . Po zdanym egzaminie mozna byc kuratorem zawodowym trzeba jednak spełnic wiele warunkow m.in skonczone studia z res., psychologii, pedagogiki i podobnych. Na kurartora społecznego jest mniej wymagan. Nie trzeba miec wyktszalcenie wyzszego-ale zarobki sa o wiele mniejsze. Moze sie okazac, ze cos sie zmieniło, wiec najlepiej niech wypowiedza się kuratorzy


Odnosnie przedmiotow:
-Duzo jest psychologii co mnie osobiscie cieszyło (psychologia ogolna, psychologia nieodostosowania spolecznego, psychologia rozwoju czlowieka, psychologia kliniczna itd)
-jest filizofia
-duzo pedagogiki (rozne spec.)


Ogolnie studia-fajne . Ja w zawodzie nie pracuję, gdyz zarobki sa straszliwe, ale wazne jest tez spelnienie w pracy i wykonynywanie tego-co sie Kocha

W razie pytan- pytaj śmiało
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 15:53   #11
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Resocjalizacja - kurator.

Moja mama jest mgr resocjalizacji, studiowała na pedagogice ze specjalnością resocjalizacja. Pracuje jako kurator społeczny, kilka razy w tyg odwiedza 'podopiecznych'. Jakbyście miały pytania to zapytam mamy bo sama nie jestem dobra w te klocki
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-02, 18:25   #12
muammamija
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 270
Dot.: Resocjalizacja - kurator.

Kycia a jaki zawod wybralas po takim kierunku studiow jesli mozna wiedziec?
muammamija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 19:47   #13
cipcipcip
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 488
Dot.: Resocjalizacja - kurator.

Mnie właśnie interesują troszkę zarobki..ile zarabia taki kurator sądowy albo kurator społeczny. Czy to faktycznie jest 600-800 zł czy na te 1500 mogę liczyć ?

Tak w ogóle to myślałam, też o pracy w policji w drogówce albo w dochodzeniówce ;p ale ciężko dostać sie do policji, cięzko zdać egzaminy psycho. A na dochodzeniówke to tez trzeba robić tylee aplikacji itd itd

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Krakoska87 Pokaż wiadomość

To na prawdę cięzki zawód i chyba trzeba mieć do niego powołanie. Ja wolałabym osiąść w więzieniu,tam podobało mi sie duzo bardziej.

Pozdrawiam
A co robiłaś w tym więzieniu ? ;p
__________________
<3

Edytowane przez cipcipcip
Czas edycji: 2009-03-02 o 19:31
cipcipcip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 22:16   #14
Krakoska87
Raczkowanie
 
Avatar Krakoska87
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 492
Dot.: Resocjalizacja - kurator.

Cytat:
Napisane przez cipcipcip Pokaż wiadomość

A co robiłaś w tym więzieniu ? ;p
Obserwowałam,nic więcej nie mogłam zrobić. Ale z tego co widziałam większy wpływ można mieć na recydywę niż na zdemoralizowanego nastolatka. W więzieniu MUSZĄ liczyć się z wychowawcą.
__________________
"Wszyscy najmądrzejsi...
Myślą chyba, że są wybrańcami..."


Krakoska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 04:53   #15
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Resocjalizacja - kurator.

Cytat:
Napisane przez cipcipcip Pokaż wiadomość

Tak w ogóle to myślałam, też o pracy w policji w drogówce albo w dochodzeniówce ;p ale ciężko dostać sie do policji, cięzko zdać egzaminy psycho. A na dochodzeniówke to tez trzeba robić tylee aplikacji itd itd
Spróbować przecież możesz
Jestem po reso, w przyszłości planuję kandydować do SW. Myślałam o policji, ale chyba SW odpowiadałoby mi bardziej, jak tak sobie porównuję.
Na kuratora kieedyś tam dawno też się przymierzałam, w mojej mieścince kazali mi papiery składać i liczyć na szczęście, że miejsce się zwolni. W międzyczasie zmieniłam miejsce pobytu i tu mówili to samo Może w większym mieście będzie lepiej, ale jeśli brać pod uwagę k. społecznego - nie chciałoby mi się użerać za tak marną kasę.
W okolicach zawodu mniej więcej obecnie pozostaję, traktując to jako rozgrzewkę, jest fajnie, a co dalej - czas pokaże. Studiowanie reso też dobrze wspominam, ale faktycznie nie jest tak, że skończysz i ciach! - masz pracę, lepiej ułożyć sobie jakiś plan co dalej, mi parę lat zeszło nim zaczęłam składać sobie te klocki to kupy

Inne wątki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...hlight=kurator
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...hlight=kurator
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...resocjalizacja
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...resocjalizacja
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...resocjalizacja
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...resocjalizacja
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...


Edytowane przez Laura2112
Czas edycji: 2009-03-03 o 05:13
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 09:29   #16
nynka87
Zakorzenienie
 
Avatar nynka87
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Grodzisk - Podlasie :D
Wiadomości: 4 201
GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87
Dot.: Resocjalizacja - kurator.

Cytat:
Napisane przez Krakoska87 Pokaż wiadomość
Białystok
eee a ja warszawa...
__________________
nynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 16:03   #17
nebraskaa
Przyczajenie
 
Avatar nebraskaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: z pokoju
Wiadomości: 2
Dot.: Resocjalizacja - kurator.

Hej!!
Ja teraz stoję przed wyborem specjalizacji na licencjat i właśnie sie zastanawiam nad resocjalizacja i pedagogiką szkolną z socjoterapią i terapią pedagogiczną. W przyszłości to mgr chciałabym zrobić z pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej, ale teraz ten licencjat mnie zastanawia, ponieważ w przyszłości planuję sobie zrobić podyplomówkę najprawdopodobniej z logopedii.
I mam dylemat, ponieważ właśnie ciągnie mnie też do policji i właśnie pod tym kątem, pod kątem np. Policyjnej Izby Dziecka patrzę na resocjalizację., bo na drogówkę to przecież szkołę bym musiała jeszcze zrobić.
Nie wiem decydować się na resocjalizację czy pedagogikę szkolną z socjoterapią i terapią pedagogiczną?? yhhhh....
nebraskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 16:54   #18
asia_w
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1
Talking Dot.: Resocjalizacja - kurator.

Cytat:
Napisane przez cipcipcip Pokaż wiadomość
Mnie właśnie interesują troszkę zarobki..ile zarabia taki kurator sądowy albo kurator społeczny. Czy to faktycznie jest 600-800 zł czy na te 1500 mogę liczyć ?

Tak w ogóle to myślałam, też o pracy w policji w drogówce albo w dochodzeniówce ;p ale ciężko dostać sie do policji, cięzko zdać egzaminy psycho. A na dochodzeniówke to tez trzeba robić tylee aplikacji itd itd

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------



A co robiłaś w tym więzieniu ? ;p
Zgadzam sie musisz próbowac i nie sadze zeby było tak trudno sie dostać i zdac egzaminy nie trzeba poprostu kombinowac na psychologu i tyle ... pozatym w Policji mozna pracować jako pracownik cywilny w Izbie dla nieletnich dla dziecka ja wlasnie popstaram sie dostac do policji albo jako kurator nawet za 900 zł po to poszlam na resocjalizacje życze wszystkim powodzenia w poszukiwaniu sensu w życiu i przyszłej pracy
asia_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 00:38   #19
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084
Dot.: Resocjalizacja - kurator.

podbijam
dziewczyny ,licze na pomoc. Szukam jakiejś dobrej ogólnej książki nt. resocjalizacji, jestem po psychologii ale musze dosc szybko wstępnie rozeznac sie w tej dziedzinie wiedzy. Mozecie mi cos konkretnego polecic?
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post25485480
E.L.F, smashbox, minerały,soir de lune itp.


tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-05, 08:46   #20
kobieta_wamp
Wtajemniczenie
 
Avatar kobieta_wamp
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 184
Dot.: Resocjalizacja - kurator.

Cytat:
Napisane przez nynka87 Pokaż wiadomość
eee a ja warszawa...
Ooo.. a gdzie? ja również 3 rok reso
__________________
"Sarkazm to ostatnia deska ratunku dla osób o upośledzonej wyobraźni"
kobieta_wamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 22:30   #21
Kattia87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 46
Dot.: Resocjalizacja - kurator.

Znalazłam nareście interesujący mnie wątek. A pytanie mam anstępujące: Czy można zostać kuratorem spłecznym po ADMINISTRACJI??? Wiem, ze w ustawie jest: psychologia, socjologia, pedagogika i nauki prawne. Nie wiem, czy nauki prawne interpretować jako sam kierunek PRAWO ? Ja studiowalam na Wydziale Prawa i Administracji, ale kierunek Administracja. Obecnie pracuję w sądzie rejonowym. Ale wiem, ze chcę zostać właśnie kuratorem i zajmować się ludzmi z problemami i jakoś je wspólnie rozwiązywać;o) Pozdrawiam wszytkich empatow ;o)
Kattia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 23:53   #22
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Resocjalizacja - kurator.

Dziewczyny

od roku jestem mgr resocjalizacji

jesli chodzi o kuratora...
na studiach marzyla mi sie ta praca. Polecono mi, abym zaczela od wolontariatu, bo pozniej bedzie latwiej z dostaniem pracy.
2 lata chodzilam na wolontariat do kuratorium- pracowalam z mlodzieza.
Dosc ciekawe doswiadczenie. Pozniej tam mialam praktyki.
Zeby byc kuratorem wcale nie jest latwo i nie wystarczy tylko papierek z ukonczeniem studiow.
Ale warto zaczac od wolontariatu z pewnoscia zwiekszycie swoje szanse i co najwazniejsze- doswiadczenie!

( dzis w zawodzie nie pracuje, ale ciagle o tym mysle,)




Cytat:
Napisane przez tranqil babe Pokaż wiadomość
podbijam
dziewczyny ,licze na pomoc. Szukam jakiejś dobrej ogólnej książki nt. resocjalizacji, jestem po psychologii ale musze dosc szybko wstępnie rozeznac sie w tej dziedzinie wiedzy. Mozecie mi cos konkretnego polecic?
Jakies konkretne tematy Cie interesuja? Bo dziedzina jest dosc szeroka....


Cytat:
Napisane przez Krakoska87 Pokaż wiadomość
Obserwowałam,nic więcej nie mogłam zrobić. Ale z tego co widziałam większy wpływ można mieć na recydywę niż na zdemoralizowanego nastolatka. W więzieniu MUSZĄ liczyć się z wychowawcą.
a to ciekawe...

myslisz o wplywie dlugotrwalym czy ..."opanowaniem"osadzonyc h w osrodku zamknietym...?



Takze mialam okazje miec praktyki w Zakladzie Karnym i mam porownanie do zdemoralizowanych nastolatkow z kuratorium...Nie do konca moge sie zgodzic z Twoim wnioskiem....;>
Zreszta..jak pisalas- obserwowalas jedynie.
Nie mialas okazji z nimi rozmawiac, nie mialas okazji przeprowadzic zajec...to zupelnie co innego. Wchodzac w interkacje z osadzonymi naprawde sie ich poznaje i mozna sie dowiedziec o co w tym wszystkim chodzi i jak to dziala.


---------- Dopisano o 00:53 ---------- Poprzedni post napisano o 00:48 ----------

Cytat:
Napisane przez nebraskaa Pokaż wiadomość
Hej!!
Ja teraz stoję przed wyborem specjalizacji na licencjat i właśnie sie zastanawiam nad resocjalizacja i pedagogiką szkolną z socjoterapią i terapią pedagogiczną. W przyszłości to mgr chciałabym zrobić z pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej, ale teraz ten licencjat mnie zastanawia, ponieważ w przyszłości planuję sobie zrobić podyplomówkę najprawdopodobniej z logopedii.
I mam dylemat, ponieważ właśnie ciągnie mnie też do policji i właśnie pod tym kątem, pod kątem np. Policyjnej Izby Dziecka patrzę na resocjalizację., bo na drogówkę to przecież szkołę bym musiała jeszcze zrobić.
Nie wiem decydować się na resocjalizację czy pedagogikę szkolną z socjoterapią i terapią pedagogiczną?? yhhhh....
jesli myslisz o policyjnej izbie dziecka z pewnoscia socjoterapia z terapia ped. bedzie lepsza.

zreszta..ten kierunek i przedmioty dadza Ci o wiele wiecej mozliwosci niz po resocjalizacji..( taka prawda).

po reso masz nieco ograniczone pole popisu jesli chodzi o rynek pracy, chyba ze dorobisz dodatowe kursy.


P.S co do planow...heh to zawsze tak jest ze sie chce tego tego i tamtego. Ja tez planowalam po skonczeniu Reso zrobic podyplomowke z logopedii....
Stalo sie jednak inaczej.
Najpierw skup sie na licencjacie, a pozniej dopiero zastanawiaj sie co z mgr itd.

Powodzenia!
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood

Edytowane przez roux666
Czas edycji: 2011-06-17 o 23:55
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 21:44   #23
Nessa24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3
Question Dot.: Resocjalizacja - kurator.

Witam

Stoję przed trudnym wyborem i wiem, że decyzję muszę podjąć sama ale zanim to zrobię proszę was o pomoc i opinie dotyczące mojego problemu.

3 letnie studnia stacjonarne ->Studiowałam pedagogikę elementarną i nauczanie dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim (czyli oligofreno)

2 letnie studnia mgr ... i to pojawia się mój problem. Złożyłam na dwa kierunki

-Pedagogika elementarna i terapia pedagogiczna
- Resocjalizacja

* Jestem skłonna pójść na Resocjalizację bo również myślałam o pracy kuratora zawodowego. Kierunek Bardzo ciekawy uważam, że jedne z najciekawszych. Jeżeli chodzi o pracę to wiadomo, że nie ważne co bym skończyła praca za mną nie będzie czekała. Znam realia wiem, że żyję w Polsce.

Martwię się o to czy dam sobie radę psychicznie pracując w zawodzie po resocjalizacji. Nie wiem co robić. Pomóżcie mi ... Jakie możliwości będę miała po skończeniu terapii a jakie po resocjalizacji? Jakie są plusy jakie minusy? Decyzję muszę podjąć lada chwila a jestem w proszku.

Przyznam, że będąc na elementarnej pisałam pracę na temat cyberprzemocy wśród Młodzieży. Wiem, że mnie to interesuje lecz praca z nastolatkami trochę mnie przeraża tak samo jak praca w więzieniu. Nie wiem jak to wygląda jak co się z czym je ? Terapia wydaje mi się nudna lecz bezpieczniejsza?
Nessa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-13 22:44:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:10.