Poważny problem u kota ! [KREW W KALE] - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-19, 16:40   #1
Kobieta_słonecznik
Zakorzenienie
 
Avatar Kobieta_słonecznik
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: słonecznikowe pole :-)
Wiadomości: 3 176
Unhappy

Poważny problem u kota ! [KREW W KALE]


Witam
Mam poważny problem z moim 1,5-rocznym kotem Leonem .
Od około trzech miesięcy zaobserwowałam krew podczas wydalania kału . Krew pojawia się na samym koncu, po tym jak kotek zrobi kupke, nie jest to krew w kale, tylko osobno czysta bez ropy . Byłam z kotkiem u weterynarza, który zalecił odrobaczenie kota na pasożyty zewnętrzne i wewnętrzne ( m.in. tasiemca, lambrie itd.). Kot został odrobaczony dwukrotnie tabletkami do pyszczka oraz preparatem podawanym na skóre. Dodatkowo miał podawane witaminki gdyż wet podejrzewał również kruchość naczyń krwionośnych w okolicach odbytu. Niestety żaden z zaleceń weta nie przyniusł rezultatu. Kotek jest wesoły jak zawsze, ma apetyt, nie zauważyłam poza tym żadnych niepokojącym objawów. Może któraś z Was miała podobny problem u swojego kotka? Bardzo sie martwie, że to coś poważnego ((
Kobieta_słonecznik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 20:59   #2
Cocaine essence
Zakorzenienie
 
Avatar Cocaine essence
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 465
Dot.: Poważny problem u kota !

Często przyczyną takich dolegliwości jest alergia bądź nietolerancja niektórych rodzajów karm. Czasami wystarczy zmienić diete aby pozbyć się problemu. Chociażby po mleku kot może mieć tego rodzaju problemy.
Może być też jakaś infekcja w przewodzie pokarmowym, ale ja sprobowałabym ze zmianą karmy najpierw, żeby niepotrzebnie nie truć kociaka.
A istnieje też możliwosc takiej reakcji kota który przeżył stres podobno, ale tu już żadnych osobistych doświadczeń nie mam.
__________________
Zwykła noc spędzona w Twoim mózgu.
Obce ciała, psychicznie nadzy razem w łóżku.

Cocaine essence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 06:49   #3
jiggy11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 140
Dot.: Poważny problem u kota !

Może warto by było ten kał zbadać? Czy nie ma tam bakterii, których nie powinno być?

Być może jest tam jakaś narośl, szczelina czy uszczerbek w błonie, który jest drażniony podczas załatwiania się. Niestety chyba takie historie mogą się komplikować, na Twoim miejscu poszukałabym informacji o innym dobrym wecie w okolicy i skonsultowała jeszcze z nim sytuację- tak dla pewności.
jiggy11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 14:13   #4
Wege bubamara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 17
Dot.: Poważny problem u kota !

A może powiesz, gdzie jest "słonecznikowe pole", to może będziemy mogły doradzić jakiegoś sprawdzonego weta? Ja przez lata zajmowałam się pomocą zwierzętom i wiem, jak często dochodzi do mylnych diagnoz stawianych przez wetów. Raczej mogę spokojnie i z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, ze jest to większość diagnoz (jeśli dzieje sie coś poważnego, a nie pies ma skaleczoną łapę...) u przeciętnego weta. Najważniejsze jest, aby trafić do dobrego lekarza. Ja zawsze porównuję wizyty u "normlanych" wetów, gdzie 1 osoba zna sie na wszystkim, a w dobrych klnikach, gdzie są specjaliści. To tak jak z ludzkimi lekarzami. Jeden nie zna sie na wszystkim, są specjalizacje. Jak kiedys byłam u onkologa z moim psem i na koniec wizyty zapytałam o swędzącą w 1 miejscu skórę psa, to od razu usłyszałam, że on moze oczywiscie zgadywac, bo na studiach przerabiał choroby skóry, ale od lat sie tym nie zajmuje i nie ma o tym po prostu pojęcia. Trzeba iść do dermatologa. Jeśli kot ma jakis problem z układem trawiania, to tabletki na odrobaczenie moga mu nawet zaostrzyć stan i zaszkodzić.
Napisz gdzie mieszkasz.
__________________
Zamiast szynki jedz jarzynki
www.evergreen.pl
Wege bubamara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:14.